TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден, два победа на Ферари во Монца

А1 - 15.09.2002

Еден, два победа на возачите на Ферари на патеката во Монца за големата награда на Италија. Триумфираше бразилецот Рубенс Баричело кој ја оствари втората победа сезонава, а вкупно трета во неговата кариера. Втор низ целта мина светскиот шампион Михаел Шумахер, а на третата позиција се пласираше ...

На брзата патека во Монца Шумахер ќе се обиде да собори нов рекорд

Дневник - 14.09.2002

ФОРМУЛА 1 - ЗА ГН НА ИТАЛИЈА Михаел Шумахер, годинешниот светски првак во Формула 1, и неговиот тим Ферари, се враќаат дома, во Италија, каде што утре, во Монца ќе се вози последната трка на европско тло. Тие ја очекуваат 13-тата победа сезонава.

Уште еден рекорд за соборување го очекува Михаел Шумахер

Вест - 13.09.2002

ФОРМУЛА 1 - УТРЕ СТАРТУВА Ф-1 ВИКЕНДОТ НА МОНЦА, КАДЕ В НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ВОЗИ ТРКАТА ЗА ГОЛЕМАТА НАГРАДА НА ИТАЛИЈА Знае како да ги крене на нозе тифозите на Монца. - Михаел Шумахер Последните две трки на Монца, каде в недела ќе се вози трката за Големата награда на Италија, за Михаел Шумахер беа ...