TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Оваа власт не испокара со сите соседи

24 Вести - 06.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски, своите средби со граѓаните ги имаше во Штип и штипско. Го посети Карбинци, Караорман, Три Чешми, и при тоа граѓаните се желеле ...

Анализа: Иванов сигурен, Пендаровски не ја искористи шансата да поентира

Канал5 - 06.04.2014

Здодевна дебата, на која изостанаа очекуваните жешки реплики и контра реплики, пред се од кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, кој не ја искористи шансата да поентира, оценуваат аналитичарите.

Портрет: Стево ПЕНДАРОВСКИ

Фокус - 06.04.2014

Непријатен сведок на политичките илузии на ВМРО-ДПМНЕ! Пишува: Зоран ДИМИТРОВСКИ Првите месеци по промената на власта, 1998-та, кога во „Фокус“ ги објавувавме писмата на Гоце Делчев , Даме Груев и на ...

Пендаровски: Парите да се трошат за развој

Дневник - 06.04.2014

- Можеби со Грција имаме проблеми поради нивната радикална, на моменти, фашистичка политика кон нас. Можам да разберам дека одвреме-навреме поради пораките што доаѓаат од Софија имаме проблеми и во ...

Не верувам во мед и млеко прекуноќ

Дневник - 06.04.2014

Ченто, Сингелиќ, Хиподром, Јурумлери, Илинден, Kадино, Мралино, Огњанци... Денот на роденденот на кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, во четвртокот беше резервиран за ...

Стево Пендаровски со Бернар Тапи-стил до изборно вертиго

Дневник - 06.04.2014

Изборната вртоглавица, полека, ама сигурно, зема замав и добива на интензитет. Не знаеш дали генијалниот Хичкок замешал прсти (култниот филм „Вртоглавица“) или на дело во Македонија, во ...

ФОТО: Здружената опозиција најави сигурни промени

Утрински - 06.04.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев јавно го повика премиерот Никола Груевски на ТВ дуел Здружената опозиција вечерва од плоштадот Пела во Скопје ја почна кампањата за предвремени парламентарни избори, ...

Лапсуз на Пендаровски: Ќе ги распространел промоторите во далечните краеви на Македонија

Нетпрес - 06.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија предложен од СДСМ, Стево Пендаровски, денес направи голем лапсуз на дебатата емитувана на МРТ. Тој истакна дека ќе ги распространел промотерите во ...

Пендаровски: Зад мене стои коалиција и мноштво луѓе што размислуваат како мене

Макфакс - 06.04.2014

Не ми е хендикеп што одам сам на бина, затоа што знам дека зад мене има куп луѓе кои размислуваат слично како мене, меѓутоа јас сакам да ги кажам работите со име и со презиме, вели кандидатот на ...

Пендаровски во Штип: Ќе бидам адвокат на граѓанските интереси

МРТ - 06.04.2014

Граѓанинот пред се, човекот во центарот на нашиот интерес... вака кандидатот за претседател на Социјал демократскиот сојуз, Стево Пендаровски го започна митингот во Штип.

Пендаровски повика на граѓанска мобилизација за промени

Макфакс - 06.04.2014

Денес Македонија е раскарана со сите соседи и каска зад сите во регионот. Во нашава држава законите селективно се применуваат. Дури и Рамковниот договор, кој е од суштинска важност за опстанокот на ...

Митинг на СДСМ во 19.30 на плоштадот „Пела“ во Скопје

+инфо - 06.04.2014

Вечерва на плошадот „Пела“ во Скопје, со почеток во 19.30 часот, СДСМ ќе одржи голем граѓански собир, информираат од партијата. На митингот пред граѓаните ќе се претстави претседателскиот кандидат ...

Митингот на СДСМ се пренесува во живо

+инфо - 06.04.2014

Големиот граѓански собир за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и коалициските партнери се пренесува во живо (live streaming) на ...

Утрешен „Слободен печат“: Програма на ВМРО-ДПМНЕ - 2046 нови проекти, 64.000 вработувања и ол инклузив за сите ...

+инфо - 06.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Економијата, пензионерите и патиштата, главни теми во програмата на ВМРО-ДПМНЕ - 2046 нови проекти, 64.000 вработувања и ол инклузив за сите ...

Пендаровски од Штип: Повикувам на граѓанска мобилизација за промени

Нова ТВ - 06.04.2014

Стево Пендаровски вчера им се обрати на Штипјани барајќи од нив да гласаат за кандидатот на СДСМ кој повика на граѓанска победа за промени во државата.

Дуел Иванов-Пендаровски

Алфа - 06.04.2014

Иванов најави дека ќе даде силна политичка поддршка за проектите кои отвараат нови работни места, Пендаровски пак ќе ги распространел економските промотори во далечните краишта на земјава.

Дескоска: Бараме мандат не за да владееме, туку за промени

Телеграф - 06.04.2014

Се очекува на присутните на митингот да им се обратат претседателот на СДСМ, Зоран Заев, Пендаровски, и претставници на партнерите од коалицијата Почна митингот на СДСМ на плоштадот Пела во центарот ...

(ВИДЕО) Почна митингот на СДСМ на плоштадот Пела

А1 On - 06.04.2014

Почна митингот на СДСМ на плоштадот Пела во центарот на Скопје, на кој партијата ќе бидат претставени кандидатите за пратеници од СДСМ и од коалициските партнери, како и претседателскиот кандидат ...

ПЕНДАРОВСКИ: Македонија е зрела за промени

Телеграф - 06.04.2014

Би ве замолил за масовна и политичка мобилизација уште на 13-ти, за да ја добијат пораката: Нивниот крај се ближи, рече Пендаровски Цврсто сме решени да ја вратиме државата на граѓаните.

Митингот на СДСМ ќе се пренесува во живо

А1 On - 06.04.2014

Големиот граѓански собир за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и коалициските партнери ќе се пренесува во живо (live streaming) на ...

ВИДЕО митинг на СДСМ во Скопје: во Македонија може и мора подобро да живееме

Нова ТВ - 06.04.2014

На плоштадот Пела во центарот на Скопје во 19.30 започна митингот на СДСМ и коалицијата на кој се претставуваат кандидатите за пратеници од СДСМ и од коалициските партнери, како и претседателскиот ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Не сум продукт од ничиј партиски инкубатор

А1 On - 06.04.2014

Кандидатот на СДСМ за Претседател на Македонија, Стево Пендаровски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека не му е хендикеп што оди сам на бина, затоа што знае дека зад него има куп ...

ВИДЕО Погледнете ја атмосферата од митингот на СДСМ во Скопје

+инфо - 06.04.2014

Илјадници граѓани се собраа вечерва на плоштадот „Пела“ во Скопје за да му дадат поддршка на СДСМ и на коалицијата, кои на големиот собир ги претставија кандидатите за пратеници и својот ...

Анкета на „Публик Инвест Консалтинг“: Пендаровски води пред Иванов

+инфо - 06.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски ја има довербата на 33, 4 отсто граѓани, наспроти кандидатот на партијата на власт, Ѓорге Иванов, за кого се изјасниле 29, 4 отсто од испитаниците.

СДСМ на митинг во Скопје: Државата треба да ја вратиме на граѓаните

МКД - 06.04.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва и официјално на плоштадот Пела во Скопје ја почна кампањата за предвремените парламентарни избори закажани за 27 април.

ГАЛЕРИЈА СДСМ вечерва најави промени за нов почеток

+инфо - 06.04.2014

На вечерашниот голем народен собир на плоштадот „Пела“ во Скопје беа преставени носителите на листите на шесте изборни единици за парламентарните избори кои ќе се одржат на 27 април.

ВИДЕО Неколкуминутни овации за Пендаровски во центарот на Скопје

+инфо - 06.04.2014

Никогаш во животот досега срцето не ми било по полно, беа зборовите на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот на СДСМ во центарот на Скопје.

ВИДЕО Во прилозите за Пендаровски, МТВ срамно манипулира со гледачите

+инфо - 06.04.2014

Јавниот сервис Македoнската радио телевизија води пристрасна политика во известувањето, што се коси со новинарската порфесија, анализира порталот А1он .

(ВИДЕО) Пендаровски: Не сум продукт од ничиј партиски инкубатор

Sky - 06.04.2014

Кандидатот на СДСМ за Претседател на Македонија, Стево Пендаровски, во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека не му е хендикеп што оди сам на бина, затоа што знае дека зад него има куп ...

Пендаровски:Тоа што им се прави на Ромите е чиста дискриминација

Фактор - 06.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, своите средби со граѓаните ги имаше во Штип и штипско, каде граѓаните се пожалиле на зголемента иселеност.

ФОТО Албанците го сакаат Стево

Sky - 06.04.2014

Масовна поддршка за Стево Пендаровски ќе дојде и од кај граѓаните со албанска националност. Како доказ еве фотографија, како Стево Пендаровски е омилен освен кај Македонците и кај ...

ФОТО Албанците го поддржуваат Стево Пендаровски!

Sky - 06.04.2014

Масовна поддршка за Стево Пендаровски ќе дојде и од кај граѓаните со албанска националност, покажуваат не само сондажите туку и она што се случува на терен.

Пендаровски: Зад мене стои коалиција и мноштво луѓе што размислуваат како мене

Тера - 06.04.2014

Не ми е хендикеп што одам сам на бина, затоа што знам дека зад мене има куп луѓе кои размислуваат слично како мене, меѓутоа јас сакам да ги кажам работите со име и со презиме, вели кандидатот на ...

Пендаровски од Штип: Повикувам на граѓанска мобилизација за промени

Локално - 06.04.2014

„Денес Македонија е раскарана со сите соседи и каска позади сите во регионот. Во нашава држава законите селективно се применуваат. Дури и Рамковниот договор, кој е од суштинска важност за опстанокот ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Граѓанинот пред сѐ, затоа што државата без луѓе не може

Локално - 06.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Злетово и Пробиштип. Во рамките на посетата на Злетово, жителите на ова населено место го пречекаа со позитивни ...

Вечерва голем граѓански собир во Скопје

Бриф - 06.04.2014

Денеска со почеток во 19.30 часот, на плошадот Пела во Скопје, ќе се одржи голем граѓански собир за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и ...

Фото Стотици автобуси со граѓани на масовниот собир за промоција на Стево Пендаровски и програмата на СДСМ!

Sky - 06.04.2014

Стотици автобуси со илјадници граѓани попладнево тргнаа накај Скопје, каде треба да учествуваат на масовниот граѓански организиран собир на плоштадот Пела, на кој ќе биде претставена програмата на ...

Вечерва митинг на СДСМ на плоштадот „Пела“ во Скопје

Локално - 06.04.2014

Вечерва на плошадот „Пела“ во Скопје, со почеток во 19.30 часот, СДСМ ќе одржи голем граѓански собир, информираат од партијата. На митингот пред граѓаните ќе се претстави претседателскиот кандидат ...

ВО ЖИВО - Гледајте го НАЈМАСОВНИОТ ГРАЃАНСКИ СОБИР на СДСМ и претседателскиот кандидат - Стево Пендаровски

Sky - 06.04.2014

Денешниот голем граѓански собир за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и коалициските партнери ќе се пренесува во живо (live streaming) на ...

ВИДЕО: Срамни манипулации на МТВ за изборите

Sky - 06.04.2014

Македoнската радио телевизија води пристрасна политика во известувањето, што се коси со новинарската професија, анализира порталот А1он . Според порталот, МТВ како во времето на деведесеттите години, ...

ВИДЕО/ФОТО Стево од Штип: Повикувам на граѓанска мобилизација за промени

Sky - 06.04.2014

„Денес Македонија е раскарана со сите соседи и каска позади сите во регионот. Во нашава држава законите селективно се применуваат. Дури и Рамковниот договор, кој е од суштинска важност за опстанокот ...

Митингот на СДСМ ќе се пренесува во живо

Либертас - 06.04.2014

Големиот граѓански собир за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и коалициските партнери ќе се пренесува во живо (live streaming) на ...

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте:

Либертас - 06.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Економијата, пензионерите и патиштата, главни теми во програмата на ВМРО-ДПМНЕ – 2046 нови проекти, 64.000 вработувања и ол инклузив за сите ...

Митингот на СДСМ ќе се пренесува во живо

Бриф - 06.04.2014

Големиот граѓански собир за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и коалициските партнери ќе се пренесува во живо (live streaming) на ...

Фото панорама - најмасовниот митинг во историјата на македонија!

Sky - 06.04.2014

Дали ова е најмасовниот митинг на СДСМ? Не ова не е панорама од вчера, ова е панорама од денеска. Од денешниот митинг на Стево Пендаровски и СДСМ. Иако ова не беше се', ова покажува многу.

Заев: Цврсто сме решени да ја вратиме државата на граѓаните

Либертас - 06.04.2014

- Стево Пендаровски во првиот круг ќе ја најави големата и убедлива победа на опозицијата во Македонија. Потоа, вечерта, на 27-ми април, земјата ќе слави двојна победа.

Видео: Пендаровски дури и во дебатата со Иванов го бранеше Црвенковски

Денешен - 06.04.2014

Целосна доминација на Иванов на телевизиската дебата на националниот сервис. Иванов даваше конкретни одговори и беше убедлив во својот настап. Се осврна на приоритетите, на делот на надовершната ...

ВИДЕО: Стево пречекан како претседател, пет минути непрекинати овации

Sky - 06.04.2014

„Никогаш во животот срцето не ми било по полно како вечерва“ – со овие зборови претседателскиот кандидат Стево Пендаровски им се обрати на присутните илјадници граѓани од цела Македонија кои вечерва ...

Анкета на „Публик Инвест Консалтинг“: Пендаровски со поддршка од 33,4, Иванов од 29, 4 отсто од граѓаните

Либертас - 06.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски ја има довербата на 33, 4 отсто граѓани, наспроти кандидатот на партијата на власт, Ѓорге Иванов, за кого се изјасниле 29, 4 отсто од ...

ВИДЕО: Стево пречекан како претседател, со неколкуминутни непрекинати овации

Либертас - 06.04.2014

Непрекинатите овации не му дозволија на Пендаровски, неколку минути да го започне својот говор. -Никогаш во животот срцето не ми било по полно како вечерва – со овие зборови претседателскиот кандидат ...

ВИДЕО: Атмосферата на вечерашниот митинг на СДСМ

Либертас - 06.04.2014

Илјадници граѓани се собраа вечерва на плоштадот „Пела“ во Скопје за да му дадат поддршка на СДСМ и на коалицијата, кои на големиот собир ги претставија кандидатите за пратеници и својот ...

ВИДЕО МАЕСТРАЛНИОТ ГОВОР НА ЗОРАН ЗАЕВ, КОЈ ГИ ПРЕПЛАШИ ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА ВЛАСТА

Sky - 06.04.2014

- Стево Пендаровски во првиот круг ќе ја најави големата и убедлива победа на опозицијата во Македонија. Потоа, вечерта, на 27-ми април, земјата ќе слави двојна победа.

Пендаровски: Денес Македонија е раскарана со сите соседи

Република - 06.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, синоќа ја претстави својата програма на централен митинг во Штип, од каде порача дека е дојдено време да се решаваат проблемите на граѓаните а ...

Иванов:Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993-та ...

Денешен - 06.04.2014

Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993та, обвини на вчерашната ТВ дебата на МРТ, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе ...

ВИДЕО: Стево пречекан како претседател, пет минути непрекинати овации

Бриф - 06.04.2014

„Никогаш во животот срцето не ми било по полно како вечерва“ – со овие зборови претседателскиот кандидат Стево Пендаровски им се обрати на присутните илјадници граѓани од цела Македонија кои вечерва ...

Видео: Пендаровски ќе ги распространел промотерите во далечните краеви на Македонија

Денешен - 06.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија предложен од СДСМ, Стево Пендаровски, вчера направи голем лапсуз на дебатата емитувана на МРТ. Тој истакна дека ќе ги распространел промотерите во ...

СДСМ ќе ја враќа средната класа

Вечер Прес - 06.04.2014

"Ќе ја вратиме средната класа"....вака СДСМ го започна вечерашниот централен митинг кој се оддржа на Плоштадот Пела пред Собранието на Република Македонија под мотото "Промени за нов почеток".

Шеесет и три

Вечер Прес - 06.04.2014

Тргнаа во кампања и партиите. Сега забавата е комплетна. Што се однесува до претседателските избори, тука помалку или повеќе работата е јасна. Пред три недели, на истово ова место напишав дека СДСМ ...

Пендаровски: Стојам пред вас искрено, без тутори, ментори и сопственици

Либертас - 06.04.2014

- Залудна им е целата негативна кампања која ја водат. Јас стојам пред вас со искрен пристап, без тутори, ментори и сопственици. Вие може да процените каков претседател сакате – напиша на својот ...

Пендаровски (ВИДЕО): Mасовна политичка мобилизација затоа што знаеме со кого имаме работа

Бриф - 06.04.2014

На вечерашниот митинг на СДСМ, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски имаше краток говор со јасна порака и молба до граѓаните за масовна политичка мобилизација затоа што знаеме со кого си имаме ...

ВИДЕО опозицијата води на сите анкети!!

Sky - 06.04.2014

Пет минути граѓаните не го оставаа да почне. Овации без прекин - Стево Стево, ова е она што на вечерашниот митинг на СДСМ се случи за време на настапот на Стево Пендаровски, претседателски кандидат - ...

Пендаровски повика на граѓанска мобилизација за промени

Тера - 06.04.2014

Денес Македонија е раскарана со сите соседи и каска зад сите во регионот. Во нашава држава законите селективно се применуваат. Дури и Рамковниот договор, кој е од суштинска важност за опстанокот на ...

Пендаровски дури и во дебатата со Иванов го бранеше Црвенковски / Видео

Lider - 06.04.2014

Целосна доминација на Иванов на телевизиската дебата на националниот сервис. Иванов даваше конкретни одговори и беше убедлив во својот настап. Се осврна на приоритетите, на делот на надовершната ...

Иванов:Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993-та / ...

Lider - 06.04.2014

Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993та, обвини на денешната ТВ дебата на МРТ, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе ...

Пендаровски: Потребни се добри односи со соседите

Утрински - 05.04.2014

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски вечерва на митингот во Штип ја претстави својата програма, а како што рече наместо да се градат споменици и државните пари да се трошат залудно треба да се ...

Пендаровски: Граѓанинот пред се, затоа што државата без луѓе не може

Утрински - 05.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Злетово и Пробиштип. Во рамките на посетата на Злетово, жителите на ова населено место го пречекаа со позитивни ...

Пендаровски од охрид:што договара со Нимиц техничката влада?

Телма - 05.04.2014

На митиг во Охрид, претседателскиот кандидат Пендаровски праша што договара со Нимиц Владата, во време која е техничка. Наместо да прашува Владата треба да одговори што договорила на преговорите за ...

Профил на Стево Пендаровски, претседателски кандидат од СДСМ

24 Вести - 05.04.2014

Човекот од заднината, излезе од сенката. Реши да стане фронтмен и тоа на државата. Стево Пендаровски ја напушти лагодната експертска позиција и влета директно во рингот.

Пендаровски од Штип: изборите се шанса да се зачува земјата

Телма - 05.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Пендаровски вечерва од Штип пораче дека ови избори можеби се и последната шанса за да се зачува Македонија. Државата е партизирана, оваа владејачка гарнитура си ги ...

Тунтев: Пендаровски вчера ги обедини охриѓани од различни вери, партии и етникуми

OhridNews - 05.04.2014

Вчера беше чест и гордост да се биде опозиционер во Охрид. Синоќешниот митинг на градскиот плоштад покажа што значи кога охриѓани, и само охриѓани, со полни гради со опозиционерски дух, се собраа во ...

Утре голем митинг на СДСМ во Скопје

+инфо - 05.04.2014

СДСМ денеска извести дека утре на скопскиот плошад Пела во 19.30 часот ќе се одржи голем граѓански собир за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ ...

Иванов: Пендаровски како советник во два кабинета ја остави државата со неажурирани планови за безбедност

Нетпрес - 05.04.2014

Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993та, обвини на денешната ТВ дебата на МРТ, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе ...

Пендаровски ќе ги распространел промотерите во далечните краеви на Македонија (ВИДЕО)

Курир - 05.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија предложен од СДСМ, Стево Пендаровски, денес направи голем лапсуз на дебатата емитувана на МРТ. Тој истакна дека ќе ги распространел промотерите во ...

Пендаровски дури и во дебатата со Иванов го бранеше Бранко Црвенковски (ВИДЕО)

Курир - 05.04.2014

Целосна доминација на Иванов на телевизиската дебата на националниот сервис. Иванов даваше конкретни одговори и беше убедлив во својот настап. Се осврна на приоритетите, на делот на надовершната ...

Пендаровски ја претстави програмата пред штипјани

Алфа - 05.04.2014

Инфраструктура, еднаков третман помегу странските и домашните инвеститори, како и буџет кои наместо за споменици, ке се троши за развој на државата, ова се трите компоненти на кои се темели мојата ...

Стево Пендаровски, денеска во Карбинци, Пробиштип и Штип

А1 On - 05.04.2014

Кандидатот за претседател на РМ, Стево Пендаровски, денеска, почнувајќи од 16:00 часот ќе ги посети Карбинци, Пробиштип и Штип. Во 16:00 часот Пендаровски ќе оствари средба со граѓаните на село ...

Иванов:Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993-та ...

Курир - 05.04.2014

Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993та, обвини на денешната ТВ дебата на МРТ, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе ...

ВИДЕО: Срамни манипулации на МТВ за изборите

А1 On - 05.04.2014

МТВ од почетокот на кампањата води пристрасна политика во известувањето, но оваа појава почнува да добива срамни димензии во однос на новинарството. Како пред 20 години, МТВ на своите информативни ...

ВИДЕО: Досадната дебата изроди енигма – Кој е советникот на Иванов?

А1 On - 05.04.2014

Наместо во живо, МТВ се одлучи да емитува снимка на дебата со претседателските кандидати со што ја направи уште подасадна и така стерилната и неинвентивна емисија која едвај и да можеше да се догледа.

Милошоски: Пендаровски нема капацитет да биде претседател кој ќе обединува

Курир - 05.04.2014

Антонио Милошоски, носител на листа во петтата изборна единица, во интерву за Нетпрес вели дека кандидатот за претседател на опозициската СДСМ, Стево Пендаровски, нема доволно капацитет да ги обедини ...

(ВИДЕО) Пендаровски од Штип: Повикувам на граѓанска мобилизација за промени

А1 On - 05.04.2014

„Денес Македонија е раскарана со сите соседи и каска позади сите во регионот. Во нашава држава законите селективно се применуваат. Дури и Рамковниот договор, кој е од суштинска важност за опстанокот ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: Повикувам на граѓанска мобилизација

+инфо - 05.04.2014

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски вечерва на митингот во Штип ја претстави својата програма. Тој нагласи дека наместо да се градат споменици и државните пари да се трошат залудно, треба да се ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: Државата без луѓе не може

+инфо - 05.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Злетово и Пробиштип. Во рамките на посетата на Злетово, жителите на ова населено место го пречекаа со позитивни ...

Пендаровски: Граѓанинот пред сѐ, затоа што државата без луѓе не може

А1 On - 05.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Злетово и Пробиштип. Во рамките на посетата на Злетово, жителите на ова населено место го пречекаа со позитивни ...

Пендаровски побара поддршка од охриѓани

Сител - 05.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на државата Стево Пендаровски вечерва на митинг во Охрид ја побара поддршката на граѓаните од овој град. Пред присутните Пендаровски се осврна на неколку точки од ...

Пендаровски: Солидарност и подадена рака ќе бидат приоритет

+инфо - 05.04.2014

Jа поминав цела Македонија, ги видов реакциите на граѓаните. Велат не ни ја бива работата. Затоа ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту нивниот кандидат за претседател не ја уживаат поддршката на народот.

Пендаровски: Солидарност и подадена рака ќе бидат приоритет

А1 On - 05.04.2014

Jа поминав цела Македонија, ги видов реакциите на граѓаните. Велат не ни ја бива работата. Затоа ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту нивниот кандидат за претседател не ја уживаат поддршката на народот.

Пендаровски во Охрид повтори дека треба да има консензус за името

МРТ - 05.04.2014

Кандидатот за председател на Социјал демократскиот сојуз, Стево Пендаровски одржа митинг во Охрид, се осврна на трите точки од неговата програма: економија, демографија, демократија.

Пендаровски - Македонија е најголемата мизерија во Европа денес

Inpress - 05.04.2014

Охрид, 5. април 2014 (ИНПРЕС) Според сите економски индикатори, по сите економски и финансиски организации, Македонија е најголемата мизерија во Европа денес.

Името во кампањите

МКД - 05.04.2014

Оспорувањето на името не е централна тема на претседателските кандидати, ама ставовите се доволно јасни. Моментално, оспореното и суспендирано име е потежок проблем за Македонија и од невработеноста, ...

Популарноста на Пендаровски и СДСМ растат, но само во Грција

Нетпрес - 05.04.2014

Позицијата на Груевски против Грција била премногу тешка. Зад ова обвинување адресирано до македонскиот премиер, што беше објавено во дел од грчките онлајн медиуми не стои грчка, туку македонска ...

ВИДЕО: Пендаровски дури и во дебатата го бранеше Бранко Црвенковски

Нетпрес - 05.04.2014

Целосна доминација на актуелниот претседател и кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов на телевизиската дебата на националниот сервис. Иванов даваше конкретни одговори и беше убедлив во својот настап.

СДСМ: Пендаровски вчера ги обедини сите охриѓани

+инфо - 05.04.2014

Вчера беше чест и гордост да се биде опозиционер во Охрид. Синоќешниот митинг на градскиот плоштад во Охрид покажа со полни гради дека имаат опозиционерски дух и се собраа во огромен број за да му ...

Штипјани попладне ќе имаат средба со Пендаровски

+инфо - 05.04.2014

Кандидатот за претседател на Македонија, Стево Пендаровски, денеска, почнувајќи од 16 часот ќе ги посети Карбинци, Пробиштип и Штип, а ќе оствари средба со граѓаните на село Злетово.

Милошоски: Пендаровски не е способен да го обедини СДСМ, а не пак да биде претседател кој обединува

Нетпрес - 05.04.2014

Антонио Милошоски, носител на листа во петтата изборна единица, во интерву за Нетпрес вели дека кандидатот за претседател на опозициската СДСМ, Стево Пендаровски, нема доволно капацитет да ги обедини ...

ВИДЕО: Биографијата на Стево Пендаровски

Либертас - 05.04.2014

Во продолжение ви го пренесуваме промотивниот спот со биографијата на кандидатот за претседател на Македонија од СДСМ, Стево ...

Иванов:Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност

Република - 05.04.2014

Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993та, обвини на денешната ТВ дебата на МРТ, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе ...

Пендаровски: Македонија мора да биде мајка за сите

Република - 05.04.2014

Македонија мора да биде мајка за сите, а не маќеа за некои. Затоа не можам да ги поддржам и да ги разберам, во 21 век повиците за етничка мобилизација, повиците на едно етничко трло, наспроти ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Срамно е Охрид да го валкаш со валкани пари и луѓе како Субрата Рој

Локално - 05.04.2014

„Ја имам честа да се обратам во градот на словенските просветители Климент и Наум Охридски. Тие уште долги години ќе го чуваат македонскиот народ. Охрид бил и мора да остане центар на уникатноста и ...

(Видео) Пендаровски од Штип: Повикувам на граѓанска мобилизација за промени!

Либертас - 05.04.2014

„Денес Македонија е раскарана со сите соседи и каска зад сите во регионот. Во нашава држава законите селективно се применуваат. Дури и Рамковниот договор, кој е од суштинска важност за опстанокот на ...

Пендаровски (ВИДЕО): Граѓанинот пред сѐ, затоа што државата без луѓе не може

Бриф - 05.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Злетово и Пробиштип. Во рамките на посетата на Злетово, жителите на ова населено место го пречекаа со позитивни ...

Пендаровски денеска е во Карбинци, Пробиштип и Штип

Локално - 05.04.2014

Кандидатот за претседател на РМ, Стево Пендаровски, денеска, почнувајќи од 16:00 часот ќе ги посети Карбинци, Пробиштип и Штип. Во 16:00 часот Пендаровски ќе оствари средба со граѓаните на село ...

Стево Пендаровски денеска во Карбинци, Пробиштип и Штип

Sky - 05.04.2014

Кандидатот за претседател на РМ, Стево Пендаровски, денеска, почнувајќи од 16:00 часот ќе ги посети Карбинци, Пробиштип и Штип. Во 16:00 часот Пендаровски ќе оствари средба со граѓаните на село ...

Претседателските кандидати и партиските лидери со набиена агенда

Фактор - 05.04.2014

Митингот на кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов вечерва се оддржува во Скопје. Претходно Иванов има и средби со граѓани во Петровец, ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Народот на 13-ти април ќе се справи со власта

Бриф - 05.04.2014

-Ја имам честа да се обратам во градот на словенските просветители Климент и Наум Охридски. Тие уште долги години ќе го чуваат македонскиот народ. Охрид бил и мора да остане центар на уникатноста и ...

(Видео) Пендаровски: Граѓанинот пред сѐ, државата без луѓе не може

Либертас - 05.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Злетово и Пробиштип. Во рамките на посетата на Злетово, жителите на ова населено место го пречекаа со позитивни ...

Пендаровски ќе ги распространел промотерите во далечните краеви на Македонија

Република - 05.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија предложен од СДСМ, Стево Пендаровски,на дебатата емитувана на МРТ. истакна дека ќе ги распространел промотерите во далечните краеви на Македонија.

Пендаровски во одбрана на Црвенковски

Република - 05.04.2014

Претседателскиот кандидат поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски во својот настап на вечерапната дебата проба да го одбрани Бранко Црвенковски изјавувајќи дека Македонија по однос на виталните сектори ...

ПЕНДАРОВСКИ: Граѓанинот пред сѐ, затоа што државата без луѓе не може! (ФОТО, ВИДЕО)

Sky - 05.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Злетово и Пробиштип. Во рамките на посетата на Злетово, жителите на ова населено место го пречекаа со позитивни ...

СТЕВО: Принципите на солидарност и подадена рака ќе бидат приоритет! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 05.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ја продолжи својата дневна агенда преку посети на места во штипската околина. Стево оствари средба со жителите на општина Карбинци, на кои им го пренесе ...

Анкета Пендаровски најпозитивно лице во македонија со 58,7% поддршка кај народот!

Sky - 05.04.2014

Резултатите од анкетата на Рејтинг и Фокус, покажуваат дека најпозитивно мислење граѓаните имаат за кандидатот на опозицијата Стево Пендаровски, а веднаш по него е актуелниот претседател Ѓорге ...

Иванов:Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993-та ...

Вистина.мк - 05.04.2014

Пендаровски како советник во два кабинети ја остави државата со неажурирани планови за безбедност од 1993та, обвини на денешната ТВ дебата на МРТ, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе ...

Пендаровски дури и во дебатата со Иванов го бранеше Бранко Црвенковски (ВИДЕО)

Вистина.мк - 05.04.2014

Целосна доминација на Иванов на телевизиската дебата на националниот сервис. Иванов даваше конкретни одговори и беше убедлив во својот настап. Се осврна на приоритетите, на делот на надовершната ...

Пендаровски: Со нови политики да се сврти нова страница во историјата на Македонија

Канал5 - 04.04.2014

Македонија е најголемата мизерија во Европа денес. Ние сме на дното на Балканот а Балканот е најсиромашниот дел од Европа, рече Стево Пендаровски на вечерашниот митинг во Охрид.

Пендаровски најави комплетна политичка промена во земјата

24 Вести - 04.04.2014

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од Охрид најави комплетна политичка промена во земјата. Само една сила може да ги сруши, а тоа се самите себе си.

Консензус за црвените линии, референдум за прифатливо решение

Дневник - 04.04.2014

Kандидатот за претседател на СДСМ и на коалицијата Стево Пендаровски вели дека има јасен концепт. Мандатот го даваат граѓаните и затоа јас им се обраќам директно на нив, вели професорот на ...

Формулата Албанци плус странци

Дневник - 04.04.2014

Ирена Радовановиќ Чак Фини, човекот што ја „измислил“ продажбата во дјути фри-шоповите каква што е денес, заработил речиси осум милијарди долари и 99 отсто од парите им ги дал на сиромашни деца за ...

Пендаровски: Да им дадеме шанса на нови луѓе

Дневник - 04.04.2014

Ќе бидам претседател кој ќе работи за доброто на граѓаните и на Македонија, рече претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски пред жителите на скопската населба Ченто. - Не смее да има делби.

Пендаровски: Ќе ги решавам проблемите, нема да бегам од нив

Утрински - 04.04.2014

Граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци се собраа во голем број да го слушнат, да го поздрават и да му ја дадат својата поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Пендаровски: Македонија ќе биде земја со која ќе се гордееме

Утрински - 04.04.2014

Охрид - Кандидатот на СДСМ на претседателските избори Стево Пендаровски, вечерва од Охрид најави комплетна политичка промена во земјата. Само една сила може да ги сруши, а тоа се самите себе си.

Пендаровски побара поддршка од охриѓани

Алсат-М - 04.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на државата Стево Пендаровски вечерва на митинг во Охрид ја побара поддршката на граѓаните од овој град. Пред присутните Пендаровски се осврна на неколку точки од ...

Анкета на „Фокус“ и на „Рејтинг“: Пендаровски во благо водство пред Иванов

Фокус - 04.04.2014

Пендаровски има предност од 1,8 отсто проценти пред Иванов, но ако се земе стандардната статистичка грешка за ова истражување која се движи од +2,65 отсто до – 2,65 отсто може да за очекуваме ...

Каква кампања водат претседателските кандидати?

Канал5 - 04.04.2014

Два сосема различни концепти на водење на политичка битка и обраќање кон граѓаните може да се забележат на речиси половина од кампањата за претседателските избори.

Анкета „Рејтинг“ и „Фокус“: Тесно водство на Пендаровски пред Иванов

Нова ТВ - 04.04.2014

Во рамки на редовното истражување, кое за потребите на „Фокус“ го изработи агенцијата „Рејтинг“, ги истражувавме ставовите на граѓаните во однос на претседателската кампања, нивното мислење за ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Стево низ старата чаршија во Охрид

+инфо - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски по посетата на Вевчани пристигна во Охрид. Тој најпрво ја посети црквата Успение на Пресвета Богородица. Во Старата чаршија Пендаровски го пречекаа голем ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Потребна е комплетна политичка промена

А1 On - 04.04.2014

Зарем државата не е народот, како тоа државата е пред се, а е дел од народот? Младите ни бегаат надвор од државата. Ова беше еден од коментарите на мештаните во општина Дебарца.

Пендаровски:На 13 Април е шансата за конечна смена на власта на 27

Нова ТВ - 04.04.2014

Македонија денес е најголемата мизерија во Европа според сите економски индикатори и меѓународни финансиски институции, рече кандидатот на СДСМ за претседател на Македонија Стево Пендаровски на ...

Пендаровски: Народот масовно бега од државата

Алфа - 04.04.2014

Народот масовно бега од сопствената држава, иселувањето е со невидени пропорции, држава се испразни. Народот масовно бега од сопствената држава, иселувањето е со невидени пропорции, држава се ...

ПЕНДАРОВСКИ ВО ОХРИД: Да се запре партизацијата во сите институции

Телеграф - 04.04.2014

Пендаровски од Охрид најави дека за сите прашања што ги интересираат граѓаните својата концепција и програма ќе ја соочи со противкандидатот од владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ ...

Пендаровски: Потребна е комплетна политичка промена

Нова ТВ - 04.04.2014

Зарем државата не е народот, како тоа државата е пред се, а е дел од народот? Младите ни бегаат надвор од државата. Ова беше еден од коментарите на мештаните во општина Дебарца.

Митинг на СДСМ во недела на плоштадот „Пела“ во Скопје

А1 On - 04.04.2014

СДСМ за в недела, во19:30 часот најавува голем граѓански собир за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, на плоштадот „Пела“ во Скопје. На митингот, на вториот ден од кампањата за вонредните ...

ВИДЕО И ГАЛЕРИЈА Вевчанци до Пендаровски: Како вие можете сам, а Иванов мора со цела Влада?

+инфо - 04.04.2014

Втор пат за десет дена доаѓам овде кај вас бидејќи вие сте изворот на демократијата и слободната мисла и убеден сум дека на 13-ти овој месец убави вести ќе стигнат од тука за сите нас, рече ...

(ФОТО) Вевчанци до Пендаровски: Како вие можете сам, а другиот мора со цела Влада?

А1 On - 04.04.2014

Втор пат за десет дена доаѓам овде кај вас бидејќи вие сте изворот на демократијата и слободната мисла и убеден сум дека на 13-ти овој месец убави вести ќе стигнат од тука за сите нас, рече Стево ...

Пендаровски: Ќе ги решавам пролемите, нема да бегам од нив

Нова ТВ - 04.04.2014

Граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци се собраа во голем број да го слушнат, да го поздрават и да му ја дадат својата поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

(ВИДЕО) Пендаровски од Охрид: Народот на 13-ти април ќе се справи со власта

А1 On - 04.04.2014

Ја имам честа да се обратам во градот на словенските просветители Климент и Наум Охридски. Тие уште долги години ќе го чуваат македонскиот народ. Охрид бил и мора да остане центар на уникатноста и ...

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: Народот на 13-ти април ќе се справи со власта

+инфо - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски пред граѓаните на преполниот градски плоштад во Охрид рече дека словенските просветители Климент и Наум Охридски уште долги години ќе го чуваат ...

Рејтинг: За Пендаровски ќе гласаат 36,9% а за Иванов 35,1%

А1 On - 04.04.2014

Во рамки на редовното истражување, кое за потребите на „Фокус“ го изработи агенцијата „Рејтинг“, ги истражувавме ставовите на граѓаните во однос на претседателската кампања, нивното мислење за ...

Пендаровски: Ќе бидам претседател кој нема да дели по ниту една основа

Макфакс - 04.04.2014

„Маките ви се големи. Но, јас нема да бегам од нив. Само нивното решавање ќе ја води Македонија напред “, им порача претседателскиот кандидат од редовите на СДСМ, Стево Пендаровски, на жителите од ...

СДСМ и Грција свират по исти ноти – промена на македонските црвени линии

Нетпрес - 04.04.2014

Изборите се наближуваат, а се уште не чувме конкретно која е позицијата на Пендаровски и СДСМ за проблемот што Атина го има со нашето уставно име и со нашиот идентитет.

Пендаровски денеска во Oхрид и Охридско

+инфо - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ја започнува посетата во охридскиот регион во 12.30 часот во село Белчишта, каде ќе оствари средби со тамошните жители.

Пендаровски денеска во охридски регион

А1 On - 04.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски денеска во 12:30 часот од село Беличишта ќе ја започне посетата во охридскиот регион. Тој потоа посетата ќе ја продолжи со прошетка и посета на ...

Додовска: Пендаровски го пресликува однесувањето, ликот и делото на Бранко Црвенковски

Курир - 04.04.2014

Кампањата за претседателските избори е во тек, а за неколку дена започнува и кампања за предвремените парламентарни избори. Резултатите од анкетите кои го истражуваат јавното мислење велат дека ...

Анкета на „Фокус“ и на „Рејтинг“: Пендаровски води со 36,9 отсто пред Иванов со 35,1 отсто

+инфо - 04.04.2014

Стево Пендаровски води со 36,9 отсто пред Ѓорге Иванов со 35,1 отсто во последната анкета на агенцијата „Рејтинг“, која е изработена за потребите на „Фокус“.

Анкета на „Рејтинг“: Пендаровски во блага предност пред Иванов

МКД - 04.04.2014

Најголем дел од граѓаните сметаат дека во земјата се потребни значајни промени. Дури 68,5 отсто се поблиску до ставот „Во Македонија се потребни значајни промени", наспроти 31,5 отсто кои се поблиски ...

Анкета на „Рејтинг“ - Пендаровски 36,9%, Иванов 35,1% поддршка кај граѓаните

Inpress - 04.04.2014

Скопје, 4. април 2014 (ИНПРЕС) Во рамки на редовното истражување, кое за потребите на „Фокус“ го изработи агенцијата „Рејтинг“, истражувани се ставовите на граѓаните во однос на претседателската ...

Анкета на Рејтинг и Фокус: Неизвесна трката меѓу Иванов и Пендаровски во првиот круг

Макфакс - 04.04.2014

Тесна трка меѓу актуелниот претседател Ѓорге Иванов и кандидатот на опозицијата Стево Пендаровски во првиот круг од претседателските избори, се предвидувањата на анкетата спроведена од агенцијата ...

Пендаровски со навреди и омраза исто како Црвенковски и Заев

Курир - 04.04.2014

Пресекот од досегашните настапи на кандидатите за претседател на Република Македонија укажуваат на два различни концепта на водење на политичката битка.

Пендаровски: Потребна ни е политичка промена

Нетпрес - 04.04.2014

Власта ја претвори нашата држава во друштво со ограничена одговорност. Нивна сопствена фирма. Затоа нам ни е потребна комплетна политичка промена преку којашто законите ќе важат и за царот и за ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Власта ја претвори државата во друштво со ограничена одговорност

+инфо - 04.04.2014

Зарем државата не е народот, како тоа државата е пред сè, а е дел од народот? Младите ни бегаат надвор од државата, коментираа двајца жители на општина Дебрца денеска, при средбата со Стево ...

Анализа за реториката во досегашниот тек на претседателската кампања

Сител - 04.04.2014

Гнев и омраза наспроти отчетност и промоција на проекти. Пресекот на досегашните настапи на кандидатите за претседател во предизборната кампања покажува дека говорите на Пендаорвски избилуваат со ...

Пендаровски од струшко - Потребна е нова опција, каде граѓаните нема да се делат по етничка, верска или партиска ...

Inpress - 04.04.2014

Струга, 4. април 2014 (ИНПРЕС) Кандидатот за претседател на Република Македонија од опозиционата СДСМ Стево Пендаровски денеска ги посети струшките села Бороец и Подгорци.

Златко Ориѓански за уметноста и политиката

Нова ТВ - 04.04.2014

Во интервју за НОВА Златко Ориѓански зборува за неговата одлука да му подари песна на претседателскиот кандидат Пендаровски, за кризата на идентитетот и влијанието на политиката врз културата и ...

Анализа:Иванов со отчет,Пендаровски со отровни стрели

Алфа - 04.04.2014

После десетина дена од претседателската кампања веќе станува јасно какви стратегии користат претседателските каднидати. Актуелниот претседател и кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Иванов главно се фокусира на ...

ВИДЕО Пендаровски: Водиме во сите категории, да немате дилеми

+инфо - 04.04.2014

Водиме во сите категории, да немате дилеми, им порача претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, на жителите на Охридско, со кои денеска имаше низа средби.

Биографски ТВ спот за кандидатот за претседател Пендаровски

+инфо - 04.04.2014

СДСМ, чиј кандидат за изборите за претседател е професорот Стево Пендаровски, до медиумите испрати биографски ТВ спот од нејзиниот адут во трката што ќе се одржи на 13 април.

Стево Пендаровски – биографски ТВ спот

А1 On - 04.04.2014

Биографско видео од кандидатот за претседател на Република Македонија, Стево ...

Утрешен „Слободен печат“: Анкета на агенцијата Рејтинг - Пендаровски води пред Иванов

+инфо - 04.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Пендаровски води пред Иванов - Анкета на агенцијата Рејтинг - Иванов бега од дебати - сите го канат и го чекаат, засега само Јанко „Јади бурек“ се ...

Митинг на СДСМ в недела на плоштадот „Пела“ во Скопје

+инфо - 04.04.2014

СДСМ за в недела, во19:30 часот најавува голем граѓански собир за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, на плоштадот „Пела“ во Скопје. На митингот, на вториот ден од кампањата за вонредните ...

Пендаровски во Вевчани: Иванов не го познава убаво уставот

Нова ТВ - 04.04.2014

-Втор пат за десет дена доаѓам овде кај вас бидејќи вие сте изворот на демократијата и слободната мисла и убеден сум дека на 13-ти овој месец убави вести ќе стигнат од тука за сите нас, рече Стево ...

(ВИДЕО) Пендаровски низ Старата чаршија во Охрид

А1 On - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, по денешната посета на Вевчани вечерва е во Охрид. По пристигнувањето, прво беше во црквата Успение на Пресвета Богородица.

ВИДЕО Кој е всушност, СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ?

Sky - 04.04.2014

Стево ќе биде првиот македонски претседател, кој живеел и на левиот и на десниот дел на Вардар, низ кој во тоа време не пловеа галии и не беа стасани гусарите...

ВИДЕО Пендаровски: Водиме во сите категории, да немате дилеми

Sky - 04.04.2014

Оваа власт не нуди можности младите да останат овде. Сега имаме историска шанса да ги вратиме младите во нашата држава. Сега имаме историска шанса да ја вратиме државата на вистинскиот правец, порача ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Водиме во сите категории, да немате дилеми

Бриф - 04.04.2014

Кандидатот за претседател на Р.Македонија, Стево Пендаровски, денеска е на средби со жителите на охридско-струшкиот ...

Додовска: Пендаровски го пресликува ликот и делото на Бранко Црвенковски

Република - 04.04.2014

Политикологот Иванка Додовска, професор на Правен факултет, во интервју за Курир вели дека Стево Пендаровски има еден момент во којшто го пресликува однесувањето, ликот и делото на Бранко Црвенковски.

ГОЛЕМ ГРАЃАНСКИ СОБИР: СДСМ и Пендаровски најавуваат голем митинг вечерва во Скопје!

Sky - 04.04.2014

Вечерва во Скопје, на плошадот Пела во 19.30 часот ќе се одржи голем граѓански собир за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и на коалициските ...

(ВИДЕО) Пендаровски во скопско порача дека е доста од делби

Локално - 04.04.2014

Не смее да има делби. Ако си член на ВМРО-ДПМНЕ ќе добиеш се, а ако не ништо. Но, мојот план е да не ги делам луѓето ни по партиска определба, ни по вера ни нација. Да заборавиме на тие делби.

Анкета на „Рејтинг“ и „Фокус“:68,5% од анкетираните Македонци бараат промени,92% од анкетираните Албанци бараат ...

Локално - 04.04.2014

Во рамки на редовното истражување, кое за потребите на „Фокус“ го изработи агенцијата „Рејтинг“, ги истражувала ставовите на граѓаните во однос на претседателската кампања, нивното мислење за ...

ФОТО/ВИДЕО Вевчанци до Стево: Како вие можете сам, а другиот мора со цела Влада!

Sky - 04.04.2014

-Втор пат за десет дена доаѓам овде кај вас бидејќи вие сте изворот на демократијата и слободната мисла и убеден сум дека на 13-ти овој месец убави вести ќе стигнат од тука за сите нас, рече Стево ...

(ВИДЕО) Вевчанци: Како вие можете сам, а другиот мора со цела Влада?

Бриф - 04.04.2014

-Втор пат за десет дена доаѓам овде кај вас бидејќи вие сте изворот на демократијата и слободната мисла и убеден сум дека на 13-ти овој месец убави вести ќе стигнат од тука за сите нас, рече Стево ...

Петровец го пречека Пендаровски со роденденска торта

Република - 04.04.2014

Граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци вчера имаа средба со претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. -Дојдов да зборувам тука со вас, да ги слушнам вашите маки, да си направиме ...

Пендаровски: Народот масовно бега од сопствената држава

Локално - 04.04.2014

Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски вечерва од Охрид најави комплетна политичка промена во земјата. Само една сила може да ги сруши, а тоа се самите себе си.

СДСМ најавува голем граѓански собир во недела во 19:30 на плоштадот Пела во Скопје

Либертас - 04.04.2014

СДСМ за во недела, во 19:30 часот на плошадот Пела во Скопје најавува голем граѓански собир за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и промоција на кандидатите за пратеници на СДСМ и на ...

Анкета на Рејтинг и Фокус: Стево Пендаровски води пред Ѓорге Иванов

Либертас - 04.04.2014

Во рамки на редовното истражување, кое за потребите на „Фокус“ го изработи агенцијата „Рејтинг“, биле истражувани ставовите на граѓаните во однос на претседателската кампања, нивното мислење за ...

Пендаровски денеска во охридскиот регион

Бриф - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ја започнува посетата во охридскиот регион во 12:30 часот во село Белчишта, каде ќе оствари средби со тамошните жители.

(ВИДЕО) Пендаровски од Вевчани: Генераторот на кризата е досегашната власт на чело со премиерот

Либертас - 04.04.2014

- Втор пат за десет дена доаѓам овде кај вас бидејќи вие сте изворот на демократијата и слободната мисла и убеден сум дека на 13-ти овој месец убави вести ќе стигнат од тука за сите нас, рече Стево ...

Кој е Стево Пендаровски? Партијата му спреми биографско видео

Фактор - 04.04.2014

СДСМ денеска до медиумите испрати биографско видео во кое го претставува својот претседателски кандидат Стево Пендаровски. Во видеото се наведени некои повеќе, но и некои помалку познати факти од ...

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, денеска во охридскиот регион

Sky - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ја започнува посетата во охридскиот регион во 12:30 часот во село Белчишта, каде ќе оствари средби со тамошните жители.

Пендаровски денеска во Oхрид и Охридско

Либертас - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ја започнува посетата во охридскиот регион во 12.30 часот во село Белчишта, каде ќе оствари средби со тамошните жители.

АНКЕТА Стево Пендаровски во водство пред Ѓорге Иванов!

Sky - 04.04.2014

Агенцијата Рејтинг и неделникот ФОКУС го мереа изборното расположение за првиот круг и анализата упатува на тоа дека ќе се води тесна трка меѓу Пендаровски и Иванов уште во првиот круг од изборите.

(ВИДЕО) Пендаровски: Срамно е Охрид да го валкаш со валкани пари и луѓе како Субрата Рој

Либертас - 04.04.2014

„Ја имам честа да се обратам во градот на словенските просветители Климент и Наум Охридски. Тие уште долги години ќе го чуваат македонскиот народ. Охрид бил и мора да остане центар на уникатноста и ...

Пендаровски подготвува капитулација за името: Без меѓуетнички консензус нема преговори кај Нимиц

Република - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски продолжува да настапува со антидржавниот став барајќи државен конзензус за името. Во последното интервју во емисијата „15 минути“ на Алсат-М ...

Анкета на Рејтинг и Фокус - Неизвесна трката меѓу Иванов и Пендаровски во првиот круг

Канал 77 - 04.04.2014

Тесна трка меѓу актуелниот претседател Ѓорге Иванов и кандидатот на опозицијата Стево Пендаровски во првиот круг од претседателските избори, се предвидувањата на анкетата спроведена од агенцијата ...

Фото/видео Пендаровски пред илјадници: народот на 13-ти април ќе се справи со власта

Sky - 04.04.2014

-Ја имам честа да се обратам во градот на словенските просветители Климент и Наум Охридски. Тие уште долги години ќе го чуваат македонскиот народ. Охрид бил и мора да остане центар на уникатноста и ...

ВИДЕО ПЕНДАРОВСКИ РАСПАЛИ ПО ДПМНЕ - НЕ ГО ВАЛКАЈТЕ ОХРИД!!

Sky - 04.04.2014

ВИДЕО ПЕНДАРОВСКИ РАСПАЛИ ПО ДПМНЕ - НЕ ГО ВАЛКАЈТЕ ОХРИД!! ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ВО ОХРИД (КЛИК ...

ПЕНДАРОВСКИ: Потребна е комплетна политичка промена! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 04.04.2014

Зарем државата не е народот, како тоа државата е пред се, а е дел од народот? Младите ни бегаат надвор од државата. Ова беше еден од коментарите на мештаните во општина Дебарца.

Пендаровски: Ќе бидам претседател кој нема да дели по ниту една основа

Канал 77 - 04.04.2014

„Маките ви се големи. Но, јас нема да бегам од нив. Само нивното решавање ќе ја води Македонија напред “, им порача претседателскиот кандидат од редовите на СДСМ, Стево Пендаровски, на жителите од ...

Пендаровски денеска во Охрид

Локално - 04.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ја започнува посетата во охридскиот регион во 12:30 часот во село Белчишта, каде ќе оствари средби со тамошните жители.

(ВИДЕО)Стево Пендаровски биографски ТВ спот

Локално - 04.04.2014

Стево ќе биде првиот македонски претседател кој живеел и на левиот и на десниот брег на Вардар… ..Идниот претседател на Македонија не е член на ниедна партија и не мисли да се ...

(ФОТО) Пендаровски: Потребна е комплетна политичка промена

Бриф - 04.04.2014

Зарем државата не е народот, како тоа државата е пред се, а е дел од народот? Младите ни бегаат надвор од државата. Ова беше еден од коментарите на мештаните во општина Дебарца.

(ВИДЕО) Пендаровски од Дебарца: Водиме во сите категории, да немате дилеми

Либертас - 04.04.2014

„Власта ја претвори нашата држава во друштво со ограничена одговорност. Нивна сопствена фирма. Затоа нам ни е потребна комплетна политичка промена преку којашто законите ќе важат и за царот и за ...

Слободен печат: Ставрески уверен дека не е фактор во аферата Актор

Либертас - 04.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Пендаровски води пред Иванов – Анкета на агенцијата Рејтинг - Иванов бега од дебати – сите го канат и го чекаат, засега само Јанко „Јади бурек“ се ...

Иванка Додовска-универзитетски професор: Пендаровски го пресликува однесувањето, ликот и делото на Бранко Црвенковски

Вистина.мк - 04.04.2014

Кампањата за претседателските избори е во тек, а за неколку дена започнува и кампања за предвремените парламентарни избори. Резултатите од анкетите кои го истражуваат јавното мислење велат дека ...

Анкета на Димитрија Чуповски: Водат ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорге Иванов

24 Вести - 03.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ има поголема поддршка меѓу избирачите од СДСМ за претстојните парламентарни избори, а нивниот претседателски кандидат Ѓорге Иванов води пред Стево Пендаровски, покажуваат резултатите од ...

Пендаровски на средби со граѓани: „честит роденден претседателе“

Телма - 03.04.2014

Со песна и подарок за 51- от роденден, граѓаните го пречекаа кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски при неговата денешна посета во скопската населба Ченто .

Пендаровски ја претстави програмата во Зелениково

Канал5 - 03.04.2014

- Ќе бидам претседател кој нема да го дели народот на наши и ваши и ќе нема партизација, порача кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски на средбата со граѓани во скопско Зелениково.

Заев и шекеринска во Тетово: пендаровски знае да не` обедини во државата

Телма - 03.04.2014

Популарноста на претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендароски секојдневно расте, затоа што народот во него препозна надпартиска личност, образован човек на кој не му треба ментор, изјави ...

Заев: Пендаровски ќе ги застапува интересите на сите граѓани

Утрински - 03.04.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и заменик претседателката Радмила Шеќеринска вечерва ја завршија обиколката на повеќе населени места во Тетовско со митинг пред партиското седиште во Тетово.

Средби на Пендаровски со жителите на Ченто, Хиподром и Јурумлери

Алсат-М - 03.04.2014

Ќе бидам претседател кој ќе работи за доброто на граѓаните и на Македонија, рече претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски пред жителите на скопската населба Ченто. - Не смее да има делби.

Пендаровски: Ќе ви покажам поинаква, департизирана Македонија

Дневник - 03.04.2014

Моја заложба е да ви покажам дека постои поинаква Македонија, поинаков концепт кој мора да го следиме ако сакаме да не ја изгубиме државата, им порача кандидатот за претседател на СДСМ Стево ...

Пендаровски: Приоритети ќе ми бидат економијата, демографијата и демократијата

Дневник - 03.04.2014

Kандидатот на СДСМ за претседател Стево Пендаровски на митинг во Делчево како свои приоритети, во извршувањето на претседателската функција, доколку биде избран, ги подвлече економијата, ...

Пендаровски: Доста е од делби

24 Вести - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, жителите на скопската населба Ченто денеска го пречекаа со желби тој да биде новиот претседател на Македонија.

Пендаровски денеска во Ченто, Синѓелиќ, Хиподром и неколку села

+инфо - 03.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средби со граѓани и свои обраќања во неколку скопски населби и неколку села.

СДСМ: Време е за промени

+инфо - 03.04.2014

Нашата одлука за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски беше само првиот чекор со кој се навести новата и сосема поинаква политика којa несомнено го носи приматот граѓанска и обединувачка.

Пендаровски сам против „гардата“ на Иванов

Р.С.Европа - 03.04.2014

Станува збор за целосно поинаков пристап на понудата за Претседател на Македонија. За успешноста на едниот или другиот пак, според упатените, ќе решат неопределените.

Пендаровски денеска наполни 51 година

+инфо - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски денеска наполни 51 година. Професорот Пендаровски е роден на 3 април 1963 година во Скопје и е доцент по меѓународна безбедност, надворешна ...

ФОТО: Младите од Гази Баба му го честитаа роденденот на Пендаровски

А1 On - 03.04.2014

Младите од Гази Баба му го честитаа роденденот на кандидатот на СДСм за претседател на државата Стево Пендаровски. Инако Пендаровски денеска наполни 51 година. Тој е роден на 3.

ВИДЕО Пендаровски за АлсатМ: Јас не сум ничиј продукт!

+инфо - 03.04.2014

Јас не сум излегол од партиски инкубатор, не ме промовирал некој друг и јас не сум од вчера, не само според возраста која ја носам, туку и според моите јавни настапи, јас сум околу 16-17 години ...

Пендаровски на средби со жителите од Скопско: „Македонија да биде мајка на сите“

Нова ТВ - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски денеска оствари средби со жителите на Ченто, Сингелиќ, Хиподром и Јурумлери. - Ќе бидам претседател кој ќе работи за доброто на граѓаните и на ...

ВИДЕО: Пендаровски: Јас не сум ничиј продукт!

А1 On - 03.04.2014

Јас не сум излегол од партиски инкубатор, не ме промовирал некој друг и јас не сум од вчера, не само според возраста која ја носам, туку и според моите јавни настапи, јас сум околу 16-17 години ...

ВИДЕО и ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Македонија да биде мајка на сите

+инфо - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, жителите на скопската населба Ченто денеска го пречекаа со желби тој да биде новиот претседател на Македонија.

Младите му го честитаа роденденот на Пендаровски

+инфо - 03.04.2014

Социјалдемократската младина од Гази Баба му го честита роденденот на кандидатот на СДСМ за претседател на државата, Стево Пендаровски, кој денеска наполни 51 година. Пендаровски е е роден на 3.

(ВИДЕО) Стево во скопско: Да ни бидете претседател

А1 On - 03.04.2014

Честитки и желби Стево Пендаровски да биде новиот претседател на Македонија. Вака го пречекаа претседателскиот кандидат Пендаровски, жителите на скопската населба Ченто.

Пендаровски на средби со граѓани низ скопските рурални општини

Алфа - 03.04.2014

Со честитки за роденденот, жителите на Зелениково, Илинден и Петровец му посакаа успех на кандидатот Стево Пендаровски на престојните претседателски избори.

Утрешен „Слободен печат“: Јанкулоска работи во две смени - претпладне лови криминалци, а попладне гласови

+инфо - 03.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Крвав пир во салата „Борис Трајковски“ - 15-годишно момче прободено со нож - Иванов роден за дуели, ама шефот не му дава - Пендаровски го кани и му ...

Пендаровски од Куманово: Промени за еднакво општество за сите!

Макфакс - 03.04.2014

Партизацијата на институциите доведе до тоа младите да си ја бараат среќата надвор од границите на Македонија. За да нашата земја стане дом на сите граѓани прва наша задача е создавање на шанса за ...

ПЕНДАРОВСКИ: Ќе се заложувам за подобар живот на сите граѓани

Телеграф - 03.04.2014

Да им дадеме шанса на нови луѓе и на нови политики. Да завртиме нова страна во историјата, повика Стево Пендаровски, кандидат за претседател на СДСМ Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Ќе ги решавам проблемите, нема да бегам од нив

А1 On - 03.04.2014

Граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци се собраа во голем број да го слушнат, да го поздрават и да му ја дадат својата поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО Пендаровски: Ќе ги решавам проблемите, нема да бегам од нив!

+инфо - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски пред граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци вети концепт без поделби. -Дојдов да зборувам тука со вас, да ги слушнам вашите маки, да си ...

Пендаровски од Куманово: Промени за еднакво општество за сите

Нова ТВ - 03.04.2014

Партизацијата на институциите доведе до тоа младите да си ја бараат среќата надвор од границите на Македонија. За да нашата земја стане дом на сите граѓани прва наша задача е создавање на шанса за ...

Пендаровски денеска ќе се сретне со граѓани од неколку скопски населби и села

Локално - 03.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средби со граѓани и свои обраќања во неколку скопски населби и неколку села.

Стево Пендаровски од Куманово: Победата е сигурна заедно со сите вас (целосно видео)

Кумановски м. - 03.04.2014

Со песна и близу 5000 насобрани поддржувачи на Стево Пендаровски, вчеранавечер на плоштадот ”Маршал Тито”, започна големиот собир на претседателскиот кандидат на СДСМ во Куманово.

(ВИДЕО) Пендаровски: „Јас не сум ничиј продукт, ниту пак ќе бидам“

Либертас - 03.04.2014

„Јас не сум излегол од партиски инкубатор, не ме промовирал некој друг и јас не сум од вчера не само според возраста која ја носам туку и според моите јавни настапи, јас сум околу 16-17 години ...

Видео - Стево мајсторе, Стево мајсторе, хорхе оди си! - Пендаровски го крена Куманово на нозе!

Sky - 03.04.2014

На Youtube се појави целосно видео од митингот на Стево Пендаровски и СДСМ во Куманово. ИЗВОР YOUTUBE.COM Во меѓувреме проверете колку народ имаше вчера во Куманово тука.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН Стево Пендаровски!

Sky - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски денеска полни 51 година. Пендаровски е кандидат на здружената опозиција за претседател на Македонија. Стево Пендаровски е роден на 3 април 1963 година во ...

Стево во скопско: Да ни бидете претседател

Бриф - 03.04.2014

Честитки и желби Стево Пендаровски да биде новиот претседател на Македонија. Вака го пречекаа претседателскиот кандидат Пендаровски, жителите на скопската населба Ченто.

Пендаровски денеска слави роденден

Бриф - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски денеска наполни 51 година. Професорот Пендаровски е роден на 3 април 1963 година во Скопје, а овој роденден го слави заедно со граѓаните на ...

Слободен печат: Иванов роден за дуели, ама шефот не му дава

Либертас - 03.04.2014

Во утрешниот број на „Слободен печат“ читајте: - Крвав пир во салата Борис Трајковски – 15-годишно момче прободено со нож - Иванов роден за дуели, ама шефот не му дава – Пендаровски го кани и му ...

ВИДЕО Погледнете го МАЕСТРАЛНИОТ настап на СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, кој ги вознемири владините функционери!

Sky - 03.04.2014

„Јас не сум излегол од партиски инкубатор, не ме промовирал некој друг и јас не сум од вчера не само според возраста која ја носам туку и според моите јавни настапи, јас сум околу 16-17 години ...

Рецензија: Пендаровски секогаш бегал од соочување со народот

СПФМ - 03.04.2014

Многу е тешко да се утврдат причините или директниот повод за пишувањето на овој текст, како и последиците – ефектот кои треба или требало да ги има врз публиката.

Младите од Гази Баба му го честитаа роденденот на Пендаровски

Локално - 03.04.2014

Младите од Гази Баба му го честитаа роденденот на кандидатот на СДСм за претседател на државата Стево Пендаровски. Инако Пендаровски денеска наполни 51 година. Тој е роден на 3.

Еве како младите му го честитаа роденденот на Стево Пендаровски! (ФОТО)

Sky - 03.04.2014

Еве како младите му го честитаа роденденот на Стево Пендаровски! ...

Рецензија: Аналитичари: Пендаровски да го каже ставот за името

СПФМ - 03.04.2014

Ова е вовед во прилогот со кој практично се прави „ехо“ на говорот на премиерот Груевски во екот на претседателската кампања. Груевски побара претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, ...

Влатко Ѓорчев: Иванов знае да му даде совет на секој млад човек

Република - 03.04.2014

ој истакна дека Иванов е човек кој што знае да му даде совет на секој млад човек, знае да прегрне старица мајка на која што и е тешко, знае да му ја стегне раката на секој земјоделец зашто самиот во ...

(ВИДЕО) Пендаровски во скопско порача дека е доста од делби

Либертас - 03.04.2014

„Не смее да има делби. Ако си член на ВМРО-ДПМНЕ ќе добиеш се, а ако не ништо. Но, мојот план е да не ги делам луѓето ни по партиска определба, ни по вера ни нација. Да заборавиме на тие делби.

(ВИДЕО) Пендаровски: Јас не сум излегол од партиски инкубатор, не ме промовирал некој друг и јас не сум од вчера

Локално - 03.04.2014

„Јас не сум излегол од партиски инкубатор, не ме промовирал некој друг и јас не сум од вчера не само според возраста која ја носам туку и според моите јавни настапи, јас сум околу 16-17 години ...

(ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА) Пендаровски од Куманово: Никој не смее да биде отфрлен заради тоа што припаѓа на различна етничка ...

Либертас - 03.04.2014

-Партизацијата на институциите доведе до тоа младите да си ја бараат среќата надвор од границите на Македонија. За да нашата земја стане дом на сите граѓани прва наша задача е создавање на шанса за ...

Стево Пендаровски во скопските населби и скопскиот регион

Sky - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски денеска почнувајќи од 13:00 часот ја започнува посетата и средбите со граѓани скопски населби и скопскиот регион со прошетка и посета на пазарчето во ...

Пендаровски: ќе ги решавам проблемите, нема да бегам од нив! (видео, галерија)

Sky - 03.04.2014

Граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци се собраа во голем број да го слушнат, да го поздрават и да му ја дадат својата поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Пендаровски: Ќe ги решавам проблемите, нема да бегам од нив

Бриф - 03.04.2014

Граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци се собраа во голем број да го слушнат, да го поздрават и да му ја дадат својата поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Пендаровски денеска ќе слави роденден во Гази Баба

Република - 03.04.2014

Кандидатот за петседател, поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски, педесетипрвиот роденден ќе го слави со жителите на неколку скопски населби. Пендаровски денеска роденденската „прослава“ ќе ја ...

Фото/видео: Стево во скопско: да ни бидете претседател

Sky - 03.04.2014

Честитки и желби Стево Пендаровски да биде новиот претседател на Македонија. Вака го пречекаа претседателскиот кандидат Пендаровски, жителите на скопската населба Ченто.

Еве какво изненадување му приредија младите за роденденот на Стево Пендаровски! (ВИДЕО)

Sky - 03.04.2014

Еве какво изненадување му приредија младите за роденденот на Стево Пендаровски! ...

Пендаровски денеска во Ченто, Хиподром и неколку скопски села

Либертас - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, денеска ќе има средби со граѓани во неколку скопски населби и села. Во 13 часот Пендаровски ќе го посети пазарчето во населбата Ченто, од каде во ...

Пендаровски : Маките ви се големи ама јас нема да бегам од нив !

Локално - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски пред граѓаните во скопските села, Кадино, Мралино, Огњанци вети концепт без поделби. -Дојдов да зборувам тука со вас, да ги слушнам вашите маки, да си ...

Пендаровски денеска во Илинден, Петровец, Зелениково и Гази Баба

Бриф - 03.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски денеска почнувајќи од 13:00 часот ја започнува посетата и средбите со граѓани во скопските населби и скопскиот регион со прошетка и посета на пазарчето во ...

Пендаровски : Среќата на кумановци не е Авганистан

Kumanovo News - 03.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски синоќа одржа митинг на Градскиот плоштад Куманово. Пред кумановчани Пендаровски зборуваше за актуелната политичка и економска состојба во државата ...

Влатко Ѓорчев: Иванов знае да му даде совет на секој млад човек

Вистина.мк - 03.04.2014

Тој истакна дека Иванов е човек кој што знае да му даде совет на секој млад човек, знае да прегрне старица мајка на која што и е тешко, знае да му ја стегне раката на секој земјоделец зашто самиот во ...

Пендаровски: Департизирањето на институциите шанса за способните млади луѓе

Алсат-М - 02.04.2014

Моја заложба е да ви покажам дека постои поинаква Македонија, поинаков концепт кој мораме да го следиме ако сакаме да не ја изгубиме државата, им порача кандидатот за претседател на СДСМ Стево ...

Пендаровски во Куманово: Не може вашата среќа да биде само Авганистан

Канал5 - 02.04.2014

Доколку победам својата енергија ќе ја насочам кон подобрување на трите клучни параметри и тоа економијата, демографијата и демократијата, рече претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски на ...

ФОТО: Пендаровски повика на масовна мобилизација на гласачите

Утрински - 02.04.2014

Куманово - Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на СДСМ вечерва на митинг во Куманово повика на масовна мобилизација на гласачкото тело на 13 и 27 април.

Пендаровски: Нема да замолчам пред расипничкото трошење на народните пари

24 Вести - 02.04.2014

Не само овде и не само во овој регион градот има и градоначалник и сопственик. Не само овде и не само во овој регион не се почитуваат човековите слободи и права.

Пендаровски од куманово: партизираната дипломатија служи за потсмев

Телма - 02.04.2014

Моја заложба е да ви покажам дека постои поинаква Македонија, поинаков концепт кој мораме да го следиме ако сакаме да не ја изгубиме државата, им порача кандидатот за претседател на СДСМ Стево ...

Пендаровски вечерва на митинг во Куманово

Канал5 - 02.04.2014

Опозицискиот СДСМ, со кандидатот Стево Пендаровски ќе има митинг во Куманово, а средби со граѓаните во Кратово, Крива Паланка, Ранковце и во Старо Нагоричани.

Пендаровски: Нема да замолчам пред расипничкото трошење на народните пари

А1 On - 02.04.2014

Кандидатот на СДСМ за претседателски кандидат Стево Пендаровски денеска ги посети Ранковце, Кратово и Старо Нагоричане. Слушна за секојдневните проблеми на овие граѓани и им порача дека расипничкото ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Нема да молчам пред расипничкото трошење на народните пари

+инфо - 02.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, при денешните средби со жителите на Ранковце, Кратово и на Старо Нагоричани, ги слушаше проблемите на граѓаните и им порача дека пред нив ...

ГАЛЕРИЈА И ВИДЕО: Пендаровски: Ако не му дозволи на Иванов, Груевски со четири министри да дојде на дуел

+инфо - 02.04.2014

Средби со граѓани на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Крива Паланка, 02.04.2014 год. ПЕНДАРОВСКИ: ЗАКОНИ ЕДНАКВИ ЗА СИТЕ На градскиот плоштад во Крива Паланка денеска голем број граѓани ...

Пендаровски: Да ги вратиме младите назад во државата

Макфакс - 02.04.2014

Пред Макдонија стои една огромна задача и приоритет, а тоа е да ги вратиме младите назад и да ги задржиме во државата. Младите од Делчево масовно се иселуваат, бегаат од својата држава бидејќи овде ...

ПЕНДАРОВСКИ ДО КУМАНОВЦИ: Не може вашата среќа да биде само во Авганистан

Телеграф - 02.04.2014

Според Пендаровски, државата ги заборави стечајците, донесувајќи парцијални закони. Во оваа држава, како што рече, не може да има две категории стечајци, или си или не си, ако си, ти следуваат сите ...

(ВИДЕО) Пендаровски од Куманово: Власта се грижи за спомениците, а не за народот

А1 On - 02.04.2014

Република Македонија во изминативе осум години падна на дното според трите клучни параметри, со кои што се мери успехот на секоја држава. Во економијата, демографијата и демократијата, истакна ...

Пендаровски во Куманово

Алфа - 02.04.2014

Нови луѓе, нови политики, нов почеток се трите постулати на кој е покрепена претседателската кандидатура на Стево Пендаровски. Од кумановци тој побара поддршка за да им се посвети на најгорливите ...

Пендаровски: Неможе да се среќни само тие што заминуваат на работа во Авганистан

МРТ - 02.04.2014

„Не може да бидат среќни само тие што ќе заминат на работа во Авганистан, ајде да ја направиме Македонија земја на среќните“ – со овие зборови кандидатот за претседател на државата од редот на СДСМ ...

Ѓорчев: Иванов е човек кој што знае да му даде совет на секој млад човек

Курир - 02.04.2014

- Чест е да се зборува овде, пред овие луѓе зашто знам дека за 11 дена, кога ќе гласа Македонија, кога ќе гласа Пехчево, Берово, Македонска Каменица, Делчево, Виница, Кочани, Чешиново-Облешево, ...

Пендаровски и натаму ја воодушевува грчката публика

МРТ - 02.04.2014

Обвинувањата на Пендаровски за политиката на македонската Влада за името се идентични со грчките тези за оцрнување на македонската страна ... Кандидатот за претседател на Македонија, Стево ...

ГАЛЕРИЈА Пендаровски: Се грижат повеќе за спомениците, отколку за луѓето

+инфо - 02.04.2014

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски на вечерашниот митинг во Куманово истакна дека Македонија изминатите осум години е на дното според трите клучни параметри, со кои што се мери успехот на ...

Кој му е газда на Пендаровски?

Press24 - 02.04.2014

Стево Пендаровски мисли дека народот ќе заборави на неговиот газда Бранко Црвенковски. Претседателскиот кандидат на СДСМ на синоќешниот митинг во Делчево изјави дека претседателот не смее да има ...

Ориѓански му подари музика на Пендаровски

Нова ТВ - 02.04.2014

Музичарот Златко Ориѓански му подари музика на кандидатот за претседател на Македонија Стево Пендаровски, вели тој е единствениот кој му се јавил и му се заблагодарил без да се познаваат.

Пендаровски: Tреба да имаме државен конензус за спорот со името

МРТ - 02.04.2014

Централниот митинг го одржа во Делчево, a потенцира дека Македонија треба да има економска соработка со Бугарија. И пред жителите на Делчево го потврди неговиот став за името со Грција дека „треба да ...

„Флексибилниот” Пендаровски и натаму ја воодушевува грчката публика

Нетпрес - 02.04.2014

Кандидатот за претседател на Македонија Стево Пендаровски се чини и натаму останува грчки фаворит на изборите во Македонија. Како што јавува дописникот на Нетпрес од Атина, кандидатот на СДСМ станува ...

Потсвеста на Пендаровски си работи

Курир - 02.04.2014

Стево Пендаровски мисли дека народот ќе заборави на неговиот газда Бранко Црвенковски. Претседателскиот кандидат на СДСМ на синоќешниот митинг во Делчево изјави дека претседателот не смее да има ...

Пендаровски денеска во Крива Паланка и во Куманово

+инфо - 02.04.2014

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, денеска ќе го посети во кривопаланечкиот и кумановскиот регион. Посетата почнува во 12.30 часот на Градскиот плоштад во Крива Паланка.

Пендаровски во Делчево: Приоритети ќе ми бидат економијата, демократијата и демографијата

МРТ - 02.04.2014

Претседателот е биран од народот, затоа тој работи согласно интересите на народот и дирекно нему му одговара, рече претседателскиот кандидат на Социјал демократскиот сојуз, Стево Пендаровски, вчера ...

Пендаровски оствари средби со жителите на Крива Паланка

А1 On - 02.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска ги повика граѓаните на Крива Паланка да излезат на 13. април и да го дадат својот глас за него, да им дадат шанса на нови луѓе и нови ...

ВИДЕО Златко Ориѓански му подари музика на Стево Пендаровски

+инфо - 02.04.2014

Музичарот Златко Ориѓански направи музика за кандидатот за претседател Стево Пендаровски. „Многупати сум правел музика за политички кампањи, реклами и слично. Наплаѓаш и идеш на море...

ФОТО: Црвенковски идол и на други опозиционери

Курир - 02.04.2014

Бранко Црвенковски очигледно уште е во центарот на вниманието на одредени опозиционери. Оваа фотографија говори дека освен на нивниот кандидат за градоначалник, Црвенковски е идол и на други членови ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Ако му дозволи газдата, Иванов ќе дојде на дуел

А1 On - 02.04.2014

Денеска, на градскиот плоштад во Крива Паланка голем број граѓани го пречекаа претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Само напред претседателе, со Вас конечно ќе одиме напред, порача еден ...

Пендаровски меѓу жителите на Крива Паланка

Телеграф - 02.04.2014

На средбите остварени со кривопаланчанци Пендаровски нагласи дека ќе се залага за намалување на невработеноста и за решавање на проблемот со иселувањето на населението, пред сè младите од ...

Пендаровски: Ако не му дозволат на Иванов, нека дојде Груевски на тв дуел

Макфакс - 02.04.2014

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски во четвртокот од Крива Паланка го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на тв дуел со него, доколку кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов ...

Пендаровски: Ако не смее Иванов, нека дојде Груевски со 4 министри на дуел

Нова ТВ - 02.04.2014

Стево Пендаровски, кандидат за претседател на СДСМ, во Крива паланка вети едаковост за сите граѓани и го повика Иванов на дуел. -Да застанеме ние самите против лошото владеење на оваа власт, бидејќи ...

Пендаровски денеска во Крива Паланка и во Куманово

Либертас - 02.04.2014

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, денеска ќе го посети во кривопаланечкиот и кумановскиот регион. Посетата почнува во 12.30 часот на Градскиот плоштад во Крива Паланка.

ПЕНДАРОВСКИ ОД КУМАНОВО: Промени за еднакво општество за сите! (ВИДЕО, ГАЛЕРИЈА)

Sky - 02.04.2014

Партизацијата на институциите доведе до тоа младите да си ја бараат среќата надвор од границите на Македонија. За да нашата земја стане дом на сите граѓани прва наша задача е создавање на шанса за ...

ПЕНДАРОВСКИ: Ако му дозволи газдата на Иванов, ќе има дуел! (ВИДЕО, ФОТО)

Sky - 02.04.2014

Денеска, на градскиот плоштад во Крива Паланка голем број граѓани го пречекаа претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Само напред претседателе, со Вас конечно ќе одиме напред, порача еден ...

Ова се местата кои денеска ќе ги посети Стево Пендаровски

Sky - 02.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ја започнува посетата во криво – паланечкиот и кумановскиот регион во 12:30 часот на Градскиот плоштад во Крива Паланка.

Пендаровски: Ако не му дозволува на Иванов, Груевски со четири министри нека дојде на дуел

Либертас - 02.04.2014

На градскиот плоштад во Крива Паланка денеска голем број граѓани го пречекаа претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски. Граѓаните се интересираа дали ќе има телевизиски дуел помеѓу ...

Златко Ориѓански му подари музика на Пендаровски: Стево е единствениот кој се сети да ми се јави и да се заблагодари! ...

Sky - 02.04.2014

Музичарот Златко Ориѓански му подари музика на кандидатот за претседател на Македонија Стево Пендаровски. Ова тој го објави на Фејсбук постирајќи ја и музиката наменета за Стево Пендаровски.

(ВИДЕО) Пендаровски повика- Ако не сака Иванов ,на ТВ дуел нека дојде Груевски

Локално - 02.04.2014

Денеска, на градскиот плоштад во Крива Паланка голем број граѓани го пречекаа претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Само напред претседателе, со Вас конечно ќе одиме напред, порача еден ...

(ФОТО) Пендаровски: Нема да замолчам пред расипничкото трошење на народните пари

Бриф - 02.04.2014

Не само овде и не само во овој регион градот има и градоначалник и сопственик.Не само овде и не само во овој регион не се почитуваат човековите слободи и права.

ПЕНДАРОВСКИ: Нема да замолчам пред расипничкото трошење на народните пари! (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 02.04.2014

Не само овде и не само во овој регион градот има и градоначалник и сопственик. Не само овде и не само во овој регион не се почитуваат човековите слободи и права.

Пендаровски од Куманово:Оваа влада има дискриминаторски однос!

Локално - 02.04.2014

Партизацијата на институциите доведе до тоа младите да си ја бараат среќата надвор од границите на Македонија. За да нашата земја стане дом на сите граѓани прва наша задача е создавање на шанса за ...

КУМАНОВО ПРЕПОЛНО: Еве колку народ имаше на митингот на Стево Пендаровски (ГАЛЕРИЈА, ВИДЕО)

Sky - 02.04.2014

КУМАНОВО ПРЕПОЛНО: Еве колку народ имаше на митингот на Стево Пендаровски (ГАЛЕРИЈА, ...

Пендаровски: Да ги вратиме младите назад во државата

Канал 77 - 02.04.2014

Пред Макдонија стои една огромна задача и приоритет, а тоа е да ги вратиме младите назад и да ги задржиме во државата. Младите од Делчево масовно се иселуваат, бегаат од својата држава бидејќи овде ...

Пендаровски: Нема да потпишувам закони што важат за една група на граѓани

Република - 02.04.2014

Денеска, на градскиот плоштад во Крива Паланка претседателскиот кандидат Стево Пендаровски зборуваше за телевизиски дуел помеѓу него и кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ. Ѓорге Иванов.

ПЕНДАРОВСКИ: Нема да замолчам пред расипничкото трошење на народните пари!

Либертас - 02.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, вечерва беше во посета на Кратовo. -Не само овде и не само во овој регион градот има и градоначалник и сопственик.

Пендаровски денеска во криво – паланечкиот и кумановскиот регион

Бриф - 02.04.2014

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски, денеска ја започнува посетата во криво – паланечкиот и кумановскиот регион во 12:30 часот на Градскиот плоштад во Крива Паланка.

СТЕВО Е МОЈОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Еве каде може да ја најдете песната на Пендаровски

Sky - 02.04.2014

На овој ЛИНК може да ја најдете и земете песната за промоција на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Песната „Стево е мојот претседател“ е во неколку верзии - целосна верзија (химна), ...

Пендаровски на средби со жителите на Крива Паланка

Локално - 02.04.2014

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска ги повика граѓаните на Крива Паланка да излезат на 13. април и да го дадат својот глас за него, да им дадат шанса на нови луѓе и нови ...

ВИДЕО И ГАЛЕРИЈА: Крива Паланка е со Пендаровски

Sky - 02.04.2014

Од фотографиите и видеото од денешните средби на кандидатот за претседател на Македонија Стево Пендаровски со граѓаните на Крива Паланка може да се види дека народот е со Пендаровски.

Пендаровски во Куманово

Република - 02.04.2014

Нови луѓе, нови политики, нов почеток се трите постулати на кој е покрепена претседателската кандидатура на Стево Пендаровски, кандидат на СДСМ. Од кумановци тој побара поддршка за да им се посвети ...

Пендаровски: За спорот за името е потребен консензус

Дневник - 01.04.2014

Спорот за името со Грција сигурно нема да го решам сам. Тоа може да се реши само со државен консензус меѓу сите политички фактори, затоа што со референдум не може ниту едно решение да помине со 900 ...

Пендаровски од Делчево: ќе работам на младите да им понудиме иднина

Телма - 01.04.2014

Белата чума го коси пијанечко-малешевскиот регион. Младите од Делчево масовно се иселуваат, бегаат од својата држава бидејќи овде немаат егзистенција.

Заев: Пендаровски е кандидат прифатлив за сите граѓани

Канал5 - 01.04.2014

Стево Пендаровски е кандидат за претседател прифатлив за сите граѓани, без разлика на нивната национална, верска, па дури и политичка припадност, истакна лидерот на СДСМ Зоран Заев на вечерашниот ...