TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Обилни врнежи и невреме…

Курир - 23.06.2019

Поројни дождови и грмежи, нестабилно време кое ќе биде поизразено во попладневните часови, се предвидувањата на метеоролозите за претстојната работна недела. Почнувајќи од денес УМХР соопшти дека не очекува невреме и силен ветер, а од понеделник и ...

Славчо Попоски: РАЗОРНО НЕВРЕМЕ го зафаќа Балканот, следуваат ОПАСНИ метеоролошки појави, невремето се движи кон ...

Скопје24 - 23.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи,ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа уште во следните часови а невремето кај нас ќе пристигне уште денес попладне кога ...

Разорно невреме го зафаќа Балканот: Невреме се движи кон Македонија

Press24 - 23.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, оркански ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа уште во следните часови а невремето кај нас ќе пристигне уште утре попладне ...

Разорно невреме го зафаќа Балканот: Невреме се движи кон Македонија

Курир - 23.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, оркански ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа уште во следните часови а невремето кај нас ќе пристигне уште утре попладне ...

Разорно невреме го зафаќа Балканот: Невреме се движи кон Македонија

Сител - 23.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, оркански ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа уште во следните часови а невремето кај нас ќе пристигне уште утре попладне ...

Претпладне сончево, од пладне нестабилно и врнежливо

МКД - 23.06.2019

Денеска претпладне времето ќе биде сончево, понекаде со умерена облачност. Од пладневните часови, особено на североистокот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Сончено но и нестабилно време со појава на град

Р.С.Европа - 23.06.2019

Претпладне денеска не очекува сончево време со понекаде умерена облачност. Од пладневните часови и особено на североисток ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и услови за појава на град, велат хидрометеоролозите.

Разорно невреме го зафаќа Балканот: Невреме се движи кон Македонија

Пулс24 - 23.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, оркански ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа уште во следните часови а невремето кај нас ќе пристигне уште утре попладне ...

Спремете се за силно невреме – Детална прогноза за следната недела

Centar - 23.06.2019

Од денес попладне следи период со претежно попладневна нестабилност, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме. Утре и во средината на неделата ќе дува повремено засилен ветер.

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

еМагазин - 23.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

НЕСТАБИЛНО, ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ: Временската прогноза за неделава нема да ви се допадне

Фактор - 23.06.2019

Поројни дождови и грмежи, нестабилно време кое ќе биде поизразено во попладневните часови. Ова се предвидувањата на метеоролозите за претстојната работна недела. Почнувајќи од денес УМХР соопшти дека не очекува невреме и силен ветер а од понеделник ...

Претпладне сончево, попладне со повремен пороен дожд

PressingTV - 23.06.2019

Времето денеска во претпладневните часови ќе биде сончево, а понекаде со умерена облачност. Во пладневните часови, особено на североистокот на земјава, ќе се развие нестабилност со повремен пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Вонредна прогноза: Разорно невреме го зафаќа Балканот, следуваат опасни метеоролошки појави

Скопје инфо - 23.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи,ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа уште во следните часови а невремето кај нас ќе пристигне уште денес попладне кога ...

Разорно невреме на Балканот: Следуваат опасни метеоролошки појави, невремето се движи кон нас

Пулс24 - 23.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, ветер и силен град го зафаќаат Балканот, а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина и Србија, и тоа уште во следните часови. Невремето кај нас ќе пристигне уште денес попладне кога локално ...

Попладнево нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 07.06.2021

Попладнево на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ЌЕ ГО ЗАФАТИ ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Невремето се движи кон Македонија!

Магазин - 23.06.2019

Нестабилно време проследено со врнежи и грмежи ќе го зафати целиот Балкан. Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, оркански ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа ...

Денеска сончево со умерена облачност, попладне на североисток повремено пороен дожд

Скопје1 - 23.06.2019

Времето денеска претпладне сончево понекаде со умерена облачност. Од пладневните часови и особено на североисток ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Од утре попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

ТВ21 - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Канал5 - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

24 Вести - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

УХМР со лоши вести: Подгответе се за поројни дождови и грмежи

Press24 - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од утре драстична промена: Опаѓање на температурите и невреме

Скопје24 - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Сончево со можност за пороен дожд и грмежи

Р.С.Европа - 22.06.2019

Денеска се очекува да биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Локално ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Од утре драстична промена: Опаѓање на температурите и невреме

Курир - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 22.06.2019

Времето денеска претпладне ќе биде сончево, на одделни места со умерена облачност. Од пладневните часови и особено на североисток ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

А1 On - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од попладне невреме, ќе се задржи до крајот на неделата

Слободен Печат - 22.06.2019

Утре и во средината на неделата ќе дува повремено засилен ветер Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Сител - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Алфа - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Секој ден ќе не бијат поројни дождови и грмежи

+инфо - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

ММС - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од утре пороен дожд и грмежи

МКД - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Од утре попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

4NEWS - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

УХМР: Од утре дожд, грмежи и пад на температурата

Денешен - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Пулс24 - 22.06.2019

Денес во Македонија времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 21 степен, а дневната од 26 ...

Утре попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

24Инфо - 22.06.2019

Времето утре претпладне ќе биде сончево, на одделниместа со умерена облачност. Од пладневните часови и особено на североисток ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Се спрема големо невреме

Centar - 22.06.2019

Времето утре претпладне ќе биде сончево, на одделниместа со умерена облачност. Од пладневните часови и особено на североисток ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и услови за појава на град.

Од утре следува период со претежно попладневна нестабилност

Кумановски м. - 22.06.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала облачност. Од пладневните часови понекаде ќе има умерена облачност и особено во планинските региони попладне ќе има појава на краткотраен пороен дожд и грмежи и услови за град.

Од утре попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Либертас - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

24Инфо - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од утре попладне нестабилно време со пороен дожд и грмежи

iPortal - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Бриф - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Локално - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Вечер Прес - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Опсервер - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Од утре нестабилно време, ќе има поројни дождови, грмежи и силен ветер

PressingTV - 22.06.2019

Од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури утре ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од ...

Славчо Попоски: РАЗОРНО НЕВРЕМЕ го зафаќа Балканот, следуваат ОПАСНИ метеоролошки појави, невремето се движи кон ...

1tv - 22.06.2019

Опасни метеоролошки појави , силни врнежи, грмежи, оркански ветер и силен град го зафаќаат Балканот а најпогодени ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина како и Србија и тоа уште во следните часови а невремето кај нас ќе пристигне уште утре попладне ...

Времето денес сончево и потопло, со темпеатура до 32 °C

Скопје1 - 22.06.2019

Времето денеска,сончево и потопло со мала до умерена облачност. Локално ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

УХМР со вонредна прогноза – подгответе се!

Магазин - 22.06.2019

Метеролозите повторно најавуваат променливо нестабилно време. Според најавите на УХМР од утре и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

MakPress - 22.06.2019

Од денеска и во наредните денови во попладневните часови времето ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Минималните температури ќе се движат од 13 до 20 степени, а дневните од 25 ...

Денеска сончево, утре повторно дожд

Фокус - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Нов температурен шок - не очекува пеколно топло време

Сител - 21.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Времето утре ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и со слаб до ...

Сончево и стабилно време

Курир - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Нов температурен шок – не очекува пеколно топло време

Скопје24 - 21.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Времето утре ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и со слаб до ...

Викенд врменеска прогноза - Од понеделник нов температурен шок

Press24 - 21.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Во недела времето ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Викенд временска прогноза - од понеделник очекувајте промена

Press24 - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. И во сабота ќе преовладува сончево и топло време со услови за изолирана ...

Беснееше силно невреме - Од денеска промена, ова се температурите од рано наутро

Press24 - 21.06.2019

Времето во земјава на првиот летен ден ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

А1 On - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Денеска топло, дождот ќе прошета на запад и на исток

+инфо - 21.06.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до ...

Денеска и утре сончево и топло, од недела попладне пак врнежи

МКД - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 24 до 35 Целзиусови степени.

Денеска сончево со умерена облачност

Нетпрес - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Ќе има ли стабилизација на времето

Фактор - 21.06.2019

За денеска синоптичарите не предвидуваат дожд во Скопје и во централните делови на земјата, додека во источните и западните делови од државата се очекува дожд. Денешниот 21 јуни според управата за хидрометеоролошки работи не очекува сончево време и ...

Денеска сончево со умерена облачност

Точка - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Сончево и топло, во некои делови со пороен дожд и грмежи

Мета - 21.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе изнесува меѓу 24 и 35 Целзиусови степени.

Денес сончево со умерена облачност

Пулс24 - 21.06.2019

Времето во земјава денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево време претпладне, нестабилно време попладне

Тера - 21.06.2019

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Локално ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени.

Во недела силно невреме со град низ Македонија – Детална четиридневна прогноза

Centar - 21.06.2019

Утре ќе биде сончево и топло време, во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Во недела попладне и во следните денови повторно ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Сончево и стабилно време

Пулс24 - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Денеска сончево, утре повторно дожд

iPortal - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Сончево и стабилно време

Скопје инфо - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Време: До 35 степени и УВ индекс 8

Денешен - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Времето денеска сончево и топло, со изолирана појава на пороен дожд

Скопје1 - 21.06.2019

Денеска сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

ПОЧНУВА ЛЕТОТО – подгответе се за пеколните температури!

Магазин - 21.06.2019

Цела Македонија деновиве беше зафатена од пороен дожд, ветер и грмотевици, но метеролозите информираат дека од денска па натаму ќе уживаме во вистинско лето. Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Какво време да очекуваме викендов?

Скопје1 - 21.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Локално ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Вдолж Повардарието ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки ...

Денеска повторно силен дожд со ветер и грмежи

24 Вести - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Во петок и за време на викендот сончево и топло

Канал5 - 20.06.2019

Претпладнево ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Денеска променливо време – еве што не очекува за викендот

Курир - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Денеска променливо време

Нетпрес - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Вонредна најава од УХМР: По работа сите брзо одете дома

Курир - 20.06.2019

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија. Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави имаше во Скопје, во Кисела Вода, особено кај Цементара и патот за теферич каде има поплавено и домови, како и во Неготино каде имаше ...

Вонредна најава од УХМР: По работа сите брзо одете дома

Скопје24 - 20.06.2019

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија. Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави имаше во Скопје, во Кисела Вода, особено кај Цементара и патот за теферич каде има поплавено и домови, како и во Неготино каде имаше ...

УХМР најавува вонредна временска прогноза

Сител - 20.06.2019

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија. Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави имаше во Скопје, во Кисела Вода, особено кај Цементара и патот за теферич каде има поплавено и домови, како и во Неготино каде имаше ...

Нови најави од метеоролозите: Очекувајте ново невреме во Македонија - можни се и поплави

Press24 - 20.06.2019

До крајот на денов ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално ќе има појава на невреме проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и појава на град, информира метеорологот ...

Крај на пролетта, од утре почнува летото - метеоролозите соопштија какво ќе биде времето

Press24 - 20.06.2019

Од утре официјално започнува летото. Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Сончево со умерена облачност, попладне дожд и грмежи

Сител - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Големо невреме го зафати Скопје (ВИДЕО)

Скопје24 - 20.06.2019

Моментално повеќе делови од Скопје се зафатени од големо невреме, проследено со дожд, град и грмотевици. Од УХМР инаку стабилизација на времето најавувааат од утре. Во прилог погледнете дел од скопското невреме во Пинтија, ВИДЕО .

Облачно, попладне ќе истура

+инфо - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Вонредна најава од УХМР: По работа сите брзо одете дома

Press24 - 20.06.2019

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија. Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави има во Скопје, во Кисела Вода, особено кај Цементара и патот за теферич каде има поплавено и домови, како и во Неготино каде има реки по ...

Температурите од рано наутро низ Македонија - Силно невреме и денеска

Press24 - 20.06.2019

Ова се температурите од рано наутро низ Македонија, по силното невреме од синоќа, кое нема да не одмине ниту денеска. Претпладне времето според УХМР ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

ОСТАНЕТЕ ДОМА: Дожд, силен ветер и грмотевици од Ѓорче Петров се приближуваат кон Центар (ФОТО)

Курир - 20.06.2019

Делови од Скопје во моментов се зафатени од големо невреме. Според нашите информации невремето проследено со дожд, силен ветер и грмотевици беснее во скопско Ѓорче Петров и околината. Невремето се приближува кон Карпош и центарот на градот, затоа ...

Големо невреме го зафати Скопје (ВИДЕО)

Слободен Печат - 20.06.2019

Од УХМР инаку стабилизација на времето најавувааат од утре. Моментално повеќе делови од Скопје се зафатени од големо невреме, проследено со дожд, град и грмотевици. Од УХМР инаку стабилизација на времето најавувааат од утре.

Попладнево нестабилно со дожд и грмежи

Макфакс - 20.06.2019

Попладнево времето е нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, особено на југоистокот каде за кратко време наврна поголема количина на воден талог, а имаше и појава на суградица.

ФОТО: Скопје како Венеција по врнежите попладнево - улиците поплавени, сообраќајот отежнат

Press24 - 20.06.2019

Невреме проследено со врнежи, грмежи и силен ветер го погоди денеска главниот град, но и другите градови ширум Македонија. По врнежите граѓаните почнаат да објавуват фотографии и видеа на социјалните мрежи, на кои може да се види дека улиците се ...

Вонредна временска најава: Невремето продолжува – можни се и поплави

Скопје24 - 20.06.2019

Денес и во вечерните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град. Утре и во сабота ќе преовладува сончево и топло време со услови за ...

ВИДЕО: Невреме во Гостивар попладнево - улиците поплавени

Press24 - 20.06.2019

Силно невреме попладнево беше забележано низ повеќе градови во Македонија. Дожд со зголемен интензитет врнеше околу 40 минути воп Гостивар и беше проследен со електрични празнења, пишува Гостиварпрес .

Викендот пеколно топло- особено подгответе се за целосен температурен шок, од понеделник повторно разочарување

Курир - 20.06.2019

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Времето во сабота ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и со слаб до ...

Сончево претпладне, дождливо попладне

МКД - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Вонредна најава од УХМР: Повторно силен дожд и грмежи

Скопје24 - 20.06.2019

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија. Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави има во Скопје, во Кисела Вода, особено кај Цементара и патот за теферич каде има поплавено и домови, како и во Неготино каде има реки по ...

Продолжува нестабилното време, од понеделник постудено

Кумановски м. - 20.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално, како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има услови за невреме со поинтензивен ...

Еве што не очекува за викендот

Пулс24 - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Славчо Попоски: Следуваат два малку постабилни денови, од недела попладне НОВО СИЛНО НЕВРЕМЕ

Либертас - 20.06.2019

До крајот на денов ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално ќе има појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Невремето направи пустош во Сопиште

Република - 20.06.2019

Силниот ветер и дождовите, кои и попладнево беснеат низ земјава, оставаат пустош зад себе. Невремето во Сопиште резултираше со искрешени гранки и насобрана вода по улиците. Метеоролозите најавија дека утре и за време на викендот ќе преовладува ...

Попладнево нестабилно со дожд и грмежи

24Инфо - 20.06.2019

Попладнево времето е нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, особено на југоистокот каде за кратко време наврна поголема количина на воден талог, а имаше и појава на суградица.

Попладнево нестабилно со дожд и грмежи

Точка - 20.06.2019

Попладнево времето е нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, особено на југоистокот каде за кратко време наврна поголема количина на воден талог, а имаше и појава на суградица.

Вонредна најава од УХМР: Невремето продолжува

Centar - 20.06.2019

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град. Утре и во сабота ќе преовладува сончево и топло време со услови за ...

Во Гостивар попладнево невреме со пороен дожд и силни грмежи (фото, видео)

Gostivarpress.mk - 20.06.2019

Гостивар попладнево околу 18 часот го зафати невреме со пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Дождот со јак интензитет врнеше четириесетина минути и беше проследен со силни електрични празнења.

Повторно невреме во Македонија

Фактор - 20.06.2019

На повеќе места во земјава попладнево има пороен дожд и грмежи, особено на југоистокот каде за кратко време наврна поголема количина на воден талог. Доцна попладнево со интензивна нестабилна маса е зафатена и Скопската котлина, каде имаше и појава ...

Сончево со умерена облачност, попладне дожд и грмежи

Скопје инфо - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

iPortal - 20.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.Дневната температура ќе се движи од 22 до 33 ...

Претпладне умерена облачност, попладне нестабилно

Пулс24 - 20.06.2019

Во Македонија времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Денеска сонце, нестабилно и ветер: Колку степени ќе изнесува температурата

Фактор - 20.06.2019

За денешниот 20 јуни според управата за хидрометеоролошки работи претпладне ен очекува сонце, со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и ...

Време: Сонце и 33 степени, попладне дожд и грмежи

Денешен - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Вонредна најава од УХМР: По работа сите брзо одете дома

Пулс24 - 20.06.2019

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија. Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави имаше во Скопје, во Кисела Вода, особено кај Цементара и патот за теферич каде има поплавено и домови, како и во Неготино каде имаше ...

Попладне пак ќе истура

Вечер Прес - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Претпладне облачно време, попладне со пороен дожд и ветер

Мета - 20.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Времето нестабилно со дожд и грмежи

Н.Македонија - 20.06.2019

Попладнево времето е нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, особено на југоистокот каде за кратко време наврна поголема количина на воден талог, а имаше и појава на суградица.

Сончево претпладне, дождливо попладне

Н.Македонија - 20.06.2019

Дневната температура ќе се движи од 22 до 33 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во Скопје слично време, претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Славчо Попоски: Следуваат два малку постабилни денови, од недела попладне НОВО СИЛНО НЕВРЕМЕ

1tv - 20.06.2019

До крајот на денов ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално ќе има појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд

Денар - 20.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

И денеска претпладне сонце, попладне дожд

Скопје1 - 20.06.2019

Денеска претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град. УВ=7 Од утре почнува стабилизација на времето.

Викендов температури до 37 степени

Фокус - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Чадорот носете го со вас, попладне се очекува дожд

Фокус - 19.06.2019

Според метеоролозите за денес претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

24 Вести - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Вонредна временска прогноза: Силен ветер, грмежи и пороен дожд

Алсат-М - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Сончево и топло, викендов температури до 37 степени

Канал5 - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Пеколните температури се враќаат од викендов

Сител - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

А1 On - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Силно невреме попладнево во Македонија - метеоролозите со најави кога да очекуваме стабилизирање

Press24 - 19.06.2019

Силно невреме, проследено со врнежи, грмежи и ветер попладнево ја погоди Македонија. Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме- за време на викендот подгответе се за вистински пекол

Курир - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Во петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана ...

Облачно со попладневни врнежи и грмежи

МКД - 19.06.2019

Денеска претпладне времето ќе биде облачно, а попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, понекаде и во вид на невреме. УВ индексот ќе биде 8. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 31.

Викендов не очекува лето и температури до 37 степени

Слободен Печат - 19.06.2019

Утринските темератури ќе се движат од 12 до 20 степени, а дневните од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува осум. Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за ...

ВНИМАВАЈТЕ КАДЕ СЕ ДВИЖИТЕ: Делови од Скопје зафатени од силно невреме проследено со дожд, ветер и грмежи (ФОТО)

Курир - 19.06.2019

Силно невреме во моментов го за зафати Скопје. Според нашите информации во делови од Скопје во моментов врне дожд, проследено со силен ветер и грмежи. Невремето во моментов се движи кон планината Водно и може да се забележи од повисоките места и ...

Невреме беснее низ Македонија - Во овие градови е најкритично попладнево

Press24 - 19.06.2019

Невреме и денеска беснее низ Македонија. Невремето започна и во Скопје каде грмежи, пороен дожд и ветер се сликата која може да се види попладнево. Ова се температурите и градовите во кои денеска беснее невреме низ ...

ФОТО: Реки по улиците на Неготино - Поројниот дожд направи хаос

Press24 - 19.06.2019

Силно невреме со пороен дожд, грмотевици и ветер попладнево го зафати Неготино. Поројниот дожд ги претвори улиците во реки. Силно невреме беснееше и во Скопје. УХМР најавува дека ваквото време ќе продолжи до петок.

Невремето не запира - На овие места беснее во моментов

Press24 - 19.06.2019

Ова се температурите и состојбата низ Македонија во моментов. Невремето во Скопје се смири, но и понатаму беснее во Прилеп, Штип, Струмица, Богданци, Гевгелија, Кавадарци, ...

Белград под вода - Силниот дожд за неколку минути ги наполни улиците

Press24 - 19.06.2019

Македонија беше зафатена од силно невреме денеска, кое предизвика поплави во дел од градовите, како во Неготино каде се поплавени објекти. Невреме беснееше и во Белград каде улиците се под вода.

Видео: Невреме во Неготино и Скопскиот регион

OhridNews - 19.06.2019

Невреме проследено со врнежи од дожд, град на места и грмотевици, попладнево беснееше во повеќе региони од земјата. Во Неготиво освен голема количина дожд паѓаше и град со големина на орев. За кратко време улиците во градот беа претворено во реки.

Веќе падна мрак - Сеуште има невреме во Македонија

Press24 - 19.06.2019

Невреме и понатаму беснее во Македонија. Ова се температурите низ Македонија и состојбата во ...

Викендов сончево и топло, со температури до 37 степени

МКД - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Сончево и топло, викендов температури до 37 степени

А1 On - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Време: Сончево и топло, викендов температури до 37 степени

ММС - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

ФОТО: Реки по улиците на Неготино- поројниот дожд направи хаос

Курир - 19.06.2019

Силно невреме со пороен дожд, грмотевици и ветер попладнево го зафати Неготино. Поројниот дожд ги претвори улиците во реки. Силно невреме беснееше и во Скопје. УХМР најавува дека ваквото време ќе продолжи до петок.

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме- за време на викендот подгответе се за вистински пекол

Скопје24 - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Во петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана ...

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Нетпрес - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Пороен дожд се очекува во попладневните часови

Слободен Печат - 19.06.2019

Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 25 до 33 степени. УВ- индексот ќе биде 8. Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, додека во пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со ...

ВИДЕО: Поплави во регионот поради врнежите - низ улиците тече река

Press24 - 19.06.2019

Српскиот републички хидрометеоролошки завод вчера предупреди на обилни врнежи. Нестабилното време, проследено со врнежи и грмежи, забележано е во повеќе делови од земјата. На друштвените мрежи се појави видео од Суботица, каде еден дел од градот е ...

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Нова ТВ - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

ВИДЕО: Поплави во регионот поради врнежите- низ улиците тече река

Курир - 19.06.2019

Српскиот републички хидрометеоролошки завод вчера предупреди на обилни врнежи. Нестабилното време, проследено со врнежи и грмежи, забележано е во повеќе делови од земјата. На друштвените мрежи се појави видео од Суботица, каде еден дел од градот е ...

Големо невреме во регионот - Суботица под вода

Сител - 19.06.2019

Српскиот републички хидрометеоролошки завод вчера предупреди на обилни врнежи. Нестабилното време, проследено со врнежи и грмежи, забележано е во повеќе делови од земјата. На друштвените мрежи се појави видео од Суботица, каде еден дел од градот е ...

Сончево до 33 степени, попладне невреме

+инфо - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

ВИДЕО: Поплави во регионот поради врнежите- низ улиците тече река

Скопје24 - 19.06.2019

Српскиот републички хидрометеоролошки завод вчера предупреди на обилни врнежи. Нестабилното време, проследено со врнежи и грмежи, забележано е во повеќе делови од земјата. На друштвените мрежи се појави видео од Суботица, каде еден дел од градот е ...

Попладнево сончево со мала облачност, попладне пороен дожд

Мета - 19.06.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладн часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

iPortal - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР со најава – По силното невреме викендов промена

Centar - 19.06.2019

Утре во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град. Во петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, ...

Претпладне сончево, од пладне пороен дожд и грмежи

Точка - 19.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Сончево и топло, викендов температури до 37 степени

Локално - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Опсервер - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР: За викендот и до 37 степени

Денешен - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Град паѓаше во Неготино

Фактор - 19.06.2019

Во Неготино денеска паѓаше дожд и град со големина на орев. За кратко време улиците во градот беа претворено во реки. Невреме попладнево имаше и во Скопско. Утре попладне се очекува нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време ќе имаме денес

Фактор - 26.08.2021

Променливо облачно, посвежо со повремен пороен дожд и грмежи, особено во северните делови од земјава. Ова е најавата на метеоролозите за денеска. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени.

Денеска сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Либертас - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Сончево и топло, викендов температури до 37 степени

Опсервер - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). В петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана појава ...

Вонредна временска прогноза: Пороен дожд, грмежи и силен ветер

Пулс24 - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Попладне дожд и грмежи

Вечер Прес - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Бриф - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Време: Променливо, до 33 степени и УВ 8

Денешен - 19.06.2019

Денеска во Македонија времето ќе биде претпладне со мала до умерена облачност, а попладне облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, понекаде и во вид на невреме. УВ индекс е 8.

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме - за време на викендот подгответе се за вистински пекол

Скопје инфо - 19.06.2019

Пораст на дневните температури, кои викендов ќе достигнат до 37 степени и сончево и топло време, најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Во петок и за време на викендот ќе преовладува сончево и топло време, со услови за изолирана ...

Неготино под вода, а во Скопје возачите едвај поминуваат, од сабота нов пресврт

Магазин - 19.06.2019

Големо невреме попладнево ја зафати речиси цела Македонија. Пороен дожд со грмотевици и ветер го зафати и Неготино. На ѕидот на сообраќајниот срам се појави фотографија на која се гледа кај надвозникот на булеварот Србија има река вода, едвај ...

Славчо Попоски: Временските непогоди треба да ви станат навика, опасност од поплави и во јули месец

1tv - 19.06.2019

Многу нестабилниот летен период ќе продолжи и во новиот месец кој ќе започне за некој десетина денови односно месец јули кога очекуваме и понатаму да продолжи многу нестабилното време. Во месец јули очекуваме исто така честа појава на поројни ...

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Денар - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

MakPress - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Попладнево повторно врнежи и грмежи

Фокус - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Умерено облачно време со локална појава на невреме

24 Вести - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Времето ќе биде сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд

Канал5 - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне на повеќе места се очекува да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и ...

Временска прогноза: Подгответе се за невреме

Хитпортал - 18.06.2019

Денеска времетво во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, a околу пладне и попладне на повеќе места се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, ...

УХМР со вонредна временска најава

Сител - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Вонредна временска прогноза: Пороен дожд, грмежи и силен ветер

Курир - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Метеоролозите со вонредни најави за попладнево - од петок очекувајте промена на времето

Press24 - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Претпладне сончево, од пладне пороен дожд и грмежи

Макфакс - 18.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Славчо Попоски со нови ВОНРЕДНИ прогнози: И понатаму очекувајте чести и изразени невремиња

Скопје24 - 18.06.2019

Во изминатиов период сме сведоци на навистина чести и страшни невремиња кој направија бројни штети низ Македонија и поплавија домови. Нестабилното време ќе продолжи и во следните неколку денови додека малку постабилно и потопло време ќе имаме за ...

За време на викендот подгответе се за вистински пекол и највисока температура досега

Press24 - 18.06.2019

Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Попладне повторно порои и грмежи

+инфо - 18.06.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и ...

Подгответе се! Попладнево големо невреме го чека Скопје

Скопје24 - 18.06.2019

Денеска времетво во во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер ...

Претпладне сончево, попладне дожд, ветер и грмежи

МКД - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Пред најавеното силно невреме - Ова се температурите низ Македонија рано наутро

Press24 - 18.06.2019

УХМР информира дека и денеска, се до петок ќе има невреме, по пеколот кој го имавме. До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево и топло, а попладне пороен дожд

Сител - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме- за време на викендот подгответе се за вистински пекол и највисока ...

Курир - 18.06.2019

Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Умерено облачно, попладне пороен дожд

А1 On - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Целосен пресврт со времето по пеколот - До кога ќе има невреме

Press24 - 18.06.2019

Времето целосно се смени, по пеколот невреме и пад на температурите. До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Попладнево повторно врнежи и грмежи

Независен - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

И денес претпладне сончево, попладне нестабилно

Пулс24 - 18.06.2019

Денес во Македонија времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Попладне повторно пороен дожд, грмежи и засилен ветер

iPortal - 18.06.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и ...

39 литри дожд наврнале вчера во Куманово, услови за невреме и денеска

Кумановски м. - 18.06.2019

Најмногу дожд вчера наврнало во Куманово и тоа 39 литри воден талог на метар квадратен, покажуваат податоците на Управата за хидрометеоролошки работи. Времето денеска претпладне ќе биде сончево, понекаде со мала до умерена облачност.

Наутро сонце, а потоа невреме: Детална прогноза за времето

Centar - 19.06.2019

Времето денеска претпладне ќе биде со мала до умерена облачност, попладне облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, понекаде и во вид на невреме. До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно ...

Славчо Попоски со нови ВОНРЕДНИ прогнози: И понатаму очекувајте чести и ИЗРАЗЕНИ невремиња

Либертас - 18.06.2019

Во изминатиов период сме сведоци на навистина чести и страшни невремиња кој направија бројни штети низ Македонија и поплавија домови. Нестабилното време ќе продолжи и во следните неколку денови додека малку постабилно и потопло време ќе имаме за ...

Попладне повторно пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 18.06.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и ...

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

24Инфо - 18.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Времето денеска: Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Скопје инфо - 19.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Сончево со температура до 33 степени, попладне дожд, грмежи и ветер

Локално - 18.06.2019

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа нов бран невреме – четиридневна детална прогноза

Centar - 18.06.2019

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Временска прогноза

Бриф - 18.06.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град.

Претпладне сончево, попладне со пороен дожд и грмежи

Мета - 18.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Денес сонце и дожд: Кога се очекува да престанат дождовите

Фактор - 18.06.2019

За денес според метеоролозите не очекува сончево и топло време со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места во земјава се очекува нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево со температура до 33 степени

Точка - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Викендов сончево и топло време

Н.Македонија - 18.06.2019

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и ...

Вонредна прогноза на УХМР- се спрема страшно што ќе ја зафати цела Македонија

Магазин - 18.06.2019

Од УХМР, предупредуваат дека до четврток треба да бидеме внимателни, бидејќи се очекува страшно невреме. До почетокот на викендот ќе се задржи ваквото променливо време, а за викендот конечно може да се опуштиме, бидејќи конечно почнува летото.

Славчо Попоски со нови ВОНРЕДНИ прогнози: И понатаму очекувајте чести и ИЗРАЗЕНИ невремиња

1tv - 18.06.2019

Во изминатиов период сме сведоци на навистина чести и страшни невремиња кој направија бројни штети низ Македонија и поплавија домови. Нестабилното време ќе продолжи и во следните неколку денови додека малку постабилно и потопло време ќе имаме за ...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ! Големо невреме во Скопје

Магазин - 18.06.2019

Денеска времетво во во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер ...

УХРМ: Македонија ја зафати невреме со пороен дожд и град

MakPress - 18.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Сончево и топло со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денар - 18.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Денеска сончево претпладне, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд

Скопје1 - 18.06.2019

Времето денес, сончево и топло со умерена облачност, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

Канал5 - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Македонија зафатена од невреме и град

Фокус - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

24 Вести - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24 Вести - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Попладне нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 28.08.2021

УХМР најавува дека попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер претежно во источните, а кон крајот на денот и во северните делови. Утре, според УХМР, ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со ...

Невреме го зафати Скопје и регионот (ФОТО)

Алсат-М - 17.06.2019

Како што најавија од УХМР во утринските часови, големо невреме денеска го зафати Скопје. Рано од сабајле се чувствуваше тешкото време, но за оваа невреме се најавуваше да го зафати регионионот во попладневните часови. Се очекуваат грмотевици и грат.

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Фокус - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Нестабилно време до четврток

Фокус - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Македонија во жолта алерт фаза, следува невреме со дожд, засилен ветер и грмежи

ТВ21 - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на град.

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

ТВ21 - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

УХМР: Повеќе места во државата зафатени од невреме со пороен дожд и град

Независен - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Се слушаат грмотевици: На неколку места низ Македонија беснее невреме

Press24 - 17.06.2019

Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи,а на некои места невремето веќе започна. Од УХМР соопштуваат дека до четврток продолжува периодот на нестабилно време Ова е ситуацијата во моментов, еве каде има ...

Невреме во Скопје, температурата се намали на 19 степени

+инфо - 17.06.2019

Невреме со дожд и грмотевици денеска го зафати Скопје и регионот, како што и прогнозираа од УХМР, а најaвени се и врнежи од град. Апел до граѓаните да внимаваат и да не стојат под дрвја. Сепак, дождот што попладнево почна да паѓа во главниот град ги ...

ФОТО: Дождот не престанува - попладнево врнежи и грмежи низ Македонија

Press24 - 17.06.2019

Како што претходно беше најавено од УХМР, врнежи и грмежи попладнево беа забележани низ градовите во Македонија. Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

ММС - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Невреме со град и пороен дожд во повеќе места во државата

+инфо - 17.06.2019

И во вечерните часови наместа нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Преку ноќта се очекува стабилизирање, најавува ...

Силен град, дожд и грмотевици - Силно невреме пустошеше низ Македонија

Press24 - 17.06.2019

Силно невреме вчера беснееше низ Македонија, како што најавија од УХМР. Пехчево го зафати силно невреме проследено со врнежи од град на одредени места. Според информации на жители на Пехчево, невремето траело околу половина час, но освен обилната ...

УХРМ: Повеќе места зафатени од невреме, утре повтроно дожд

Нетпрес - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

УХРМ: За денеска поројните дождови заминаа, утре поплдне се одново

Скопје24 - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Попладне нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 28.08.2021

УХМР најавува дека попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер претежно во источните, а кон крајот на денот и во северните делови. Утре, според УХМР, ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со ...

Силен град, дожд и грмотевици- Силно невреме пустошеше низ Македонија

Курир - 17.06.2019

Силно невреме вчера беснееше низ Македонија, како што најавија од УХМР. Пехчево го зафати силно невреме проследено со врнежи од град на одредени места. Според информации на жители на Пехчево, невремето траело околу половина час, но освен обилната ...

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

А1 On - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Започна невремето низ Македонија - На овие места беснее во моментов, доаѓа и во Скопје

Press24 - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Време: Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

ММС - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

ММС - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Започна невремето низ Македонија- На овие места беснее во моментов, доаѓа и во Скопје

Курир - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

До четврток нестабилно време, со засилен дожд, ветер и грмежи

МКД - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

Сител - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нетпрес - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Невреме беснее во Скопје

Press24 - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Попладне ќе паѓа пороен дожд, ќе дува и ќе грми

+инфо - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Скопје го зафати најавуваното невреме

Скопје24 - 17.06.2019

Како што се најавуваше во утринските часови, силно невреме го зафати главниот град. Уште од почетокот на денот се чувствуваше тешкото време, кое беше најава дека во текот на попладневните часови, Скопје ќе биде зафатено од невреме со силни врнежи на ...

Невреме беснее во Скопје

Курир - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Невреме во Скопје

Нетпрес - 17.06.2019

Невреме со дожд и грмотевици денеска го зафати Скопје и регионот, како што и прогнозираа од УХМР, а најaвени се и врнежи од град. Апел до граѓаните да внимаваат и да не стојат под дрвја. Сепак, дождот што попладнево почна да паѓа во главниот град ги ...

УХРМ: Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

А1 On - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: НЕВРЕМЕ со облини врнежи, силни грмежи, ветер и град ќе ја зафати Македонија

Скопје24 - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме, а особено подгответе се за тоа што го најавија за ...

Курир - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Пороен дожд и град попладнево во Македонија - УХМР со нови најави за утре

Press24 - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Нова ТВ - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Времето денеска: сончево и топло со умерена облачност

Р.С.Европа - 26.07.2021

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

МКД - 17.06.2019

Претпладне времето во целата земја ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на ...

Страшно невреме во Струга - Ветрот креваше покриви и уриваше бандери

Press24 - 17.06.2019

Вчера попладне како што најави УХМР, имаше силно невреме во Македонија, беснееше невреме во Струмица, Берово и Пехчево, а најпогодена беше Струга. Струга и околината беше зафатена од исклучително нестабилна и влажна воздушна маса која услови силно ...

УХМР: До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

Нова ТВ - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Скопје го зафати најавуваното невреме (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.06.2019

Како што се најавуваше во утринските часови, силно невреме го зафати главниот град. Уште од почетокот на денот се чувствуваше тешкото време, кое беше најава дека во текот на попладневните часови, Скопје ќе биде зафатено од невреме со силни врнежи на ...

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Локално - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Какво време не очекува неделава

Фактор - 17.06.2019

Претпладне сонце, попладне нестабилно со пороен дожд. Според синоптичарите оваа работна недела ја започнуваме со сончево и топло време со умерена облачност. Попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

Либертас - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

Опсервер - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Сончево и топло, попладне услови за невреме

Кумановски м. - 17.06.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град, информираат од ...

Попладне нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 28.08.2021

УХМР најавува дека попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер претежно во источните, а кон крајот на денот и во северните делови Утре, според УХМР, ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со ...

УХМР со ново метео предупредување: Подгответе се за нова дестабилизација и невреме

iPortal - 17.06.2019

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Град и пороен дожд во светиниколско, кратковско, скопско, валандовско, велешко и кавадаречко

еМагазин - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

ДОЖД И ГРМОТЕВИЦИ: Невреме го зафати Скопско и Кумановско

Фактор - 17.06.2019

Големо невреме денеска го зафати Скопје. Се апелираа граѓаните да бидат внимателни и да не стојат испод дрвја. Најава од УХМР имаше за невремето, се очекуваат грмотевици и град. Обилни врнежи од дожд има и во Кумановско.

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

Локално - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Доаѓа пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Невреме беснее во Скопје

Скопје инфо - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

Либертас - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

24Инфо - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

УХРМ: За денеска поројните дождови заминаа, утре поплдне се одново

Денешен - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје инфо - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

Опсервер - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

УХМР: До четврток нестабилно со пороен дожд и грмежи

Денешен - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

24Инфо - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд

Мета - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

MTM - 17.06.2019

Управата за хидрометеоролошки работи најавува и во вечерните часови наместа нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Преку ноќта се очекува стабилизирање на атмосферата над нашето подрачје.

Невреме и пороен дожд на повеќе места во државата

Вечер Прес - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје.

УХРМ: Повеќе места во државата попладнето беа зафатени од невреме со пороен дожд и град

Локално - 17.06.2019

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во Светиниколско, Кратковско, Скопско, Валандовско, Велешко и Кавадаречко.

Силно невреме ја зафати Македонија

Centar - 17.06.2019

Северозападниот дел од земјава синоќа беше зафатен со невреме кое во Полог бешее проследено со пороен дожд и грмежи. Нестабилна воздушна маса од запад се приближуваше кон Скопје и се очекува пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР.

УХМР со ново метео предупредување: Подгответе се за нова дестабилизација и невреме

Centar - 17.06.2019

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Точка - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град, соопшти ...

Попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денар - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.

Големо невреме денеска во Скопје и Куманово

Скопје1 - 17.06.2019

Големо невреме денеска го зафати Скопје. Се апелираа граѓаните да бидат внимателни и да не стојат под дрвја. Обилни врнежи од дожд има и во ...

Претпладне сонце, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје1 - 17.06.2019

За денеска метеоролозите најавиваат претпладне сончево и топло со умерена облачност, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава ...

ПО ПЕКОЛОТ ,НОВИ ШОКОВИ: Град во Кичево, а во Струга летаа покриви и бандери

Магазин - 17.06.2019

Како што најавија метеролозите вчера попладне имаше големо невреме низ Македонија. Големо невреме ги зафати градовите, Струмица, Берово и Пехчево, а најпогодена беше Струга. Струга и околината беше зафатена од исклучително нестабилна и влажна ...

Нестабилно време со пороен дожд не очекува до четврток

MakPress - 17.06.2019

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на ...

Времето денес топло и променливо

MakPress - 17.06.2019

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град.