TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија остана непоразена

Вечер Прес - 15.06.2014

По двете победи над Данска со 3:2 и 3:0 македонските одбојкари се без пораз и се лидери во Б групата Македонската одбојкарска репрезентација и по четвртиот натпревар во Европската лига го задржа ...

Одбојкарите уште еднаш подобри од Данска

Канал5 - 14.06.2014

Нашата најдобра машка одбојкарска репрезентација го задржа максималниот ефект во Европската лига и по вториот дуел со селекцијата на Данска. Црвено жолтите денеска во салата Парк во Струмица повторно ...

Одбојкарите втор пат подобри од Данска, овој пат убедливо со 3-0

Екипа - 14.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација и по четвртиот натпревар од Европската лига, го задржа максималниот ефект. Нашите одбојкари уште еднаш, денеска во салата “Парк” во Струмица, славеа победа над ...

Продолжува триумфалната серија на одбојкарите

Алфа - 14.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација продолжува со триумфалната серија во Европската лига. Денеска повторно е совладана Данска овој пат со 3:0. За разлика од вчерашниот меч во кој се одиграа пет ...

Одбојкарите сериозно подготвени за вториот дуел со Данска (ФОТО)

Телеграф - 14.06.2014

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија, од 15 часот, во салата „Парк“ во Струмица ќе го одигра вториот натпревар со Данска, во рамките од второто коло од групата Б во Европската лига 2014.

Нова победа на одбојкарите над Данска

Оn.net - 14.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија го задржа максималниот ефект во Европската лига, откако во четвртиот меч убедливо ја совлада Данска со 3-0.

Одбојкарите експресно ја минаа Данска за четврта победа во Европската лига

МКД - 14.06.2014

Македонската машка одбојкарска репрезентација вторпат ја победи Данска во Струмица со 3-0 во сетови, за четвртиот триумф во Европската лига. Лесно се справија со противникот, момците предводени од ...

Втора победа за Македонија против Данска

+инфо - 14.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија по вторпат славеше победа над Данска, а воедно забележа четврти триумф во исто толку настапи од Европската лига дивизија Б.

„Отпишаните“ убедливи против Данска во вториот натпревар

Спортклуб - 14.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа својата четврта победа во исто толку натпревари од европската одбојкарска лига, откако денеска во вториот натпревар против Данска убедливо славе ...

Нов триумф на одбојкарите против Данска

ЗаЗабава - 14.06.2014

Македонската машка одбојкарска репрезентација ја забележа четвртата победа во Европската лига, откако по втор пат славеше над Данска, овојпат со 3-0. Нашите одбојкари, за разлика од вчера кога ...

Македонија убедлива против Данска

Сител - 14.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја постигна и четвртата победа во истотолку натпревари во рамките на Европската лига. македонија попладнево во Струмица славеше со 3-0 против Данска.

Македонија „гази“ во дебито во Европска лига

Дерби - 14.06.2014

Четири од четири за македонските одбојкари во дебитантскиот настап во Европската лига по втората победа во два дена над Данска во Струмица, овој пат со максимални 3:0, по сетови 25-15, 25-20 и 25-22.

Четврта победа на одбојкарите: Данска денеска беше лесен залак за Македонија

SportMedia - 14.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација попладнево ја забележа и четвртата победа во Европската лига, откако во Сртумица вторпат ја победивме Данска, но овојпат многу полесно во однос на вчера, со ...

Втора победа за Македонија против Данска

Локално - 14.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија по втор пат славеше победа над Данска, а воедно забележа четврти триумф во исто толку настапи од Европската лига дивизија Б.

Втора победа за Македонија против Данска

Бриф - 14.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија по втор пат славеше победа над Данска, а воедно забележа четврти триумф во исто толку настапи од Европската лига дивизија Б.

Втора победа за Македонија против Данска

Lider - 14.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија по вторпат славеше победа над Данска, а воедно забележа четврти триумф во исто толку настапи од Европската лига дивизија Б.

ДАНСКА противник на одбојкарите ВО Струмица

Телма - 13.06.2014

МАКЕДОНСКИТЕ ОДБОЈКАРИ ДЕНЕСКА ЈА ПРЕЧЕКУВААТ ДАНСКА ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва во Струмица ја пречекува Данска, натпревар од Европската лига каде нашите ...

Трета победа на одбојкарската репрезентација

Телма - 13.06.2014

МАКЕДОНИЈА ПОДОБРА ОД ДАНСКА 3:2 Македонската одбојкарска репрезентација постигна победа и на третиот натпревар од Б групата од Европската лига. Попладнево во Струмица Македонија ја совлада Данска со ...

Одбојкарите ќе удрат на Данска во Струмица

Дневник - 13.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација се надева на две победи во денешната и утрешната средба против репрезентацијата на Данска, во Струмица, во салата „Парк“.

Трета победа за македонските одбојкари во Европската лига

Курир - 13.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација постигна победа и на третиот натпревар од Б групата од Европската лига. Попладнево во Струмица Македонија ја совлада Данска со 3:2 во сетови.

Одбојкарите подобри од Данска со 3-2

Сител - 13.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација постигна победа и на третиот натпревар од Б групата од Европската лига. Попладнево во Струмица Македонија ја победи Данска со 3:2 во сетови.

Одбојкарите на Македонија ја пречекуваат Данска

Хитпортал - 13.06.2014

О дбојкарската репрезентација на Македонија попладнево во Струмица го игра третиот натпревар од Европската лига, а противник и е селекцијата на Данска.

Нова „ура“ за одбојкарите: Данска ќе страда во Струмица

SportMedia - 13.06.2014

По извонредниот старт на Европската лига со двојниот триумф во Австрија, македонската одбојкарска репрезентација влегува како голем фаворит во двомечот со Данска.

Одбојкарите домаќини на Данска

Сител - 13.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија попладнево (15 часот) го игра третиот натпревар од Европската лига, а противник ни е селекцијата на Данска.

Одбојкарите се мачеа, но сепак ја совладаа Данска

Екипа - 13.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија продолжи со одличните настапи во европската лига, па по двете победи на гостувањето во Австрија нашиот национален тим попладнево славеше и на првиот од ...

Одбојкарите се препотија, но ја совладаа Данска

SportMedia - 13.06.2014

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија ја оствари третата победа во третиот меч од Европската лига. За жал разврската се одвиваше потешко од што очекувавме, овој пат не добиваме максимални ...

Одбојкарите ја продолжија победничката серија

Спортклуб - 13.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација ја совлада селекцијата на Данска со 3:2 во сетови, во третото коло од одбојкарската Европска лига. Македонските одбојкари ја продолжуваат фантастичната серија ...

Одбојкарите подобри од Данска

МКД - 13.06.2014

Македонската машка одбојкарска репрезентација ја продолжи низата победи во Европската лига откако попладнево во Струмица ја совлада Данска со 3:2 во третото коло од групата Б.

ОДБОЈКА: Трета среќа за Македонија

Телеграф - 13.06.2014

Одбојкарите со 3:2 ја совладаа Данска во првиот дуел од вториот викенд од групата Б во Европска лига Третата победа во низа машката одбојкарска репрезентација на Македонија ја имаше попладнево во ...

Одбојкарите на Македонија ја пречекуваат Данска

+инфо - 13.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија попладнево во Струмица го игра третиот натпревар од Европската лига, а противник и е селекцијата на Данска.

Трета победа по ред за Македонија

Оn.net - 13.06.2014

Машката одбојкарска репрезентација продолжи со победи во Европската лига, откако попладнево триумфира со 3-2 во првиот од двата меча против Данска. По победите на гостувањето во Грац над Австрија, ...

Македонија подобра од Данска

Дерби - 13.06.2014

Македонските одбојкари успеаја да ја совладаа репрезентацијата на Данска (3:2) во европската лига со што ја запишаа третата победа по ред, откако најпрво на два пати ја совладаа Австрија.

Одбојкарите на Македонија денеска ја пречекуваат Данска

Локално - 13.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија попладнево во Струмица го игра третиот натпревар од Европската лига, а противник и е селекцијата на Данска.

Македонските одбојкари ја победија и Данска, трета победа во низа

Бриф - 13.06.2014

Одбојкарите на Македонија попладнево ја совладаа селекцијата на Данска со 3:2 во сетови. По двете победи над Австрија, ова е трет триумф за нашите одбојкари во новоформираното натпреварување.

Трета победа за македонските одбојкари во Европската лига

Lider - 13.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација постигна победа и на третиот натпревар од Б групата од Европската лига. Попладнево во Струмица Македонија ја совлада Данска со 3:2 во сетови.

Одбојкарите на Македонија денеска ја пречекуваат Данска

Lider - 13.06.2014

Одбојкарската репрезентација на Македонија попладнево во Струмица го игра третиот натпревар од Европската лига, а противник и е селекцијата на Данска.

Ѓорѓиев: Против Данска, се зависи од нас

Екипа - 12.06.2014

Капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, коректорот Никола Ѓорѓиев кој сега во нашиот национален тим игра на променета позиција, примач, во пресрет на двата дуели со Данска, ...

Данските одбојкари ќе ни дојдат во Струмица – здробени

SportMedia - 12.06.2014

Македонската одбојкарска репрезентација утре и задутре ќе го одигра вториот круг натпревари во Европската лига и тоа со селелкцијата на Данска. Тоа е екипа со понизок квалитет од нашата и згора на ...

Црвено-жолтите во нова победничка мисија

Вечер Прес - 12.06.2014

Македонската сениорска одбојкарска репрезентација денеска (15.00 ч) во Струмица ќе го одигра првиот од двата натпревари со Данска во рамките од Б групата во Европската лига.

Силата се насочува кон Данска

Телеграф - 10.06.2014

Нема отсуства. Селекторот Ристоски смета на истите момци како и против Австрија Машката одбојкарска репрезентација на Македонија во салата „Парк“ во Струмица го одработи првиот тренинг, по ...

Одбојкарите со мотив повеќе пред мечевите со Данска

Алфа - 10.06.2014

Со интензивни подготовки продолжуваат и македoнските одбојкари кои по двете победи на Австрија во дебито во Европската лига има зголемени мотиви за докажување.

Ѓоргиев: Успехот во Австрија е херојски, но веќе е минато – одиме по нови победи

SportMedia - 09.06.2014

Помислата за полуфинале во премиерниот настап во Европската лига допрва ќе ја скокотка фантазијата на вљубениците во одбојката и воопшто во спортот во Македонија.

Одбојкарите го свртеа вниманието кон себе

Алфа - 09.06.2014

Иако окупирани со низа проблеми македонските одбојкари направија резултат кој ќе се помни. Две победи на дбито во Евопската лига нагости против Австрија со 3:1 по сетови само ја подгреваат надежта ...

Пеш до Марибор

SportMedia - 09.06.2014

Кој вели дека од љубов веќе не се живее? Македонската одбојкарска репрезентација не само што живее туку победува движена од љубовта и се качува кон најголемите достигнувања во овој спорт досега.

Австрија е минато, со мислите кон Данска

Н.Македонија - 09.06.2014

Одбојкарите на Македонија на најдобар можен начин дебитираа во Европската лига и го реализираа она што го ветија пред заминувањето за Грац, а тоа е дека во Австрија одат да забележат две победи и оти ...