TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аналитичари: Лицемерниот настап на Груевски

Алсат-М - 18.06.2017

На 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ партискиот лидер најави поинакво однос кон Албанците и кон меѓународниот фактор, ако во иднина пак сѕане премиер. Овој став на Никола Груевски доаѓа по многуте изјави во кој ги обвинуваше Албанците и меѓународната ...

Марковска: Нелогично однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието

Алсат-М - 18.06.2017

Однесувањето на пратениците на ВМРО ДПМНЕ во Собранието, според поранешниот член на оваа партија, Ѓулистана Марковска е нелогично и штетно, прво за самата опозиција, а потоа и за парламентот.

Груевски: Народот допрва ќе ја види разликата меѓу СДС и ВМРО

Р.С.Европа - 18.06.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски обраќајќи се пред присутните членови и активисти на партијата, по повод 27-от роденден на партијата истакна дека партијата била и ќе биде единствениот браник за заштита на државноста на Република ...

Груевски сè сети дека згрешил со Албанците, најавува нов пристап и реформи во партијата

ТВ21 - 18.06.2017

Откако ја загуби власта, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски сфати дека всушност Албанците се тие кои го испратија во опозиција. Тој рече дека партијата е во процес на реформи, додека новото членство ќе се погрижи да креира нови политики во однос ...

Опозициски роденден на ВМРО-ДПМНЕ, едни за реформи во партијата, други за оставка на Груевски

ТВ21 - 18.06.2017

Скапа парада на лажна сигурност. Вака ФРОДЕМ ја опиша синоќешната роденденска прослава на ВМРО-ДПМНЕ. Поранешните членови меѓу кои дел се и основачи на партијата, велат дека во говорот на Груевски повторно се слушнале лажните зборови, измислици, ...

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ КОРИГИРА СОПСТВЕНИ ГРЕШКИ: Најавени големи кадровски резови и освежувања во партијата (ФОТО)

Телеграф - 18.06.2017

Во тек се консултации и внатрепартиски дијалог за промени и корекција на сè она што е наша слабост и грешки, креирање и на нови политики во различни области каде недостасуваа или беа застарени или запоставени, рече Груевски Корекција на тоа што било ...

Груевски: Внатрепартиски реформи за повторно враќање на власт

Канал5 - 18.06.2017

Нов начин на делување и внатрепартиски реформи за повторно враќање на власт, најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски на синоќешната прослава по повод 27 години од основање на партијата.

ГРУЕВСКИ СО ПОРАКА ДО АЛБАНЦИТЕ: Може да сметаат на нас, секогаш ќе имаат подадена рака ако сакаат да градиме заедничка ...

Телеграф - 18.06.2017

мора да работиме и на исправање на искривената слика која за нас ја креираа сдсмовските медиуми и структури пред Aлбанците, создаваќи стереотип, според кој коалиција на албански партнер со нас ќе биде за нив товар И Албанците во Македонија со тек на ...

Груевски најави нов почеток за враќање на власт

Сител - 17.06.2017

-Работевме чесно и одговорно. Со љубов и беспоштедно. Грешки и пропусти имаше, но во споредба со успесите, реформите и сите постигнувања тие беа мали, а и тие во периодот кој следи ќе ги исправиме. Доправа народот ќе види разлика помеѓу СДС и ВМРО.

МИЛОШОСКИ: ЕУ на Заев му испрати јасна порака-решете го името и ќе ги почнете преговорите за членство

Телеграф - 18.06.2017

Тука паѓаат во вода сите обвинувања дека ВМРО-ДПМНЕ била автократија, дека се работи за режим, за неуспешни реформи, за недостаток на слобода на медиумите, за невладеење на правото Ако нешто е поволно за ВМРО-ДПМНЕ и за јавноста од посетата на Заев ...

Зеќири: ВМРО со Груевски не може да сврти нов лист кон Албанците и странците

Фокус - 18.06.2017

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зеќири , преку неговиот фејсбук профил се огласи во однос на вчерашните најави на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , дека партијата ќе го смени односот кон Албанците и меѓународната заедница: „Груевски ...

ГАЛЕРИЈА: Кој дојде на 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ – прв во опозиција по 11 години

Либертас - 18.06.2017

Од фотографиите во продолжение погледнете како помина 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ – прв во опозиција по 11 години, по падот на власта на Никола Груевски – лидер на партија осомничен за тешки кривични дела од Специјалното јавно обвинителство.

ФОТО: И Ставрески на роденденската прослава на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 18.06.2017

На вчерашната прослава на 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ во Муезејот на ВМРО присустуваше и поранешниот вицепремиер и министер за финансии Зоран Ставрески . Набрзо откако изби аферата со прислушувањето, тој се повлече од јавните функции поради ...

Милошоски: Со пораката од Брисел дека со решавање на спорот за името ќе почнат преговорите за членство во ЕУ, паѓаат во ...

Курир - 18.06.2017

Ако нешто е поволно за ВМРО-ДПМНЕ и за јавноста од посетата на Заев на Брисел, е фактот што нему му беше упатена јасна порака: Решете го името и ќе ги отпочнете преговорите за членство, рече во гостувањето во Вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ...

Милошоски: Владеењето без изборна победа секогаш е пократко од очекуваното

Курир - 18.06.2017

Секогаш, кој и да владее, а да не е тоа резултат на изборна победа, не трае толку колку што тој очекува, изјави во вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Оние коишто сега се на власт веројатно презеле некакви обврски да испорачаат кон ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден и 124. години од основањето на историското ВМРО

МК News - 18.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вчера во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденденот

Скопје инфо - 18.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

СДСМ: Годините на криминално владеење на Груевски завршија

Слободен Печат - 18.06.2017

„11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување на работоспособното население надвор од државата.

СДСМ: Груевски ќе остане запаметен по 11 години на криминал, сиромаштија и иселување

Фактор - 18.06.2017

СДСМ не беше расположена за многу роденденски честитки па веднаш реагираше на вчерашниот говор лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на 27-от роденден на партијата, за кој сметаат дека ќе биде запаметен единствено по криминалнтото владеење.

Груевски: ВМРО ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање

Шеталиште - 18.06.2017

ВМРО ДПМНЕ го прослави 27-от роденден и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО. Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски објави дека партијата е пред кадровско освежување, односно се прави внатрешно реструктуирање.

Милошоски: Со пораката од Брисел дека со решавање на спорот за името ќе почнат преговорите за членство во ЕУ, паѓаат во ...

Press24 - 18.06.2017

Ако нешто е поволно за ВМРО-ДПМНЕ и за јавноста од посетата на Заев на Брисел, е фактот што нему му беше упатена јасна порака: Решете го името и ќе ги отпочнете преговорите за членство, рече во гостувањето во Вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ...

Груевски: Албанците може да сметаат на ВМРО-ДПМНЕ во иднина, секогаш ќе имаат подадена рака од нас ако сакаат да ...

Press24 - 18.06.2017

И Албанците во Македонија со тек на време ќе сфатат дека со СДСМ се е ветер и магла. Меѓународниот фактор нема да се разочара, бидејќи знае со кого има работа, но моментно им требаат, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во своето ...

Милошоски: Брисел јасно му порача на Заев, решение на името, па преговори

Вечер - 18.06.2017

Ако нешто е поволно за ВМРО-ДПМНЕ и за јавноста од посетата на Заев на Брисел, е фактот што нему му беше упатена јасна порака: Решете го името и ќе ги отпочнете преговорите за членство, рече во гостувањето во вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ...

Груевски зборува за неправди, виетнамско сценарио, паравојски, улични борби…

Локално - 18.06.2017

Во говорот по повод 27-миот роденден на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Никола Груевски ги критикуваше најголемите телевизии и Специјалното јавно обвинителство, кои, според него, водат хајка против неговата партија во корист на СДСМ и новата влада.

Горчлива роденденска торта за Груевски

Слободен Печат - 18.06.2017

Во својот говор пред присутните, Груевски ги нападна буквално сите, владејачката СДСМ, невладиниот сектор, меѓународната заедница, медиумите, а не испушти да упати критики ниту кон Специјалното јавно обвинителство.

Милошоски: Владеењето без изборна победа секогаш е пократко од очекуваното

Нетпрес - 18.06.2017

Секогаш, кој и да владее, а да не е тоа резултат на изборна победа, не трае толку колку што тој очекува, изјави во вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Оние коишто сега се на власт веројатно презеле некакви обврски да испорачаат кон ...

Милошоски: Брисел јасно му порача на Заев, решение на името, па преговори – обвинувањата врз ВМРО – ДПМНЕ им паднаа во ...

Република - 18.06.2017

Ако нешто е поволно за ВМРО-ДПМНЕ и за јавноста од посетата на Заев на Брисел, е фактот што нему му беше упатена јасна порака: Решете го името и ќе ги отпочнете преговорите за членство, рече во гостувањето во Вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ...

(ГАЛЕРИЈА)Кој дојде на 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ – прв во опозиција по 11 години

Бриф - 18.06.2017

Од фотографиите во продолжение погледнете како помина 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ – прв во опозиција по 11 години, по падот на власта на Никола Груевски – лидер на партија осомничен за тешки кривични дела од Специјалното јавно обвинителство.

(ГАЛЕРИЈА) Кој дојде на 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 18.06.2017

Од фотографиите во продолжение погледнете како помина 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ – прв во опозиција по 11 години, по падот на власта на Никола Груевски – лидер на партија осомничен за тешки кривични дела од Специјалното јавно ...

Аналитичари: Лицемерен настап на Груевски

Локално - 18.06.2017

На 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ партискиот лидер најави поинакво однос кон Албанците и кон меѓународниот фактор, ако во иднина пак стане премиер. Овој став на Никола Груевски доаѓа по многуте изјави во кој ги обвинуваше Албанците и меѓународната ...

Галерија: ВМРО-ДПМНЕ прослави 27 години, вети кратко ќе биде опозиција

Фактор - 18.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ вчера го прослави својот 27 родеден од формирањето на политичката партија, а лидерот Груевски вети дека кратко ќе бидат во опозиција бидејќи народот повторно ќе им ја даде довербата.

Милошоски: Владеењето без изборна победа секогаш е пократко од очекуваното

Телевизија Нова - 18.06.2017

Секогаш, кој и да владее, а да не е тоа резултат на изборна победа, не трае толку колку што тој очекува, изјави во вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Оние коишто сега се на власт веројатно презеле некакви обврски да испорачаат кон ...

Милошоски: Со пораката од Брисел дека со решавање на спорот за името ќе почнат преговорите за членство во ЕУ, паѓаат во ...

Телевизија Нова - 18.06.2017

Ако нешто е поволно за ВМРО-ДПМНЕ и за јавноста од посетата на Заев на Брисел, е фактот што нему му беше упатена јасна порака: Решете го името и ќе ги отпочнете преговорите за членство, рече во гостувањето во вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ...

Зекири за поддршка на ВМРО-ДПМНЕ кон Албанците, само без Груевски

Фактор - 18.06.2017

Пратеникот Мухамед Зеќири од редовите на СДСМ не верува во најавите на лидерот Никола Груевски дека неговата партија ќе продолжи да биде партнер на Албанците во Македонија дадена на вчерашната прослава на 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски: Ако сакаат да градиме заедно заедничка држава, Албанците секогаш ќе имаат подадена рака од ВМРО – ДПМНЕ

Република - 18.06.2017

Во своето обраќање на прославата на 27 години постоење на партијата ВМРО-ДПМНЕ, лидерот Никола Груевски се осврна на повеќе важни прашања за земјата. -Изнасилената квази патриотска реторика на дел од албанските партии, кога под превезот на извесен ...

Груевски: Во тек е подготовка за нов почеток кон повторно враќање на власт на најуспешната политичка сила во ...

Пулс24 - 18.06.2017

Во тек е внатрешна обнова и подготовка за нов почеток, ново утро, кон повторно враќање на власт на најмоќната, најголемата и најуспешната политичка сила во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Се огласи СДСМ по говорот на Груевски по повод 27миот роденден на партијата

Бизнис Вести - 18.06.2017

Социјалдемократите реагираа на говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по повод 27миот роденден на партијата. Еве што се вели во соопштението: „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден и 124. години од основањето на историското ВМРО

еМагазин - 18.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

Еве кој е новиот план според Груевски, на тие што го донесоа СДСМ на власт

Бизнис Вести - 18.06.2017

„Откако ги донесоа на власт, сега наумиле нов план. Пред да го одработат ветеното за кое знаат дека народот жестоко ќе реагира, планот е да го ослабнат ВМРО–ДПМНЕ, особено во пресрет на локалните избори, и второ, партиски да завладеат со судството и ...

Милошоски: Со пораката од Брисел дека со решавање на спорот за името ќе почнат преговорите за членство во ЕУ, паѓаат во ...

Пулс24 - 18.06.2017

Ако нешто е поволно за ВМРО-ДПМНЕ и за јавноста од посетата на Заев на Брисел, е фактот што нему му беше упатена јасна порака: Решете го името и ќе ги отпочнете преговорите за членство, рече во гостувањето во Вестите на ТВ Нова Антонио Милошоски од ...

(Фото) Кој дојде на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 18.06.2017

Лидерот Никола Груевски со сопругата, поранешниот технички премиер, Емил Димитриев, поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, поранешната министерката за култура, Елизабета Канческа Милевска, поранешниот министер за финансии, Зоран ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден и 124. години од основањето на историското ВМРО

Алсат-М - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

ФОТО Галерија: Прослава на роденденот на ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 17.06.2017

Вечерва ВМРО ДПМНЕ го прославија 27 роденден на партијата. „Единствени” е слоганот со кој се одбележува роденденот на партијата. Пред Музејот на ВМРО ДПМНЕ се одржа свечен собир на кој пред присутните членови на партијата се обрати лидерот Никола ...

Груевски: Незрели политичари одлучиле да ја ослабнат ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 17.06.2017

Спремен сум на секојдневни лажни вести за мене, лажни обвиненија, но и ВМРО ДПМНЕ не смее да се плаши, барам од вас да верувате. Ги следам повиците за виетнамско сценарио, улични борби, паравојски и што уште не, тоа е се заради емитивен набој од ...

ВМРО-ДПМНЕ во Музејот на македонската борба го прослави роденденот

24 Вести - 17.06.2017

Високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, поранешни министри, доктори, новинари присуствуваа на 27-от роденден на најголемата опозициска партија. Поздравните говори беа посветени на нивниот слоган „Единствени“, а лидерот на партијата Никола Груевски беше ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска слави 27-ми роденден

+инфо - 17.06.2017

„Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО. ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата.

Груевски: Брзо ќе се вратиме на власт

МКД - 17.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од прославата на роденденот на партијата порача дека за брзо време ќе се вратат на власт. На оние на кои им е потребно поделено ВМРО-ДПМНЕ, да им порачам дека ќе одолееме на овие притисоци.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денес слави 27 години од основањето на партијата

МКД - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

Груевски: Ќе ги исправиме нашите грешки и ВМРО-ДПМНЕ брзо ќе се врати на власт

+инфо - 17.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од прославата на 27-от роденден порача дека дека нивната битка не престанува овде, туку таа допрва почнува. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од прославата на 27-от роденден на партијата што во 19 часот се ...

СДСМ: Годините на криминално владеење на Груевски завршија

+инфо - 17.06.2017

Граѓаните навистина ќе ја увидат разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Ќе ги санираме штетите од владеењето на Груевски, порача СДСМ. Реакцијата на СДСМ на обраќањето на Никола Груевски ја објавуваме интегрално: „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден и 124. години од основањето на историското ВМРО

ТВ21 - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ го прославува 27 – миот роденден и 124 години од основањето на ВМРО

Канал5 - 17.06.2017

„Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот вечерва во Музејот на Македонската револуционерна борба . -Основачите на организацијата беа единствени кога покажаа визија и сила да го поведат народот во борба за човечки правдини и слобода.

СДСМ: 11 години владеење на Груевски ќе бидат запаметени како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно ...

Фокус - 17.06.2017

На говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на 27-от роденден на партијата, реагираа социјалдемократите. – 11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, ...

ЕДИНСТВЕНИ ЗА ДРЖАВНИТЕ, ПРЕД ЛИЧНИТЕ ИНТЕРЕСИ: Со слоган за сплотеност, ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години постоење (ВИДЕО)

Телеграф - 17.06.2017

Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува. Со кренати глави гледаме кон иднината. Оваа битка тукушто започна. И ќе победиме!“, се нагласува во најавата на денешната прослава на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден и 124. години од основањето на историското ВМРО

Канал5 - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години постоење под слоганот ,,Единствени‘‘

Сител - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Музејот на македонската борба ќе го прослави 27. роденден под слоганот „Единствени“. Во рамки на одбележувањето на роденденот, изминатите два дена во седиштето на партијата беа одржани панел дискусии посветени на инвестициите, ...

ГРУЕВСКИ СО ПОРАКА ДО ГРАЃАНИТЕ: Брзо ќе дојде денот кога ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе ја води државата (ФОТО)

Телеграф - 17.06.2017

На оние на кои им е потребно поделено ВМРО-ДПМНЕ, да им порачам дека ќе одолееме на овие притисоци. Нашата битка не престанува овде, таа допрва почнува, истакна Никола Груевски на прославата по повод 27 години од основањето на партијата Остануваме ...

СДСМ: Власта на Груевски се памети по криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување

Либертас - 17.06.2017

Реакцијата на СДСМ на обраќањето на Никола Груевски на прославата на ВМРО ДПМНЕ ја објавуваме интегрално: „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија ...

СДСМ: Завршија 11 години криминал и корупција под водство на Груевски

Макфакс - 17.06.2017

На говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од 27 роденден на партијата, реагираа социјалдемократите. Во соопштението пишува: „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на ...

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето на партијата

Либертас - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од формирањето на политичката партија. Церемонијата ќе се одржи вечерва со почеток во 19 часот во Музејот на македонската револуционерна борба, под мотото „Единствени”.

Груевски бил спремен на виетнамско сценарио, паравојски, улични борби…

Либертас - 17.06.2017

Во говорот по повод 27-миот роденден на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Никола Груевски ги критикуваше најголемите телевизии и Специјалното јавно обвинителство, кои, според него, водат хајка против неговата партија во корист на СДСМ и новата влада.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето на партијата

Макфакс - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ денеска слави роденден

Фокус - 17.06.2017

Под слоганот „Единствени”, ВМРО-ДПМНЕ денес во 19 часот, во Музејот на ВМРО, ќе го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија. Во рамки на одбележувањето, вчера и завчера претходеа две панел дискусии, насловени како „Единствени ...

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето на партијата

А1 On - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Музејот на македонската борба ќе го прослави 27. роденден под слоганот „Единствени“. Во рамки на одбележувањето на роденденот, изминатите два дена во седиштето на партијата беа одржани панел дискусии посветени на инвестициите, ...

ВМРО ДПМНЕ: Дамјановски да се фати за работа

Канал5 - 17.06.2017

Наместо да води кампања , да се фати за работа, му порачуваат од ВМРО ДПМНЕ -Куманово на градоначалникот Дамјановски.. Го обвинуваат дека не сторил ништо ниту за градскиот плоштад во ...

Уставното име е инструмент и медиум на злото

Либертас - 17.06.2017

Уставното име е инструмент и”Јас можам да го убијам Бранко Тричковски и око да не ми трепне. Прости ми боже. Вели на својот профил Тони Шанац Михајловски, во благо лекторираната варијанта на жртвата.

Димовски: ВМРО ќе постои додека постои желбата за слобода

Канал5 - 17.06.2017

Ќе внимаваме секој политичар кој е денеска дел од власта да си ги оствари своите ветувања , рече пратеникот и член на ИК на ВМРО ДПМНЕ , Илија Димовски во интервју по повод 27 – миот роденден на партијата и 124 годишнината од постоењето на ...

Димовски: Се надевам дека брзо после локалните ќе има и парламентарни избори

Фокус - 17.06.2017

Тоа што ВМРО-ДПМНЕ во моментот се наоѓа во опозиција, не е плод на волјата на граѓаните на Македонија, туку е плод на волјата на задкулисни игри меѓу политичките партии на зелена маса, на уцени и притисоци, изјави Илија Димовски , член на Извршниот ...

Започна прославата на 27 роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 17.06.2017

Започна прославата по повод 27 годишнината од основањето на ВМРО-ДПМНЕ. Партијата во Музејот на македонската борба го прославува роденденот под слоганот „Единствени“. На свеченоста се присутни високи функционери на партијата, како поранешниот ...

(ГАЛЕРИЈА) Прослава на 27 роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 17.06.2017

Речиси целото раководство на ВМРО-ДПМНЕ денеска присуствуваше на 27.роденден на партијата. На свеченоста беа присутни и коалиционите партнери, како и претседателите на општинските комитети на партијата.

Груевски: Народот ни дава поддршката на 10 избори по ред

Фокус - 17.06.2017

На 10 изборни циклуси по ред, мнозинство од народот му ја дава поддршката на ВМРО-ДПМНЕ, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на собирот во Музејот на ВМРО по повод прославата на 27-миот роденден на партијата.

ФОТО и ВИДЕО: Прослава на 27. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот “Единствени” го прослави 27 роденден на партијата. Прославата се одржа во музејот на ВМРО вреден 10 милиони евра кој партијата го изгради заедно со останатите градби од оспоруваниот проект Скопје 2014.

Груевски: Медиумите се свртеа кон СДСМ, а СЈО ја засилува хајката против ВМРО

Фокус - 17.06.2017

Во говорот по повод 27-миот роденден на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Никола Груевски ги критикуваше најголемите телевизии и Специјалното јавно обвинителство, кои, според него, водат хајка против неговата партија во корист на СДСМ и новата влада.

Груевски: Народот го поддржа ВМРО, но некој вештачки насади друга влада

Фокус - 17.06.2017

На 10 изборни циклуси по ред, мнозинство од народот му ја дава поддршката на ВМРО-ДПМНЕ, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на собирот во Музејот на ВМРО по повод прославата на 27-миот роденден на партијата.

СДСМ: Годините на криминално владеење на Груевски завршија

А1 On - 17.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на обраќањето на Никола Груевски на прославата на 27. роденен на ВМРО-ДПМНЕ. „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, ...

Груевски: Ќе дојде брзо денот кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја води државата

А1 On - 17.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од прославата на роденденот на партијата порача дека за брзо време ќе се вратат на власт. На оние на кои им е потребно поделено ВМРО-ДПМНЕ, да им порачам дека ќе одолееме на овие притисоци.

Груевски: Остануваме единствени и сплотени, ВМРО наскоро ќе се врати како победник

Макфакс - 17.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на одбележувањето на 27 годишнината од основањето на партијата најави нејзино големо враќање и победа , кадровско засилување и реформирање. ВМРО мора да се подобрува и реформира, да ги подобри односите со ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден и 124. години од основањето на историското ВМРО

Сител - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

27-ми роденден на ВМРО-ДПМНЕ: Борбата за подобра Македонија не престанува

Алфа - 17.06.2017

Нашата битка за Македонија допрва почнува, допрва сме И потребни на државата и на нашиот народ, порача во своето обраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Посочи дека ако се анализираат овие 27 години, ВМРО-ДПМНЕ никогаш не била победена на ...

Нашата битка за Македонија допрва почнува, допрва сме ѝ потребни на државата и на нашиот народ

Тера - 17.06.2017

„Почитувани членови и подржувачи, ВМРО-ДПМНЕ мора да се подобрува и реструктуира. ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри односите со дел од меѓународната заедница во насока на заедничките цели и интереси, но и ...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденденот

Курир - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден...

Н.Македонија - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето

Тера - 17.06.2017

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од своето постоењето и 124 години од основањето на Внатрешната македонска револуционерна организација – ВМРО. Под слоганот „Единствени“, вечерва во 19 часот во Музејот на ВМРО ќе се ...

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето ...

Н.Македонија - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од своето постоењето и 124 години од основањето на Внатрешната македонска револуционерна организација - ВМРО.

Димитриев: Како и до сега така и во иднина, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на браникот на националните и државните интереси на РМ

Курир - 17.06.2017

И до сега покажавме дека наш врвен приоритет е реализација на виталните интереси на Македонија, како што се меѓународната интеграција, развојот на економијата, инфраструктурата, отворање на нови работни места, така и во иднина ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ по роденденот заедно навива за Македонија (ФОТО)

Курир - 17.06.2017

Унијата на млади сили (УМС) на ВМРО-ДПМНЕ по прославата на 27- роденден на партијата заедно навива за младите македонски фудбалери кои вечерва против Шпанија го отворија настапот на Европското првенство до 21 ...

Димовски: ВМРО ќе постои додека постои и потребата да се бориме за слобода на Македонија

Курир - 17.06.2017

ВМРО ќе постои додека постои и потребата да се бориме за слобода на Македонија, а имаме потреба да се бориме за слобода на Македонија, изјави членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во денешното гостување во Вестите на Телевизијата ...

Груевски: Откако ги донесоа на власт, сега планот е да го ослабнат ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори

Курир - 17.06.2017

Откако ги донесоа на власт, сега наумиле нов план. Пред да го одработат ветеното за кое знаат дека народот жестоко ќе реагира, планот е да го ослабнат ВМРО –ДПМНЕ, особено во пресрет на локалните избори, и второ, партиски да завладеат со судството и ...

Груевски: Албанците може да сметаат на ВМРО-ДПМНЕ во иднина, секогаш ќе имаат подадена рака од нас ако сакаат да ...

Курир - 17.06.2017

И Албанците во Македонија со тек на време ќе сфатат дека со СДСМ се е ветер и магла. Меѓународниот фактор нема да се разочара, бидејќи знае со кого има работа, но моментно им требаат, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во своето ...

Следете во живо: ВМРО-ДПМНЕ денес прославува 27 години постоење

Република - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на македонската борба.

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето на партијата

Репортер - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ го слави својот 27 роденден

Телевизија Нова - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на македонската борба.

ВМРО-ДПМНЕ го слави својот роденден: Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува, битката тукушто започна! ...

Нетпрес - 17.06.2017

Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува. Со кренати глави гледаме кон иднината. Оваа битка тукушто започна. И ќе победиме!,, порачуваат до ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 ...

СДСМ: Завршија 11 години криминал на Груевски

Репортер - 17.06.2017

На говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од 27 роденден на партијата, реагираа социјалдемократите. Во соопштението пишува: „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденден и 124. години од основањето на историското ВМРО

Вечер - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени" вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ВМРО.

СДСМ: Годините на криминално владеење на Груевски завршија

Стандард - 17.06.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на обраќањето на Никола Груевски на прославата на 27. роденен на ВМРО-ДПМНЕ. „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, ...

ВМРО-ДПМНЕ го слави својот роденден- Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува, битката тукушто започна! ...

Press24 - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ секогаш ќе им подаде рака на Албанците кои сакаат заедно да градиме држава

Нетпрес - 17.06.2017

И Албанците во Македонија со тек на време ќе сфатат дека со СДСМ се е ветер и магла. Меѓународниот фактор нема да се разочара, бидејќи знае со кого има работа, но моментно им требаат, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во своето ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се обнови и набргу пак ќе ја води државата

Мета - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ за многу брзо време ќе се врати на власт, порача претседателот на партијата Никола Груевски во својот говор на вечершната прослава на 27-та годишнина од основањето на партијата.

СДСМ: Годините на криминално владеење на Груевски завршија

Мета - 17.06.2017

Единаесетте години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување на работоспособното население надвор од државата, порача СДСМ вечерва во ...

Димовски: Се надевам дека брзо после локалните ќе има и парламентарни избори

Локално - 17.06.2017

Тоа што ВМРО-ДПМНЕ во моментот се наоѓа во опозиција, не е плод на волјата на граѓаните на Македонија, туку е плод на волјата на задкулисни игри меѓу политичките партии на зелена маса, на уцени и притисоци, изјави Илија Димовски, член на Извршниот ...

Груевски: Планот им е да го ослабнат ВМРО – ДПМНЕ пред локалните избори и пред да го исполнат ветеното пред граѓаните

Република - 17.06.2017

Во своето обраќање на прославата на 27 години постоење на партијата ВМРО-ДПМНЕ, лидерот Никола Груевски се осврна на повеќе важни прашања за земјата. Откако ги донесоа на власт, сега наумиле нов план.

ВМРО-ДПМНЕ секогаш ќе им подаде рака на Албанците кои сакаат заедно да градиме држава

Република - 17.06.2017

И Албанците во Македонија со тек на време ќе сфатат дека со СДСМ се е ветер и магла. Меѓународниот фактор нема да се разочара, бидејќи знае со кого има работа, но моментно им требаат, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во своето ...

Груевски бил спремен на виетнамско сценарио

Репортер - 17.06.2017

По говорот по повод 27-миот роденден на ВМРО-ДПМНЕ, партискиот лидер Никола Груевски ги критикуваше најголемите телевизии и Специјалното јавно обвинителство, кои, според него, водат хајка против неговата партија во корист на СДСМ и новата влада.

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето на партијата

Точка - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ денеска слави 27 години од основањето на партијата

Локално - 17.06.2017

Најголемата опозициона партија ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од формирањето на политичката партија, како и 124 години од основањето на ВМРО. Церемонијата ќе се одржи вечерва со почеток во 19 часот во Музејот на македонската револуционерна ...

Уставното име е инструмент и медиум на злото!

Слободен Печат - 17.06.2017

И името и Европа е политика на неусогласеност меѓу огромните и, главно, бесмислени жртви и ризици и недостижните бенефити, таа политика може да заврши за Македонија многу подраматично од политиката „И Косово и Европа“ за Србија.

Димитриев: Како и до сега, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на браникот на националните и државните интереси на РМ

Република - 17.06.2017

И до сега покажавме дека наш врвен приоритет е реализација на виталните интереси на Македонија, како што се меѓународната интеграција, развојот на економијата, инфраструктурата, отворање на нови работни места, така и во иднина, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на ...

Димовски: Тоа што ВМРО-ДПМНЕ е опозиција е плод на задкулисни игри меѓу политичките партии

Стандард - 17.06.2017

„Тоа што ВМРО-ДПМНЕ во моментот се наоѓа во опозиција, не е плод на волјата на граѓаните на Македонија, туку е плод на волјата на задкулисни игри меѓу политичките партии“, изјави денеска Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ пред прославата на роденденот на ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање за нов почеток

Стандард - 17.06.2017

Драги мои, ние не седиме со скрстени раце. ВМРО-ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање, и пред кадровско освежување. Партијата ги прави последните подготовки за новиот начин на дејствување во новосоздадената ситуација.

Груевски: Нашата битка за Македонија допрва почнува, допрва сме ѝ потребни на државата и на нашиот народ

Телевизија Нова - 17.06.2017

„Почитувани членови и поддржувачи, ВМРО-ДПМНЕ мора да се подобрува и реструктуира. ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри односите со дел од меѓународната заедница во насока на заедничките цели и интереси, но и ...

Груевски: Албанците може да сметаат на ВМРО-ДПМНЕ во иднина

Телевизија Нова - 17.06.2017

„И Албанците во Македонија со тек на време ќе сфатат дека со СДСМ се е ветер и магла. Меѓународниот фактор нема да се разочара, бидејќи знае со кого има работа, но моментно им требаат“, истакна вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во своето ...

Груевски: Ќе дојде брзо денот кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја води државата

Репортер - 17.06.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од прославата на роденденот на партијата порача дека за брзо време ќе се вратат на власт. На оние на кои им е потребно поделено ВМРО-ДПМНЕ, да им порачам дека ќе одолееме на овие притисоци.

Груевски: Незрели политичари одлучиле да ја ослабнат ВМРО ДПМНЕ

Локално - 17.06.2017

Спремен сум на секојдневни лажни вести за мене, лажни обвиненија, но и ВМРО ДПМНЕ не смее да се плаши, барам од вас да верувате. Ги следам повиците за виетнамско сценарио, улични борби, паравојски и што уште не, тоа е се заради емотивен набој од ...

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето на партијата

Вечер - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Музејот на македонската борба ќе го прослави 27. роденден под слоганот „Единствени". ВМРО-ДПМНЕ денеска во Музејот на македонската борба ќе го прослави 27. роденден под слоганот „Единствени".

(ВО ЖИВО) Прослава на 27. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 17.06.2017

Следете ја во живо прославата на 27. роденден на ...

Уставното име е инструмент и медиум на злото

Репортер - 17.06.2017

Уставното име е инструмент и”Јас можам да го убијам Бранко Тричковски и око да не ми трепне. Прости ми боже. Вели на својот профил Тони Шанац Михајловски, во благо лекторираната варијанта на жртвата.

Димитриев: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на браникот на националните и државните интереси на РМ и во иднина

Нетпрес - 17.06.2017

И до сега покажавме дека наш врвен приоритет е реализација на виталните интереси на Македонија, како што се меѓународната интеграција, развојот на економијата, инфраструктурата, отворање на нови работни места, така и во иднина ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ по роденденот заедно навива за Македонија

Телевизија Нова - 17.06.2017

Унијата на млади сили (УМС) на ВМРО-ДПМНЕ по прославата на 27- роденден на партијата заедно навива за младите македонски фудбалери кои вечерва против Шпанија го отворија настапот на Европското првенство до 21 ...

Илија Димовски: ВМРО ќе постои додека постои и потребата да се бориме за слобода на Македонија! (видео)

Република - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска слави 27 години постоење. Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во денешното гостување во Вестите на Телевизијата Канал 5, меѓу другото рече дека ВМРО ќе постои додека постои и потребата да се бориме за слобода ...

Груевски: Откако ги донесоа на власт, сега планот е да го ослабнат ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори

Телевизија Нова - 17.06.2017

„Откако ги донесоа на власт, сега наумиле нов план. Пред да го одработат ветеното за кое знаат дека народот жестоко ќе реагира, планот е да го ослабнат ВМРО –ДПМНЕ, особено во пресрет на локалните избори, и второ, партиски да завладеат со судството ...

Груевски: Нашата битка за Македонија допрва почнува

Нетпрес - 17.06.2017

Почитувани членови и подржувачи, ВМРО-ДПМНЕ мора да се подобрува и реструктуира. ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри односите со дел од меѓународната заедница во насока на заедничките цели и интереси, но и ...

(ГАЛЕРИЈА) Прослава на 27.роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 17.06.2017

Речиси целото раководство на ВМРО-ДПМНЕ денеска присуствуваше на 27.роденден на партијата. На свеченоста беа присутни и коалиционите партнери, како и претседателите на општинските комитети на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ ќе слави роденден, па целосно ќе се „проветри“

Фактор - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе го прослави својот 27 роденден во Музејот на револуционерната борба. Секако, овие денови повеќе внимание ќе биде посветено на тоа што се е направено во изминатиот период, особено во последните години од владеењето на Никола Груевски, ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска слави 27 години од основањето на партијата

Мета - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од формирањето на политичката партија, како и 124 години од основањето на ВМРО. Церемонијата ќе се одржи вечерва со почеток во 19 ачсот во Музејот на македонската револуционерна борба, под мотото „Единствени”.

ВО ЖИВО: Прослава на 27. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 17.06.2017

Следете ја во живо прославата на 27. роденден на ...

ВМРО-ДПМНЕ го слави својот 27 роденден под слоганот „Единствени“

Телевизија Нова - 17.06.2017

Под слоганот „Единствени“, ВМРО-ДПМНЕ денеска го прославува 27-миот роденден од формирање како политичка партија, како и 124 годишнината од основањето на историското ВМРО. Во продолжение разговор со првиот човек на Унијата на млади сили на ...

Никола Груевски ја пресече роденденската торта (фото)

Република - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој се одбележа роденденот во Музејот на ...

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 27. роденденот (ФОТО)

Телевизија Нова - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ под слоганот „Единствени“ вечерва во Музејот на македонската револуционерна борба го прослави 27-миот роденден од формирање како политичка партија и 124-годишнината од основањето на историското ...

Дама со стил – Боркица Груевска на прославата на ВМРО-ДПМНЕ (фото)

Република - 17.06.2017

Секогаш елегантна и средена – сопругата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, Боркица, и вечерва блесна. На прославата по повод роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, Боркица уште еднаш покажа декае дама со стил погоден во секоја прилика.

Груевски: Не седиме со скрстени раце, ВМРО ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање

Фактор - 17.06.2017

На 27 от роденден на својата матична партија екс премиерот Никола Груевски објави дека ВМРО ДПМНЕ е пред кадровско освежување, односно се прави внатрешно реструктуирање. „Ние не седиме со скрстени раце.

Груевски: Нашата битка за Македонија допрва почнува

Република - 17.06.2017

Почитувани членови и подржувачи, ВМРО-ДПМНЕ мора да се подобрува и реструктуира. ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри односите со дел од меѓународната заедница во насока на заедничките цели и интереси, но и ...

Се огласи Груевски: Еве што им порача на симпатизерите

Бизнис Вести - 17.06.2017

Првиот човек на ДПМНЕ, Никола Груевски на прославата на роденденот на партијата рече дека за брзо време ќе дојделе на власт. „На оние на кои им е потребно поделено ВМРО-ДПМНЕ, да им порачам дека ќе одолееме на овие притисоци.

Емил Димитриев: наша цел, е да изградиме држава за сите што живеат во Македонија

Бизнис Вести - 17.06.2017

И до сега покажавме дека наш врвен приоритет е реализација на виталните интереси на Македонија, како што се меѓународната интеграција, развојот на економијата, инфраструктурата, отворање на нови работни места, така и во иднина ВМРО-ДПМНЕ ќе биде на ...

ВО ЖИВО: Панел дискусија „Единствени кои реализираат проекти во инфраструктурата“ во рамки на одбележувањето на ...

Курир - 16.06.2017

Во рамки на одбележувањето на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ денеска во 17:00 часот во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата ќе биде на тема „Единствени кои реализираат проекти во ...

Панел дискусија „Единствени кои реализираат проекти во инфраструктурата“ во рамки на одбележувањето на роденденот на ...

Република - 16.06.2017

Во рамки на одбележувањето на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во 17:00 часот во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев ќе се одржи панел дискусија. Дискусијата ќе биде на тема „Единствени кои реализираат проекти во ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Единствени кои носат инвестиции и отворат работни места"

Вечер - 16.06.2017

„Единствени кои носат инвестиции и отвораат работни места" е насловена првата од низата панел дискусии што од денеска ги организира ВМРО-ДПМНЕ, по повод 27-от роденден. Според Виктор Мизо, директор на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни ...

Трајановски: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партија која го остварува она што го ветува, СДСМ исто како во минатото така и ...

Телевизија Нова - 16.06.2017

Ние како ВМРО-ДПМНЕ сме единствена партија која гради и реализира проекти. Го остваруваме она што го ветуваме. Ова го истакна градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на денешната панел дискусијата на тема „Единствени кои реализираат проекти ...

„Единствени кои реализираат проекти во инфраструктурата“ во рамки на одбележувањето на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 16.06.2017

Во рамки на одбележувањето на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ денеска во 17:00 часот во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев ќе се одржи панел дискусија. Панел дискусијата ќе биде на тема „Единствени кои реализираат проекти во ...

Трајановски: ВМРО-ДПМНЕ е единствена партија која го остварува она што го ветува

Пулс24 - 16.06.2017

Ние како ВМРО-ДПМНЕ сме единствена партија која гради и реализира проекти. Го остваруваме она што го ветуваме. Ова го истакна градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски на денешната панел дискусијата на тема „Единствени кои реализираат проекти ...

СДСМ: Руинираниот Музеј на Македонија најдобро говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите и културното наследство

МКД - 15.06.2017

Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Р.Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

СДСМ: Руинираниот Музеј на Македонија говори за односот на ВМРО кон културното наследство

+инфо - 15.06.2017

Градбите од историско и културно значење беа оставени да скапуваат и да се распаѓаат, додека тие градеа барок, вели СДСМ. Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Македонија кој е целосно запуштен и ...

СДСМ: Музеј на Македонија најдобро говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите

Либертас - 15.06.2017

„Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Македонија, кој е целосно запуштен и руиниран, со урнати плафони и со мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

СДСМ: Музејот на Македонија говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон културното наследство

Сител - 15.06.2017

СДСМ денеска преку соопштение посочува дека состојбата со Музејот на Македонија најдобро покажува каков бил односот на ВМРО-ДПМНЕ кон културното и историското наследство. - Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење ...

СДСМ: Музејот на Македонија говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон културното наследство

Канал5 - 15.06.2017

СДСМ денеска преку соопштение посочува дека состојбата со Музејот на Македонија најдобро покажува каков бил односот на ВМРО-ДПМНЕ кон културното и историското наследство. - Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ преку криминалните тендери за градење на лажен барок и споменици ги крадеа и трошеа парите на ...

Фокус - 15.06.2017

Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

СДСМ: Односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите доведе до руинираност на Музејот на Македонија

Фокус - 15.06.2017

„Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Република Македонија, кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ги оставаше ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ остави запуштени и руинирани институции

Макфакс - 15.06.2017

Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Македонија, кој е целосно запуштен и руиниран, со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ - „Единствени кои носат инвестиции и отворат работни места“

Канал5 - 15.06.2017

„Единствени кои носат инвестиции и отвораат работни места“ е насловена првата од низата панел дискусии што од денеска ги организира ВМРО-ДПМНЕ, по повод 27-от роденден. Според Виктор Мизо, директор на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни ...

СДСМ: Руинираниот Музеј на Македонија најдобро говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите и културното наследство

А1 On - 15.06.2017

„Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Р.Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои ја уназадуваа економијата

А1 On - 15.06.2017

Од СДСМ со писмено соопштение реагираа на панел-дискусијата организирана од ВМРО-ДПМНЕ. „Кога ВМРО-ДПМНЕ се осудува да зборува за проекти во економијата добро е да каже во што навистина беа единствени изминативе 11 години и што направија за време на ...

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ „Единствени кои носат инвестиции и отворат работни места“

А1 On - 15.06.2017

„Единствени кои носат инвестиции и отвораат работни места“ е насловена првата од низата панел дискусии што од денеска ги организира ВМРО-ДПМНЕ, по повод 27-от роденден. Според Виктор Мизо, директор на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни ...

ВО ЖИВО: Панел дискусија „Единствени кои носат инвестиции и отвoраат работни места“ во рамки на одбележувањето на ...

Курир - 15.06.2017

Во рамките на одбележувањето на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во 17 часот во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев ќе се одржи панел дискусија. Темата на панел дискусијата е „Единствени кои носат инвестиции и отвoраат работни ...

СДСМ: Состојбата на Музејот на Македонија е доказ за негрижата на ВМРО-ДПМНЕ за наследството

Позитив.мк - 15.06.2017

Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Македонија, кој е целосно запуштен и руиниран, со урнати плафони и со мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

СДСМ: Музејот е пример за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите

Репортер - 15.06.2017

Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Македонија, кој е целосно запуштен и руиниран, со урнати плафони и со мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

СДСМ: Музеј на Македонија најдобро говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите

Мета - 15.06.2017

„Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Македонија, кој е целосно запуштен и руиниран, со урнати плафони и со мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 27 години од постоењето на партијата или 124 години од основањето на Организацијата

Република - 15.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ овој викенд прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. Денеска ќе се одржи панел дискусија на тема „Економија и инвестиции“, која биде отворена за јавноста.

СДСМ: Руинираниот Музеј на Македонија најдобро говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите и културното наследство

Стандард - 15.06.2017

„Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Р.Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

Панел дискусии по повод 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Телевизија Нова - 15.06.2017

По повод 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ, чија прослава ќе биде оваа сабота, партијата ќе организира низа циклуси на панел дискусии. Денеска е организирана првата насловена како „Единствени кои носат инвестиции и отвораат работни места“.

Следете во живо: Панел дискусија „Единствени кои носат инвестиции и отвoраат работни места“ во рамки на одбележувањето ...

Република - 15.06.2017

Во рамките на одбележувањето на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во 17 часот во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев ќе се одржи панел дискусија. Темата на панел дискусијата е „Единствени кои носат инвестиции и отвoраат работни ...

СДСМ: Руинираниот Музеј на Македонија најдобро говори за односот на ВМРО-ДПМНЕ кон институциите и културното наследство

Слободен Печат - 15.06.2017

Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Р.Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

Продолжување на тактиката за блокирање или сериозна ерозија во ВМРО-ДПМНЕ?

10без10 - 15.06.2017

Која е скриената намера на ВМРО – ДПМНЕ што упорно одбива да формира пратеничка група и како таква да соделува во работата на Собранието? Поранешниот претседател на Собранието и лидер на НСДП Тито Петковски смета дека не е една туку, според него, се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се единствените кои ја уназадуваа економијата, владините политики ќе донесат економски раст и добро за ...

Слободен Печат - 15.06.2017

„Кога ВМРО-ДПМНЕ се осудува да зборува за проекти во економијата добро е да каже во што навистина беа единствени изминативе 11 години и што направија за време на нивното владеење. Единствените кои затворија 10.000 домашни фирми и блокираа сметки на ...

Во сабота ВМРО-ДПМНЕ ќе го прослави својот 27 – ми роденден

Локално - 15.06.2017

На својта фб страница опозициската ВМРО-ДПМНЕ го објави своето роденденско мото “Единствени:” Еве што уште напишаа на својата интернет страница: -Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува. Со кренати глави гледаме кон иднината.

СДСМ: посебен акцент ќе се стави на заштитата на објектите од културно и историско значење за граѓаните на Р.Македонија

Бизнис Вести - 15.06.2017

Состојбата со Музејот на Македонија, објект од историско и културно значење за граѓаните на Р.Македонија кој е целосно запуштен и руиниран со срушени плафони и мувлосани ѕидови, најдобро говори за тоа во каква состојба ВМРО-ДПМНЕ ги остави ...

ВМРО-ДПМНЕ се обиде да го блокира именувањето на замениците министри

Алсат-М - 14.06.2017

Денешната петта пленарна седница во Собранието започна со негодување, овации и тропање по масите од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи предлозите за избор на кандидатите ги добиле предоцна и немале време да ги прочитаат биографиите.

Продолжување на тактиката за блокирање или сериозна ерозија во ВМРО-ДПМНЕ?

+инфо - 14.06.2017

Тито Петковски претпоставува дека во пратеничката група се артикулирани прашања за да се формираат повеќе пратенички групи, а не само една. Која е скриената намера на ВМРО – ДПМНЕ што упорно одбива да формира пратеничка група и како таква да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски никогаш не одбил да прими покана, тој ги почитува институциите

Либертас - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција на изјавата на обвинителката Катица Јанева дека Никола Груевски, Сашо Мијалков, Кирил Божиновски и Мартин Протуѓер одбивале да ги примат поканите за распит во СЈО. Според ВМРО-ДПМНЕ тоа не е точно.

ВМРО-ДПМНЕ слави 27 години од основањето

Алфа - 14.06.2017

Основачите на организацијата беа единствени кога покажаа визија и сила да го поведат народот во борба за човечки правдини и слобода. Беа единствени во инспирацијата, во идејата и во успехот.

Тито Петковски: Опструкција на работата на Собранието или внатрешна ерозија?

Фокус - 14.06.2017

По денешните негодувања на седницата во Собранието, од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, поранешниот претседател на Собранието и лидер на НСДП, Тито Петковски, смета има две причини зошто опозициската ВМРО-ДПМНЕ не презема иницијатива за формирање ...

ВМРО-ДПМНЕ го слави својот роденден- Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува, битката тукушто започна! ...

Курир - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

ВО ЖИВО: Прес- конференција на ВМРО-ДПМНЕ (14:45)

Курир - 14.06.2017

Во 14:45 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржат две последователни прес конференции, најавија од ...

ВМРО-ДПМНЕ викендов прославува 27 години од постоењето на партијата или 124 години од основањето на Организацијата- еве ...

Курир - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ овој викенд прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. Како и секоја година и овој пат значајно ќе го одбележиме, информираше Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ во денешното ...

Ристовски: Ќе бидеме сериозен коректор на новата влада и ќе инсистираме да се обезбедат сите ветувања на СДСМ кон ...

Курир - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период покажа исклучителна стабилна, државничка политика. ВМРО-ДПМНЕ се карактеризираше како политичка партија која што државните интереси ги стави пред личните интереси во многу тешки ситуации кои што беа карактеристични во ...

ВМРО ДПМНЕ: Груевски никогаш не одбил да прими покана

Репортер - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција на изјавата на обвинителката Катица Јанева дека Никола Груевски, Сашо Мијалков, Кирил Божиновски и Мартин Протуѓер одбивале да ги примат поканите за распит во СЈО. Според ВМРО-ДПМНЕ тоа не е точно.

ВМРО-ДПМНЕ викендов прославува 27 години од постоењето на партијата

Нетпрес - 14.06.2017

Во текот на следните неколку дена партијата планира повеќе активности. ВМРО-ДПМНЕ овој викенд прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата.

Ристовски: Ќе бидеме сериозен коректор на новата влада

Република - 14.06.2017

ВМРО ДПМНЕ ќе биде сериозен коректор на она што значи ново парламентарно мнозинство и нова влада на Република Македонија, најави Спиро Ристовски од ВМРО ДПМНЕ кој гостуваше во „Телевизија Нова“.

ВМРО-ДПМНЕ викендов прославува 27 години од постоењето на партијата и 124 години од основањето на Организацијата

Република - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ овој викенд прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. Во текот на следните неколку дена партијата планира повеќе активности.

Ристоски: Ќе инсистираме да се обезбедат сите ветувања на СДСМ кон граѓаните

Press24 - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период покажа исклучителна стабилна, државничка политика. ВМРО-ДПМНЕ се карактеризираше како политичка партија која што државните интереси ги стави пред личните интереси во многу тешки ситуации кои што беа карактеристични во ...

ВМРО-ДПМНЕ викендов прославува 27 години од постоењето на партијата или 124 години од основањето на Организацијата- еве ...

Press24 - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ овој викенд прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. Како и секоја година и овој пат значајно ќе го одбележиме, информираше Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ во денешното ...

Ќе бидеме сериозен коректор на новата Влада

Нетпрес - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи како коректор сериозно да се бори против таквото деструктивно, антиреформско функционирање, кое, како што вели, ја карактеризира оваа влада во изминатите неколку недели.

Единствени за Македонија (видео)

Република - 14.06.2017

Основачите на организацијата беа единствени кога покажаа визија и сила да го поведат народот во борба за човечки правдини и слобода. Беа единствени во инспирацијата, во идејата и во успехот.

Ристовски: Ќе бидеме сериозен коректор на новата влада и ќе инсистираме да се обезбедат сите ветувања на СДСМ кон ...

Пулс24 - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период покажа исклучителна стабилна, државничка политика. ВМРО-ДПМНЕ се карактеризираше како политичка партија која што државните интереси ги стави пред личните интереси во многу тешки ситуации кои што беа карактеристични во ...

ВМРО-ДПМНЕ го слави својот роденден- Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува, битката тукушто започна!

Пулс24 - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. „Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

ВМРО-ДПМНЕ викендов прославува 27 години од постоењето на партијата или 124 години од основањето на Организацијата- еве ...

Пулс24 - 14.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ овој викенд прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. Како и секоја година и овој пат значајно ќе го одбележиме, информираше Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ во денешното ...

Прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 14.06.2017

Во 14:45 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржат две последователни прес конференции, најавија од ...

ВМРО-ДПМНЕ ја блокираше работата на Комисијата за политички систем

Алсат-М - 13.06.2017

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го оневозможија нормалното работење на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците. И покрај реакциите на нивните колеги од мнозинството, тие со чести процедурални интервенции не дозволуваа да бидат разгледани ...

Ако дојде до одземање имунитет на Мукоски, тој ќе треба да гласа сам за себе

24 Вести - 13.06.2017

Набиена агенда го чека деновиве законодавниот дом - разрешување на јавниот обвинител, избор на нов, избор на заменици министри, законот за употреба на јазиците, за кои од ДУИ велат дека многу скоро ќе се најде во собраниска процедура, а ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски никогаш не одбил да прими покана

МКД - 13.06.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ ја демантираат изјавата на Специјалната обвинителка Катица Јанева дадена за порталот Макфакс, во која таа вели дека експремиерот Никола Груевски, неговиот поранешен шеф на кабинет, Мартин Протогер, донеодамнешниот генерален секретар на ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека Груевски одбивал да ги добие поканите за распит во СЈО

Макфакс - 13.06.2017

По објавата на Макфакс, дека експремиерот Никола Груевски, неговиот поранешен шеф на кабинет, Мартин Протоѓер, донеодамнешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, како и поранешниот прв разузнувач во државата, Сашо Мијалков, на сите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски никогаш не одбил да прими покана, тој ги почитува институциите

Фокус - 13.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати реакција на изјавата на обвинителката Катица Јанева дека Никола Груевски, Сашо Мијалков, Кирил Божиновски и Мартин Протуѓер одбивале да ги примат поканите за распит во СЈО. Според ВМРО-ДПМНЕ тоа не е точно.

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева е избрана за Специјален јавен обвинител да работи непристрасно и професионално

А1 On - 13.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмена реакција на изјавите на Катица Јанева. „Катица Јанева е избрана за Специјален јавен обвинител за да работи непристрасно и професионално, исклучително по закон. Нејзиното тврдење за Макфакс е неточно и повеќе политичко со ...

27. роденден на ВМРО ДПМНЕ: Борбата за подобра Македонија никогаш не престанува, битката тукушто започна! (видео)

Република - 17.06.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата. Единствени” е слоганот со кој ќе се одбележи роденденот во 19 часот во Музејот на ВМРО.

Младите на маргините, невладините во Влада

Маркукуле - 13.06.2017

Денес во просториите на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп се одржа прес-конференција на која се обрати претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Виктор ...

ВМРО ДПМНЕ : Димитров не смее да отстапи од највисоките државни и национални интереси

Канал5 - 12.06.2017

Новиот министер за надворешни работи Никола Димитров не смее да отстапи од највисоките државни и национални интереси, а тие се веќе дефинирани, велат од ВМРО ДПМНЕ. Членство во евро-атлантските структури и одбрана на македонскиот идентитетот.

Антонио Милошоски гостин во Дневникот на Алфа во 17:30 часот

Курир - 12.06.2017

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и висок партиски фуницонер Антонио Милошоски ќе биде гостин во Дневникот на Алфа телевиизја во 17:30 часот. За името и за можноста за постигнување на фер решение. Кој е потенцијалот да се напредува во евроинтеграциите? Дали ...

Антонио Милошоски гостин во Дневникот на Алфа во 17:30 часот

Пулс24 - 12.06.2017

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и висок партиски фуницонер Антонио Милошоски ќе биде гостин во Дневникот на Алфа телевиизја во 17:30 часот. За името и за можноста за постигнување на фер решение. Кој е потенцијалот да се напредува во евроинтеграциите? Дали ...