TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осумнаесетгодишен Сириец обвинет за нападот во лондонското метро

Алфа - 22.09.2017

Британската полиција денеска соопшти дека покренала официјално обвинение против 18-годишниот Сириец, Ахмед Хасан во врска со нападот во лондоското метро минатиот петок. Британската полиција денеска соопшти дека покренала официјално обвинение против ...

Осумнаесетгодишен Сириец обвинет за нападот во лондонското метро

+инфо - 22.09.2017

Британската полиција денеска соопшти дека покренала официјално обвинение против 18-годишниот Сириец, Ахмед Хасан во врска со нападот во метрото. Британската полиција денеска соопшти дека покренала официјално обвинение против 18-годишниот Сириец, ...

Осумнаесетгодишен Сириец обвинет за нападот во лондонското метро

А1 On - 22.09.2017

Британската полиција денеска соопшти дека покренала официјално обвинение против 18-годишниот Сириец, Ахмед Хасан во врска со нападот во лондоското метро минатиот петок. Во полициското соопштение се посочува дека Хасан е обвинет за обид за убиство во ...

Обвинетиот за нападот во лондонското метро изведен пред суд

Слободен Печат - 22.09.2017

Осумнаесетгодишниот Ахмед Хасан денеска е изведен пред судот во Лондон под обвинение за обид за убиство во врска со бомбашкиот напад во метро-станицата Парсонс грин, јави „Би-би-си“. Тој е обвинет и за предизвикување експлозија која може да го ...

Осумнаесетгодишен Сириец обвинет за нападот во лондонското метро

Локално - 22.09.2017

– Британската полиција денеска соопшти дека покренала официјално обвинение против 18-годишниот Сириец, Ахмед Хасан во врска со нападот во лондоското метро минатиот петок. Во полициското соопштение се посочува дека Хасан е обвинет за обид за убиство ...

Обвинетиот за нападот во лондонското метро изведен пред суд

Мета - 22.09.2017

Осумнаесетгодишниот Ахмед Хасан денеска е изведен пред судот во Лондон под обвинение за обид за убиство во врска со бомбашкиот напад во метро-станицата Парсонс грин, јави „Би-би-си“. Тој е обвинет и за предизвикување експлозија која може да го ...

Британската полиција уапси шести човек поврзан со терористичкиот напад во лондонското метро

Сител - 21.09.2017

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела . - Седумнаесетгодишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција.

Британската полиција уапси шести човек поврзан со терористичкиот напад во лондонското метро

Курир - 21.09.2017

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела. – Седумнаесетгодишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција.

Уапсен шести човек поврзан со терористичкиот напад во лондонското метро

Press24 - 21.09.2017

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела . - Седумнаесетгодишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција.

Британската полиција уапси шести човек поврзан со терористичкиот напад во лондонското метро

А1 On - 21.09.2017

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела. – Седумнаесетгодишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција.

Британската полиција уапси шести човек поврзан со терористичкиот напад во метрото

+инфо - 21.09.2017

- Приведовме шест мажи и продолжуваме со претресот на пет локации - изјави Дин Хејдан, шеф на антитерористичките операции на полицијата. Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се ...

Британската полиција уапси шести човек поврзан со терористичкиот напад во лондонското метро

Локално - 21.09.2017

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела. – Седумнаесетгодишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција.

Уапсен шести осомничен за нападот во лондонското метро

Мета - 21.09.2017

Британската полиција уапси 17-годишно момче поради поврзаност со минатонеделниот терористички напад во лондонското метро, пренесуваат британските медиумите. Тинејџерот е шестиот уапсен во врска со бомбашкиот напад, кој се случи на 15.

Британската полиција уапси шести човек поврзан со терористичкиот напад во лондонското метро

Либертас - 21.09.2017

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела. – Седумнаесетгодишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција.

Британската полиција уапси уште еден осомничен за нападот во Лондон

Точка - 21.09.2017

Британската полиција денеска уапси шести човек, осомничен за терористичкиот напад во лондонското метро, што се случи минатата недела. – 17-годишно момче беше уапсено во лондонскиот округ, Торнтон Хит, соопшти лондонската полиција.

Ослободен еден од приведените поради нападот во лондонското метро...

Н.Македонија - 21.09.2017

Ослободен еден од приведените поради нападот во лондонското метро Британската полиција вечерва соопшти дека ослободила еден од шестемина приведени под сомнеж за поврзаност со нападот во лондонското метро во петокот, без да биде покренато какво и да ...

Уапсен и трет осомничен за нападот во лондонското метро

24 Вести - 20.09.2017

Британската полиција вечерва во Велс уапси уште едно лице осомничено за поврзаност со петочниот бомбашки напад во лондонското метро. Според полицијата, третиот упасен под сомнеж за поврзаност со нападот е маж на возраст од 25 години, чиј идентитет ...

Лондон: Уапсено уште едно лице за нападот во метрото

Макфакс - 20.09.2017

Уште едно лице е уапсено под сомнение дека е вмешано во нападот што се случи во петокот во метрото во Лондон, а во кој беа повредени 30 лица. Британската полиција соопшти дека е уапсено 25-годишно момче во Њупорт.

Уште двајца уапсени во врска со терористичкиот напад во метрото во Лондон

Стандард - 20.09.2017

Уште две лица беа уапсени во Њупорт, Јужен Велс, во врска со терористичкиот напад на метрото во Лондон во петокот, објавија Би-Би-Си. Така, вкупниот број на притворени за нападот на метро станицата „Парсонс Грин“ достигна пет лица.

Британската полиција уапси уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

Курир - 20.09.2017

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 луѓе, се веќе петмина.

Лондон: Уапсени се уште три лица поради нападот од минатиот петок

МКД - 20.09.2017

Полицијата во Лондон уапси три лица во Њупорт, за кои се сомнева дека се поврзани со нападот во главниот град на Велика Британија од минатиот петок. Така бројот на уапсени се искачи на пет. „Истрагата напредува. Полицијата изврши значајни активности.

Британската полиција уапси уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

Алфа - 20.09.2017

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот ...

Британската полиција уапси уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

+инфо - 20.09.2017

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот ...

Британската полиција уапси уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

А1 On - 20.09.2017

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 луѓе, се веќе петмина.

Ново апсење поради нападот во лондонското метро

Правдико - 20.09.2017

Двајца мажи се уапсени во Велс под сомневање дека се вмешани во минатонеделниот напад во лондонското метро, кога беа повредени 30 лица. Досега се уапсени вкупно пет лица, соопшти британската полиција.

Британската полиција уапси уште еден човек за нападот во лондонското метро

Стандард - 20.09.2017

Британската полиција објави дека уапсиле трето лице за нападот на метрото во Лондон минатата недела, при што 30 лица беа повредени, објави Ројтерс. 25-годишниот маж е уапсен во Њупорт, Велс.

Британија: Уапсени уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

Пулс24 - 20.09.2017

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 луѓе, се веќе петмина.

Ново апсење поради нападот во лондонското метро

Мета - 20.09.2017

Двајца мажи се уапсени во Велс под сомневање дека се вмешани во минатонеделниот напад во лондонското метро, кога беа повредени 30 лица. Досега се уапсени вкупно пет лица, соопшти британската полиција.

Британската полиција уапси уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

Либертас - 20.09.2017

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 луѓе, се веќе петмина.

Лондон: Уапсено уште едно лице за нападот во метрото

Точка - 20.09.2017

Уште едно лице е уапсено под сомнение дека е вмешано во нападот што се случи во петокот во метрото во Лондон, а во кој беа повредени 30 лица. Британската полиција соопшти дека е уапсено 25-годишно момче во Њупорт.

Уапсен и трет осомничен за нападот во лондонското метро

+инфо - 19.09.2017

Според полицијата, третиот упасен под сомнеж за поврзаност со нападот е маж на возраст од 25 години, чиј идентитет не е соопштен. Британската полиција вечерва во Велс уапси уште едно лице осомничено за поврзаност со петочниот бомбашки напад во ...

Нема докази дека нападот во лондонското метро има врска со ИД

Точка - 19.09.2017

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти денеска неименуван извор од Владата во Лондон.

Бомбашите од Лондонското метро биле чувани како мигрантски сирачиња

Канал5 - 18.09.2017

Двете момчиња кои беа уапсени по минатонеделниот бомбашки напад во Лондонското метро , каде беа повреденби 23 лица, пристигнале во Британија како мигрантски сирачиња. Тие биле згрижени од државата , а потоа нашле дом во Британски семејства на ...

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД

Press24 - 18.09.2017

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти денеска неименуван извор од Владата во Лондон.

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД

+инфо - 18.09.2017

Британската полиција уапси две лица осомничени за поврзаност со нападот, при кој беа повредени 30 лица. Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја ...

Нема докази за поврзаност на ИД со нападот во Лондон

Нова ТВ - 18.09.2017

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти денеска неименуван извор од Владата во Лондон.

Нема докази дека нападот во лондонското метро има врска со ИД

Макфакс - 18.09.2017

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти денеска неименуван извор од Владата во Лондон.

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД

Курир - 18.09.2017

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти денеска неименуван извор од Владата во Лондон.

Организаторите на нападот на лондонското метро се од Ирак и Сирија

Стандард - 18.09.2017

Уапсените за терористичкиот напад врз Лондонското метро во петокот се бегалци од Ирак и Сирија, објавија британските медиуми. Во саботата, во Довер беше приведен 18-годишен млад човек, кој пристигнал во Велика Британија од Ирак пред неколку години.

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД

Сител - 18.09.2017

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти денеска неименуван извор од Владата во Лондон.

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД

Алфа - 18.09.2017

Британската полиција уапси две лица осомничени за поврзаност со нападот, при кој беа повредени 30 лица. Одговорност за нападот уште во петокот презеде џихадистичката група Исламска држава (ИД).

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД

А1 On - 18.09.2017

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти денеска неименуван извор од Владата во Лондон.

Британската влада го намали нивото на терористичка закана

Канал 77 - 18.09.2017

Британската влада го намали нивото на терористичка закана од највисокото „критично“ до претпоследното „сериозно“, соопшти британската министерка за внатрешни работи Амбер Рад. – По нападот на метро станицата „Парсонс Грин“ во петокот, полицијата ...

Апсења за нападот во Лондон...

Н.Македонија - 18.09.2017

Две лица се уапсени за петочниот напад врз лондонското метро, кога во вагон експлодира т.н. бомба во кофа и беа повредени триесетина лица Британската полиција викендов уапси две лица во врска со петочниот терористички напад врз лондонското метро, ...

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД...

Н.Македонија - 18.09.2017

Нема докази за поврзаност на нападот во лондонското метро со ИД Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната екстремистичка група, соопшти ...