TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партијата на Филип Петровски премина во ВМРО ДПМНЕ

Р.С.Европа - 12.02.2012

Демократска десница преминува во ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на партијата, Филип Петровски изјави дека тие решиле да го прифатат повикот за обединување и окрупнување на десницата.

Партијата на Филип Петровски отиде во ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 12.02.2012

Демократска десница, партијата на Филип Петровски, донесе одлука да престане да постои и да премине во ВМРО-ДПМНЕ. „Со овој наш чин ние го прифативме повикот за обединување и окрупнување на десницата.

Крај на згаснатата дд - Петровски реши да се врати во ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 12.02.2012

Демократска десница донесе одлука да престане да постои и целата партија да премине во ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска лидерот на партијата Филип Петровски.

Демократска десница премина во ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 12.02.2012

Демократска десница донесе одлука да престане да постои и целата партија да премине во ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска лидерот на партијата Филип Петровски.

И Филип Петровски се врати во ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 12.02.2012

„Демократска десница“ веќе не постои. Филип Петровски и Александар Даштевски со своите приврзаници влегоа во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

И Демократската десница отиде во ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 12.02.2012

Целото членство на партијата Демократска десница, преминува во ВМРО-ДПМНЕ. Идејата за обединувањето на десницата, денеска го обелодени лидерот на Демократска десница, Филип Петровски.

ВИДЕО: Филип Петровски преминува во ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 12.02.2012

Демократска Десница престанува да постои и се соединува кон ВМРО-ДПМНЕ, информира денеска нејзиниот веќе поранешен претседател Филип Петровски.

ВИДЕО: Филип Петровски - Казнете ја ВМРО-ДПМНЕ, партијата што ве тормози, создава страв и паника!

+инфо - 12.02.2012

Пред само неколку месеци на деветти мај, денот на победата над фашизмот, Филип Петровски изрази мислење дека граѓаните се соочуваат со борба за слобода на говор, слобода на мислење и политичко ...

Филип Петровски му се придружи на ВМРО - ДПМНЕ

Сител - 12.02.2012

Демократска десница донесе одлука да престане да постои и целата партија да премине во ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска лидерот на партијата Филип Петровски.

Филип Петровски и Демократската десница се вратија во ВМРО ДПМНЕ

Канал5 - 12.02.2012

Партијата Демократска десница која на последните избори се обиде сама да дојде до пратеник во собранието се враќа во ВМРО ДПМНЕ.

Филип Петровски: Се надеваме на посериозни реформи!

Вечер Прес - 12.02.2012

ПО ЕДНА ГОДИНА ПОСТОЕЊЕ, ПАРТИЈАТА ДЕМОКРАТСКА ДЕСНИЦА ПРЕМИНА ВО ВМРО-ДПМНЕ Новоформираната партија Демократска десница со која раководи бившиот пратеник Филип Петровски вчера донесе одлука да ...

„Демократска десница“ премина во ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 12.02.2012

Демократска десница денес одлучи да се спои со ВМРО-ДПМНЕ. Ова го соопшти лидерот на партијата, Филип Петровски. Тој рече дека целокупното членство на Демократска десница преминува во ВМРО-ДПМНЕ и ...

Филип Петровски му се придружи на ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 12.02.2012

Демократска десница, партијата на ВМРО ДПМНЕ од денеска престанува да постои, а нејзините членови преминуваат во ВМРО ДПМНЕ.

Демократска Десница на Филип Петровски премина во ДПМНЕ

Sky - 12.02.2012

Лидерот на партијата Демократска десница денес соопшти дека партијата се спојува со ВМРО-ДПМНЕ. Петровски истакна дека ја прифатил идејата за спојување на целокупната десница.

И партијата на Филип Петровски премина во ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 12.02.2012

Преминувањето на Демократска десница во ВМРО-ДПМНЕ доаѓа откако пред десетина дена членството на ВМРО-НП предводено од претседателот Марјан Додовски се врати во матичната ВМРО-ДПМНЕ.

И Филип Петровски се врати во ВМРО-ДПМНЕ

eReporter - 12.02.2012

Поранешниот висок член на ВМРО – ДПМНЕ Филип Петровски се врати во матичната партија, заедно со членството на Демократска десница, партијата која ја формира пред последните парламентарни избори.

Петровски се врати во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.02.2012

Лидерот на Демократска десница, Филип Петровски, објави дека раководството на партијата донесло одлука целосно да премине во владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

Демократска десница престана да постои и премина во ВМРО-ДПМНЕ

Inpress - 12.02.2012

Скопје, 12. февруари 2012 (ИНПРЕС) Денеска, Демократска Десница донесе одлука да престане да постои и целата партија да премине во ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ да продолжи со својата ароганција, самобендисаност и отуѓеност од граѓаните

Sky - 10.02.2012

Од СДСМ го охрабруваат ВМРО ДПМНЕ да продолжи со својата ароганција, самобендисаност и отуѓеност од граѓаните. Според СДСМ, тоа е најдобар рецепт за нивен лош резултат на идните локални избори.

СДСМ: Имаме одговор за сите кадри на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 10.02.2012

„Го охрабруваме ВМРО ДПМНЕ да продолжи со својата ароганција, самобендисаност и оттуѓеност од граѓаните. Тоа е најдобар рецепт за нивен лош резултат на идните локални избори“, е одговорот на СДСМ на ...

СДСМ - ВМРО-ДПМНЕ нека си го среди сопствениот двор и дилемите за кандидат за градоначалник на Скопје

Inpress - 10.02.2012

Скопје, 10. февруари 2012 (ИНПРЕС) Го охрабруваме ВМРО-ДПМНЕ да продолжи со својата ароганција, самобендисаност и отуѓеност од граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ се обидува да ја растури идејата за демократска опозиција

Дневник - 08.02.2012

Анкетата на „Дневник“ покажа дека СДСМ ја стопи предноста на ВМРО-ДПМНЕ и тоа по некои клучни столбови по кои се гледа дека опозициското мислење е прифатливо за граѓаните l Kоја е целта на трибините ...

Имаат ли партиите цена?

Капитал - 08.02.2012

Обидите на ВМРО-ДПМНЕ да остане единствена опција на десното гласачко тело ги зголемуваат мотивите на опозициските партии за обединување.

ЛДП се мисли: со СДСМ, со ВМРО-ДПМНЕ или сама

Дневник - 07.02.2012

Во раководството на партијата постојат три блока од кои едните се залагаат за самостоен настап, други за коалиција со Црвенковски, а трети сметаат дека ако веќе партијата се реши за коалиција, тоа да ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со нови манипулации се обидува да ги испере лагите на Груевски

+инфо - 07.02.2012

„Во недостаток на аргументи, ВМРО-ДПМНЕ и нивните медиумски мегафони, денес со нови приземни манипулации се обидуваат да го исперат Никола Груевски за лагите кои ги искажа во крајно неодговорната ...

Мегафоните сакаат да го исперат Груевски од креирањето на меѓуетнички тензии

Sky - 07.02.2012

Во недостаток на аргументи, ВМРО ДПМНЕ и нивните медиумски мегафони денес со нови приземни манипулации, се обидуваат да го исперат Никола Груевски за лагите кои ги искажа во крајно неодговорната ...

СДСМ - Мегафоните да Груевски се обидуваат да го исперат за лагите

Inpress - 07.02.2012

Скопје, 7. февруари 2012 (ИНПРЕС) Во недостаток на аргументи, ВМРО-ДПМНЕ и нивните медиумски мегафони денес со нови приземни манипулации, се обидуваат да го исперат Никола Груевски за лагите кои ги ...

ВМРО - Обединета преминува во ВМРО - ДПМНЕ

24 Вести - 06.02.2012

Врз основа на одлука на партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-Обединета, од денеска политичката партија ВМРО-Обединета престанува да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Канибализмот на Груевски

Утрински - 06.02.2012

Ивор Мицковски Канибализам стратегијата на Никола Груевски деновиве доби една нова димензија. Премиерот - канибал, откако ги соџвака, почна да ги голта своите поранешни или актуелни сојузници.

ВМРО Обединета преминува во ВМРО ДПМНЕ

Утрински - 06.02.2012

Врз основа на одлука на партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-Обединета, од денеска политичката партија ВМРО-Обединета престанува да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО – Обединета премина во ВМРО – ДПМНЕ

МКД - 06.02.2012

ВМРО-Обединета од денеска престанува да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Ова, како што се вели во соопштението, било одлука на партиските органи на двете партии.

ВМРО-Обединета се претопи во ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 06.02.2012

Врз основа на одлука на партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ и на ВМРО-Обединета, од денеска, политичката партија ВМРО-Обединета престанува да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ...

ВМРО - Обединета преминува во ВМРО - ДПМНЕ

Сител - 06.02.2012

Врз основа на одлука на партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-Обединета, од денеска политичката партија ВМРО-Обединета престанува да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО - Обединета преминува во ВМРО - ДПМНЕ

МРТ - 06.02.2012

Врз основа на одлука на партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-Обединета, од денеска политичката партија ВМРО-Обединета престанува да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ окрупнува

Вечер Прес - 06.02.2012

Владеачката ВМРО-ДПМНЕ и натаму окрупнува. По ВМРО-Македонска и ВМРО-НП, вчера и ВМРО-Обединета престана да постои и комплетно премина во редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-Обединета преминува во ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 06.02.2012

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение до јавноста информира дека ВМРО-Обединета денес престанува да постои и комплетното членство преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ -Ве известуваме дека врз ...

ВМРО – Обединета се припои кон ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 06.02.2012

Партија ВМРО Обедината од денерска престанува да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО ДПМНЕ, информираат од владејаќката партија објаснувајќи дека ваквата одлука е донесена врз основа на ...

ДУИ се припои кон ВМРО – ДПМНЕ

Окно - 06.02.2012

Припојувањето продолжува. Откако ВМРО-НП и ВМРО-Обединета се припоија кон ВМРО-ДПМНЕ, централниот комитет на ДУИ донесе одлука и „интегративците“ да се интегрираат во ВМРО-ДПМНЕ.

И ВМРО-Обединета се претопи во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 06.02.2012

Политичката партија ВМРО-Обединета од денеска престана да постои и комплетно преминува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Одлуката за враќање во матичната партија била донесена врз основа на одлука на ...

ВМРО Обединета престана да постои и премина во ВМРО-ДПМНЕ

Inpress - 06.02.2012

Скопје, 6. февруари 2012 (ИНПРЕС) Врз основа на одлуката на партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-Обединета, од денес политичката партија ВМРО-Обединета престанува да постои и комплетно преминува во ...