TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загина камионџија

Дневник - 24.09.2016

Прилепчанецот Цветан Маркоски (65) загина откако се превртел камионот што го управувал, завчера на регионалниот пат Прилеп- Македонски Брод, информираше МВР. Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 10.30 часот на планинскиот превој ...

Загина камионџија кај Македонски Брод

Вест - 23.09.2016

Ц.М. (65) од Прилеп, загинал во тешка сообраќајна несреќа која се случила на регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод. Според информациите на полицијата, несреќата се случила завчера околу 10:30 часот, кога возачот кој управувал камион "сканија" со ...

Крв на патиштата низ Македонија – Камионџија изгуби контрола – Загина во страшна несреќа

Репортер - 23.09.2016

Едно лице загина, а двајца малолетници се тешко повредени во две одделни сообраќајни несреќи што се случија вчера. Околу 10.30 часот на патот Прилеп – Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос“, загина Ц.М.

Се преврте „Сканија“, возачот загинал на лице место

Кајгана - 23.09.2016

Возач на камион загина на лице место кога „Сканија“ се превртела во четвртокот на регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој Барбарос. Несреќата се случила околу 10.30 часот, кога шеесет и шестгодишниот прилепчанец кој ...

Се преврте „Сканија“ на патот Прилеп – Македонски Брод, возачот загинал

Стандард - 23.09.2016

Возач на камион загина на лице место кога „Сканија“ се превртела во четвртокот на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, на планинскиот превој Барбарос. Несреќата се случила околу 10.30 часот, кога шеесет и шестгодишниот прилепчанец кој ...

Двајца загинати во сообраќајка на патот Прилеп-Македонски Брод

МКД - 23.09.2016

Вчера околу 10,30 часот на превојот Барбарас на патот Прилеп - Македонски Брод се случи тешка сообраќајна несреќа во која загинаа две лица. Камион со приколка удрил во карпа падната на патот, при што двете лица кои биле во шлеперот загинале на лице ...

Се преврте камион, возачот загина на лице место

Курир - 23.09.2016

Шеесет и пет годишниот прилепчанец Ц.М. вчера го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 10:30 часот се случила на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -На планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која ...

Загина камионџија, повредени двајца малолетници

+инфо - 23.09.2016

Едно лице загина, а двајца малолетници се тешко повредени во две одделни сообраќајни несреќи што се случија вчера. Едно лице загина, а двајца малолетници се тешко повредени во две одделни сообраќајни несреќи што се случија вчера.

Починал на лице место: Уште една сообраќајка во Македонија заврши трагично

Press24 - 23.09.2016

Трагедија ја потресе Македонија кога во текот на вчерашниот ден во 10 часот и 30 минути, на Регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која 65-годишниот Ц.М.

Се преврте „сканија“, возачот загинал на лице место

Макфакс - 23.09.2016

Возач на камион загина на лице место кога „сканија“ се превртела во четвртокот на регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој Барбарос. Несреќата се случила околу 10.30 часот, кога шеесет и шетгодишниот прилепчнаец кој управувал ...

ПРИЛЕП-МАКЕДОНСКИ БРОД: Излета „сканија“, загина возачот

Телеграф - 23.09.2016

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициска станица во Македонски Брод. Сообраќајот беше во целосен прекин од 10:30 до 19:25 часот На регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод вчера околу 10:30 часот на планинскиот превој „Барбарос“ се ...

Изгубил контрола над камионот и се превртел, загина прилепчанец

МКД - 23.09.2016

Вчера околу 10.30 часот на Регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос" се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ц.М. од Прилеп. Шеесет и петгодишниот Ц.М.

Трагедија ја потресе Македонија: Тешка сообраќајка во Прилпеско

Сител - 23.09.2016

Трагедија ја потресе Македонија кога во текот на вчерашниот ден во 10 часот и 30 минути, на Регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која 65-годишниот Ц.М.

Прилепчанец го загуби животот во сообраќајка на патот Прилеп – Македонски Брод

Нетпрес - 23.09.2016

Шеесет и пет годишниот прилепчанец Ц.М. вчера го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 10:30 часот се случила на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -На планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која ...

Се превртил со Сканија и починал

Тера - 23.09.2016

На 22.09.2016 година околу 10.30 часот на Регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која Ц.М. (65) од Прилеп, управувајќи ТМВ „Сканија“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост ...

Се превртe „Сканија“: Возачот загина на лице место

Пулс24 - 23.09.2016

Шеесет и пет годишниот прилепчанец Ц.М. вчера го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 10:30 часот се случила на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод. -На планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која ...

Тешка сообраќајка во Прилпеско

Вечер Прес - 23.09.2016

Трагедија ја потресе Македонија кога во текот на вчерашниот ден во 10 часот и 30 минути, на Регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос", се случила сообраќајна незгода во која 65-годишниот Ц.М.

Тешка сообраќајка кај Прилеп, загина едно лице

Република - 23.09.2016

Вчера околу 10.30 часот на Регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која Ц.М. (65) од Прилеп, управувајќи ТМВ „Сканија“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на ДООЕЛ ...

Се преврте „сканија“, возачот загинал на лице место

Точка - 23.09.2016

Возач на камион загина на лице место кога „сканија“ се превртела во четвртокот на регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој Барбарос. Несреќата се случила околу 10.30 часот, кога шеесет и шетгодишниот прилепчнаец кој управувал ...

Загина камионџија, повредени двајца малолетници

Либертас - 23.09.2016

Едно лице загина, а двајца малолетници се тешко повредени во две одделни сообраќајни несреќи што се случија вчера. Околу 10.30 часот на патот Прилеп – Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос“, загина Ц.М.

Прилепчанец загина во вчерашната сообраќајка на патот Прилеп-Македонски Брод...

Н.Македонија - 23.09.2016

Прилепчанец загина во вчерашната сообраќајка на патот Прилеп-Македонски Брод Вчера околу 10.30 часот на Регионалниот пат Прилеп - Македонски Брод, на планинскиот превој „Барбарос“, се случила сообраќајна незгода во која Ц.М.

Наизменично пропуштање возила на патниот правец Прилеп-Македонски Брод

Канал5 - 22.09.2016

Сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод, на планинскиот премин „Барбарос“, од 17:30 часот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента, соопшти АМСМ.

Прекин на сообраќајот од Прилеп кон Македонски Брод

Канал5 - 22.09.2016

Поради сообраќајка прекин на сообраќајот од Прилеп кон Македонски Брод Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“

Канал5 - 22.09.2016

Од 19:25 часот сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“ на планинскиот премин „Барбарос“ целосно е оспособен за движење на сите видови на моторни возила. Како што соопшти АМСМ, од 10:30 часот на планински превој меѓу Прилеп и ...

Тешка сообраќајка пред Прилеп - сообраќајот во прекин во двата правци

Press24 - 22.09.2016

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, информираат од АМСМ. Се уште нема информации за евентуални жртви или ...

Пуштен сообраќајот на патот Прилеп-Македонски Брод со наизменично пропуштање возила

Репортер - 22.09.2016

Сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод, на планинскиот премин „Барбарос“, од 17:30 часот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод

Курир - 22.09.2016

Од 19:25 часот сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод на планинскиот премин „Барбарос“ целосно е оспособен за движење на сите видови на моторни возила. Како што соопшти АМСМ, од 10:30 часот на планински превој меѓу Прилеп и Македонски ...

Поради сообраќајка прекин на сообраќајот од Прилеп кон Македонски Брод

А1 On - 22.09.2016

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, соопшти ...

Наизменично пропуштање возила на патниот правец Прилеп-Македонски Брод

Сител - 22.09.2016

Сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод, на планинскиот премин „Барбарос“, од 17:30 часот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод

+инфо - 22.09.2016

Сообраќајот од утринава беше во прекин поради сообраќајна незгода. Од 19:25 часот сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод на планинскиот премин „ Барбарос“ целосно е оспособен за движење на сите видови на моторни возила.

Тешка сообраќајка помеѓу Прилеп и Македонски Брод- сообраќајот во прекин во двата правци

Курир - 22.09.2016

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, информираат од АМСМ. Се уште нема информации за евентуални жртви или ...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“

Сител - 22.09.2016

Од 19:25 часот сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“ на планинскиот премин „Барбарос“ целосно е оспособен за движење на сите видови на моторни возила. Како што соопшти АМСМ, од 10:30 часот на планински превој меѓу Прилеп и ...

Тешка сообраќајка кај Прилеп - двајца загинати (ФОТО)

Press24 - 22.09.2016

Утринава во 10:30 часот, се случи страшна сообраќајна незгода на планинскиот превој помеѓу Македонски Брод и Прилеп, кај месноста Барбарас, објави порталот Маркукуле . Како што пишува порталот повикувајќи се на очевидци, камион шлепер удрил во карпа ...

Поради сообраќајка прекин на сообраќајот од Прилеп кон Македонски Брод

Алфа - 22.09.2016

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, соопшти АМСМ. Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, ...

(Фото) страшна сообраќајка пред Прилеп – има и мртви

Репортер - 22.09.2016

Утринава во 10:30 часот, се случи страшна сообраќајна незгода на планинскиот превој помеѓу Македонски Брод и Прилеп, кај месноста Барбарас, објави порталот Маркукуле . Како што пишува порталот повикувајќи се на очевидци, камион шлепер удрил во карпа ...

Страотна сообраќајка на патот Прилеп - Македонски Брод

Сител - 22.09.2016

Сообраќајот на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод е во прекин од 10.30 часот. Како што соопшти АМСМ прекинот е во двата правци поради сообраќајна незгода. Засега нема детали за ...

Поради сообраќајка, застој на сообраќајот на превојот помеѓу Прилеп и Брод

+инфо - 22.09.2016

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во ...

Сообраќајка на патот Прилеп-Македонски Брод, сообраќајот во прекин

Република - 22.09.2016

Сообраќајот на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод е во прекин од 10.30 часот. Како што соопшти АМСМ прекинот е во двата правци поради сообраќајна незгода. Засега нема детали за ...

Тешка сообраќајка помеѓу Прилеп и Македонски Брод!

Пулс24 - 22.09.2016

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, информираат од АМСМ. Се уште нема информации за евентуални жртви или ...

Пуштен сообраќајот на патот Прилеп-Македонски Брод со наизменично пропуштање возила

Локално - 22.09.2016

Сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод, на планинскиот премин „Барбарос“, од 17:30 часот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента, соопшти АМСМ.

ФОТО: Двајца загинаа во страшната сообраќајка пред Прилеп

Либертас - 22.09.2016

Утринава во 10:30 часот, се случи страшна сообраќајна незгода на планинскиот превој помеѓу Македонски Брод и Прилеп, кај месноста Барбарас, објави порталот Маркукуле . Како што пишува порталот повикувајќи се на очевидци, камион шлепер удрил во карпа ...

Пуштен сообраќајот на патот Прилеп-Македонски Брод со наизменично пропуштање возила

Либертас - 22.09.2016

Сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод, на планинскиот премин „Барбарос“, од 17:30 часот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“

Либертас - 22.09.2016

Од 19:25 часот сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“ на планинскиот премин „Барбарос“ целосно е оспособен за движење на сите видови на моторни возила. Како што соопшти АМСМ, од 10:30 часот на планински превој меѓу Прилеп и ...

Детали од страшната сообраќајна несреќа кај Прилеп во која загинаа двајца

Република - 22.09.2016

Уринава во 10,30 часот, се случи страшна сообраќајна незгода на планинскиот превој помеѓу Македонски Брод и Прилеп, кај месноста Барбарас, објави порталот Маркукуле . Како што пишува порталот повикувајќи се на очевидци, камион шлепер удрил во карпа ...

Шлепер удри во карпа: Детали за трагичната сообраќајка кај Прилеп

Пулс24 - 22.09.2016

Утринава во 10,30 часот, се случи страшна сообраќајна незгода на планинскиот превој помеѓу Македонски Брод и Прилеп, кај месноста Барбарас, објави порталот Маркукуле . Како што пишува порталот повикувајќи се на очевидци, камион шлепер удрил во карпа ...

Поради сообраќајка прекин на сообраќајот од Прилеп кон Македонски Брод ...

Н.Македонија - 22.09.2016

Поради сообраќајка прекин на сообраќајот од Прилеп кон Македонски Брод Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, соопшти АМСМ.

Нормализиран сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“...

Н.Македонија - 22.09.2016

Нормализиран сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“ Од 19:25 часот сообраќајот на патниот правец „Прилеп-Македонски Брод“ на планинскиот премин „Барбарос“ целосно е оспособен за движење на сите видови на моторни возила.

Поради сообраќајка прекин на сообраќајот од Прилеп кон Македонски Брод

Lider - 22.09.2016

Од 10:30 часот, на планински превој помеѓу Прилеп и Македонски Брод поради сообраќајна незгода, сообраќајот е во прекин во двата правци, соопшти ...

Наизменично пропуштање возила на патниот правец Прилеп-Македонски Брод

Lider - 22.09.2016

Сообраќајот на патниот правец Прилеп-Македонски Брод, на планинскиот премин „Барбарос“, од 17:30 часот е оспособен за движење на патнички моторни возила со наизменично пропуштање по една коловозна лента, соопшти АМСМ.