TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Омбудсманот го посети Боки 13, условите во затвор се во ред, треба да се проверат протоколите на Клиника

Фокус - 21.11.2019

Повеќе од четири часа советници од кај Народниот правобранител Иџет Мемети вчера разговарале со Бојан Јовановски во затворот во Шутка. Народниот правобранител за ТВ21 вели дека Јовановски е задоволен од условите во затворот, а и нивниот не утврдил ...

Тим од Народниот правобранител вчера 4 часа разговарале со Боки 13 во Шутка

ТВ21 - 21.11.2019

Повеќе од четири часа советници од кај Народниот правобранител Иџет Мемети вчера разговарале со Бојан Јовановски во затворот во Шутка, дознава ТВ21. Ова следува откако на наменска прес конференција неговиот адвокат, Сашо Дуковски рече дека на ...

Народниот правобранител го посети Боки, Русковска повикана да даде отчет за своето однесување

ТВ21 - 21.11.2019

Повеќе од четири часа советници од кај Народниот правобранител Иџет Мемети вчера разговарале со Бојан Јовановски во затворот во Шутка. Народниот правобранител за ТВ21 вели дека Јовановски е задоволен од условите во затворот, а и нивниот не утврдил ...

ДЗСИ и Народен правобранител: Нема недостатоци во надлежностите за здравствениот третман за Бојан Јовановски

24 Вести - 21.11.2019

Сместувањето и третманот на Бојан Јовановски во притворот во Шутка се на задоволително ниво, констатирал Народниот правобранител кој вчера го посети Јовановски, откако неговиот адвокат обвини за лекарска негрижа и нехуман третман.

Омбудсман: Третманот на Боки 13 во притворот е на задовилително ниво

Телма - 21.11.2019

Сместувањето и третманот на Боки 13 во притворското одделение се на задовилително ниво, констатирал Народниот правобранител за време на увидот во целокупната докумнетација во затворот во Шуто Оризари.

Народен правобранител за Боки 13: Сместувањето во Шутка му е задоволително

Press24 - 21.11.2019

Сместувањето на Бојан Јовановски – Боки 13 во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е на задоволително ниво, констатирал тимот од народниот правобранител кој вчера го посетил обвинетиот. – Во текот на вчерашниот ден тим на Народниот правобранител изврши ...

Тим од Народниот правобранител го посетил Боки 13 во затвор

Слободен Печат - 21.11.2019

Повеќе од четири часа советници од кај Народниот правобранител Иџет Мемети вчера разговарале со Бојан Јовановски во затворот во Шутка. Сместувањето на Бојан Јовановски – Боки 13 во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е на задоволително ниво, ...

Плусинфо: Народен правобранител по посетата на Боки 13- Сместувањето во Шутка му е задоволително

ММС - 21.11.2019

Сместувањето на Бојан Јовановски – Боки 13 во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е на задоволително ниво, констатирал тимот од народниот правобранител кој вчера го посетил обвинетиот. – Во текот на вчерашниот ден тим на Народниот правобранител изврши ...

Народен правобранител по посетата на Боки 13: Сместувањето во Шутка му е задоволително

+инфо - 21.11.2019

Тимот направил детален увид и се задржал во Шутка до доцна попладнево, а дополнително најавуваат дека останува да се провери и во Клиниката за гастроентерохепатологија, дали се испочитувани протоколите согласно медицина базирана на докази.

Тим од Народниот правобранител вчера 4 часа разговарале со Боки 13 во Шутка

4NEWS - 21.11.2019

Повеќе од четири часа советници од кај Народниот правобранител Иџет Мемети вчера разговарале со Бојан Јовановски во затворот во Шутка, дознава ТВ21. Ова следува откако на наменска прес конференција неговиот адвокат, Сашо Дуковски рече дека на ...

Народен правобранител по посетата на Боки 13: Сместувањето во Шутка му е задоволително

Либертас - 21.11.2019

Сместувањето на Бојан Јовановски – Боки 13 во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е на задоволително ниво, констатирал тимот од народниот правобранител кој вчера го посетил обвинетиот. – Во текот на вчерашниот ден тим на Народниот правобранител изврши ...

Боки 13 не се жали на условите во затвор, тврдат советниците на Народниот правобранител

Република - 21.11.2019

Повеќе од четири часа советници од кај Народниот правобранител Иџет Мемети вчера разговарале со Бојан Јовановски во затворот во Шутка, дознава ТВ21 . Ова следува откако на наменска прес конференција неговиот адвокат, Сашо Дуковски рече дека на ...

Народниот правобранител го посети Боки, Русковска повикана да даде отчет за своето однесување

4NEWS - 21.11.2019

Повеќе од четири часа советници од кај Народниот правобранител Иџет Мемети вчера разговарале со Бојан Јовановски во затворот во Шутка. Народниот правобранител за ТВ21 вели дека Јовановски е задоволен од условите во затворот, а и нивниот не утврдил ...

Здравствени инспектори и омбудсманот ќе го посетат Јовановски во Шутка

24 Вести - 20.11.2019

Народниот правобранител денеска ќе го посети Бојан Јовановски во затворот во Шутка, откако неговиот адвокат вчера изјави дека Јовановски бил во животозагрозувачка состојба, а дека никој од лекарите не сакал да преземе одговорност и да го ...

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

Канал5 - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Немало шеги со здравјето на Боки 13, тврдат од гастро додека Омбудсманот бил во неговата ќелија во Шутка

Телма - 20.11.2019

Бојан Јовановски, денеска доби посета во затворската келија. Тим од 4-ца службеници во канцеларијата на народниот правобранител бил во Шутка, разговарале со притворениот Боки 13-ка и извршиле увид и во затворската амбуланта каде се вршат лекарските ...

Здравствени инспектори и омбдусманот во посета на Јовановски во Шутка

24 Вести - 20.11.2019

Тимот на народниот правобранител го посети Бојан Јовановски во затворот во Шутка, откако неговиот адвокат вчера изјави дека Јовановски бил во животозагрозувачка состојба а дека никој од лекарите не сакал да преземе одговорност и да го хоспитализира.

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

ТВ21 - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Гастро го демантира адвокатот на Боки 13: Во понеделникот му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

Макфакс - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз Јовановски и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Клиника за гастроентерохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Боки 13

Независен - 20.11.2019

Фото: Б. Грданоски Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Во понеделникот му бил закажан преглед на Боки 13, но тој не дошол

Нетпрес - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз Јовановски и дека некои од колегите се шегувале со ...

Клиниката за Гастро го демантира адвокатот на Боки 13

Р.С.Европа - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Народниот правобранител влезе во затворот во Шутка, ќе го посети Боки 13

МКД - 20.11.2019

Народниот правобранител веќе е во посета на Истражниот затвор во Шутка по вчерашните наводи на адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски дека неговиот клиент е со нефункционален бубрег и дека мокри крв.

Гастроенетрохепатологија го демантира адвокатот на Боки13 дека не сакале да го прегледаат

Press24 - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Омбудсманот ќе го проверува третманот од притворските власти кон Боки 13 во Шутка

Сител - 20.11.2019

Народниот правобранител ќе го испитува третманот на Боки 13-ка во затворот во Шутка. По тврдењата на неговиот адвокат дека здравствената состојба му е влошена и животот загрозен, тим од кај омбудсманот ќе влезе во истражниот затвор Скопје.

Гастро го демантира адвокатот на Боки 13: Му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

Курир - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски (Боки 13), Сашо Дуковски, дека не сакале да го прегледаат неговиот клиент и дека некои од колегите се шегувале со неговата ...

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

Сител - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

А1 On - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Клиника за гастро: Бојан Јовановски за понеделникот имаше закажано преглед ама не беше донесен

+инфо - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски Боки 13-ка дека не сакале да го прегледаат и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Демант од УК за гастроенетрохепатологија за тврдењата на адвокатот на Јовановски

ММС - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Б.Ј. изнесени во некои медиуми дека не сме сакале да го прегледаме и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Клиника за гастроентерохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Боки 13: Јовановски не дојде на закажаниот ...

МКД - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Клиниката за гастро негира дека не сакале да го прегледаат Боки 13

Слободен Печат - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски , Сашо Дуковски, дека не сакале да го прегледаат неговиот клиент и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Клиниката за гастро негира дека не сакале да го прегледаат Боки 13

Република - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, дека не сакале да го прегледаат неговиот клиент и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Гастро го демантира адвокатот на Боки 13: Во понеделникот му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

MTM - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз Јовановски и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Клиника за гастроенетрохепатологија: На Бојан Јовановски му беше закажан преглед, но тој не дојде

еМагазин - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Б.Ј. изнесени во некои медиуми дека не сме сакале да го прегледаме и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

Скопје инфо - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

Опсервер - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Народниот правобранител денеска ќе го посети Бојан Јовановски во затворот во Шутка

Либертас - 20.11.2019

Народниот правобранител денеска ќе го посети Бојан Јовановски во затворот во Шутка, откако неговиот адвокат вчера изјави дека Јовановски бил во животозагрозувачка состојба, а дека никој од лекарите не сакал да преземе одговорност и да го ...

Омбудсманот ќе го проверува третманот од притворските власти кон Боки 13 во Шутка

4NEWS - 20.11.2019

Народниот правобранител ќе го испитува третманот на Боки 13-ка во затворот во Шутка. По тврдењата на неговиот адвокат дека здравствената состојба му е влошена и животот загрозен, тим од кај омбудсманот ќе влезе во истражниот затвор Скопје.

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

4NEWS - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Клиниката за гастро негира дека не сакале да го прегледаат Боки 13

Вечер Прес - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, дека не сакале да го прегледаат неговиот клиент и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Клиника за гастроенетрохепатологија: Грешна е „дијагнозата“ на адвокатот на Боки 13

Денешен - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Гастро го демантира адвокатот на Боки 13: Во понеделникот му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

Centar - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз Јовановски и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Гастро го демантира адвокатот на Боки 13: За во понеделникот му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

Точка - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз Јовановски и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Гастро го демантира адвокатот на Боки 13: Во понеделникот му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

24Инфо - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз Јовановски и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Клиника за гастро: Бојан Јовановски не беше донесен на закажаниот преглед

Либертас - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија во целост ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски Боки 13-ка дека не сакале да го прегледаат и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Рускоска вели дека здравствената состојба на Боки 13 е во ред

еМагазин - 20.11.2019

Во однос на здравствената состојба на Бојан Јовановски – Боки 13, шефицата на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска за Дојче Веле вели дека „според лекарското мислење што го добиле – неговата здравствена состојба е во ...

Гастро демантира: На Јовановски му беше закажан преглед, но тој не беше донесен

Н.Македонија - 20.11.2019

ЈЗУ Универзитетска клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски изнесени во некои медиуми дека не сакале да извршат преглед врз Јовановски и дека некои од колегите се шегувале со неговата здравствена ...

Тврдењата за здравствената состојба на Боки 13 демантирани од Клиниката за гастроентерохепатологија

MakPress - 20.11.2019

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од лекарите се шегувале со неговата здравствена состојба.

Зошто Боки 13 не може да биде хоспитализиран?

Фокус - 19.11.2019

Институциите си ја префрлаат меѓу себе одговорноста и никој не одговара конкретно зошто осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 не е хоспитализиран, иако неговиот адвокат тврди дека има медицинска документација и одлука од ...

Од 120 дена во затвор, 30 во болница – на Боки 13 му откажал бубрегот, мокри крв, без антибиотици

ТВ21 - 19.11.2019

Бојан Јовановски е во животно загрозувачка состојба. Неговиот адвокат на наменска прес конференција рече дека од 120 дена поминати во притвор неговиот клиент 30 пати бил во болница, а во затворот не ја добивал препишаната терапија.

Дуковски: Бојан јовановски има нефункционален бубрег, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација

24 Вести - 19.11.2019

Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави денеска адвокатот Сашо Дуковски, ...

Боки 13 секојдневно бил омаловажуван – “Нека умре п*едерот”, коментирале лекарите

ТВ21 - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на денешната прес конференција во врска со здравствената состојба рече дека Бојан Јовановски секојдневно бил омаловажуван поради сексуалната определба. Дуковски рече дека дури и лекари од затворот и останатите служби ...

Боки 13 мокри крв и не може сам да се движи

Фокус - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува обвинетиот во случајот Рекет Бојан Јовановски бара неговиот клиент да биде болнички хоспитализиран за да добие соодветна нега поради неговите сериозни здравствени проблеми.

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

Телма - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Боки 13 во животозагрозувачка состојба, адвокатот бара итна хоспитализација

Канал5 - 19.11.2019

Бојан Јовановски е во животозагрозувачка состојба, има низа медицински препораки за болничко лекување, но никој не сака да преземе одговорност и да го хоспитализира - обвини неговиот адвокат Сашо Дуковски.

Адвокатите на Боки 13 најавија кривична за загрозување на здравјето на нивниот клиент

Алсат-М - 19.11.2019

На Боки 13 му откажал левиот бубрег, мокрел крв и не можел да се движи. За влошената здравствена состојба на Бојан Јовановски предупреди неговиот адвокат Сашко Дуковски. Бара Боки да биде итно пренесен во болница за да се лекува, а против ...

Медицинари му посакуваат смрт во затвор на Боки 13, тврди адвокатот Дуковски

Телма - 19.11.2019

Никој не сака да потпише Боки 13 да лежи на клиника, тврди неговиот адвокат. И покрај тоа што има еден задебелен бубрег, сериозни проблеми со желудникот и не може да се движи сам, докторите си ја префрлаат одговорноста.

Дуковски: Боки 13 има нефункционален бубрег, не го пуштаат во болница

Независен - 19.11.2019

Фото: Б. Грданоски Откако е во притвор Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, 30 пати бил на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека тој мора да биде итно хоспитализиран, но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, ...

Дуковски: Боки 13 има нефункционален бубрег, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација

МКД - 19.11.2019

Мојот клиент Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави денеска ...

Дуковски: Боки 13 има нефункционален бубрег, никој не сака да издаде решение за негова хоспитализација

Press24 - 19.11.2019

Мојот клиент Бојан Јовановски откако е во притвор досега бил 30 пати на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави денеска ...

Боки 13 не може да се движи, мора некој да го носи до тоалет

Слободен Печат - 19.11.2019

За многу лица кои биле во притвор и имале полесни дијагнози побарале и добиле замена на затворскиот притвор, тврди адвокатот, но тоа не важело и за неговиот клиент. Секој ден се омаловажува поради неговата сексуална ориентација од страна на ...

(Видео) Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

Макфакс - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Адвокатот на Боки 13 предупредува дека обвинетиот е жртва на тортура и животот му е загрозен

Нетпрес - 19.11.2019

Адвокатот на Бојан Јовановски попознат како Боки 13, Сашо Дуковски, предупредува дека здравствената состојба на неговиот клиент е животозагрозувачка. и притоа предупредува дека неговиот клиент обвинет вослучајот „Рекет“ е жртва на нечовечки третман ...

Боки 13 во животозагрозувачка состојба: Адвокатот алармира дека обвинетиот е жртва на тортура

Курир - 19.11.2019

Адвокатот на Боки 13, Сашо Дуковски, предупредува дека здравствената состојба на неговиот клиент е животозагрозувачка. Обвинува дека обвинетиот во „Рекет“ е жртва на нечовечки третман и тортура, како и дека никој не превзема мерки.

Дукоски: Кај Боки 13 може да настапи моментална смрт кога лежи

+инфо - 19.11.2019

Состојбата на обвинетиот Бојан Јовановски е животно загрозувачка, има низа препораки и документација за хоспитализација, но затворскиот лекар се противи. Никој не сака да преземе одговорност и да го хоспитализира, алармира неговиот бранител, Сашко ...

Дукоски бара Бојан Јовановски да биде хоспитализиран, оти е сериозно болен и досега 30 пати бил на лекар

Р.С.Европа - 19.11.2019

Адвокатот Сашко Дукоски, бранител на обвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски, Боки -13, вели дека неговиот клиент, има неколку сериозни болести. Тој бара неговиот клиент да биде хоспитализиран и да биде лекуван.

Дуковски: Боки 13 не може да се движи, мора некој да го носи до тоалет

Слободен Печат - 19.11.2019

За многу лица кои биле во притвор и имале полесни дијагнози побарале и добиле замена на затворскиот притвор, тврди адвокатот, но тоа не важело и за неговиот клиент. Нечовечки третман и тортура се случува врз обвинетиот Бојан Јовановски, обвини ...

Треба ли Јовановски да се најде на список на починати притвореници за да сфатат дека е сериозно болен?, праша Дуковски

МКД - 19.11.2019

Домашната и меѓународната јавност да биде информирана за нечовечкиот третман на тортура кој се случува со здравствената состојба на Бојан Јовановски, предупредува неговиот адвокат Сашко Дуковски.

Дукоски со кривична пријава против затворскиот лекар на Боки-13

Р.С.Европа - 19.11.2019

Адвокатот Сашко Дукоски, бранител на обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски изјави дека неговиот клиент, има неколку сериозни болести. Тој бара Јовановски да биде хоспитализиран и да биде лекуван.

(ВИДЕО) Дуковски: Не му работи бубрегот на Боки 13, мокри крв и пола месец е без антибиотик

А1 On - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Дуковски: Здравјето на Јовановски му е сериозно нарушено

Алфа - 19.11.2019

Откако е во притвор досега, Боки 13 30 пати бил на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави адвокатот Сашо Дукоски, бранител ...

Адвокатите тврдат: Загрозен е животот на Боки 13

Сител - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

ММС - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокатите тврдат: Загрозен е животот на Боки 13 (ВИДЕО)

Press24 - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми, јавува Сител.

Боки 13 секојдневно бил омаловажуван – “Нека умре п*едерот”, коментирале лекарите

4NEWS - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на денешната прес конференција во врска со здравствената состојба рече дека Бојан Јовановски секојдневно трпел омаловажување. Дуковски рече дека дури и лекари од затворот и останатите служби разговарале и го омаловажувале со ...

Боки 13 бил омаловажуван, адвокатот најави тужби

Бриф - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски на денешната прес конференција во врска со здравствената состојба рече дека Бојан Јовановски секојдневно бил омаловажуван поради сексуалната определба. Дуковски рече дека дури и лекари од затворот и останатите служби ...

(Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент

24Инфо - 19.11.2019

(Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент (Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент Posted by A1on.mk on Вторник, 19 ноември 2019 Видеото е на ...

Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

MTM - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Боки 13 не може самостојно да се движи и мокри крв, неговиот адвокат бара итно да биде хоспитализиран

еМагазин - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

CivilMedia - 19.11.2019

Бранителот на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

Локално - 19.11.2019

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашко Дуковски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми. Боки 13 е обвинет во случајот „Рекет“ и се наоѓа во притвор во ...

ВО ЖИВО: Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент

Либертас - 19.11.2019

ВО ЖИВО: Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент (Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент (Во живо) Адвокатот на Боки 13 за здравствената состојба на неговиот клиент Posted by A1on.mk on ...

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран

Опсервер - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Боки 13 има проблеми со желудникот, бубрегот, а мокри и крв

PressingTV - 19.11.2019

Адвокатот на Боки 13 бара тој да биде итно хоспитализиран Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени ...

Дуковски: Му викаат „нека умре п*дерот“, Боки 13 е третиран нечовечки

Фактор - 19.11.2019

Бојан Јовановски е третиран нечовечки, неговото здравје е многу лошо, односно самиот е во животно загрижувачка состојба, а допоlнително секојдневно е омаловажуван за неговата сексуална определеност.

Дуковски: На Боки животот му е во опасност, а дел од лекарите викаат „нека умре п*****т“

24Инфо - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на Бојан Јовановски на прес конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и дека живото му е во опасност. Тој најави кривични пријави за сурово и нечовечко однесување кон Боки 13 на кому му биле ...

Адвокатите тврдат: Загрозен е животот на Боки 13

4NEWS - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Дуковски за Боки 13: Не може самостојно да се движи, мокри крв и му треба помош да оди по голема нужда

iPortal - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокат Дукоски: На Боки 13 му откажа бубрегот, мокри крв и не може самостојно да врши нужда

Вечер Прес - 19.11.2019

Откако е во притвор досега, Боки 13 30 пати бил на медицински интервенции и сите извештаи на медицинските лица велат дека Јовановски мора да биде итно хоспитализиран. Но затворскиот лекар тоа упорно го одбива, изјави адвокатот Сашо Дукоски, бранител ...

(Видео) Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

Либертас - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Дуковски: На Боки животот му е во опасност, а дел од лекарите викаат „нека умре пе*ерот“

Република - 19.11.2019

Адвокатот Сашо Дуковски, бранител на Бојан Јовановски на прес конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и дека животот му е во опасност. Тој најави кривични пријави за сурово и нечовечко однесување кон Боки 13 на кому му биле ...

Од 120 дена во затвор, 30 во болница – на Боки 13 му откажал бубрегот, мокри крв, без антибиотици

4NEWS - 19.11.2019

Бојан Јовановски е во животно загрозувачка состојба. Неговиот адвокат на наменска прес конференција рече дека од 120 дена поминати во притвор неговиот клиент 30 пати бил во болница, а во затворот не ја добивал препишаната терапија.

ДУКОВСКИ: Боки 13 мокри крв и е омаловажуван поради неговата сексуална определба – медицинари му викале „нека умре ...

Денешен - 19.11.2019

Никој не сака да се занимава со Јовановски, изјави денеска адвокатот Сашо Дуковски кој го застапува обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во аферата Рекет и бара неговиот клиент, кој е во притвор во Шутка, да биде болнички згрижен и да добие нега ...

Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв - нека умре п*дерот, коментирале медицинарите

Точка - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Дуковски: На Боки 13 не му работи бубрегот и мокри крв

Н.Македонија - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста, рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален бубрег и ...

ТЕШКА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА: Боки 13 не може самостојно да се движи, мокри крв – му треба помош за да не дојде до ...

Магазин - 19.11.2019

Бранител на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клинет итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.

Адвокатот на Боки 13: Кога е во хоризонтална положба желудочната киселина се враќаат во дишните патишта, тоа значи дека ...

Скопје1 - 19.11.2019

Адвокатот на обвинетиот Бојан Јовановски, Сашко Дуковски, на наменска прес-конференција за јавноста рече дека е загрижен поради здравствената состојба на неговиот клиент, бидејќи 15 дена по препорака на специјалистите, е со нефункционален и ...

Адвокатот на Боки 13 ќе го тужи затворскиот лекар од Шутка

Expres - 19.11.2019

На Боки 13 му откажал левиот бубрег, мокрел крв и не можел да се движи. За влошената здравствена состојба на Бојан Јовановски предупреди неговиот Адвокат Сашко Дуковски бара неговиот клиент Бојан Јовановски, Боки 13, под итно да биде пренесен во ...

Дуковски: Левиот бубрег на Боки 13 не му е во функција и постојано мокри крв

MakPress - 19.11.2019

Бранителот на Бојан Јовановски Боки – 13, адвокатот Сашко Дукоски денеска на прес-конференција побара неговиот клиент итно да биде хоспитализиран и да биде лекуван, поради сериозни здравствени проблеми.