TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детски работилници и презентации на Скопје Дизајн Вик

Канал5 - 29.11.2015

Работилници за деца и презентации ќе се одржат денеска во рамки на Скопје Дизајн Вик. На едукативно-креативната работилница со „бреинобреин“, во повеќе помали групи, паралелно ќе се одвиваат активности во времетраење од 120 минути, а децата и ...

Цела година дизајн во "Јавна соба"

Вест - 29.11.2015

Со свирка, пијачка и со дружење, прексиноќа, во новоотвореното креативно катче "Јавна соба", почна 5. издание на Скопската недела на дизајн. Годинава организаторите ги променија терминот и локацијата на манифестацијата, која во изминативе четири ...

Детски работилници и презентации на Скопје Дизајн Вик

Сител - 29.11.2015

Работилници за деца и презентации ќе се одржат денеска во рамки на Скопје Дизајн Вик. На едукативно-креативната работилница со „бреинобреин“, во повеќе помали групи, паралелно ќе се одвиваат активности во времетраење од 120 минути, а децата и ...

Детски работилници и презентации на Скопје Дизајн Вик

А1 On - 29.11.2015

Работилници за деца и презентации ќе се одржат денеска во рамки на Скопје Дизајн Вик. На едукативно-креативната работилница со „бреинобреин“, во повеќе помали групи, паралелно ќе се одвиваат активности во времетраење од 120 минути, а децата и ...

Денеска на Скопје Дизајн Вик детски работилници и презентации

Курир - 29.11.2015

Работилници за деца и презентации ќе се одржат денеска во рамки на Скопје Дизајн Вик. На едукативно-креативната работилница со „бреинобреин“, во повеќе помали групи, паралелно ќе се одвиваат активности во времетраење од 120 минути, а децата и ...

Денеска на Скопје Дизајн Вик детски работилници и презентации

Lider - 29.11.2015

Работилници за деца и презентации ќе се одржат денеска во рамки на Скопје Дизајн Вик. На едукативно-креативната работилница со „бреинобреин“, во повеќе помали групи, паралелно ќе се одвиваат активности во времетраење од 120 минути, а децата и ...

Денеска на Скопје Дизајн Вик детски работилници и презентации

Вистина.мк - 29.11.2015

Работилници за деца и презентации ќе се одржат денеска во рамки на Скопје Дизајн Вик. На едукативно-креативната работилница со „бреинобреин“, во повеќе помали групи, паралелно ќе се одвиваат активности во времетраење од 120 минути, а децата и ...

Скопје Дизајн Вик викендов резервиран за детски работилници

А1 On - 28.11.2015

Работилници посветени на децата ќе се одржат викендов на Скопје Дизајн Вик. Првата работилница „Што е хеуро лингвистичко програмирање за деца“ ќе им овозможи на најмладите да видат и почуствувват вежби кои ќе ги поттикнат да се запознаат подобро со ...

Скопје Дизајн Вик викендов резервиран за детски работилници

Сител - 28.11.2015

Работилници посветени на децата ќе се одржат викендов на Скопје Дизајн Вик. Првата работилница „Што е хеуро лингвистичко програмирање за деца“ ќе им овозможи на најмладите да видат и почуствувват вежби кои ќе ги поттикнат да се запознаат подобро со ...

Скопје Дизајн Вик викендов резервиран за детски работилници

Lider - 28.11.2015

Работилници посветени на децата ќе се одржат викендов на Скопје Дизајн Вик. Првата работилница „Што е хеуро лингвистичко програмирање за деца“ ќе им овозможи на најмладите да видат и почуствувват вежби кои ќе ги поттикнат да се запознаат подобро со ...

Започна петтиот „Skopje Design Week“

Fashionel - 27.11.2015

Во новиот иновативен простор „Јавна соба“ вчеравечер започна петтото издание на „Skopje Design Week“. Креативците од различни области конечно добија простор што во другите европски градови одамна го има, а каде на вистински начин можат да ја ...

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

Телма - 26.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Почна Неделата на дизајнот

Дневник - 26.11.2015

Во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, кој беше отворен минатиот месец од вчера до 29 ноември се одржува Неделата на дизајнот. Отворањето го означи изложбата Пpublic jazz grooversс, а денеска и утре има презентациите на иновативните концепти.

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

Хитпортал - 26.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Денеска почнува петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје

Stylist - 26.11.2015

Петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје се отвора денеска, 26 ноември, во дизајн центарот Јавна соба. Оваа година на мени ќе бидат сервирани последните достигнувања на младите таленти од Македонија и регионот.

Дизајнерите апелираат дека улогата на Македонија не е да биде Кина

МКД - 26.11.2015

Петтата „Недела на дизајн во Скопје“ (Skopje Design Week) се одржува од 26 до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, кој беше отворен минатиот месец.

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

Порта 3 - 26.11.2015

Од денес започнува петтото издание на Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) и ќе трае до 29 ноември. Годинава, оваа манифестација ќе се одржува на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

Алфа - 26.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Александар Велиновски, директорт на СДВ: Повеќе почит за домашните производи

Република - 26.11.2015

Секоја годна на СДВ една земја е во фокус, но организаторот одлучи оваа година домашните дизајнери да бидат во фокусот на јубилејното издание на Фестивалот Вечерва во просторот за дизајн и иновации „Јавна соба“ почнува петтото издание на Неделата на ...

Недела на дизајн во Скопје од 26 до 29 ноември

24 Вести - 25.11.2015

Од 26 до 29 ноември ќе се одржи Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje Design Week). Оваа година ќе се одржи на нова локација, во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба кој беше отворен минатиот месец.

Супер можност за дизајнерите: Стартува петтата Недела на дизајн во Скопје

Press24 - 25.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Сè е подготвено за петтото издание на Skopje Design Week

Fashionel - 25.11.2015

Петтото издание на „Неделата на дизајн“ во Скопје се отвора во утре, четврток 26. ноември во дизајн центарот „Јавна соба“. По тој повод беше одржана прес-конфенеција, на која организаторите и министерката за култура Елизабета Камческа Милевска ги ...

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

Курир - 25.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

А1 On - 25.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Петтото издание на Skopje Design Week во „Јавна соба“ од 26 до 29 ноември

Радио МОФ - 25.11.2015

Од 26 до 29 ноември ќе се одржи петтото издание на Skopje Design Week во просторот за дизајн и иновации „Јавна соба“ во Скопје. И оваа година ќе има предавања, работилници за дизајнери и архитекти, детски работилници, музичка програма, деловни ...

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

Сител - 25.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Почнува петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје

Република - 25.11.2015

И оваа година ќе има предавања, работилници за дизајнери и архитекти, детски работилници, музичка програма, деловни средби, гастрономија... Од 26 до 29 ноември ќе се одржи петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје во просторот за дизајн и ...

(Галерија) Во фокусот на петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје, домашните и креативците од регионот

еМагазин - 25.11.2015

Петтото издание на Неделата на дизајн во Скопје се отвора во четврток 26. ноември во дизајн центарот Јавна соба. Оваа година на мени ќе бидат сервирани последните достигнувања на младите таленти од Македонија и регионот.

Почнува петтата Недела на дизајн во Скопје

Скопје инфо - 25.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Почнува Недела на дизајн – Skopje design week

Lider - 25.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од денеска до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Недела на дизајн во Скопје од утре до 29 ноември

Вистина.мк - 25.11.2015

Петтата Недела на дизајн во Скопје (Skopje design week) ќе се одржува од утре до 29 ноември, годинава на нова локација – во Центарот за дизајн и иновации Јавна соба, кој беше отворен минатиот месец.

Започна градењето на македонската дизајн сцена

Вечер Прес - 24.11.2015

"Денес македонските дизајнери имаат многу подобри услови за работа и пласман од дизајнерите од соседството, па и Европа. Имаат работилница, промотивен простор, продавница. Верувајте, овие услови ги немаат дизајнерите во многу земји.