TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калиопи и Карамазов ги одушевија белграѓани

Форум - 13.06.2010

Со незаборавен концерт во Театарот на Теразиe во Белград, Калиопи и Един Карамазов го претставија нивниот заеднички албум „Oblivion" Концертот на овие врвни уметници во Белград предизвика огромен ...

Хроника - Карамарков се товари за четири убиства

Време - 12.06.2010

Една недела пред пресудата за обвинетиот Виктор Карамарков, обвинителството се премисли, па наместо за пет, поради немање доволно докази, го обвини за четири убиства.

Повлечено едно убиствo од досието на Виктор Карамарков

Утрински - 12.06.2010

Непосредно пред завршувањето на судскиот процес против скопјанецот Виктор Карамарков, обвинет за сериски убиства во Скопје, обвинителот донесе одлука да повлече едно од делата.

Обвинителството бара строга казна за „Раскољников“

Н.Македонија - 12.06.2010

На завршните зборови, поради немање докази, обвинението беше преиначено и едно убиство беше квалификувано како обид за убиство Пресметлив, без олеснителни околности и бизарен мотив се главните точки ...

Обвинителството бара Карамарков да биде осуден за 4 убиства

А1 - 11.06.2010

Завршни зборови во случајот Раскољников, каде Виктор Карамарков е обвинет за убиства на средовечни жени во Скопје. На почетокот обвинителот го повлече обвинението за убиството на Босилка Красоевич ...

Адвокатот тврди дека нема докази за Карамарков

Телма - 11.06.2010

Одбраната на Виктор Карамарков, обвинет за четири убиства, бара ослободителна пресуда, тврдејќи дека не постојат докази дека тој е сериски убиец - ниту ДНК, ниту очевидци.

Карамарков ќе одговара за четири убиства

Дневник - 11.06.2010

Обвинителот вчера побара Виктор Карамарков (29) да биде осуден за убиството на четири и за обид за убиство на две жени, а неговиот адвокат бара ослободителна пресуда Виктор Карамарков (29) да биде ...

Карамaрков: Невин сум, Обвинителството му отпиша една од жртвите

Канал5 - 11.06.2010

Карамарков во завршни зборови рече: - Кога ги признав убиствата не бев Виктор, се наогав во ситуација од која ми зависеше животот бев затворен во просторија во која единствено се сеќавав на сликата ...

Карамрков под присила ги признал делата?

Алфа - 11.06.2010

Немав избор. Признав се што сакаше да слушне полицијата. Кога ме испрашуваа три дена во една просторија во страв и под наркотици не знаев што зборувам - се исповеда Виктор Карамарков пред судот во ...

Завршни зборови во случајот Раскољников

Макфакс - 11.06.2010

Обвинителството се повлече од обвинението за Виктор Карамарков за убиството на Босилка Красоевиќ поради немање на докази и побара тој да биде осуден за четири убиства и два обиди за убиство.

Пресудата за Виктор Карамарков, судот да ја соопшти следната недела

Кирилица - 11.06.2010

Иако за време на судењето не ги призна убиствата, според Обвинителството признанието во истрагата е силен доказ за да биде осуден - Кога ги признав убиствата не бев Виктор.

Завршни зборови во случајот Раскољников

МРТ - 11.06.2010

Обвинителството се повлече од обвинението за Виктор Карамарков за убиството на Босилка Красоевиќ поради немање на докази и побара тој да биде осуден за четири убиства и два обиди за убиство.

Завршни зборови во случајот Раскољников

Форум - 11.06.2010

Обвинителството се повлече од обвинението за Виктор Карамарков за убиството на Босилка Красоевиќ поради немање на докази и побара тој да биде осуден за четири убиства и два обида за убиство ...

Карамарков ги негира сите признанија за убиства

Сител - 11.06.2010

Во завршните зборови во скопскиот суд, Виктор Карамарков тврдеше дека е невин. - Кога ги признав убиствата не бев Виктор, се наоѓав во ситуација од која ми зависеше животот...

КАРАМАРКОВ: Признав, немав избор

Вечер Прес - 11.06.2010

"Признав, оти немав избор." Со овие зборови се бранеше Карамарков по завршниот збор на обвинителството и на одбраната. Бев во ситуација од која ми зависеше животот.

Концерт на Калиопи и Карамазов во Белград

Форум - 10.06.2010

Вечерва, белградската публика ќе има можност да го слушне албумот „Обливион“ Калиопи и Един Карамазов ќе одржат заеднички концерт во театарот „Теразије“ во Белград.

Калиопи и Карамазов во Белград

Дневник - 09.06.2010

Македонската пејачка Калиопи и Един Карамазов вечерва ќе имаат концерт во „Позориште на Теразијама“ во Белград. Ова е концертна промоција на заедничкиот албум „Обливион“.