TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првичните резултати на ДИК водство на Ристески пред Јованоски во Прилеп

Шеталиште - 15.10.2017

Согласно последните податоци објавени на Државната изборна комисија во Прилеп моментално во водство е ВМРО-ДПМНЕ со 51,77%, а СДСМ со 44,69%. Од вкупно 142 избирачки места, излезеноста е 60,95%, додека пак обработени се 10,56%.

Првичните резултати на ДИК водство на Ристески пред Јованоски во Прилеп

Exclusive.mk - 15.10.2017

Согласно последните податоци објавени на Државната изборна комисија во Прилеп моментално во водство е ВМРО-ДПМНЕ со 51,77%, а СДСМ со 44,69%. Од вкупно 142 избирачки места, излезеноста е 60,95%, додека пак обработени се 10,56%.

(ВИДЕО) Јованоски: Во Недела одлучуваме за живот во Прилеп за сите

А1 On - 13.10.2017

„Денеска е последниот ден од изборната кампања. Не делат неполни 48 часа од изборниот ден, од историската одлука за иднината на Прилеп! Ајде, да излеземе заедно и масовно да го заокружиме бројот 19, за да ставиме крај на диктатурата, навредите, ...

ФОТО: Прилеп го празнува 11-ти Октомври со славење на хероите, забава и изложби

Курир - 13.10.2017

Градоначалникот Марјан Ристески во својот говор по повод празникот, посочи дека, народ без своја историја нема ниту своја иднина и токму затоа никој несмее да се осмели да го погази делото на предците кој го положиле својот живот за независноста на ...

ФОТО: Над 1.200 ученици го формираа македонското знаме на плоштадот во Прилеп

Курир - 13.10.2017

-Утрешниот празник е симбол на македонската борба за слобода, ден кога се поставени темелите на македонската државност. Токму Градот Херој Прилеп овој празник го пречекува со посебно внимание.

СДСМ: Марјан Ристевски влегол во џамија за гласови

Точка - 13.10.2017

„Во екот на изборната кампања за овие локални избори, Марјан Ристески влезе да моли за гласови во џамијата во населбата ‘Тризла 2’ во Прилеп, а граѓаните му свртеа грб. Лицемерието на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ го препознаа сите граѓани на општина ...

Ристески: Нови вработувања и гасификација за целиот град

Шеталиште - 13.10.2017

Прес конференција на кандидатот за градоначалник на Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески. „Почитувани сограѓани, Секогаш работа е мотото кое не водеше и мене како градоначалник и Локалната власт предводена од ВМРО – ДПМНЕ во изминатите години! ...

Ристески: Нови вработувања и гасификација за целиот град, Прилеп без мигранти и двојазичност

Нетпрес - 13.10.2017

Секогаш работа е мотото кое не’ водеше и мене како градоначалник и локалната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изминатите години, но Прилеп се сака со дела кои се заеднички на сите нас граѓани на општината, истакна во петокот актуелниот и кандидат ...

Јованоски: Во недела одлучуваме за живот во Прилеп за сите

Шеталиште - 13.10.2017

Прес конференција на кандидатот за градоначалник на Прилеп од СДСМ, Илија Јованоски. „Почитувани мои сограѓани, Драги прилепчани, Денеска е последниот ден од изборната кампања. Не делат неполни 48 часа од изборниот ден, од историската одлука за ...

Ристески за Прилеп без мигранти

Република - 13.10.2017

Секогаш работа е мотото кое не водеше и мене како градоначалник и Локалната власт предводена од ВМРО – ДПМНЕ во изминатите години. Прилеп се сака со дела. Дела кои се заеднички на сите нас граѓани на општина Прилеп, истакна кандидатот за ...

(Видео) д-р Илија Јованоски: Во Недела одлучуваме за живот во Прилеп за сите

10без10 - 13.10.2017

Вашата иднина е во ваши раце. Вие одлучувате за тоа каков живот ќе изберете. Победете го стравот и притисоците. Ајде, заедно да го заокружите бројот 19, за брз и силен економски раст и развој, за нови работни места, за враќање на радоста во вашиот ...

Општина Прилеп со факти го побива СДСМ: Финансиски ги поддржуваме клубовите, а посебна гордост ни е ФК Победа

Курир - 13.10.2017

-Општина Прилеп во изминатите 12 години континуирано и финансиски ги поддржува спортските, клубовите од општината, а посебно гордост на Прилеп е ФК Победа. Колку СДС им помогна на спортските клубови и спортот во Прилеп, а посебно на ФК Победа? ...

Заев и…. „мало сутра“! (ВИДЕО)

Нетпрес - 13.10.2017

Македонскиот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев, не престанува со скандалозни изјави и гафови при речиси секое негово јавно обраќање пред граѓаните. Овој пат на предизборниот митинг во Прилеп, ги почести прилепчни со „еуфоричен“ говор, скроен токму ...

ФОТО: Прилепско кафе (13.10.2017)

Шеталиште - 13.10.2017

Ви го претставуваме Прилепското кафе, специјално за сите прилепчани, како изгледавте низ нашиот „папарацо“ објектив на 13.10.2017. Се гледаме и наредната недела во центарот на ...

Ристески: Ќе работиме за нови вработувања, за гасификација на целиот град, за Прилеп без мигранти

Курир - 13.10.2017

Во нашите настапи, додаде тој, во текот на целата кампања ние зборувавме за работа, зборувавме за понатамошен развој на Прилеп. Зборувавме и ќе работиме за: – Oтварање на нови индустриски зони, за отварање на нови фабрики во нив.

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Бизнис Вести - 13.10.2017

Нов закон за тутун најави во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Ристески во посета на прилепските компании – Поддршка од сите страни (ФОТО+ВИДЕО)

Маркукуле - 13.10.2017

Актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Марјан Ристески, денеска оствари средби со вработените во неколку прилепски компании. Поддршката во изминатите години за овие компании од локалната самоуправа беше на врвно ...

Груевски и Ристески со Ромите од Прилеп, СДС ги заборави?! Еве што се’ се изгради во оваа населба! (ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - 13.10.2017

Општина Прилеп секогаш го покажува заедничкото уважување на сожителството кон рoмската националност особено кон граѓаните кои живеат во Урбаната заедница „Тризла“. Почита кон различните култури, традиции и обреди е карактеристична за ова поднебје ...

СДСМ одржа предизборен собир во Прилеп

Алсат-М - 12.10.2017

СДСМ одржа предизборен собир во Прилеп. Социјалдемократите по бараа поддршка за општината да доживее економски развој и да се отворат нови работни места, како и да се урбанизира градот. Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, говорејќи за ...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

ТВ21 - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев од Прилеп: Поголеми субвенции за тутунопроизводителите

ТВ21 - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Либертас - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

ЛИ2017/ Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Либертас - 12.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на синоќешниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Марјан Ристевски влегол во џамија за гласови

Макфакс - 12.10.2017

„Во екот на изборната кампања за овие локални избори, Марјан Ристески влезе да моли за гласови во џамијата во населбата „Тризла 2“ во Прилеп, а граѓаните му завртија грб. Лицемерието на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ го препознаа сите граѓани на ...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

А1 On - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Ристески влезе во џамија во Прилеп да моли за гласови, а граѓаните му свртија грб

Либертас - 12.10.2017

„Во екот на изборната кампања за овие локални избори, Марјан Ристески влезе да моли за гласови во џамијата во населбата „Тризла 2“ во Прилеп, а граѓаните му завртија грб. Лицемерието на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ го препознаа сите граѓани на ...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Сител - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Ристески влезе во џамија во Прилеп да моли за гласови, а граѓаните му свртија грб

А1 On - 12.10.2017

„Во екот на изборната кампања за овие локални избори, Марјан Ристески влезе да моли за гласови во џамијата во населбата „Тризла 2“ во Прилеп, а граѓаните му завртија грб. Лицемерието на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ го препознаа сите граѓани на ...

(ВИДЕО) Јованоски: На вчерашниот најмасовен митинг, граѓаните на Прилеп веќе ги најавија промените и исходот во недела

А1 On - 12.10.2017

„Со Вашето присуство на синоќешниот најмасовен и најголем граѓански митинг во Прилеп, Вие, веќе го најавивте исходот на овие локални избори. Покажавте јасно и недвосмислено, дека Прилеп и прилепчани бараат ПРОМЕНИ! Промени за живот во Прилеп, за ...

Заев: Развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во ЕУ

МРТ - 12.10.2017

Коалицијата „Живот во Македонија“ е во Пробиштип и во Штип, откако се претстави пред граѓаните на Крушево и на Прилеп. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави развиена Македонија, интегрирана во НАТО и во Европската унија...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

10без10 - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Локално - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Слободен Печат - 12.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Слободен Печат - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев: Ќе обезбeдиме поголеми приходи и примања од тутунот, секој да придонесе во доменот на можностите!

iPortal - 12.10.2017

Дел од обраќање, Зоран Заев, претседател на СДСМ Прилеп, 12.10.2017 Ајде овде од Прилеп да го распламтиме огнот на слободата, по сите села и градови, ширум цела Македонија. Прилеп сака промени, затоа Прилеп се прилепува на слободата, Прилеп се ...

Јованоски: На вчерашниот најмасовен митинг, граѓаните на Прилеп веќе ги најавија промените и исходот во Недела

Шеталиште - 12.10.2017

Прес конференција на кандидатот за градоначалник на Прилеп, Илија Јованоски. „Драги прилепчани, Со Вашето присуство на синоќешниот најмасовен и најголем граѓански митинг во Прилеп, Вие, веќе го најавивте исходот на овие локални избори.

Заев: Мало сутра што Груевски ќе победи во Прилеп и Гази Баба

10без10 - 12.10.2017

Слушам дека Никола Груевски велел дека ќе победи во Гази Баба и можеби во Прилеп, но мало сутра што ќе се случи тоа, рече на митингот во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. -Слушам дека и Марјан Ристески не сакал да се кандидира за четврти мандат, но ...

Ристески: Прилеп ќе прерасне во културен и туристички центар

Шеталиште - 12.10.2017

Прес конференција одржа кандидатот за градоначалник на Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески. „Почитувани сограѓани, Во изминативе 12 години вложувањето во културата и зачувувањето на културните и историските вредности ни беа едни од врвните ...

Премиерот Заев најави нов закон и поголеми субвенции за тутунот

Вечер - 12.10.2017

Нов закон за тутун најави на синоќешниот предизборен митинг во Прилеп лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Согласно законот, субвенциите ќе се зголемат и наместо 60 денари како сега, ќе изнесуваат 70 или 80 денари, зависно од класата.

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Точка - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Ристески влезе во џамија во Прилеп да моли за гласови, а граѓаните му свртија грб

Локално - 12.10.2017

„Во екот на изборната кампања за овие локални избори, Марјан Ристески влезе да моли за гласови во џамијата во населбата „Тризла 2“ во Прилеп, а граѓаните му завртија грб. Лицемерието на Марјан Ристески и ВМРО-ДПМНЕ го препознаа сите граѓани на ...

(Видео) д-р Илија Јованоски: На вчерашниот митинг, прилепчани ги најавија промените

10без10 - 12.10.2017

Со Вашето присуство на синоќешниот најмасовен и најголем граѓански митинг во Прилеп, Вие, веќе го најавивте исходот на овие локални избори. Драги прилепчани, Со Вашето присуство на синоќешниот најмасовен и најголем граѓански митинг во Прилеп, Вие, ...

СДСМ Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ Прилеп шири лаги и клевети за кои ке следат домашни и меѓународни тужби

10без10 - 12.10.2017

СДСМ Прилеп објави соопштение со кое, обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека кандидатот за градоначалник Илија Јованоски преговара со измислена фирма за производство на биогас, ги оквалификува како лаги и ...

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Шеталиште - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за ...

Заев: Лага е дека ќе го продадам името, немам сметки во Белизе како други политичари

Фактор - 12.10.2017

Зоран Заев, предводникот на СДСМ, во последните денови од изборната кампања се повеќе говори за генералните политики отколку за локалните проблеми, па овој пат на митингот во Прилеп вети дека може да се реши спорот за името, а притоа да се сочува ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Во нашата програма предвидуваме реализација на уште многу нови проекти кои ќе го направат ...

Курир - 12.10.2017

-На семејствата кои имаат принова и живеат на територијата на општина Прилеп ќе им доделиме парична помош од 12.000 денари а за дечињата од претшколска возраст ќе изградиме 3 нови детски градинки и ќе го решиме проблемот од недостаток на сместувачки ...

Ристески: Прилеп ќе прерасне во културен и туристички центар

Курир - 12.10.2017

-Исто како и во изминативе години и во наредниве 4 ќе продолжиме со работа и во оваа област. Ќе ги реализираме следните проекти: Природниот комплекс „Маркови кули“ ќе прерасне во светски центар за екстремни спортови (параглајдинг, болдеринг, ...

Заев од Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите и нов закон за тутун

Sky - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ и премиер на РМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Прилеп вети поголеми субвенции за тутунопроизводителите, кои ќе бидат поделени во три класи, како и нов закон за тутун.

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Парична помош од 12.000 денари за семејствата кои имаат принова

Маркукуле - 12.10.2017

За ВМРО ДПМНЕ граѓаните се секогаш на прво место. Затоа предвидовме во нашата програма реализација на уште многу нови проекти кои ќе го направат поквалитетен и подостоинствен животот на сите наши сограѓани, рече носителот на советничката листа од ...

Десетици илјади народ на едно место: Вчера во Прилеп се случуваше големо шоу (ФОТО+ВИДЕО)

Маркукуле - 12.10.2017

Како дел од празнувањето на големиот национален празник “11 Октомври” или денот кога започнало народното антифашистичко востание, во центарот на Прилеп беа изложени повеќе од 400 возила, кои беа дел од манифестацијата “Car Show, која во Прилеп се ...

Ристески на кафе средби со голем број прилепчани (ФОТО)

Маркукуле - 12.10.2017

Актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески, денеска оствари кафе средби со голем број сограѓани. Поддршката за него очигледно е на високо ниво, па прилепчани очекуваат негова убедлива победа уште во ...

Притвореникот од Прилеп кој избега, вратен зад решетки

24 Вести - 11.10.2017

Притвореник од Прилеп вчера им избегал на затворската полиција додека го враќале од болница во затворот во Прилеп. Според информациите од полицијата, тој за кратко време бил фатен и вратен во затворот Тројца полицајци од затворот го носеле да му се ...

Притвореник со лисици им избегал на тројца полицајци во Прилеп

+инфо - 11.10.2017

Околу 22 часот лицето било пронајдено и спроведено во Казнено поправна установа Затвор Прилеп. Притвореник избегал кога бил однесен вчера на преглед во болница во Прилеп, соопшти полицијата. Д.Н.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

+инфо - 11.10.2017

Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди Македонци. Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ ...

Затвореник од прилепскиот затвор избегал при носење на преглед во Градска Болница, па го фатиле

Либертас - 11.10.2017

Вчера во Полициска станица Прилеп Д.Н.(33) вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часост додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

Прилеп го празнува 11-ти Октомври со славење на хероите, забава и изложби

Сител - 11.10.2017

Со импресивен огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп градот херој и првоборец и годинава на големиот национален празник 11 – ти Октомври го започна чествувањето на празникот.

Во градот – херој, Прилеп одбележан Денот на антифашистичката борба

Сител - 11.10.2017

Со полагање венци и свежи цвеќиња на Могилата на непобедените и пред спомениците на паднатите борци, бројни високи државни делегации, меѓу кои и претседателот на државава Ѓорѓе Иванов, како и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, херојски ...

Заев: Ќе го решиме спорот за името и ќе останеме горди Македонци

Фокус - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам, Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп Зоран Заев, лидер на СДСМ. Како што истакна тој, Македонија ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат ...

Заев: Мало сутра што Груевски ќе победи во Прилеп и Гази Баба

Фокус - 11.10.2017

Слушам дека Никола Груевски велел дека ќе победи во Гази Баба и можеби во Прилеп, но мало сутра што ќе се случи тоа, рече на митингот во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. -Слушам дека и Марјан Ристески не сакал да се кандидира за четврти мандат, но ...

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

А1 On - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Затвореник им избега на полицајците од затворот во Прилеп

Press24 - 11.10.2017

Вчера во Полициска станица Прилеп, 33-годишниот Д.Н. инаку вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часост додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

Затвореник им избега на полицајците од затворот во Прилеп

Вечер - 11.10.2017

На 10.10.2017 година во Полициска станица Прилеп Д.Н.(33) вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часост додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

Затвореник им избега на полицајците од затворот во Прилеп

Шеталиште - 11.10.2017

На 10.10.2017 година во Полициска станица Прилеп Д.Н.(33) вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часост додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

Kако затвореник им избега на полицајци додека го носеле на преглед?

Фактор - 11.10.2017

Затвореник им избега на полицајците од затворот во Прилеп. 33-годишниот Д.Н., вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп вчера во полиција пријавил дека истиот ден во период од 19 до 19.30 часот додека заедно со двајца негови колеги Д.П.

Затвореник избега од затворот во Прилеп

Република - 11.10.2017

Во Полициска станица Прилеп вчера 33-годишниот Д.Н. инаку вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часот додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

Затвореник од затворот во Прилеп им избегал на полицајци

Нетпрес - 11.10.2017

Во Полициска станица Прилеп вчера 33-годишниот Д.Н. инаку вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часот додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

Прилеп го празнува 11-ти Октомври со славење на хероите, забава и изложби

МК News - 11.10.2017

Со импресивен огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп градот херој и првоборец и годинава на големиот национален празник 11 – ти Октомври го започна чествувањето на празникот.

Затвореник им избега на полицајците од затворот во Прилеп

Телевизија Нова - 11.10.2017

Во Полициска станица Прилеп вчера 33-годишниот Д.Н. инаку вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часот додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

ФОТО: Со спектакуларен огномет синоќа започна чествувањето на 11ти Октомври во Прилеп

Шеталиште - 11.10.2017

Со импресивен огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп градот херој и првоборец и годинава во предвечерието на големиот национален празник 11 – ти Октомври го започна чествувањето на празникот.

Во Прилеп се чествуваше 11-ти Октомври со импровизиран напад и огномет

Вечер - 11.10.2017

Со импресивен огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп градот херој и првоборец и годинава во предвечерието на големиот национален празник 11 ти Октомври го започна чествувањето на празникот ...

Прилеп го празнува 11-ти Октомври со славење на хероите, забава и изложби – Фото

Скопје24 - 11.10.2017

Со импресивен огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп градот херој и првоборец и годинава во предвечерието на големиот национален празник 11 – ти Октомври го започна чествувањето на празникот.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Стандард - 11.10.2017

„Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ“, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

ФОТО: Со многубројни свечености одбележан празникот 11-ти Октомври во Прилеп

Шеталиште - 11.10.2017

Во присуство на Претседателот на РМ г-дин Ѓорѓе Иванов, пратениците во собранието на РМ, Владина делагација предводена од министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, АРМ, Генералштаб, Сојуз на борци, ...

Прилеп ги слави хероите (фото)

Република - 11.10.2017

Со импресивен огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп, градот херој и првоборец синоќа, во предвечерието на големиот национален празник 11 – ти Октомври го почна чествувањето на празникот.

Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Локално - 11.10.2017

Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ, рече на вечерашниот митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев. Македонија, нагласи Заев, ќе го реши проблемот со името, а граѓаните ќе бидат горди ...

Затвореник им избега на полицајците од затворот во Прилеп

Курир - 11.10.2017

Настанот е пријавен во Полициска станица од Општа надлежност Прилеп. Околу 22 часот лицето било пронајдено и спроведено во Казнено поправна установа Затвор ...

Затвореник им побегнал на полицајци додека го враќале од болнички преглед

Newsroom - 11.10.2017

Затвореник од Прилеп успеал да им побегне на тројца полициски службеници додека го враќале од болнички преглед. Имено, во текот на вчерашниот ден, во прилепската полициска станица, вработен во Казнено-поправната установа во Прилеп пријавил бегство ...

Атанасоски за Публикум: Лицемерно е да изразам поддршка на кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ!

10без10 - 11.10.2017

Влатко Атанасоски, истакнат политичар и поранешен координатор на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, овој пат нема да го даде својот глас за својот сопартиец Марјан Ристески, иако токму Атанасоски беше силна поддршка на Ристески, во време ...

11 Октомври – 76 години потоа

Вистина.мк - 11.10.2017

За 11 Октомври и „првата пушка“ – неминовна е асоцијацијата на Прилеп. И 75 години потоа (по нападот на тогашната полициска станица Участакот, денес меморијалниот музеј „11 Октомври“, со што е означен почетокот на македонското народно антифашистичко ...

Заев: Изборите в недела ќе бидат новиот 11 Октомври за Прилеп и за Македонија

Мета - 11.10.2017

Кога на секого му е јасно дека Никола Груевски е минато недозволиво е Прилеп да остане неосвестен. Прилеп прв се освестил кога требало, тука пукнала првата пушка, затоа 15 октомври ќе биде новиот 11 Октомври за Прилеп и за Македонија, јас сум убеден ...

Затвореник им избега на полицајците од затворот во Прилеп

Маркукуле - 11.10.2017

Вчера во Полициска станица Прилеп, 33-годишниот Д.Н. инаку вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часост додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

Филмско бегство од затвор ја потресе Македонија – полицијата ги раскажа деталите за се она што се случувало во текот на ...

Sky - 11.10.2017

На 10.10.2017 година во Полициска станица Прилеп Д.Н.(33) вработен во Казнено поправна установа Затвор Прилеп пријави дека истиот ден во времето од 19.00 до 19.30 часост додека заедно со двајца негови колеги Д.П. и Р.В. го носеле притворениот Л.П.

ДРОН ВИДЕО од синоќешниот СПЕКТАКУЛАРЕН ОГНОМЕТ во Прилеп и прекрасната празнична атмосфера

Маркукуле - 11.10.2017

Традиционално синоќа во Прилеп беше изведен симулиран напад врз некогашниот бугарски полициски участок, како дел од одбележувањето на почетокот на народото антифашистичко востание. За прекрасното видео од огнометот, атмосферата во центарот на Прилеп ...

(ФОТО) Прилепските земјоделци на дружба со Ристески: Рекоа: “Бројот 13 единствен избор во недела”

Маркукуле - 11.10.2017

Актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески, денеска во прилепската “Стара чаршија” се дружеше со земјоделците од градот и населените места.

Со голем број свечености во Прилеп беше одбележан националниот празник “11-ти Октомври” (ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - 11.10.2017

Во присуство на Претседателот на РМ г-дин Ѓорѓе Иванов, пратениците во собранието на РМ, АРМ, Генералштаб, Сојуз на борци, ОБСЕ, претставници од амбасади, политички партии, голем број на зрдуженија и секако домаќините градоначалникот на општина ...

Неуспешен обид за бегство на притвореник од прилепскиот затвор

Канал 77 - 11.10.2017

Триесет и деветгодишен притвореник од прилепскиот затвор синоќа при излез од Градската болница во Прилеп, каде бил на лекарска интервенција, им побегнал на тројца затворски чувари но по неколку часа е пронајден и повторно е приведен во затворот.

11 Oктомври 1941 година, почетокот и текот на акцијата за Прилеп

Маркукуле - 11.10.2017

Имајќи во предвид дека одбележувањето на 11 Октомври има оставено посебен белег на историјата на Прилеп и Македонија, имаме обврска да направиме една ретроспектива на настаните од тој период и да ви пренесеме изворни и точни податоци за ...

Фијаско на Заев пред празен плоштад во Прилеп – пензионери, земјоделци, студенти, Еурокомпозит против двојазичност, ...

Маркукуле - 11.10.2017

СДСМ вечерва одржа митинг во Прилеп и доживеа големо разочарување. Плоштадот “Методија Андонов – Ченто” беше очигледно преголем залак за партијата на власт. И покрај тоа што целиот булевар беше паркиран со возила од други градови, СДСМ и Заев не ...

Прилеп го празнува 11-ти Октомври со славење на хероите, забава и изложби

Exclusive.mk - 11.10.2017

Со импресивен огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп градот херој и првоборец и годинава на големиот национален празник 11 – ти Октомври го започна чествувањето на празникот.

Го фатила мажот во автомобил со друга жена, брат ѝ сакал да го убие

МКД - 10.10.2017

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против М.Ф.(28) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка телесна повреда. На 12 септември додека И.Ј. со В.Д.

Во Прилеп почнаа чествувањата за 11 Октомври

Сител - 10.10.2017

Со крводарителска акција во Центарот за култура „Марко Цепенков“ и со формирањето на македонското знаме на учениците од прилепските училишта на плоштадот „Методија Андонов - Ченто“, денеска во Прилеп почнаа чествувањата по повод 11 Октомври - Денот ...

Ристески: Многу нови инвестиции за младите лица во Прилеп

А1 On - 10.10.2017

Младите се нашата иднина. Силата на еден град се темели врз цврста младина, полна со енергија и елан за нови предизвици. Во изминатите 12 години општина Прилеп реализираше многу проекти, многу нови идеи кои произлегоа токму од младите, порача Марјан ...

Во Прилеп почнаа чествувањата за 11 Октомври

Либертас - 10.10.2017

Со крводарителска акција во Центарот за култура „Марко Цепенков“ и со формирањето на македонското знаме на учениците од прилепските училишта на плоштадот „Методија Андонов – Ченто“, денеска во Прилеп почнаа чествувањата по повод 11 Октомври – Денот ...

Семејна драма во Прилеп: Маж претепан од братот на неговата сопруга

Сител - 10.10.2017

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против М.Ф.(28) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 12.09.2017 година додека И.Ј. со В.Д.

Во Прилеп почнаа чествувањата за 11 Октомври

Канал5 - 10.10.2017

Со крводарителска акција во Центарот за култура „Марко Цепенков“ и со формирањето на македонското знаме на учениците од прилепските училишта на плоштадот „Методија Андонов - Ченто“, денеска во Прилеп почнаа чествувањата по повод 11 Октомври - Денот ...

Учениците од Прилеп со перформанс на градскиот плоштад

Сител - 10.10.2017

Околу 1.200 ученици од сите основни и средни општински училишта, денеска, точно напладне, на Градскиот плоштад во центарот на Прилеп, го формираа македонското знаме во чест на големиот национален празник, Денот на македонското народно востание, ...

Патриотски перформанс во Прилеп

Алфа - 10.10.2017

Денеска по шести пат во Прилеп, илјада и двесте ученици, на плоштадот ``Методија Андонов Ченто`` го искажаа своето патриотско чуство поставувајќи модерен перформанс во кој беше поставено знамето на Република Македонија.

Во Прилеп почнаа чествувањата за 11 Октомври

А1 On - 10.10.2017

Со крводарителска акција во Центарот за култура „Марко Цепенков“ и со формирањето на македонското знаме на учениците од прилепските училишта на плоштадот „Методија Андонов – Ченто“, денеска во Прилеп почнаа чествувањата по повод 11 Октомври – Денот ...

Започна чествувањето на празникот 11. октомври во Прилеп

А1 On - 10.10.2017

Со огномет, импровизиран напад и посета на историската поставка од НОБ изложена во Участакот, Прилеп и годинава во предвечерието на големиот национален празник 11. октомври го започна чествувањето на празникот.

Прилепчанец претепан од братот на сопругата

Press24 - 10.10.2017

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против 28-годишниот М.Ф. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. Полицијата информира дека додека И.Ј. со В.Д.

Марјан Ристески: Младите се нашата иднина...

Н.Македонија - 10.10.2017

Марјан Ристески: Младите се нашата иднина Силата на еден град се темели врз цврста младина, полна со енергија и елан за нови предизвици. Во изминатите 12 години општина Прилеп реализираше многу проекти, многу нови идеи кои произлегоа токму од ...

ФОТО: Над 1.200 ученици го формираа македонското знаме на плоштадот во Прилеп

Press24 - 10.10.2017

По повод големиот национален празник „11 Октомври“ над 1.200 ученици од основните и средни училишта од Прилеп по традицинален 6-ти пат на плоштадот „Методија Андонов Ченто“ го формираа македонското знаме.

Над 1.200 ученици го формираа македонското знаме на плоштадот во Прилеп...

Н.Македонија - 10.10.2017

Над 1.200 ученици го формираа македонското знаме на плоштадот во Прилеп По повод големиот национален празник „11 Октомври“ над 1.200 ученици од основните и средни училишта од Прилеп по традиционален 6-ти пат денеска на плоштадот „Методија Андонов ...

Историски истрел што ги обедини сите пукотници на македонскиот народ...

Н.Македонија - 10.10.2017

Историски истрел што ги обедини сите пукотници на македонскиот народ Денот 11 Октомври е светол датум за современата македонска историја, датум што симболично го означува почетокот на оруженото востание и Народноослободителната борба на македонскиот ...

Прилепчанец претепан од братот на сопругата

Орбис - 10.10.2017

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против М.Ф.(28) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 12.09.2017 година додека И.Ј. со В.Д.

Прилепчанец претепан од братот на сопругата

Шеталиште - 10.10.2017

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против М.Ф.(28) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 12.09.2017 година додека И.Ј. со В.Д.

Ристески: Младите се нашата иднина

Шеталиште - 10.10.2017

Прес конференција на кандидатот за градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески од ВМРО-ДПМНЕ. „Силата на еден град се темели врз цврста младина, полна со енергија и елан за нови предизвици. Во изминатите 12 години општина Прилеп реализираше многу ...

ФОТО: Над 1.200 деца го формираа македнското знаме на плоштадот во Прилеп

Шеталиште - 10.10.2017

По повод големиот национален празник „11 Октомври“ над 1.200 ученици од основните и средни училишта од Прилеп по традицинален 6-ти пат на плоштадот „Методија Андонов Ченто“ го формираа македонското знаме.

Перформанс на 1200 ученици, формираа македонско знаме во Прилеп

Репортер - 10.10.2017

Над 1200 ученици од основните и средни училишта од Прилеп, формираа големо македонско знаме, по повод големиот национален празник „11 Октомври“. -Утрешниот празник е симбол на македонската борба за слобода, ден кога се поставени темелите на ...

Традиционална крводарителска акција по повод празникот „11 Октомври“

Шеталиште - 10.10.2017

Денеска во просториите на Домот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп се одржа веќе традиционалната крводарителска акција по повод големиот национален празник „11 Октомври“.Акцијата е организирана од Институтот за трансфузиона медицина од Скопје и ...

Во Прилеп почнаа чествувањата за 11 Октомври

Скопје24 - 10.10.2017

Со крводарителска акција во Центарот за култура „Марко Цепенков“ и со формирањето на македонското знаме на учениците од прилепските училишта на плоштадот „Методија Андонов – Ченто“, денеска во Прилеп почнаа чествувањата по повод 11 Октомври – Денот ...

БРУКА! За СДСМ востанието започнало на 11 Октомври 1944 година – Заради ова ли го укинуваа екстерното?! (ВИДЕО)

Курир - 10.10.2017

На денешната прес-конференција кандидатот за советник од редовите на СДСМ Прилеп, Ивона Кузмановиќ, истакна дека “Денот на народното востание – 11 Октомври”, започнал на 11 Октомври 1944 година.

Ристески: Многу нови инвестиции за младите лица во Прилеп

Република - 10.10.2017

Младите се нашата иднина. Силата на еден град се темели врз цврста младина, полна со енергија и елан за нови предизвици. Во изминатите 12 години општина Прилеп реализираше многу проекти, многу нови идеи кои произлегоа токму од младите, порача Марјан ...

Драма во Прилеп: Маж претепан од братот на неговата сопруга

Курир - 10.10.2017

На 12.09.2017 година додека И.Ј. со В.Д. седеле во неговото возило, во близината на Вештачкото езеро, на местото пристигнале неговата сопруга и пријавениот, којшто е брат на сопругата на И.Ј. Откако сопругата на И.Ј.

Перформанс на 1.200 ученици, формираа македонско знаме во Прилеп

Репортер - 10.10.2017

Над 1.200 ученици од основните и средните училишта од Прилеп формираа големо македонско знаме по повод големиот национален празник 11 Октомври. Целта на овој настан е пред сѐ дружење на децата и зголемување на почитта на младите кон државните ...

Ристески: Многу нови инвестиции за младите лица во Прилеп

Курир - 10.10.2017

-Заедно изградивме спортски игралишта, на идеја на младите отворивме ново кино, го подобривме и унапредивме и формалното и неформалното образование во градот, ги реновиравме сите училишта зошто основа на секое општество е образованието на младите.

Македонското сонце блесна во центарот на Прилеп (фото)

Маркукуле - 10.10.2017

Во центарот на Прилеп на плоштадот “Meтодија Андонов – Ченто”, започна празнувањето по повод “Денот на народното востание – 11 Oктомври”. Kako и секоја година и оваа учениците од сите основни училишта во градот изведоа кореографија преку која го ...

Драма во Прилеп: Маж претепан од братот на неговата сопруга

Маркукуле - 10.10.2017

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против М.Ф.(28) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 12.09.2017 година додека И.Ј. со В.Д.

Над 1.200 ученици го формираа македонското знаме на плоштадот во Прилеп

Пулс24 - 10.10.2017

По повод големиот национален празник „11 Октомври“ над 1.200 ученици од основните и средни училишта од Прилеп по традицинален 6-ти пат на плоштадот „Методија Андонов Ченто“ го формираа македонското знаме.

Традиционална крводарителска акција во Прилеп по повод празникот „11 Октомври“

Маркукуле - 10.10.2017

Денеска во просториите на Домот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп се одржа веќе традиционалната крводарителска акција по повод големиот национален празник „11 Октомври“.Акцијата е организирана од Институтот за трансфузиона медицина од Скопје и ...

ВИДЕО ОД ВЕЛИЧЕНСТВЕНОТО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ кое го формираа 1200 ученици денеска во Прилеп

Маркукуле - 10.10.2017

Во центарот на Прилеп на плоштадот “Meтодија Андонов – Ченто”, денеска започна празнувањето по повод “Денот на народното востание – 11 Oктомври”. Kaкo и секоја година и оваа учениците од сите основни училишта во градот изведоа кореографија преку ...

БРУКА! За СДС востанието започнало на 11 Октомври 1944 година – Заради ова ли го укинуваа екстерното?! (ВИДЕО)

Маркукуле - 10.10.2017

Практичен пример, што се случува кога младите ќе пораснат без знаење и што во иднина ќе значи укинувањето на екстерното тестирање во Македонија, кое беше прв чекор на новата влада на СДСМ.

Традиционална крводарителска акција по повод празникот „11 Октомври“

Пулс24 - 10.10.2017

Денеска во просториите на Домот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп се одржа веќе традиционалната крводарителска акција по повод големиот национален празник „11 Октомври“.Акцијата е организирана од Институтот за трансфузиона медицина од Скопје и ...

РИСТЕСКИ НА СРЕДБА СО ПРИЛЕПСКИТЕ СПОРТИСТИ: Тие велат на 15-ти број 13 (ФОТО)

Маркукуле - 10.10.2017

Актуелниот градоначалник и кандидат за нов мандат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ристески, денеска оствари средба со прилепските спортисти и спортски работници. На кафе дружба, Ристески им се заблагодари за поддршката и вети понатамошна соработка ...

Според СДС, Втората светска војна траела само 23 дена!!! Борци на НОБ што мислите вие за ова?!

Маркукуле - 10.10.2017

На денешната прес-конференција од месноста “Песјобрдце”, кандидатот за советник од советничката листа на ОО СДСМ Прилеп, Ивона Кузмановиќ, истакна: “Денес, во очи празникот 11ти октомври, оддаваме почит на сите кои на тој ден 1944 година го започнаа ...

Семејна драма во Прилеп: Маж претепан од братот на неговата сопруга

Exclusive.mk - 10.10.2017

Полициската станица Прилеп поднесе кривична пријава против М.Ф.(28) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“. На 12.09.2017 година додека И.Ј. со В.Д.

Маж најден во безсознание во ноќен клуб

МКД - 09.10.2017

Вчера во 5.25 часот, во полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен 40-годишниот Љ.Д. од Прилеп. Како што информираа од полицијата кај Љ.Д.

Ја нападнал жена си, а таа на полицијата ѝ ја дала неговата дрога

МКД - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Т. (36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Крвав инцидент во познат македонски клуб

Сител - 09.10.2017

Во Полициска станица Прилеп вчера во 5.25 било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен Љ.Д. (40) од Прилеп. Кај Љ.Д.

(ВИДЕО) Јованоски: Ги заокружуваме промените на локално ниво за живот во Прилеп за сите

А1 On - 09.10.2017

„Остануваат уште 6 дена до големиот ден, 15 октомври, кога ќе излеземе масовно од раните утрински часови, и ќе го заокружиме бројот 19, за да го донесеме заедно животот во Прилеп. На 15 октомври ќе ставиме крај на сивилото во кое тоне нашиот град 12 ...

Прилепчанец повреден во ноќен клуб

А1 On - 09.10.2017

Во Полициската станица Прилеп вчера во 5:25 часот било пријавено дека од ноќен клуб со возило на итна медицинска помош бил пренесен Љ.Д.(40), во бессознание, во Општата болница во Прилеп. Како што информира денеска МВР, кај Љ.Д.

Прилепчанец повреден во ноќен клуб

Канал5 - 09.10.2017

Во Полициската станица Прилеп вчера во 5:25 часот било пријавено дека од ноќен клуб со возило на итна медицинска помош бил пренесен Љ.Д.(40), во бессознание, во Општата болница во Прилеп. Како што информира денеска МВР, кај Љ.Д.

Прилепчанец со тешки повреди во безсознание изнесен од ноќен клуб, веројатно пијан паднал по скалите

Либертас - 09.10.2017

Во Полициска станица Прилеп вчера во 5.25 било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен Љ.Д. (40) од Прилеп. Кај Љ.Д.

Кривична за прилепчанец кај кого биле најдени 30,7 грама хероин

Либертас - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Б.Г. (36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Ја нападнал сопругата па таа му ја одзела кесата со марихуана и го пријавила во полиција

Либертас - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Т. (36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Од дискотека итно на операција - крвав инцидент во Македонија

Press24 - 09.10.2017

Во 05 часот и 25 минути утрово во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен 40-годишниот Љ.Д. од Прилеп. Кај Љ.Д.

Збратимените градови станаа туристички дестинации на Ристески

Слободен Печат - 09.10.2017

Благодарејќи на редовната нетранспарентност кога станува збор за трошењето на буџетските средства, ниту градоначалникот, ниту општинските служби никогаш не кажаа колку пари се потрошени за бројните патувања во странство Зоран Милошески Ниту една ...

Маж во бесознание пронајден во ноќен клуб – Итно пренесен во Ургентен центар Скопје

Скопје24 - 09.10.2017

На 08.10.2017 година во 05.25 часот, во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен Љ.Д. (40) од Прилеп. Кај Љ.Д.

Прилепчанец итно пренесен во болница откако паднал по скали во ноќен клуб

Newsroom - 09.10.2017

Љ.Д. (40) од Прилеп со тешки телесни повреди завршил во Ургентниот центар во Скопје откако паднал по скали во прилепски ноќен клуб. Од МВР денеска информираат дека бил извршен разговор со управникот на ноќниот клуб и со лице присутно како гостин во ...

Маж во бесознание пронајден во ноќен клуб, итно пренесен во Ургентен

Република - 09.10.2017

На 08.10.2017 година во 05.25 часот, во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен Љ.Д. (40) од Прилеп. Кај Љ.Д.

Прилепчанец повреден во ноќен клуб

Слободен Печат - 09.10.2017

Во Полициската станица Прилеп вчера во 5:25 часот било пријавено дека од ноќен клуб со возило на итна медицинска помош бил пренесен Љ.Д.(40), во бессознание, во Општата болница во Прилеп. Како што информира денеска МВР, кај Љ.Д.

Прилепски дилери на марихуана и хероин заработија кривични пријави

Newsroom - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи – Прилеп, поднесе кривична пријава против З.Т. (36) од Прилеп поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

(Видео) д-р Илија Јованоски: Ги заокружуваме промените на локално ниво за живот во Прилеп за сите

10без10 - 09.10.2017

На 15 октомври секој од нас ќе ја донесе промената. Заокружувајќи го бројот 19, ќе заокружи нов локален економски развој. Почитувани мои сограѓани, драги прилепчани, Остануваат уште 6 дена до големиот ден, 15 октомври, кога ќе излеземе масовно од ...

Прилепчанец тешко повреден во ноќен клуб – итно префрлен во Скопје

Шеталиште - 09.10.2017

На 08.10.2017 година во 05.25 часот, во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен Љ.Д. (40) од Прилеп. Кај Љ.Д.

Прилепчанец тешко повреден во ноќен клуб

10без10 - 09.10.2017

На 08.10.2017 година во 05.25 часот, во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен Љ.Д. (40) од Прилеп. Кај Љ.Д.

Кривична пријава за прилепски дилер

Шеталиште - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Б.Г. (36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Прилепчанец ја нападнал жена си, а таа на полицијата ѝ ја дала неговата дрога

10без10 - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Т. (36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Прилепски дилер на хероин заработи кривични пријави

10без10 - 09.10.2017

Прилепската полиција под сомнение за исто кривично дело, поднела пријава и против Б.Г. (36) од Прилеп. Во овој случај, на 04 октомври годинава, по извршен претрес во домот на пријавениот, биле пронајдени најлонски кеси со 30,7 грама хероин, две ...

Прилепчанец ја нападнал сопругата, па таа му ја одзела кесата со марихуана и го пријавила во полиција

Шеталиште - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Т. (36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Булеварот „Гоце Делчев“ ќе биде гордост на градот

Курир - 09.10.2017

Оттаму посочуваат дека булеварот „Гоце Делчев“ ќе биде гордост на градот. -Предвидена е изградба на уште два нови кружени текови кај поранешна “Градска кафеана” како и кај раскрсницата пред домот за култура “Марко Цепенков”, a за таа намена ...

Прилепчанец ја нападнал сопругата, па таа му ја одзела кесата со марихуана и го пријавила во полиција

Скопје24 - 09.10.2017

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Т. (36) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни ...

Програма за одбележување на националниот празник “11 Октомври” во Прилеп

Шеталиште - 09.10.2017

Денот на почетокот на народноослободителната борба “11 Oктомври”, и оваа година со богата програма ќе биде одбележан во општина Прилеп. Настаните по повод празникот започнаа изминатиот викенд со одржувањето на Интернационалниот музички фестивал за ...

Јованоски: Ги заокружуваме промените на локално ниво за живот во Прилеп за сите

Шеталиште - 09.10.2017

Прес конференција на кандидатот за градоначалник на Прилеп, Илија Јованоски. „Почитувани мои сограѓани, Драги прилепчани, Остануваат уште 6 дена до големиот ден, 15 октомври, кога ќе излеземе масовно од раните утрински часови, и ќе го заокружиме ...

Страшна несреќа во ноќен клуб ја потресе Македонија

Sky - 09.10.2017

На 08.10.2017 година во 05.25 часот, во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен Љ.Д. (40) од Прилеп. Кај Љ.Д.

Програма за одбележување на националниот празник “11 Октомври” во Прилеп

Маркукуле - 09.10.2017

Денот на почетокот на народноослободителната борба “11 Oктомври”, и оваа година со богата програма ќе биде одбележан во општина Прилеп. Настаните по повод празникот започнаа изминатиот викенд со одржувањето на Интернационалниот музички фестивал за ...

Центарот во Прилеп ќе биде најмодерен во целата држава! Ова се проекти за секоја пофалба (ФОТО)

Маркукуле - 09.10.2017

Централното градско подрачје во Прилеп во изминатите 12 години доби целосно нов лик. Повозрасните сеуште се сеќаваат на уништените тревници, руинираните пешачки патеки, искршената урбана опрема, отпадот ….

“Тешко ги рецитираат нереалните ветувања?! Државата крахира, субвенции нема, инвеститорите си одат … животот замина?!”

Маркукуле - 09.10.2017

После вчерашниот крах кој неговата партија го доживеа на централниот митинг во Скопје, каде СДСМ го имаше досега најслабиот митинг, кандидатот за градоначалник на општина Прилеп денеска видно збунет прочита текст во кој и самиот не верува.

Kрвав инцидент во Прилеп: Од дискотека итно на операција

Маркукуле - 09.10.2017

Во 05 часот и 25 минути утрово во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од ноќен клуб со возило на Итна медицинска помош, во безсознание, во општа болница Прилеп бил пренесен 40-годишниот Љ.Д. од Прилеп. Кај Љ.Д.