TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анестезиологот осомничен за поткуп суспендиран

Вест - 08.11.2003

ЗДРАВСТВОТО СЕ ТРЕСЕ ОД СКАНДАЛИ На Клиниката за анестезија и реанимација, лекарот Љ.Т. вчера е суспендиран од работа, поради сомневање дека земал поткуп од семејството Павлевски, кое тврди дека лекарот неколку месеци им земал 7.350 евра за Лекарот (Љ.Т.

Лекарот ни врати 7.000 евра по смртта на синот

Дневник - 08.11.2003

СЕМЕЈСТВОТО ПАВЛЕВСКИ ТВРДИ Суспендираниот анестезиолог Љ.Т. најави тужба за клевета против родителите на починатиот Со ветување дека нашиот син ќе го лекува со "западњачки методи", докторот Љ.Т. ни побара пари, оти таму болнички ден чинел две до три илјади евра! Сто дена трчавме по болници во ...

Суспендиран лекарот осомничен за поткуп

А1 - 07.11.2003

Анестезиологот Љ.Т. кои родителите на починатиот Марјан Павлески го обвинија дека им земал мито, за да им го излекува синот денеска е суспендиран од работа поради основано сомнение за земање поткуп. Вака одлучи директорот на клиничкиот центар проф. др.

Лекар барал 7.000 евра, пациентот починал

Дневник - 07.11.2003

митаЏии Лекарот Љ.Т. од Клиниката за анестезија и реанимација вчера е суспендиран од работното место откако полицијата утврдила дека се обидел да земе 7.000 евра поткуп од родителите на 24-годишен скопјанец, кој во меѓувреме починал.

Анестезиолог барал мито, пациентот мртов

А1 - 06.11.2003

Родителите на 21 годишниот Марјан Павлевски кој почина на 5.октомври на одделот за интензивна нега на хируршката клиника тврдат -анестезиологот сто дена не уценуваше и ни бараше пари за да ни го спаси синот. Овој млад човек кој на 26.јуни како последица од сообраќајна несреќа се здобил со тешки ...