TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо задоволен од "лесната" победа над Осасуна

24Фудбал - 12.09.2010

Жозе Мурињо ја оствари првата победа како тренер на Реал Мадрид, Португалецот вели дека славеле лесна победа на Осасуна иако резултатот на крајот беше само 1-0.

Перез: Мурињо е најдобриот тренер на светот

Спортнет - 12.09.2010

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез за новиот тренер на својот фудбалски клуб, Жозе Мурињо има само пофални зборови.

Мурињо: Фановите сакаат повеќе, јас исто

Спорт Денес - 12.09.2010

Жозе Мурињо остана задоволен од победата над Осасуна со 1-0 покрај тоа што играчите не покажаа блескава игра и победија со погодокот на Рикардо Карваљо.

Реал Мадрид ја забележа првата победа, ја премина ...

Спорт Денес - 11.09.2010

Тимот на Реал Мадрид ја забележа првата победа под раководство на Жозе Мурињо, славеше со 1-0 над Осасуна на својот Сантијаго Бернабе во второто коло од елитната шпанска лига.

Роналдо во тимот за дуелот против Осасуна

Спортнет - 10.09.2010

Големо олеснување за Реал Мадрид пред продолжувањето на сезоната во Шпанската Примера е враќањето на Кристиано Роналдо по повредата.

Роналдо во кадарот против Осасуна

Спорт Денес - 10.09.2010

Големо охрабрување за Реал мадрид во пресрет на продолжувањето на сезоната во шпанскиот фудбалски шампионат по кратката репрезентативна пауза е враќањето на Кристијано Роналдо по повредата.

Мурињо непоразен дома осум сезони!

Inpress - 10.09.2010

Мадрид, 10. септември 2010 (ИНПРЕС) Жозе Мурињо утре ќе дебитира како менаџер на Реал Мадрид пред домашната публика на „Сантијаго Бернабеу“.

Мурињо непоразен на домашен терен цели осум години

А1 - 09.09.2010

Во сабота, Жозе Мурињо, ќе дебитира како тренер на Реал Мадрид пред домашната публика на „Сантијаго Бернабеу“. Противник на „кралскиот клуб“ ќе биде екипата на Осасуна.

Кристијано Роналдо: Јас сум шампион, истото ќе го направам и од Реал

Спортнет - 09.09.2010

Шпанскиот великан Реал Мадрид добро ја одигра минатата сезона, освоија 96 бода во Примера, но тоа не беше доволно за освојување на титулата.

Роналдо: Мурињо ќе му донесе многу трофеи на Реал

Спорт Денес - 09.09.2010

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо е убеден дека новиот тренер, Жозе Мурињо со сигурност ќе донесе многу трофеи во клубот.

„Специјалниот“ осум години нема загубено на ...

Спорт Денес - 09.09.2010

Дека гостувањата на Сантијаго Бернабеу против Реал Мадрид секогаш се непријатно искуство е одамна докажано, но сега овие средби можат да станат уште понепријатни за ривалите на „кралскиот клуб“.

Мурињо осум години е непоразен на домашен терен

Форум - 09.09.2010

Португалскиот стратег во сабота ќе дебитира како тренер на Реал Мадрид пред домашната публика на „Сантијаго Бернабеу“, а гостинскти еиграчи на Осасуна ќе се обидат да стават крај на неверојатната ...

Роналдо: Ќе станам шампион со Реал

Спорт Денес - 09.09.2010

Шпанскиот великан Реал Мадрид добро ја одигра минатата сезона, освои 96 бода во Примера, но тоа не беше доволно за освојување на титулата.

Карваљо: Мурињо е најдобриот тренер во светот

24Фудбал - 07.09.2010

Новиот дефанзивец на Реал Мадрид, Рикардо Карваљо вели дека Жозе Мурињо е најдобриот тренер во светот. Реал Мадрид не импресионираше против Мајорка, но Рикардо Карваљо покажа одлична сигурност и беше ...

Иниеста: Кого го интересира што мисли Мурињо

Спортнет - 07.09.2010

Играчот од средниот ред на Шпанската фудбалска репрезентација се осврна на коментарите на Мурињо дека тој не ја заслужува "Златната топка".

Иниеста: Ако се прашуваше Мурињо, немаше да ја ...

Спорт Денес - 07.09.2010

Шпанскиот фудбалски репрезентативец Андрес Иниеста одговори на изјавата на Жозе Мурињо кој рече дека фудбалерот на Барселона не ја заслужува „Златната Топка“ за најдобар фудбалер во светот.

Мурињо веќе влезе во конфликт со шпанските медиуми

Идивиди - 07.09.2010

Медиумите беа најголемата причина Жозе Мурињо да си замине од Интер на крајот од минатата сезона, но како што стојат сега работите, најверојатно, ништо нема да се смени ниту во Мадрид.

Кого го интересира што мисли Мурињо

Идивиди - 07.09.2010

Играчот од средниот ред на Шпанската фудбалска репрезентација се Андрес Иниеста еден од најдобрите играчи од средниот ред на денешницата , се огласи на изјавите на Жозе Мурињо во врска со неговата ...

Карваљо: Одлично е повторно да се работи со Мурињо

Спорт Денес - 06.09.2010

Поранешниот играч на Челси, Рикардо Карваљо е задоволен од својата прва недела во Реал Мадрид. Португалецот соработува со Жозе Мурињо по 3 пат во својата кариера, откако заедно беше дел од Челси и ...