TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На српската полиција ѝ е познат идентитетот на убиецот на Јелена Маријановиќ

Убавина и Здравје - 10.04.2016

Нерасчистеното убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено. Српските медиуми пишуваат дека на истрагата ѝ се ближи крајот и дека полицијата знае кој е сторителот на свирепото дело.

ТРОГАТЕЛНА ИСПОВЕД: Сопругот раскажува скршен, ќеркичката пати по мајка

Курир - 10.04.2016

Помина една недела од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борча. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана, која откако дознала за овој монструозен чин, повеќе не е во куќата во ...

Познат идентитетот на убиецот на српската пејачка Јелена

Курир - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена. Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

НАЈНОВО: Пронајден убиецот на Јелена Марјановиќ

Сител - 10.04.2016

Истрагата околу бруталното убиство на ѕвездата на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ се ближи кон крајот, бројни докази кои чекаат потврда од вештачењето ќе бидат готови следната недела. Полицијата го откри убиецот на пејачката и прашање на ден ...

СЕ ОЧЕКУВА АПСЕЊЕ: Познат идентитетот на убиецот на српската пејачка

Телеграф - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

УШТЕ ЕДНА ЖЕСТОКА СЕКС-АКЦИЈА: Се опуштија голи пред сите во српско реално шоу (ВИДЕО/+18)

Телеграф - 10.04.2016

Снимката од сексот им беше пуштена на сите учесници во реалното шоу. Истата предизвика смеа и бројни коментари Во реалното шоу „Парови“, што се емитува во Србија, секс сцените меѓу учесниците не се реткост, а последни во жестока акција се впуштија ...

Цеца тогаш за неа рече: Иста како мене - Еве го првиот настап на Јелена

Сител - 10.04.2016

Во знак на сеќавање на Јелена Марјановиќ која беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча, снимена е посебна емисија каде нејзините колеги и блиски соработници говорат за неа. 2002.

Видео: Трогателна исповед на Зоран, сопругот на убиената Јелена

Денешен - 10.04.2016

Помина една недела од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борча. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана, која откако дознала за овој монструозен чин, повеќе не е во куќата во ...

Познат идентитетот на убиецот на српската пејачка!

Денешен - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена. Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

Нема да ви се верува: Кандидат во Ѕвездите на Гранд ја плукна Карлеуша во лице!!!

За Се - 10.04.2016

Откако Марија признала дека еден од кандидатите и испратил порака на Фесјбук за да биде на негова страна кога ќе настапува, на жирито тоа воошто не им било драго, а најмногу на Јелена. Почнала да зборува за момчето со секакви погрдни зборови, но ни ...

Нови детали за бруталното убиство: Дали човекот со стап е пронајден?

Press24 - 10.04.2016

Мештаните од Црвенка на чија насип трчаше Јелена Марјановиќ која е убиена минатата сабота, велат дека секојдневно по неколку инспектори го обиколуваат насипот и прашуваат дали некој може на нешто да се сети за да дознаат нови детали за ова ...

Се најавува апсење, познат идентитетот на убиецот на српската пејачка!

Република - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена. Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

СЕ ОЧЕКУВА АПСЕЊЕ: Познат идентитетот на убиецот на српската пејачка!

За Се - 10.04.2016

Извор близок на истрагата тврди дека полицијата го открила убиецот на српската пејачка Јелена Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено.

НАЈНОВО: Пронајден убиецот на Јелена Марјановиќ

Press24 - 10.04.2016

Истрагата околу бруталното убиство на ѕвездата на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ се ближи кон крајот, бројни докази кои чекаат потврда од вештачењето ќе бидат готови следната недела. Полицијата го откри убиецот на пејачката и прашање на ден ...

Се стега обрачот: Откриен убиецот на Јелена

Нетпрес - 10.04.2016

Полицијата открила кој е убиецот на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Црвенка и само прашање на ден е кога тој ќе биде уапсен, дознава српски „ Курир “. Извори блиски на истрагата за весникот велат дека злосторникот е „притиснат до ...

Полицијата го уапси убиецот на српската пејачка Јелена?!

Вистина.мк - 10.04.2016

Свирепото убиство на пејачката на „Гранд“ Јелена Маријановиќ (33) во близина на Белград, наскоро ќе биде расветлено. Српските медиуми пишуваат дека на истрагата ѝ се ближи крајот и дека полицијата знае кој е сторителот.

„Чував кози на насипот кога беше убиена Јелена: Исповед на жената која била на патеката на смртта во Борча!

Пулс24 - 10.04.2016

Една од жените која чува кози на насипот, каде што било пронајено телото на ѕверски убиената пејачка Јелена Марјановиќ, вели дека тој ден кога се случил овој монструозен чин, не забележала ништо вообичаено.

Цеца по повод убиството на својата колешка: „Жал ми е што замина и ја остави ќерка си без мајка“

Убавина и Здравје - 09.04.2016

„Не можам да верувам дека некој се осмели да и го одземе животот“ , изјавува популарна Цеца Ражнатовиќ за свирепото убиство на младата пејачка Јелена Маријановиќ. Таа вели дека е многу потресена од трагичната судбина на нејзината колешка, која пред ...

Нови детали за убиството на Јелена: Во понеделник ќе се апси убиецот

Сител - 09.04.2016

Како што дознава порталот Пинк. рс , случајот за бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ многу е комплициран и замрсен. Меѓутоа, врз основа на собраните докази во понеделник на 11.

Потресно: Еве зошто ќерката на Јелена повеќе не сака дома да спие

Сител - 09.04.2016

Пред точно недела дена од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борчи. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана која откако дознала за овој монструозен чин повеќе не е во куќата во ...

Чував кози покрај насипот Јелена кога беше убиена, исповед на една селанка

Сител - 09.04.2016

Една жена која чувала кози на насипот каде е пронајдено телото на ѕверски убиената пејачка Јелена Марјановиќ, вели дека тој ден, кога се случи монструозното злосторство, ништо невообичаено не забележала.

Полицијата бара човек со стап - нови детали за истрагата за смртта на Јелена

Сител - 09.04.2016

Мештаните од Црвенка на чија насип трчаше Јелена Марјановиќ која е убиена минатата сабота, велат дека секојдневно по неколку инспектори го обиколуваат насипот и прашуваат дали некој може на нешто да се сети за да дознаат нови детали за ова ...

Нови детали за убиството на Јелена: Во понеделник ќе се апси убиецот

Република - 09.04.2016

Како што дознава порталот Пинк. рс , случајот за бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ многу е комплициран и замрсен. Меѓутоа, врз основа на собраните докази во понеделник на 11.

Зоран скршен од болка: Јеца беше најсреќна кога…

Република - 09.04.2016

Пред точно недела дена од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борча. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана, која откако дознала за овој монструозен чин, повеќе не е во куќата ...

Зоран, сопругот на Јелена: Можеби сум го видел убиецот на погребот!

Република - 09.04.2016

Зоран Марјановиќ пред точно седум дена остана без сопругата. Неговата Јелена брутално е убиена во населбата Црвенка. Цел Балкан се прашува кој е убиецот. Има многу теории, но полицијата и понатаму молчи. Нема официјални резултати од истрагата.

Ја запознав уште како дете: Цеца низ солзи раскажува за убиената пејачка!

Денешен - 09.04.2016

„Не можам да верувам дека некој се осмели да и го одземе животот“, изјавува популарна Цеца за свирепото убиство на младата пејачка Јелена Маријановиќ. Таа вели дека е многу потресена од трагичната судбина на нејзината колешка, која е пред неколку ...

Го имаме убиецот, го бараме чеканот: Цела населба под полициска опсада

Република - 09.04.2016

Местото каде е убиена пејачката Јелена Марјановиќ е под полициска опсада. Цела недела полициските инспектори не престануваат да испитуваат и тоа многу ги трауматизира мештаните кои стравуваат и за своите животи.

Зоран се присеќава: Убиецот е човек со стап

Република - 09.04.2016

Мештаните од Црвенка велат дека секојдневно по неколку инспектори го обиколуваат насипот и прашуваат дали некој може на нешто да се сети за да дознаат нови детали за ова злосторство. Тие велат дека врз основа на изјавата на сопругот Зоран Марјановиќ ...

Необјавени видео снимки од последниот настап на Јелена Марјановиќ

Exclusive.mk - 09.04.2016

Јелена Марјановиќ на деветти март во „Парови“ пееше, и им направи журка за памтење. Јелена често беше гостин во „Парови“, а како и претходниот пат на деветти март таа не ја пропушти приликата да се дружи со учесниците да ги подржи и охрабри.

Зоран зборува за најтешкиот момент во животот: Можеби сум го видел убиецот на погребот

Press24 - 09.04.2016

Зоран Марјановиќ пред точно седум дена остана без сопругата. Неговата Јелена брутално е убиена во населбата Црвенка. Цел Балкан се прашува кој е убиецот. Има многу теории, но полицијата и понатаму молчи. Нема официјални резултати од истрагата.

Нови детали за убиството на Јелена: Во понеделник ќе се апси убиецот

Press24 - 09.04.2016

Како што дознава порталот Пинк. рс , случајот за бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ многу е комплициран и замрсен. Меѓутоа, врз основа на собраните докази во понеделник на 11.

Колешките открија детали од брачниот живот на Јелена и Зоран

Press24 - 09.04.2016

Јелена е погребена во четвртокот, а нејзините блиски колешки, пејачките Индира Арадиновиќ Инди и Ванеса Шокиќ и понатаму не можат да поверуваат што се случило. Тие гостувале во утринската програма на ТВ Пинк и во таа прилика зборувале за Јелена, ...

Ја запознав уште како дете: Цеца низ солзи раскажува за убиената пејачка!

Вистина.мк - 09.04.2016

„Не можам да верувам дека некој се осмели да и го одземе животот“, изјавува популарна Цеца за свирепото убиство на младата пејачка Јелена Маријановиќ. Таа вели дека е многу потресена од трагичната судбина на нејзината колешка, која е пред неколку ...

Потресно: Еве зошто ќерката на Јелена повеќе не сака дома да спие

Press24 - 09.04.2016

Пред точно недела дена од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ која во четвртокот беше погребана на гробиштата во Борчи. Таа зад себе ја остави петгодишната ќерка Јана која откако дознала за овој монструозен чин повеќе не е во куќата во ...

Шок во Ѕвездите на Гранд: Кандидат ја плукна Карлеуша во лице

Press24 - 09.04.2016

Откако Марија признала дека еден од кандидатите и испратил порака на Фесјбук за да биде на негова страна кога ќе настапува, на жирито тоа воошто не им било драго, а најмногу на Јелена. Почнала да зборува за момчето со секакви погрдни зборови, но ни ...

(ВИДЕО) Сопругот на убиената пејачка Јелена најпосле и се обрати на јавноста!

Вистина.мк - 09.04.2016

После монструозното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ, во медиумите доста се шпекулираше за тоа дали нејзиниот сопруг Зоран, кој полицијата го задржа на распит цели 48 часа, е замешан во злочинот што го потресе регионот.

Населбата каде живееше Јелена под полициска опсада: Мештаните уплашени за својот живот

Press24 - 09.04.2016

Местото каде е убиена пејачката Јелена Марјановиќ е под полициска опсада. Цела недела полициските инспектори не престануваат да испитуваат и тоа многу ги трауматизира мештаните кои стравуваат и за своите животи.

Колешките на починатата Јелена ОТКРИЈА ДЕТАЛИ од нејзиниот живот!

Пулс24 - 09.04.2016

Јелена Крсмановиќ е погребана во четвртокот, а нејзините блиски колешки, пејачките Индира Арадиновиќ Инди и Ванеса Шокиќ и понатаму не можат да поверуваат што ѝ се случило. Тие гостувале во утринската програма на „ТВ Пинк“ и во таа прилика зборувале ...

НЕВЕРУВАЊЕ ВО СТУДИОТО: Кандидат ЈА ПЛУКНА Карлеуша во лице!

Пулс24 - 09.04.2016

Откако Марија Шерифовиќ признала дека еден од кандидатите ѝ испратил порака на Фејсбук за да биде на негова страна кога ќе настапува, на членовите од жирито тоа воошто не им било драго, а најмногу на Јелена Карлеуша.

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ИСТРАГАТА ЗА УБИСТВОТО НА ЈЕЛЕНА: Полицијата бара човек со стап?

Пулс24 - 09.04.2016

Локалните жители на Црвенка, на чиј насип трчаше Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, велат дека секојдневно по неколку инспектори вршат обиколка во овој предел и ги испрашуваат луѓето дали се присетиле или дознале некои нови детали во врска со бруталното ...

Потресна исповед на сопругот по погребот на Јелена

Хитпортал - 08.04.2016

Јелена Крсмановиќ вчера беше испратена во своето вечно почивалиште, а по погребот сопругот Зоран Марјановиќ си ја отвори душата. „Јас сум полумртов човек без неа“, низ солзи вели Зоран. По убиството кое го потресе Балканот, сите се прашуваат зошто ...

ИСПОВЕД на сопругот на убиената Јелена (ВИДЕО)

МК News - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на свирепо убиената пејачка Јелена, во исповед за Курир.рс вели дека многумина мислат оти тој е убиецот и дека му е тешко да ги чита таквите написи. Додава дека тие двајца имале неверојатна љубов и сега спие со нејзината ...

Се надевам дека ќе го фатат ѕверот што ја уби мојата Јелена

Идивиди - 08.04.2016

Сопругот на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, Зоран, во интервју за српски Блиц изјави дека до последен момент се надевал дека некој ќе се јави да бара откуп за пејачката. Сега кога знае дека Јелена е мртва, единствено што сака е ѕверот кој ја ...

Колешката на убиената Јелена со бизарен коментар - Поубаво ќе беше да ја...

Сител - 08.04.2016

Свирепото убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ, ги потресе нејзините колеги, но нејзината колешка и блиска пријателка, Маја Маријана даде бизарна изјава. Пејачката очигледно не може да ја прифати суровата вистина.

Последната порака на пејачката на Фејсбук

Сител - 08.04.2016

Последната порака која убиената ѕвезда на Гранд, Јелена Крсмановиќ ја оставила на социјалната мрежа фејсбук, е најавата за нова песна. Брутално убиената Јелена на социјалната мрежа напишала дека наскоро фановивте треба да очекуваат нова ...

Сопругот на Јелена си ја отвори душата - еве што кажа

Сител - 08.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ, пејачката на Гранд која брутално беше убиена, си ја отвори душата и по погребот кој се одржа вчера, со голема болка раскажа за трагедијата. Тој за српскиот Курир вели дека спие со фотографијата на својата сакана, ...

Шести ден по убиството на Јелена: Полицијата го бараше убиецот и на погребот

Сител - 08.04.2016

Сеуште се трага по убиецот на Јелена Крсмановиќ кој ја усмрти со 30 удари од дрвена палка по главата. Полицајците како цивили стоеја на погребот на Јелена и го бараа убиецот, бидејќи постоела можност личноста која ја убила, а за која се ...

НЕМА ПОГОЛЕМО ДНО: На „Фарма“ се степаа жени (ВИДЕО)

Телеграф - 08.04.2016

Што да се каже после ова... На „ Фарма “ никогаш не е досадно. Синоќа изби тепачка помеѓу натпреварувачките Јелена Голубовиќ и Зорица Марковиќ. Додека ги завршувале фармерските обврски, режисерката Јелена ја фатила Зорица за коса и почнала да вика ...

Саша Поповиќ се опрости од Јелена Марјановиќ, еве што пишувало на погребниот венец

Сител - 08.04.2016

Директорот на Гранд продукција на вчерашниот погреб на убиената пејачка присуствувал со неговата сопруга и Горан Ратковиќ Рале. На гробиштата во Борча, вчера беше погребана Јелена Марјанович, а во погребната поворка беше и директорот на Гранд ...

ИСПОВЕД на сопругот на убиената Јелена (ВИДЕО)

Курир - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на свирепо убиената пејачка Јелена, во исповед за Курир.рс вели дека многумина мислат оти тој е убиецот и дека му е тешко да ги чита таквите написи. Додава дека тие двајца имале неверојатна љубов и сега спие со нејзината ...

Исповед на сопругот на Јелена: Таа беше скромна ангелска душа - мајка, жена и голем пријател!

Сител - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената Јелена Крсмановиќ ексклузивно за Телеграф.рс дал изјава ден по нејзиниот погреб. Марјановиќ, кој и понатаму е во шок и неверување, раскажува за својата сопруга, за нејзината необјавена песна посветена на ...

Полиција на погребот на Јелена: Убиецот бил во масата која пејачката ја испрати во вечното живеалиште

Сител - 08.04.2016

Неколку десетина полицајци во цивилна облека вчера на погребот на Јелена Марјанович трагале по можниот убиец, бидејќи постои голема претпоставка дека тој би можел да се појави. Истовремено, полициски и специјални сили интензивно трагаат по ...

Исповед на сопругот на убиената српска пејачка: Ѕверот што ја уби да биде фатен!

Канал5 - 08.04.2016

Во исповед за Блиц, Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената српска пејачка Јелена Крсмановиќ, вели дека се надева дека ѕверот што ја убил ќе биде фатен што побргу! Интервјуто за Блиц, Марјановиќ го дал на денот на погребот на неговата сопруга.

"Јелена не е убиена овде, тука е само фрлено нејзиното тело": Мештаните на Борча во страв поради убиецот на слобода!

Сител - 08.04.2016

Мештаните на Борча живеат во страв проади убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Според тоа дека истрагата сеуште нема трага на убиецот, сите се грижат за своите домови, се додека убиецот е на слобода.

Интервју со сопругот на пејачката Јелена: Едвај чекам убиецот да го погледнам во очи (ВИДЕО)

Press24 - 08.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ, пејачката на Гранд која брутално беше убиена, си ја отвори душата и по погребот кој се одржа вчера, со голема болка раскажа за трагедијата. Тој за српскиот Курир вели дека спие со фотографијата на својата сакана, ...

Исповед на сопругот на убиената Јелена (видео)

Република - 08.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на свирепо убиената пејачка Јелена, во исповед за Курир.рс вели дека многумина мислат оти тој е убиецот и дека му е тешко да ги чита таквите написи. Додава дека тие двајца имале неверојатна љубов и сега спие со нејзината ...

Соседите на пејачката живееат во страв: Јелена не е убиена овде, туку...

Press24 - 08.04.2016

Мештаните на Борча живеат во страв проади убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Според тоа дека истрагата сеуште нема трага на убиецот, сите се грижат за своите домови, се додека убиецот е на слобода.

ЖЕШКО НА ФАРМА: Јелена Голубовиќ покажа се со Мики во кревет! (видео)

Вистина.мк - 08.04.2016

Негативната атмосфера на Фарма малку се смири, а газдарицата Јелена Голубовиќ и Мики Меќава одлучија да одморат. Тие покрај коментирањето на актуелната ситуација, одлучија да се релаксираат во креветот во разголено издание.

Колешката на убиената Јелена даде бизарен коментар за неа

Press24 - 08.04.2016

Свирепото убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ, ги потресе нејзините колеги, но нејзината колешка и блиска пријателка, Маја Маријана даде бизарна изјава. Пејачката очигледно не може да ја прифати суровата вистина.

Тага, лелеци и солзи: Јелена Марјановиќ погребана во бел ковчег! (ФОТО + ВИДЕО)

Вистина.мк - 08.04.2016

Јавноста е згрозена од грозоморното убиство на српската пејачка. Брутално убиената Јелена Марјановиќ е погребана на гробиштата Збег, а од неа се простија семејството, пријателите и голем број пејачи од српската естрада, меѓу кои беа Нада Точагиќ, ...

ФОТО: Ова е последната порака на убиената пејачка на Фејсбук

Press24 - 08.04.2016

Последната порака која убиената ѕвезда на Гранд, Јелена Крсмановиќ ја оставила на социјалната мрежа фејсбук, е најавата за нова песна. Брутално убиената Јелена на социјалната мрежа напишала дека наскоро фановивте треба да очекуваат нова песна.

Јелена ден пред да исчезне направила нешто необично

Press24 - 08.04.2016

Ако одела на тренинг или на трчање, секогаш би ја оставила Јана кај нејзината мајка. Ако оди на гостување, исто... Се ова ни е многу чудно... Чекаме да заврши истрагата и само на полицијата ќе и веруваме.

Обезбедувањето реагираше: Јелена Голубовиќ и Кева се кубеа за коса во 3 часот наутро! (ВИДЕО)

Вистина.мк - 08.04.2016

Режисерката почна да ја кубе за коса пејачката која викаше по обезбедувањето. Јелена Голубовиќ и Зорица Марковиќ Кева, по сочната караница вчера вечерта и меѓусебното плукање и поливање со вода, преминаа на физичка пресметка.

ДНК анализата паѓа во вода: Голем удар за истрагата!

За Се - 08.04.2016

Резултатите од ДНК анализата на биолошките трагови под ноктите на сурово убиената пејачка Јелена не откриле присуство на друга личност на местото на убиството. Како што пишува „„Информер.рс“, ДНК примероткот не бил чист, односно од него било ...

Сопругот на Јелена повторно во полиција

Press24 - 08.04.2016

Зоран марјановиќ, сопругот на брутално убиената пејачка Јелена (33) повторно ја посети полициската станица. Откако помина во притвор 48 часа каде бил сослушан и два пати поминал на полиграфот - кој успешно го поминал, овој пат во полицијата бил за ...

Сопругот на Јелена си ја отвори душата - еве што кажа

Press24 - 08.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ, пејачката на Гранд која брутално беше убиена, си ја отвори душата и по погребот кој се одржа вчера, со голема болка раскажа за трагедијата. Тој за српскиот Курир вели дека спие со фотографијата на својата сакана, ...

Шести ден од грозоморниот чин: Полицијата го бараше убиецот на Јелена на погребот

Press24 - 08.04.2016

Сеуште се трага по убиецот на Јелена Крсмановиќ кој ја усмрти со 30 удари од дрвена палка по главата. Полицајците како цивили стоеја на погребот на Јелена и го бараа убиецот, бидејќи постоела можност личноста која ја убила, а за која се ...

Цеца ја познавала жртвата - што изјави балканската ѕвезда за убиената колешка

Press24 - 08.04.2016

Цеца Ражњатовиќ открила дека ја познавала убиената колешка Јелена Марјановиќ. Таа ја познавала уште кога била девојче. - Ја сетнав Јеца пред многу години. Јас имав 22 години, а таа 13 години. Уште од тогаш преубаво пееше, иако се уште беше дете.

Сопругот на Јелена за прв пат во јавноста: Нашата љубов беше пресилна за овој свет!

Пулс24 - 08.04.2016

Зоран Михајловиќ, сопругот на ѕверски убиената пејачка Јелена Крсмановиќ, проговорил во јавноста на денот на погребот на неговата сопруга и со треперлив глас раскажал... „Кога ќе го вратам времето и кога ќе се потсетам на се, само гледам колку ...

Обдукцијата покажа: Јелена многу се мачела, а била убиена со…

Хитпортал - 07.04.2016

Телото на пејачката Јелена Крсмановиќ по убиството беше предадено на обдукција која точно покажа како настапила смртта. Во јавноста се појавија информации дека таа била усмртена со чекан, но вистината е многу посурова.

Првите фотографии од погребот на Јелена Крсмановиќ

Хитпортал - 07.04.2016

Балканот е згрозен од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, кое се случи изминатиот викенд. Денес се одржа погребот на Јелена, а толпа на луѓе се упати кон гробното место на пејачката.

Јелена го познавала убиецот – не се исклучува можноста и дека се работи за жена

Попара - 07.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата, иако по 5тиот удар веќе била мртва, така што черепот целосно и бил смачкан.

Убиецот буквално и ја смачкал главата на пејачката: Истрагата се врти околу еден детаљ

МК News - 07.04.2016

Следните 24 часа се клучни во истрагата за смртта на младата пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Главните докази на кои полицијата се осврна се ДНК анализата на крвта најдена на телото на пејачката, која може да покаже кој е монструмот кој брутално ...

Детална исповед на сопругот на Јелена: Излеговме на насип, Јелена трчаше и наеднаш…

МК News - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќи што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката трчала. -Луѓе таа мене ми беше се на светот.

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

МК News - 07.04.2016

Многу ми е тешко и во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината, вели за српски Курир Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32). -Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко.

Двајца браќа осомничени за убиството извршено врз пејачката Јелена

Сител - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

Сител - 07.04.2016

Многу ми е тешко и во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината, вели за српски Курир Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32). -Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко.

ФОТО+ВИДЕО: Мајката и сопругот Зоран држејќи се под рака заедно ја испратија својата Јелена

Курир - 07.04.2016

Држејќи се под рака Зорица Крсмановиќ мајката на Јелена, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. На погребот, покрај семејството и пријателите, присутни се голем број на луѓе од ...

Семејството на Јелена во црно: Пејачката ќе биде погребана денеска

Сител - 07.04.2016

Петти ден по ред пред куќата на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ, дежура полицијата. Пет дена по големата трагедија, полицајците облечени како цивили, ја чуваат куќата во која владее тага и молк. Никој не излегува и не влегува.

Истрага за убиството на Јелена- Едно момче од Црвенка одведено на испрашување

Курир - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ Крсмановиќ денеска по претресот на една куќа во Црвенка од неа извеле момче кое е однесeно на испитување.

Убиецот буквално и ја смачкал главата на пејачката: Истрагата се врти околу еден детаљ

Сител - 07.04.2016

Следните 24 часа се клучни во истрагата за смртта на младата пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Главните докази на кои полицијата се осврна се ДНК анализата на крвта најдена на телото на пејачката, која може да покаже кој е монструмот кој брутално ...

Браќа осомничени за убиство на Јелена- еден приведен, по другиот се трага

Курир - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Јелена е испратена во вечниот дом во бел ковчег - цела естрада на погреб

Сител - 07.04.2016

Јелена Крсмановиќ која беше брутално убиена во саботата денеска е испратена во вечниот дом. Сеуште не се знае кој е убиецот на ...

Расплаканиот маж на Јелена Марјановиќ пристигна на погребот на неговата сопруга

Сител - 07.04.2016

Расплаканиот Зоран на погребот пристигнал со неговиот татко Зоран, и покрај гласините дека тој нема да присуствува на погребот на неговата сопруга на гробиштата во Збег, ...

Детална исповед на сопругот на Јелена: Излеговме на насип, Јелена трчаше и наеднаш…

Курир - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќи што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката ...

Маја Маријана: Подобро Јелена да ја силувале, но да ја оставеле жива!

Сител - 07.04.2016

Пејачката Маја Маријана не може да се помири со трагичната судбина на Јелена Марјановиќ, но ја шокираше јавноста со нејзината изјава за убиената Јелена. - Подобро да ја силувале, но да ја оставеле жива - рекла Маја ...

Мајката и сопругот Зоран држејќи се под раце заедно ја испраќаат својата Јелена

Сител - 07.04.2016

Држејќи се под рака Зорица Крсмановиќ мајката на Јелана, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. Телото на Јелена е положено во бел ковчег, а мајката Зорица ја придржуваат за да ...

Индира: Зоран нема поврзаност со убиството на Јелена, зар некој својата ќерка би ја оставил сирак

Сител - 07.04.2016

- Зоран и неговата фамилија се големи верници, рекла Индира Арадиновиќ на гробот во Борча. Пејачката Инди која меѓу првите стигнала на гробиштата во Борча, вели дека не верува во шпекуалциите и гласините за наводна вмешаност на мажот на Јелена во ...

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

Курир - 07.04.2016

Многу ми е тешко и во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината, вели за српски Курир Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32). -Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко.

Мајката на Јелена скршена од болка, и пријде зетот Зоран и ја внесе во капела

Сител - 07.04.2016

Во момент кога Зорица, мајката на Јелена Марјановиќ скршена од болка лелекала и плачела пред капелата неможејќи да оди, и помогнале сопругот на пејачката и неговиот татко Владимир. Тие придржувајќи ја, ја внеле во капелата.

Зоран цело време молчел пред гробот на Јелена, и тогаш викнал "Јецо, пушти ме кај тебе!"

Сител - 07.04.2016

Мајката на Јелена молела да не го затрупуваат гробот во кој е спуштено телото на нејзината ќерка. Таа цело време стоела покрај попот, додека нејзиниот сопруг Зоран стоел покрај неговиот татко, недалеку од нејзе.

Плач и лелеци: Телото на убиената Јелена го оплакуваа во капела

Сител - 07.04.2016

Брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ денеска ќе биде погребана на гробиштата Збег. Опелото е закажано за 13.30 часот, а погребот за 14 часот во Борча. Пред семејната куќа се собраа пријателите, роднините и семејството.

Полицијата го бараше убиецот на Јелена на погребот- Игор пуштен од полиција, се трага по брат му

Курир - 07.04.2016

Полицајци во цивилна облека денес на погребот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ трагаа по убиецот, бидејќи постоела претпоставка дека таа особа може да се појави таму. Истовремено, полицијата и специјалци интензивно трагаат низ повеќе ...

НОВ ПРЕСВРТ ВО ИСТРАГАТА: Двајца браќа се на распит за убиството на српската пејачка

Телеграф - 07.04.2016

Двајцата браќа од претходно имаат криминални досиеја Полициските инспектори кои работат на случајот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, денес, по претресот направен во куќа во населбата Црвенка, го привеле младиот И.Р.

Монструозни детали: Убиецот ја удрил Јелена најмалку 30 пати во главата, иако веќе после петтиот била мртва

Точка - 07.04.2016

Додека обрачот помеѓу морничавиот убиец којшто ѕверски ја уби оваа жена, полека се затега, полицијата го истражува психолошкиот профил на убиецот којшто ја убил, така што со тап предмет ја удрил најмалку 30 пати во главата.

ЈАС СУМ ПОЛУМРТОВ ЧОВЕК БЕЗ НЕА: Потресна изјава на сопругот на убиената српска пејачка

Телеграф - 07.04.2016

Сопругот на Јелена Марјановиќ конечно обелодени зошто веднаш не повикал полиција Јас сум полумртов човек без неа, изјави за српските медиуми Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената српска пејачка, Јелена.

Јелена го познавала убиецот – не се исклучува можноста и дека се работи за жена

За Се - 07.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата, иако по 5тиот удар веќе била мртва, така што черепот целосно и бил смачкан.

Браќа осомничени за убиство на Јелена

Нетпрес - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Браќа осомничени за убиство на Јелена

Exclusive.mk - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

ИСТРАГА ЗА УБИСТВОТО НА ЈЕЛЕНА: Во полиција на разговор И.Р., се бара неговиот брат!

За Се - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

Едно момче одведено во полиција - дали тоа е убиецот на Јелена?

Press24 - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ Крсмановиќ денеска по претресот на една куќа во Црвенка од неа извеле момче кое е однесeно на испитување.

Во солзи мајката на Јелена: Кога го здогледа зетот Зоран му падна на гради, а тој...

Press24 - 07.04.2016

Целото утро било мирно пред куќата на Марјановиќ, но во еден момен излезе Зоран. Тој заминал да ја види својата ќерка Јана (5) која инаку е сместена кај нејзината баба, мајката на Јелена. Тоа беше првата средба после трагедијата бидејќи Зоран мина ...

Браќа осомничени за убиство на пејачката Јелена- еден приведен, по другиот се трага

Денешен - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали Игор Р.

ГАЛЕРИЈА: Јелена закопана во бел ковчег - цела естрада на погреб

Press24 - 07.04.2016

Јелена Крсмановиќ која беше брутално убиена во саботата денеска е испратена во вечниот дом. Сеуште не се знае кој е убиецот на ...

Мајката и сопругот Зоран држејќи се под раце заедно ја испраќаат својата Јелена

Press24 - 07.04.2016

Држејќи се под рака Зорица Крсмановиќ мајката на Јелана, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. Телото на Јелена е положено во бел ковчег, а мајката Зорица ја придржуваат за да ...

Првата изјава на Зоран, сопругот на убиената Јелена по пуштањето од полиција

Нетпрес - 07.04.2016

-Што да ви кажав во овој момент. Многу ми е тешко. Изгубив се на овој свет, вели Зоран во првата изјава по пуштањето од полиција. Тој за прв пат ја отвора душата. -Во овој момент многу би ми значело да се слушне вистината.

Зоран падна пред капелата - со солзи и лелци ја испратија Јелена во вечниот дом

Press24 - 07.04.2016

Убиената пејачка Јелена Марјановиќ денеска ќе биде погребана на гробиштата Збег. Опелото е закажано за 13.30 часот, а погребот за 14 часот во Борча. Пред семејната куќа се собраа пријателите, роднините и семејството.

Полицијата го бараше убиецот на Јелена на погребот- Игор пуштен од полиција, се трага по брат му

Press24 - 07.04.2016

Полицајци во цивилна облека денес на погребот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ трагаа по убиецот, бидејќи постоела претпоставка дека таа особа може да се појави таму. Истовремено, полицијата и специјалци интензивно трагаат низ повеќе ...

Илјадници се простија со Јелена Крсмановиќ (фото)

Република - 07.04.2016

Балканот е згрозен од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, кое се случи изминатиот викенд. Додека полицијата со сите сили под притисок на јавноста се обидува да го расчисти случајот а виновникот да биде изведен пред лицето на правдата, денеска ...

ФОТО: Се собраа роднините за погребот на Јелена Крсмановиќ

За Се - 07.04.2016

Истрагата за убиството на српската пејачка Јелена Крсмановиќ е сеуште во тек. Во исчекување на разрешница на трагичниот настан, семејството се собра за последен пат да се поздрави од пејачката.

Момче одведено на испрашување за убиството на Јелена

Нетпрес - 07.04.2016

Момче од Црвенка денеска е однесено на испитување во полиција во врска со убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ. Како што јавува Блиц, момчето со иницијали И.Р. е одведено во станица да би било сослушано во врска со убиството на пејачката.

Почнаа на кревет, завршија на под: Жежок секс во „Парови“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - 07.04.2016

Неколку денови откако се врати во „Парови“, Јелена Круниќ е повторно во центарот на вниманието, а синоќа имала секс со Младен Вулетиќ. Јелена и Младен ниту малку не се грижеле поради камерите, а Круниќ прво била над Младен, а потоа и двајцата ...

ФОТО: Сопругот на Јелена молчеше до ковчегот - не издржа па потоа...

Press24 - 07.04.2016

Сопругот на Јелена Крсмановиќ се прости од својата сопруга. Денеска таа беше испратена во вечниот дом, а за целото време сопругот молчеше до белиот ковчег се до моментот кога го спуштија истиот.

Истрага за убиството на Јелена – едно момче од Црвенка одведено на испрашување

Република - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ Крманович денеска по претресот на една куќа во Црвенка од неа извеле момче кое е однеснео на испитување.

Братучетката на Јелена прозборе за убиството

Press24 - 07.04.2016

Братучетката на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, дизајнерката Маја Крсмановиќ изјавила пред новинарите дека и е многу тешко и дека пие по три лека за смирувања. - Полицијата му влезе во траг на убиецот само тоа можам да ви кажам, изјавила Маја ...

Жесток секс: Почнаа на кревет, завршија на под (видео+18)

Exclusive.mk - 07.04.2016

Јелена Круниќ и Младен Вулетиќ пред камерите имаа акција во спалната соба. Неколку дена по нејзиното враќање во „Парови“, Јелена повторно е во центарот на внимание, а вчера вечер имаше секс со Младен Вулетиќ.

Пресврт во истрагата за убиената пејачка: ДНК анализите покажаа дека...

Press24 - 07.04.2016

ДНК анализите на крвта од пејачката Јелена покажаа нешто што ја уназадува истрагата која требаше да открие кој е монструмот кој 30 пати со дрвена палка ја уби пејачката на Гранд. Днк анализите покажуваат дека крвта е на самата пејачка и не се ...

ДНК материјалот под ноктите на Јелена не е употреблив

Нетпрес - 07.04.2016

Во анализата на ДНК материјалот под ноктите на убиената српска пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ не биле најдени материјали од друга личност, пишува српски „Курир“. Како што дознава порталот во тек се дополнителни анализи за што е можно побрзо да ...

Колешката на Јелена прозборе за шпекулациите дека сопругот е вмешан во убиството - еве што кажа таа

Press24 - 07.04.2016

Пејачката Индира Инди Арадиновиќ била блиска пријателка на убиената Јелена Марјановиќ и нејзиниот сопруг Зоран. Таа денеска дошла да ја испрати трагично настраданата пејачка. Инди на гробиштата дошла сама, освен неа, од познатите личности на ...

Сопругот на Јелена конечно се огласи по бруталното убиство

Press24 - 07.04.2016

Многу ми е тешко. Што да ви кажам. Во еден ден изгубив се што ми е највредно на светот. Ова е изјавата на сопругот на убиената Јелена Крсмановиќ, кој е скршен од болка. Зоран за српскиот Курир изјави дека во овој момент му е многу тешко зошто ...

ПРОГОВОРИ МАЖОТ НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА – Во овој момент многу ми значи да се слушне вистината

Репортер - 07.04.2016

Мажот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, Зоран Марјановиќ (37) проговори за прв пат во медиумите за притворот кој го мина 48 часа. „Што да ви кажам во овој момент. Многу ми е тешко. Изгубив се на овој свет“, изјави Марјановиќ.

Карлеуша за жирито на „Ѕвездите на Гранд“: Ние сме како училишно одделение и тоа специјално!

Вистина.мк - 07.04.2016

Српската ѕвезда и член на жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша, неуморно работи на новите песни кои ќе бидат промовирани ова лето. Според нејзините изјави, новиот материјал ќе биде изненадување за публиката иако ќе биде во ...

Полицијата повторно се сомнева во сопругот на Јелена - еве зошто

Press24 - 07.04.2016

Откако полицијата го приведе сопругот на Јелена Крсмановиќ, тој два пати помина на полиграф, а потоа се покажа и со ДНК анализата направена врз основа на трагите крв најдени под ноктите на Јелена, дека тој не е убиецот.

Исповед на сопругот на Јелена: Не се јавив во полиција затоа што…

За Се - 07.04.2016

- Јелена ми беше се на светов. Го чуваше моето дете од првиот брак. Беше мајка и домаќинка. Без неа сум полумртов човек, изјавил Зоран за српски Телеграф, доека во рацете држел фотографија од пејачката.o - Излеговме на насипот, Јелена трчаше, а јас ...

Убиецот буквално и ја смачкал главата на пејачката: Истрагата се врти околу еден детаљ

Press24 - 07.04.2016

Следните 24 часа се клучни во истрагата за смртта на младата пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Главните докази на кои полицијата се осврна се ДНК анализата на крвта најдена на телото на пејачката, која може да покаже кој е монструмот кој брутално ...

Полицијата повторно во акција за убиството на Јелена - Едно лице на разговор, се трага по неговиот брат

Press24 - 07.04.2016

Полициските инспектори кои се занимаваат со случајот за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ денеска по претрес на една куќа во Црнек, младо момче е однесено на испрашување. Младото момче со иницијали И.Р.

Браќа осомничени за убиство на Јелена?

Република - 07.04.2016

Полицијата во Србија привела еден од браќата кои живееле само на 200 метри од местото каде е најдено телото на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ. Денеска по претрес на една куќа во Црвенка, на испитување е однесен млад човек со иницијали И.Р.

Детална исповед на сопругот на Јелена: излеговме на насипот, Јелена трчаше…

Република - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејчка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќио што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката трчала. -Луѓе таа мене ми беше се на светот.

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ СО СОПРУГАТА: Зоран пријде до гробот на Јелена и молчеше, а потоа...

Пулс24 - 07.04.2016

Држејќи се под рака, Зорица Крсмановиќ мајката на Јелена, Зоран Марјановиќ и неговиот татко Владимир тргнаа да ја испратат убиената пејачка на гробиштата во Збег, Борча. На погребот, покрај семејството и пријателите, беа присутни голем број на луѓе ...

ИСПОВЕД НА СОПРУГОТ НА ЈЕЛЕНА: Излеговме на насип, Јелена трчаше и наеднаш…

Пулс24 - 07.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка, вчера во семејната куќа го раскажал секој детаљ од исчезнувањето на сопругата објаснувајќи што навистина се случувало во саботата на насипот каде пејачката трчала -Луѓе таа мене ми беше се на светот.

РЕЗУЛТАТИ ОД ДНК АНАЛИЗАТА НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА: Полицијата однесе момче на испрашување во станица!

Пулс24 - 07.04.2016

Полициските инспектори што се занимаваат со истражување на случајот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ – Крмановиќ денеска по претресот на една куќа во Црвенка однеле едно момче на испитување. Како што јавува „Блиц.рс“, момчето со иницијали И.Р.

Свекорот на убиената Јелена се сомнева во една личност од Фејсбук

Хитпортал - 06.04.2016

Истрагата за убиената Јелена Крсмановиќ продолжува, а нејзиниот свекор Владимир Марјановиќ открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. „Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи“, вели тој.

Саша Поповиќ се огласи по убиството на пејачката Јелена

Хитпортал - 06.04.2016

Починатата Јелена Крсмановиќ беше дел од Гранд продукција, а по нејзиното убиство во јавноста проговори и директорот Саша Поповиќ. И останатите колеги на Јелена, или Јеца како што тие ја нарекуваат се во шок поради ...

Карлеуша во шок: Еве што изјави за убиството на Јелена Крсмановиќ

Хитпортал - 06.04.2016

Јелена Карлеуша е последната ѕвезда во низа која реши да се огласи по убиството на нејзината колешка Јелена Крсмановиќ. ЈК и убиената пејачка биле во пријателски односи бидејќи Крсмановиќ била пријателка Дивна, мајката на ...

Нови детали: убиената пејачка го познавала убиецот – можно и да се работи за жена

МК News - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Нови детали: Брутално убиената пејачка го познавала убиецот, не се исклучува можноста и дека се работи за женска ...

БркајРабота - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Резултати од ДНК анализите од ноктите на Јелена

Сител - 06.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, вчера вечер е пуштен од полиција по задржувањето од 48 часа. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата ...

ДЕТАЛИ: На Јелена и бил смачкан черепот - убиецот е жена?

Сител - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Свекорот на убиената пејачка: Се сомневам во една личност од Фејсбук!

Сител - 06.04.2016

Истрагата за убиената Јелена продолжува, а нејзиниот свекор Владимир Марјановиќ открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. -Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи-рекол тој.

Свекорот на убиената пејачка: Се сомневам во една личност од Фејсбук!

Курир - 06.04.2016

Истрагата за убиената Јелена продолжува, а нејзиниот свекор Владимир Марјановиќ открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. -Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи-рекол тој.

Сопругот на убиената пејачка имал досие - Еве што се крие во него

Сител - 06.04.2016

Сопругот на покојната пејачка Јелена Крсмановиќ и нејзиниот девер немаат досие во полиција. Зоран беше задржан цели 48 часа и покрај тоа што ги помина двете полиграфски тестирања, а сега се докажа и дека крвта пронајдена кај Јелена не е негова.

Нови детали: Брутално убиената пејачка го познавала убиецот, не се исклучува можноста и дека се работи за женска ...

Курир - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Разбеснетата Зорица ја нападна Јелена Голубовиќ: "Пу*и ку**ц магарицо, је*ачу те у уста"

Сител - 06.04.2016

Зорица Мар ковиќ поранешната станарка на Големиот Брат е дел од реалното шоу Фарма каде сите ја викаат "мајка", но денес таа го изгубила сето трпение затоа што Јелена Голубовиќ ја избра за слуга, и физички ја нападна режисерката.

ФОТО+ВИДЕО: Прва средба по убиството на Јелена-сопругот Зоран отиде да ја види ќерката

Курир - 06.04.2016

Цело утро, како што јавуваат српските медиуми, пред домот на Марјановиќ било мирно, се до моментот кога сопругот на убиената пејачка Јелена, Зоран излегол од дома. Според пишувањата на локалните медиуми, Зоран заминал да се сретне со ќерката, прв ...

Полицијата го бара чеканот со кој е убиена Јелена: Затворено местото каде што страдала пејачката

Сител - 06.04.2016

Иако поминаа пет дена од убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, инспектори и понатаму го чуваат местото на кое што пејачката е нападната и брутално убиена. Потсетуваме, пејачката исчезна во саботата попладнето, а нејзиното безживотно ...

Во солзи мајката на Јелена кога го здогледа зетот Зоран му падна на гради

Сител - 06.04.2016

Целото утро било мирно пред куќата на Марјановиќ, но во еден момен излезе Зоран. Тој заминал да ја види својата ќерка Јана (5) која инаку е сместена кај нејзината баба, мајката на Јелена. Тоа беше првата средба после трагедијата бидејќи Зоран мина ...

Нови детали за свирепото убиство: Јелена го познавала убиецот кој можеби не е маж

Сител - 06.04.2016

Свирепо убиената пејачка Јелена Марјановиќ го познавала убиецот, смета криминологот Божидар Спасиќ и истакнува дека убиецот морал да има помошник. На овој простор тешко е да се случи убиство освен ако не е нарачано или однапред припремено, наведе ...

Сопругот на српската пејачка пуштен од полиција, неговата ДНК не е најдена на местото на убиството

Канал5 - 06.04.2016

По 48 часа поминати во полиција Зоран марјановиќ е пуштен дома. По анализите, неговата ДНК не е пронајдена на местото на злосторот. Повикувајќи се на полициски извори, српските медиуми јавуваат дека Зоран во полиција потврдил дека неговата сопруга ...

Прва средба по трагедијата: Зоран конечно отиде да ја види ќерката

Сител - 06.04.2016

Цело утро беше мирно пред куќата на Марјановиќ во Борча, но во еден момент излезе Зоран Марјановиќ/ Тој седна во автомобилот и отиде да го види своето дете. Петгодишната Јана е сместена кај бабата, мајката на Јелена, на другиот крај од Борча.

УБИЕЦОТ МОНСТРУМ: Српската пејачка била безмилосно удирана по главата, черепот и распукал

Телеграф - 06.04.2016

Во истрагата се вклучени и инспектори од високотехнолошкиот криминал кои го проверуваат профилот на Јелена бидејќи нејзините познајници велат дека таа добила заканувачки пораки Српската пејачка Јелена Маријановиќ (33) била претепана до смрт со дрвен ...

МИСТЕРИОЗЕН ПОВИК: Убиецот и се јавил на мајката на српската пејачка

Телеграф - 06.04.2016

Кумата на Јелена обелоденила ужасни детали непосредно по убиството Според зборовите на кумата на Јелена, пејачката на „Гранд“ непосредно пред убиството, во саботата во 15 часот и 30 минути се слушнала со својата мајка.

Истрагата продолжува: ДНК-та на убиецот не е на сопругот на Јелена. Убиената пејачка го познавала убиецот, постои ...

Точка - 06.04.2016

Последните информации во врска со брутално убиената пејачка од Србија, Јелена, укажуваат на тоа дека таа добила повеќе од 20 удари во главата, при што нејзиниот череп бил буквално смачкан.

Последното интервју на Јелена: Животот е за борци, или си лав, или те нема (видео)

Република - 06.04.2016

Јелена на музичката сцена се појави со само 13 години а по долго време, на убедување на сопругот, се врати на сцената. Како што таа кажа, сите очекувале да се појави мало девојче, но се појавила зрела жена.

Нови детали: Брутално убиената пејачка го познавала убиецот, не се исклучува можноста и дека се работи за женска ...

Денешен - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

ДЕТАЛИ: На Јелена и бил смачкан черепот - убиецот е жена?

Press24 - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Обдукцијата покажа како била убиена српската пејачка Јелена

Нетпрес - 06.04.2016

Резултатите од обдукцијата на телото на српската пејачка Јелена Марјановиќ покажале дека таа била претепана до смрт со дрвен предмет, најверојатно палка. Обдукцијата покажала дека Јелена очајно се борела за својот живот во саботата навечер и му ...

До крајот на денот нова трага: за неколку часа ќе бидат готови резултатите од ДНК најдена под ноктите на Јелена

Република - 06.04.2016

Како што пренесоа медиумите резултатите од ДНК анализата на биолошките траги најдени под ноктите на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ ќе бидат готови до крајот на денот. Во следните неколку часа ќе биде завршена анализата, а се очекува резултатите да ја ...

(ВИДЕО) Во солзи мајката на Јелена кога го здогледа зетот Зоран му падна на гради

За Се - 06.04.2016

Целото утро било мирно пред куќата на Марјановиќ, но во еден момен излезе Зоран. Тој заминал да ја види својата ќерка Јана (5) која инаку е сместена кај нејзината баба, мајката на Јелена. Тоа беше првата средба после трагедијата бидејќи Зоран мина ...

УБИЕЦОТ МОНСТРУМ: Српската пејачка била безмилосно убиена!

За Се - 06.04.2016

Во истрагата се вклучени и инспектори од високотехнолошкиот криминал кои го проверуваат профилот на Јелена бидејќи нејзините познајници велат дека таа добила заканувачки пораки. Српската пејачка Јелена Маријановиќ (33) била претепана до смрт со ...

Карлеуша потресена: Еве што кажа за убиството на нејзината колешка

Press24 - 06.04.2016

Веста дека пејачката Јелена Марјановиќ е убиена ја шокираше и Јелена Карлеуша. Таа изјавила дека е потресена и дека е во прашање голема трагедија. Карлеуша верува во полицијата и уверенеа е дека убиецот брзо ќе биде ...

Сопругот на убиената пејачка со солзи влегол дома: Ја земал ќерката и заминал

Press24 - 06.04.2016

Зоран Марјановиќ мажот на убиената Јелена Крсмановиќ вчера по доаѓањето дома ја земал ќерката и си заминал од дома. Тој дошол дома и рекол Сандра ајде, по што ја земал ќерката иси заминал.

Јелена Карлеуша блеска без ниту грам шминка! (ФОТО)

Вистина.мк - 06.04.2016

Совршено рамна коса, едноставна топ маичка и тренди очила со мачкаст облик, на Јелена Карлеуша можат да и позавидат многумина, бидејќи покрај фантастичниот изглед, нејзиниот тен е беспрекорен, а воопшто нема шминка.

Пејачката на Гранд ја убил некој од нејзините пријатели на Фејсбук

Press24 - 06.04.2016

Сопругот на убиената пејачка на Гранд е конечно пуштен од притвор откако таму го задржаа 48 часа и покрај тоа што го помина полиграфот. ДНК анализите покажаа дека не е неговата крв онаа најдена на рацете на убиената пејачка.

Стигнаа резултатите од Полиграфот: Што одговорил сопругот на Јелена на прашањето дали ја убил?

За Се - 06.04.2016

Познати се детали од полиграфското испрашување на сопругот на починатата српска пејачка Јелена, пренесуваат српските медиуми. На клучното прашање при полиграфот, „Дали ја убивте вашата сопруга Јелена“, Зоран јасно и многу убедливо одговорил ...

(ФОТО) Јелена Карлеуша блеска без шминка!

Репортер - 06.04.2016

Популарната пејачка ги воодушеви фановите со својте утрински фотографии од козметички салон, но без грам шминка на лицето. Јелена Карлеуша иако реши да објави фотографии на кои нема шминка таа секако испровоцира со својот заводлив изглед.

ФОТО. Сопругот на Јелена дојде во куќата на нејзината мајка - врие полиција

Press24 - 06.04.2016

По 48-те часа кои ги помина во полиција и покрај тоа што помина на двата полиграфа, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Зоран, отиде во куќата на мајката на Јелена за да си го земе детето.

За неколку часа ќе се знае кој е убиецот на пејачката на Гранд

Press24 - 06.04.2016

Резултатите од ДНК анализата направена на телото на убиената пејачка Јелена, покажаа дека трагите од крв на нејзиното тело не се од нејзиниот сопруг. таа била усмртена со палка, така што монструмот ја удирал повеќе пати по главата и и го скршил ...

Што има во полициското досие на сопругот на убиената пејачка?

Press24 - 06.04.2016

Сопругот на покојната пејачка Јелена Крсмановиќ и нејзиниот девер немаат досие во полиција. Зоран беше задржан цели 48 часа и покрај тоа што ги помина двете полиграфски тестирања, а сега се докажа и дека крвта пронајдена кај Јелена не е негова.

Семејството на Јелена во црно: Пејачката ќе биде погребана денеска

Press24 - 06.04.2016

Петти ден по ред пред куќата на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ, дежура полицијата. Пет дена по големата трагедија, полицајците облечени како цивили, ја чуваат куќата во која владее тага и молк. Никој не излегува и не влегува.

ОБДУКЦИЈАТА ПОКАЖА: Јелена умирала во големи маки - вистината пострашна од што се очекуваше

Press24 - 06.04.2016

Пејачката Јелена Марјановиќ која беше брутално убиена, беше предадена на обдукција, а таа покажа како настапила смртта. Имено, 33-годишната пејачка на Гранд била претепана до смрт со дрвен предмет, најверојатно палка.

До крајот на денот нова трага за убиството на пејачката Јелена

Нетпрес - 06.04.2016

До крајот на денот се очекува нова трага за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ. Резултатите од ДНК анализата на биолошките траги најдени под ноктите на Јелена Крсмановиќ Марјанович ќе бидат готови до крајот на денот, дознава српски „ Курир “.

Брутално убиство: Јелена Крсмановиќ добила над 20 удари по главата!

Вистина.мк - 06.04.2016

Иако се уште не е познат убиецот на српската пејачка, новите докази покажуваат дека можеби таа го познавала монструмот кој ја уби. Јелена Крсмановиќ добила од 20 до 25 удари во главата и черепот и бил целосно разбиен.

Јелена усмртена со 30 удари по главата - бизарни детали за пејачката

Press24 - 06.04.2016

Полицијата и понатаму го проучува и најмалиот детаљ за свирепото убиство на пејачката на Гранд. Јелена Крсмановиќ излегна на прошетка со своето семејство, а не ни претпоставувала дека најсреќниот миг ќе се претвори во огромна трагедија која ќе го ...

Нови детали: Брутално убиената пејачка го познавала убиецот, не се исклучува можноста и дека се работи за женска ...

Република - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачка. Полицијата во моментот го утврдувамотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

Солзите на мајката на убиената пејачка: Кога го видела зетот му паднала на градите (видео)

Република - 06.04.2016

Цел ден беше мирно пред куќата на Марјановиќи во Бора, но во еден момент излегол Зоран Марјановиќ. Тој влегол во автомобил и заминал да го види своето дете. Девојчето Јана (5) кое е сместено кај баба и, мајката на Јелена, на другиот крај на истата ...

Јелена го познавала убиецот, а не се исклучува можноста и дека се работи за жена?

Пулс24 - 06.04.2016

Според последните објавени информации брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ добила помеѓу 20 и 25 удари во главата така што черепот целосно и бил смачкан. Полицијата во моментот го утврдува мотивот за убиствотот и го бара тапиот предемт со кој ...

ВИСТИНАТА ПОСТРАШНА од што се очекуваше: Обдукцијата покажа дека Јелена умирала во големи маки

Пулс24 - 06.04.2016

Пејачката Јелена Марјановиќ која беше брутално убиена, беше предадена на обдукција, а таа покажа како настапила смртта. Имено, 33-годишната пејачка на Гранд била претепана до смрт со дрвен предмет, најверојатно палка.

Јелена Карлеуша потресена поради убиството на пејачката: Еве што изјави!

Пулс24 - 06.04.2016

Јелена Карлеуша потресена поради убиството на пејачката Јелена Карлеуша е потресена поради тешкото убиство на колешката кое го потресе цел регион. Покојната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ била во пријателски односи со момчето на Дивна Карлеуша.

СОЛЗИ И ТАГА: Мајката на убиената пејачка падна врз градите на неутешниот зет!

Пулс24 - 06.04.2016

Утринава беше мирно пред куќата на семејството Марјановиќ во Борча, но во еден момент од неа излезе Зоран Марјановиќ. Тој влегол во автомобилот и заминал да си ја види ќерката. Неговата ќерка Јана (5), сместена е кај нејзината баба, мајката на ...

ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТКРИЈА: Еве зошто сопругот на Јелена е пуштен на слобода!

Пулс24 - 06.04.2016

Од Вишото обвинителство во Србија, изјавија за српските медиуми дека немало законски основи за приведување на Зоран Марјановиќ. „Полициското задржување во рок од 48 часа истече по силата на законот, па Марјановиќ беше пуштен на слобода“ – стоеше во ...

ДЕТАЛИ ОД ОБДУКЦИЈАТА: Еве што ѝ правел убиецот на пејачката на Гранд!

Пулс24 - 06.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ (33), до смрт е претепана со дрвен предмет, најверојатно со палка, покажа обдукцијата. Од јачината на ударот на пејачката ѝ беше напукнат черепот и дојде до внатрешно крварење.

Јелена знаела дека ќе умре: Нејзината изјава пред смртта ќе ве шокира

Хитпортал - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката Јелена Марјановиќ-Крсмановиќ, чие тело беше пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека пејачката ја предвидела својата смрт.

Убиена со чекан: Сопругот на Јелена останува во притвор

Хитпортал - 05.04.2016

Сопругот на Јелена Марјановиќ Крсмановиќ најверојатно ќе добие 30 дневен притвор поради тоа што давал контрадикторни изјави поврзани со убиството на пејачката. Зоран Марјановиќ не знаел да објасни зошто нејзиното исчезнување го пријавил после 4 часа ...

Нови детали: Пронајдени траги од убиецот на пејачката Јелена

МК News - 05.04.2016

Под ноктите на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пронајден биолошки материјал, кој ќе помогне на понатамошната истрага за убиството. -Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал, што укажува дека Јелена се бранела од убиецот.

КРИМИНОЛОГ: Јелена е убиена од страст

МК News - 05.04.2016

Убиството на младата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ го потресе регионот. Таа беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча. Извесно време ја следеле сопругот и ќерката, но потоа ја изгубиле од вид.

Семејството за убиената пејачка: Имаше лошо претчувство дека таа ќе умре следна

МК News - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Убиена со чекан: Сопругот на Јелена останува во притвор

Идивиди - 05.04.2016

Сопругот на Јелена Марјановиќ Крсмановиќ најверојатно ќе добие 30 дневен притвор поради тоа што давал контрадикторни изјави поврзани со . Зоран Марјановиќ не знаел да објасни зошто нејзиното исчезнување го пријавил после 4 часа и давал лажни изјави ...

Јелена се скарала со сопругот пред смртта- имало љубомора

Курир - 05.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран, кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

Откриено зошто сопругот на убиената Јелена имал рани на рацете

Курир - 05.04.2016

Една од главните причини зошто сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ и понатаму е во притвор иако два пати помина на полиграфските тестирања, се раните на неговите раце.

Сопругот ангажирал адвокат: Полицијата од куќата на Марјановиќ изнела кутија во која држеле оружје

Сител - 05.04.2016

Три инспектори влегле во семејната куќа на Марјановиќи. Полицајците ги придружувал свекорот на брутално убиената пејачка Јелена, Владимир Марјановиќ. Инспектори пред еден час повторно дошле во куќата на семејството Марјановиќ, во кој со сопругот и ...

Откриено зошто сопругот на Јелена имал рани на рацете

Сител - 05.04.2016

Обдукцијата на Јелена Крсмановиќ ќе покаже чии траги од крв имала под ноктите и со кого се борела до последен здив да не и го одземе животот. Биолошкиот факултет ќе ги предаде на полицијата резултатите од ДНК анализата направена на пејачката на ...

Зоран пуштен од полиција, ДНК од ноктите на Јелена не е негова

Курир - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, вечерва е пуштен од полиција по задржувањето од 48 часа. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата не ...

Семејството за убиената пејачка: Имаше лошо претчувство дека таа ќе умре следна

Курир - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

ВИДЕО: Убиената Јелена од Гранд има напишано многу хитови за колегите, сигурно ги знаете!

Курир - 05.04.2016

Трагично починатата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која викендов беше ѕверски убиена , освен со пеење се занимаваше и со компонирање. Тоа го правеше со својот сопруг Зоран Марјановиќ и заедно потпишаа многу хитови, за што Јелена зборуваше во ...

Свекорот на убиената пејачка пред полиција: "Син ми е верник, верниците не убиваат"

Сител - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која беше ѕверски мачена и убиена, и понатаму се наоѓа во полиција. Мажот на пејачката на Гранд и покрај тоа што ги помина полиграфските тестирања, е задржанво полицијата, а неговиот татко ...

Сопругот ангажирал адвокат: Полицијата од куќата на Марјановиќ изнела кутија во која држеле оружје (ФОТО)

Курир - 05.04.2016

Три инспектори влегле во семејната куќа на Марјановиќи. Полицајците ги придружувал свекорот на брутално убиената пејачка Јелена, Владимир Марјановиќ. Инспектори пред еден час повторно дошле во куќата на семејството Марјановиќ, во кој со сопругот и ...

Нови сознанија за мистериозното убиство: Јелена пред смртта ги вратила долговите

Курир - 05.04.2016

Пред да биде убиена, пејачката Јелена Крсмановиќ ги вратила своите долгови. Јелена отишла во аптеката во близина на куќата во која живеела во Борча и го платила долгот од 1.200 динари. Дали тоа на некој начин е поврзано со настаните што следеле ...

Нови детали: Кожата на убиецот под ноктите на Јелена

Сител - 05.04.2016

Полицијата пронајде траги од убиецот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32) од Борча и очекува дека монстумот наскоро ќе биде уапсен, дознава српски „Курир“. Како што тврди нивниот извор, Јелена се борела до последен здив, а под нејзините ...

Јелена се скарала со сопругоТ пред да биде убиена: Љубоморните СМС пораки нов доказ во истрагата!

Сител - 05.04.2016

Најновите информации околу истрагата за убиството Јелена Марјановиќ откриваат дека се скарала со сопругот Зоран непосредно пред злочинот, пренесува пинк.рс. Тие двајца во саботата си размениле неколку СМС пораки, од кои јасно се гледа изливот на ...

Талент: Хитовите кои се години ги слушаме ги напиша Јелена, послушајте

Сител - 05.04.2016

Трагично починатата пејачка Јелена Јеца Марјановиќ Крсмановиќ покрај пеење се занимаваше и со компонирање песни заедно со сопругот Зоран Марјановиќ. Брачната двојка Марјановиќ потпиша многу големи хитови, за кои Јелена говореше во своето поселдно ...

НОВИ ДЕТАЛИ: Пронајдени траги од убиецот под ноктите на српската пејачка (ФОТО)

Телеграф - 05.04.2016

Да потсетиме, сопругот на убиената пејачка Зоран Маријановиќ и понатаму е во притвор Под ноктите на убиената српска пејачка Јелена Крсмановиќ-Маријановиќ е пронајден биолошки материјал кој би можел да помогне во истрагата.

Сопругот на Јелена останува 30 дена во притвор

Сител - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјанович (33) која е пронајдена мртва во неделата во каналот кај насипот во Борча и натаму е во полиција. Иако Марјановиќ во понеделникот втор пат дојде на полиграф, задржан е можно е и денеска да не ...

Кумата Вера тврди: Не грешете душа, Зоран не е виновен за убиството на Јелена

Сител - 05.04.2016

Вера, кума на семејството Марјановиќ за српски Курир тврди дека сопругот на Јелена, Зоран не е виновен за убиството на пејачката. -Не можеме да веруваме дека некој вели дека не сме повикале веднаш полиција, јас лично се јавив, а Зоран веднаш со ...

Нови сознанија за мистериозното убиство: Јелена пред смртта ги вратила долговите

Сител - 05.04.2016

Пред да исчезне и биде убиена, пејачката Јелена Крсмановиќ ги вратила своите долгови. Јелена отишла во аптеката во близина на куќата во која живеела во Борча и го платила долгот од 1.200 динари.

Страотна исповест на стрината на Јелена: Имаше лошо претчуство дека таа ќе умре следна

Сител - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Закажан погребот на Јелена Марјановиќ: Потрагата по убиецот се уште трае

Курир - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која викендов беше брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и понатаму се наоѓа во притвор, бидејќи се чекаат резултатите од ДНК анализата.

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СТРИНАТА НА ЈЕЛЕНА: Ќерка и постојано плаче и ја бара мајка си

Телеграф - 05.04.2016

Семејството на Јелена цел живот го следи несреќа. Пред осум години починал татко ѝ, но на несреќата ѝ немало крај Гордана Крсмановиќ-Марјановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“, Јелена Марјановиќ, чие тело беше пронајдено во неделата во канал во ...

Мажот на убиената Јелена во притвор ги чека - резултатите од ДНК анализата

Сител - 05.04.2016

Судбината на Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената Јелeна, зависи од резултатите на ДНК анализата на генетски материјал најден под нејзините нокти. Доколку ДНК анализата утврди дека трагите под ноктите припаѓаат на Зоран, против него ќе биде ...

Траги на убиецот се кријат на Фејбук профилот на Јелена, полицијата во истрага

Сител - 05.04.2016

Полицијата се одлучила да провери и на социјалните мрежи, со цел да дојде до некоја трага која ќе открие дополнителни детали. Таа моментално го проверува Фејсбук профилот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ.

Погребот на Јелена во четврток, Зоран се уште во полиција

Сител - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ која е брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и натаму се наоѓа во притвор, зошто се чекаат резултатите од ДНК анализата.

Полицијата ја претресе куќата на убиената српска пејачка - сопругот во 48 часовен притвор (обновено)

Канал5 - 05.04.2016

Полицијата ја претресе куќата на Зоран Марјановиќ и одзедоа предмет спакуван во кутија. Инспекторите изнеле пакет во кој се претпоставува дека имало стрели - јавува Блиц. Сопругот на Јелена Крсмановиќ, Зоран Марјановиќ, два пати помина полиграф во ...

Саша Поповиќ се огласи по убиството на пејачката Јелена

Курир - 05.04.2016

Шокиран сум од веста дека Јелена не е веќе со нас. Длабоко сум потресен. Се` до моментот до кога ја дознав застрашувачката вистина се надевав на најдобро. Но, за жал не дочекав добри вести.

ТРАГАТА ЗА УБИЕЦОТ СЕ КРИЕ НА ФЕЈСБУК: Полицијата го пребарува профилот на српската пејачка

Телеграф - 05.04.2016

Јелена Марјановиќ претходно добивала пораки со заканувачка содржина Српските медиуми информираат дека полицијата решила темелно да го провери Фејсбук профилот на убиена пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33), за да дојде до дополнителни ...

Мажот на убиената српска пејачка е ослободен – експресно пристигна дома

Локално - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, мажот на брутално убиена пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, вечерва е ослободен од страна на полицијата. Тој цели 48 часа беше во притвор. Како што дознава српски “Блиц” досегашната анализа на ДНК трагите од местото на ...

Криминолог: Ова е мотивот за убиството на Јелена

За Се - 05.04.2016

Убиството на младата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ го потресе регионот. Таа беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча. Извесно време ја следеле сопругот и ќерката, но потоа ја изгубиле од вид.

Сопругот сакал да ја убие: Јелена се скарала со мажот пред смртта!

За Се - 05.04.2016

Иако сите блиски на парот изјавуваат дека сопружниците биле многу блиски и нераздвојни, пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча пред да биде убиена се скарала со сопругот Зоран. Наводно Јелена и Зоран последен пат се искарале во саботата ...

Најнови вести: Јелена пред да биде убиена разменувала пораки со сопругот

Press24 - 05.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран, кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

Зоран пуштен од полиција, ДНК од ноктите на Јелена не е негова

Нетпрес - 05.04.2016

Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата не припаѓаат на нејзиниот маж, Зоран. Тој во полиција помина и две полиграфски ...

Убиената пејачка претчувствувала дека таа ќе умре следна

Нетпрес - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Резултати од ДНК анализите од ноктите на Јелена

Press24 - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, вечерва е пуштен од полиција по задржувањето од 48 часа. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од ноктите на Јелена покажала дека трагите на кожата не ...

Семејството за убиената пејачка: Имаше лошо претчувство дека таа ќе умре следна

Денешен - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Сопругот ангажирал адвокат: Полицијата од куќата на Марјановиќ изнела кутија во која држеле оружје

Press24 - 05.04.2016

Три инспектори влегле во семејната куќа на Марјановиќи. Полицајците ги придружувал свекорот на брутално убиената пејачка Јелена, Владимир Марјановиќ. Инспектори пред еден час повторно дошле во куќата на семејството Марјановиќ, во кој со сопругот и ...

Саша Поповиќ се огласи по убиството на пејачката Јелена

За Се - 05.04.2016

Шокиран сум од веста дека Јелена не е веќе со нас. Длабоко сум потресен. Се до моментот до кога ја дознав застрашувачката вистина се надевав на најдобро. Но, за жал не дочекав добри вести.

Дали сопругот ја убил Јелена? Еве што излажал во полиција

За Се - 05.04.2016

Во исчекување на резултатите од ДНК тестот на ткивото под ноктите на Јелена, што јасно ќе каже кој е убиецот, српските медиуми се поотворено го обвинуваат сопругот на пејачката. Тој и синоќа остана во притвор.

Проклетството на српската естрада: Убиства, самоубиства – трагедиите се нижат!

За Се - 05.04.2016

Овој викенд регионот го потресе веста за смртта на српската пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. 33-годишната мајка на петгодишно детенце беше брутално убиена, а засега не се знае ниту напаѓачот, ниту пак мотивот за грозоморното убиство.

ДНК под ноктите на Јелена не припаѓаат на нејзиниот маж!

Exclusive.mk - 05.04.2016

Мажот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, ќе биде пуштен на слобода по завршување на сите формалности за негово ослободување. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од нокитте на Јелена покажала дека ...

Сопругот на Јелена останува во притвор

Нетпрес - 05.04.2016

Сопругот на Јелена останува во притвор. Зоран Марјановиќ, сопругот на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) која е пронајдена мртва во неделата во каналот кај насипот во Борча и натаму е во полиција.

Семејството за убиената пејачка: Имаше лошо претчувство дека таа ќе умре следна

Република - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ, стрина на пејачката на „Гранд“ Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие тело е пронајдено во неделата во каналот кај насипот во населбата Црвенка во Борча, вели дека нејзината ќеркичка Јана постојано плаче и повторува: „Сите имаат ...

Закажан погребот на пејачката која беше брутално убиена

Press24 - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која викендов беше брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и понатаму се наоѓа во притвор, бидејќи се чекаат резултатите од ДНК анализата.

Погребот на Јелена во четврток, Зоран се уште во полиција

Денешен - 05.04.2016

Погребот на пејачката Јелена Крсмановиќ која е брутално убиена е закажан за во четврток, а сопругот Зоран Марјановиќ и натаму се наоѓа во притвор, зошто се чекаат резултатите од ДНК анализата.

Саша Поповиќ за убиството на Јелена: Шокиран сум од веста дека...

Press24 - 05.04.2016

Шокиран сум од веста дека Јелена не е веќе со нас. Длабоко сум потресен. Се` до моментот до кога ја дознав застрашувачката вистина се надевав на најдобро. Но, за жал не дочекав добри вести.

САДО МАЗО: Карлеуша вака облечена ќе се појави во жирито на Ѕвездите на Гранд! (фото)

Вистина.мк - 05.04.2016

Пејачката Јелена Карлеуша на социјалните мрежи прикачи фотографија од снимањето на новата епизода на Ѕвездите на Гранд. Таа со својот изглед повторно успеа да добие низа комплименти од фановите.

Или си Лав или те нема: Последното интервју на Јелена Крсмановиќ

Exclusive.mk - 05.04.2016

Во последното нејзино интервју Јелена Крсмановиќ зборува за болката кога го изгубила нејзиниот татко, но утеха наоѓа во сопругот и ќерката. Со тоа што вели дека животот е за борци. „Или си лав или те нема“ Погледнете го нејзинотоп последно ...

Еден детаљ ќе ја открие вистината - кој е убиецот на пејачката на Гранд?

Press24 - 05.04.2016

Убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ, како што е веќе објавено до последен здив се борела со напаѓачот кој со тап предмет ја удирал по главата и на бизарен начин и го одзел животот.

Сопругот на убиената пејачка сеуште во полиција - каква тајна крие?

Press24 - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ и понатаму е во полиција. Иако Марјановиќ во понеделникот помина на полиграф, а вчера повторно беше испрашувам и го помина и вториот полиграф, сепак беше задржан уште 48 часа во полиција, кои ќе истечат ...

Пролетта дојде, а Карлеуша место весели бои носи црнина (фото)

Република - 05.04.2016

Пејачката Јелена Карлеуша споделила на социјалните мрежи како изгледа нејзин избор за следното снимање на шоуто на новата епизода „Ѕвездите на Гранд“. Црна блуза, црна јакна, црни очила за сонце, се во црно е модниот избор на Јелена кој ...

Хуманоста на убиената пејачка на Гранд

Press24 - 05.04.2016

Смртта на пејачката Јелена Крсмановиќ потресе многумина, а меѓу нив се најде и Снежана Поповиќ која е овластено лице за хуманитарна работа. Во нејзините акции учествуваше и пејачката која беше брутално убиена. - Најискрено сочуство до семејството.

Мажот на Јелена пуштен од затвор- не е осомничен за убиството

Република - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, мажот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пуштен од притвор и против него нема да биде поднесена кривична пријава за убиство на ...

И Саша Поповиќ се огласи по грозоморното убиство на пејачката на Гранд!

Вистина.мк - 05.04.2016

Трагично починатата пејачка Јелена Јеца Крсмановиќ беше дел од Гранд продукција за која ја сними и последната песна. По нејзиното грозоморно убиство се огласи и директорот на Гранд Саша Поповиќ: Шокиран сум од веста дека Јелена повеќе не е со нас.

Ги подмирила сите долгови пред смртта - еве што и рекла Јелена на аптекарката

Press24 - 05.04.2016

Ден пред што исчезна, пејачката Јелена Крсмановиќ ги подмирила сите долгови. Јелена отишла во аптека во близина на нејзината куќа во која живеела во Борчи и го платила долгот од 1.200 динари.

ВИДЕО: Убиената Јелена од Гранд има напишано многу хитови за колегите, сигурно ги знаете!

Вистина.мк - 05.04.2016

Трагично починатата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која е ѕверски убиена викендов, освен со пеење се бавеше и со компонирање. Тоа го правеше со својот сопруг Зоран Марјановиќ и заедно потпишаа многу хитови, за што Јелена зборуваше во ...

Ми рече дека таа сигурно ќе умре следна - стрината на Јелена со ужасна исповед

Press24 - 05.04.2016

Гордана Крсмановиќ Марјановиќ, стрина на пејачката од Гранд, Јелена чије тело беше пронајдено во неделата во каналот кај насипот Црвенка, вели дека нејзината ќерка Јана не престанува да плаче и постојано повторувала: „Сите имаат мајка само јас ја ...

Поранешната сопруга доаѓа пред полиција: „Сопругот на убиената пејачка не е виновен"

Press24 - 05.04.2016

По грозоморното убиство во Србија на пејачката Јелена Крсмановиќ, се огласи и кумата на семејството која тврди дека сопругот не е виновен за ништо. Вера вели дека семејството го снашла голема трагедија, а Зоран не може да се помири со загубата.

Инспектори во куќата на Јелена - еве што земала полицијата од нивниот дом

Press24 - 05.04.2016

Свекорот на убиената пејачака на Гранд со полициска придружба е доведен во неговиот дом. Инспекторите од куќата на Зоран ги земале лакот и стрелата и синтисајзерот. Сопругот на Јелена Марјановиќ останува во притвор до 20 часот.

Проклетството на српската естрада: Убиства, самоубиства - трагедиите се нижат

Press24 - 05.04.2016

Овој викенд регионот го потресе веста за смртта на српската пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. 33-годишната мајка на петгодишно детенце беше брутално убиена, а засега не се знае ниту напаѓачот, ниту пак мотивот за грозоморното убиство.

Зоран се уште е во притвор, семејството на Јелена не сака ништо да чуе за него додека не се утврди дали тој ја убил

Press24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена се уште се наоѓа во притвор, дознава пинк.рс. Тој таму ќе остане додека не добијат ДНК анализи од крвта која вчера беше пронајдена на местото каде е убиена Јелена, а која не и припраѓа на неа.

Свекорот на убиената пејачка пред полиција: "Син ми е верник, верниците не убиваат"

Press24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која беше ѕверски мачена и убиена, и понатаму се наоѓа во полиција. Мажот на пејачката на Гранд и покрај тоа што ги помина полиграфските тестирања, е задржанво полицијата, а неговиот татко ...

Откриена причината за крвавите раце на сопругот - неговата снаа открива...

Press24 - 05.04.2016

Една од главните причини зошто сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ и понатаму е во притвор иако два пати помина на полиграфските тестирања, се раните на неговите раце.

Истрагата продолжува, ДНК на убиецот не е на мажот на Јелена

Република - 05.04.2016

Мажот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, ќе биде пуштен на слобода по завршување на сите формалности за негово ослободување. Сите сомнежи во врска со убиството се симнати од него, бидејќи ДНК анализата од нокитте на Јелена покажала дека ...

Последните зборови што Јелена му ги кажа на аптекарот предизвикаа дополнителни сомнежи околу убиствотот на пејачката

Република - 05.04.2016

Како што пренесуваат медиумите Јелена Крсмановиќ пред да исчезне и биде убиена ги вратила своите долгови. Јелена дошла во аптека во близина на куќата во која живеела во Борча и го платила долгот од 1200 динари.

Се очекува одлука за притворот на мажот на убиената Јелена

Република - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена, Зоран Марјановиќ се уште се наоѓа во полиција, но 48 часа истекуваат вечерва во 20 часот, па се очекува одлука дали притворот ќе биде продолжен или мажот на Јелена ќе биде пуштен на слобода.

Севекорот на убиената Јелена: ако мојот син е убиец ќе се откажам од него

Република - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33) која епронајдена мртва во неделата во канал на насипот во Борча, се уште е во полиција. Иако Зоран во понеделник по втор пат го помина полиграфот, задржан е во полиција.

Смртта на пејачката мистерија, животот постојано и задавал удари: "Јас ќе умрам следна"

Press24 - 05.04.2016

Смртта на пејачката Јелена сеуште е мистерија. Под велот на тајната се крие информацијата кој ја убил и зошто посегнал по нејзиниот живот. Монструмот најверојатно со чекан и задал удари во главата на 33-годишната пејачка на Гранд, а потоа цела ...

РОДНИНАТА НА СОПРУГОТ НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА: Открила од каде е крвта на неговите раце!

За Се - 05.04.2016

Судбината на Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка Јелена, кој е во притвор, зависи од наодите од анализата на ДНК генетскиот материјал кој е најден под нејзините нокти, и која ќе биде завршена денес.

Свекорот на убиената пејачка:Се сомневам во една личност од Фејсбук!

Република - 05.04.2016

Истрагата за убиената Јелена продолжува, а нејзиниот свекор открил дека се сомнева во некого дека и наштетил на неговта снаа. -Се сомневам во некого од Фејсбук. Постојано и пишуваа, имаше додворувачи-рекол тој.

Сопругот ангажирал адвокат: Полицијата од куќата на Марјановиќ изнела кутија во која држеле оружје (фото)

Република - 05.04.2016

Три инспектори влегле во семејната куќа на Марјановиќи. Полицајците ги придружувал свекорот на брутално убиената пејачка Јелена, Владимир Марјановиќ. Инспектори пред еден час повторно дошле во куќата на семејството Марјановиќ, во кој со сопругот и ...

СТИГНАА НАОДИТЕ ОД ДНК! Откриено дали мажот е убиецот!

За Се - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, мажот на брутално убиента Јелена Марјановиќ ќе биде пуштен од страна на полицијата во наредните петнаесет минути, бидејќи истекува рокот за неговиот притвор. Првично, белградските медиумите објавија дека сопругот на брутално ...

Исповед на таткото на Зоран:Тој и Јелена беа како нокт и прст

Република - 05.04.2016

Зоран, мажот на убиената Јелена денеска не беше расположен за разговор со новинарите, но затоа неговиот татко се обрати на присутните изјавајќи дека нема шанси неговиот син да е убиецот. -Зоран и Јелена беа како нокт и прст, толку се сакаа.

ВИДЕО: Изјава на таткото на Зоран пред полициската станица - „зад вратата се слушаше силен плач“

Press24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ по доаѓањето во својот дом најпрвин ја гушнал својата роднинаи низ солзи рекол: Сандра, ајде! Не беше расположен за никаков разговор со новинарите и само додаде „Бегајте таму“.

Јелена се скарала со сопругот неколку часа пред смртта?!

Пулс24 - 05.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

Саша Поповиќ СЕ ОГЛАСИ по убиството на пејачката Јелена

Пулс24 - 05.04.2016

Шокиран сум од веста дека Јелена не е веќе со нас. Длабоко сум потресен. Се` до моментот до кога ја дознав застрашувачката вистина се надевав на најдобро. Но, за жал не дочекав добри вести.

ОТКРИЕНО Е потеклото на раните од рацете на сопругот на убиената пејачка!

Пулс24 - 05.04.2016

Обдукцијата на Јелена Крсмановиќ ќе покаже чии траги од крв имала под ноктите и со кого се борела до последен здив да не ѝ го одземе животот. Биолошкиот факултет ќе ги предаде на полицијата резултатите од ДНК анализата направена на пејачката на ...

Еве за што излажал сопругот на убиената пејачка во полициска станица!

Пулс24 - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ-Марјановиќ и синоќа остана во притвор. Инаку, на Зоран денес му истекува задржувањето од 48 часа во притвор. Покрај тоа, денеска се очекуваат и резултатите на ДНК анализата од трагите земени под ноктите ...

СОПРУГОТ НА ЈЕЛЕНА УШТЕ Е ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА: „Мојот син е верник. Верниците не убиваат“

Пулс24 - 05.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33), која е пронајдена во неделата околу пладне во канал кај насипот во Борча и понатаму се наоѓа во полиција. Пред полициската станица се наоѓа и неговиот татко Владимир.

НОВИ ДЕТАЛИ: Јелена исплатила долг непосредно пред смртта!

Пулс24 - 05.04.2016

Пред да исчезне и да биде убиена, пејачката Јелена Крсмановиќ ги исплатила своите долгови, пренесе „Курир.рс“. Јелена отишла во аптеката во близина на нејзиниот дом во Борча и платила долг од 1200 динари.

ПОЛИЦИЈАТА ПОВТОРНО СЕ НАЈДЕ ВО КУЌАТА НА МАРЈАНОВИЌ: Инспекторите однеле лак и стрела!

Пулс24 - 05.04.2016

Полициските инспектори се појавија денес во друштво на Владимир Марјановиќ, свекорот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, пред нивниот семеен дом. Тие, во придружба на таткото на Зоран, влегле во куќата и по кратко задржување од неа ...

СЕ ОГЛАСИ СЕМЕЈСТВОТО НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА: Не сакаат да слушнат за нејзиниот сопруг!

Пулс24 - 05.04.2016

Сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ-Марјановиќ и синоќа остана во притвор. Инаку, на Зоран денес му истекува задржувањето од 48 часа во притвор. Покрај тоа, денеска се очекуваат и резултатите на ДНК анализата од трагите земени под ноктите ...

Крвава бегала од убиецот: Нови детали за убиството на „Ѕвездата на Гранд“

Хитпортал - 04.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ – Марјановиќ од Борча, која исчезна во саботата беше пронајдена мртва вчера околу 13 часот. Беживотното тело беше во канал под насипот во населбата Црвенка во Борча.

Јелена крвава бегала од убиецот: Пејачката се борела до смрт

МК News - 04.04.2016

Јелена Марјановиќ му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал, за на крајот да ја среди со тап предмет и телото да го фрли во канал и да избега Телото на несреќната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча, која исчезна во ...

НОВИ ДЕТАЛИ: Пејачката на Гранд се борела до последен здив

БркајРабота - 04.04.2016

Пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, се борела до последен здив, пред брутално да биде убиена со тврд предмет по главата. Српските медиуми, повикувајќи се на неофицијални информации и извориод истрагата пишуваат дека таа му пружала ...

МОЛК ОД 43 СЕКУНДИ: Некој се јавил на мобилниот на Јелена после убиството

МК News - 04.04.2016

Мајката на убиената пејачка Јелена веднаш по убиството во два наврати и’ ѕвонела на мобилен, а последниот пат некој дигнал слушалка и имало сам молк од 43 секунди. Ова за српски Блиц го изјавила кумата на покојната Јелена.

Мајката на убиената српска пејачка од нејзиниот мобилен добила молк од 43 секунди

+инфо - 04.04.2016

Мајката на убиената српска пејачка Јелена Марјановиќ(32) која исчезна во саботата, а вчера беше пронајдена мртва во канал под насип во белградската населба Црвенка кај Борча, веднаш по убиството во два наврати и ѕвонела на мобилен, а последниот пат ...

Сè уште мистерија кој стои зад убиството на Јелена

Идивиди - 04.04.2016

Деталите за се повеќе ја ужаснуваат јавноста во Србија. Последните информации откриваат дека во близина на телото е пронајдена крв која веднаш е дадена на анализа. -Полицијата го испитува ДНК примерокот земен на местото на злосторството и во текот ...

24 часа драма: Еве каде ја чекал убиецот – Сите детали за потрагата и трагичната смрт на Јелена (ФОТО)

МК News - 04.04.2016

Пред исчезнувањето во саботата, а потоа и нападот и бруталното убиство, пејачката на „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Марјановиќ (33) отишла на џогинг на каналот во борчанската населба Црвенка. Нејзиното безживотно тело е пронајдено во неделата во ...

Обдукцијата заврши: Ова се резултатите од убиството на Јелена

МК News - 04.04.2016

Пејачката која исчезна во саботата а потоа беше пронајдено нејзиното безживотно тело е убиена со тврд предмет по удар во главата.Резултатите од обдукцијата исто така покажале дека Јелена (33) не била силувана.

ДА СЕ НАЕЖИШ: Јелена со последната песна ја предвиде својата смрт (ВИДЕО)

МК News - 04.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која ѕверски беше убиена, пред неколку месеци сними дует со Марко Гачиќ. Дуетската песна како да ја предвиде нејзината трагична судбина, пишуваат српските медиуми.

ФОТО: Последната објава на Инстаграм на убиената пејачка

Курир - 04.04.2016

Последна објава на сега починатата Јелена на Инстаграм била најавата за нов песна, меѓутоа до фотографија сега наместо честитки, се наоѓаат стотици коментари од обожавателите кои се збогуваат од Јелена.

Јелена крвава бегала од убиецот: Пејачката се борела до смрт

Курир - 04.04.2016

Јелена Марјановиќ му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал, за на крајот да ја среди со тап предмет и телото да го фрли во канал и да избега Телото на несреќната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча, која исчезна во ...

НОВИ ДЕТАЛИ: Пејачката на Гранд се борела до последен здив

Курир - 04.04.2016

Пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, се борела до последен здив, пред брутално да биде убиена со тврд предмет по главата. Српските медиуми, повикувајќи се на неофицијални информации и извориод истрагата пишуваат дека таа му пружала ...

Пријателите и колегите се уште се во шок - Последната објава на Инстаграм на убиената пејачка

Сител - 04.04.2016

Последна објава на сега починатата Јелена на Инстаграм била најавата за нов песна, меѓутоа до фотографија сега наместо честитки, се наоѓаат стотици коментари од обожавателите кои се збогуваат од Јелена.

Јелена крвава бегала од убиецот: Пејачката се борела до смрт

Канал5 - 04.04.2016

Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (32) му пружула жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал, за потоа да ја убие со тап предмет и телото да го фрли во каналот и да побегне. Телото на несреќната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча, која ...

МОЛК ОД 43 СЕКУНДИ: Некој се јавил на мобилниот на Јелена после убиството

Курир - 04.04.2016

Мајката на убиената пејачка Јелена веднаш по убиството во два наврати и’ ѕвонела на мобилен, а последниот пат некој дигнал слушалка и имало сам молк од 43 секунди. Ова за српски Блиц го изјавила кумата на покојната Јелена.

По грозоморното убиство некој се јавил на телефонот на Јелена

Сител - 04.04.2016

Убиената пејачка на Гранд беше пронајдена вчера по 20-часовна интензивна истрага, во канал. Пред грозоморното убиство, мајката на Јелена и свртела на телефон, а вторниот пат кога сакала да ја чуе ќерка си и да ја праша каде е, добила само молк од ...

ДО ПОСЛЕДНИОТ МОМЕНТ СЕ БОРЕЛА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Морбидни детали за смртта на српската пејачка (ФОТО)

Телеграф - 04.04.2016

Пејачката на „Гранд“ била убиена со тап предмет, односно со чекан Телото на исчезнатата српска пејачка Јелена Маријановиќ (33), по кое се трагаше од саботата, вчера беше пронајдено во канал со вода.

Карлеуша ја облече најкусата блузичка за да ги покаже стомачните!

Сител - 04.04.2016

Извесен период попуалрната пејачка Јелена Карлеуша мака мачеше со вишокот килограми, но според најновата фотографија што ја објави на својот Фејсбук, очигледно се решила од проблемот. Сакајќи да се пофали со новиот изглед, таа објави фотографија на ...

Поради контрадикторности во изјавите, сопругот на Јелена повторно на распит

Курир - 04.04.2016

Сопругот на убиената Јелена, Зоран Марјановќ, сеуште е на распит во полиција, дознава српски Курир. Од утрово како што пишува Курир, полицијата повторно го испрашува Зоран. Причините, се наведува, се извесни контрадикторности, но и неговата ...

Сопругот на убиената пејачка му дал пиштол на 13 годишниот син

Сител - 04.04.2016

Видео кое го пронајде екипата на ТВ Пинк говори дека сопругот на пејачката Јелена која ја најдоа мртва, во 2012 кога неговиот син од првиот брак имал 13 години, му дал да пука со пиштол. Судејќи според видеото, Зоран бил љубител на ...

Српската пејачка Јелена се борела за својот живот до последен миг: Новите сознанија за морничавото убиство ...

Точка - 04.04.2016

Безживотното тело на пејачката Јелена Марјановиќ (33) од Борча, чие исчезнување беше пријавено во саботата после пладне, е пронајдено вчера околу 13 часот под насипот во населбата Црвенка.

По големата трагедија се огласи и свекорот на убиената пејачка

Сител - 04.04.2016

Таткото на Зоран, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ, се огласи по големата трагедија која го шокираше регионот. Владимир Марјановиќ се огласи и кажа дека во ниеден момент не се посомневал во невиноста на неговиот син кој ...

ФОТО: Форензичарите повторно на местото каде беше пронајдена Јелена, се бара оружјето

Курир - 04.04.2016

Тим на форензичари од белградската полиција од утринава повторно се на местото каде вчера беше пронајдено телото на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Се пребарува теренот повторно односно каналот каде Јелена беше пронајдена, со цел ...

Обдукцијата заврши: Ова се резултатите од убиството на Јелена

Курир - 04.04.2016

Пејачката која исчезна во саботата а потоа беше пронајдено нејзиното безживотно тело е убиена со тврд предмет по удар во главата. Резултатите од обдукцијата исто така покажале дека Јелена (33) не била ...

Пејачката Катарина се плаши за нејзиниот живот по убиството на Јелена

Курир - 04.04.2016

Цела Србија останала шокирана од веста дека Јелена Крсмонвиќ Марјановиќ е пронајдена мртва покрај стазата за трчање во близина на населбата Црвенка. Полицијата веќе утврдила дека се работи за брутално убиство, а колегите на Јелена и понатаму не ...

Заврши обдукцијата на Јелена Крсмановиќ, еве што открија лекарите

Сител - 04.04.2016

Обдукцијата извршена врз телото на 32-годишната Јелена Марјановиќ Крсмановиќ покажа дека смртта настапила по неколку удари во глава нанесени со тап предмет. При обдукција е утврдено дека Јелена не била ...

ДА СЕ НАЕЖИШ: Јелена со последната песна ја предвиде својата смрт (ВИДЕО)

Курир - 04.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ која ѕверски беше убиена, пред неколку месеци сними дует со Марко Гачиќ. Дуетската песна како да ја предвиде нејзината трагична судбина, пишуваат српските медиуми.

Криминолог тврди: Јелена е убиена од страст

Сител - 04.04.2016

Убиството на младата пејачка Јелена Крсмановиќ ја потресе цела Србија и регионот. Таа е брутално убиена кода трчала во населбата Црвенка во Борча. Нејзе ја следеле сопругот и ќеркичката, но подоцна ја изгубиле од вид, по што дури следниот ден ...

МАПА: Вака изгледало кобното трчање на Јелена- еве каде ја чекал убиецот (ФОТО)

Курир - 04.04.2016

Пред исчезнувањето во саботата, а потоа и нападот и бруталното убиство, пејачката на „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Марјановиќ (33) отишла на џогинг на каналот во борчанската населба Црвенка. Нејзиното безживотно тело е пронајдено во неделата во ...

Јелена секој ден се грижела за својата мајка: Сега Зора седи неподвижна и гледа во една точка

Сител - 04.04.2016

Во семејната куќа на трагично настрадатаната млада пејачка Јелена Марјановиќ Крсмановиќ (33), чие исчезнување е пријавено во саботата, а безживотното тело со видливи повреди на главата е пронајдено во канал меѓу врбите ден подоцна, сега е место на ...

Колешките на убиената Јелена во шок: Еве што кажаа Сандра Африка, Пријовиќ и Рада

Курир - 04.04.2016

Колешките на Јелена Марјановиќ која свирепо беше убиена, се во шок поради трагедијата. -Зоки (сопругот на Јелена) ми направи неколку песни, меѓу кои и песната „Африка“ по која го добив и надимакот Африка. Во таа песна пратечки вокал пееше Јелена.

КАКО ВО ХОРОР ФИЛМ: Ова е местото каде згаснал животот на српската пејачка (ФОТО)

Телеграф - 04.04.2016

Телото беше предадено на обдукција, на која е утврдено дека смртта настапила од неколку удари со тап предмет во пределот на главата Пред да го напушти овој свет засекогаш, пејачката на „Гранд“, Јелена Маријановиќ (33) заминала да џогира во близина ...

24 часа драма: Сите детали за потрагата и трагичната смрт на Јелена (ФОТО)

Курир - 04.04.2016

Вака изгледала 24- часовната драма и потрага по пејачката Јелена Марјановиќ, која за жал заврши трагично. Сабота 15:00 Јелена со сопругот и ќерката од дома излегува на прошетка 15:35 Јелена се слуша со мајка и 15:50 Јелена се одделува од семејството ...

Сопругот на пејачката останува во полиција иако не е осомничен

Сител - 04.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ која е пронајдена мртва во неделата попладне во каналот кај насипот во Борча и натаму е во притвор, но го поминал и вториот полиграфски тест, објави ТВ Пинк.

Нови детали од истрагата за смртта на пејачката што ја потресе Србија – под ноктите пронајден биолошки материјал

Локално - 04.04.2016

Под ноктите на убиената пејачката Јелена Марјановиќ е пронајден биолошки материјал откриваат српските медиуми. Овој факт во голема мера може да влијае на натамошниот тек на истрагата за убиството што ја шокираше Србија.

НОВИ ДЕТАЛИ: Пронајдени траги од убиецот на пејачката Јелена

Курир - 04.04.2016

Под ноктите на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пронајден биолошки материјал, кој ќе помогне на понатамошната истрага за убиството. -Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал, што укажува дека Јелена се бранела од убиецот.

КРИМИНОЛОГ: Јелена е убиена од страст

Курир - 04.04.2016

Убиството на младата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ го потресе регионот. Таа беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча. Извесно време ја следеле сопругот и ќерката, но потоа се изгубиле од вид.

Нови детали: Пронајдени траги од убиецот на пејачката Јелена

Сител - 04.04.2016

Под ноктите на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пронајден биолошки материјал, кој ќе помогне на понатамошната истрага за убиството. -Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал, што укажува дека Јелена се бранела од убиецот.

Јелена се скарала со мажот пред смртта, тој сакал да се убие!

Сител - 04.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча пред да биде убиена се скара со сопругот Зоран. Наводно Јелена и Зоран размениле во саботата попладне, неколку часа пред злосторството, телефонски поради во кои доминира љубомора.

ВИДЕО: Пејачката на Гранд со оваа песна си ја предвиде смртта

Press24 - 04.04.2016

Пејачката на Гранд Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, чие безживотно тело е пронајдено во населбата Црвенка кај Борча, пред неколку месеци сними дуетска песна со Марко Гачиќ, која како да ја предвиде нејзината трагична судбина.

НОВИ ДЕТАЛИ: Пејачката на Гранд се борела до последен здив - еве како била убиена

Press24 - 04.04.2016

Несреќната пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ, се борела до последен здив. Таа беше брутално убиена со тврд предмет по главата. Таа му пружала отпор на напаѓачот кој ѕвезрски ја докрајчил со тврд предмет удирајќи ја во главата.

ФОТО: Последната објава на Инстаграм на убиената пејачка

За Се - 04.04.2016

Последна објава на сега починатата Јелена на Инстаграм била најавата за нов песна, меѓутоа до фотографија сега наместо честитки, се наоѓаат стотици коментари од обожавателите кои се збогуваат од Јелена.

Сопругот на убиената Јелена пуштен од полиција, дома го чека ќеркичката

Денешен - 04.04.2016

Полицијата спроведува интензивна истрага за расветлување на сите факти и околности околу убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, за што побрзо да ги идентификува осомничените. Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, која ...

Јелена крвава бегала од убиецот: Пејачката се борела до смрт

Република - 04.04.2016

Телото на несреќната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча, која исчезна во саботата беше пронајдено вчера околу 13 часот во канал под насипот во населбата Црвенка во Борча. Пејачката на Гранд била убиена со тап предмет, најверојатно чекан.

Сопругот на убиената пејачка задржан во полиција

Press24 - 04.04.2016

Полицијата спроведува интензивна истрага по веста за убиството на пејачката Јелена Крсмановиќ, по која полицијата и полициските кучиња заедно со роднините и пријателите трагаа 20 часа, пред таа да биде пронајдена целата во крв во канал.

Последната објава на Инстаграм на убиената пејачка

Press24 - 04.04.2016

Веста за смртта на пејачката на Гранд, Јелена го шокираше Балканот. Последна објава на сега починатата Јелена на Инстаграм била најавата за новата песна, но за жал тоа нема да се оствари. Погледнете..

Јелена крвава бегала од убиецот: Пејачката се борела до смрт

Денешен - 04.04.2016

Јелена Марјановиќ му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал, за на крајот да ја среди со тап предмет и телото да го фрли во канал и да избега. Телото на несреќната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча, која исчезна во ...

Грозоморни детали: Јелена крвава бегала од монструмот - ја фатил и потоа...

Press24 - 04.04.2016

Јелена Марјановиќ му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал, за на крајот да ја среди со тап предмет и телото да го фрли во канал и да избега. Телото на несреќната пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ од Борча, која исчезна во ...

Пејачката на Гранд се борела до последен здив

Нетпрес - 04.04.2016

Пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, се борела до последен здив, пред брутално да биде убиена со тврд предмет по главата. Српските медиуми, повикувајќи се на неофицијални информации и извориод истрагата пишуваат дека таа му пружала ...

Се борела до смрт: Јелена крвава бегала од убиецот

За Се - 04.04.2016

Убиената српска пејачка, Јелена му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал, за на крајот да го ададе фаталниот удар со тап предмет и телото да го фрли во канал и да избега.

Некој се јавил на телефонот на Јелена по убиството - нови детали

Press24 - 04.04.2016

Убиената пејачка на Гранд беше пронајдена вчера по 20-часовна интензивна истрага, во канал. Пред грозоморното убиство, мајката на Јелена и свртела на телефон, а вторниот пат кога сакала да ја чуе ќерка си и да ја праша каде е, добила само молк од ...

Јелена крвава бегала од убиецот,се борела до смрт!

Exclusive.mk - 04.04.2016

Убиената српска пејачка, Јелена му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал! Курир.рс дознава дека Јелена се борела со напаѓачот, сета крвава бегала од него, но тој ја стигнал и ѝ нанел смртоносни повреди, ја фрлил во каналот и ...

МОЛК ОД 43 СЕКУНДИ: Некој се јавил на мобилниот на Јелена после убиството

Денешен - 04.04.2016

Мајката на убиената пејачка Јелена веднаш по убиството во два наврати и’ ѕвонела на мобилен, а последниот пат некој дигнал слушалка и имало само молк од 43 секунди. Ова за српски Блиц го изјавила кумата на покојната Јелена.

Се огласи и свекорот на убиената пејачка: Што кажа?

Press24 - 04.04.2016

Таткото на Зоран, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ, се огласи по големата трагедија која го шокираше регионот. Владимир Марјановиќ се огласи и кажа дека во ниеден момент не се посомневал во невиноста на неговиот син кој ...

ВИДЕО: Сопругот на убиената пејачка му дал пиштол на 13 годишниот син

Press24 - 04.04.2016

Видео кое го пронајде екипата на ТВ Пинк говори дека сопругот на пејачката Јелена која ја најдоа мртва, во 2012 кога неговиот син од првиот брак имал 13 години, му дал да пука со пиштол. Судејќи според видеото, Зоран бил љубител на оружје.

Убиството на Јелена ги плаши нејзините колешки од естрадата

Press24 - 04.04.2016

Пејачката Катарина се плаши за нејзиниот живот по убиството на Јелена. Полицијата веќе утврдила дека се работи за брутално убиство, а колегите на Јелена и понатаму не можат да поверуваат што се случило.

Урнебесно: Никогаш не би погодиле кој збор на Карлеуша и е омилен! (ВИДЕО)

Вистина.мк - 04.04.2016

Српската пејачка е актуелна со учеството во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, па по медиумите и на социјалните мрежи може да се најдат интересни видеа од нејзини реакции. Јелена Карлеуша понекогаш знае да биде брутално искрена со критики за ...

Сопругот на убиената пејачка од утрово повторно приведен на испрашување во полиција

Република - 04.04.2016

Зоран Марјановиќ, сопругот на брутално убиената пејачка на Гранд продукцијата Јелена Крсмановиќ се уште се наоѓа на испрашување во полиција. Според неофицијалните информации кои ги пренесоа медиумите, полицијата од утрово повторно го испрашува ...

Сопругот на убиената пејачка побарал адвокат - нови детали

Press24 - 04.04.2016

Зоран Марјновиќ, сопругот на убиената пејачка, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ се уште е во полиција на испрашување. Како што пишуваат српските емдиуми, свекорот на убиената пејачка рекол дека Зоран барал адвокат.

Убиецот и се јавил на мајката на Јелена

За Се - 04.04.2016

Кумата на починатата пејачка ја потврдила изјавата на мајката на Јелена која за медиумите кажа дека се слушнала со својата ќерка околу 15:30 часот на денот на убиството. Таа додаде дека имало уште еден позив: - Мајката на Јелена повторно ја побара ...

ФОТО: Форензичарите повторно на местото каде беше убиена пејачката

Press24 - 04.04.2016

Тим на форензичари од белградската полиција од утринава повторно се на местото каде вчера беше пронајдено телото на убиената пејачка на Гранд, Јелена Крсмановиќ. Се пребарува теренот повторно односно каналот каде Јелена беше пронајдена, со цел ...

Најдобриот пријател на Јелена скршен се огласи по веста за смртта

Press24 - 04.04.2016

Најверниот пријател на пејачката на Гранд се огласи по големата трагедија која се случи откако вчера го пронајдоа нејзиното тело. Марко Гачиќ кој е еден од најблиските колеги и пријатели на Јелена Марјановиќ, е завиен во црно по веста за смртта на ...

Пејачката на Гранд ја касапеле до смрт

Press24 - 04.04.2016

Бизарна смрт го шокираше регионот. Пејачката Јелена Крсмановиќ беше најдена убиена, со водливи повреди на главата и телото. Најверојатно несреќната девојка е убиена со чекан. Јелена Марјановиќ му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја ...

Мајката на Јелена гледа само во една точка - соседите загрижени за Зора

Press24 - 04.04.2016

Во семејната куќа на несреќно настраданата млада пејачка Јелена Марјановиќ (33), чие исчезнување беше пријавено во саботата, а беживотното тело со видливи повреди на главата беше пронајдено во канал меѓу врбите ден подоцна, сега е место за тага и ...

Пејачката Катерина се плаши за нејзиниот живот: Можев да бидам на местото на Јелена!

За Се - 04.04.2016

Цела Србија останала шокирана од веста дека Јелена Крсмонвиќ Марјановиќ е пронајдена мртва покрај стазата за трчање во близина на населбата Црвенка. Полицијата веќе утврдила дека се работи за брутално убиство, а колегите на Јелена и понатаму не ...

(ФОТО) Вака изгледало кобното трчање на Јелена – Еве каде точно убиецот ја чекал

Репортер - 04.04.2016

Пет метри од унаказениот леш, на кој можеле да се видат сериозно повреди на главата нанесени со тап предмет, најверојатно со чекан, полицијата наводно пронашла и тренерка, патики, мобилен телефон, како и траги од крв.

Обдукцијата покажа зошто починала Јелена

Press24 - 04.04.2016

Обдукцијата на телото на Јелена Марјановиќ утврди дека нејзината смрт настапила по удари од тап предмет во главата. Обдукцијата не покажала траги на ...

Обдукцијата заврши, српската пејачка не била силувана

Република - 04.04.2016

Пејачката која исчезна во саботата а потоа беше пронајдено нејзиното безживотно тело е убиена со тврд предмет по удар во главата. Резултатите од обдукцијата исто така покажале дека Јелена (33) не била силувана.

Мапа – патеката по која трчала Јелена и местото каде што ја чекал убиецот

Република - 04.04.2016

Пред исчезнувањето во саботата, а потоа и нападот и бруталното убиство, пејачката на „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Марјановиќ (33) отишла на џогинг на каналот во борчанската населба Црвенка. Нејзиното безживотно тело е пронајдено во неделата во ...

МАПА: Вака изгледало последното џогирање на Јелена - еве каде ја чекал убиецот

Press24 - 04.04.2016

Пред исчезнувањето во саботата, а потоа и нападот и бруталното убиство, пејачката на „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Марјановиќ (33) отишла на џогинг на каналот во борчанската населба Црвенка. Нејзиното безживотно тело е пронајдено во неделата во ...

Сериски убиец ја убил Јелена од страст?

Република - 04.04.2016

Убиството на младата пејачка Јелена Крсмановиќ го потресе регионот. Таа беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча. Извесно време ја следеле сопругот и ќерката, но потоа се изгубиле од вид.

Цела музичка естрада во шок: Еве што кажаа Сандра Африка, Пријовиќ и Рада

Press24 - 04.04.2016

Колешките на Јелена Марјановиќ која свирепо беше убиена, се во шок поради трагедијата. -Зоки (сопругот на Јелена) ми направи неколку песни, меѓу кои и песната „Африка“ по која го добив и надимакот Африка. Во таа песна пратечки вокал пееше Јелена.

Сопругот на пејачката го помина и вториот полиграф, сепак останува во полиција

Press24 - 04.04.2016

На обдукцијата на телото на Јелена Марјановиќ утврдено е дека смртта настанала после неколку удари со тап предмет во главата. На истата е утврдено дека таа не била силувана. Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена и понатака е во притвот, но го поминал ...

24 часа трагична драма: Еве ги сите детали за смртта на Јелена Марјановиќ (ФОТО)

Press24 - 04.04.2016

Вака изгледала 24- часовната драма и потрага по пејачката Јелена Марјановиќ, која за жал заврши трагично. Сабота 15:00 Јелена со сопругот и ќерката од дома на прошетка 15:35 Јелена се слуша со мајка и 15:50 Јелена се одделува од семејството и оди на ...

Последното интервју на Јелена: Животот е за борци, или си лав, или те нема (ВИДЕО)

Press24 - 04.04.2016

Јелена на музичката сцена се појави со само 13 години а по долго време, на убедување на сопругот, се врати на сцената. Како што таа кажа, сите очекувале да се појави мало девојче, но се појавила зрела жена.

Истрагата оди напред: Пронајдени траги од убиецот на Јелена

Press24 - 04.04.2016

Под ноктите на пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ пронајден е биолошки материјал, кои би можеле да помогнат во истрагата. - Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал кој укажува дека Јелена се бранела од убиецот.

КРИМИНОЛОГ: Јелена е убиена од страст

Press24 - 04.04.2016

Убиството на младата пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ го потресе регионот. Таа беше брутално убиена додека трчала во населбата Црвенка во Борча. Извесно време ја следеле сопругот и ќерката, но потоа ја изгубиле од вид.

Сопругот се уште во полиција: Свекорот на убиената Јелена го брани синот, стрината на ѕвездата на Гранд се сомнева во ...

Република - 04.04.2016

Владимир Марјановиќ свекорот на убиената пејачка за Пинк.рс обелодени како течело неговото испрашување во полицијата. И додека Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е се уште во полиција на испрашување, неговиот ...

Ќеркичката на Јелена неутешна: Си ја сакам мама, зошто велите дека е убиена

Press24 - 04.04.2016

Веста дека 33 годишната пејачка Јелена Марјановиќ е пронајдена мртва највеќе ја потресе нејзината ќерка Јана, која има само пет години, која била во дворот во моментот кога е соопштено дека е пронајдено телото на несреќната пејачка - Нееее...

Шок во Ѕвездите на Гранд: Јелена Карлеуша се онесвести! (фото)

Exclusive.mk - 04.04.2016

Најголема и најтешка задача на Ѕвездите на Гранд сите знаеме дека имаа жири комисијата која макотрпно работи на избирање на новата балканска музичка ѕвезда. Иако малкумина знаат дека емисиите се снимаат и по цели денови, понекогаш жирито е исцрпено ...

НОВИ ДЕТАЛИ: Јелена се скарала со сопругот непосредно пред смртта

Press24 - 04.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран, кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

Српски Курир: Јелена се скарала со сопругот непосредно пред смртта

Република - 04.04.2016

Прегледите на мобилните телефони утврдуваат дека Јелена Крсмановиќ, пред да биде убиена, разменувала пораки со сопругот Зоран, кои укажуваат на љубомора. Пејачката пред убиството се скарала со сопругот.

Пронајдени траги од убиецот! Под ноктите на убиената пејачка откриен биолошки материјал!

За Се - 04.04.2016

Под ноктите на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ откриен е биолошки материјал! - Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал, што укажува дека Јелена се бранела од убиецот. Ова сознание и тоа како ќе влијае на понатамошниот тек на ...

Позната пејачка во паника: Тренирам на истото место каде ја убија Јелена (фото)

Република - 04.04.2016

По повод трагичната смрт на ѕвездата на гранд Јелена Крсмановќ Марјановиќ се огласија и бројни нејзини колешки кои се видно потресени од тоа што и се случи на младата пејачка. -Премногу сум исплашена и потресена од тоа што и се случи на Јелена.

Пронајдени траги од убиецот! Под ноктите на убиената пејачка откриен биолошки материјал!

Бриф - 04.04.2016

-Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал, што укажува дека Јелена се бранела од убиецот. Ова многу ќе влијае на понатамошниот тек на истарагата. До утре наутро ќе биде направена ДНК анализа, вели извор за Курир.рс.

СЕ БОРЕЛА ДО СМРТ: Јелена крвава бегала од убиецот, а на крајот...

Пулс24 - 04.04.2016

Пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, се борела до последен здив, пред брутално да биде убиена со тврд предмет по главата. Српските медиуми, повикувајќи се на неофицијални информации и извориод истрагата пишуваат дека таа му пружала ...

МОЛК ОД 43 СЕКУНДИ: После убиството некој се јавил на мобилниот на Јелена

Пулс24 - 04.04.2016

Мајката на убиената пејачка Јелена веднаш по убиството во два наврати и’ ѕвонела на мобилен, а последниот пат некој дигнал слушалка и имало само молк од 43 секунди. Ова за српски Блиц го изјавила кумата на покојната Јелена.

Се огласи и свекорот на убиената пејачка: „Тој не можел да ја убие Јелена, таа му беше...“

Пулс24 - 04.04.2016

Тој не можел да ја убие Јелена, таа му беше најважна во животот.... Таткото на Зоран, сопругот на убиената пејачка на Гранд, Јелена Марјановиќ, се огласи по големата трагедија која го шокираше регионот.

Јелена брутално била удирана до смрт!

Пулс24 - 04.04.2016

Пејачката Јелена Крсмановиќ беше најдена убиена, со видливи повреди на главата и телото. Најверојатно несреќната жена е убиена со чекан. Јелена му пружила жесток отпор на напаѓачот кој крвнички ја удирал, за на крајот да ја среди со тап предмет и ...

Катарина Живковиќ СТРАВУВА ЗА ЖИВОТОТ по бруталното убиство на колешката!

Пулс24 - 04.04.2016

Жителите на земјите од регионот сѐ уште се шокирани од веста дека Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пронајдена мртва покрај стазата за трчање во близина на населбата Црвенка. Полицијата утврди декастанува збор за брутално убиство, а колегите на Јелена ...

Таа како да ја предвиде својата смрт!

Пулс24 - 04.04.2016

Јелена Крсмановиќ Марјановиќ пред неколку месеци сними дует со Марко Гачиќ. Таа како да ја предвиде својата трагична судбина... Песната со наслов „Ти и јас“ зборува за тажна судбина на двајца заљубени.

ЗАВРШИ ОБДУКЦИЈАТА: Познато е дали Јелена Крсмановиќ била силувана или не!

Пулс24 - 04.04.2016

Пред исчезнувањето во саботата, а потоа и бруталното убиство, пејачката на „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Марјановиќ (33) отишла на џогинг на каналот во борчанската населба Црвенка. Нејзиното безживотно тело е пронајдено во неделата во каналот, ...

Пронајдени траги од убиецот на Јелена!

Пулс24 - 04.04.2016

Под ноктите на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пронајден биолошки материјал, кој ќе помогне на понатамошната истрага за убиството. -Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал, што укажува дека Јелена се бранела од убиецот.