TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влазрими или Силекс, ќе и се придружи на Брегалница Краун

А1 - 14.05.2006

Влазрими или Силекс. Една од овие две екипи ќе и се придружи на Брегалница Краун во разигрувањето за опстанок во првата Македонска фудбалска лига, но по последното коло што ќе биде одиграно следниот викенд. Претпоследното денеска разјасни само дека Ренова сигурно ќе го избегне баражот, а оти ...

Македонија ЃП и Шкендија се извадија како гости

Дневник - 12.05.2006

На првите средби тие не ја искористија предноста на домашниот терен против Силекс и Брегалница К. Фудбалските прволигаш Македонија ЃП и Шкендија ќе играат во 14. финалето на фудбалскиот Куп на Македонија на 24 мај во Скопје. Тие како гости го поправија впечатокот против Силекс и Брегалница К, ...

Македонија ЃП и Шкендија 79 по својот прв куп-трофеј

Утрински - 12.05.2006

Драматични реванши во Кратово и во Штип од полуфиналето на 14. Куп на Македонија Финалето ќе се игра на 24 мај на Градски стадион во Скопје Екипите на Македонија ЃП и тетовска Шкендија 79 на 24 мај на Градскиот стадион во Скопје ќе се сретнат во големото финале на фудбалскиот Куп на Македонија, ...

Брегалница пропушти историска шанса

Вест - 12.05.2006

ПОЛУФИНАЛЕ ; БЕРГАЛНИЦА - ШКЕНДИЈА 0:1 Фудбалерите на Брегалница пропуштија историска шанса да играат во финалето на фудбалскиот куп на Македонија, а приликата ја искористија гостите од Тетово. кои сосема заслужено ги елиминираа штипјани.

Штипјани калкулираа и - загубија

Време - 12.05.2006

Шкендија 79 првпат ќе игра во финалето на фудбалскиот куп на Македонија, откако во средата во Штип ја совлада Брегалница со 1-0, односно вкупно со 2-1, по ремито 1-1 во првиот меч во Тетово. Тетовци ја искористија калкулантската игра на Брегалница и со евроголот на Положани во 77.

Лавовите се извлекоа од бездната

Вест - 12.05.2006

Силекс-Македонија ЃП 1-2 (1-0) Уште долго време кратовци ќе жалат за пропуштената прилика по четврти пат да партиципираат во завршницата на националниот Куп. Имаа одличен резултат од првиот меч и водство до 64-тата минута кое ги водеше во големото финале, но во последните 30-тина минути проработи ...

На кратовци пак им е виновен судијата

Време - 12.05.2006

РЕВАНШ-ПОЛУФИНАЛНИ СРЕДБИ Фудбалерите на Силекс успеаја од готово да направат вересија откако завчера во реванш-дуелот со Македонија ЃП прокоцкаа водство по првиот дел, кое ги водеше во завршницата на Купот. Уште долго ќе жалат кратовци за пропуштената шанса по четврти пат да бидат учесници во ...

Македонија Ѓ.П. и Шкендија на мегдан за пехарот

Вечер Прес - 12.05.2006

Фудбалерите на Македонија Ѓ.П. и Шкендија се финалисти во Купот на Македонија, откако успеаја да забележат победи како гости на реванш-полуфиналните дуели. "Лавовите" од Ѓ. Петров во Кратово го победија Силекс со 2:1, а тетовскиот лигаш во Штип ја совлада минимално со 1:0 Брегалница К.

Беласица ГЦ и Силекс во финалето од младинскиот куп

Дневник - 11.05.2006

Екипите на Беласица ГЦ и Силекс ќе играат во финалето на младинскиот фудбалски куп на Македонија. Натпреварот на 24 мај на Градскиот стадион во Скопје ќе биде предигра на сениорското финале, за кое вчера се бореа Силекс- Македонија ЃП и Брегалница К - Шкендија.

Македонија Ѓ.П. и Шкендија 79 ќе играат за купот на Македонија

А1 - 10.05.2006

Екипите на Македонија Ѓорче Петров и на Шкендија 79 на 24 мај на Градскиот стадион во Скопје ќе играат во финалниот натпревар на македонскиот фудбалски куп. Иако со неповолни резултати по првите дуели, тие денеска на гостински терен успеаја да ги елиминираат своите полуфинални ривали Силекс и ...

Брегалница и Силекс со капитал од гол на гости

Вест - 10.05.2006

ДЕНЕСКА РЕВАНШИТЕ НА ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФУДБАЛСКИОТ КУП НА МАКЕДОНИЈА Брегалница и Силекс со минимална предност влегуваат во денешните реванш-натпревари од полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија. Нивната предност во однос на Шкендија 79, односно Македонија ЃП се состои во голот што го постигнаа ...

Брегалница и Силекс бранат минимална предност

Време - 10.05.2006

ФУДБАЛ Силекс - Македонија ЃП и Брегалница - Шкендија, денеска со почеток во 16 часот, се двојките за реванш-средбите од полуфиналето од фудбалскиот куп на Македонија, по кои ќе бидат познати најдобрите две екипи што на 24 мај во Скопје ќе се борат за драгоцениот пехар.

На потег се Силекс и Брегалница К.

Дневник - 10.05.2006

Прволигашите Силекс и Брегалница Краун се на потег на денешните реванш- полуфинални натпревари од Купот на Македонија. Во првите 90 минути, Македонија ЃП и Шкендија не ја искористија предноста на домашниот терен, откако ремизираа со примен гол (1-1).