TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО е во канџите на власта

Фактор - 25.09.2016

Се плашам дека двата постигнати договори – оној од минатата година и овој од оваа година Пржино 1 и Пржино 2 не ги постигнаа целите на граѓанското општество, а во исто време не потпомогнаа политичката клима да се трансформира во конструктивна и ...

Одложено судењето на Демири од Левица за учество на протестите

Сакам да кажам - 23.09.2016

Денешното судење на Мариглен Демири од Левица во Основниот суд Скопје 1 беше одложено поради неподготвеност на државниот правобранител да даде исказ и е презакажано за 22 ноември. Против Демири е поведена кривична постапка за учество на протестите ...

Левица: Нема да признаеме вина

24 Вести - 23.09.2016

Државното правобранителство побара дополнително време за да ги разгледува доказите и да ја утврди штетата од уништената канцеларија на Иванов, која ја нанел Мариглен Демири. Рочиштето е презакажано за два месеци.

Одложено судското рочиште за Демири, член на „Левица“

24 Вести - 23.09.2016

Судската расправа за кривичната пријава кон Мариглен Демири е одложена по барање на Правобранителството за дополнително разгледување на доказите на одбраната и подготвување за да се произнесе за штетата. Новата расправа е закажана за 22 ноември.

Апасиев: Отворен политички прогон врз највиското раководство на Левица

Стандард - 23.09.2016

„Ова е отворен политички прогон врз највиското раководство на Левица. Како се наближуваат изборите, тој прогон од кривичен продолжува во физички. Ова е трет член од највисоките партиски органи кој се гони за дело кое не постои.

Одложено судењето на Демири кој дивееше во канцеларијата на Иванов

Press24 - 23.09.2016

Судската расправа за Мариглен Демири е одложена по барање на Правобранителството за дополнително разгледување на доказите на одбраната и подготвување за да се произнесе за штетата. Сега на Демири кој е член на "Левицата", ќе му се суди на 22 ноември ...

Одложено рочиштето за членот на Левица, Мариглен Демири

+инфо - 23.09.2016

Кривични пријави освен против Демири има и против Здравко Савески и Владимир Куновски од Левица. Судската расправа за кривичната пријава кон Мариглен Демири е одложена за 22 ноември во 12 часот откако Државното правобранителство побара дополнително ...

(ВИДЕО) Одложено рочиштето за Демири, од Левица

Репортер - 23.09.2016

Државното правобранителство побара дополнително време за да ги разгледува доказите и да ја утврди штетата од уништената канцеларија на Иванов, која ја нанел Мариглен Демири. Рочиштето е презакажано за два месеци.

Левица: Немаме намера да признаеме вина, ќе се судиме до крај

МКД - 23.09.2016

Политичкиот прогон на членови на највисоките раководни органи на политичката партија Левица продолжува. Од политичката партија велат дека како што се наближуваат изборите, прогонот поминува од отворен кривичен прогон во физички прогон, и дека ова е ...

Одложено рочиштето за Мариглен Демири од „Левица“

МКД - 23.09.2016

Судското рочиште са Мариглен Демири од политичката партија Левица кое требаше да се одржи денеска на пладне беше одложено. На барање на Државното правобранителство за дополнително разгледување на доказите на одбраната и подготвување за да се ...

Одложено рочиштето за Демири, Левица истрајна во борбата со власта

Нова ТВ - 23.09.2016

По барање на Државното правобранителство за дополнително разгледување на доказите на одбраната и подготвување за да се произнесе за штетата, судската расправа за кривичната пријава кон Мариглен Демири е одложена за 22.ноември во 12 часот.

Одложено рочиштето за Мариглен Демири, Левица тврди дека е под прогон

Фактор - 23.09.2016

Судот го одложи рочиштето за демолирање на народната канцеларија на претседателот, овој пат против Мариглен Демири, како трет член на раководството на Левица против кој се води кривична постапка.

ВИДЕО: Одложено рочиштето за Демири, од Левица порачуваат – „Нема да признаеме вина“

Либертас - 23.09.2016

Државното правобранителство побара дополнително време за да ги разгледува доказите и да ја утврди штетата од уништената канцеларија на Иванов, која ја нанел Мариглен Демири. Рочиштето е презакажано за два месеци.

(ВИДЕО) Левица: Нема да признаеме вина

Локално - 23.09.2016

Државното правобранителство побара дополнително време за да ги разгледува доказите и да ја утврди штетата од уништената канцеларија на Иванов, која ја нанел Мариглен Демири, информира 24Вести. Рочиштето е презакажано за два месеци.

Одложено судењето на Демири, кој дивееше во канцеларијата на Иванов

Република - 23.09.2016

Судската расправа за Мариглен Демири е одложена по барање на Правобранителството за дополнително разгледување на доказите на одбраната и подготвување за да се произнесе за штетата. Сега на Демири кој е член на “Левицата”, ќе му се суди на 22 ноември ...

Судење за уште еден член на Левица за учество на протестите

Сакам да кажам - 22.09.2016

Основниот суд Скопје 1 започна судски процес против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради учество на протестите од оваа година, соопшти денеска партијата. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.

Кривична постапка против уште еден член на Левица

Фокус - 22.09.2016

Мериглен Демири е третиот член на партијата Левица против кого Основниот суд започна судски процес, поради учество на протестите на Шарената револуција. -Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.

Кривична постапка против Мариглен Демири, член на Левица

А1 On - 22.09.2016

Судски процес е покренат и против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите од оваа година. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.

Судски процес против уште еден член на Левица

МКД - 22.09.2016

Основниот суд Скопје 1 почнува судски процес против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради учество на протестите годинава, соопшти партијата. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.

Кривична постапка против Мариглен Демири, член на Левица

Репортер - 22.09.2016

Судски процес е покренат и против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите од оваа година. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.

Кривична постапка против Мариглен Демири, член на Левица

+инфо - 22.09.2016

Нашата борба за слобода и социјална правда во Македонија продолжува!, порачува Левица. Судски процес е покренат и против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите од оваа година.

Уште една кривична за член на Левица, на удар Демири за учество во протест

Стандард - 22.09.2016

„Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица. Малку му беше што веќе води судски процес против двајца наши членови, Здравко Савески и Владимир Куновски, па реши да поведе кривична постапка против уште еден член на ...

Судски процес против уште еден член на Левица

Р.С.Европа - 22.09.2016

Започнува судскиот процес против уште еден член на Левица. Станува збор за Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите од оваа година. Демири е член на Президиумот на партијата „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите ...

Кривична постапка против уште еден член на Левица

Мета - 22.09.2016

Основниот суд Скопје 1 започна судски процес против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради учество на протестите од оваа година, соопштија денеска од партијата. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.

По Савески и Куновски, кој е третиот од Левица на кој ќе му се суди?

Фактор - 22.09.2016

Од Левица денеска информираа дека започнува судски процес против уште еден член на нивната партија. Станува збор за Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите годинава. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на ...

Кривична постaпка против уште еден член на Левица

Локално - 22.09.2016

Основниот суд Скопје 1 започна судски процес против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради учество на протестите од оваа година, соопштија денеска од партијата. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.

Кривична постапка против Мариглен Демири, член на Левица

Либертас - 22.09.2016

Судски процес е покренат и против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите од оваа година. „Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица.