TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЈА ОТВОРИ ДУШАТА – Ќерката на Цеца по раскинувањето раскажа за Костадин

Репортер - 25.09.2016

Младата Анастасија Ражнатовиќ вели дека останала во добри односи со поранешниот дечко Костадин Терзич, каки и дека уште не ја запознала добро Ксенија Бујишиќ, новата девојка на нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ.

Синот на Цеца објави фотографија од жестока секс акција со новата девојка

Сител - 24.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, ужива во романтична врска со младата водителка Ксенија Бујишиќ. Нивната врска привлекува големо внимание, а судејќи по се овој млад пар ужива во врска.

Синот на Цеца објави фотографија од жестока секс акција со новата девојка (ФОТО)

Press24 - 24.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, ужива во романтична врска со младата водителка Ксенија Бујишиќ. Нивната врска привлекува големо внимание, а судејќи по се овој млад пар ужива во врска.

(ФОТО) Синот на Цеца објави фотографија од жестока секс акција со новата девојка

Репортер - 24.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, ужива во романтична врска со младата водителка Ксенија Бујишиќ. Нивната врска привлекува големо внимание, а судејќи по се овој млад пар ужива во врска.

Синот на Цеца објави фотографија од жестока секс акција со новата девојка

МК News - 24.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, ужива во романтична врска со младата водителка Ксенија Бујишиќ. Нивната врска привлекува големо внимание, а судејќи по се овој млад пар ужива во врска.

Ксенија птица-преселица: Вељко му ја зема среќата на Бабунски

Република - 23.09.2016

Голема љубов со тажен крај. Ни роматичниот Париз не му помогна на македонскиот Меси да ја одбрани убавата Ксенија од канџите на Аркан помладиот, синот на Цеца, Вељко. Кратко откако заврши романсата на најголемата македонска фудбалска надеж Давид ...

Без шминка и филтери: Како ви се допаѓа девојката на Вељко во природно издание?! (фото)

Вистина.мк - 23.09.2016

Синот на Цеца и неговата нова девојка се моментално најпопуларниот пар во Србија. Медиумите секојдневно пишуваат за Ксенија, па голем број девојки се прашуваа како изгледа познатата водителка без шминка на себе.

Како вистинска снаа: Девојката на Вељко се всели во домот на Цеца

Хитпортал - 22.09.2016

Водителката Ксенија Бујишиќ, новата девојка на Вељко Ражнатовиќ повеќе од се, е решена да и стане снаа на Цеца. Откако го промени своето презиме на Инстаграм, водителката сега живее во домот на тинејџерот.

Снаата на Цеца се пресели во нивниот дом

Press24 - 22.09.2016

Ксенија Бујушиќ не е дека без причина го промени името на Инстаграм во Ражнатовиќ. Љубовта помеѓу водителката и синот на Цеца Ражнатовиќ Вељко е толку силна што започнаа нов живот во Бањалука.

Снаата на Цеца се пресели во нивниот дом

Сител - 22.09.2016

Ксенија Бујушиќ не е дека без причина го промени името на Инстаграм во Ражнатовиќ. Љубовта помеѓу водителката и синот на Цеца Ражнатовиќ Вељко е толку силна што започнаа нов живот во Бањалука.

Вељко и Ксенија живеат заедно, синот на Цеца скротен како кутре (Фото)

Република - 22.09.2016

Љубовта меѓу водителката и синот на Цеца толку е силна што двајцата започнале заеднички живот во Бањалука. -Ние двајцата толку добро функционираме што не сакаме да бидеме ни за момент раздвоени. Брзо по запознавањето отидов кај Вељко.

Она што Вељко ѝ го стори на својата девојка, не би го сторил ниту еден нормален маж!

Пулс24 - 22.09.2016

Вељко Ражнатовиќ на девојката Ксенија Буљишиќ ѝ го земал мобилниот телефон и сега на нејзиниот број се јавува само тој. Дали синот на Цеца е толку љубоморен што се плаши дека неговата избраничка ќе контактира со други мажи или се работи за нешто ...

Не му дава да дише: Вељко прифати важна животна промена поради Ксенија!

Вистина.мк - 22.09.2016

Ксенија Бујишиќ не го промени презимето на Инстаграм без причина. Љубовта меѓу водителката и синот на Цеца толку е силна што двајцата започнале заеднички живот во Бањалука. -Ние двајцата толку добро функционираме што не сакаме да бидеме ни за момент ...

Ја шокира јавноста: Цеца изнесе интересен детаљ за новата девојка на Вељко!

Курир - 21.09.2016

Цеца Ражнатовиќ е воодушевена од потенцијалната нова снаа Ксенија Бујишиќ и потврди дека ја предвидела нивната врска пред неколку години, кога била гостинка во емисија кај згодната водителка.

Цеца се огласи за новата девојка на нејзиниот син - еве каков детаљ изнесе пред јавноста

Press24 - 21.09.2016

Балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ е воодушевена од потенцијалната нова снаа Ксенија Бујишиќ и потврди дека ја предвидела нивната врска пред неколку години, кога била гостинка во емисија кај згодната ...

По само еден месец врска со Вељко се самопрогласи за снаа на Цеца

Хитпортал - 21.09.2016

Водителката Ксенија Бујишиќ веќе еден месец е во врска со Вељко Ражнатовиќ. Неговата мајка, фолк-пејачката Цеца јавно ја поддржа врската на својот син, а парот секој ден објавува заеднички фотографии на социјалните мрежи на кои се гледа дека љубивта ...

Ќе се жени синот на Цеца - се спрема голема прослава (ФОТО)

Press24 - 21.09.2016

Фејсбук шегаџиите и сеирџиите повторно почнаа да прават шали на сметка на децата на Цеца. Претходно се организираше купување поклон за роденденот на ќерката на славната пејачка, Анастасија Ражнатовиќ.

Eве што снаата на Цеца изјави за Вељко

Пулс24 - 21.09.2016

Промената на презимето на водителката Бујишиќ на социјалните мрежи направи да се зборува за овој млад пар дека е посериозен отколку што многумина мислат. Вељко Ражљатовиќ после повеќе од година дена врска со Маша Терезиќ, дефинитвно стави точка на ...

Ќерката на Цеца никогаш позгодна: Фановите ѝ порачаа дека ова е нејзино најдобро издание

Пулс24 - 21.09.2016

Анастасија Ражнатовиќ ги воодушеви фановите на Инстаграм во неочекувано модно издание. Анастасија Ражнатовиќ повторно успеа да ги воодушеви фановите кога објавила фотографија на Инстаграм, тип- топ средена од глава до пети, но во нешто поелегантно ...

Ја шокира јавноста: Цеца изнесе интересен детаљ за новата девојка на Вељко!

Вистина.мк - 21.09.2016

Цеца Ражнатовиќ е воодушевена од потенцијалната нова снаа Ксенија Бујишиќ и потврди дека ја предвидела нивната врска пред неколку години, кога била гостинка во емисија кај згодната водителка.

Се ожени синот на Цеца?! Како изреагира неговата поранешна девојка

Хитпортал - 20.09.2016

Фановите на Ксенија Бијишиќ, новата девојка на синот на Цеца, беа изненадени откако Ксенија на својот профил на Инстаграм го смени своето презиме во Ражнатовиќ. Тоа беше доволно да почнат гласините дека парот се венчал.

По само 1 месец љубовна врска, се самопрогласи за снаа на Цеца (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.09.2016

Водителката Ксенија Бујишиќ веќе еден месец е во љубовна врска со синот на Цеца Ражнатовиќ , Вељко. Фолк-пејачката јавно ја поддржа врската на својот син, а Вељко и Ксенија секој ден објавуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи на кои се ...

Еве снаата на Цеца што изјави за Вељко: Го смени презимето, а потоа...

Press24 - 20.09.2016

Промената на презимето на социјалните мрежи направи да се зборува за овој млад пар дека е сериозен отколку што многумина мислат. Вељко Ражљатовиќ после повеќе од година дена врска со Маша Терезиќ, дефинитвно стави точка на нивниот однос, а неодамна ...

Ќерката на Цеца сака криминалци

Press24 - 20.09.2016

Никола Вавиќ во последно време се почесто е во друштво на Анастасија Ражнатовиќ. Иако претходно не го поврзуваа директно со ќерката на Светлана Ражнатовиќ, бидејќи таа беше во врска со Костадин Терзиќ, изгледа дека сега не постои причина поради која ...

ФОТО: “Девојката“ на Бабунски стана Ражнатовиќ

Курир - 20.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, синот на популарната пејачка Цеца, и неговата девојка, водителката Ксенија Бујишиќ, неодамна јавно ја признаа својата љубов. Вељко смета дека е ова повеќе од љубов и судбина и дека ги поврзува нешто големо.

Се ожени синот на Цеца?

Сител - 20.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, синот на популарната пејачка Цеца, и неговата девојка, водителката Ксенија Бујишиќ, неодамна јавно ја признаа својата љубов. Вељко смета дека е ова повеќе од љубов и судбина и дека ги поврзува нешто големо.

ФОТО: Се ожени синот на Цеца?

Press24 - 20.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, синот на популарната пејачка Цеца, и неговата девојка, водителката Ксенија Бујишиќ, неодамна јавно ја признаа својата љубов. Вељко смета дека е ова повеќе од љубов и судбина и дека ги поврзува нешто големо.

СЕ ОЖЕНИ СИНОТ НА ЦЕЦА? – Еве што ги издаде Вељко и Ксенија

Репортер - 20.09.2016

Вељко Ражнатовиќ и Ксенија Бујишиќ преку ноќ успеаа да ја разбрануваат јавноста поради врската во која се, и како што и самите признаа, дека се претворила во вистинска љубов. Еден детал од преубавата водителка на Инстаграм ги збуни фановите, затоа ...

Фото: Се ожени Жељко Ражнатовиќ? Цеца доби снашка - Ксенија се огласи на Инстаграм!

Пулс24 - 20.09.2016

Вељко Ражнатовиќ и водителката Ксенија Бујишиќ неодамна јавно ја признаа својата љубов. Како што вели младиот Ражнатовиќ, смета дека нив двајца ги поврзала судбината и дека тоа е нешто големо.

Снаата на Цеца проговори...

Пулс24 - 20.09.2016

Вељко Ражнатовиќ, од неодамна е во врска со Ксенија Бујишиќ. Од парот се крена голема прашина, а дополнително внимание на друштвените мрежи, предизвикала Ксенија. Таа на својот Инстаграм, го променила презимето во Ражнатовиќ.

Крена лавина реакции откако стана Ражњатовиќ, еве што снаата на Цеца изјави за Вељко

Република - 20.09.2016

Промената на презимето на водителката Бујишиќ на социјалните мрежи направи да се зборува за овој млад пар дека е посериозен отколку што многумина мислат. Вељко Ражљатовиќ после повеќе од година дена врска со Маша Терезиќ, дефинитвно стави точка на ...

Се ожени синот на Цеца: Девојката на Вељко стана госпоѓа Ражнатовиќ?! (фото)

Вистина.мк - 20.09.2016

Вељко Ражнатовиќ и Ксенија Бујишиќ неодамна признаа дека се вљубени, а изгледа дека нивната врска преку ноќ се претвори во нешто повеќе. Синот на Цеца конечно ја заврши драмата со Маша Терзиќ, а по фотографиите кои ги објавува со убавата водителка, ...

Чаша по чаша за утеха: Вака изреагира Маша кога дозна дека Вељко се жени!

Вистина.мк - 20.09.2016

Новата снаа на Цеца ражнатовиќ, Ксенија Бијишиќ ги запали социјалните мрежи кога на Инстаграм го промени своето презиме во Ражнатовиќ, а веста изгледа стигна и до поранешната девојка на Вељко Маша Терзиќ.

Криминалец, дилер, затвореник: Анастасија Ражнатовиќ сака лоши момци! (фото)

Вистина.мк - 20.09.2016

Ќерката на Цеца запаѓа во лошо друштво. Никола Вавиќ во последно време се почесто е во друштво на Анастасија Ражнатовиќ. Иако претходно не го поврзуваа директно со ќерката на Светлана Ражнатовиќ, бидејќи таа беше во врска со Костадин Терзиќ, изгледа ...

(ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син

Gotvi.mk - 19.09.2016

Познатата балканска фолк пејачка, Цеца Ражњатовиќ на Инстаграм објави фотографија од нејзиниот син Вељко. „Мојот најдобар и најубав син“, напиша Цеца под фотографијата. Moj najbolji i najlepši sin.

Познатата водителка стана госпоѓа Ражњатовиќ

Press24 - 19.09.2016

Водителката Ксенија Бујиѓиќ е во врска со Вељко Ражнатовиќ, а тие нивната романса ја „подигнаа на повисоко ниво“. Ксенија и Вељко изненадија кога објавија дека се во врска, па потоа водителката изненади со тоа што на социјалната мрежа Инсатграм ...

Нов скандал: Дали Цеца навистина била во врска во кумот на Аркан, политичарот Борислав Пелевиќ?

Курир - 19.09.2016

Нова афера го тресе семејството Ражњатовиќ, а сега во центарот на скандалот повторно се најде Цеца. Семејството Ражњатовиќ, а особено нејзините наследници мошне активни на социјалните мрежи и секојдневно споделуваат фотографи од приватниот живот.

(ФОТО) ВЕЉКО БЕЗ МАИЦА – Девојките ПОЛУДЕА по малиот на Цеца

Репортер - 19.09.2016

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ објави слика на која е со нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ без маица и ги израдува девојките. Фотографијата на која Вељко го прегрнува кучето на Цеца го постави на својот Инстаграм профил, а под него веднаш се ...

Цеца се огласи по повод раскинувањата на Анастасија и Вељко

Убавина и Здравје - 19.09.2016

Анастасија Ражнатовиќ пред еден месец ја раскина повеќегодишната врска со Костадин Терзиќ . Оваа вест одекна во медиумите во Србија, пред се’ поради фактот што фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ и Звездан Терзиќ , првиот човек на Црвена звезда, се ...

Нов скандал: Дали Цеца навистина била во врска во кумот на Аркан?

Пулс24 - 19.09.2016

Нова афера го тресе семејството Ражњатовиќ, а сега во центарот на скандалот повторно се најде Цеца. Семејството Ражњатовиќ, а особено нејзините наследници мошне активни на социјалните мрежи и секојдневно споделуваат фотографи од приватниот живот.

Се за љубов: Цеца објави секси слика од Вељко за да му најде нова девојка! (фото)

Вистина.мк - 19.09.2016

Српската пејачка е горда мајка дури и кога објавува слика на која синот и е во разголено издание. Децата на Светлана Цеца Ражнатовиќ периодов се актуелни по раскинувањето на долгите врски, но по фотографиите кои ги објавуваат на социјалните мрежи, ...