TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најави за нови обилни врнежи на снег - дежурните служби овој пат подготвени

Канал5 - 11.01.2015

Кризниот штаб вчера донесе низа мерки во пресрет на најавеното заладување и снежните врнежи. Од вечерва сите дежурни служби ќе бидат под 24 часовна будност, а локалните власти ќе треба веднаш да реагираат.

Претпладне сонце – а потоа снег и силен ветер до 70 километри на час

Кумановски м. - 11.01.2015

Сончевите периоди во текот на денешниот ден, ќе ги замени дожд кој подоцна ќе премине во снег, јавува УХМР. Сончево и релативно топло со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Вечерва нови врнежи од снег

Република - 11.01.2015

Недела ќе биде потопла од сабота. Во првата пловина од денот локално низ котлините, особено долж Повардарие е можна слаба магла. Денот ќе донесе повеќе сончеи периоди.Според Метеопро , навечер следува доста брза промена на времето Ќе задува умерен, ...

Доколку врнежите од снег бидат обилни ќе се воведе забрана за камиони и автобуси на патот Охрид - Гостивар!

OhridNews - 11.01.2015

Откако првиот снег оваа зима кој падна на крајот од декември ги изненади службите, уште не паднат вториот, кој е во најава за овој понеделник, најавени се мерки за ограничување на сообраќајот.

Вечерва нови врнежи од снег

Вистина.мк - 11.01.2015

Недела ќе биде потопла од сабота. Во првата пловина од денот локално низ котлините, особено долж Повардарие е можна слаба магла. Денот ќе донесе повеќе сончеи периоди.Според Метеопро , навечер следува доста брза промена на времето Ќе задува умерен, ...

ТЕМПЕРАТУРИ ДО 15 СТЕПЕНИ: Кон крајот на денот дожд, а преку ноќта снег!

Sky - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Време: Температурата до 15-от степен

А1 On - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Внимавајте: Температурен шок не очекува во наредниот период

Алфа - 09.01.2015

Следува промена на неколку годишни времиња. Сонце, па дажд, па повторно поларни температурим па снег. Метеоролозите велат дека снежните врнежи нема да бидат исти како првите. Температурен шок не очекува во наредниот период.

Претежно сончево и потопло време

Кајгана - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен, претежно западен ветер. Во североисточните делови ќе има услови за слаб дожд. Дневните температури ќе бидат во пораст и ќе се движат од 4 до 10 Целзиусови ...

Најстудено утрово во Скопје

+инфо - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово е измерена во Скопје, каде живата во термометрите се спушти до -9 Целзиусови степени, додека најтоплиот град бил Охрид, со 4 Целзиусови степени. Според информациите на УХМР, во Тетово утрово се измерени -8 ...

Какво време не` очекува во наредните денови?

Факултети - 10.06.2015

Во Македонија во среда претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност. Попладне зголемување на облачноста, а во западните и северозападните предели како и во крајните североисточно и југоисточни предели ќе постојат услови за развој на ...

Временска прогноза до крајот на работната недела и состојба на патиштата

Факултети - 08.01.2015

Во четврток ледено утро, со утрински температури кои што ќе се движат од -15°C до -6°C. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и студено. Слаб ветер со променлив правец, а во западните предели ќе дува слаб југозападен и ...

Викендов сонце и дожд и температури во плус, од понеделник снег

OhridNews - 10.01.2015

По периодот на екстремен студ, следи значително покачување на температурите, кои викендов на места ќе се достигнат до 15-от степен Целзиусов. Во сабота во Охрид ќе преовладува сончево, до уметрено облачно време, а максималната дневна температура ќе ...

Ниски утрински температури, преку ден малку потопло

Кајгана - 09.01.2015

Сончево со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од -14 до -5 степени, а дневната од 0 до 7 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 3 ...

Викендов температурен шок - од понеделник нов студен бран

Press24 - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови од ...

Скопје, Тетово и Берово најстудени утрово

Република - 09.01.2015

И денеска имаме студено утро со температури под нулата. Во 7 часот најстудено беше во Скопје-Петровец, Тетово и Берово каде што беа измерени -12 степени, -11 во Битола, -10 во Прилеп, на Зајчев Рид во Скопје и во Куманово -9, во Д.Капија, К.Паланка, ...

Во недела темепратури до 10 степени

OhridNews - 09.01.2015

Според прогнозите на метеоролозите, викендов времето во Охрид ќе биде сончево доумерено облачно и потопло. Дневните температури ќе бидат од 5 до 10 степени, а минималните од 0 до 2 степени.

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Доаѓа снежно невреме во Македонија

Press24 - 09.01.2015

Во недела кон крајот на денот нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов влажен и студен бран, кој во вечерните часови ќе предизвика најпрво врнежи од дожд, а преку ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег.

Еве какво време не очекува

Нетпрес - 12.01.2015

Времето денеска е променливо облачно со сончеви периоди, претпладне со слаб локален снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 0 до 9 степени.

Утре нови врнежи од снег

Kumanovo News - 10.01.2015

Нови врнежи од снег од утре се очекуваат во целата држава. Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека поинтензивни врнежи од снег, ќе има во западните делови на Македонија. “Ќе има врнежи од дожд проследени со ветер кои полека ќе преминуваат ...

Сончево и студено време

Sky - 09.01.2015

Времето денеска ќе биде сончево, со умерена облачност и со појава на умерен ветер од западен правец. Минималната температура ќе се спушти до -14 Целзиусови степени, а максималната ќе достигне 7 степени.

Доколку врнежите од снег бидат обилни ќе се воведе забрана за камиони и автобуси на патот Охрид - Гостивар!

Спектра ТВ - 11.01.2015

Откако првиот снег оваа зима кој падна на крајот од декември ги изненади службите, уште не паднат вториот, кој е во најава за овој понеделник, најавени се мерки за ограничување на сообраќајот.

Сончево време со умерена облачност

Lider - 20.04.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во текот на денот ќе има извесно зголемувањена на облачноста а ќе има улови за локален слаб и краткотраен дожд, особено во јужните делови на земјава.

Утринските температури до – 17, Дојранско Езеро замрзнато

Lider - 08.01.2015

Насекаде во Македонија утрово е многу студено. Најниската измерена температура на воздухот се движеше од -17 степени во Берово до – 8 во Гевгелија, а во Дојран се измерени -7 степени и предизвика смрзнување на Дојранското Езеро до 2 сантиметри ...

АВСТРАЛИЈА: ВИКТОРИЈА погодена од обилни врнежи од дожд

Falanga - 09.01.2015

Обилни врнежи од дожд ја зафатија државата Викторија во Австралија.. Стефан Кинг потпарол во бирото за метеорологија рече дека силниот дожд се очекува за период до пет дена во некои делови од државата.

Сончево и студено време

Lider - 26.01.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од минус десет до минус три, а дневната температура од минус четири до два степени.

Сончево време со умерен северен ветер

Lider - 07.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус пет, а дневната од минус пет до два степена.

Вечерва нови врнежи од снег

еМагазин - 11.01.2015

Според Метеопро , навечер следува брза промена на времето. Ќе задува умерен, локално и засилен северен ветер. Во северната половина од земјата ќе започнат врнежи, кои во дел од котлините ќе бидат од дожд кој подоцна ќе премине во снег, а на ...

Преку денот сончево и топло, попладне најпрво дожд, а потоа заладување и снег

Макфакс - 11.01.2015

Сончево со умерена облачност и релативно топло, кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 6 до 15 Целзиусови степени.

Утре потопло, ноќта кон понеделник снег

Вечер - 10.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Внимавајте: Температурен шок нè очекува во наредниот период

Точка - 10.01.2015

Температурен шок нè очекува во наредниот период. Викендов затоплување, а од наредната недела повторно студ. Иако веќе од утре температурата драстично ќе порасне и ќе се топи снежната покривка, граѓаните нема да бидат поштедени од снегот кој веќе од ...

Претежно сончево и потопло време

Тера - 10.01.2015

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен претежно западен ветер. Во североисточните делови ќе има услови за слаб дожд. Дневните температури ќе бидат во пораст и ќе се движат од 4 до 10 Целзиусови ...

Најстудено утрово во Скопје

Либертас - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово е измерена во Скопје, каде живата во термометрите се спушти до -9 Целзиусови степени, додека најтоплиот град бил Охрид, со 4 Целзиусови степени. Според информациите на УХМР, во Тетово утрово се измерени -8 ...

Доаѓа нов студен бран во Македонија

Скопје инфо - 09.01.2015

Во Македонија по студеното утро, во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и потопло. Слаб ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч.

Ниски утрински температури, преку ден малку потопло

Тера - 09.01.2015

Сончево со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од -14 до -5 степени, а дневната од 0 до 7 ...

Денес променливо облачно со услови за слаб дожд

Канал5 - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови од ...

Целосна викенд прогноза

Локално - 30.01.2015

Утринава времето е променливо облачно, во Маврово има врнежи од снег. Дува слаб до умерен, а во Пелагонија и Штипско засилен (60км/час) јужен и југоисточен ветер. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: -1 Маврово и К.Паланка, 0 Лазарополе и Крушево, 1 Скопје ...

Од недела се очекува нов снежен бран

Бриф - 09.01.2015

Во недела кон крајот на денот нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов влажен и студен бран, кој во вечерните часови ќе предизвика најпрво врнежи од дожд, а преку ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег.

Времето умерена облачно и температури од -14 до 5 степени

Локално - 09.01.2015

Денеска е петок, 9 јануари, деветтиот ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 356 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец.

Во Македонија утрово многу студено, замрзна Дојранското езеро

Pixel.mk - 08.01.2015

Насекаде во Македонија утрово е многу студено. Најниската измерена температура на воздухот се движеше од -17 степени во Берово до - 8 во Гевгелија, а во Дојран се измерени -7 степени и предизвика смрзнување на Дојранското Езеро до 2 сантиметри ...

Преку ден сончево и топло, попладне дожд и заладување

Кајгана - 11.01.2015

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Утре сончево и топло, во недела снег

Здравство24 - 10.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Еве со што излегоа синоптичарите?

Sky - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен претежно западен ветер. Во североисточните делови ќе има услови за слаб дожд. Дневната температура ќе се движи од 4 до 10 степени Целзиусови.

Oд понеделник нов студен бран ќе ја зафати Македонија

Вечер - 09.01.2015

Утре, времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Ке дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели засилен западен и југозападен ветер кој некаде ќе достигне брзина и до 40 км/ч.

Доаѓа нов студен бран во Македонија

МК News - 09.01.2015

Во Македонија по студеното утро, во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и потопло. Слаб ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч.

Време: Облачно со услови за дожд и ветер

А1 On - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови од ...

Викендов следува голем температурен шок

Курир - 09.01.2015

Викендов ќе има значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Сабота во североисточните делови, вклучувајќи го и Скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд.

Вонредна временска прогноза - какви температури не очекуваат?

Maxim - 09.01.2015

Во недела кон крајот на денот нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов влажен и студен бран, кој во вечерните часови ќе предизвика најпрво врнежи од дожд, а преку ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег.

Утрово минус 14, какво време не очекува викендот?

Курир - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Преку денот сончево и топло, попладне најпрво дожд, а потоа заладување и снег

Хајд Парк - 11.01.2015

Сончево со умерена облачност и релативно топло, кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 6 до 15 Целзиусови степени.

ПРОГНОЗА: Преку ден топло, вечерва дожд

Телеграф - 10.01.2015

Дневната температура ќе се искачи до 15 целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег .

Доаѓа нов студен бран во Македонија

Точка - 09.01.2015

Во Македонија по студеното утро, во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и потопло. Слаб ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч.

Денеска ветер и температури и до десет степени

Телеграф - 09.01.2015

Во Скопје облачно со услови за појава на слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус четири, а дневната ќе се искачи до четири степени Времето во Македонија ќе биде променливо облачно.

Викендов нагло затоплување, в недела до 15 степени

Република - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Вонредна временска прогноза

Скопје инфо - 24.03.2015

Променливо облачно време со врнежи од дожд ќе преовладува до сабота. УХМР соопшти дека утре врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, особено претпладне кога се очекува локално да наврнат до 20 литри на метар квадратен.

Времето: Сончево како за зима, со умерена облачност

Сител - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Преку ден сончево и топло, попладне дожд и заладување

Вечер - 11.01.2015

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Утре сончево и релативно топло

Канал5 - 10.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

За викенд топло – снег во понеделник

Кумановски м. - 09.01.2015

Во Македонија по студеното утро, во текот на денот ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и потопло. Слаб ветер, а во западните предели ќе дува засилен западен и југозападен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч.

Време: Утре потопло, в недела нов снег

Здравство24 - 09.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови ...

Утрово многу студено, викендов до 15 степени

Алфа - 09.01.2015

Во текот на денот ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Максималната температура ќе биде од еден до седум степени. Времето утрово е многу студено.

Скопје утрово со најниска температура, Охрид најтопол со 4 степени

А1 On - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Вонредна временска прогноза: Еве какви температури не очекуваат?

Falanga - 09.01.2015

Во недела кон крајот на денот нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов влажен и студен бран, кој во вечерните часови ќе предизвика најпрво врнежи од дожд, а преку ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег..

ПРОГНОЗА: Еве какво време нè очекува

Телеграф - 09.01.2015

Во деновите од викендот ќе има значителен пораст на температурите што ќе услови снежната покривка да се топи Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец.

Сончево и топло време

Lider - 14.02.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, наутро со ниски температури, а преку денот со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје слично време.

Благо покачување на температурата

Lider - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови од ...

Викендов не очекува затоплување

Нетпрес - 09.01.2015

Викендов ќе има значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Сабота во североисточните делови, вклучувајќи го и Скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд.

Скопје утрово со најниска температура, Охрид најтопол со 4 степени

24 Вести - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: СИЛЕН СНЕЖЕН БРАН ќе ја зафати Македонија!

Sky - 09.01.2015

Нов влажен и студен бран се очекува во Македонија во недела. Кон крајот на денот прво ќе предизвика врнежи од дожд, а преку ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег. Во утринските и претпладневните часови се очекуваат пообилни врнежи од ...

Сончево со температура до 3 степени

Денешен - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Умерена облачност и релативно топло

Локално - 11.01.2015

Денеска е недела, 11 јануари, 11-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 354 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе ...

Ќе биде променливо облачно и ветровито

Локално - 10.01.2015

Денеска е сабота, 10 јануари, десеттиот ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 355 дена. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од ...

Утрово многу студено, викендов до 15 степени

Сител - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Скопје утрово најстуден град во земјата

Н.Македонија - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Нов снежен бран во недела ќе ја зафати Македонија

Денешен - 09.01.2015

Нов влажен и студен бран се очекува да ја зафати Македонија во недела. Кон крајот на денот прво ќе предизвика врнежи од дожд, а преку ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег. Во утринските и претпладневните часови се очекуваат пообилни ...

Сончево со слаб ветер и температура до 3 степени

Вистина.мк - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Преку ден сонце, вечерва очекувајте снег

Сител - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Денеска и утре потопло, од понеделник повторно снег и нагло паѓање на температурите

Република - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови од ...

Утрово најстудено во Скопје - смрзнувачка во Македонија

Press24 - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Скопје утрово со најниска температура, Охрид најтопол со 4 степени

Сител - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Нов студен бран доаѓа во Македонија

Сител - 09.01.2015

Во недела кон крајот на денот нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов влажен и студен бран, кој во вечерните часови ќе предизвика најпрво врнежи од дожд, а преку ноќта кон понеделник врнежите ќе преминуваат во снег.

Времето ветровито, температура до 3 степени

Нетпрес - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Вечерва нови врнежи од снег

Курир - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Не очекува неверојатен температурен шок

Сител - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови од ...

Скопје утрово со најниска температура, Охрид најтопол со 4 степени

Lider - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Времето сончево и нешто потопло

Р.С.Европа - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура се движи од минус 14 до минус пет, а дневната ќе биде од нула до седум степени.

Сончево со умерена облачност со температура до 15 степени

Денешен - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Викендов сонце, но од понеделник повторно снег и ниски температури

Пулс24 - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а попладне во западните делови од ...

Утрово Скопје најладно, Маврово со 40см снег

Република - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Времето денеска: Ведро со умерена облачност и температура до 7 степени

24 Вести - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од нулата до седум степени. Во Скопје и околината времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен северозападен ветер.

Искористете го сонцето за прошетка, утре ќе снежи

+инфо - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Облачен ден, на североистокот можен дожд

+инфо - 10.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и за нијанса потопло од претходните два дена. Во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво.

Температурен шок: Од -15 до +15 степени

Шеталиште - 10.01.2015

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно со услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од земјава ќе се задржи суво време со умерен северозападен ветер. Утринската температура се движеше од минус шест до нулата, а дневната ...

Скопје утрово со најниска температура, Охрид најтопол со 4 степени

Утрински - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНД: Во недела не очекува...

Пулс24 - 09.01.2015

Во деновите од викендот ќе има значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Утре во североисточните делови, вклучувајќи го и Скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од ...

Времето сончево и температура до 3 степени

Шеталиште - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура се движи од минус 14 до минус пет, а дневната ќе биде од нула до седум степени.

Денеска температурен шок - од утре повторно студ и мраз

Press24 - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Утре сончево и топло со температура до 15-от степен

Бриф - 10.01.2015

Утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло, со дневна температура меѓу 7 и 15 степени. Кон крајот на денот земјава ќе потпадне под влијание на нов влажен бран кој ќе предизвика врнежи од дожд.

Утрово најладно во Скопје, најтопло во Охрид- од утре снег

Курир - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Од утревечер, метеоролозите најавуваат нов снег.

Викендов очекувајте топло време со температура до 15 степени

Денешен - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Доаѓа нов студен бран во Македонија

Хитпортал - 09.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Вечерва се очекуваат нови врнежи од снег

Р.С.Европа - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и со умерена облачност, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Утре сончево и топло, од вечерта нови снежни врнежи

Република - 10.01.2015

Утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло, со дневна температура меѓу 7 и 15 степени. Кон крајот на денот земјава ќе потпадне под влијание на нов влажен бран кој ќе предизвика врнежи од дожд.

Скопје денеска најстуден град во Македонија

Канал5 - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Скопјани се разбудија на - 12 степени

Maxim - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Студот конечно ќе попушти - викенд временска прогноза

Press24 - 09.01.2015

Викендов се очекува значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Утре во североисточните делови, вклучувајќи го и скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд, но во најголем дел од земјава ќе се задржи ...

Денеска потопло, за викендот дожд

+инфо - 09.01.2015

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Нови врнежи од снег вечерва

Нетпрес - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Мала до умерена облачност и релативно топло време

Пулс24 - 11.01.2015

Денес во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло, со дневна температура меѓу 7 и 15 степени. Кон крајот на денот, земјава ќе потпадне под влијание на нов влажен бран кој ќе предизвика врнежи од дожд.

Изутринава најладно во Скопје, од утре нов бран снег

Нетпрес - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Од утревечер, метеоролозите најавуваат нов снег.

НЕМА СПАС ОД СТУДОТ: Еве какво ќе биде времето наредниве денови!

Sky - 09.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 14 до минус пет, а дневната од нула до седум степени.

Многу студено уште четири дена

Здравство24 - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Во Скопје најстудено, во Охрид најтополо

Вечер - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Утрово многу студено, викендов до 15 степени

Утрински - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Временска прогноза: Денеска со повисоки температури, од вечерва засилен ветер и снег!

Популарно - 11.01.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Утрово најстудено во Скопје, во Охрид најтопло

Здравство24 - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Викенд временска прогноза- во недела до +15

Вистина.мк - 09.01.2015

Времето денес е умерено облачно со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 1 до 7 степени. Во Скопје умерено, а попладне значително облачно со слаб до умерен северозападен ветер.

Утрово студено, денеска топло, од вечер снег

Либертас - 11.01.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Утрово во Скопје измерени -9 степени, а во Охрид 4 степени

Денешен - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Утрово многу студено, викендов до 15 степени

Lider - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Од вечерва не очекува повторно снег

Бриф - 11.01.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот со локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Во Скопје утрово најстудено со минус 9 степени, а во Охрид четири степени

Телеграф - 10.01.2015

Утринава во земјава времето кон север е претежно облачно и студено. Кон југ и на повисоките места температурите се повисоки и таму дува претежно умерен западен ветер Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена ...

Утрово многу студено, викендов до 15 степени

Алсат-М - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Вечерва нови врнежи од снег

БркајРабота - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Утрово најладно во Скопје, најтопло во Охрид- од утре снег

Вистина.мк - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Од утревечер, метеоролозите најавуваат нов снег.

Викендов нè очекува затоплување

Точка - 09.01.2015

Викендов ќе има значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Сабота во североисточните делови, вклучувајќи го и Скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд.

Еве какво време не очекува вечерва?!?

Falanga - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и со умерена облачност, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег.. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Временска прогноза: Утрово најладно било во Скопје – од понеделник ново заладување и снег

Популарно - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Утрово многу студено, викендов до 15 степени

А1 On - 09.01.2015

Времето утрово е многу студено. Во седум часот во Скопје-Петровец, Тетово и Берово се измерени -12 степени, во Битола -11, во Прилеп -10, во Скопје-Зајчев Рид и Куманово -9, во Демир Капија, Крива Паланка, Струмица и Кавадарци -8 , во Штип, Виница и ...

Вечерва нови врнежи од снег

МК News - 11.01.2015

Kон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Утре на повеќето места врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег проследени со засилен северен ветер и нагло ...

Скопје утрово со најниска температура, Охрид најтопол со 4 степени

Алфа - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Метеоролозите најавуваат нов снег од утревечер.

Викенд временска прогноза- во недела до +15

БркајРабота - 09.01.2015

Времето денес е умерено облачно со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 1 до 7 степени. Во Скопје умерено, а попладне значително облачно со слаб до умерен северозападен ветер.

Од ноќеска нов снежен бран во Македонија

Press24 - 11.01.2015

Утре на повеќето места врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег проследени со засилен северен ветер и нагло опаѓање на температурата. Ќе се формира и нова снежна покривка, особено во западните планински предели со висина од околу 20-ина ...

Изутринава најладно во Скопје, од утре нов бран снег

Точка - 10.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Од утревечер, метеоролозите најавуваат нов снег.

Викенд временска прогноза- во недела до +15

МК News - 10.01.2015

Во деновите од викендот ќе има значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Сабота во североисточните делови, вклучувајќи го и Скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд, но сепак во најголем дел од ...

Изутринава најладно во Скопје, од утре нов бран снег

Скопје инфо - 11.01.2015

Најниска температура во Македонија утрово од минус 9 степени Целзиусови е измерена во Скопје, а најтопло со четири степени над нулата било во Охрид. Од утревечер, метеоролозите најавуваат нов снег.

Викендов нагло затоплување, в недела до 15 степени

Вистина.мк - 10.01.2015

Викендов се очекува значителен пораст на температурата, што ќе услови снежната покривка да се топи. Денес во североисточните делови, вклучувајќи го и скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд, но во најголем дел од земјава ќе се ...

Викендов следува голем температурен шок

Скопје инфо - 11.01.2015

Викендов ќе има значителен пораст на температурите, што ќе услови снежната покривка да се топи. Сабота во североисточните делови, вклучувајќи го и Скопското подрачје, ќе има услови за појава на слаб дожд.