TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СП 2018: Јеро: По она што го направи Роналдо, не може да бидеме незадоволни од резултатот

Либертас - 16.06.2018

Новиот селктор на Шпанија, Фернандо Јеро, изрази задоволство по ремито со Португалија, во првиот меч од групата „Б“ на Светското првенство во Русија. – Репрезентацијата се бореше. Ние не престануваме да веруваме, и ова е важно без оглед на ...

Јеро: По она на Роналдо, не можеме да бидеме незадоволни

Вечер - 16.06.2018

Новиот селктор на Шпанија, Фернандо Јеро, изрази задоволство по ремито со Португалија, во првиот меч од групата „Б“ на Светското првенство во Русија. Репрезентацијата се бореше. Ние не престануваме да веруваме, и ова е важно без оглед на околностите.

СП 2018: Јеро: По она што го направи Роналдо, не може да бидеме незадоволни од резултатот

Локално - 16.06.2018

Новиот селктор на Шпанија, Фернандо Јеро, изрази задоволство по ремито со Португалија, во првиот меч од групата „Б“ на Светското првенство во Русија. – Репрезентацијата се бореше. Ние не престануваме да веруваме, и ова е важно без оглед на ...

Јеро: По она што го направи Роналдо, не може да бидеме незадоволни од резултатот

Sport M - 16.06.2018

Новиот селктор на Шпанија, Фернандо Јеро, изрази задоволство по ремито со Португалија, во првиот меч од групата „Б“ на Светското првенство во Русија. – Репрезентацијата се бореше. Ние не престануваме да веруваме, и ова е важно без оглед на ...

Јеро: Игравме добро, но не е лесно кога Роналдо е инспириран

МКД - 15.06.2018

Фернандо Јеро е задоволен од играта на неговите фудбалери против Португалија, а причината што не победиле ја наоѓа во брилијантниот Кристијано Роналдо. Шпанија и Португалија одиграа спектакуларно реми кое заврши 3-3 а пола од погодоците беа дело на ...

Рамос: Се надевам дека смената на тренерот нема да ни наштети

ТВ21 - 15.06.2018

Дефанзивецот на Шпанија и Реал Мадрид, Серхио Рамос е убеден во успех по назначувањето на новиот тренер на репрезентацијата, Фернандо Јеро. Искусниот Рамос зборуваше за медиумите пред мечот на „Фуријата“ против Португалија од групата Б на СП 2018 во ...

Рамос: Се надевам дека смената на тренерот нема да ни наштети

Кајгана - 15.06.2018

Сочи, 15 јуни 2018 (МИА) - Дефанзивецот на Шпанија и Реал Мадрид, Серхио Рамос е убеден во успех по назначувањето на новиот тренер на репрезентацијата, Фернандо Јеро. Искусниот Рамос зборуваше за медиумите пред мечот на „Фуријата“ против Португалија ...

СП 2018 - Јеро: Ништо нема да менувамe

Кајгана - 15.06.2018

Москва, 15 јуни 2018 (МИА) - Новоназначениот селектор на шпанската репрезентација Фернандо Јеро нагласи дека нема можност за било какви измени. Јеро ќе ја предводи Шпанија на Светското првенство на местото на отпуштениот Хулен Лопетеги, кој на ден ...

Рамос: Се надевам дека смената на тренерот нема да ни наштети

Канал5 - 15.06.2018

Дефанзивецот на Шпанија и Реал Мадрид, Серхио Рамос е убеден во успех по назначувањето на новиот тренер на репрезентацијата, Фернандо Јеро. Искусниот Рамос зборуваше за медиумите пред мечот на „Фуријата“ против Португалија од групата Б на СП 2018 во ...

Рамос: Пресов ми наликува на погреб

Макфакс - 15.06.2018

Капитенот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Серхио Рамос, на прес конференцијата пред мечот со Потугалија, кратко го прокоментирал отказот што во четвртокот го доби Хулен Лопетеги.

Јеро: Ги познавам овие момци и знам што можат да направат на СП!

Gol.mk - 15.06.2018

Некогашниот фудбалер на Реал Мадрид , Фернандо Јеро, изненадно доби можност да ја води Шпанија на еден голем фудбалски собир. Откако сега веќе поранешниот селектор Јулен Лопeтеги тајно преговараше со Реал Мадрид заработи отказ од шпанската селекција ...

Јеро и Сантош ги отворија картите: Познати составите во најдобриот натпревар на СП досега!

Спортклуб - 15.06.2018

Вечерва од 20:00 часот се соочуваат репрезентациите на Португалија и Шпанија во најинтересниот и најдобриот натпревар досега на СП. Доста интересни работи се случија во пресрет на овој меч, исто така и голем број контроверзи, обиди преку медиумите ...

Лопетеги им испрати порака на Јеро и шпанските фудбалери непосредно пред првиот меч на СП (Фото)

Дерби - 15.06.2018

Хулен Лопетеги ги обиколи шпанските медиуми во изминативе два дена и буквално стана топ тема во домашната јавност поради неверојатниот сплет на околности, па во рок од само 48 часа, доби позитивен, но и негативен публицитет.

Јеро: Кога Роналдо ќе го направи сето ова…

Дерби - 15.06.2018

Шпанскиот селектор Фернандо Јеро за малку ќе оствареше победа на своето мундијалско деби и тоа против европскиот шампион, но Португалија избори реми најмногу по заслуга на Кристијано Роналдо кој постигна хет-трик во ремито 3:3 во Сочи.

Јеро: Кога играте против Роналдо вакви работи можат да се случат

24Фудбал - 15.06.2018

Фернандо Јеро е задоволен од играта на неговите фудбалери против Португалија, а причината што не победиле ја наоѓа во брилијантниот Кристијано Роналдо. Шпанија и Португалија одиграа спектакуларно реми кое заврши 3-3 а пола од погодоците беа дело на ...

Јеро: Не ми беше лесно, Роналдо покажа дека знае да прави разлика

Gol.mk - 15.06.2018

Фернандо Јеро од спортски директор стана селектор на Шпанија во Русија. Човекот кој го наследи Лопетеги на тренерското столче одигра драматично реми со Португалија (3-3), а по дуелот истакна дека не му било лесно на овој меч и го пофали Роналдо.

ЈЕРО: Роналдо е сјаен, но...

SportMedia - 15.06.2018

После оние фантастични 3:3 на дуелот со Португалија во Сочи, новиот шпански селектор кажа дека е горд на својот тим... Шпанија загуби два бода во дуелот со Португалија. Кристијано Роналдо ја спречи „црвената фурија" да ги освои сите три.

Јеро ги откри своите планови за Шпанија за Светското

Стандард - 15.06.2018

Шпанија мора да остане смирена пред да започне Светското првенство во 2018 година, изјави менаџерот на шпанската репрезентација Фернандо Јеро. Тој го замени Хулен Лопети на чело на „фуиријата“ неколку дена пред почетокот на светското првенство во ...

СП 2018: Јеро: Ништо нема да менувамe

Слободен Печат - 15.06.2018

Новоназначениот селектор на шпанската репрезентација Фернандо Јеро нагласи дека нема можност за било какви измени. Јеро ќе ја предводи Шпанија на Светското првенство на местото на отпуштениот Хулен Лопетеги, кој на ден пред почетокот на Мундијалот ...

Рамос: Се надевам дека смената на тренерот нема да ни наштети

Sport M - 15.06.2018

Дефанзивецот на Шпанија и Реал Мадрид, Серхио Рамос е убеден во успех по назначувањето на новиот тренер на репрезентацијата, Фернандо Јеро. Искусниот Рамос зборуваше за медиумите пред мечот на „Фуријата“ против Португалија од групата Б на СП 2018 во ...

ВИДЕО: Што се случувало меѓу Лопетеги и Јеро на неколку часа пред шокантната вест?!

Спортклуб - 14.06.2018

Шпанските медиуми тврдат дека имало сериозна тензија и сериозна расправија помеѓу Фернандо Јеро и Жулен Лопетеги пред 2-3 дена. Селекцијата на Шпанија која е сместека во Краснодар, таму е веќе неколку дена, каде одржува тренинзи, но и пред два дена ...

Јеро знае што треба на Мундијалот: Доаѓаме за титулата, нема смисла да не се бориме за тоа!

Спортклуб - 14.06.2018

Веднаш по превземањето на шпанската селекција, Фернандо Јеро ги постави високо целите на својата екипа, која ќе ја предводи на Мундијалот. Неочекуваниот расплет пред почетокот на Мундијалот и отказот на Лопетеги, придонесоа Шпанија брзо да ...

Рамос: Ве молам за насмевка - па ова не е погреб, туку Мундијал!

Gol.mk - 14.06.2018

Ден по отказот на Жулен Лопетеги и назначувањето на Фернандо Јеро за нов шпански селектор, беше одржана официјална прес-конференција како најава за утрешниот натпревар на „црвената фурија“ против Португалија .

Марадона удри по Лопетеги: Тој си поигра со луѓето…

Дерби - 14.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија важеше за еден од главните фаворите за пехарот на Светското првенство во Русија, но по неочекуваните проблеми и смената на селекторот пред самиот старт на мундијалот останува отворено прашањето како ќе реагираат играчите.

Рамос брутално искрен: Како да сме на погреб, а не на Мундијал…

Спортски - 14.06.2018

Тешки зборови на капитенот на Шпанија на денешната конференција. Отказот на Лопатеги на само неколку дена пред првиот натпревар на Шпанците на Мундијалот против Португалија ги вознемири фудбалските фанови на Пиринеите.

Јеро го додаде фудбалерот на Реал (М)

Вечер - 14.06.2018

Новиот селектор на Шпанија, Фернандо Јеро одлучи да го вклучи Даниел Карвахал во конечниот список за Мундијалот. Десниот дефанзивец на Реал Мадрид се опоравува од повредата и досега во кампот на „Фуријата“ чекаа да видат дали тој ќе биде подготвен ...

СП 2018: Јеро го вклучи Карвахал во конечниот список за Мундијалот

Курир - 14.06.2018

Новиот селектор на Шпанија, Фернандо Јеро одлучи да го вклучи Даниел Карвахал во конечниот список за Мундијалот. Десниот дефанзивец на Реал Мадрид се опоравува од повредата и досега во кампот на „Фуријата“ чекаа да видат дали тој ќе биде подготвен ...

Марадона удри по Лопетеги: Тој си поигра со луѓето…

Точка - 14.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија важеше за еден од главните фаворите за пехарот на Светското првенство во Русија, но по неочекуваните проблеми и смената на селекторот пред самиот старт на мундијалот останува отворено прашањето како ќе реагираат играчите.

Јеро го вклучи Карвахал во конечниот список за Мундијалот

Sport M - 14.06.2018

Новиот селектор на Шпанија, Фернандо Јеро одлучи да го вклучи Даниел Карвахал во конечниот список за Мундијалот. Десниот дефанзивец на Реал Мадрид се опоравува од повредата и досега во кампот на „Фуријата“ чекаа да видат дали тој ќе биде подготвен ...

Клаудија му даде поддршка на Фернандо Јеро како селектор на Шпанија

Репортер - 14.06.2018

Ќерката на новоизбраниот селектор на Шпанската фудбалска репрезентација, Фернарндо Јеро, Клаудија Руиз, даде голема поддршка за нејзиниот татко преку социјалните мрежи. Поддршката стигна веднаш откако дознала дека поранешниот капитен на Реал Мадрид ...

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

МКД - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро е назначен за нов селектор на Шпанија откако Хулен Лопетеги доби шокантен отказ на ден пред почетокот на Светското првенство. Реал Мадрид вчера објави дека Хулен Лопетеги ќе им биде нов тренер откако ќе заврши ...

Легендарниот дефанзивец Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на Мундијалот

24 Вести - 13.06.2018

Шпанија со нов селектор на Мундијалот во Русија, по отказот на Лопетеги. Официјално, Фернандо Јеро, некогашниот репрезентативец на „Фуријата“ и легенда на Реал Мадрид седнува на „жешкото“ столче.

Шпанија брзо ја реши кризата - Јеро ќе ја води репрезентацијата на СП 2018

Кајгана - 13.06.2018

Сочи, 13 јуни 2018 (МИА) - Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хулен Лопетеги ...

Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на Светско првенство

Оff.net - 13.06.2018

Легендарниот капитен на Реал Мадрид кој неколку години работи во шпанската фудбалска федерација и официјално е назначен за заменик на сменетиот Хулен Лопетеги ...

Официјално: Познат наследникот на Лопетеги на селекторската позиција во Шпанија

Дерби - 13.06.2018

Од Шпанската фудбалска федерација штотуку објавија дека легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја предводи репрезентацијата на Мундијалот во Русија. Досегашниот селектор на Шпанците, Хулен Лопетеги заработи отказ од оваа ...

Јеро ќе ја предводи Шпанија на СП

Канал5 - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

ОФИЦИЈАЛНО: Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

Gol.mk - 13.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија по отказот на Јулен Лопетеги официјално назначи нов селектор за Мундијалот, во Фернандо Јеро, некогашната фудбалска легенда на Реал Мадрид. Поранешниот дефанзивец на „кралевите“ беше спортски директор на репрезентацијата, ...

Фернандо Јеро ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот

Екипа - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро, ќе биде селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија на претстојното Светско првенство кое утре стартува во Русија. Тој ќе го замени Хулен Лопетеги, кој доби отказ поради објавениот договор со Реал ...

Фернандо Јеро ќе ја води шпанија на Светското првенство

24Фудбал - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро е назначен за нов селектор на Шпанија откако Хулен Лопетеги доби шокантен отказ на ден пред почетокот на Светското првенство. Реал Мадрид вчера објави дека Хулен Лопетеги ќе им биде нов тренер откако ќе заврши ...

Јеро нов селектор на „црвената фурија“

Спортклуб - 13.06.2018

Спортскиот директор на репрезентацијата на Шпанија Фернандо Јеро е новиот селектор на „црвената фурија“ соопштија од фудбалската федерација на Шпанија. Тој ќе го замени Лопатеги, кој вчера официјално стана тренер на европскиот првак Реал Мадрид.

Јеро наместо Лопатеги ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот

Сител - 13.06.2018

Ден пред стартот на Мундијалот Шпанската фудбалска федерација реши да му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден откако Лопетеги официјално промовиран во нов тренер на Реал Мадрид. - Бевме принудени на ваков чекор.

Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

Макфакс - 13.06.2018

Фудбалскиот сојуз на Шпанија, претпладнево, му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги, откако тој ден претходно ја прифати понудата на Реал, по завршувањето на Светското првенство да го наследи Зинедин Зидан.

На интернет кружи интересна фотографија од првиот тренинг на Јеро

Спортски - 13.06.2018

Новиот селектор на репрезентацијата на Шпанија, Фернандо Јеро денеска го одработи првиот тренинг со репрезентацијата. Добро познато е како Јеро го превзеде националниот тим на ден пред почетокот на првенството, но за тоа нема да зборуваме, туку за ...

Прва изјава на Јеро како селектор на Шпанија: Никој не може да го одземе нашиот сон

Спортски - 13.06.2018

Именувањето на Фернандо Јеро за нов селектор на Шпанија е веста на денот во фудбалскиот свет. Легендата на Реал Мадрид изненадувачки на клупата го наследи Јулиен Лопатеги кој експресно заработи отказ на еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Јеро: Не можам да сменам за два дена тоа што се градеше две години

Макфакс - 13.06.2018

Фернандо Јеро се најде во незавидна ситуација да стане шпански селектор на еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија и на два дена пред првиот меч од шампионатот во петок против Португалија.

Фернандо Јеро ќе ја предводи Шпанија на Мундијалот во Русија

AKO - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

Сепак човек на Реал ќе ја води Шпанија

SportMedia - 13.06.2018

Еден од помошниците на Лопетеги и поранешен капитен на Реал Мадрид, ќе ги води Шпанците на СП. Како играч, даде 29 гола за Шпанија, иако беше централен дефанзивец Шокантните случувања околу шпанската фудбалска репрезнетација можеби се при крај, ...

По разрешувањето на Хуан Лопетеги-Јеро ќе ја предводи Шпанија на СП

Независен - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

Шпанија доби нов селектор

Вечер - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги кој тајно преговараше со Реал ...

Официјално: Познат наследникот на Лопетеги на селекторската позиција во Шпанија

Точка - 13.06.2018

Од Шпанската фудбалска федерација штотуку објавија дека легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја предводи репрезентацијата на Мундијалот во Русија. Досегашниот селектор на Шпанците, Хулен Лопетеги заработи отказ од оваа ...

Јеро ќе ја предводи Шпанија на СП

Слободен Печат - 13.06.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и шпански репрезентативец Фернандо Јеро ќе ја врши селекторската функција за време на Мундијалот во Русија. Јеро доаѓа на клупата на Шпанија по денешното разрешување на Хуан Лопетеги, кој тајно преговараше со Реал ...

Познат новиот селектор на Шпанија откако Лопети ненадејно доби отказ

iPortal - 13.06.2018

Шпанија со нов селектор на Мундијалот во Русија, по отказот на Лопетеги. Официјално, Фернандо Јеро, некогашниот репрезентативец на „Фуријата“ и легенда на Реал Мадрид седнува на „жешкото“ столче.

Легенда на Реал нов селектор на Шпанија

Стандард - 13.06.2018

Спорниот директор на Шпанија, Фернандо Јеро е новиот тренер на Шпанија, официјално објавија од Кралската шпанска фудбалска федерација. Тој го замени отпуштениот порано Хулен Лопетеги. Легендата на Реал Мадрид ја презема позицијата само за Светското ...

Официјално: Јеро ќе ја води „Фуријата“

Локално - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро официјално беше прогласен за тренер на Шпанија и ќе ја води „Фуријата“ на светското првенство. Засега, не е јасно колку долго ќе биде назначувањето, но се претпоставува дека е до крајот на Мундијалот.

Јеро: Ова е голем предизвик за мене

Вечер - 13.06.2018

Именувањето на Фернандо Јеро за нов селектор на Шпанија е веста на денот во фудбалскиот свет. Легендата на Реал Мадрид изненадувачки на клупата го наследи Јулиен Лопатеги кој експресно заработи отказ на еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Јеро: Имаме шанса да се бориме за трофејот и треба да ја искористиме

Стандард - 13.06.2018

Фернандо Јеро очекувано беше претпазлив во реториката при првото појавување пред медиумите, откако беше назначен за тренер на Шпанија за Светското првенство. Легендата на Реал Мадрид го замени Хулен Лопетеги, кој беше отпуштен поради одлуката да го ...