TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бразил главен на паркетот и на песокот

Дневник - 14.08.2004

ОДБОЈКА Репрезентациите на јужноамериканската земја се фаворити за освојување на златен медал во машка и во женска конкуренција Бразил е најсериозен кандидат за освојување на титулите во одбојка во машка и во женска конкуренција во сала и на плажа.

Составот на САД им ги зголемува апетитите на конкурентите

Дневник - 14.08.2004

ЛОИ - ДЕНЕСКА ПОЧНУВА КОШАРКАРСКИОТ ТУРНИР На победа против тимот од НБА се надеваат европскиот првак Литванија, светскиот СЦГ, како и Аргентина и Шпанија Првпат откако кошаркарите од НБА-лигата настапуваат за репрезентацијата на САД има неколку кандидати за освојување на златниот медал на машкиот ...

Драшковиќ: „Во интерес на СЦГ е да ја повлече тужбата против НАТО“

А1 - 13.08.2004

Министерот за надворешни работи на Србија и Црна Гора Вук Драшковиќ изјави дека во интерес на државната заедница е да ја повлече тужбата пред Меѓународниот суд на правда против земјите членки на НАТО со цел „да се огради и дистанцира“ од политиката која доведе до агресија на НАТО врз Сојузна ...

Аргентина катастрофално ја порази СЦГ

Утрински - 13.08.2004

ФУДБАЛ Иако церемонијата на свеченото отворање на Олимписките игри ќе се одржи вечерва, пред два дена, со фудбалскиот турнир беше отворен спортскиот дел од натпреварувањето. Најголемиот фаворит за освојувањето на златниот медал Аргентина катастрофално ја порази Србија и Црна Гора со 6:0.

Со фудбалскиот турнир денеска почнуваат ЛОИ 2004

Време - 11.08.2004

ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ Денешниот дуел на јужноамериканскиот шампион Аргентина против европскиот вицепрвак Србија и Црна Гора ќе ги најави возбудливите фудбалски моменти на 28. Летни олимписки игри во Атина, со што два дена пред свеченото отворање на најголемиот спортски самит почнуваат борбите за ...

Мечот на столетието во Белград за американскиот дрим-тим

Време - 09.08.2004

КОШАРКА – ПРИЈАТЕЛСКИ МЕЧ: СЦГ - САД 60-78 <> Никола Богојевски, наш специјален известувач Спектаклот наречен гостување на шестиот американски дрим-тим во Белград, заврши веќе по првото полувреме, откако американските кошаркари направија серија од 16-0 и веќе по првите 20 минути го решија мечот.

Американскиот цех го плати СЦГ

Дневник - 09.08.2004

КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР По слабите изданија во Келн, САД го покажаа вистинското лице во Белград, победувајќи со убедливи 78-60 Американската кошаркарска репрезентација, гневна поради убедливиот пораз од Италија и тесната победа против Германија, во Белград против Србија и Црна Гора ги искажаа своите ...