TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ставрески ќе ја презентира програмата во Струмица

Press24 - 15.05.2011

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ наречена „Манифест за реформи и развој“, денеска во Струмица ќе ја презентира носителот на листата за Изборната единица 4, министерот за финансии Зоран Ставрески.

„Реформите ќе победат“ – слоган на коалицијата „За подобра Македонија“

Курир - 15.05.2011

Коалицијата За Подобра Македонија на овие избори ќе настапи со слоганот РЕФОРМИТЕ ЌЕ ПОБЕДАТ!, информираат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

“Реформите ќе победат!“- слоган на коалицијата “За подобра Македонија“

Press24 - 15.05.2011

Реформите ќе победат!, е слоганот на изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ кој го објавија предмалку. - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите неколку години навлезе длабоко во реформите.

Коалицијата „За подобра Македонија“ на изборите ќе настапи со слоганот Реформите ќе победат“

Сител - 15.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека коалицијата „За Подобра Македонија“ на претстојните парламентарни избори ќе настапи со слоганот „Реформите ќе победат!“ - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

„За подобра Македонија“ ќе настапи со слоганот Реформите ќе победат“

МРТ - 15.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека коалицијата „За Подобра Македонија“ на претстојните парламентарни избори ќе настапи со слоганот „Реформите ќе победат!“ - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ...

ВМРО-ДПМНЕ ги промовираше кандидатите за пратеници за 6 ИЕ

Курир - 15.05.2011

Вчера во Тетово беа промовирани 20-те кандидати и носителот на листата за шестата изборна единица од владеачката ВМРО – ДПМНЕ.

Претставување на „Манифестот за реформи и развој“ во Куманово

Курир - 15.05.2011

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го претстави „Манифестот за реформи и развој“ и кандидатите за пратеници од втората Изборна единица. Промоцијата ќе се одржи во Домот на култура во Куманово.

Ставрески ќе ја презентира програмата во Струмица

Курир - 15.05.2011

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ наречена „Манифест за реформи и развој“, денес во Струмица ќе ја презентира носителот на листата за Изборната единица 4, министерот за финансии Зоран Ставрески.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Струмица ќе ја промовира својата изборна програма

Сител - 15.05.2011

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во четвртата изборна единица Зоран Ставревски вечерва во големата сала на Домот на културата „Антон Панов“ во Струмица ќе ја промовира програмата наречена „Манифест ...

Слоганот на ВМРО-ДПМНЕ е „Реформите ќе победат“

+инфо - 15.05.2011

Реформите ќе победат!, е слоганот на изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ кој го објавија предмалку. - Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите неколку години навлезе длабоко во реформите.

“Реформите ќе победат“ е слоганот на ВМРО- ДПМНЕ за претстојните избори

Нетпрес - 15.05.2011

Од владејачката ВМРО – ДПМНЕ информираат дека коалицијата “За подобра Македонија“, на претстојните избори ќе настапи со слоганот “Реформите ќе победат“.

Препукувања околу изборните програми

Р.С.Европа - 15.05.2011

Се` што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола Груевски.

ВМРО ДПМНЕ: Народот знае да цени, а реформите ќе победат

Курир - 15.05.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ, го повика Социјалдемократскиот сојуз да дебатираат за конкретните проекти кои се наведени во Манифестот.

„Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано

МРТ - 15.05.2011

Се што пишува во „Манифестот за реформи и развој” на ВМРО-ДПМНЕ е точно пресметано, изанализирано, испроектирано и апсолутно остварливо, изјави премиерот Никола груевски по денешното отворање на ...

СДСМ и Манифестот на реформи

МРТ - 15.05.2011

Дијана Ценевска Манифестот за реформи и развој на ВМРО-ДПМНЕ е ново пакување на стари неисполнети ветувања со нови рокови, велат од СДСМ.

СДСМ сфати дека ВМРО-ДПМНЕ е во право

Вечер Прес - 15.05.2011

Од синоќа на полноќ официјално стартуваше кампањата на политичките партии и другите учесници на предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 5 јуни.

Реформите ќе победат! - слоган на коалицијата За Подобра Македонија

eReporter - 15.05.2011

Коалицијата За Подобра Македонија на овие избори ќе настапи со слоганот РЕФОРМИТЕ ЌЕ ПОБЕДАТ! Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите неколку години навлезе длабоко во реформите.

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ - надградба на преродбата

А1 - 14.05.2011

Манифест за реформи и развој е новата изборната програма со која ВМРО-ДПМНЕ бара нов мандат од граѓаните. На промоцијата лидерот Груевски рече, таа е продолжение на преродбите од 2006-та и 2008-ма, ...

Градската куќа не ги отвори вратите

Утрински - 14.05.2011

ПРИЛЕП - Новата зграда на општината и по дваесет дена од свеченото пуштање во употреба, не е во функција. Таму не се одржуваат седници на Советот на Прилеп, а наспроти ветувањата, граѓаните не ...

Што содржи програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Утрински - 14.05.2011

Социјална програма за помош при купување стан или куќа предвидува програмата што ВМРО-ДПМНЕ ќе ја претстави денеска во јавноста.

Злосторство (на власта) и казна!

Утрински - 14.05.2011

Политиката и проституцијата се едни од најстарите занаети во историјата на човештвото. Тие поради своите карактерни особини многу често се испреплетувале меѓу себе и од луѓето, и порано и сега, биле ...

Груевски ветува нови патишта и пониски даноци

Дневник - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ со „Манифест за реформи и развој“ Еден од следните чекори што ги ветува ВМРО-ДПМНЕ е 150 милиони евра за евтини кредити за бизнисмените, а гласовите во бизнис-секторот ќе ги ловат и со ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

Алсат-М - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

Манифест на ВМРО-ДПМНЕ

Вест - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денес во хотелот "Александар палас" во Скопје ќе ја промовира програмата наречена "Манифест за реформи и развој" со која ќе настапи на претстојните предвремени парламентарни избори.

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Дневник - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“. Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски рече дека оваа Програма ...

ВМРО-ДПМНЕ ја презентира изборната програма

Телма - 14.05.2011

Помалку од 25 проценти невработеност, пораст на бруто-домашниот производ до седум проценти, најниски даноци во Европа, пензии зголемени за 24 проценти до 2015 година.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

Дневник - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Алсат-М - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“ . Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски истакна дека оваа ...

Манифестот за реформи и развој на ВМРО-ДПМНЕ на цели 278 страни

Нетпрес - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ ја презентираше својата изборна програма “Манифест за реформи и развој“ на 278 страни. Лидерот на партијата Никола Груевски изјави дека оваа програма ја нуди свежината на над 1.200 нови ...

Миленко почесен гостин на промоцијата на програмата на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 14.05.2011

Над 1.200 проекти за перидот од 2011 до 2015 година кои продираат во сите сегменти на општетествениот живот, содржи изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ „Манифест за реформи и развој„, најави не ...

Груевски: Кога јас не сум мирен, нема да бидат мирни ниту министрите, ниту директорите

Курир - 14.05.2011

На денешната презентација на програмата „Манифестот за реформи и развој“на ВМРО-ДПМНЕ, премиерот Груевски истакна не е мирен кога ветената работа не е завршена и додаде дека тогаш не ги остава мирни ...

Груевски: Изборите наликуваат на референдум

Форум - 14.05.2011

Претстојните парламентарни избори повеќе наликуваат на референдум, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски промовирајќи ја изборната програмата на партијата наречена „Манифест за ...

Презентиран „Манифестот за реформи и развој“

Курир - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“ . Манифестот претставува усовршена програма базирана на позитивните и негативните ...

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе ја презентира програмата

Inpress - 14.05.2011

Скопје, 14. мај 2011 (ИНПРЕС) Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес ќе ја презентира изборната програма во хотелот Александар Палас.

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Inpress - 14.05.2011

Скопје, 14. мај 20111 (ИНПРЕС) ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“.

„Манифестот“ на ВМРО-ДПМНЕ он-лајн го следеле 48.000 лица

Курир - 14.05.2011

Над 48.000 интернет корисници ја следеле во живо промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ „Манифест за реформи и развој”, соопшти центарот за комуникации на партијата.

Изборна програма ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 14.05.2011

Јулијана Тануровска Точно напладне ВМРО-ДПМНЕ ја претстави својата изборна програма. Манифест за реформи и развој За Македонија секогаш може и мора подобро.

Близу 50.000 лица на интернет ја следеле промоцијата на ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 14.05.2011

Над 48.000 корисници на интернет ја искористија можноста да ја проследат во живо промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ „Манифест за реформи и развој”, соопштија од партијата.

Промоција на кандидатите од ВМРО - ДПМНЕ од шестата изборна единица

Сител - 14.05.2011

ВМРО - ДПМНЕ попладнево во Тетово ги промовираше кандидатите за пратеници во изборната единица шест. Тетовци имаа можност да ги запознаат дваесетмината кандидати од ВМРО - ДПМНЕ и коалиционите ...

Во Тетово промовирани кандидатите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 14.05.2011

Промоција на 20-те кандидати и носителот на листата за шестата изборна единица одржа ВМРО – ДПМНЕ доцна попладнево во Тетово.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

МРТ - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

Груевски: Изборите наликуваат на референдум

МРТ - 14.05.2011

Претстојните парламентарни избори повеќе наликуваат на референдум, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски промовирајќи ја изборната програмата на партијата наречена „Манифест за ...

Близу 50 илјади луѓе на интернет ја следеле промоцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Форум - 14.05.2011

Повеќе од 48 илјади корисници на интернет ја искористија можноста да ја проследат во живо промоцијата на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ „Манифест за реформи и развој”, соопштија од партијата Според ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира изборната програма

Сител - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе ја промовира својата изборна програма пред претстојните парламентарни избори. Македонските граѓани презентацијата на програмата ќе можат да ја проследат во живо на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја презентира програмата

Курир - 14.05.2011

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес ќе ја презентира изборната програма во хотелот Александар Палас. Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски изјави дека програма ќе биде со реални проекти ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја презентира програмата

Press24 - 14.05.2011

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денес ќе ја презентира изборната програма во хотелот Александар Палас. Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски изјави дека програма ќе биде со реални проекти ...

ВМРО- ДПМНЕ денес ќе ја промовира изборната програма

Нетпрес - 14.05.2011

ВМРО- ДПМНЕ денеска во хотелот Александар Палас ќе ја промовира изборната програма предвидена за претстојните парламентарни избори.

Како Манифест за реформи и развој е најавена програмата на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 14.05.2011

Како Манифест за реформи и развој е најавена изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ на редијзанираната интернет страница на партијата, чија денешна промоција ќе се пренесува во живо.

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Р.С.Европа - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“. Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски рече дека оваа Програма ...

ВМРО-ДПМНЕ ја подели изборната програма

+инфо - 14.05.2011

Зголемување на економскиот раст и невработеноста, интегратција на Македонија во ЕУ и НАТО, бескомпромисна борба против корупцијата и криманалот, односно ефикасно спроведување на правото преку длабоки ...

ВМРО-ДПМНЕ го презентираше Манифестот на 278 страни

Press24 - 14.05.2011

Новата програма на ВМРО-ДПМНЕ е наречена Манифест за реформи и развој и е напишана на рекордни 278 страни. Промовирана беше денеска во хотелот Александар Палас.

ВМРО-ДПМНЕ ја промовираше изборната програма

Сител - 14.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја промовираше Изборната програма за периодот 2011-2015 насловена „Манифест за реформи и развој“. Лидерот на партијата и актуелен премиер Никола Груевски истакна дека оваа Програма ...

Груевски: Изборите наликуваат на референдум

Точка - 14.05.2011

Претстојните парламентарни избори повеќе наликуваат на референдум, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски промовирајќи ја изборната програмата на партијата наречена „Манифест за ...

Манифестот на ВМРО-ДПМНЕ во живо на Фејсбук

Н.Македонија - 14.05.2011

Ова е прв политички настан кај нас што во моментот на неговото одвивање ќе биде достапен и за корисниците на Интернет, велат во ВМРО-ДПМНЕ.

Македонија - Тргнува предизборното торнадо

Време - 13.05.2011

Ана Анастасовска Партиите викендов ќе ја почнат кампањата иако таа официјално почнува в понеделник, на 16 мај. Имено, владејачката ВМРО-ДПМНЕ в сабота ќе ги промовира изборниот слоган и изборната ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го урива Мерко

Алсат-М - 13.05.2011

Собирање потписи и поведување иницијатива за распишување референдум за одржување предвремени локални избори. Ова е една од опциите кои размислува да ги преземе струшкото ВМРО-ДПМНЕ за да го симне од ...

Нова рунда обвинувања меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Алсат-М - 13.05.2011

Груевски со нова порака до Црвенковски. Немал да дозволи да стави црна дамка на претстојните избори и на каков било начин да го урне тоа што го постигна изминатите неколку години.

Власта во дефанзива ќе се брани од новинарските напади

Утрински - 13.05.2011

БИТОЛА - „ВМРО-ДПМНЕ во дефанзива ќе се брани од новинарските напади“, е објаснувањето на министерот за надворешни работи, Антонио Милошоски, по најавите дека партијата на власт ќе тужи новинари.

Пораките против Црвенковски ги ,,обединија,, дамите од ВМРО ДПМНЕ во Струга

Алфа - 13.05.2011

Два дена по инцидентот во струшкиот штаб на ВМРО ДПМНЕ кога подмладокот на партијата физички се пресметуваше – двете дами, Лилјана Затуроска и Надица Николоска заедно се појавија сред чаршија.

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на пресот на „ПОРАКА“

Курир - 13.05.2011

Во однос на потпишувањето на таканаречените картички за заложба кои беа промовирани од анонимната граѓанска асоцијација “Порака”, истакнуваме дека воопшто не сме биле ниту известени ниту поканети ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја промовира програмата утре во Велес

+инфо - 13.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ утре попладне во велешката сала „Бели Мугри“ ќе ја промовира изборната програма - на 22 дена пред парламентарните избори на 5 јуни, а само еден ден пред почетокот на официјалниот дел од ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бара гласовите со Манифест за реформи и развој

Вечер Прес - 13.05.2011

Бесплатно здравство за пензионерите со пензија до 10.000 денари, државна помош за купување стан или куќа на целата теритирија на Македонија, 2.200 станови за социјално ранливи категории граѓани и ...

Новата општинска зграда тема на препукувањата меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Канал 77 - 13.05.2011

Денес е закажана 32-та седница на Советот на Општина Прилеп и ние дојдовме пред новата општинска зграда која беше пуштена на Велигден, но таа и за нас и за граѓаните е затворена, изјави на прес ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прави кавги, да навредува и да клевети во изборната кампања!

Вест - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ за време на претстојните предвремени парламентарни избори ќе води позитивна кампања, без навреди и кавги со политичките опоненти или опонентите што доаѓаат од други актери на македонската ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе води позитивна изборна кампања

Дневник - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ за време на претстојните предвремени парламентарни избори ќе води позитивна кампања, без навреди и кавги со политичките опоненти или опонентите што доаѓаат од други актери на македонската ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ со позитивен пристап во изборната кампања

Кирилица - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ за време на претстојните предвремени парламентарни избори ќе води позитивна кампања, без навреди и кавги со политичките опоненти или опонентите што доаѓаат од други актери на македонската ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ со позитивен пристап во изборната кампања

Сител - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ за време на претстојните предвремени парламентарни избори ќе води позитивна кампања, без навреди и кавги со политичките опоненти или опонентите што доаѓаат од други актери на македонската ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ со позитивен пристап во изборната кампања

Курир - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ за време на претстојните предвремени парламентарни избори ќе води позитивна кампања, без навреди и кавги со политичките опоненти или опонентите што доаѓаат од други актери на македонската ...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ со позитивен пристап во изборната кампања

МРТ - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ за време на претстојните предвремени парламентарни избори ќе води позитивна кампања, без навреди и кавги со политичките опоненти или опонентите што доаѓаат од други актери на македонската ...

ВМРО - ДПМНЕ им се заканува на новинари во Австралија

Sky - 12.05.2011

Да внимаваат што зборуваат и да не ја напаѓаат ВМРО - ДПМНЕ во радио програмата им напишал во писмо задграничниот комитет на ВМРО - ДПМНЕ на новинари што водат радиопрограма во Австралија.

Старите противници на нов мегдан

Н.Македонија - 12.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во три изборни единици ги кандидираа истите носители на листи како на изборите во 2008 година. Тие повторно ќе ги мерат силите пред познато гласачко тело Груевски / Шеќеринска ...

Жртви на уцени на ВМРО-ДПМНЕ во Австралија

А1 - 11.05.2011

Во трката по глас по секоја цена власта не избира методи и средства. Нови жртви на уцените и заплашувањата на ВМРО-ДПМНЕ се колегите новинари меѓу нашинците во австралија.

ВМРО-ДПМНЕ пак ќе тужи новинари

Вест - 11.05.2011

Тоа што некој има медиуми, или медиумска империја не значи дека треба да биде повластен, рече вчера Милошоски "Медиумите на Велија Рамковски својата дејност ја базираат врз гола политичка пресметка и ...

ВМРО-ДПМНЕ пак ќе тужи новинари

Утрински - 11.05.2011

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ ја става во мирување одлуката да не тужи новинари како реакција на сторијата на А1 за предизборните притисоци врз вработени во администрацијата.

Доставени документи до обвинителството за изборни нерегуларности

Сител - 11.05.2011

Андреј Петров, партискиот секретар на Социјалдемократите, лично ги задолжувал ченовите на СДСМ, секој од нив да обезбеди најмалку 20 гласови за партијатa.

Груевски открива детали од новата изборна програма

Сител - 11.05.2011

Намалување на даноците, раст на економијата, зголемување на платите на администраицјата, конкретни мерки за успешните во здравството. Поттик на странските инвестиции.

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на пресот на Гордан Георгиев

Курир - 11.05.2011

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска изјави дека и тие го повикуваат јавниот обвинител да отвори случај во врска со расипаното месо кое е конфискувано пред штабот на СДСМ во Шуто ...

Критики за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 11.05.2011

Власта нема програма, а тоа што го нуди се лажги со опашки. Опозицијата жестоко го критикуваше синоќешниот медиумски настап на Груевски, во која тој најави дека в сабота ВМРО-ДПМНЕ ќе направи јавна ...

Груевски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде чиста

Курир - 11.05.2011

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски на вчерашното интервју во Дневникот на Сител телевизија соопшти дека програмата на ВМРО-ДПМНЕ е готова и дека истата ќе биде промовирана во Сабота ...

ВМРО - ДПМНЕ им се заканува на новинари во Австралија

+инфо - 11.05.2011

Да внимаваат што зборуваат и да не ја напаѓаат ВМРО - ДПМНЕ во радио програмата им напишал во писмо задграничниот комитет на ВМРО - ДПМНЕ на новинари што водат радиопрограма во Австралија.

Прашања и контрапрашања со обвинувања меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Канал 77 - 11.05.2011

Комплетното раководство на прилепската Локална Самоуправа ги напушта челните функции и кукавички бега во пратеничките клупи, а портокаловите преордбеници од ВМРО-ДПМНЕ предводени од Марјан Ристески ...

Критики за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 11.05.2011

Власта нема програма, а тоа што го нуди се лажги со опашки. Опозицијата жестоко го критикуваше синоќешниот медиумски настап на Груевски, во која тој најави дека в сабота ВМРО-ДПМНЕ ќе направи јавна ...

Во ВМРО ДПМНЕ физички се пресметале!

Sky - 11.05.2011

Власта е слатка и за неа се тепаат помеѓу себе. Денеска околу 17 часот во просториите на ВМРО ДПМНЕ ОК - Струга се случи физичка пресметка помеѓу членови на партијата, по што интервенирала полицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ ја повлече одлуката за нетужење новинари

Утрински - 10.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ од денеска ја става во мирување одлуката за нетужeње новинари за изнесени клевети и навреди. Како што беше истакнато на партиската прес-конференција тоа го прави бидејќи се потрошени сите ...

ВМРО ДПМНЕ ја повлекува одлуката за нетужење на новинари

Алсат-М - 10.05.2011

Министерот за надворешни работи и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошевски денеска на прес-конференција изјави дека партијата ја повлекува својата одлука за нетужење на новинарите.

ВМРО-ДПМНЕ ја замрзна одлуката за нетужење новинари за клевета

Дневник - 10.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ ја става во мирување одлуката за нетужeње новинари за изнесени клевети и навреди. Како што беше истакнато на партиската прес-конференција тоа го прави бидејќи се потрошени сите можни ...

ВМРО-ДПМНЕ ја повлече одлуката за нетужење на новинари

Форум - 10.05.2011

Партијата ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека ја става во мирување одлуката да ги повлече сите тужби и да не тужи новинари за нивната работа, која ја донесе неодамна „Затоа што ги потрошивме сите можни вонсудски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите кои ќе не наклеветат - ќе одговараат пред законот

Press24 - 10.05.2011

Ние од денес, нашиот кредибилитет ќе бидиме принудени да го браниме и со искористување на сите судски и правно дозволени механизми согласно законите на РМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ Подолго време, како ...

ВМРО-ДПМНЕ ја повлече одлуката за нетужење на новинари

Кајгана - 10.05.2011

Партијата ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека ја става во мирување одлуката да ги повлече сите тужби и да не тужи новинари за нивната работа, која ја донесе неодамна.

ВМРО ДПМНЕ од денеска ја става во мирување одлуката за неутужување на новинари

Нетпрес - 10.05.2011

“Од денеска, нашиот кредибилитет ќе бидиме принудени да го браниме и со искористување на сите судски и правно дозволени механизми согласно законите на Република Македонија.

Милошоски: ВМРО - ДПМНЕ под вулгарен медиумски атак

Сител - 10.05.2011

Владеачката ВМРО-ДПМНЕ ја стави во мирување партиската одлука да не се тужат новинари. Партиските анализи покажале дека единствен начин за штитење на кредибилитетот на партијата, нејзините членови и ...

ВМРО-ДПМНЕ ја замрзнува одлуката на нетужење новинари за клевета

МРТ - 10.05.2011

Милчо Велески Медиумите на Велија Рамковски веќе не ја вршат новинарската дејност, туку се занимаваат со политичка пресметка со ВМРО-ДПМНE, која скоро секогаш е клеветничка, ниска, безобразна и ...

ВМРО – ДПМНЕ ја повлече одлуката за нетужење новинари

+инфо - 10.05.2011

ВМРО-ДПМНЕ од денес ја става во мирување одлуката за неутужување на новинари, најави Антонио Милошоски. -Ние од денес, нашиот кредибилитет ќе бидиме принудени да го браниме и со искористување на сите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Неаргументирано, ниско и вулгарно сме нападнати од медиумите на Рамковски

Курир - 10.05.2011

Шефот на македонската дипломатија и член на ИК на ВМРИ-ДПМНЕ на прес-конференција изјави дека партијата ја повлекува својата одлука за нетужење на новинарите, се со цел да ја заштити и одбрани ...

ВМРО-ДПМНЕ ја повлекува одлуката за нетужење на новинари

Курир - 10.05.2011

Шефот на македонската дипломатија и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изјави дека партијата ја повлекува својата одлука за нетужење на новинарите, се со цел да ја заштити и одбрани ...

ВМРО-ДПМНЕ со тужба за клевета против медиумите на Велија Рамковски

МРТ - 10.05.2011

Милчо Велески Од ВМРО-ДПМНЕ се исцрпени сите средства, односно деманти и претставки во однос на нападите, политичката пресметка и манипулациите од медиумите на Велија Рамковски.

ВМРО-ДПМНЕ - Од денес ја ставаме во мирување одлуката за неутужување на новинари

Inpress - 10.05.2011

Скопје, 10. мај 2011 (ИНПРЕС) Подолго време, како политичка партија, сме изложени на еден невиден, неаргументиран, низок и вулгарен атак од страна на медиумите на Велија Рамковски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе тужи новинари за навреда и клевета

Вечер Прес - 10.05.2011

Според членот на Извршниот комитет на партијата, Антонио Милошоски, во ВМРО-ДПМНЕ се одлучиле на ваков чекор бидејќи дел од медиумите со своето известување сакале да создадат алиби за изборниот пораз ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп со меѓусебни препукувања и прозивки

Канал 77 - 10.05.2011

Изборните листи и кандидатите за пратеници од Прилеп на листите од двете најголеми политички партии беа предмет на меѓусебни обвинувања.

Милошоски: Ќе тужиме пак новинари

Sky - 10.05.2011

Подолго време, како политичка партија, сме изложени на еден невиден, неаргументиран, низок и вулгарен атак од страна на медиумите на Велија Рамковски.

ВМРО-ДПМНЕ ја повлече одлуката за нетужење на новинари

Точка - 10.05.2011

Партијата ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека ја става во мирување одлуката да ги повлече сите тужби и да не тужи новинари за нивната работа, која ја донесе неодамна.

ВМРО-ДПМНЕ ја става во мирување одлуката за неутужување на новинари

eReporter - 10.05.2011

Подолго време, како политичка партија, сме изложени на еден невиден, неаргументиран, низок и вулгарен атак од страна на медиумите на Велија Рамковски.

Обвинувања меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

А1 - 09.05.2011

Кандидирањето на целото раководство на прилепската локална самоуправа на листата за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ е само бегање од одговорноста за нивното недомаќинско работење.

„Павел Шатев“: ВМРО-ДПМНЕ - 58, СДСМ - 30 пратеници

Дневник - 09.05.2011

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ може да се надева на 58 пратеника, а таа на СДСМ на 30, ги посочи Институтот „Павел Шатев“ резултатите од симулацијата според Донтовиот изборен модел.

Манекенки и пејачи во лов на гласови

Н.Македонија - 09.05.2011

На пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ се манекенките Драгана Чуприна и Ведрана Ѓорѓевиќ, а на листата на СДСМ е пејачот Угро Манекенки, пејачи, бизнисмени и новинари-кандидати и од овие профили ќе се ...

ВМРО-ДПМНЕ со 58, СДСМ со 30 пратеници

Н.Македонија - 09.05.2011

Анкета на институтот „павел Шатев“ Од вкупно 120 пратеници, во идниот пратенички состав 58 пратеници би имала коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, коалицијата предводена од СДСМ би имала 30 мандати, ...