TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атанасоски – Различните идеи во ВМРО-ДПМНЕ се доживуваа како предавство

Фокус - 25.06.2017

Сиве овие години навистина беше тешко низ органите на партијата да се протурка различна идеја од таа на актуелното раководство, а да не биде сфатена како предавство или фракционизам во партијата, вели Влатко Атанасоски од иницијативата за реформи во ...

Атанасоски – Различните идеи во ВМРО-ДПМНЕ се доживуваа како предавство

24 Вести - 25.06.2017

Сиве овие години навистина беше тешко низ органите на партијата да се протурка различна идеја од таа на актуелното раководство, а да не биде сфатена како предавство или фракционизам во партијата, вели Влатко Атанасоски од иницијативата за реформи во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети, ќе има одговорност

Канал5 - 25.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија. Според СДСМ, огромните пропусти во изградбата на автопатните делници Кичево – ...

СДСМ: Криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ го наруши угледот на Македонија, ќе има одговорност за сите злоупотреби

ТВ21 - 25.06.2017

11 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија, се вели во соопштението на СДСМ.

СДСМ: Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 25.06.2017

Воведувањето на праведен даночен систем, во кој оние кои заработуваат повеќе ќе плаќаат повеќе од оние кои заработуваат помалку, ќе го намали јазот на економската нееднкавост и ќе изврши корекција на неправедната распределба на доходот и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети, ќе има одговорност

Алсат-М - 25.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија. Според СДСМ, огромните пропусти во изградбата на автопатните делници Кичево – ...

ВМРО-ДПМНЕ: „Единствени кои инвестираат за младите"

Канал5 - 25.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ организираше панел дискусија на која се анализираа политиките кои оваа партија ги реализираше за ...

Хан ќе се сретне и со опозицијата, ВМРО-ДПМНЕ очекува принципиелност од ЕК

ТВ21 - 25.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ од европската комисија очекува поддршка за реформите кои ќе значат долгорочни системски решенија согласно европските стандарди. Но тоа што СДСМ го промовира како реформа во судството е само обид за целосна партизација и начин на судските ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го загрози организирањето на Суперкупот

Макфакс - 25.06.2017

Единаесетгодишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија, велат од СДСМ. „Огромните пропусти во изградбата на авотпатните делници Кичево – ...

СДСМ: Криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ го наруши угледот на Македонија

+инфо - 25.06.2017

Ќе има и одговорност за сите злоупотреби на институциите и на парите на граѓаните, додаваат од СДСМ. СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на ...

Атанасов: За време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ се случи културна преродба

Нетпрес - 25.06.2017

Според него, несомнен е придонесот на ВМРО-ДПМНЕ во успесите и развојот на свеста за културата Единствени сме по многу нешта, но ВМРО-ДПМНЕ единствени се и по една друга работа, а тоа е дека културата на македонскиот народ е вечна идеологија, рече ...

СДСМ: Зацртаните реформи носат економски раст

Слободен Печат - 25.06.2017

Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Заврши времето кога мала група во раководството на ВМРО-ДПМНЕ енормно се богатеше, додека останатите граѓани преживуваа.

СДСМ: Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 25.06.2017

Воведувањето на праведен даночен систем, во кој оние кои заработуваат повеќе ќе плаќаат повеќе од оние кои заработуваат помалку, ќе го намали јазот на економската нееднкавост и ќе изврши корекција на неправедната распределба на доходот и ...

СДСМ: Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 25.06.2017

Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ, стои во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Мицковски од ВМРО-ДПМНЕ. „Заврши времето кога мала група во раководството на ВМРО-ДПМНЕ енормно се богатеше, додека ...

СДСМ: Праведно оданочување за нови работни места и зголемување на платите

МКД - 25.06.2017

Заврши времето на системското уништување на економијата, зацртаните реформи носат економски раст и добро за сите. Заврши времето кога мала група во раководството на ВМРО-ДПМНЕ енормно се богатеше, додека останатите граѓани преживуваа, реагира СДСМ ...

СДСМ: Ќе има Супер куп, ама ќе има и одговорност за криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 25.06.2017

Единаесетгодишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија, соопшти СДСМ. „Огромните пропусти во изградбата на авотпатните делници Кичево – ...

Атанасоски – Различните идеи во ВМРО-ДПМНЕ се доживуваа како предавство

Р.С.Европа - 25.06.2017

Сиве овие години навистина беше тешко низ органите на партијата да се протурка различна идеја од таа на актуелното раководство, а да не биде сфатена како предавство или фракционизам во партијата, вели Влатко Атанасоски од иницијативата за реформи во ...

СДСМ: Криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ го наруши угледот на Македонија

Слободен Печат - 25.06.2017

11-годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија. Огромните пропусти во изградбата на авотпатните делници Кичево – Охрид и Миладиновци – ...

Партиски препукувања меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Р.С.Европа - 25.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ преку партиски соопштенија денеска упатија низа меѓусебни обвинувања. СДСМ посочи дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ оставило сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и оти го нарушило нивниот угледот.

Атанасов: За време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ се случи културна преродба

Курир - 25.06.2017

Единствени сме по многу нешта, но ВМРО-ДПМНЕ единствени се и по една друга работа, а тоа е дека културата на македонскиот народ е вечна идеологија, рече на денешната панел дискусија Владимир Атанасов.

Поради големиот интерес ВМРО-ДПМНЕ го продолжи рокот за аплицирање за Претседатели и членови на партиски комисии и ...

Курир - 25.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги информира граѓаните дека ќе биде продолжен рокот за аплиицирање за Претседатели и членови на партиски комисии и совети. Официјално соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Поради големиот интерес за конкурсот кој го објавивме за аплицирање за ...

СДСМ: Заврши времето на системско уништување на економијата

Макфакс - 25.06.2017

Зацртаните реформи носат економски раст и добро за сите, се вели во реакција на прес конференцијата на Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и АДСДП го загрозија организирањето на УЕФА Суперкупот

Стандард - 25.06.2017

„11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија. Огромните пропусти во изградбата на автопатните делници Кичево – Охрид и Миладиновци – Штип ...

СДСМ: Криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ го наруши угледот на Македонија

А1 On - 25.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија. Според СДСМ, огромните пропусти во изградбата на автопатните делници Кичево – ...

Атанасоски: Различните идеи во ВМРО-ДПМНЕ се доживуваа како предавство

Локално - 25.06.2017

Сиве овие години навистина беше тешко низ органите на партијата да се протурка различна идеја од таа на актуелното раководство, а да не биде сфатена како предавство или фракционизам во партијата, вели Влатко Атанасоски од иницијативата за реформи во ...

Следете во живо: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ – „Единствени кои инвестираат за младите“

Република - 25.06.2017

Во 16:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ започна панел дискусијата на тема “Единствени кои инвестираат за ...

СДСМ: Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ енормно се богатеше

Локално - 25.06.2017

Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ, стои во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Христијан Мицковски за владиниот план за менување на даночната политика.

Атанасоски: Имаше обид за лична дискредитација на луѓето коишто настапија со барање за реформи во ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 25.06.2017

Сиве овие години навистина беше тешко низ органите на партијата да се протурка различна идеја од таа на актуелното раководство, а да не биде сфатена како предавство или фракционизам во партијата, изјави Влатко Атанасоски од иницијативата за реформи ...

Атанасов: За време на владеењето на ВМРО- ДПМНЕ се случи културна преродба

Пулс24 - 25.06.2017

Единствени сме по многу нешта, но ВМРО-ДПМНЕ единствени се и по една друга работа, а тоа е дека културата на македонскиот народ е вечна идеологија, рече на денешната панел дискусија Владимир Атанасов.

СДСМ: Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ енормно се богатеше

Либертас - 25.06.2017

Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ, стои во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Христијан Мицковски за владиниот план за менување на даночната политика.

СДСМ: Криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ го наруши угледот на Македонија

Либертас - 25.06.2017

СДСМ соопшти дека 11-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави сериозни штети врз интересите на државата и граѓаните и го наруши угледот на Република Македонија. Според СДСМ, огромните пропусти во изградбата на автопатните делници Кичево – ...

СДСМ: Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ енормно се богатеше

Мета - 25.06.2017

Заврши времето на системско уништување на економијата од страна на ВМРО-ДПМНЕ, стои во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Христијан Мицковски за владиниот план за менување на даночната политика.

СДСМ: Ниту еден граѓанин нема да биде над законите како што тоа беше во времето на ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 24.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е партијата што ја направи најголемата партизација на државните институции и целокупното општество, велат од СДСМ. „11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше целосно поклопување на државата од страна на партијата, кадешто секој којшто не ...

ВМРО - ДПМНЕ: Да се усвои законот за лекарска дејност

24 Вести - 24.06.2017

ВМРО - ДПМНЕ бара власта да го прифати предлог законот за лекарска дејсност со која се зголемува платата на лекарите. Не одговарата зошто законот не го поднесоа додека беа на ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за проекти за заштита на животната средина

Канал5 - 24.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ ги сублимираше проектите кои партијата ги реализрала за заштита на животната ...

СДСМ: Ниту еден граѓанин нема да биде над законите како што тоа беше во времето на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 24.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ е партијата што ја направи најголемата партизација на државните институции и целокупното општество. 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше целосно поклопување на државата од страна на партијата, кадешто секој којшто не работеше во ...

„Реформаторите“ барале маркетинг агенција да им ја води кампањата против ВМРО-ДПМНЕ, нуделе многу пари и помош од ...

Курир - 24.06.2017

„Реформаторите“ Александар Михајлоски и Петар Богојески се барале од позната скопска маркетинг агенција да им обработи кампања против ВМРО-ДПМНЕ. Според информациите до кои дојде „Република“, двајцата реформатори во агенцијата посочиле дека имаат ...

Република: „Реформаторите“ барале маркетинг агенција да им ја води кампањата против ВМРО-ДПМНЕ, нуделе многу пари и ...

Нетпрес - 24.06.2017

Оваа група „реформатори“ нема поддршка од членството туку од други фактори, кои сакаат да го ослабнат ВМРО-ДПМНЕ „Реформаторите“ Александар Михајлоски и Петар Богојески барале од позната скопска маркетинг агенција да им обработи кампања против ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: Изработени се голем број на проекти за заштита на животната средина (ВИДЕО)

Курир - 24.06.2017

На панел дискусијата на ВМРО-ДПМНЕ Марјан Додовски изјави дека ВМРО-ДПМНЕ е најдобро организиран политички субјект кој дава решенија и предлози за решавање на проблемите на ...

„Реформаторите“ барале маркетинг агенција да им ја води кампањата против ВМРО-ДПМНЕ, нуделе многу пари и помош од ...

Република - 24.06.2017

„Реформаторите“ Александар Михајлоски и Петар Богојески се барале од позната скопска пр агенција да им обработи кампања против ВМРО-ДПМНЕ. Според информациите до кои дојде „Република“, двајцата реформатори во агенцијата посочиле дека имаат голем ...

Панел-дискусија на ВМРО-ДПМНЕ за здрава животна средина

Пулс24 - 24.06.2017

Во 15:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои инвестираат во здрава животна ...

ВМРО-ДПМНЕ го бара договорот со Бугарија, обвинуваат за нетранспарентност

Сител - 23.06.2017

Од ВМРО ДПМНЕ веќе трет ден бараат увид во она што премеиот Заев во го договорил во Софија. Според партијата, договорот добрососедство со Бугарија е од клучно значење за македонскиот индентитет и за него не смее да се одлучува се зад затворени врати.

Потребно е време за децентрализација на моќта во ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 23.06.2017

Се појави иницијатива за темелни реформи во ВМРО-ДПМНЕ, но за такво нешто ќе треба време. Аналитичарите велат дека децентрализација на моќта е потребна кај сите политички партии. Домашните аналитичари се сомневаат дека е возможно до локалните избори ...

ВО ЖИВО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ: „Единствени кои инвестираат за младите“

Курир - 23.06.2017

Во 16:00 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои инвестираат за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја изолираше Македонија, СДСМ работи на заштита на државните интереси

Мета - 23.06.2017

Владејачката СДСМ се огласи со реакција на прес-конференција на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој го обвини СДСМ за наштетување на македонските национални интереси и праша на кој јазик ќе се потпишува договорот за добрососедство меѓу Македонија.

Панел дискусија нa ВМРО-ДПМНЕ на тема здравство

Република - 23.06.2017

Во 17:15 часот во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи панел дискусија на тема “Единствени кои инвестираат во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја изолираше Македонија, СДСМ работи на заштита на државните интереси

Либертас - 23.06.2017

Владејачката СДСМ се огласи со реакција на прес-конференција на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој го обвини СДСМ за наштетување на македонските национални интереси и праша на кој јазик ќе се потпишува договорот за добрососедство меѓу Македонија.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја изолираше Македонија

Канал5 - 22.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да внесува раздор преку својата политика на поделби, реагираат од СДСМ на пресот на Зоран Илиоски . Според СДСМ, токму со таквата антидржавничка политика, ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја поткопуваше меѓународната позиција на Македонија ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја изолираше Македонија, Владата предовдена од СДСМ работи на заштита на државните интереси!

Стандард - 22.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува да внесува раздор преку својата политика на поделби, затвореност, тајност и манипулација и лажење на граѓаните, со што работи на директна штета на државните и интересите на граѓаните.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја изолираше Македонија, новата влада работи на заштита на државните интереси

А1 On - 22.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ продолжува да внесува раздор преку својата политика на поделби, затвореност, тајност и манипулација и лажење на граѓаните, со што работи на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја изолираше Македонија

Макфакс - 22.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да внесува раздор преку својата политика на поделби, затвореност, тајност и манипулација и лажење на граѓаните, со што работи на директна штета на државните и интересите на граѓаните, се вели во писмената реакција на СДСМ, на ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ остварија средба со родителите на децата со посебни потреби од граѓанската иницијатива „5 до ...

Курир - 22.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија остварија средба со родителите на деца со посебни потреби од граѓанската иницијатива „5 до 12“. На средбата со родителите на лицата со посебни потреби присуствуваа пратениците, ...

ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја изолираше Македонија, Владата предовдена од СДСМ работи на заштита на државните интереси

Слободен Печат - 22.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да внесува раздор преку својата политика на поделби, затвореност, тајност и манипулација и лажење на граѓаните, со што работи на директна штета на државните и интересите на граѓаните.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ остварија средба со родителите на децата со посебни потреби од граѓанската иницијатаива „5 до ...

Press24 - 22.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија остварија средба со родителите на деца со посебни потреби од граѓанската иницијатаива „5 до 12“. На средбата со родителите на лицата со посебни потреби присуствуваа пратениците, ...

ВО ЖИВО: Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема земјоделство

Курир - 22.06.2017

Панел дискусијата е дел од концептот „Единствен“, кој партијата го промовираше претходно. Денеска во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи Панел дискусија на тема земјоделство со почеток од 17 часот.

СДСМ: Заврши времето на тајни преговори на ВМРО-ДПМНЕ, новата влада е транспарентна

Фактор - 22.06.2017

СДСМ реагира на обвинувањата од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дека никој не бил консултиран за начинот на кој новата влада ги остварува своите контакти со соседите и потенцијалните договори.

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема земјоделство

Република - 22.06.2017

Со почеток од 17 часот денеска во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи Панел дискусија на тема земјоделство. На дискусијата ќе бидат презентирани програмските политики на ВМРО-ДПМНЕ во областа на земјоделството и ќе се презентираат ставови и ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема земјоделство

Пулс24 - 22.06.2017

Панел дискусијата е дел од концептот „Единствен“, кој партијата го промовираше претходно. Денеска во Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи Панел дискусија на тема земјоделство со почеток од 17 часот.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ја изолираше Македонија

Точка - 22.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да внесува раздор преку својата политика на поделби, затвореност, тајност и манипулација и лажење на граѓаните, со што работи на директна штета на државните и интересите на граѓаните, се вели во писмената реакција на СДСМ, на ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ остварија средба со родителите на  децата со посебни потреби од граѓанската иницијатаива „5 ...

Република - 22.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Република Македонија остварија средба со родителите на деца со посебни потреби од граѓанската иницијатаива „5 до 12“. На средбата со родителите на лицата со посебни потреби присуствуваа пратениците, ...

ВМРО бара повисоки плати за лекарите

Алсат-М - 21.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ поднесе инцијатива за носење закон кој предвидува зголемување на платите на лекарите преку колективен договор кој би ги опфатил општите лекари и лекарите специјалисти од примарното, секундарното и терцијарното здравство.

Груевски: ВМРО ДПМНЕ ги почитува сите вери и националности

Канал5 - 21.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ е партија која води сметка за сите , без да ги дели според верска или национална припадност , рече претседателот на ВМРО ДПМНЕ , Никола Груевски на синоќешната ифтарска вечера ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност

Сител - 21.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните, наведува СДСМ во пишана реакција на денешната прес-конференција на Вељаноски на која најави дека ВМРО-ДПМНЕ бара ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави огромни штети во земјоделството

МКД - 21.06.2017

Од СДСМ регираат на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во кое опозициската партија вели дека Владата треба да ги реши проблемите со земјоделците, а не да спроведува антиреформи. Од владеачката партија велат дека ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги лажеше и манипулираше ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност

А1 On - 21.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Трајко Вељаноски. „ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност

Макфакс - 21.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните“, реагираше денеска СДСМ на прес-конференцијата на Вељаноски, кој во името на партијата побара увид во тоа што ...

СДСМ: Ние сме транспарентни, ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност

МКД - 21.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ ги погази државните и национални интереси и ги изневери граѓаните кога тајно преговараше и се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ остануваат заробени во сопствената политика на манипулација и лажење на граѓаните

Стандард - 21.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните“, реагираат од СДСМ на пресот на Вељаноски. „ВМРО-ДПМНЕ ги погази државните и национални интереси и ги изневери ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност

Таратур - 21.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните“, реагираше денеска СДСМ на прес-конференцијата на Вељаноски, кој во името на партијата побара увид во тоа што ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ да продолжи со реализација на автопатот Охрид - Кичево

OhridNews - 21.06.2017

СДСМ да почне да работи за доброто на граѓаните и да продолжи со реализацијата на проектите од важност за граѓаните, кои ВМРО-ДПМНЕ ги испланира и започна како што е автопатот Кичево – Охрид.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави огромни штети во земјоделството

А1 On - 21.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги лажеше и манипулираше земјоделците, а нефунцкионалноста на институциите што зад себе ја остави резултираше со штети врз граѓаните, особено врз земјоделците. Наместо да прикажува лажна загриженост и неосновано да обвинува, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави големи штети во земјоделството

Слободен Печат - 21.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги лажеше и манипулираше земјоделците, а нефункционирањето на институциите што ги остави зад себе резултираше со штети врз граѓаните, особено врз земјоделците. Наместо да прикаже лажна загриженост и да не обвинува, ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност

Р.С.Европа - 21.06.2017

СДСМ излезе со соопштение во кое се наведува дека ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните. Реакцијата на СДСМ уследи по денешната прес-конференција на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика

+инфо - 21.06.2017

Владата предводена од СДСМ е максимално транспарентна и секоја политика, се вели во соопштението на СДСМ. СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференцијата на Трајко Вељаноски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробенa во сопствената политика на затвореност

Мета - 21.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и на лажење на граѓаните, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Трајко Вељаноски .

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност, Владата предводена од СДСМ е максимално ...

Либертас - 21.06.2017

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ ги погази државните и национални интереси и ги изневери граѓаните кога тајно ...

Медиумите на Заев со двојни стандарди: Задолжувањето на СДСМ е нормална појава, но го проблематизираа секое задолжување ...

Република - 21.06.2017

Медиумите под контрола на Заев сѐ повеќе ги покажуваат своите двојни аршини кога станува збор за известување за ВМРО-ДПМНЕ како власт и известување за СДСМ како власт. Секогаш кога Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше за покривање на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробенa во сопствената политика на затвореност

Локално - 21.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и на лажење на граѓаните, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Трајко Вељаноски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува заробено во сопствената политика на тајност

Точка - 21.06.2017

„ВМРО-ДПМНЕ и Трајко Вељаноски остануваат заробени во сопствената политика на затвореност, тајност, манипулација и лажење на граѓаните“, реагираше денеска СДСМ на прес-конференцијата на Вељаноски, кој во името на партијата побара увид во тоа што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Состојбата на автобуските постојки во Куманово е катастрофална

Канал5 - 20.06.2017

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Куманово денеска на прес конференција повторно алармираше за катастрофалната состојба на автобуските постојки за кои, како што велат, градоначалникот Дамјановски ветил дека ќе бидат реновирани.

Mихајловски: На ВМРО-ДПМНЕ и се потребни суштински реформи

Алсат-М - 20.06.2017

Иако претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, на 27 – от роденден на партијата за време на неговиот говор соопшти дека ќе има внатрешни реформи и нов пристап, ова не се покажа и во случајот кога неколку членови на централниот комитет на ...

СДСМ: Сите нетранспарентни задолжувања ќе подлежат на ревизија

Канал5 - 20.06.2017

СДСМ вo реакцијата на прес-конференцијата на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Лилјана Кузмановска, наведува дека сите нетранспарентни задолжувања направени изминативе години ќе подлежат на ревизија и за сите злоупотреби на пари на граѓаните ќе следува ...

СДСМ најавува крај на прекумерните трошења

Макфакс - 20.06.2017

Ќе има стабилизација на јавниот долг, заврши времето на прекумерно и нетранспаретно задолжување на граѓаните, соопштија вчера од СДСМ. „Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и ...

СДСМ: Ќе има стабилизација на јавниот долг, заврши времето на прекумерно и нетранспаретно задолжување на граѓаните

Слободен Печат - 20.06.2017

Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и нетранспарентно без тие да знаат за која цел се создаваат нови долгови што тие ќе ги плаќаат во иднина.

СДСМ: Заврши времето на прекумерно и нетранспаретно задолжување на граѓаните

МКД - 20.06.2017

Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и нетранспарентно без тие да знаат за која цел се создаваат нови долгови што тие ќе ги плаќаат во иднина, реагира СДСМ на изјавата на Лилјана ...

СДСМ: Ќе има стабилизација на јавниот долг, заврши времето на прекумерно и нетранспаретно задолжување на граѓаните

А1 On - 20.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес конференцијата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и нетранспарентно без тие да знаат за која цел ...

ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува власта за задолжување на државата

Р.С.Европа - 20.06.2017

За две недели откако е избран за министер за финансии Драган Тевдовски издал државни хартии од вредност и ја задолжил државата од 13.7 милиони евра, соопшти денеска пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Лилјана Кузмановска.

СДСМ: Заврши времето на прекумерно и нетранспаретно задолжување на граѓаните

Стандард - 20.06.2017

„Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и нетранспарентно без тие да знаат за која цел се создаваат нови долгови што тие ќе ги плаќаат во иднина.

(ВИДЕО) 360 Степени: Промени во ВМРО-ДПМНЕ за да не остане во изолација? И Груевски е „за“!

Либертас - 20.06.2017

Музеј на ВМРО. Здание чија изградба е под истрага на СЈО. Слично како раководството на ВМРО-ДПМНЕ, кое изминатиот викенд во Музејот го прослави 27-от роденден на матичната партија, партија која е една од најбогатите во Европа.

ВМРО-ДПМНЕ со рекордни приходи во 2016

Локално - 20.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во 2016 година го достигнала врвот во последниве години во однос на висината на приходите – дури 4,2 милиони евра легнале како приход на сметката на партијата, покажуваат податоците од Централниот регистар.

Се бара демократизација на ВМРО-ДПМНЕ -раководењето на Груевски прерасна во пирамидална шема

Локално - 20.06.2017

Губењето на власта по повеќе од една деценија, го разбранува наводно цврстото партиско ткиво на ВМРО-ДПМНЕ. Веќе десетина денови, неколкумина членови на ВМРО-ДПМНЕ, во рамките на Статутот, како што велат, низ партиска процедура, бараат ...

СДСМ најавува крај на прекумерните трошења

Точка - 20.06.2017

Ќе има стабилизација на јавниот долг, заврши времето на прекумерно и нетранспаретно задолжување на граѓаните, соопштија вчера од СДСМ. „Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и ...

ВМРО-ДПМНЕ со рекордни приходи во 2016

Призма - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во 2016 година го достигнала врвот во последниве години во однос на висината на приходите – дури 4,2 милиони евра легнале како приход на сметката на партијата, покажуваат податоците од Централниот регистар.

СДСМ: Министерствата нема да бидат партиски штабови

Фокус - 19.06.2017

Ќе има професионализација на институциите, ниту едно министерство нема да функционира како нечиј штаб како што тоа го правеше ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ системски го уништуваше образованието, реформите ќе овозможат квалитет

Канал5 - 19.06.2017

СДСМ во пишаната реакција на прес-конеференцијата на Лука Кржаловски од ВМРО-ДПМНЕ посочува дека преку долгогодишните погубни политики, ВМРО-ДППМНЕ системски го уништувале образованието, а доказ се многуте рангирања на престижни меѓународни ...

СДСМ: Образованието во времето на ВМРО-ДПМНЕ беше меѓу најлошите во Европа и светот

Фокус - 19.06.2017

Преку долгогодишните погубни политики, ВМРО-ДППМНЕ системски го уништуваше образованието. Доказ за тоа се и многуте рангирања на престижни меѓународни институции и организации кои образованието во Македонија го рангира како едно од најлошите во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ системски го уништуваше образованието

24 Вести - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ системски го уништуваше образованието во Македонија со избрзани, несоодветни и неквалитетни мерки, реагираа преку соопштение од СДСМ. „Доказ за тоа се и многуте рангирања на престижни меѓународни институции и организации кои образованието ...

Прославата на ВМРО-ДПМНЕ без Попоски, зошто отсуствуваше?

ТВ21 - 19.06.2017

Иако член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски не беше присутен на прославата на 27-от роденден на партијата. Попоски на истиот ден минатата година стоеше блиски до лидерот, но пред два дена го немаше наоколу.

СДСМ: Ќе има професионализација на институциите

Канал5 - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена по најголемата партизација на државните институции. Единасетгодишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше целосно поклопување на државата од страна на партијата, а еден од најочигледните примери за тоа беше партизацијата на ...

Груевски: Не давам оставка, ВМРО-ДПМНЕ мора да се реструктурира

МКД - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри односите со дел од меѓународната заедница во насока на заедничките цели и интереси, но и да формира автентична политика кон помалите етнички заедници, вклучувајќи ги и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го уништи образованието

Репортер - 19.06.2017

Преку новата Влада што ја предводиме, активно работиме на санирањето на штетите што ВМРО-ДПМНЕ ги направи во образованието, реагираат од СДСМна прес конференцијата на Лука Кржаловски од ВМРО-ДПМНЕ.

Може ли ВМРО-ДПМНЕ да се реформира со истиот лидер?

Р.С.Европа - 19.06.2017

Реформи во ВМРО-ДПМНЕ без промена на раководството се пукање во празно, велат дел аналитичари. Ако политиките биле погешни, требало и досега да ги сменат, велат тие. Без промени во раководството, најавите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ се повик во празно, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ системски го уништуваше образованието, реформите ќе овозможат квалитет во образованието

А1 On - 19.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагираше на прес-конференцијата на Лука Кржаловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Преку долгогодишните погубни политики, ВМРО-ДППМНЕ системски го уништуваше образованието. Доказ за тоа се и многуте рангирања на престижни меѓународни ...

СДСМ: Министерствата нема да бида партиски штабови

Макфакс - 19.06.2017

Ќе има професионализација на институциите, ниту едно министерство нема да функционира како нечиј штаб како што тоа го правеше ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Ќе има професионализација на институциите, ниту едно министерство нема да функционира како нечиј штаб

А1 On - 19.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагираше на прес-конференцијата на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена по најголемата партизација на државните институции. 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше целосно поклопување на државата ...

СДСМ: Ниту едно министерство нема да функционира како нечиј штаб

Слободен Печат - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметена по најголемата партизација на државните институции. 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ беше целосно поклопување на државата од страна на партијата, a еден од најочигледните примери за тоа беше партизацијата на ...

СДСМ: Министерствата нема да бидат партиски штабови

Репортер - 19.06.2017

Ќе има професионализација на институциите, ниту едно министерство нема да функционира како нечиј штаб како што тоа го правеше ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

За време на Груевски, ВМРО ДПМНЕ прерасна во пирамидална шема

Репортер - 19.06.2017

Губењето на власта по повеќе од една деценија, го разбранува наводно цврстото партиско ткиво на ВМРО-ДПМНЕ. Веќе десетина денови, неколкумина членови на ВМРО-ДПМНЕ, во рамките на Статутот, како што велат, низ партиска процедура, бараат ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ системски го уништуваше образованието

Макфакс - 19.06.2017

Преку новата Влада што ја предводиме, активно работиме на санирањето на штетите што ВМРО-ДПМНЕ ги направи во образованието, реагираат од СДСМна прес конференцијата на Лука Кржаловски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ со рекордни приходи во 2016

Репортер - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во 2016 година го достигнала врвот во последниве години во однос на висината на приходите – дури 4,2 милиони евра легнале како приход на сметката на партијата, покажуваат податоците од Централниот регистар.

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ќе земаат по над 6 милиони денари за изборите

еМагазин - 19.06.2017

Според одлуката за надоместок на трошоците на учесниците во изборната кампања од чии листи на кандидати се избрани пратеници во Собранието на Република Македонија партиите ќе земаат по 15 денари од глас или: 1.

ВМРО-ДПМНЕ со рекордни приходи во 2016

Либертас - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во 2016 година го достигнала врвот во последниве години во однос на висината на приходите – дури 4,2 милиони евра легнале како приход на сметката на партијата, покажуваат податоците од Централниот регистар.

Престројувања во власта, перестројка во опозицијата!

Фактор - 19.06.2017

Кадровски престројувања во највисоките партиски тела на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се случуваат по промената на власта и во пресрет на локалните избори. Лидерот на најголемата опозициска партија, Никола Груевски веќе најави дека ќе има промени во Извршниот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ системски го уништуваше образованието

Точка - 19.06.2017

Преку новата Влада што ја предводиме, активно работиме на санирањето на штетите што ВМРО-ДПМНЕ ги направи во образованието, реагираат од СДСМна прес конференцијата на Лука Кржаловски од ВМРО-ДПМНЕ.

Интервју со Атанасоски од иницијативата за реформи: ВМРО-ДПМНЕ за време на раководењето на Груевски прерасна во ...

Либертас - 19.06.2017

Губењето на власта по повеќе од една деценија, го разбранува наводно цврстото партиско ткиво на ВМРО-ДПМНЕ. Веќе десетина денови, неколкумина членови на ВМРО-ДПМНЕ, во рамките на Статутот, како што велат, низ партиска процедура, бараат ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави роденденот...

Н.Македонија - 19.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ го прослави роденденот Под слоганот „Единствени“, ВМРО-ДПМНЕ прексиноќа во Музејот на македонската револуционерна борба ги прослави 27-годишнината од формирањето како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

СДСМ: Граѓаните ќе ја увидат разликата ...

Н.Македонија - 19.06.2017

СДСМ: Граѓаните ќе ја увидат разликата Единаесетте години власт на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување на работоспособното население надвор од државата, соопшти СДСМ по ...