TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Умерено облачно време со сончеви периоди, температура до 28 степени

ТВ21 - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и утринска температура од три до 11, а дневна од 19 до 28 степени. Кон крајот на денот, според УХМР, облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб ...

Умерено облачно со сончеви периоди

Алсат-М - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Умерено облачно време со сончеви периоди

24 Вести - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Умерено облачно со сончеви периоди

Сител - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Умерено облачно време со сончеви периоди

Курир - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Умерено облачно со сончево периоди, температури до 28 степени

А1 On - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Променливи есенски температури - еве какво време нѐ очекува денеска

Press24 - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Умрено облачно време со сончеви периоди

Р.С.Европа - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно и посвежо време

OhridNews - 24.09.2017

Времето денеска прретпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а во западните делови ќе има локален дожд, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Следи нов влажен бран и многу дожд – временска прогноза

Gotvi.mk - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови.

Денес облачно со сончеви периоди, од утре постудено време

Кајгана - 24.09.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб дожд во крајните западни делови.

Умерено облачно време со сончеви периоди

МКД - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и утринска температура од три до 11, а дневна од 19 до 28 степени. Кон крајот на денот, според УХМР, облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб ...

Облачно и свежо со повремени врнежи

А1 On - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните и југозападните делови на земјата. Во останатите подрачја врнежите ќе бидат локални и со послаб интензитет.

Облачно и ветровито со температура до 24 степени

+инфо - 24.09.2017

Во Скопје облачно со температура до 19 степени. Времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, пообилни ќе бидат во западните и југозападните делови на земјава. Во останатите подрачја врнежите ќе бидат локални и со послаб ...

Умерено облачно со сончеви периоди

Кумановски м. - 24.09.2017

loading... Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови.

Умерено облачно со сончеви периоди

Либертас - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Есен во Македонија – облачно со сончеви периоди

Република - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Времето денеска: Умерено облачно со сончеви периоди

Скопје инфо - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Следува пресврт со времето – од утре подгответе се за ОВА

Sky - 24.09.2017

Времето денес во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб дожд во крајните западни делови.

Облачно и свежо со повремени врнежи

Локално - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, пообилни во западните и југозападните делови на земјата. Во останатите подрачја врнежите ќе бидат локални и со послаб интензитет.

Умерено облачно време со сончеви периоди

Локално - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и утринска температура од три до 11, а дневна од 19 до 28 степени. Кон крајот на денот, според УХМР, облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ќе има услови за слаб ...

Времето денеска

Тера - 24.09.2017

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Облачно време со повремени сончеви периоди

Мета - 24.09.2017

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Во вечерните часови, во крајните западни делови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Вечер заоблачување за најава на есента

Фактор - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Временска прогноза: Умерено облачно со сончеви периоди

Канал 77 - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Умерено облачно време со сончеви периоди

Вистина.мк - 24.09.2017

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре претпладне сончево, а попладне облачно со локален дожд

Канал5 - 23.09.2017

Утре претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а во западните делови ќе има локален дожд, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

УХМР за утре најавува дожд, еве каде ќе врне најмногу

Скопје24 - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

УХМР за утре најавува дожд, еве каде ќе врне најмногу

Сител - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

Облачно со сончеви периоди

+инфо - 23.09.2017

Од утре следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Времето утре ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови ...

УХМР со соопштение: Следуват обилни дождови, а еве каде ќе внре најмногу

Press24 - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

УХМР за утре најавува дожд, еве каде ќе врне најмногу

МК News - 23.09.2017

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено изразен на југоистокот од земјава. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени. УВ=5 Во Скопје температура до 24 °C.

Еве што ќе се случува со времето од утре

Sky - 23.09.2017

Утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а во западните делови ќе има локален дожд, што во ноќните часови ќе се прошири на повеќе места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Променливо облачно, температурата до 23 степени

Канал5 - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Променливо облачно време, температура до 23 степени

24 Вести - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 23 степени. Во Скопје слично време, променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер.

Променливо облачно, температурата до 23 степени

Алсат-М - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Променливо облачно, температурата до 23 степени

ТВ21 - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Викенд временска прогноза - надвор како да е зима, доаѓа влажен бран

Press24 - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Денеска облачно, викендов сончево и потопло, почнува есента

МКД - 22.09.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Дневните температури ќе се движат во интервал од 13 до 23 Целзиусови ...

Облачно и свежо, викендов зголемување на температурите

Макфакс - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Минималните температури ќе се движат од 2 до 12 степени, а ...

Денеска променливо облачно и свежо, за викенд потопло

OhridNews - 22.09.2017

Денеска ќе променливо облачно и свежо време со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Максималната температура во Охрид ќе достигне 18 степени Целзиусови.

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот

Курир - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Збогум на летото: Каландарски ни пристигна есента, а еве и какви температури нѐ очекуваат

Press24 - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

УХМР со нова временска прогноза за време на викендот

Скопје24 - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Времето денес променливо облачно, температурата до 23 степени

Курир - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Свежо утро, потопол ден

Сител - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Облачно и свежо, викендов зголемување на температурите

Кајгана - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Минималните температури ќе се движат од 2 до 12 степени, а ...

И денеска студено со температурата до 23 степени

+инфо - 22.09.2017

Во Скопје променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер. Времето денеска ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови.

Времето денес променливо облачно, температурата до 23 степени

Скопје24 - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Временска прогноза за првиот есенски ден

Таратур - 22.09.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Дневните температури ќе се движат во интервал од 13 до 23 Целзиусови ...

Облачно и свежо време, со температура до 23 степени

Либертас - 22.09.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо, а ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Во вечерните часови се очекува намалување на облачноста. Утринските температури се движат од два до 12 Целзиусови степени, а ...

Каква временска прогноза не очекува денес?

Пулс24 - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Променливо облачно, температурата до 23 степени

Кумановски м. - 22.09.2017

loading... Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Каландарски ни пристигна есента, а еве и какви температури нѐ очекуваат

Република - 22.09.2017

Времето денес: Променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. УВ=5 Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24 степени.

Облачно и свежо, викендов зголемување на температурите

Точка - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Минималните температури ќе се движат од 2 до 12 степени, а ...

Облачно и свежо, викендов зголемување на температурите

Република - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Минималните температури ќе се движат од 2 до 12 степени, а ...

Дојде есента, дојдоа и есенските температури

Вечер Прес - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Денес облачно, викендов зголемување на температурите

Тера - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Во вечерните часови облачноста ќе се намали. Минималните температури ќе се движат од 2 до 12 степени, а ...

Облачно и свежо време, со температура до 23 степени

Мета - 22.09.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо, а ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Во вечерните часови се очекува намалување на облачноста. Утринските температури се движат од два до 12 Целзиусови степени, а ...

Времето денес променливо облачно, температурата до 23 степени

Вистина.мк - 22.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Денес променливо облачно и свежо, максималната температура до 23 степени

Денар - 22.09.2017

Времето денес ќе биде променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови на земјата. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од 2 до 12 степени, а дневната ...

Време, Променливо облачно и посвежо

Алсат-М - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Утре променливо облачно и свежо

Канал5 - 21.09.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Минималната температура ќе се движи од 2 до 12, максималната дневна од 14 до ...

И денеска облачно и врнежливо

ТВ21 - 21.09.2017

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ...

Променливо облачно, температурата до 23 степени

А1 On - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Времето утре ќе биде променливо облачно, а утринската температура ќе се спушти до 2 степени

Макфакс - 21.09.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови на земјата. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од 2 до 12 степени, а дневната ...

УХМР со нова најава за временските прилики, дожд и грмежи вечерва

Сител - 21.09.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 26 Гевгелија, 25 Демир Капија, 24 Струмица, 22 Битола, Прилеп, 21 Виница, Скопје- Зајчев Рид, Штип, 20 Тополчани, Тетово, 18 Берово, Ѓуриште, Крива Паланка, Охрид, 16 Пожаране, 15 Претор, 14 Маврово, 13 Лазарополе.

Облачно со локален дожд

Кајгана - 21.09.2017

Денес ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ветер ќе дува и ...

Облачно со локален дожд

Макфакс - 21.09.2017

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ...

Променливо облачно и посвежо

Сител - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Голем пад на температурите, облаци и дожд

Gotvi.mk - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.Утринската температура ќе се движи од ...

Утре пристигнува есента: Временска прогноза за последниот ден од летото

Таратур - 21.09.2017

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ...

Голем пад на температурите, облаци и дожд- есента полека доаѓа

Press24 - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Надвор како да е есен - ова се температурите низ Македонија

Press24 - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Времето утре ќе биде променливо облачно, а утринската температура ќе се спушти до 2 степени

Кајгана - 21.09.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови на земјата. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од 2 до 12 степени, а дневната ...

УХМР со нова најава за временските прилики – Вечерва дожд и грмежи

Скопје24 - 21.09.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 26 Гевгелија, 25 Демир Капија, 24 Струмица, 22 Битола, Прилеп, 21 Виница, Скопје- Зајчев Рид, Штип, 20 Тополчани, Тетово, 18 Берово, Ѓуриште, Крива Паланка, Охрид, 16 Пожаране, 15 Претор, 14 Маврово, 13 Лазарополе.

Вечерва дожд и грмежи: УХМР со нова најава за временските прилики

Курир - 21.09.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 26 Гевгелија, 25 Демир Капија, 24 Струмица, 22 Битола, Прилеп, 21 Виница, Скопје- Зајчев Рид, Штип, 20 Тополчани, Тетово, 18 Берово, Ѓуриште, Крива Паланка, Охрид, 16 Пожаране, 15 Претор, 14 Маврово, 13 Лазарополе.

Невреме вечерва доаѓа кон Македонија: УХМР со нова најава за временските прилики

Press24 - 21.09.2017

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ (во л/м2) за 9 часа, до 17 часот: 3 Прилеп, 2 Пожаране, Тополчани, 1 Маврово, >0 Охрид, Тетово, Лазарополе. ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд, а вo планинските подрачја и со ретки ...

Вечерва невреме, еве што не чека утре

Press24 - 21.09.2017

Вечерва се очекува променливо облачно време со повремен локален дожд и ретки грмежи, претежно во западните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

И денеска облачно и врнежливо

МКД - 21.09.2017

Променливо облачно, врнежливо, ветровито и посвежо време нѐ очекува во текот на денешниот ден. Вдолж Повардарието ќе дува силен ветер од северозападен правец. Дневната температура во Скопје и Куманово ќе биде 20 Целзиусови степени, во Тетово и ...

Метео: Променливо облачно и свежо време

МРТ - 21.09.2017

За време на викендот не очекува сончево време со умерена облачност со пониски утрински и со повисоки дневни температури... Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно и свежо време со умерен повремено засилен ветер од северозападен правец ...

Облачно и врнежливо

Тера - 21.09.2017

Променливо облачно, врнежливо, ветровито и посвежо време нѐ очекува во текот на денешниот ден. Вдолж Повардарието ќе дува силен ветер од северозападен правец. Дневната температура во Скопје и Куманово ќе биде 20 Целзиусови степени, во Тетово и ...

Времето денеска: Облачно со локален дожд

Канал 77 - 21.09.2017

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ...

Времето утре ќе биде променливо облачно, а утринската температура ќе се спушти до 2 степени

Точка - 21.09.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови на земјата. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од 2 до 12 степени, а дневната ...

Променливо облачно и посвежо, со температури до 23 степени

Либертас - 21.09.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо, со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Денеска голем пад на температурите – еве што најавува УХМР

Sky - 21.09.2017

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој по должината на Повардарјето повремено ќе се засилува, а ...

Променливо облачно и посвежо

Република - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Времето денеска променливо облачно и посвежо

Кумановски м. - 21.09.2017

loading... Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Почетокот на есента ќе ни испорача зимски температури

Република - 21.09.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови на земјата. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од 2 до 12 степени, а дневната ...

Облачно со локален дожд

Точка - 21.09.2017

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ...

Први есенски денови: Времето денеска променливо облачно и посвежо

еМагазин - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Ќе има ли дожд вечерва и утре?

Фактор - 21.09.2017

Променливо облачно ќе биде времето вечерва со повремен локален дожд и ретки грмежи, претежно во западните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Во ноќните часови ќе има делумно намалување на облачноста и ...

Вечерва дожд и грмежи

Пулс24 - 21.09.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 26 Гевгелија, 25 Демир Капија, 24 Струмица, 22 Битола, Прилеп, 21 Виница, Скопје- Зајчев Рид, Штип, 20 Тополчани, Тетово, 18 Берово, Ѓуриште, Крива Паланка, Охрид, 16 Пожаране, 15 Претор, 14 Маврово, 13 Лазарополе.

УХМР информира какво време не очекува до крајот на неделата

Република - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Дожд и грмежи – еве што не очекува вечерва и утре

Либертас - 21.09.2017

НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ (во л/м2) за 9 часа, до 17 часот: 3 Прилеп, 2 Пожаране, Тополчани, 1 Маврово, >0 Охрид, Тетово, Лазарополе. ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд, а вo планинските подрачја и со ретки ...

Сите по дома, уште вечерва дождови и грмежи

Вечер Прес - 21.09.2017

ВРЕМЕТО УТРЕ: Променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Минималната температура од 2 до 12, а максималната од 14 до 23 степени.

Дожд и грмежи – еве што не очекува вечерва и утре

Sky - 21.09.2017

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд, а вo планинските подрачја и со ретки грмежи. Дуваше слаб до умерен, а на места и засилен ветер претежно од северозападен правец.

Времето утре ќе биде променливо облачно, а утринската температура ќе се спушти до 2 степени

Sky - 21.09.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо, со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови на земјата. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе се движи од 2 до 12 степени, а дневната ...

УХМР со нова најава за временските прилики, дожд и грмежи вечерва

МК News - 21.09.2017

ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ: Променливо облачно со повремен локален дожд и ретки грмежи, претежно во западните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Променливо облачно и посвежо, со температура до 23 степени

Мета - 21.09.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо, со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Времето денес променливо облачно и посвежо...

Н.Македонија - 21.09.2017

Времето денес променливо облачно и посвежо Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ...

Денес променливо облачно со слаб локален дожд

Денар - 21.09.2017

Денес во Македонија ќе преовладува променливо облачно време кое ќе биде проследено со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ...

Променливо облачно и посвежо време

Вистина.мк - 21.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Променливо и облачно време

24 Вести - 20.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Утре променливо облачно и значително посвежо

Канал5 - 20.09.2017

Вечерва ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд, најчеесто во северозападните и северните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Времето утре ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб ...

Облачно време со повремен локален дожд

ТВ21 - 20.09.2017

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, на места ќе ...

Утре ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд

Скопје24 - 20.09.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Променливо облачно, со повремен дожд и грмежи

Кајгана - 20.09.2017

Денес ќе преовледува променливо облачно и посвежо време, со повремен локален дожд, кој на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Летото уште трае, но веќе е ладно: УХМР информира што нѐ чека до крајот на неделата

Press24 - 20.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Невреме и голем температурен шок – толку од сонцето

Gotvi.mk - 20.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.Ќе дува умерен до засилен ветер од ...

Пристигна есента: Денеска ладно и врнежливо, а еве што нѐ чека од утре и за време на викендот

Курир - 20.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Понесете чадор: Променливо облачно, со повремен дожд

Сител - 20.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Променливо облачно со повремен локален дожд

МКД - 05.11.2020

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 7 до 12 степени, а дневната од 13 до 16 Целзиусови степени, ...

Променливо облачно, со повремен дожд и грмежи

Макфакс - 20.09.2017

Денес во Македонија ќе преовледува променливо облачно и посвежо време, со повремен локален дожд, кој на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд

МРТ - 20.09.2017

За утре се најавува облачно и доста свежо, со слаб локален дожд. Дневната температура ќе опадне за 10-тина степени. Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, наместа проследен со ретки грмежи и со засилен ветер.

Метео: Пад на дневната температура

МРТ - 20.09.2017

Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Дневната температура ќе опадне за околу 8 степени. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно и значително посвежо време со повремен локален дожд особено во ...

УХМР најавува нови врнежи вечерва, еве каде ќе заврне

Сител - 20.09.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 33 Гевгелија, 31 Д. Капија, Струмица, 27 Штип, 26 Берово, 25 Виница, Прилеп, Битола, 24 Крива Паланка, Тополчани, 23 Скопје Петровец, 22 Скопје, Тетово, Претор, 21 Ѓуриште, Охрид, 20 Пожаране, 15 Маврово, 14 Лазарополе.

Времето денеска: Променливо облачно, со повремен дожд и грмежи

Канал 77 - 20.09.2017

Денес во Македонија ќе преовледува променливо облачно и посвежо време, со повремен локален дожд, кој на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Променливо облачно време со повремен дожд

Либертас - 20.09.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и посвежо во однос на вчера, со повремен локален дожд, наместа проследен со ретки грмежи и со посилен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Пресврт со времето – еве што најавува УХМР

Sky - 20.09.2017

Денес во Македонија ќе преовледува променливо облачно и посвежо време, со повремен локален дожд, кој на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Горештините си одат, температурите паѓаат

Фактор - 20.09.2017

Метеоролозите најавија свежа среда со претежно облачно време. Такво е во повеќето градови ширум државата, а тоа значи дека горештините полека си заминуваат и место му отстапуваат на ветрото и врнежите.

Променливо облачно, со повремен дожд и грмежи

Точка - 20.09.2017

Денес во Македонија ќе преовледува променливо облачно и посвежо време, со повремен локален дожд, кој на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

УХМР најавува крај на долгото топло лето

Вечер Прес - 20.09.2017

Скопје, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен југозападен ветер. Според УХМР денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот.

Ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд

Локално - 20.09.2017

– Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Дневните температури повторно ќе се покачуваат – еве од кога!

Sky - 20.09.2017

Утре времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува, а повремено засилен ветер ќе дува и во петок.

Свежо време со локален дожд

Тера - 20.09.2017

Во текот на ноќта ќе имаме променливо облачно и свежо со повремен локален дожд, најчесто во северозападните и северните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Во текот на утрешниот ден променливо облачно и значително ...

Утре променливо облачно, понесете си чадор

Вечер Прес - 20.09.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и значително посвежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава. Ќе дува умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Променливо облачно, со повремен дожд

Вистина.мк - 20.09.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Денес променливо облачно, со повремен дожд и грмежи

Денар - 20.09.2017

Денес во Македонија ќе преовледува променливо облачно и посвежо време, со повремен локален дожд, кој на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Следните два дена посвежо и ветровито

Канал5 - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Следните два дена посвежо и ветровито

А1 On - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Посвежо и ветровито следните два дена

МРТ - 19.09.2017

Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните делови и ќе дува умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се движи од 6 до 12, а дневната од 17 до 23 степени. Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд ...

Подгответе ги чадорите, следува дожд и пад на температурите

Курир - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Следните два дена посвежо и ветровито, од петок температурите во пораст

Скопје24 - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Следните два дена температурата ќе падне и до 10 степени

+инфо - 19.09.2017

Од петок и за време на викендот ќе биде стабилно и свежо со ниски утрински температури. Температурите ќе бидат во пораст. Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи.

Не чека невреме - температурите драстично паѓаат

Press24 - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Следните два дена посвежо и ветровито

Алфа - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од ...

Од утре посвежо, температурите пониски за 10 степени

Нова ТВ - 19.09.2017

УХМР од утре најавува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени.

Сончево и топло време со мала облачност

+инфо - 19.09.2017

Утре ќе има промена на временската состојба и времето ќе биде со повремени врнежи од дожд со појава на ретки грмежи. Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала облачност и умерен југозападен ветер. УВ- индексот ќе има вредност 6.

Следните два дена посвежо и ветровито

Сител - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Збогум лето: Од четврток доаѓа студен бран - температурите се спуштатт блиску до нулата

Press24 - 19.09.2017

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, на места ќе ...

Утре ќе биде променливо облачно, со локалeн дожд

Макфакс - 19.09.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

УХМР најавува крај на топлото време и пад на температурата

Сител - 19.09.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 29 Крива Паланка, 35 Гевгелија, 34 Д. Капија, 33 Штип, 32 Струмица, 31 Тетово, Скопје, Прилеп, 30 Виница, Тополчани, 29 Берово, Претор, Ѓуриште, 27 Охрид, 26 Пожаране, 21 Маврово, 20 Лазарополе.

Утре врнежливо, во четврток пад на температурите за 10 степени

Кајгана - 19.09.2017

Времето утре ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

УХМР најавува крај на топлото време и пад на температурата

Скопје24 - 19.09.2017

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: 29 Крива Паланка, 35 Гевгелија, 34 Д. Капија, 33 Штип, 32 Струмица, 31 Тетово, Скопје, Прилеп, 30 Виница, Тополчани, 29 Берово, Претор, Ѓуриште, 27 Охрид, 26 Пожаране, 21 Маврово, 20 Лазарополе.

Метеоролозите најавуваат крај на топлото време

Sky - 19.09.2017

Утре ќе дува засилен југозападен ветер, а ќе има и повремени врнежи од дожд со појава на ретки грмежи. В четврток времето ќе биде променливо облачно и доста свежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава.

Утре силен ветер, дожд, грмежи…

Либертас - 19.09.2017

Утре ќе дува засилен југозападен ветер, а ќе има и повремени врнежи од дожд со појава на ретки грмежи. В четврток времето ќе биде променливо облачно и доста свежо со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава.

Утре ќе биде променливо облачно, со локалeн дожд

Точка - 19.09.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Толку од сонцето, од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи

Скопје инфо - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Подгответе ги чадорите, следува дожд

Пулс24 - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Следните два дена посвежо и ветровито

Либертас - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Збогум лето: Од четврток доаѓа студен бран – температурите се спуштат и до нулата!

Република - 19.09.2017

Променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, на места ќе ...

Промена на времето: Од утре доаѓа ладен бран со врнежи и грмежи

еМагазин - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Утре ќе биде променливо облачно, со локалeн дожд

Sky - 19.09.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, на места проследен со ретки грмежи и со засилување на ветерот. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови од земјава.

Следните два дена температурата ќе падне и до 10 степени

МК News - 19.09.2017

Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени. Во четврток ќе има слаб локален дожд, особено во западните ...

Времето утре ветровито и дождливо

Мета - 19.09.2017

Утре ќе дува засилен југозападен ветер, а ќе има и повремени врнежи од дожд со појава на ретки грмежи. В четврток времето ќе биде променливо облачно и доста свежо, со слаб локален дожд, особено во западните делови од земјава.

Променливо време неделава, за викенд стабилизација

Вечер Прес - 19.09.2017

Според Управата за хидрометеролошки работи времето неделава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. В четврток опаѓање на температурите за 10 степени, а стабилизација се очекува за викенд МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 29 Кр.

Следните два дена посвежо и ветровито...

Н.Македонија - 19.09.2017

Следните два дена посвежо и ветровито Од утре се очекува промена на времето со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Веќе во четврток ќе биде облачно и доста посвежо со пад на дневната температура за околу 10-тина степени.