TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Во моите студенти гледам луѓе што едвај чекаат да ја напуштат Македонија

Фокус - 27.05.2018

Eдногодишното владеење на владата e катастрофално, со последици кои се чуствуваат и имаат огромно влијание врз граѓаните, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид.

Груевски: Со мерцедесот се возев 10 до 15 пати

Фокус - 27.05.2018

Екс премеирот, Никола Груевски, призна во денешното интервју на ТВ Сител дека се возел со луксузниот мерцедес за кој беше осуден на две години казна затвор. На прашање колку пати се превезувал со мерцедесот, тој рече: -Може 10-15 пати кога одевме на ...

Мицкоски: Ќе понудиме програма за подобра иднина на граѓаните

Алсат-М - 27.05.2018

Македонија има урнисана економија, руинирано здравство, граѓаните ја чувствуваат беспарицата, државата се задолжува, а парите ги нема. Со овие зборови им се обрати лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средбата со граѓаните и членови на ...

Мицкоски: Имаме урнисана економија

Канал5 - 27.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка состојба, како и за делувањето на партијата во периодот што престои.

Мицкоски: Имаме урнисана економија

Сител - 27.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка состојба, како и за делувањето на партијата во периодот што престои.

Мицкоски: Има живот само за картелот на власта

+инфо - 27.05.2018

Едногодишното владеење на владата е катастрофално, со последици кои се чуствуваат и имаат огромно влијание врз граѓаните, порача Христијан Мицкоски лидер на ВМРО-Дпмне на средба со граѓани на Охрид, соопшти партијата.

Мицкоски се сретнал со граѓани и членови на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Макфакс - 27.05.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се сретнал со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски зборувал за актуелната политичка состојба, како и за делувањето на партијата во периодот што престои.

Груевски: Со мерцедесот се возев 10 до 15 пати

Либертас - 27.05.2018

Екс премиерот, Никола Груевски, призна во денешното интервју на ТВ Сител дека се возел со луксузниот мерцедес за кој беше осуден на две години казна затвор. На прашање колку пати се превезувал со мерцедесот, тој рече дека можеби 10-15 пати кога ...

Мицкоски во Охрид: Имаме урнисана економија, безпарица кај народот, урнисано здравство, земјоделие, образование

А1 On - 27.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка состојба, како и за делувањето на партијата во периодот што престои.

Мицкоски: Има живот само за картелот на власта

МК News - 27.05.2018

Едногодишното владеење на владата е катастрофално, со последици кои се чуствуваат и имаат огромно влијание врз граѓаните, порача Христијан Мицкоски лидер на ВМРО-Дпмне. -Имаме урнисана економија, безпарица кај народот, урнисано здравство, ...

На Мицковски му текна дека во земјава имало млади

Фактор - 27.05.2018

Урнисана економија и здравство, сиромаштија, хаос во здравството. Ова денеска од Охрид го констатираше лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски од Охрид за состојбата во државата и досегашното владеење на СДСМ.

Мицкоски: Македонија не може да си дозволи уште една загубена генерација

Независен - 27.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Тој на средбата се осврна на раселувањето на младите и рече дека државата мора да најде начин да ги сочува во ...

Мицкоски: Има живот само за картелот на власта

Слободен Печат - 27.05.2018

Едногодишното владеење на владата е катастрофално, со последици кои се чуствуваат и имаат огромно влијание врз граѓаните, порача Христијан Мицкоски лидер на ВМРО-Дпмне на средба со граѓани на Охрид, соопшти партијата.

Мицкоски: Имаме урнисана економија

Вечер - 27.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка состојба, како и за делувањето на партијата во периодот што престои.

Мицкоски во Охрид: Имаме урнисана економија, безпарица кај народот, урнисано здравство, земјоделие, образование

Република - 27.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка состојба како и за делувањето на партијата во периодот што ...

Мицкоски: Владеењето на СДСМ и Заев ја урнисаа државата, последиците ги чувствуваат граѓаните

Курир - 27.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски говореше за актуелната политичка состојба, како и за делувањето на партијата во периодот што престои.

Груевски нема да се појави на митингот

Фактор - 27.05.2018

Почесниот претседател на најголемата опозициска партија, Никола Груевски, нема да зборува ниту на претстојниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, закажан за 2 јуни во 20 часот пред седиштето на Владата, објави „Независен“.

Груевски: Со мерцедесот се возев 10 до 15 пати

Локално - 27.05.2018

Екс премиерот, Никола Груевски, призна во денешното интервју на ТВ Сител дека се возел со луксузниот мерцедес за кој беше осуден на две години казна затвор. На прашање колку пати се превезувал со мерцедесот, тој рече: -Може 10-15 пати кога одевме на ...

Груевски излета од првиот тим на ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 27.05.2018

Шест часа откако експремиерот Никола Груевски беше осуден на двегодишна затворска казна поради набавката на луксузниот „мерцедес“, неговиот наследник на кормилото на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, седна спроти премиерот Зоран Заев во ТВ-дебата.

Груевски кажа колку пати се возел во мерцедесот за кој е осуден на 2 години затвор

Фактор - 27.05.2018

Запрашан колку пати досега се возел во луксузниот мерцедес со кој додека беше на власт Груевски се почести , екс премиерот вели дека не знае точно колку , но 10 до 15 пати го користел возилото за чија набавка минатата недела е осуден на две години ...

Мицкоски се сретнал со граѓани и членови на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Sky - 27.05.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се сретнал со граѓани и членови на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. На средбата Мицкоски зборувал за актуелната политичка состојба, како и за делувањето на партијата во периодот што престои.

Груевски откри колку пати се возел со мерцедесот

Sky - 27.05.2018

Екс премиерот, Никола Груевски, призна во денешното интервју на ТВ Сител дека се возел со луксузниот мерцедес за кој беше осуден на две години казна затвор. На прашање колку пати се превезувал со мерцедесот, тој рече: -Може 10-15 пати кога одевме на ...

Гавровски до Мицковски: престанете да го лажете членството

Пулс24 - 27.05.2018

Пренесеуваме еден хируршки и математички прецизен статус за тоа како размислува поширокото членство на ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на мајскиот протест ама во Јуни!! Нешто сакам да им кажам на овие што митингот на 2 ри го нарекуваат одбрана на Македонија, ...

Мицкоски на средба со граѓаните на Струга

24 Вести - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада.

Мицкоски: Се движат само камионите на фамиијата и се сеат само плантажите со марихуана

+инфо - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада.

Мицкоски: Доста е на сите погубни политики, Македонија има сила и ќе победи

Сител - 26.05.2018

-Погледнете што се случува во економијата, долгот се зголемува, постојано се зајмуваат, но главното прашање е каде се парите. Нема проекти, нема ништо со што можете да кажете подобро се живее. Парите народот не ги гледа.

Мицкоски против Заев и други случувања

+инфо - 26.05.2018

На крајот да го оцениме дуелот Заев – Мицкоски од 23 мај 2018 годна. Ако ги оценуваме двете страни со оценки од 1 до 10, во таков случај Заев има добиено чиста 10 а Мицкоски 1. Тоа е мое мислење.

Мицкоски: Единствената работа која што во овој момент расте и се движи напред се камионите на фамилијата

А1 On - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада.

Мицкоски: Единствено што оди напред во државата се бизнисите на картелот на власт

Република - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада.

Мицкоски: Mладите ги полнат авионите, а се празнат градовите

Фактор - 26.05.2018

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ попладнево се сретна со граѓани и имаше состанок во Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Тој вели дека долгови се трупаат, а проекти нема. Младите си заминуваат, ги полнат авионите, а градовите се празнат.

Мицкоски: Единствено што оди напред во државата се бизнисите на картелот на власт

Курир - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада.

Мицкоски: Доста е на сите погубни политики, Македонија има сила и ќе победи

Република - 26.05.2018

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ попладнево оствари средба со граѓани и имаше состанок во Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Огромен број на граѓани дојдоа и со загрижен израз на лицето ја споделуваат загрижеността за сегашноста и ...

Мицкоски на состанок на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Струга

Вечер - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-­ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО­ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада.

Мицкоски: Македонија мора да оди напред – ВМРО-ДПМНЕ ги има одговорите, нашата програма ќе биде нашиот завет за подобра ...

Република - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес е во посета на Струга каде оствари средба со граѓаните, а го посети и општинскиот комитет. -Секаде каде што стапнав во Македонија го добивам истиот одговор. Македонија се наоѓа во тешка криза.

Мицкоски со голем број спортисти и спортски работници го гледа финалето во ЛШ (Фото)

Република - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешните теренски посети и средби со граѓаните кои ги одржа во Струга и Охрид, со членови на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид и голем број на спортски работници и спортисти во охридската чаршија го следи ...

Мицкоски: Македонија мора да оди напред – ВМРО-ДПМНЕ ги има одговорите, нашата програма ќе биде нашиот завет за подобра ...

Курир - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес е во посета на Струга каде оствари средба со граѓаните, а го посети и општинскиот комитет. -Секаде каде што стапнав во Македонија го добивам истиот одговор. Македонија се наоѓа во тешка криза.

ФОТО: Мицкоски со голем број спортисти и спортски работници го гледа финалето во ЛШ

Курир - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешните теренски посети и средби со граѓаните кои ги одржа во Струга и Охрид, со членови на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид и голем број на спортски работници и спортисти во охридската чаршија го следи ...

Мицкоски: Доста е на сите погубни политики, Македонија има сила и ќе победи

Курир - 26.05.2018

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ попладнево оствари средба со граѓани и имаше состанок во Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Огромен број на граѓани дојдоа и со загрижен израз на лицето ја споделуваат загрижеността за сегашноста и ...

Двојната игра на Мицковски и Заев

Пулс24 - 26.05.2018

Лидерите на политичките партии во Македонија Зоран Заев и Кристијан Мицкоски играат Двојна игра. Велат едно, а спроведуваат во практика нешто сосема нешто друго. Работава е ти мижи и не гледај, а јас ќе бидам бајачката.

Мицкоски: Единствено што оди напред во државата се бизнисите на картелот на власт

Маркукуле - 26.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани и состанок со општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Струга. Мицкоски се осврна на неостварените ветувања на актуелната влада.

Осмиот патник

Призма - 25.05.2018

Не паѓа снегот за да го покрие брегот, туку за секој да ја остави својата трага на него. Во духот на оваа поговорка протече дуелот Заев – Мицкоски, вклучително и заклучокот на водителот дека „МТВ уште еднаш испишала историја“.

Возбудени празникољупци

Либертас - 25.05.2018

Забележувам дека расте возбудата и околу тоа дека во пресрет на празничниот викенд, новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, не само што се појавил, туку и иницирал ТВ дуел со премиерот Зоран Заев.

Осмиот патник

Либертас - 25.05.2018

Не паѓа снегот за да го покрие брегот, туку за секој да ја остави својата трага на него. Во духот на оваа поговорка протече дуелот Заев – Мицкоски, вклучително и заклучокот на водителот дека „МТВ уште еднаш испишала историја“.

Возбудени празникољупци

Сакам да кажам - 25.05.2018

1 Добро утро Македонци, драги сограѓани. Дали се наспавте? Или ќе поспиеме уште малку? Уште едно десетина години, а може и малку подолго. Дали по речиси 23 години преговарање со Грција дојде време за будење и конечно ни стана јасно дека крајниот ...

Мицкоски: На 2 јуни започнува падот на Владата на СДСМ

AKO - 25.05.2018

,,Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

Мицкоски: Заедно ќе ја кренеме Македонија, нашиот завет ќе биде нашата програма

Press24 - 25.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера одржа состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Штип и оствари средба со граѓани. По средбата порача дека загриженоста за Македонија е заедничко чувство.

Подржувачите на Мицкоски го спасуваат од неодговореното прашање од Заев

Фактор - 25.05.2018

Подржувачите на политиката на опозицијата и на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се уште се обидуваат да го неутрализираат неговото молчење без одговор на прашањето од премиерот Зоран Заев за тоа „што му пречи во предлогот Илинденска ...

Возбудени празникољупци

iPortal - 25.05.2018

Забележувам дека расте возбудата и околу тоа дека во пресрет на празничниот викенд, новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, не само што се појавил, туку и иницирал ТВ дуел со премиерот Зоран Заев.

Осмиот патник

iPortal - 25.05.2018

Не паѓа снегот за да го покрие брегот, туку за секој да ја остави својата трага на него. Во духот на оваа поговорка протече дуелот Заев – Мицкоски, вклучително и заклучокот на водителот дека „МТВ уште еднаш испишала историја“.

Мицкоски покажа манири на европски политичар

Република - 25.05.2018

Професорот на Правниот факултет „Јустинија Први”, Александар Климовски, во изјава за Курир вели дека на вчерашниот ТВ дуел, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на сублимиран начин го кажа она што огромен број граѓани го чувствуваат, како ...

(ВИДЕО) Граѓаните за TВ-дуелот: Мицкоски не одговори на клучни прашања од национален интерес

iPortal - 25.05.2018

Поделени се мислењата и впечатоците на македонските граѓани за ТВ дуелот на премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според дел од оние кои зборуваат пред камерата на 1ТВ , Заев поентирал, а за друг дел Мицкоски.

Груевски нема да зборува под прозорот на Заев

Независен - 25.05.2018

Во ВМРО-ДПМНЕ ги интензивираат подготовките за престојниот митинг пред седиштето на владата во Скопје. Под мотото „Македонија ќе победи“, се очекуваат десетици илјади граѓани од целата земја да искажат незадоволство од политиките на премиерот Зоран ...

Мицкоски без одговор дали според него има решение на спорот со Грција

Фокус - 24.05.2018

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

Ѓорѓи Спасов за Мицкоски: Вардар е најматен кога е надојден

Фокус - 24.05.2018

„Вардар е најматен кога е надојден“, со оваа кратка синтагма професорот Ѓорѓи Спасов го опишува вчерашниот настап на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во ТВ дуелот на МРТ, кој пак во еден момент рече дека е надојден како Вардар.

Ефтов: Вчера на МТВ беше прегазена стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ дека со Македонија владее хунта

Фокус - 24.05.2018

Новинарот Васко Ефтов преку статус на социјалната мрежа Фејсбук вели дека во синоќешниот дуел на МТВ како победник излегол лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Но со присуствувото на дебатата, пак, вели тој, опозицијата ја прегазила својата ...

Твитер заедницата го прекрсти Христијан Мицкоски во Жмицко

Фокус - 24.05.2018

Не стивнуваат реакциите по синоќешниот дуел меѓу лидерите на власта и опозицијата, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Социјалните мрежи се преплавени со коментари за дебатата, а преовладуваат такви што го критикуваат недостатокот на квалитетна ...

ВИДЕО Колку пати Мицкоски кажа вчера „тоа е суштината“?

Фокус - 24.05.2018

Општ впечаток е дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се повторуваше на вчерашната дебата на МТВ. Некои формулции Мицкоски ги кажа и по десетина пати. Изгледа најповторуваната фраза на Мицкоски беше „тоа е суштината господине Заев“, ...

Влада категорично: Заев никогаш не се возел во мерцедесот!

Фокус - 24.05.2018

Во вчерашното соочување на МРТ лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, го праша премиерот, Зоран Заев, дали му е удобно кога се вози во мерцедесот, на што премиерот рече дека никогаш не се возел.

ТВ-дуел: Надојдениот Вардар и тивката „киша око Крагуевца“

Призма - 24.05.2018

За разлика од малодушноста со која Фејсбук и Твитер го дочекаа и само до половина го изгледаа првиот лидерски дуел по речиси две децении, сепак соочувањето не разочара. Вистина е дека вчерашната дебата го немаше шмекот на „кариран чаршав и ...

Блед ТВ дуел на Мицкоски и Заев

Алсат-М - 24.05.2018

Решение за спорот со името, економија и инвестиции, слобода на медиуми, судство и јавна администрација. Ова беа дел од темите на вчерашниот дво и пол часовен дуел на Христијан Мицкоски и Зоран Заев на јавниот сервис МТВ.

На ТВ дуелот Мицкоски потврди дека е марионета на Груевски

Нова ТВ - 24.05.2018

Од вчерашниот ТВ дуел успеав да извлечам една единствена вест. Христијан Мицкоски делува политички под целосна контрола на Никола Груевски. Со неговиот настап на овој ТВ дуел нема повеќе никакви сомневања дека Мицкоски нема ништо со лидерство во ...

Мицкоски: На втори јуни започнува падот на власта

Сител - 24.05.2018

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

ТВ Дуел: Заев:Македонија е на вистинскиот пат; Мицкоски: Не гледаме ништо друго освен лоши проекти и разочарување

Сител - 24.05.2018

Македонија конечно после 11 години зачмаеност е на вистинскиот пат кон стратешките определби-ЕУ и НАТО, а тоа го потврдуваат и сите извештаи за земјата истакна во своите завршни зборови премиерот Зоран Заев на вечерашаниот ТВ дуел на националниот ...

Оценки за дуелот: Мицкоски се врами како копија на Груевски

Либертас - 24.05.2018

Зошто Мицкоски воопшто бараше тв-дуел, ако, не само што не понуди нова и автентична визија, туку се претстави како како копија на Никола Груевски. Ова се клучните оценки на соговорниците на ДВ по синоќешниот тв-дуел меѓу премиерот Зоран Заев и ...

ТВ Дуел Заев - Мицкоски: Граѓаните очекуваат решение за името, потребно е лидерство

Кајгана - 24.05.2018

Скопје, 23 мај 2018 (МИА) - Македонија нема алтернатива освен итеграцијата во НАТО и ЕУ, затоа е важно да бидеме максимално креативни и буквално да изнајдеме решение коешто ќе го сочува нашето достоинство и ќе го потврди нашиот идентитет.

ТВ Дуел: Заев:Македонија е на вистинскиот пат; Мицкоски: Не гледаме ништо друго освен лоши проекти и разочарување

Канал5 - 24.05.2018

Премиерот Зоран Заев на ТВ дуел на националниот сервис со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Македонија конечно после 11 години зачмаеност е на вистинскиот пат кон стратешките определби-ЕУ и НАТО, а тоа го потврдуваат и сите ...

Вртите како „Киша око Крагуевц” рече Заев, „јас сум како надојден Вардар” му возврати Мицковски

Сител - 24.05.2018

Премиерот Зоран Заев вчера во дуелот со претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара отвореност на опозицијата во однос на последниот предлог на македонскиот преговарачки тим во спорот со Грција за името, но не доби конкретен одговор што ...

Заев: Нема патриотизам на празен стомак - Мицкоски: Реалноста е нешто сосема друго

Сител - 24.05.2018

На вчерашниот ТВ дуел премиерот Зоран Заев со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повтори дека остануваат посветени да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО. Со самото тоа би се подобрил животот на сите граѓаните.

Мицкоски: На 2 јуни ќе започне падот на Владата на СДСМ

А1 On - 24.05.2018

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

Јовановска потсетува: Сопартијката на Мицкоски купуваше јајца, чорапи и козметики

+инфо - 24.05.2018

Билјана Јовановска, директорката на Агенцијата за вработување ги демантира тврдењата дека има непотизам во агенцијата, искажани од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ дуелот вечерва со премиерот Заев: „Искажаните обвинувања за непотизам ...

Мицкоски: На предвремени избори ќе ја поразиме оваа ненародна влада

Макфакс - 24.05.2018

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

Од Владата децидни: Заев не се возел во мерцедесот од 600.000 евра

Либертас - 24.05.2018

Во вчерашното соочување на МРТ лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, го праша премиерот, Зоран Заев, дали му е удобно кога се вози во мерцедесот, на што премиерот рече дека никогаш не се возел.

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ нема да го бојкотира парламентот

Р.С.Европа - 24.05.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на синоќешниот ТВ дуел со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев изјави дека неговата партија нема да го бојкотира парламентот, откако пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ го напушти Собранието по казната затвор од ...

Ѓорѓи Спасов за Мицкоски: Христијан Груевски

+инфо - 24.05.2018

Спасов има уште една реакција која се однесува на тоа што Мицкоски рече дека е како надојден Вардар. „Вардар кога е надојден е најматен“, пишува професорот. По синоќешниот телевизиски дуел на премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ...

Дуел: Заев бара поддршка за предлогот Илинденска, Мицкоски тврди дека преговорите капитулирале

Сител - 24.05.2018

Заев останува на предлогот Република Илинденска Македонија, Мицкоски обвинува дека владата на СДСМ ги урнисала преговарачките позиции и ја подготвува Македонија за капитулација во спорот за името.

Анкета: Граѓаните со незадоволителни оценки за Заев и Мицкоски за нивниот прв ТВ дуел

Канал5 - 24.05.2018

Наместо еден час и 45 минути како што најави МРТВ интервјуто меѓу двајцата лидери на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ Заев и Мицкоски траеше цели три часа. Што слушнаа и разбраа граѓаните од него. Премиерот Заев и опозицискиот лидер Мицкоски најмногу зборуваа ...

Граѓаните за тв-дуелот: Мицкоски не одговори на клучни прашања од национален интерес

Либертас - 24.05.2018

Поделени се мислењата и впечатоците на македонските граѓани за синоќешниот ТВ дуел на премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според дел од оние кои зборуваат пред камерата на 1ТВ , Заев поентирал, а за друг дел ...

Мицкоски: По една година чемер и јад, ќе започне падот на Заев

+инфо - 24.05.2018

На новинарско прашање дали протестот значи и предвестие за предвремени парламентарни избори, тој рече дека се надева оти ќе се создадат услови тие како опозиција да се чувствуваат комотно и да излезат на избори за да ја поразат оваа, како што вели, ...

Казната за Груевски и преговорите за името во фокус на печатот

Р.С.Европа - 24.05.2018

Двете години казна затвор за Груевски, дуелот Заев - Мицковски, како и преговорите за името со Грција се темите кои ги обработува дневниот печат во Македонија Веста којашто веројатно ќе беше вест на денот, како да доби конкуренција со веста на ...

Дуел Заев – Мицкоски: Премиерот оптимист, лидерот на ДПМНЕ обвинува за лошо владеење

ТВ21 - 24.05.2018

Синоќа се соочија лидерите на двете најголеми партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Критиките и репликите почнаа од областа на судството, продолжија со слободата на изразување, прашањето за името, странските инвестиции и економскиот ...

Мицкоски: Ќе понудиме решенија, нови политики, но и ќе започне падот на владата на СДСМ

Курир - 24.05.2018

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

Мицкоски чека предвремени избори

Независен - 24.05.2018

Митингот на опозицијата на 2 јуни ќе значи почеток на падот на владата. Да излеземе на предвремени парламентарни избори и да ја поразиме оваа власт, изјавил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на средба со поддржувачи во Штип.

Заев – Мицкоски: Не се оградивте од црното петно за Македонија 27 април, вакви лузни на чело…?

Локално - 24.05.2018

Верувам дека граѓаните на Македонија заслужуваат да добијат отворени судски постапки, а тоа ќе биде и најсериозниот симболичен дел на реформите во правосудството, затоа што во нашето правосудство богови во постапките се доказите.

Оценки за дуелот: Мицкоски се врами како копија на Груевски

iPortal - 24.05.2018

Зошто Мицкоски воопшто бараше тв-дуел, ако, не само што не понуди нова и автентична визија, туку се претстави како како копија на Никола Груевски. Ова се клучните оценки на соговорниците на ДВ по синоќешниот тв-дуел меѓу премиерот Зоран Заев и ...

Мицкоски од Штип: Ќе понудиме решенија да го подобриме животот на граѓаните

Локално - 24.05.2018

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

Спасов за Мицкоски: Вардар е најматен кога е надојден

Слободен Печат - 24.05.2018

„Вардар е најматен кога е надојден“, со оваа кратка синтагма професорот Ѓорѓи Спасов го опишува вчерашниот настап на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во ТВ дуелот на МРТ, кој пак во еден момент рече дека е надојден како Вардар.

Мицкоски не одговори што не му се допаѓа во името „Илинденска Македонија“

iPortal - 24.05.2018

Премиерот Заев на вчерашниот дуел на МТВ го праша Мицкоски зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името Република Илинденска Македонија. -25 години Македонија беше заглавена во калта на патот кон ЕУ. Патриотизам на гладен стомак нема.

Вртите како „Киша око Крагуевaц” рече Заев, „јас сум како надојден Вардар” му возврати Мицковски

МК News - 24.05.2018

Премиерот Зоран Заев вчера во дуелот со претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара отвореност на опозицијата во однос на последниот предлог на македонскиот преговарачки тим во спорот со Грција за името, но не доби конкретен одговор што ...

Мицкоски е против, ама не одговори што не му се допаѓа во името „Илинденска Македонија“ !?

Локално - 24.05.2018

Премиерот Заев напрвиот дуел на МТВ го праша Мицкоски зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името Република Илинденска Македонија. 25 години Македонија беше заглавена во калта на патот кон ЕУ. Патриотизам на гладен стомак нема.

Мицкоски од Штип: Втори јуни е почеток на падот на Владата предводена од Заев

Стандард - 24.05.2018

„Токму од тука мотивирани на 2 јуни ќе се собереме пред платото на Владата на Република Македонија каде што ќе ја одбележиме оваа една година на чемер и јад, влада на СДСМ предводена од Зоран Заев.

Мицкоски: По една година чемер и јад, ќе започне падот на Заев

МК News - 24.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на Штип рече дека оваа една година како на власт е СДСМ ја одбележале чемер и јад, па антивладиниот протест на 2 јуни ќе биде почетокот на падот на Заев.

Од Владата децидни: Заев не се возел со мерцедесот

iPortal - 24.05.2018

По вчерашното соочување на МРТ лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, го праша премиерот, Зоран Заев, дали му е удобно кога се вози во мерцедесот, на што премиерот рече дека никогаш не се возел.

Ефтов: Вчера на МТВ беше прегазена стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ дека со Македонија владее хунта

Слободен Печат - 24.05.2018

Новинарот Васко Ефтов преку статус на социјалната мрежа Фејсбук вели дека во синоќешниот дуел на МТВ како победник излегол лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Но со присуствувото на дебатата, пак, вели тој, опозицијата ја прегазила својата ...

Мицкоски: По една година чемер и јад, ќе започне падот на Заев (видео)

Република - 24.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на Штип рече дека оваа една година како на власт е СДСМ ја одбележале чемер и јад, па антивладиниот протест на 2 јуни ќе биде почетокот на падот на Заев.

Влада: Заев никогаш не се возел во мерцедесот!

Слободен Печат - 24.05.2018

Во вчерашното соочување на МРТ лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, го праша премиерот, Зоран Заев, дали му е удобно кога се вози во мерцедесот, на што премиерот рече дека никогаш не се возел.

Мицкоски апсолутен победник во вечерашната дебата, Заев слабо подготвен и целосно неуверлив

Курир - 24.05.2018

Долгоочекуваната дебата помеѓу лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев ги сруши рекордите на гледаност на една политичка дебата во Македонија. Како што е очекувано коментарите се пропорционални со гледаност, а коментарите ...

Мицковски убедлив победник на дебатата со Заев

Курир - 24.05.2018

Откако на вчерашниот ТВ дуел се соочија лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на СДСМ и премиер на владата на Република Македонија Зоран Заев, се срушија рекордите на гледаност на македонската ...

Заев: Македонија е на вистинскиот пат; Мицкоски: Не гледаме ништо друго освен лоши проекти и разочарување

CivilMedia - 24.05.2018

Македонија конечно после 11 години зачмаеност е на вистинскиот пат кон стратешките определби-ЕУ и НАТО, а тоа го потврдуваат и сите извештаи за земјата истакна во своите завршни зборови премиерот Зоран Заев на вечерашаниот ТВ дуел на националниот ...

Заев до Мицкоски: Никогаш не сум се возел во луксузниот мерцедес на Груевски

МК News - 24.05.2018

Мицкоски го праша премиерот Заев дали му е удобно кога се вози во мерцедесот, на што доби одговор од претседателот на Владата дека никогаш не се возел во ова луксузно возило кое го набави поранешниот премиер, Никола Груевски кој денес за таа набавка ...

Јовановска: Ниту еден мој роднина не е вработен во Агенцијата за вработување

Слободен Печат - 24.05.2018

Веднаш по дуелот на Заев и Мицкоски на МРТ со остра реакција на тврдењата на новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски излезе директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска.

Eве колку пати во ТВ дуелот Мицкоски кажа „тоа е суштината“?

iPortal - 24.05.2018

Општ впечаток е дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се повторуваше на вчерашната дебата на МТВ. Некои формулции Мицкоски ги кажа и по десетина пати. Изгледа најповторуваната фраза на Мицкоски беше „тоа е суштината господине Заев“, ...

Од Владата децидни: Заев не се возел во мерцедесот од 600.000 евра

Локално - 24.05.2018

Во вчерашното соочување на МРТ лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, го праша премиерот, Зоран Заев, дали му е удобно кога се вози во мерцедесот, на што премиерот рече дека никогаш не се возел.

Анкетите си го кажаа своето: Според граѓаните, Мицкоски е убедлив победник (Фото)

Република - 24.05.2018

Анкетите на социјалните мрежи за ТВ дуелот помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Зоран Заев, претседател на владата, укажуваат на јасна и недвосмислена поддршка на граѓаните за Мицкоски.

Заев, дај бе апдејтувај се – аналитичарите го „исплукаа“настапот на Заев во ТВ дуелот

Република - 24.05.2018

Лидерот на опозицијата Мицкоски испадна апсолутен победник во долгоочекуваниот вчерашен ТВ дуел одржувајќи му лекција на премиерот Заев во сите три дела за кои се дебатираше- внатрешната политика, надворешната политика како и за економијата.

Ефтов: Мицкоски го прегази Заев

Курир - 24.05.2018

Новинарот Васко Ефтов преку статус на социјалната мрежа Фејсбук истакна дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го прегази премиерот Зоран Заев. -И вчера вечер на МТВ беше прегазена стратегијата на опозицијата дека во Македонија владее ...

ЖЕШОК ТВ ДУЕЛ „одиграа“ Заев и Мицковски

Фактор - 24.05.2018

Македонија конечно после 11 години зачмаеност е на вистинскиот пат кон стратешките определби-ЕУ и НАТО, а тоа го потврдуваат и сите извештаи за земјата истакна во своите завршни зборови премиерот Зоран Заев на вечерашаниот ТВ дуел на националниот ...

Мицкоски меѓу граѓаните во Штип: Оваа власт мора да си замине, доаѓаат подобри времиња

Курир - 24.05.2018

Јас верувам во народот, во неговата сила и глас и затоа сум тука, да испратам јасна порака дека оваа власт мора да си замине и дека доаѓаат подобри времиња. Македонија мора да победи, напиша тој на својот Фејсбук профил.

Мицкоски: Македонија ќе победи, ќе го вратиме напредокот и ќе обезбедиме подобра иднина

Република - 24.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес одржа состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Штип и оствари средба со граѓани. По средбата порача дека загриженоста за Македонија е заедничко чувство.

Скандалот со непотизмот во АВРМ го обелодени Николова од СДСМ уште во февруари

Курир - 24.05.2018

Веднаш по дуелот на Заев и Мицкоски на МРТ со реакција на тврдењата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, излезе директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска. Таа ги демантира, според неа, искажаните невистини на лидерот на опозициската партија ...

Твитер заедницата го прекрсти Христијан Мицкоски во Жмицко

iPortal - 24.05.2018

Не стивнуваат реакциите по синоќешниот дуел меѓу лидерите на власта и опозицијата, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Социјалните мрежи се преплавени со коментари за дебатата, а преовладуваат такви што го критикуваат недостатокот на квалитетна ...

Колку пати Мицкоски кажа вчера „тоа е суштината“? (ВИДЕО)

Слободен Печат - 24.05.2018

Општ впечаток е дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се повторуваше на вчерашната дебата на МТВ. Некои формулции Мицкоски ги кажа и по десетина пати. Изгледа најповторуваната фраза на Мицкоски беше „тоа е суштината господине Заев“, ...

Социјалните мрежи преплавени од коментари за дебатата: Мицкоски убедлив, Заев преслаб (ФОТО)

Курир - 24.05.2018

По ТВ дуелот кои се одржа на Македонската радио телевизија помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот на Република Македонија и претседател на СДСМ Зоран Заев, социјалните мрежи беа преплавени со коментари.

Mицковски: Јас сум како надојден Вардар

iPortal - 24.05.2018

Реплицирајки му на премиерот Заев кој му дека лидерите треба да имаат став и да дадат јасен одговор, а не да кружат како “киша око Крагујецву “Мицковски врати дека тој не бил како што вели Заев “киша око Крагујецву“ туку, напротив, бил како надојден ...

АНКЕТИТЕ ЈАСНИ: Според граѓаните, Мицкоски е убедлив победник (Фото)

Курир - 24.05.2018

Анкетите на социјалните мрежи за ТВ дуелот помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Зоран Заев, претседател на владата, укажуваат на јасна и недвосмислена поддршка на граѓаните за Мицкоски.

Според аналитичарите- супериорен настап на Мицкоски, а бледо издание на Заев на ТВ дуелот

Курир - 24.05.2018

Супериорен настап на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и бледо издание на премиерот Зоран Заев, се реакциите кај познатите аналитичари и новинари во Република Македонија после ТВ дуелот на Македонската Радио Телевизија.

Ефтов: Вчера вечер Христијан Мицкоски го прегази Зоран Заев!

Република - 24.05.2018

Вчера вечер на МТВ Христијан Мицкоски го прегази Зоран Заев. И вчера вечер на МТВ беше прегазена стратегијата на опозицијата дека во Македонија владее Хунтата на Зоран Заев. Да не се лажеме не може во еден исти ден Хунтата да осудува на затворска ...

Заев:Ќе се зголеми просечната плата, ќе се градат патишта,градинки, училишта.. Mицкоски:Вие сте Ќе влада

Вечер - 24.05.2018

Македонија конечно после 11 години зачмаеност е на вистинскиотпат кон стратешките определби-ЕУ и НАТО, а тоа го потврдуваат и сите извештаи за земјата истакна премиерот Зоран Заев на вечерашаниот ТВ дуел на националниот сервис со лидерот на ...

Мицкоски: Верувам во народот, во неговата сила и глас

Република - 24.05.2018

Ми преставува особена чест и задоволство што денес сум во посета на штипско Ново Село и градот Штип, кои се места на непокорот и македонската пркост. Град кој денес за жал ја споделува истата судбина како и останатите градови последнава година, ...

Мицкоски до Заев: Имаме егзибиционистички процес за името, тоа не се прави со капитулација

Курир - 24.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на премиерот Зоран Заев му порача дека процесот за пронаѓање на решение со името со Република Грција е егзибиционистички. -Ние имаме егзибиционистички процес. Не оди на арно работава.

Василевска за Курир: „Давид против Голијат“ – Мицкоски ја наметна високата политичка култура

Курир - 24.05.2018

„Давид версус Голијат“ – така изгледаше синоќешниот дуел меѓу лидерот на македонската опозиција, Христијан Мицкоски и претседателот на владата на Република Македонија, Зоран Заев. На високо академско ниво, младиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски ...

Климовски за КУРИР: Мицкоски покажа манири на европски политичар, Владата ќе мора да го смени стилот на однесувањето

Курир - 24.05.2018

Професорот на Правниот факултет „Јустинија Први“ во изјава за Курир вели дека на вчерашниот ТВ дуел, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на сублимиран начин го кажа она што огромен број граѓани го чувствуваат, како и оти тој покажа ...

Неделкоски по дуелот: Подготвеност и аргументи наспроти паушалност

Курир - 24.05.2018

Без разлика на тоа што анкетите кои се појавија на социјалните мрежи веднаш по завршувањето на синоќешниот телевизиски дуел меѓу премиерот Зоран Заев и челникот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Зоран Заев, укажуваат на јасна и недвосмислена ...

Мицкоски: Заедно ќе ја кренеме Македонија, нашиот завет ќе биде нашата програма која ќе ја понудиме и заеднички ќе ја ...

Курир - 24.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера одржа состанок со Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Штип и оствари средба со граѓани. По средбата порача дека загриженоста за Македонија е заедничко чувство.

Мицковски со неочекуван потег – еве што соопшти

Sky - 24.05.2018

Како политичка партија и во минатото, но и во иднината ќе се обидеме да понудиме решенија за граѓаните, да го подобриме квалитетот на нивниот живот бидејќи единствен капитал на Република Македонија се граѓаните и тие заслужуваат да имаат подобар ...

ТВ Дуел Заев – Мицкоски: Граѓаните очекуваат решение за името, потребно е лидерство

Канал 77 - 24.05.2018

По повеќе од две децении, лидерите на двете најголеми политички партии во земјава излегоа на телевизиски дуел. Правосудството, економијата, реформите во јавната администрација и надворешната политика беа дел од прашањата за кои вчеравечер на јавниот ...

Се огласи директорката на АВРМ: Остро ги демантирам искажаните невистини на лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ ...

Бизнис Вести - 24.05.2018

По вчерашната изјава и обвинувања на Мицковски за непотизам при вработувањата, се огласи директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска: „Остро ги демантирам искажаните невистини на лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски не му одговори на Заев зошто не му се допаѓа „Илинденска Македонија„

еМагазин - 24.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дуелот на МРТВ, не му одговори на лидерот на СДСМ и актуелен премиер, Зоран Заев, зошто на ВМРО-ДПМНЕ не му се допаѓа предлогот на македонската Влада за ново име за севкупна употреба, „Илинденска ...

Мицкоски најави дека ВМРО-ДПМНЕ нема да го бојкотира Собранието

еМагазин - 24.05.2018

На ТВ дуелот на МРТВ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека неговата партија не планира да го бојкотира Собранието. Откако вчера беше соопштена пресудата за две години казна затвор за поранешниот лидер, Никола Груевски, пратеничката ...

ТВ дуел: Кога лидерите за себе говорат во трето лице

еМагазин - 24.05.2018

Низа реакции на социјалните мрежи и воопшто во јавноста имаше по вчерашниот ТВ дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Се чини дека на граѓаните по 20 години пазуа од вакви ТВ дуели, поинтересно им беа начинот на ...

За дуелот, мерцедесот и капиталот што се евакуира од Македонија

Поглед - 24.05.2018

Најзабележливиот момент во синоќешниот дуел на „прва“ беше фактот, што е прв ваков после 20 години… Морам да ги пофалам учесниците за тоа што нè поштедија од информации од типот, кој какви лекови за смирување пие и кој колку виски може да ...

Социјалните мрежи преплавени од коментари за дебатата: Мицкоски убедлив, Заев преслаб (ФОТО)

Маркукуле - 24.05.2018

По ТВ дуелот кои се одржа на Македонската радио телевизија помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот на Република Македонија и претседател на СДСМ Зоран Заев, социјалните мрежи беа преплавени со коментари.

Час и половина ќе трае вечерашниот дуел меѓу Заев и Мицкоски

Фокус - 23.05.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски најави денеска дека вечерашниот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина. Ова е прво вакво соочување по речиси две децении меѓу првите луѓе на власта и ...

Почна дуелот меѓу Заев и Мицкоски, водителот ги замоли да го задржат нивото

Фокус - 23.05.2018

Точно во 20 часот на МРТ започна дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Во своите воведни обраќања и Заев и Мицкоски го искажаа задоволството што по речиси 20 години македонските граѓани ќе имаа можност да ...

Мицкоски: Му бев советник на Груевски без надомест

Фокус - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на обвинувањата од премиерот Заев дека гради куќа во Тафталиџе од 500.000 евра, рече дека куќата не се наоѓа таму. -Ве поканувам на кафе во мојата куќа, која е во Влае, а не во Тафталиџе, да видите ...

Заев: Секој што се огрешил пред законот мора да одговара, убеден сум дека тоа време доаѓа

Фокус - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев во ТВ дуелот со Христијан Мицкоски рече дека не смее да има недопирливи и законот мора да важи еднакво за сите. -Нема недопирливи и не смее да има. Денеска во Македонија слободно се кометнира, а власта знае да се повлече.

Мицкоски до Заев: Ако ве осудеа, тогаш граѓаните ќе веруваа во судството

Фокус - 23.05.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски во ТВ дуелот му порача на премиерот Зоран Заев дека доколку тој беше осуден за случајот Поткуп, тогаш граѓаните ќе имале доверба во судството. -Ние сме во нерамноправна ситуација во премиерот Заев.

Заев до Мицкоски: Што не ви чини во Илинденска Македонија?

Фокус - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев до вечерашниот ТВ дуел го праша Мицкоски зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името Република Илинденска Македонија и додаде дека Владата ќе се обиде овој предлог да биде конечно решение, бидејќи го смета за достоинствено.

Јовановска контра Мицкоски: Ниту еден мој роднина не е вработен во Агенцијата за вработување

Фокус - 23.05.2018

Веднаш по дуелот на Заев и Мицкоски на МРТ со остра реакција на тврдењата на новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски излезе директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска.

Пресудите за „Поткуп“ и за „Тенк“ - партизирано или реформирано судство

24 Вести - 23.05.2018

Верувам дека граѓаните на Македонија заслужуваат да добијат отворени судски постапки, а тоа ќе биде и најсериозниот симболичен дел на реформите во правосудството, затоа што во нашето правосудство богови во постапките се доказите.

ТВ Дуел Заев – Мицкоски: Потребно е време за целосно ослободување на судството

Нова ТВ - 23.05.2018

Верувам дека граѓаните на Македонија заслужуваат да добијат отворени судски постапки, а тоа ќе биде и најсериозниот симболичен дел на реформите во правосудството, затоа што во нашето правосудство богови во постапките се доказите.

Заев: Законот мора да важи еднакво за сите

Алсат-М - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев во ТВ дуелот со Христијан Мицкоски рече дека законот мора да важи еднакво за сите и дека нема недопирливи и не смее да има. Тој посочи дека секој што ќе се огреши пред законот мора да замине од власт.

Мицкоски без одговор зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името „Република Илинденска Македонија“

24 Вести - 23.05.2018

Заев во вечерашниот тв дуел упати прашање до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името „Република Илинденска Македонија“. „Лесно е да кажете ние сме против, без аргументи.

Mицкоски: Имаме класична гилотина на луѓето што се поврзани со ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 23.05.2018

Во врска со внатрешните реформи и јавната администрација, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека луѓето кои се поврзани со ВМРО ДПМНЕ се бркаат од работа без образложение. “Имаме класична гилотина на луѓето што се поврзани со ...

Заев: Нема патриотизам на празен стомак - Мицкоски: Реалноста е нешто сосема друго

24 Вести - 23.05.2018

На вечерашниот ТВ дуел премиерот Зоран Заев со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повтори дека остануваат посветени да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО. Со самото тоа би се подобрил животот на сите граѓаните.

Започна ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Алсат-М - 23.05.2018

Со расправа во врска со пресудите во “Поткуп” и “Тенк” започна ТВ дуелот помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев. Премиерот Зоран Заев изјави дека ја докажал својата невиност пред граѓаните во случајот “Поткуп” кој ...

Мицкоски до Заев: Не оди на арно работава, ВМРО-ДПМНЕ не може да поддржи промена на уставно име

МКД - 23.05.2018

Политичките опоненти на прашањето за спорот со името останаа на своите ставови кои ги соопштија и по завршување на лидерската средба на која премиерот Зоран Заев го соопшти предлогот за името, Република Илинденска Македонија, Мицкоски и тогаш и ...

Заев до Мицкоски: Никогаш не сум се возел во луксузниот мерцедес на Груевски

МКД - 23.05.2018

Еден наспроти друг вечерва на Македонската радио телевизија на ТВ дуел седнаа премиерот Никола Груевски и претседател на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Работниот наслов на ТВ дуелот е „една година власт, една година ...

Дуел – Заев: Што имате против Илинден? - Мицкоски: Водите егзибиционистички преговори, ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи ...

24 Вести - 23.05.2018

Прво телевизиско соочување на ставовите на лидерите на власта и на опозицијата по пауза од речиси 20 години. Првиот човек на Владата побара обединување во преговорите со Грција бидејќи, како што вели, предлогот кој неодамна беше изнесен во јавност е ...

ТВ Дуел Заев – Мицкоски: Потребно е време за целосно ослободување на судството

ТВ21 - 23.05.2018

Верувам дека граѓаните на Македонија заслужуваат да добијат отворени судски постапки, а тоа ќе биде и најсериозниот симболичен дел на реформите во правосудството, затоа што во нашето правосудство богови во постапките се доказите.

Заев и Мицкоски денеска ќе се соочат на ТВ дуел

Сител - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев ќе се соочи со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дуел на Македонската телевизија. Дебата насловена „Една година власт, една година опозиција“, ќе започне во 20 часот.

ТВ Дуел Заев - Мицкоски: Потребно е време за целосно ослободување на судството

Канал5 - 23.05.2018

Внатрешната и надворешната политика , преговорите за името , економијата се дел од темите на кои дебатираат премиерот Зиоран Заев и претседателот на ВМРО- ДПМНЕ , Христијан Мицкоски на ТВ дуелот на јавниот сервис .

Заев го праша Мицкоски: Што не чини во Илинденска Македонија ?

+инфо - 23.05.2018

Зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името Република Илинденска Македонија, го праша премиерот Зоран Заев, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел и побара отвореност и од опозицијата во преговарачкиот процес за името со ...

Дуел Заев и Мицкоски: Обвинувања, празни зборови, несоодветен речник

А1 On - 23.05.2018

Обвинувања за непотизам, политички реваншизам, корупција, на време ниско ниво на комуникација, неаргументирани дофрлања и тајмер како на дебата за пред избори. Долгата и досадна дебата на двајцата лидери на партии не донесене ништо ново, непознато ...

Заев и Мицкоски вечерва час и половина ќе се соочат на прв ТВ мегдан

+инфо - 23.05.2018

Телевизиското соочување помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина, обелодени владиниот портпарол Миле Бошњаковски Ова е прво вакво соочување по речиси две децении меѓу првите луѓе на власта и ...

Мицкоски не одговори што не му се допаѓа во името „Илинденска Македонија“

Либертас - 23.05.2018

Премиерот Заев на велерашниот дуел на МТВ го праша Мицкоски зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името Република Илинденска Македонија. -25 години Македонија беше заглавена во калта на патот кон ЕУ. Патриотизам на гладен стомак нема.

Денеска ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски

Р.С.Европа - 23.05.2018

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска ќе излезе на телевизиски дуел со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тоа ќе биде, по скоро две децении, прво телевизиско соочување на лидерите на најголемата владејачка партија СДСМ и најголемата ...

Заев и Мицкоски денеска ќе се соочат на ТВ-дуел

Макфакс - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев ќе се соочи со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дуел на Македонската телевизија. Дебата насловена „Една година власт, една година опозиција“, ќе започне во 20 часот.

Мицкоски како „киша око Крагуевац“ или како „надојден Вардар“

+инфо - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев вечерва во дуелот со претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара отвореност на опозицијата во однос на последниот предлог на македонскиот преговарачки тим во спорот со Грција за името, но остана без одговор што му ...

ТВ дуелот низ призма на социјалните мрежи: До крајот може и ќе се фатат

А1 On - 23.05.2018

Вечерашниот ТВ дуел помеѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски беше главна тема на социјалните мрежи. По отворената покана за посета на неговиот дом и пиење кафе од страна на Мицкоски, на социјалните мрежи започнаа шеги, ...

Прва пресуда за Груевски, прва реконструкција, прв дуел

Либертас - 23.05.2018

Во пресрет на судската одлука за Груевски, пред Судот е поставена ограда по повиците на социјалните мрежи за протести. Сто метри натаму, во МТВ вечер ќе ги вкрстат копјата премиерот Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски.

Бисери на ТВ дуелот : Заев е потомок на баба Ванѓа

+инфо - 23.05.2018

Христијан Мицкоски во ТВ дуелот вечерва на МРТВ со премиерот Заев критикувајќи го судството се осврна на последните судски пресуди во случаите „Поткуп“ и „Тенк“, и во иронија му рече на лидерот на СДСМ.

Час и половина ќе трае вечерашниот дуел меѓу Заев и Мицкоски

Press24 - 23.05.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски најави денеска дека вечерашниот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина. Ова е прво вакво соочување по речиси две децении меѓу првите луѓе на власта и ...

Мицковски: Заев лажете, сушите, или сте потомок на Баба Ванѓа

Press24 - 23.05.2018

Христијан Мицкоски во ТВ дуелот вечерва на МРТВ со премиерот Зоран Заевкритикувајќи го судството се осврна на последните судски пресуди. -Или сте потомок на баба Ванѓа или на некој друг начин ги дознавате судските пресуди.

Мицковски до Заев: Повелете на кафе во мојата куќа за да не ја лажете јавноста

Press24 - 23.05.2018

Мојата куќа не е во Тафталиџе, туку во Влае. Ве поканувам кога ќе имате време да поминете на кафе, за во иднина да не ја лажете јавноста за тоа каде е лоцирана. Ова беше одговорот на Мицковски вечерва на дуелот на МТВ со Зоран Заев, откако тој ...

Мицкоски: Имаме премиер кој е помилуван три пати за криминал

Press24 - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва се на ТВ дуел на МРТ. Првата тема за која ги судрија ставовите е внатрешна политика, реформи во судството. -Неговото искуство вели дека три пати е помилуван за криминал.

Заев и Мицкоски за преговорите за името

Тера - 23.05.2018

На вечерашниот ТВ дуел премиерот Зоран Заев со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повтори дека остануваат посветени да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО. Со самото тоа би се подобрил животот на сите граѓаните.

Заев: Нема патриотизам на празен стомак

Press24 - 23.05.2018

На вечерашниот ТВ дуел премиерот Зоран Заев со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повтори дека остануваат посветени да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО. Заев кажа дека нема патриотизам на празен стомак.

Заев: "Вртиш како киша око Крагујевац" - Мицковски: Јас сум како надојден Вардар

Press24 - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на дуелот на МТВ го искритикува лидерот на опозицијата Христијан Мицковски дека врти за секоја тема како "Киша око Крагујевац". Мицковски на ова му одговори: јас сум како надојден Вардар и ќе се борам со торнадото кое го ...

Заев: Никогаш не сум се возел во Мерцедесот на Груевски

Press24 - 23.05.2018

Еден наспроти друг вечерва на Македонската радио телевизија на ТВ дуел седнаа Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Мицкоски го праша премиерот Заев дали му е удобно кога се вози во мерцедесот, на што доби одговор од претседателот на Владата дека никогаш ...

Мицкоски: Му бев советник на Груевски без надомест

Press24 - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на дуелот на МТВ му одговори на Заев околу тоа дека му бил советник на екс-премиерот Никола Груевски. - Јас како советник на Груевски работев пробоно, односно без надомест.

ТВ дуелот помеѓу Заев и Мицкоски ќе трае час и половина

Мета - 23.05.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција во Владата рече дека вечерашниот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина.

Час и половина ќе трае вечерашниот дуел меѓу Заев и Мицкоски

iPortal - 23.05.2018

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски најави денеска дека вечерашниот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина. Ова е прво вакво соочување по речиси две децении меѓу првите луѓе на власта и ...

Денеска ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски

Република - 23.05.2018

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска ќе излезе на телевизиски дуел со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тоа ќе биде, по скоро две децении, прво телевизиско соочување на лидерите на најголемата владејачка партија СДСМ и најголемата ...

Мицкоски: Македонија во Европа е на дното на економијата и врвот на корупцијата

Слободен Печат - 23.05.2018

На ТВ-дуелот помеѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски, лидерот на опозицијата обвини дека со стапувањето на владата на СДСМ на власт, Македонија паднала цели 17 места на скалата на Транспаренси интернешенел.

Денеска ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски

Локално - 23.05.2018

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска ќе излезе на телевизиски дуел со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тоа ќе биде, по скоро две децении, прво телевизиско соочување на лидерите на најголемата владејачка партија СДСМ и најголемата ...

Заев и Мицкоски денеска ќе се соочат на ТВ-дуел

Точка - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев ќе се соочи со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ-дуел на Македонската радио-телевизија. Дебатата насловена „Една година власт, една година опозиција“ ќе почне во 20 часот.

ТВ дуел Заев – Мицкоски: Законот во Македонија да важи еднакво за сите

Стандард - 23.05.2018

Верувам дека граѓаните на Македонија заслужуваат да добијат отворени судски постапки, а тоа ќе биде и најсериозниот симболичен дел на реформите во правосудството, затоа што во нашето правосудство богови во постапките се доказите.

Потребно е лидерство за решение на името- кажа Заев,вие потпишавете капитулација возврати Мицковски во ТВ дуелот

Вечер - 23.05.2018

Македонија нема алтернатива освен итеграцијата во НАТО и ЕУ, затоа е важно да бидеме максимално креативни и буквално да изнајдеме решение коешто ќе го сочува нашето достоинство и ќе го потврди нашиот идентитет.

Вртите како „Киша око Крагуевц” рече Заев, „јас сум како надојден Вардар” му возврати Мицковски

Република - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев вечерва во дуелот со претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара отвореност на опозицијата во однос на последниот предлог на македонскиот преговарачки тим во спорот со Грција за името, но не доби конкретен одговор ...

Бурна среда во Македонија: Прва пресуда за Груевски, прв лидерски дуел на телевизија

Таратур - 23.05.2018

Оваа среда во македонското општество донесува посебно бурни и возбудливи моменти. Три жешки теми го окупираат денеска вниманието на македонската јавност: судската пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски за набавката на луксузниот „Мерцедес“, ...

Заев и Мицкоски вечерва час и половина ќе се соочат на прв ТВ мегдан

Слободен Печат - 23.05.2018

Телевизиското соочување помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе трае час и половина, обелодени владиниот портпарол Миле Бошњаковски. Ова е прво вакво соочување по речиси две децении меѓу првите луѓе на власта и ...

Мицковски:Како советник на Груевски работев без надомест

Вечер - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на обвинувањата од премиерот Заев дека гради куќа во Тафталиџе од 500.000 евра, рече дека куќата не се наоѓа таму. -Ве поканувам на кафе во мојата куќа, која е во Влае, а не во Тафталиџе, да видите ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува во Собрание и жестоко ќе се бори против ненародната власт и Зоран Заев

Република - 23.05.2018

На прашањето дали ВМРО-ДПМНЕ останува во Парламентот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ одговори: „ВМРО-ДПМНЕ не размислува да го напушти парламентот, ВМРО-ДПМНЕ останува жестоко да се се спротивставува на власта во Собранието во насока да ги демонтира сите ...

Заев: Ако на административците им е тешко, нека напуштат – ќе дојдат нови

Република - 23.05.2018

За време на ТВ дуелот на прашањето од новинарот за реформите во администрацијата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека голем број од административците се подложени врз класична гилотина.

Знаете ли кој е најголем капитал за една држава? Народот! – го срушивте тоа што беше градено 25 години

Република - 23.05.2018

На ТВ дуелот кој многумина го очекуваа помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, во третиот дел каде се разговараше за надворешната политика и преговорите за името со Грција, се одвиваше најжестоката дебата.

Мицкоски до Заев: Да беше судството независно, ќе ве осудеа

Република - 23.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел со премиерот Зоран Заев рече дека судството е заробено повеќе од било кога. Според него, тоа е така бидејќи Заев пред неколку дена доби ослободителна пресуда за случајот Поткуп.

Мицкоски до Заев: Со вашите лекции по економија сигурно ќе паднам на испит

Република - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната дебата на Македонската телевизија му порача на Зоран Заев дека дискутира на тема која што, не само што не ја познава туку и погрешни податоци кажува.

Заев се збуни за непотизмот: Можеби некој со својот кум не се има

Република - 23.05.2018

На вечерашниот дуел помеѓу лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски и Зоран Заев, премиерот се обиде да ги одбрани еклатантните примери на непотизам во владеењето на СДСМ. На обвинувањата на Мицкоски дека СДСМ спроведува непотизам, Заев според ...

Мицкоски до Заев: Само провизии ве интересираат!

Република - 23.05.2018

Во текот на вечерашниот ТВ дуел на Заев и Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ изнесе интересна забелешка за најчесто употребуваниот збор од страна на Заев во дебатата, а тоа е зборот “провизија“.

Мицкоски: Заев сам си признава дека нивната политика е да ги смени главните уредници и да ги контролира медиумите

Република - 23.05.2018

Видовме како Зоран Заев ја замислува реформата во медиумите. Во две реченици ни беше се кажано- најпрво да ги смениме луѓево, а потоа да видиме каква ќе биде уредувачката политика. Од сам старт вие дефинирате пристрасност.

Излажа ли Заев за удобноста на мерцедесот?!

Република - 23.05.2018

Дали премиерот Зоран Заев навистина не се вози во мерцедесот C 600 за чија набавка денеска му се судеше на експремиерот Никола Груевски?! Вечерва во ТВ дебата Заев посочи дека не се вози во ова владино возило, иако во медиумите имаше снимки, кои ...

Македонија е шампион во Европа – на дното на економијата и на врвот на корупцијата

Република - 23.05.2018

Бидејќи имаме транспарентност, независност, желба сонот да стане јаве бидејќи гледам дека уште сонуваме, ајде да провериме заеднички кај јавниот обвинител кое 700 илјади евра извади и плати хектар и половина земја во Струмица на 29 декември 2014 ...

Заев по ослободителната пресуда за „Поткуп“: Македонското судство е на добар пат

Република - 23.05.2018

На самиот почеток на ТВ-дуелот помеѓу лидерите на двете најголеми политички партии, премиерот Зоран Заев од СДСМ и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше поставено прашање во врска со ослободителната пресуда за „Поткуп“, односно ...

Мицкоски: Ништо да не правите во економијата ќе биде многу подобро

Република - 23.05.2018

grafika-pad Нула проценти е растот во 2017 година, го проектиравте на 2,6 со ребалансот, па потоа крајот на ноември на 1,6 го нивелиравте иако цел свет ви велеше и Светска банка и ММФ и јас дека нема да го постигнете, ова во вечерашниот ТВ дуел го ...

Денеска сите политички сеирџии пред ТВ-екраните

Фактор - 23.05.2018

Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска ќе излезе на телевизиски дуел со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тоа ќе биде, по скоро две децении, прво телевизиско соочување на лидерите на најголемата владејачка партија СДСМ и најголемата ...

ТВ Дуел Заев – Мицкоски: Граѓаните очекуваат решение за името, потребно е лидерство

Локално - 23.05.2018

Македонија нема алтернатива освен итеграцијата во НАТО и ЕУ, затоа е важно да бидеме максимално креативни и буквално да изнајдеме решение коешто ќе го сочува нашето достоинство и ќе го потврди нашиот идентитет.

ТВ дуел:Вртите како”Киша око Крагуевц” рече Заев, “јас сум како надојден Вардар” му возврати Мицковски

Вечер - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев вечерва во дуелот со претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара отвореност на опозицијата во однос на последниот предлог на македонскиот преговарачки тим во спорот со Грција за името, но недоби конкретен одговор што ...

Прва пресуда за Груевски, прва реконструкција, прв дуел

iPortal - 23.05.2018

Во пресрет на судската одлука за Груевски, пред Судот е поставена ограда по повиците на социјалните мрежи за протести. Сто метри натаму, во МТВ вечер ќе ги вкрстат копјата премиерот Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски.

Мицкоски не добивал надомест за советничките услуги на Груевски

Слободен Печат - 23.05.2018

На обвинувањата за високите хонорари кои Мицкоски ги добивал како советник на Груевски, лидерот на опозицијата изјави дека работел про-боно. -Ве поканувам на кафе во мојата куќа, која е во Влае, а не во Тафталиџе, да видите каде е, да не ги лажете ...

Мицкоски: Заев, не само што лажеш, сушиш – Заев: не се сеќавам

Република - 23.05.2018

Темата за името на нашата држава е неизбежен дел од вечерашната ТВ дебата помеѓу лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев. Заев инсистираше Мицкоски да каже што има против варијантата Илинденска Македонија но лидерот на ВМРО ...

(ЖИВО) Пресудите за „Тенк“ и „Поткуп“ го отворија ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Локално - 23.05.2018

На Македонската телевизија вечерва почна првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ние сме во нерамноправна ситуација со Заев, тој три пати до сега е помилуван

Република - 23.05.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски во ТВ дуелот го потсети премиерот Зоран Заев дека доколку е трипати помилуван. -Ние сме во нерамноправна ситуација со премиерот Заев. Тој три пати до сега е помилуван.

Прв ТВ дуел Мицкоски – Заев (следете во живо)

Република - 23.05.2018

Пред неколку минути започна првиот ТВ дуел Заев Мицкоски на МРТВ. Следете во го живо тука ...

ВО ЖИВО: Тв дуел Заев - Мицкоски

Фактор - 23.05.2018

По долги години на ТВ има дуел меѓу премиерот и лидерот на опозицијата. Аргументите ќе ги соочат премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Дуелот е со наслов „Една година на власт, една година во опозиција“.

Мицкоски: Имаме претседател на Влада кој точно претскажува судски пресуди

Република - 23.05.2018

– Или сте потомок на баба Ванѓа или на некој друг начин ги дознавате судските пресуди. Имаме претседател на Влада кој точно ги претсакжува и ги најавува последните две судски пресуди за важни судски случаи во Македонија, истакна лидерот на ВМРО – ...

Покана до Заев: Повелете на кафе во мојата куќа во Влае, да видите каде е за да не ја лажете јавноста

Република - 23.05.2018

– Мојата куќа не е во Тафталиџе, туку во Влае. Ве поканувам кога ќе имате време да поминете на кафе, за во иднина да не ја лажете јавноста за тоа каде е лоцирана, му одговори Мицкоски на Заев откако лидерот на СДСМ изнесе лажни податоци за имотот на ...

Граѓаните на социјалните мрежи со целосна поддршка на Мицкоски за победник во вечерашниот ТВ дуел

Курир - 23.05.2018

Mакедонската телевизија вечерва, во 20 часот, ќе го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Во Македонија сум донел 30 милиони евра инвестиции, на моето семејство не сум му продавал парцели

Република - 23.05.2018

– Христијан Мискоски има донесено 30 милиони евра инвестиции во Македонија во енергетиката. Јас со мојот труд во странство сум донел инвестиции во нашата држава кои вие оваа година не можете ни да го искречите.

Мицкоски до Заев: Не можете меѓународната позиција да ја градите распродавајќи ја Македонија

Република - 23.05.2018

– Jавноста ќе биде сведок на тоа што ќе се слулува во иднина и кои ќе бидат последиците од договорот со Бугарија. Jас зборувам фактографски. Ние излеговме со позиција за договорот со Бугарија дека е асиметричен.

Заев: 30 години моите фирми плаќаат данок и даваат плати

Независен - 23.05.2018

Премирот на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски зборуваше и за фирмите кои се во сопственост на неговата фамилија. - Ме обвинувате за фирмите на Заеви дека работеле, па тие фирми ...

Заев: Не сум се возел во „мерцедесот“ на Груевски

Слободен Печат - 23.05.2018

Во тек на дуелот, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски го праша премиерот дали му е удобно возењето во „мерцедесот“, за кој денеска поранешниот премиер беше осуден на двегодишна затворска казна.

Мицкоски: Имаме предлог за ново име кој Грците веднаш го одбија

Република - 23.05.2018

– Tреба да видиме каква е реалноста. Имавме предлог кој Грците веднаш го одбија. Бара министерот за надворешни работи мудрст и трпение, но нема да биде така како што замислува. Ако ги загрозите еднаш преговарачките позиции, спротивната страна тоа ...

Дуел Заев-Мицкоски: Прекршени ли се човекови права за време на апсењата за 27 април?

Слободен Печат - 23.05.2018

На прашањето дали за време на апсењата за 27 април се прекршени човекови права, премиерот Заев одговори: – 27 април е црното петно на Македонија, а нема повредени човечки права при приведувањето на вмешаните во настаните.

Мицкоски: Aко ги предвидувате судските пресуди вие може сте потомок на Баба Ванѓа

Фактор - 23.05.2018

Разликата денеска е голема, денеска имаме отворена судска постапка, изјави премиерот Зоран Заев во тв дуел вечерва. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека Заев три пати е помилуван и дека судството е заробено.

Мицкоски до Заев: До 2020 годинa не можете ни да помислите да почнете да го градите Клинички центар

Република - 23.05.2018

– Не само што не сте ги послушале граѓаните, туку ги игнорирате. Вие до 2020 година не можете ни да помислите да почнете да го градите Клинички центар. За се ви стојам на располагаѓе за да ви помогнам и да ги корегирам вашите грешки, но немојте да ...

Заев кон Мицкоски: Не смогнавте ли сили да се оградите од крвавиот четврток?

Слободен Печат - 23.05.2018

На тема 27 април, премиерот Зоран Заев за време на ТВ-дуелот со Мицкоски рече дека се надева дека ниту еден политичар во Македонија веќе нема да носи лузни од насилство. – Не смогнавте сили ниту да се оградите од ваквите политики.

Мицкоски: Да беше судството независно, ќе ве осудеа

Независен - 23.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел со премиерот Зоран Заев рече дека судството е заробено повеќе од било кога. Според него, тоа е така бидејќи Заев пред неколку дена доби ослободителна пресуда за случајот Поткуп.

Заев: Мора нешто да понудите за да дојдете на власт, ќе се потрудам тоа да не биде брзо

Фактор - 23.05.2018

Не треба вакви лузни никој да има, вакви политики поддржувате, рече премиерот Зоран Заев во тв дуелот вечерва со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Вели дека Мицкоски не се оградил од насилството кое се случи во Собранието.

Мицкоски до Заев: Каде ви е патриотската жица од гитарата за која говоревте, преговорите за името ги водите ...

Курир - 23.05.2018

Во овој момент имаме егзибионистички процес на преговори. Така почнаа, така се тера, ќе видиме како ќе заврши. Гледаме дека не оди на арно работава. Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот ТВ дуел со премиерот Зоран ...

Заев призна дека нема проекти во здравството

Курир - 23.05.2018

На вечерашната дебата претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го праша премиерот Зоран Заев дали за 260-те милиони евра имале предвидени проекти и дали во здравството немало проекти? Заев во одговорот призна дека во здравството немало проекти ...

Мицкоски: Прикажувате некоја розева слика, а фактите говорат поинаку

Република - 23.05.2018

му порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Зоран Заев на денешната ТВ дуел на македонската телевизија. Тој додаде дека чесно е од негова страна и од неговиот економски тим да излезе пред граѓаните на Република Македонија и да каже ...

Заев: Патриотизам на гладен стомак нема

Фактор - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев во тв дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека се посветени да ја сочуваат достоинственоста, и да ја внесат земјата во ЕУ и НАТО, со цел подобар живот на граѓаните.

Мицкоски до Заев: На конкурс ли вашите градоначалници, секретари и советници си ги вработија членовите на потесното ...

Курир - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел директно го запраша Зоран Заев во врска со реформите во јавната администрација дали преку конкурс градоначалничката на Битола го вработи својот брат или градоначалникот на Берово ...

Мицкоски до Заев: Ако ова е лекцијата за економија со која се фалевте, ќе се паднеше на испит

Курир - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната дебата на Македонската телевизија му порача на Зоран Заев дека дискутира на тема која што, не само што не ја познава туку и погрешни податоци кажува.

Заев го брани непотизмот: Имале право да се вработат тетки, стрини и братучеди на функционери на СДСМ

Курир - 23.05.2018

На вечерашниот дуел помеѓу лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски и Зоран Заев, премиерот се обиде да ги одбрани еклатантните примери на непотизам во владеењето на СДСМ. На обвинувањата на Мицкоски дека СДСМ спроведува непотизам, Заев според ...

Мицкоски до Заев: Само провизии ве интересираат!

Курир - 23.05.2018

Во текот на вечерашниот ТВ дуел на Заев и Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ изнесе интересна забелешка за најчесто употребуваниот збор од страна на Заев во дебатата, а тоа е зборот “провизија“.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на уставното име на државата

Слободен Печат - 23.05.2018

За време на денешниот телевизиски дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лидерот на опозицијата потенцираше дека неговата партија е против промена на уставното име. „Ние имаме егзибиционистички процес.

Мицкоски: Заев сам си признава дека нивната политика е да ги смени главните уредници и да ги контролира медиумите

Курир - 23.05.2018

Видовме како Зоран Заев ја замислува реформата во медиумите. Во две реченици ни беше се кажано- најпрво да ги смениме луѓево, а потоа да видиме каква ќе биде уредувачката политика. Од сам старт вие дефинирате пристрасност.

Мицкоски: Во државата се спроведува класична гилотина, луѓе губат работни места или се деградираат само поради тоа што ...

Курир - 23.05.2018

Во гостувањето на националната телевизија МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека во овој момент во државава се спроведува класична гилотина на луѓето кои по некаква случајност се поврзани со ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Имаме премиер кој е помилуван три пати за криминал

Курир - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва се на ТВ дуел на МРТ. Првата тема за која ги судрија ставовите е внатрешна политика, реформи во судството. Заев говореше за транспарентноста на судските слчаи и постапки.

Мицкоски до Заев: Разбудете се, реалноста е дека делите парцели и плаќате 700 илјади евра во готово, народот е несреќен

Курир - 23.05.2018

Кога ќе се разбудите од сонот, тогаш доаѓа реалноста, а реалноста е следна- треба да отидете кај Јавниот обвинител и да му кажете од каде она лице на кое му ја продадовте парцелата од хектар ипол во Струмица има 700 илјади евра во кеш.

Заев ја излажа јавноста дека не се возел со „Мерцедесот“

Курир - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев уште еднаш ја излажа јавноста дека не се возел со „Мерцедесот“. Во медиумите имаше ексклузивни снимки, кои докажуваат дека не бил сам, туку друштво му правела и Радмила Шекеринска.

Мицкоски: Македонија за жал во Европа е на врвот по дното на економијата и најголемата корупција

Курир - 23.05.2018

Бидејќи имаме транспарентност, независност, желба сонот да стане јаве бидејќи гледам дека уште сонуваме, ајде да провериме заеднички кај јавниот обвинител кое 700 илјади евра извади и плати хектар и половина земја во Струмица на 29 декември 2014 ...

Мицкоски до Заев: Ако имаше правен систем – ќе ве осудеа!

Курир - 23.05.2018

На ТВ дуелот кој многумина го очекуваа помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, Мицкоски истакна дека доколку во Македонија имаше правен систем, Зоран Заев ќе беше прогласен за виновен за земање на поткуп.

Заев со непрепознатлив и отсутен поглед во дебатата со Мицкоски

Курир - 23.05.2018

Зоран Заев, иако премиер на Република Македонија, во клучни моменти од ТВ дуелот со Мицкоски, покажа несигурност и отсутен поглед кој не соодветствува на еден претседател на Влада. Ако се суди по говорот на телото, кој е најискрен показател на ...

„Поткуп“ против „Тенк“ – Мицкоски тврди дека судството е заробено

Слободен Печат - 23.05.2018

На самиот почеток на ТВ-дуелот помеѓу лидерите на двете најголеми политички партии, премиерот Зоран Заев од СДСМ и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше поставено прашање во врска со ослободителната пресуда за „Поткуп“, односно ...

Мицкоски со лекција за економија до Заев: Ништо да не правите во економијата ќе биде дури и подобро

Курир - 23.05.2018

Нула проценти е растот во 2017 година, го проектиравте на 2,6 со ребалансот, па потоа крајот на ноември на 1,6 го нивелиравте иако цел свет ви велеше и Светска банка и ММФ и јас дека нема да го постигнете, ова во вечерашниот ТВ дуел го потенцираше ...

Мицкоски до Заев: Фирмата на вашиот советник во влада носи гас од Бугарија

Република - 23.05.2018

На ТВ дуелот помеѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лидерот на опозицијата изнесе интригантен податок за советник во владата на Заев чија фирма транспортира гас од Бугарија.

Мицкоски до Заев: Aко лажете во спорот за името, како сакате да ви веруваат граѓаните?

Курир - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на јавниот сервис на МТВ во дебата со Зоран Заев ги разобличи лагите на премиерот во однос на спорот за името и неконзистентниот став за името на Република Македонија.

Мицкоски до Заев: Вашата меѓународна позиција не може да ја градите на тргување со македонски интереси!

Курир - 23.05.2018

Ние како политичка партија излеговме со наша позиција и кажавме во кој дел имаме забелешки, многу јасно, гласно и транспарентно го кажавме тоа дека договорот со Бугарија е асиметричен и еве допрва ќе видиме кои ќе бидат реалните последици во ...

Мицкоски: Зоране го газите достоинството на народот и на државата во спорот со името

Курир - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашниот ТВ дуел на премиерот Зоран Заев му порача дека го гази достонството на народот, но и во процесот за решевање на спорот со името со Република Грција.

ТВ дуел:Судските постапки се јавни рече Заев,сега имаме позаробено судство му реплицираше Мицковски

Вечер - 23.05.2018

Граѓаните на Македонија заслужуваат да добијат отворени судски постапки, а тоа ќе биде и најсериозниот симболичен дел на реформите во правосудството, затоа што во нашето правосудство богови во постапките се доказите. Ако гинема никој не е виновен.

Заев кон Мицкоски: Што тоа не чини во Илинденска Македонија. Што ви пречи?

Стандард - 23.05.2018

Македонија нема алтернатива освен итеграцијата во НАТО и ЕУ, затоа е важно да бидеме максимално креативни и буквално да изнајдеме решение коешто ќе го сочува нашето достоинство и ќе го потврди нашиот идентитет.

Мицкоски и Заев денеска ќе се соочат на ТВ-дуел

Канал 77 - 23.05.2018

Зоран Заев вечерва ќе се соочи со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ-дуелот на Македонската радио-телевизија. Преземено од: ...

Заев до Мицкоски – Кажете што не ви чини во Илинденска Македонија?

24Инфо - 23.05.2018

Заев до Мицкоски – Кажете што не ви чини во Илинденска Македонија? Премиерот Зоран Заев до вечерашниот ТВ дуел го праша Мицкоски зошто за ВМРО-ДПМНЕ не е прифатливо името Република Илинденска Македонија и додаде дека Владата ќе се обиде овој предлог ...

Заев и Мицкоски денеска ќе се соочат на ТВ-дуел

24Инфо - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев ќе се соочи со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ-дуел на Македонската ...

Почна дуелот меѓу Заев и Мицковски (следете во живо)

Sky - 23.05.2018

Пред неколку минути започна првиот ТВ дуел Заев – Мицкоски на МРТВ. Следете го во живо тука ...

Заев и Мицкоски денеска ќе се соочат на ТВ-дуел

Sky - 23.05.2018

Премиерот Зоран Заев ќе се соочи со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ТВ-дуел на Македонската радио-телевизија. Дебатата насловена „Една година власт, една година опозиција“ ќе почне во 20 часот.

Мицкоски: Деградација во администрацијата

Поглед - 23.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот на Владата на Република Македонија Зоран Заев вечерва на ТВ дуел на МРТ дискутираа за повеќе прашања, меѓу кои и за внатрешните реформи кои треба да ги преземе извршната власт.

Мицкоски до Заев: Јавно кажавте дека нема да преговарате за уставното име, денеска прифативте решение за промена на ...

Поглед - 23.05.2018

„Нема да преговараше за уставот на Република Македонија на еден од националните медиуми. Господинот Заев денеска тука ќе каже дека го спасил достоинството. Вие Зоранте сте го урнисале целиот процес на преговори, не се водат преговори ...

Заев го деконспирираше Мицкоски дека заедно го договарале следењето на граѓаните

Пулс24 - 23.05.2018

Вечерашниот дуел на Заев и Мицкоски е приказна сам по себе. Она што требаше да бидат лути противници се чини дека се луѓе кои имаат многу допирни точки и заеднички ставови. Притоа, извинете не помага користењето на фудбалски жаргон за да се ...

Мицкоски до Заев: Јас како професор донесов инвестиции во енергитиката, нешто што оваа година не успеавте ниту да го ...

Поглед - 23.05.2018

Ќе се разбудите од сонот, реалноста е поразителна. Прошетајте по трговските центри, ќе видите празни дуќани, ќе видите дека работодавачите се жалат, прошетајте по тезгите кои скапуваат на пазарите.

Граѓаните на социјалните мрежи со целосна поддршка на Мицкоски за победник во вечерашниот ТВ дуел

Маркукуле - 23.05.2018

Mакедонската телевизија вечерва, во 20 часот, ќе го организира првиот ТВ дуел меѓу претседателот на Владата и лидер на СДСМ, Зоран Заев, и претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски до Заев: Ако имаше правен систем – ќе ве осудеа!

Маркукуле - 23.05.2018

На ТВ дуелот кој многумина го очекуваа помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, Мицкоски истакна дека доколку во Македонија имаше правен систем, Зоран Заев ќе беше прогласен за виновен за земање на поткуп.

Мицкоски: “ВМРО-ДПМНЕ останува во Собрание и жестоко ќе се бори против ненародната власт и Зоран Заев”

Маркукуле - 23.05.2018

На прашањето дали ВМРО-ДПМНЕ останува во Парламентот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ одговори: “ВМРО-ДПМНЕ не размислува да го напушти парламентот, ВМРО-ДПМНЕ останува жестоко да се се спротивставува на власта во Собранието во насока да ги демонтира сите ...

Мицкоски распали по Заев: “Постои нееднаквост пред правдата, Заев е три пати помилуван”

Маркукуле - 23.05.2018

Во тек е ТВ дуелот помеѓу двајцата лидери Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Во однос на првото прашање за состојбата во судството, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му реплицираше на Заев и истакна дека токму тој е три пати помилуван, мислејќи на случајот ...

Мицкоски до Заев: “Не сум како киша око Крагуевац, туку како надојден Вардар со многу факти и аргументи”

Маркукуле - 23.05.2018

Tретиот дел од ТВ дуелот помеѓу Заев и Мицкоски кој сеуште трае, а се однесува на меѓународната политика, договорот за добрососедство со Бугарија и преговорите со Грција за државното име, предизвика најжестока дебата.

Заев: ” Ако на административците им е тешко, нека напуштат – ќе дојдат нови”

Маркукуле - 23.05.2018

Во ТВ дуелот кој многу луѓе го очекуваа денес, на прашањето од новинарот за реформите во администрацијата Мицкоски рече дека голем број од административците се подложени врз класична гилотина.

“Заев и пратениците немаат мандат сами да одлучуваат за името! И во Програмата на СДСМ не го пишува тоа право!?”

Маркукуле - 23.05.2018

На ТВ дуелот кој многумина го очекуваа помеѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, во третиот дел каде се разговараше за надворешната политика и преговорите за името со Грција, се одвиваше најжестоката дебата.

ГАЛЕРИЈА МРТ тоне во ѓубре, хартии, пикавци само еден ден пред дуелот Заев-Мицкоски

Фокус - 22.05.2018

Само еден ден пред дуелот на премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во МРТ, зградата на Македонската радиотелевизија повторно е преплавена со ѓубре. „Фокус“ веќе објави фотографии на кои можеа да се видат ...

ТВ дуел: По 15 години, Заев и Мицкоски го кршат мразот

Нова ТВ - 22.05.2018

За денеска во 20 часот на МТВ е закажано соочување на премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. По 15 години ова е прв дуел меѓу премиер и лидер на опозиција.

Заев и Мицкоски утре на лидерски ТВ дуел, прв по повеќе од 20 години

Р.С.Европа - 22.05.2018

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, утревечер во 20 часот на Македонската телевизија ќе излезат на дуел, прв меѓу лидерите на власта и опозицијата во македонија после повеќе од две децении.

Утре , среда, во 20 часот на МТВ ТВ дуел Заев-Мицкоски

AKO - 22.05.2018

МТВ објави дека утре, 23 мај, 2018 година , ќе се одржи ТВ дуел меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозиција, Христијан Мицкоски. ,,По 20 години- соочување. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ...

МРТ се подготвува за дуелот Заев-Мицкоски во среда, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ таинствени

iPortal - 22.05.2018

МРТ го подготвува студиото за ТВ дуелот помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски за во среда, дознава Фокус. Сепак, за одржување на дуелот и за датумот и времето нема официјална потврда ниту од двете страни.

Владата молчи: Нема информација дали Заев го прифаќа понудениот термин од Мицкоски за ТВ дуел

Република - 22.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски останува на дадената понуда за ТВ дуел кој би се одржал утре со премиерот Зоран Заев. Од Владата засега молк, немаат што официјално да соопштат.

По 20 години конечно лидерски ТВ дуел: Мицкоски VS. Заев утре на МТВ

Таратур - 22.05.2018

Утревечер, со почеток во 20 часот, на Македонската телевизија, лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, ќе излезат на дуел. Ова ќе биде прв лидерски дуел на власта и опозицијата во Македонија по повеќе од две децении.

Утре во 20 часот на МРТ дуел Заев-Мицкоски

Слободен Печат - 22.05.2018

Утре со почеток во 20 часот на МТВ ќе се одржи првиот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Ова е прв ваков дуел после многу години бидејќи поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не ...

Владата молчи: Нема информација дали Заев го прифаќа понудениот термин од Мицкоски за ТВ дуел

Курир - 22.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски останува на дадената понуда за ТВ дуел кој би се одржал утре со премиерот Зоран Заев. Од Владата засега молк, немаат што официјално да соопштат.

Фокус: МРТ тоне во ѓубре на само еден ден пред дуелот Заев-Мицкоски

Слободен Печат - 22.05.2018

Како што наведува „Фокус“, зградата на МРТ е преплавена со ѓубре, еден ден пред да се одржи очекуваниот ТВ-дуел на премиерот Зоран Заев и лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски.

Мицкоски подготвен за ТВ дуел, се чека информација од Заев…

Поглед - 22.05.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски останува на дадената понуда за ТВ дуел кој би се одржал утре со премиерот Зоран Заев. Од Владата засега молк, немаат што официјално да соопштат.

МРТ се подготвува за дуелот Заев-Мицкоски во среда, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ таинствени

Фокус - 21.05.2018

МРТ го подготвува студиото за ТВ дуелот помеѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски за во среда, дознава Фокус. Сепак, за одржување на дуелот и за датумот и времето нема официјална потврда ниту од двете страни.

ТВ-дуелите се враќаат на сцена

Н.Македонија - 21.05.2018

Македонија наскоро ќе му стави крај на долгогодишниот недостиг од телевизиски соочувања на политичарите од највисоко ниво. Иако нема избори, поради актуелностите поврзани со наметнатиот спор за името со Грција, водачите на двете најголеми партии во ...

МРТ се подготвува за дуелот меѓу Заев и Мицкоски во среда

Press24 - 21.05.2018

Македонската радио телевизија подготвува студио во кое ќе се одржи дуелот меѓу премерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во среда, објави Фокус . Но, за одржување на дуелот сѐ уште нема официјална потврда ниту од двете страни.

ТВ-дуелите се враќаат на сцена

iPortal - 21.05.2018

Македонија наскоро ќе му стави крај на долгогодишниот недостиг од телевизиски соочувања на политичарите од највисоко ниво. Иако нема избори, поради актуелностите поврзани со наметнатиот спор за името со Грција, водачите на двете најголеми партии во ...

МРТ се подготвува за дуелот меѓу Заев и Мицкоски во среда

МК News - 21.05.2018

Македонската радио телевизија подготвува студио во кое ќе се одржи дуелот меѓу премерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во среда, објави Фокус. Но, за одржување на дуелот сѐ уште нема официјална потврда ниту од двете страни.

Среда е голем ден за Македонија, ќе се случи нешто што не се случило со години – еве за што се работи

Sky - 21.05.2018

Македонската радио телевизија подготвува студио во кое ќе се одржи дуелот меѓу премерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во среда, објави Фокус . Но, за одржување на дуелот сѐ уште нема официјална потврда ниту од двете страни.