TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА ја казни ФФМ за расистички навреди со 25.000 швајцарски франци

Утрински - 27.09.2003

Европската куќа на фудбалот ги санкционира испадите на мечот Македонија - Англија Емил Китановски Фудбалската федерација на Македонија заработи парична казна од 25.000 швајцарски франци, поради како што се вели во образложението на одлуката на УЕФА кое пристигна вчера во просториите на ФФМ, ...

УЕФА ја казни ФФМ со 25.000 "швајцарци"

Вест - 27.09.2003

ПОРАДИ ПАЛЕЊЕ НА АНГЛИСКОТО ЗНАМЕ И РАСИЗАМ Фудбалската федерација на Македонија е казнета од страна на УЕФА со 25.000 швајцарски франци поради навивачките изливи за време на натпреварот на нашата репрезентација против Англија, во рамките на квалификациите за Европското првенство 2004 година.

Палењето на знамето и расизмот ќе не чини 25.000 франци

Дневник - 27.09.2003

ФУДБАЛ - УЕФА ЈА КАЗНИ ФФМ Крстевски и Тикоски на местото на Манојловски и Давчев на листата на помошни судии со знакот на УЕФА Македонската фудбалска федерација (ФФМ) е казнета од Европската фудбалска федерација (УЕФА) со 25.000 швајцарски франкови поради испадите на навивачите за време на мечот ...

Парична казна од 25.000 швајцарски франци доби ФФМ

А1 - 26.09.2003

Парична казна од 25 илјади швајцарски франци доби ФФМ, поради организациските проблеми на минатомесечниот квалификациски натпревар на македонската репрезентација против Англија. Запаленото англиско знаме на трибините при интонирањето на химната, расистичките скандирања кон Кемпбел и Кон Хески, плус ...

Митровски: Обвинувањата на Камчев не држат

Утрински - 25.09.2003

Во ФФМ ладно ги примаат заканите на претседателот на Брегалница Д. САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ "Тврдам дека никој нема лобирано за мене во трката за генерален секретар при Фудбалската федерација на Македонија. Ова што деновиве се прави на прес конференции е вештачки притисок и во ФФМ воопшто не постои ...

Јордан Камчев ќе одговара и пред "дисциплинецот"

Вест - 25.09.2003

Дисциплинска комисија на ФФМ По пријава на комесарот за натпревари и фудбалскиот судија Делчо Јакимовски, против сопственикот на ФК Брегалница (Д) Јордан Камчев е поведена дисциплинска постапка. Пријавата се поднесува поради навреди и клевети кон ФФМ, раководството на Федерацијата и фудбалскиот ...

Ако се откаже Брегалница, лигата продолжува со 11 екипи

Вест - 25.09.2003

Претседателот на ФФМ, Харалампие Хаџи - Ристески, порачува: В понеделник селекторот Канатларовски и ФФМ ќе потпишат двегодишен договор Претседателот на нашата фудбалска федерација, Харалампие Хаџи - Ристески, воопшто не го загрижува заканата од газдата на Брегалница (Д), Јордан Камчев, дека ...

"Не сум болно амбициозен, болни се челниците на ФФМ"

Дневник - 24.09.2003

ПРЕС НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БРЕГАЛНИЦА ДЕЛЧЕВО Јордан камЧев Тој нема да ги даде доказите за обвинувањата во ФФМ, туку се ќе испрател во УЕФА за да "виделе" таму како се работи во Македонија Не сум јас болно амбициозен за претседателската функција во Фудбалската федерација на Македонија.

Камчев: Челните луѓе на ФФМ се хронични лажговци

Утрински - 24.09.2003

Првиот човек на Брегалница (Д) му порачува на Хаџиристески Сашко Ѓ. димовски "Ниту имам болни амбиции, ниту сум болен фала богу. Болни луѓе има во врвот на фудбалската федерација. Таму има хронични лажговци. Ова не го правам со цел јас да седнам во претседателската фотелја на ФФМ.

Дарко Панчев за претседател на Одборот на прволигаши

Вест - 24.09.2003

На вчерашната прес конференција Јордан Камчев обелодени: Сопственикот на прволигашот Брегалница (Д) Јордан Камчев на вчерашната прес конференција што се одржа во хотелот "Александар Палас" обелодени дека нашата фудбалска легенда и учесник во последната трка за претседателската фотеља на ФФМ Дарко ...

Нова епизода од жестоката кампања против ФФМ

А1 - 23.09.2003

„Дарко Панчев се согласи да го води одборот на прволигаши како негов надворешен член, ако го прифатат сите клубови“ - изјави Јордан Камчев во најновото продолжение од полемиката со челниците на ФФМ. Тој денеска повтори дека ќе ја повлече Брегалница Д.

Камчев демантира дека има амбиција да биде претседател на ФФМ

А1 - 23.09.2003

Орце Камчев, сопственикот на Брегалница Делчево и познат бизнисмен демантираше дека има амбиции да биде претседател на Фудбалската Федерација на Македонија, одговарајќи на обвинувањата на актуелниот претседател на ФФМ, Харалампије Хаџиристески. „Немам амбиции за претседателското место.

Тарапана во "Маракана"

Дневник - 23.09.2003

"Нашата Маракана" пред повеќе од 200 илјади ТВ-гледачи почна да ги открива валканиците на сите, божем чесни фудбалски работници. Разбравме кој се се нудел и кој се барал во калабалакот, алијас македонски фудбал. Од претседателот, преку вториот човек на "федерализираниот сојуз", до генералниот ...

"Камчев е болно амбициозен да биде претседател на ФФМ"

Дневник - 23.09.2003

ФУДБАЛ - Хари ХаЏиристески ФФМ не го уништи Одборот, туку клубовите сами изгласаа да го стават во мирување, вели првиот човек на Федерацијата Обвинувањата од Орце Камчев за нерегуларност на првенството се само негова болна амбиција да стане претседател на Фудбалската федерација на Македонија, ...

Тоа се само болни амбиции на Камчев за претседателската фотеља

Вест - 23.09.2003

Претседателот на ФФМ Харалампие Хаџи -Ристески реагора на обвинувањата од Орце Камчев Претседателот на Фудбалската федерација Харалампие Хаџи -Ристески тврди дека последните "отровни стрели" од страна на газдата на прволигашот Брегалница од Делчево Орце Камчев насочени кон ФФМ се само истакнување ...

Хаџиристески со жесток одговор на кампањата против ФФМ

А1 - 22.09.2003

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија Харалампие Хаџиристески денеска со жесток одговор на силната кампања што неколку прволигашки клубови деновиве ја почнаа против челниците на куќата на фудбалот. Против газдата на Брегалница Делчево Јордан Камчев и против потпретседателот на ...

Обвинувањата од Камчев мора да се докажат

Утрински - 22.09.2003

Пресот на претседателот на Брегалница Д, не го возбуди раководството на ФФМ "Доколку сите изнесени обвинувањата на петочниот прес на претседателот на Брегалница од Делчево, добијат и официјална потврда од полициските и судски органи, ќе ги прифатиме и ние во фудбалската организација на Македонија.