TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По шест додини затвор за докажано разбојништво

Вест - 14.06.2001

Судскиот совет во Основниот суд 1 во Скопје обвинетите за кривично дело: разбојништво, Исени Шаќири и Алије Гаши ги прогласи за виновни и им изрече затворски казни од по 6 години. Против Алије Гаши која е државјанин на СР Југославија е изречена и мерка: протерување од државата и забрана за влез ...

Шест години затвор за разбојници што сакале да ограбат гастербајтер

Дневник - 14.06.2001

ПРЕСУДА Двајцата разбојници ја пречекале жртвата на аеродром и ја однеле во пицерија, каде што требало да ја ограбат, но двајца полицајци го спречиле разбојништвото Судскиот совет на Основниот суд Скопје-1 вчера ги осуди на по шест години затвор двајцата разбојници што се обиделе да ограбат ...