TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија воведува визи за Турците

Кајгана - 28.11.2015

Русија донесе одлука за суспендирање на безвизниот режим меѓу двете земји, од 1-ви јануари 2016 година, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на вчерашната средба со неговиот сириски колега Валид Муалем, оценувајќи дека Анкара ...

Русија воведува визи за Турција

Р.С.Европа - 28.11.2015

Русија соопшти дека ќе го суспендира безвизниот режим со Турција, по ескалирањето на тензиите меѓу Москва и Анкара откако беше соборен руски воен авион од страна на турски борбен авион. Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров вчера ...

Русија воведува визи за Турците

Утрински - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су-24 ги повика граѓаните на ...

Русија и воведува визи на Турција

Алсат-М - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су-24 ги повика граѓаните на ...

Москва на турските граѓани им воведува визи од 1 јануари

Канал5 - 27.11.2015

Русија од 1 јануари воведува визи за турските државјани, изјави министерот за надворешни работи Сергеј Лавров, пренесе Франс прес. - Донесена е одлука за запирање на безвизниот режим кон Турција - изави Лавров по средбата со сирискиот министер за ...

Русија воведува визи за Турција

Фокус - 27.11.2015

Русија ќе го укине безвизниот режим кој досега го имаше со Турција и ќе воведе визи за турските граѓани од први јануари 2016 година. Русија ќе го укине безвизниот режим кој досега го имаше со Турција и ќе воведе визи за турските граѓани од први ...

Русија го суспендира безвизниот режим со Турција

Телма - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. -Одлучивме да го суспендираме безвизниот режим меѓу Русија и Турција.

ЛАВРОВ: Од први јануари Турците со визи во Русија

Телеграф - 27.11.2015

Лавров претходно изјави дека официјална Анкара ја преминала границата на прифатливо однесување Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани.

Лавров: Турција ја премина границата на дозволеното

Руска реч - 27.11.2015

Властите на Турција ризикуваат да ја стават својата земја во тешка ситуација како од гледна точка на долгорочните национални интереси, така и од гледна точка на положбата во регионот, смета министерот за надворешни работи на Русија Сергеј ...

Турција со дипломатија ќе ја надминува тензијата со Русија

Р.С.Европа - 27.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изјави денеска дека неговата земја сака со дипломатија да ја надмине тензијата со Русија. Тој ја повика Русија со „разумни зборови и дела“ да помогне за намалување на тензијата.

Чавушоглу: Дипломатијата ќе ја надмине тензијата со Русија

+инфо - 27.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изјави денеска дека Анкара сака со дипломатија да ја надмине тензијата со Москва, која настана поради соборувањето на рускиот авион.

Русија ќе го прекине безвизното патување со Турција

МКД - 27.11.2015

Русија го прекинува својот безвизен режим со Турција, од 1 јануари 2016 година, изјави министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров. Соопштението доаѓа како одговор на соборувањето на рускиот воен авион од страна на турските воздухопловни сили ...

Русија презема чекор - еве како ја казни Турција

Press24 - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека Русија од први јануари наредната година ќе воведе визен режим за турските граѓани. „Донесена е одлука за престанок на безвизниот режим кон Турција“, изјави Лавров.

РУСИЈА ПОЧНА СО МЕРКИТЕ : Од 1 јануари визи за Турците!

Репортер - 27.11.2015

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека Русија од 1 јануари 2016 година ќе го укине безвизниот режим за Турција. Лавров нагласи дека ова е само една од мерките во склоп на одговорот на Москва на актот на агресија кој Турција го ...

Русија воведува визи за Турците

А1 On - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су-24 ги повика граѓаните на ...

Русија го запира безвизниот режим со Турција од 1 јануари 2016 година

Руска реч - 27.11.2015

Заканите од страна на Турција имаат сосем реален карактер, потенцираше шефот на руската дипломатија Сергеј ...

Лавров: Турција ја мина границата, се суспендира безвизниот режим

Макфакс - 27.11.2015

Русија донесе одлука за суспендирање на безвизниот режим меѓу двете земји, од 1-ви јануари 2016 година, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во петокот на средбата со неговиот сириски колега Валид Муалем, оценувајќи дека Анкара ...

Русија воведува визи за турските државјани

Нова ТВ - 27.11.2015

Русија ќе воведе виси за турските државјани, соопшти денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. - Од 1 јануари следната година, го запираме безвизниот режим меѓу Русија и Турција, рече Лавров, на прес- конференцијата по средбата со ...

Лавров: Воведуваме визи за Турците

+инфо - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су-24 ги повика граѓаните на ...

Лавров: Воведуваме визи за Турците

Курир - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су-24 ги повика граѓаните на ...

Чавушоглу: Дипломатијата ќе ја надмине тензијата со Русија

Република - 27.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изјави денеска дека Анкара сака со дипломатија да ја надмине тензијата со Москва, која настана поради соборувањето на рускиот авион.

МОСКВА ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ: Русија за турските државјани воведува ВИЗИ!

Фактор - 27.11.2015

Русија од 1-ви јануари повторно го воведува визниот режим за турските државјани, соопшти министерот за надворешни работи Сергеј Лавров, пренесуваат руските медиуми. „Донесена е одлука за укинување на безвизниот режим со Турција“, изјавил Лавров за ...

По инцидентот: Русите воведуваат визи за Турците

Република - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су­24 ги повика граѓаните на ...

Лавров: Воведуваме визи за Турците

Денешен - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су-24 ги повика граѓаните на ...

Русија воведе визи за Турците

еМагазин - 27.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека од први јануари идната година ќе биде воведен визен режим за турските граѓани. Рускиот претседател Валдимир Путин по инцидентот со соборувањето на авионот Су-24 ги повика граѓаните на ...

Русија од 1 јануари воведува визи за турски државјани

Локално - 27.11.2015

Русија од 1 јануари повторно воведува визен режим за турски државјани, изјави денеска министерот за надворешни работи Сергеј Лавров. -„Донесена е одлука за запирање на безвизниот режим кон Турција“, изјави Лавров ред новинарите после состанокот со ...

Русија воведува визи за турските државјани

Тера - 27.11.2015

Русија ќе воведе виси за турските државјани, соопшти денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. – Од 1 јануари следната година, го запираме безвизниот режим меѓу Русија и Турција, рече Лавров, на прес- конференцијата по средбата со ...

РУСИЈА ПОЧНА СО МЕРКИТЕ : Од 1 јануари визи за Турците!

МК News - 27.11.2015

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека Русија од 1 јануари 2016 година ќе го укине безвизниот режим за Турција. Лавров нагласи дека ова е само една од мерките во склоп на одговорот на Москва на актот на агресија кој Турција го ...

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

Утрински - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. - Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право, истакна Чавушоглу.

Во Белград следниот месец средба на шефовите на дипломатиите на Турција и Русија

Утрински - 26.11.2015

Министрите за надворешни работи на Турција и Русија, Мевљут Чавушоглу и Сергеј Лавров, може да одржат средба во периодот меѓу 3 и 4 декември во Белград, изјави денеска турскиот министер за Европска унија Волкан Бозкер.

Белград:За една недела средба на Лавров со Чавушоглу

Телма - 26.11.2015

Министрите за надворешни работи на Турција и Русија, Мевљут Чавушоглу и Сергеј Лавров може да одржат средба во периодот меѓу 3 и 4 декември во Белград, изјави денеска турскиот министер за Европска унија Волкан Бозкер.

Турција нема да и се извини на Русија

Р.С.Европа - 26.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изјави денеска дека неговата земја нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион. Според него, нема да се извинат за нешто за кое се е во право.

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

Сител - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. - Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право, истакна Чавушоглу.

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

+инфо - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. - Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право - истакна Чавушоглу.

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

Репортер - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. – Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право, истакна Чавушоглу.

Во Белград следниот месец средба на министрите за надворешни работи на Турција и Русија

Сител - 26.11.2015

Министрите за надворешни работи на Турција и Русија, Мевљут Чавушоглу и Сергеј Лавров може да одржат средба во периодот меѓу 3 и 4 декември во Белград, изјави денеска турскиот министер за Европска унија Волкан Бозкер.

Во Белград следниот месец средба на министрите за надворешни работи на Турција и Русија

А1 On - 26.11.2015

Министрите за надворешни работи на Турција и Русија, Мевљут Чавушоглу и Сергеј Лавров може да одржат средба во периодот меѓу 3 и 4 декември во Белград, изјави денеска турскиот министер за Европска унија Волкан Бозкер.

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

Курир - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. - Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право, истакна Чавушоглу.

Турција нема да ѝ се извини на Русија

Телеграф - 26.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу вели дека не треба да се извинат поради нешто за што Турција е во право Турција нема да ѝ се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави турскиот министер за надворешни ...

Чавушоглу: Турција нема да ѝ се извини на Русија

Република - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. ­ Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право, истакна Чавушоглу.

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

Денешен - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. – Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право, истакна Чавушоглу.

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

МК News - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. – Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право – истакна Чавушоглу.

Чавушоглу: Турција нема да и се извини на Русија

Lider - 26.11.2015

Турција нема да и се извини на Русија поради соборувањето на рускиот воен авион, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу. – Не треба да се извинуваме поради нешто за кое сме во право, истакна Чавушоглу.

Лавров: Со соборувањето на Су-24, Турција застана на страната на ИД

Lider - 26.11.2015

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров потенцираше дека во моментот на соборувањето авионот извршувал задачи во рамките на антитерористичката операција на ВКС РФ во Сирија и притоа не ги нарушил границите на воздушниот простор на Турција.

Лавров: Соборувањето на авионот „планирана провокација“

Deutsche Welle - 25.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи зборува и за „заседа“ од страна на Турција. Русија презема возвратни мерки, но е подготвена на соработка со Западот, не исклучувајќи ја ни Турција, во акциите во Сирија.

Чавушоглу разговарал со Лавров: Анкара изрази жалење, но ја оправда акцијата

Утрински - 25.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изрази жалење во телефонскиот разговор со рускиот колега Сергеј Лавров поради инцидентот со соборениот авион Су-24, но ја оправдал акцијата на турската воена авијација, јави ТАСС.

ЧАВУШОГЛУ: Жалиме за загубата, но акцијата на турската воена авијација е оправдана

Телеграф - 25.11.2015

Министерот за надворешни работи на Турција во разговор со рускиот колега навел дека турските диспечери не знаеле кому му припаѓа авионот, бидејќи во тој регион исто така летаат и сириски авиони Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу ...

(ВИДЕО) “Уривањето на Су-24“ е планирана провокација: Лавров порача дека Русија не е во војна со Турција!

Репортер - 25.11.2015

– Чекавме вчера објаснување од Турција и тоа на повисоко ниво, но подобро некогаш него никогаш – рече Лавров. Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров порача денес дека Русија нема намера да војува со Турција, дека пријателскиот однос меѓу двата ...

Лавров: Соборувањето на авионот наликува на планирана провокација

Нетпрес - 25.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изрази жалење во телефонскиот разговор со рускиот колега Сергеј Лавров поради инцидентот со соборениот авион Су-24 , но ја оправдал акцијата на турската воена авијација, јави ТАСС.

Лавров смета дека Турција можеби го усогласила со САД нападот врз рускиот „Су-24“

Макфакс - 25.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изрази во средата сомневање дека турските власти можеби во договор со САД ја донеле одлуката за соборување на рускиот бомбардер „Су-24“ во вторникот над сириската територија, бидејќи, како што ...

Кери и Лавров телефонски разговараа за соборениот руски авион

+инфо - 25.11.2015

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров телефонски разговараше со американскиот државен секретар Џон Кери за турското соборување на рускиот авион, се наведува во соопштение на руското Министерство за надворешни работи.

Лавров: Со соборувањето на Су-24, Турција застана на страната на ИД

Руска реч - 25.11.2015

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавов потенцираше дека во моментот на соборувањето авионот извршувал задачи во рамките на антитерористичката операција на ВКС РФ во Сирија и притоа не ги нарушил границите на воздушниот простор на ...

Реакции на соборувањето на рускиот авион

Глас на Америка - 25.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров кажа дека турското соборувањето на рускиот воен авион „личи на планирана провокација", но дека Русија нема да оди во војна со Турција. Лавров изјави дека по инцидентот Русија ќе ги преиспита своите ...

Коѕиас телефонски разговарал со Лавров, Штајнмаер и Чавушоглу

Репортер - 25.11.2015

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас синоќа имал телефонски разговори со неговите колеги од Русија Сергеј Лавров, од Германија Франк-Валтер Штајнмаер и од Турција Мевлут Чавушоглу, соопшти грчкото МНР, јавува дописникот на МИА од Атина.

Телефонски разговор меѓу турскиот и рускиот министер за надворешни работи

Сител - 25.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изрази жалење во телефонскиот разговор со рускиот колега Сергеј Лавров поради инцидентот со соборениот авион Су-24, но ја оправдал акцијата на турската воена авијација, јави ТАСС.

Телефонски разговор меѓу турскиот и рускиот министер за надворешни работи

А1 On - 25.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изрази жалење во телефонскиот разговор со рускиот колега Сергеј Лавров поради инцидентот со соборениот авион Су-24, но ја оправдал акцијата на турската воена авијација, јави ТАСС.

Сергеј Лавров: Уривањето на рускиот Су-24 личи на планирана провокација (ВИДЕО)

МКД - 25.11.2015

Соборувањето на рускиот воен авион во Сирија од страна на Турција се чини дека е претходно испланирана провокација, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. Анкара не комуницираше со Русија во врска со инцидентот, додаде ...

Турција и се извини на Русија за соборениот воен авион

Press24 - 25.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу го повика рускиот колега Сергеј Лавров и се извини поради соборувањето на рускиот воен авион во близина на турско-сириската граница.

Москва се сомнева дека Турција го планирала инцидентот

Р.С.Европа - 25.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека соборувањето на рускиот борбен авион на турско-сириската граница е најверојатно испланирана провокација. Според него, Турција и сојузниците на НАТО се обидуваат да сокријат што ...

Лавров: Доказите посочуваат дека соборувањето на авионот било планирано

Република - 25.11.2015

Lavrov: US-led anti-ISIS coalition members using US weapons require permission to engage https://t.co/AJuWhe9RtK pic.twitter.com/TeFc6xjwYt — RT (@RT_com) November 25, 2015 Сергеј Лавров, рускиот министер за надворешни работи, оцени дека ...

Што ќе биде со Балканот откако Турција урна руски авион?

Вечер Прес - 25.11.2015

Во разговорот со Штајнмаер била оценета состојбата на регионалната безбедност по соборувањето на рускиот авион. Двајцата министри се согласиле дека треба да преовладува смиреност за да се намалат тензиите Никос Коѕиас Грчкиот министер за надворешни ...

Кери и Лавров имале телефонски разговор за соборениот руски авион

Локално - 25.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Џон Кери остварија телефонски разговор по повод соборувањето на рускиот воен авион од Турција, објавија во коминикето од руското МНР.

Телефонски разговор меѓу турскиот и рускиот министер за надворешни работи

Денешен - 25.11.2015

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу изрази жалење во телефонскиот разговор со рускиот колега Сергеј Лавров поради инцидентот со соборениот авион Су-24, но ја оправдал акцијата на турската воена авијација, јави ТАСС.

Иран: Соборувањето на рускиот авион е лоша порака до терористите

Република - 25.11.2015

Соборувањето на рускиот авион од страна на Турција, испраќа негативна порака до терористичките групи и покажува дека е потребна единствена меѓународна борба за да бидат победени, изјави иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Џавад Зариф, ...

Русија не сака да војува со Турција

365 - 25.11.2015

По инцидентот со соборениот руски воен авион од страна на Турција, дипломатските односи меѓу двете земји се заострија. Сепак Русија не планира сосема да ги влоши односите и ја спушти топката договарајќи средба со министерот за надворешни работи на ...

Лавров ја откажа посетата на Турција

Lider - 25.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека по инцидентот со рускиот Су-24 ја откажал посетата на Турција, пренесува „Взгљад”. „Министерството за надворешни работи на РФ не им препорачува на Русите да патуваат за Турција“, рече ...

Лавров ја откажа посетата на Анкара, Москва повика Русите да не патуваат во Турција

Утрински - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека нема да ја оствари утрешната планирана посета на Турција, по соборувањето на рускиот воен авион од турска страна. Тој, исто така, ги посоветува Русите да не патуваат во Турција, ...

Лавров ја откажа посетата на Турција по соборувањето на рускиот авион

Сител - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека нема да ја оствари утрешната планирана посета на Турција, по соборувањето на рускиот воен авион од турска страна. Тој, исто така, ги посоветува Русите да не патуваат во Турција, ...

Лавров: Расте терористичката закана која доаѓа од територијата на Турција

Кајгана - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја откажа посетата на Турција која беше закажана за среда, истакнувајќи дека инцидентот во кој турски борбен авион го собори рускиот SU-24 покажува дека расте „терористичката закана која доаѓа од ...

Русија повика да не се патува во Турција

Р.С.Европа - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска им препорача на државјаните на земјата да не патуваат во Турција од било која причина, откако турската војска собори руски борбен авион.

Лавров ја откажа посетата на Турција по соборувањето на рускиот авион

+инфо - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека нема да ја оствари утрешната планирана посета на Турција, по соборувањето на рускиот воен авион од турска страна. Тој, исто така, ги посоветува Русите да не патуваат во Турција, ...

Лавров ја откажа посетата во Турција и ги повика Русите да не одат на одмор во земјата

МКД - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја откажа својата посета во Истанбул, која требаше да се одржи утре, откако Турција собори руски авион Су-24 над Сирија. „Донесовме одлука да ја откажеме средбата меѓу рускиот и турскиот министер ...

Лавров ја откажа посетата и ги повика Русите да не патуваат во Турција

Нова ТВ - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја откажа својата посета во Истанбул, која требаше да се одржи утре, по денешниот инцидент во кој Турција собори руски авион Су-24. - Донесовме одлука да ја откажеме средбата меѓу рускиот и ...

Лавров: Расте терористичката закана која доаѓа од територијата на Турција

Макфакс - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја откажа посетата на Турција која беше закажана за средата (25-ти ноември) истакнувајќи дека инцидентот во кој турски борбен авион го собори рускиот „Су-24“ покажува дека расте „терористичката ...

Лавров ја откажа посетата на Турција

Руска реч - 24.11.2015

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ја откажа посетата на Турција поради соборувањето на рускиот авион ...

ПО СОБОРУВАЊЕТО НА РУСКИОТ АВИОН: Лавров ја откажа посетата на Турција

Телеграф - 24.11.2015

Тој, исто така, ги посоветува Русите да не патуваат во Турција, додавајќи дека заканата од тероризам во оваа земја не е помала од онаа во Египет, каде руски патнички авион минатиот месец беше соборен во бомбашки напад Рускиот министер за надворешни ...

Лавров ја откажа посетата на Турција

Репортер - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека нема да ја оствари утрешната планирана посета на Турција, по соборувањето на рускиот воен авион од турска страна. Тој, исто така, ги посоветува Русите да не патуваат во Турција, ...

Лавров ја откажа посетата на Турција по соборувањето на рускиот авион

А1 On - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека нема да ја оствари утрешната планирана посета на Турција, по соборувањето на рускиот воен авион од турска страна. Тој, исто така, ги посоветува Русите да не патуваат во Турција, ...

Лавров ја откажа посетата на Анкара – Москва повика Русите да не патуваат во Турција

МК News - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска им препорача на државјаните на земјата да не патуваат во Турција од било која причина, откако турската војска собори руски борбен авион.

Лавров ја откажа посетата на Турција по соборувањето на рускиот авион

Бриф - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека нема да ја оствари утрешната планирана посета на Турција, по соборувањето на рускиот воен авион од турска страна. Тој, исто така, ги посоветува Русите да не патуваат во Турција, ...

Рускиот министер за надворешни работи ја откажа посетата во Турција

365 - 24.11.2015

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја откажа посетата во Турција, планирана за утре. „Донесена е одлука за тоа да се откаже оваа средба, која беше планирана за утре во Истанбул на ниво на министри за надворешни работи на Русија и ...