TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со парите од продажбата на телекомот, болницата ќе стане клиника Шварцвалд

Дневник - 16.02.2001

градска болница Градската болница бара 2,2 милиони ГМ од парите добиени од продажбата на "Македонски телекомуникации", заради просторно комплетирање на зградата. Со тоа би се овозможил повисок стандард на болничко лекување и најоптимално прифаќање на итните амбулантни случаи.

Со автоматска пушка од поспани сопружници ограбиле 10.000 ГМ

Дневник - 14.02.2001

РАЗБОЈНИШТВО ВО КУЌА ВО ДЕБАР Двајца непознати вооружени разбојници, за кои се претпоставува дека се државјани на Албанија, завчера околу 2 часот влегле во домот на дебарчанецот А.Ј. (44) во населбата Венец 2, додека тој и семејството спиеле.

Сопственик на менувачница "олеснет" за 60.000 ГМ

Дневник - 13.02.2001

Скопска викенд-црна хроника Скопјанецот А.Г. (40), сопственик на менувачница, завчера на улицата Вељко Влаховиќ, во центарот на Скопје, бил нападнат и ограбен од засега непознат насилник, кој му одзел торба со 65.000 ГМ. Насилникот со цврст предмет го удирил по глава и му нанел на А. Г.

Сениорките ќе поделат премија од 30.000 ГМ?

Дневник - 12.02.2001

РАКОМЕТ - ЗА 8. МЕСТО НА ЕП За освоеното осмо место на Европското првенство во ракомет, што се одржа во Романија, во декември, лани, македонските сениорки ќе поделат вкупна премија од 30.000 ГМ, дознава "Дневник" од извори во репрезентацијата.