TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во прекин сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Дојран

Канал5 - 14.02.2016

Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на ГП Дојран.

Во прекин сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Дојран

Репортер - 14.02.2016

Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на ГП Дојран.

ШТРАЈК: Грчките земјоделци ги блокираа „Меџитлија“ и „Дојран“

Телеграф - 14.02.2016

Блокадите на грчките земјоделци, според најавите, ќе траат до 21 часот Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин ...

Во прекин сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Дојран

Алфа - 14.02.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и по претежно влажни коловози во западните и југозападните делови и наместа влажни коловози во останатите делови на државата. Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на ...

Во прекин сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Дојран

Сител - 14.02.2016

Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на ГП Дојран.

Во прекин сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Дојран

А1 On - 14.02.2016

Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на ГП Дојран.

Блокирани граничните премини Меџитлија и Дојран

+инфо - 14.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на граничниот премин Дојран, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

Штрајкот на грчките земјоделци ги блокираше „Меџитлија“ и „Дојран“

Република - 14.02.2016

Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на ГП Дојран.

Во прекин сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Дојран

Локално - 14.02.2016

Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на ГП Дојран.

Во прекин сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Дојран

Lider - 14.02.2016

Автомото сојузот на Македонија информира дека поради штрајк на грчките земјоделци од 17 часот во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Меџитлија, а од 18 часот и на ГП Дојран.

Во прекин на сообраќајот на преминот „Меџитлија“

Утрински - 13.02.2016

Од 12 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Меџитлија“ на неодредено време. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради штрајк на грчките фармери кои во близина на ...

Преминот „Меџитлија“ затворен за сообраќај

+инфо - 13.02.2016

Од пред два часа во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на преминот „Ники-Меџитлија“ на неодредено време, поради штрајк на грчките земјоделци, извести АМСМ. Прекинот е поради блокада, односно поставување на земјоделски машини во ...

Прекин на сообраќајот на граничниот премин „Ники“ - „Меџитлија“

Сител - 13.02.2016

Од 12 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин ,,Ники” - „Меџитлија“ на неодредено време. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради штрајк на грчките фармери кои во близина ...

Блокиран и граничниот премин „Меџитлија“ поради штрајк во Грција

Макфакс - 13.02.2016

Сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Ники” односно граничниот премин „Меџитлија“ е во целосен прекин од 12 часот на неодредено време, поради штрајк на грчките земјоделци-(фармери).

Прекин на сообраќајот на граничниот премин „Ники“ – „Меџитлија“

Локално - 13.02.2016

Од 12 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин ,,Ники” – „Меџитлија“ на неодредено време. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради штрајк на грчките фармери кои во близина ...

Прекин на сообраќајот на ГП „Ники“ – „Меџитлија“

Либертас - 13.02.2016

Од 12 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин ,,Ники” – „Меџитлија“ на неодредено време. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради штрајк на грчките фармери кои во близина ...

Блокиран и граничниот премин "Меџитлија" поради штрајк во Грција

Точка - 13.02.2016

Сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин "Ники" односно граничниот премин "Меџитлија" е во целосен прекин од 12 часот на неодредено време, поради штрајк на грчките земјоделци-(фармери).

Прекинат сообраќајот на граничниот премин Евзони во Грција

Канал5 - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Прекинат сообраќајот на граничниот премин Евзони во Грција

Утрински - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Блокиран преминот Евзони

Press24 - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Турција затвори граничен премин кон Грција поради протестите на земјоделците

Сител - 12.02.2016

Турција го затвори граничниот премин Пазаркуле-Кастаниес на границата со Грција кај градот Едрене поради протестите на грчките земјоделци. Не е дозволено преминување на автомобили и пешаци и во двете насоки, јави БТА.

„Евзони“ блокиран со трактори на грчките земјоделци

+инфо - 12.02.2016

АМСМ информира дека вечерва во периодот од 19 до 22 часот во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин „Евзони“ поради штрајк на грчките фармери. Земјоделците поставиле блокада со трактори на ...

Прекинат сообраќајот на граничниот премин Евзони во Грција

Курир - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Нема влегување во Грција преку „Евзони“

Нетпрес - 12.02.2016

Вечерва нема влегување во Грција преку граничниот премин „Евзони“.Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци.

Прекинат сообраќајот на граничниот премин Евзони во Грција

А1 On - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Турција затвори граничен премин кон Грција поради протестите на земјоделците

+инфо - 12.02.2016

Турција го затвори граничниот премин Пазаркуле-Кастаниес на границата со Грција кај градот Едрене поради протестите на грчките земјоделци. Не е дозволено преминување на автомобили и пешаци и во двете насоки, јави БТА.

Прекинат сообраќајот на граничниот премин Евзони во Грција

Репортер - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Прекинат сообраќајот на граничниот премин Евзони во Грција

Сител - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Прекинат сообраќајот на граничниот премин Евзони во Грција

Денешен - 12.02.2016

Од 19 до 22 часот вечерва во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Евзони, поради штрајк на грчките земјоделци. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот е поради блокада, односно ...

Турција затвори граничен премин кон Грција поради протестите на земјоделците

Република - 12.02.2016

Турција го затвори граничниот премин Пазаркуле-Кастаниес на границата со Грција кај градот Едрене поради протестите на грчките земјоделци. Не е дозволено преминување на автомобили и пешаци и во двете насоки, јави БТА.

Турција затвори граничен премин кон Грција поради протестите на земјоделците

Lider - 12.02.2016

Турција го затвори граничниот премин Пазаркуле-Кастаниес на границата со Грција кај градот Едрене поради протестите на грчките земјоделци. Не е дозволено преминување на автомобили и пешаци и во двете насоки, јави БТА.

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Телма - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Преминот „Меџитлија“ и денеска затворен за сообраќај

Утрински - 11.02.2016

Граничниот премин „Меџитлија - Ники“ и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Автомото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Канал5 - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 часот.

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

ТВ21 - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Во прекин сообраќајот на ГП Дојрани поради штрајк на грчките земјоделци

Канал5 - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Причина за прекинот на сообраќајот е штрајк на грчките ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

24 Вести - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Алсат-М - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Во прекин сообраќајот на ГП Дојрани поради штрајк на грчките земјоделци

Телма - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Причина за прекинот на сообраќајот е штрајк на грчките ...

Во прекин сообраќајот на ГП Дојрани поради штрајк на грчките земјоделци

Сител - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Причина за прекинот на сообраќајот е штрајк на грчките ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

МРТ - 11.02.2016

Сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 часот... Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој ...

„Меџитлија“ цел ден во прекин

+инфо - 11.02.2016

АМСМ информира дека денеска во времето од 08 до 22 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Р. Грција на граничнот премин ,,Ники” (Меџитлија). Сообраќајот ќе биде во прекин поради штрајк на грчките ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Сител - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Снег со променлив интензитет на Маврово и Стража, преминот Меџитлија затворен до 22 часот

МКД - 11.02.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат во Маврово и на планинскиот премин Стража. Според информација добиена од ДЦС МВР денес во периодот од 8 до 22 часот, во целосен ...

До 21 часот затворен преминот Дојрани

+инфо - 11.02.2016

До 21 часот, вечерва, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани“, поради штрајк на грчките земјоделци (фармери). Како што соопшти АМСМ, прекинот почна во 18 ...

Граничниот премин Меџитлија и денес затворен за сообраќај

Курир - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Во прекин сообраќајот на граничниот премин „Дојрани“

Нетпрес - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин ...

Важна вест за оние кои патуваат кон Грција

Press24 - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

А1 On - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Репортер - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Во прекин сообраќајот на ГП Дојрани поради штрајк на грчките земјоделци

Алфа - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во ...

Во прекин сообраќајот на „Дојрани“ поради штрајк на грчките земјоделци

Курир - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Причина за прекинот на сообраќајот е штрајк на грчките ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Нетпрес - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Важна информација за сите што патуваат кон Грција

Press24 - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Причина за прекинот на сообраќајот е штрајк на грчките ...

Во прекин сообраќајот на ГП Дојрани поради штрајк на грчките земјоделци

Репортер - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Причина за прекинот на сообраќајот е штрајк на грчките ...

Граничниот премин Меџитлија затворен за сообраќај и денес

Пулс24 - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија затворен за сообраќај и денес Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Точка - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Вечер Прес - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Важна вест за сите што патуваат кон Грција!

Пулс24 - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Автомотосојузот на Македонија (АМСМ), соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во ...

Исклучена струјата на Агенцијата за храна и ветеринарство на Меџитлија

Бриф - 11.02.2016

Канцеларијата на Агенцијата за храна и ветеринарство сместена на граничниот премин Меџитлија остана без електрична енергија откако ЕВН, и покрај предупредувањата, не успеала да си го наплати долгот од оваа државна институција.

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Денешен - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Преминот Меџитлија затворен до 22 часот

Тера - 11.02.2016

Според информација добиена од ДЦС МВР денес во периодот од 8 до 22 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин ,,Ники” (Меџитлија), поради штрајк на грчките земјоделци , соопштуваат до Автомото ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Локално - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Во прекин сообраќајот на ГП Дојрани поради штрајк на грчките земјоделци

Lider - 11.02.2016

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти вечерва дека од 18 до 21 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Дојрани”. Причина за прекинот на сообраќајот е штрајк на грчките ...

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Lider - 11.02.2016

Граничниот премин Меџитлија/Ники и денеска ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин до 22 ...

Граничниот премин „Дојрани“ затворен од 18 до 21 часот

Канал5 - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Меџитлија затворена за сообраќај од 13 до 23 часот

Телма - 10.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Граничниот премин „Дојрани“ блокиран за влез и излез од Македонија

Нетпрес - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Сител - 10.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 часот.

Важна вест за сите што планираат да одат во Грција

Press24 - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Поради штрајк на грчките фармери блокада на ГП Ники

Сител - 10.02.2016

Според информација добиена од МВР, денеска во времето од 13:00 до 23:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Р. Грција на ГП ,,Ники”, поради штрајк на грчките земјоделци ...

Целосно затворен преминот „Ники“ денеска од 13 до 23 часот

+инфо - 10.02.2016

Денеска од 13 до 23 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин „Ники“, поради штрајк на грчките земјоделци. Веќе неколку дена трае штрајкот на грчките земјоделци поради што во повеќе наврати по ...

Повторно прекин на сообраќајот на „Меџитлија“

Нетпрес - 10.02.2016

Повторно прекин на сообраќајот на „Меџитлија“. АМСМ информира дека во времето од 13:00 до 23:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Република Грција на граничниот премин ,,Ники”, поради штрајк на грчките земјоделци ...

И денес преминот „ Меџитлија“ затворен за сообраќај

OhridNews - 10.02.2016

Според информациите добиени од АМСМ, денеска, 10- ти февруари, од 13:00 до 23:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот за влез и излез на граничниот премин „ Ники“ (Меџитлија). Преминот ќе биде затворен поради штрајк на грчките земјоделци ...

Денеска не патувајте за Грција, сите гранични премини се блокирани

МКД - 10.02.2016

И денеска од 13 до 23 часот повторно ќе биде во прекин сообраќајот на граничниот премин со Грција Меџитлија. Грчките земјоделци и денеска ќе го блокираат сообраќајот кон преминот Ники. Грчките земјоделци веќе деветти ден по ред ги блокираат ...

Граничниот премин „Дојрани“ затворен од 18 до 21 часот

А1 On - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Граничниот премин „Дојрани“ затворен од 18 до 21 часот

Сител - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Граничниот премин „Дојрани“ затворен од 18 до 21 часот

Репортер - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Грција ќе биде блокиран

Курир - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Тера - 10.02.2016

И денеска од 13 до 23 часот повторно ќе биде во прекин сообраќајот на граничниот премин со Грција Меџитлија. Грчките земјоделци и денеска ќе го блокираат сообраќајот кон преминот ...

Блокирани граничните премини „Меџитлија“ и „Дојрани“

Либертас - 10.02.2016

Од 13 до 23 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин ,,Ники” (Меџитлија), поради штрајк на грчките земјоделци. Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Вечер Прес - 10.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 часот.

Граничниот премин „Дојрани“ затворен од 18 до 21 часот

Локално - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Повторно прекин на сообраќајот на "Меџитлија"

Точка - 10.02.2016

АМСМ информира дека во времето од 13:00 до 23:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Република Грција на граничниот премин "Ники", поради штрајк на грчките земјоделци (фармери).

Граничниот премин „Дојрани“ затворен од 18 до 21 часот

Денешен - 10.02.2016

Граничниот премин „Дојрани“ за влез и за излез од Република Грција ќе биде блокиран од 18:00 до 21:00 часот, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Од 13:00 до 23:00 часот денеска во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Локално - 10.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Граничниот премин Меџитлија затворен за сообраќај до 23 часот

Република - 10.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 часот.

Преминот „ Меџитлија“ и денеска затворен за сообраќај

Канал 77 - 10.02.2016

Грчките земјоделци денеска повторно ќе штрајкуваат, поради што, во прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Република Грција на граничниот премин ,,Ники“ (Меџитлија). Информацијата се однесува за периодот од 13:00 до 23:00 часот.

Преминот „Меџитлија“ затворен за сообраќај до 23 часот

Утрински - 09.02.2016

Граничниот премин „Меџитлија“ денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Автомото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Канал5 - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

ТВ21 - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Сите гранични премини на јужната граница затворени за сообраќај до 22 часот

Телма - 09.02.2016

Трите гранични премини на јужната граница, Богородица, Дојран и Меџитлија денеска ќе биде затворени за сообраќај заради штрајк на грчките земјоделци. Сообраќајот на овие гранични премин ќе биде во прекин од 9 до 22 ...

Богородица затворена два часа, Меџитлија цел ден

Алсат-М - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, ќе трае до 14 часот.

Во прекин сообраќајот на ГП „Богородица“

ТВ21 - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од вечерва во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Канал5 - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 часот.

Богородица затворена два часа, Меџитлија цел ден

Р.С.Европа - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, ќе трае до 14 часот.

Граничниот премин Меџитлија затворен до 22 часот

OhridNews - 09.02.2016

Според најновите информации добиени од МВР, и денес, 9- ти февруари, ќе има повеќечасовно затворање на граничниот премин „ Меџитлија“. Поради штрајот на грчките земјоделци, границата ќе биде затворена од 09:00 до 22:00 часот.

Богородица затворена до 14 часот

Курир - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Македонија е сардисана - јужните гранични премини блокирани, а патот Градско-Прилеп во прекин

Авто Магазин - 09.02.2016

Ако денес планирате некаде да тргнете, подобро немојте - Македонија е отсечена од Грција заради протестите на земјоделците, а заради сообраќајна незгода не може ни да се стигне од Градско до Прилеп.

Грчките земјоделци до 14 часот ќе блокираат и на „Богородица“

+инфо - 09.02.2016

Oд 12 до 14 часот денеска, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин „Евзони“, поради штрајк на грчките ...

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

А1 On - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Курир - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Репортер - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Сител - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

И денеска нема одење во Грција

Press24 - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

МРТ - 09.02.2016

Сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 часот... Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Репортер - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

А1 On - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Денеска не може да се патува во Грција - затворени сите граници со јужниот сосед

Press24 - 09.02.2016

Штрајкот на грчките земјоделци ги затвори граничните премини на јужната граница со што сообраќајот е целосно оневезможен. Станува збор за затворање на сите три гранични премини, Богородица, Дојран и меџитлија кои денеска ќе бидат затворени од 9 до ...

До 22 часот грчките фармери ќе го блокираат граничниот премин „Ники“

+инфо - 09.02.2016

Од 9 до 22 часот денеска, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот прекин „Ники“, поради штрајк на грчките земјоделци, соопшти ...

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Република - 09.02.2016

­ Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Граничниот премин Меџитлија затворен за сообраќај до 22 часот

Република - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Автомотосојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 9 до 22 ...

Во прекин сообраќајот на ГП „Богородица“

Локално - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од синоќа во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Меџитлија затворена за сообраќај од 13 до 23 часот поради штрајк на грчките земјоделци

Либертас - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Локално - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Денешен - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Меџитлија и денеска затворена за сообраќај

Канал 77 - 09.02.2016

Грчките земјоделци и денеска ќе штрајкуваат, поради што граничниот премин Меџитлија повторно ќе биде затворен за сообраќај. Сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 9 до 22 часот – соопшти Авто мото сојузот на ...

Поради штрајк на грчките земјоделци, прекин на сообраќајот на "Меџитлија"

Точка - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 9 до 22 часот.

До 22 часот не патувајте во Грција, премините се во целосна блокада

Кумановски м. - 09.02.2016

Штрајкот на грчките земјоделци ги затвори граничните премини на јужната граница со што сообраќајот е целосно оневезможен. Станува збор за затворање на сите три гранични премини, Богородица, Дојран и меџитлија кои денеска ќе бидат затворени од 9 до ...

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Денешен - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 часот.

До 22 часот затворен граничниот премин „Ники“ поради блокада на грчките фармери

Либертас - 09.02.2016

Од 9 до 22 часот денеска, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот прекин „Ники“, поради штрајк на грчките земјоделци, соопшти ...

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Либертас - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Меџитлија затворена за сообраќај до 23 часот

Lider - 09.02.2016

Граничниот премин Меџитлија денеска повторно ќе биде затворен за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на овој граничен премин ќе биде во прекин од 13 до 23 ...

Богородица затворена до 14 часот, Меџитлија до 22 часот

Lider - 09.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци во целосен прекин од денеска напладне е сообраќајот на граничниот премин „Богородица“. Блокадата, како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), ќе трае до 14 часот.

Во прекин сообраќајот на ГП „Богородица“

Канал5 - 08.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од вечерва во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Во прекин сообраќајот на ГП „Богородица“

А1 On - 08.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од вечерва во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Во прекин сообраќајот на граничниот премин „Богородица“

Нетпрес - 08.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од вечерва во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Во прекин сообраќајот на ГП „Богородица“

Репортер - 08.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од вечерва во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Одложете го патувањето: Вечерва комплетно затворена границата со Грција

Press24 - 08.02.2016

На 08.02.2016 година во периодот од 19:00 до 21:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Р. Грција на ГП„Евзони”, односно на ГП„Богородица“, поради штрајк на грчките земјоделци - (фармери), со поставување на земјоделски, ...

Вечерва повторно блокиран граничниот премин Богородица

Сител - 08.02.2016

Вечерва во периодот од 19:00 до 21:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Р. Грција на ГП„Евзони”, односно на ГП„Богородица“, поради штрајк на грчките земјоделци - (фармери), со поставување на земјоделски машини ...

АМСМ: До 21 часот блокирана границата со Грција

Локално - 08.02.2016

На 08.02.2016 година во периодот од 19:00 до 21:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Р. Грција на ГП„Евзони”, односно на ГП„Богородица“, поради штрајк на грчките земјоделци – (фармери), со поставување на земјоделски ...

Во прекин сообраќајот на ГП „Богородица“

Денешен - 08.02.2016

Поради штрајк на грчките земјоделци од вечерва во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Блокадата, според најавите, ќе трае до 21 часот.