TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар се оддалечува на врвот на табелата

А1 - 05.10.2002

Вардар се оддалечува на врвот на табелата по убедливиот триумф во Куманово. Заостануваат Беласица ГЦ и Тиквеш. Струмичани освоија еден бод во Кратово, кавадарчани се поразени во Скопје. На Чаир конечно се враќа победничкиот дух.

Напаст за противничките голмани

Утрински - 05.10.2002

Слога Ј. го претстави новото засилување, Бразилецот Да Силва САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ "Задоволен сум од начинот на кој ме прифатија моите нови клупски другари. Моите први впечатоци во новата средина се позитивни. Од она што имав можност да го видам, очигледно е дека се работи за клуб со големи амбиции.

Ќе биде ангажиран само еден од тројцата Бугари?

Дневник - 05.10.2002

Слога Југомагнат Во вчерашниот ден, на тренинзите на шампионот требаше да се приклучат Илијан Банев (32), Мартин Подврзачов (28) и Радослав Вардаров (34) - сите од клубот Черноморец од Бургас Само еден од тројцата бугарски фудбалски интернационалци што се на проба во Слога Југомагнат ќе може да ...

Да Силва ќе дебитира против Самсунспор

Утрински - 04.10.2002

Голгетерот на унгарскиот Репселек пристигна на Чаир Долгоочекуваното засилување на тимот на Слога Југомагнат, Бразилецот Рони Риберио да Силва конечно пристигна на Чаир. Се работи за играч од шпицот на нападот, кој на последниот натпревар за екипата на Репселек во унгарското фудбалско првенство бил ...

Вардарците добија само плата, Ѓошевски доби и повреда на окото

Вест - 02.10.2002

Сеуште ништо од ветените премии во нашиот најтрофеен фудбалски клуб Од ветените премии и рати што требаше да ги добијат фудбалерите на нашиот најтрофеен клуб Вардар и вчера немаше ништо. По завршување на претпладневниот тренинг тиа само ја подигнаа платата за август, во висина од 200 евра.

Вардар се одлепи на врвот со два бода предност

Вест - 01.10.2002

Прва фудбалска лига - 8 коло Со победата над фенерџијата Слога Југомагнат и по нерешениот резултат на Тиквеш против Силекс, Вардар се одлепи со два бода предност на водечката позиција. Карактеристика за ова осмо коло на Првата фудбалска лига е слабата посетеност на натпреварите, како и трите црвени ...

Сега на потег е раководството на клубот

Утрински - 01.10.2002

И покрај финансиските проблеми црвено-црните и натаму лидери на табелата Емил Китановски Актуелниот шампион скопски Вардар, забележи рутинирана победа во рамките на осмото коло, на фудбалското првенство на Македонија, совладувајќи го градскиот ривал Слога Југомагнат со 2:1.

Македонците го преродија Самсунспор

Дневник - 01.10.2002

ЗОРАН ЈОВАНОСКИ ЗА ВПЕЧАТОЦИТЕ ОД ТУРЦИЈА Турскиот прволигаш со петмина Македонци сезонава не знае за пораз на гости Турскиот прволигаш Самсунспор ја почна сезоната подобро отколку што се надеваа и најзагреаните фудбалери на клубот. Завчера го победија и Трабзонспор со 1-0, и тоа на гостински терен.

Премиерна победа на црвено-црните на Градски

Утрински - 30.09.2002

Во дербито на Градскиот стадион во Скопје, Вардар - Слога Југомагнат 2:1 (1:0) Емил Китановски Актуелниот шампион скопски Вардар, успеа да забележи победа во премиерното издание на Градскиот стадион во Скопје оваа година, совладувајки го со 2:1, лутиот градски ривал Слога Југомагнат.

Слога Ј. против Самсунспор на Јовановски

Утрински - 30.09.2002

На 12 октомври на Чаир меѓународен фудбалски меч Слога Југомагнат на 12 октомври на Чаир ќе одигра меѓународен пријателски натпревар против турскиот прволигаш Самсунспор каде тренер е екс-селекторот Ѓоре Јовановски. Натпреварот е договорен по разговорите на ниво на управите на двата клуба.

Шампионот Вардар осамен на врвот

Дневник - 30.09.2002

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА, 8. КОЛО "Црвено-црните" го совладаа ривалот од Чаир со 2-1 и сега имаат по два бода повеќе од Тиквеш и Беласица ГЦ, а на дното останаа Куманово и Слога Југомагнат со по 4 бода Македонскиот првак Вардар ја совлада Слога Југомагнат со 2-1 и го искристи кискот на Тиквеш, кој ...