TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време – Временска прогноза за 17.7.2023

Телма - 16.07.2023

Топлиот воздушен бран продолжува и понатаму, па новата работна седмица ќе ја отпочнме со сончево и многу топло време со мала локална облачност. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево со температури до 40 степени

МКД - 24.07.2023

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ индексот ќе биде 9. Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен променлив ветер.

Продолжува топлотниот бран, температури над 40 степени

360 степени - 16.07.2023

УХМР најавува период со многу топло време, со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35, а наместа и над 40 степени поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури Времето денеска ќе биде сончево и многу ...

Сончево и многу топло, со температури до 40 степени Целзиусови

Фокус - 16.07.2023

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ индексот ќе биде 10. Во Скопје и во околината сончево и многу топло со мала локална облачност и со ...

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

Канал5 - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

Сител - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

24 Вести - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево со температура од над 40 степени во некои делови од земјата

Р.С.Европа - 16.07.2023

Денеска ќе биде сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

УХМР со прогноза за наредната недела: Портокаловата фаза останува на сила!

Фокус - 16.07.2023

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје и во околината сончево и многу топло со слаб ветер претежно од северен правец.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

Бриф - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

А1 On - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

Либертас - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло: Температури и над 40 степени, УВ индексот 10

Курир - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

ПИЕТЕ ВОДА И НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ НАДВОР Температурите денеска до 40 степени!

+инфо - 16.07.2023

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 21, а максималната ќе достигне до 38 степени. Многу топло со температури кои ќе достигнат до 40 Целзиусови степени најавуваат метереолози, а ...

Утрово најтопло во Демир Капија и Дојран – најсвежо во Лазарополе

ТВ21 - 16.07.2023

Утрово најтопло е во Демир Капија и Дојран каде се измерени 23 степени. По нив следува Скопје-Зајчев Рид, Штип, Виница, Кавадарци, Гевгелија каде се измерени 22 степени. 21 степен се измерени во Скопје-Петровец, Велес.

„Пеколните“ температури продолжуваат, и денеска 40 степени!

ТВ21 - 16.07.2023

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Времето денес сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

Слободен Печат - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Продолжува топлотниот бран, температури над 40 степени

Алсат-М - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Најнова прогноза на УХМР: Еве какво ќе биде времето следната седмица (ФОТО)

Курир - 16.07.2023

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер претежно од северен правец. Времето во следните денови: Подрачјето на нашата земја и во ...

Температури до 40 степени и денеска

Макфакс - 16.07.2023

И денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Индексот на ултравиолетово зрачење (UV) ќе има висока вредност 10.

Ќе биде многу топло – Синоптичарите излегоа со најновата прогноза

Centar - 16.07.2023

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. UV=10 Во Скопје сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб југоисточен ветер.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

24Инфо - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Какво време нè очекува денеска

Н.Македонија - 10.08.2023

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а ...

Сончево и многу топло, на некои места и над 40 степени

Во Центар - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Температури до 40 степени и денеска

MTM - 16.07.2023

И денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Индексот на ултравиолетово зрачење (UV) ќе има висока вредност 10.

И денеска температури до 40 степени

Lider - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Температури до 40 степени и денеска и висок УВ-индекс

Скопје инфо - 16.07.2023

И денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Индексот на ултравиолетово зрачење (UV) ќе има висока вредност 10.

АФРИКАНСКИ БРАН: И денеска и во наредните денови продолжува жешкиот бран со температури над 40 степени и УВ индекс 10

Денешен - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

И денеска температури до 40 степени

Press24 - 16.07.2023

И денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Индексот на ултравиолетово зрачење (UV) ќе има висока вредност 10.

И денес сончево и многу топло, температурата наместа и над 40 степени

Независен - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло

Нетпрес - 01.07.2024

Во понеделникот на територијата на Македонија ќе преовладвува сончево и многу топло време. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во текот на ноќта ќе има услови за локална појава на невреме со пороен дожд, грмежи, ...

Продолжува портокаловата фаза, температури до 40°C

Кајгана - 16.07.2023

И денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Индексот на ултравиолетово зрачење (UV) ќе има висока вредност 10.

Температури до 40 степени и денеска

Точка - 16.07.2023

И денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Индексот на ултравиолетово зрачење (UV) ќе има висока вредност 10.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

Опсервер - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло време

Тера - 10.07.2024

Утрово 13 степени во Лазарополе, 14 Маврови Анови, Берово, 16 Попова Шапка, 17 Крива Паланка, Претор, Битола, 18 Тетово, Охрид, 19 Скопје-Петровец, Прилеп, Крушево, Дебар, 20 Струмица, Куманово, 21 Скопје-Зајчев Рид, Штип, 22 Демир Капија, Виница, ...

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

MakPress - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Сончево и многу топло, наместа и над 40 степени

Бизнис Вести - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

И денеска температури до +40 степени

Expres - 16.07.2023

Продолжува сончевото и многу топло време во Македонија. Утринските температура си движат меѓу 15 и 24, додека соодветено максималните дневни ќе бидат во интервалот од 30 до 40 Целзиусови степени.

Доаѓа пеколна недела, температури до +43 степени во Македонија

4NEWS - 16.07.2023

Топлотниот бран во Македонија продолжува и од утре. Се најавуваат температури до +43 степени под сенка. Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

УХМР: Денеска многу топло, со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35 степени

Агротим - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

И денеска температури до 40 степени

Локално - 16.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени.

Утрово најжешко во Демир Капија и Дојран, еве како се движи температурата во останатите градови!

4NEWS - 16.07.2023

Утрово најтопло е во Демир Капија и Дојран каде се измерени 23 степени. По нив следува Скопје-Зајчев Рид, Штип, Виница, Кавадарци, Гевгелија каде се измерени 22 степени. 21 степен се измерени во Скопје-Петровец, Велес.

И денеска температури до 40 степени

360 степени - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде од 15 до 22, а максималната од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

Сител - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

24 Вести - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Жежок викенд со температури до 40 степени

Р.С.Европа - 15.07.2023

Многу топло време со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен превец, најави за денеска УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени. УВ-индексот ќе биде 10.

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 16.7.2023

Телма - 15.07.2023

Сочево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринските температури ќе бидат во интервал од 15 до 23, а дневните од 34 до 40 UV=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб променлив ветер.

Горештините продолжуваат, температурата на места до 40 степени

МКД - 15.07.2023

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) и за денеска прогнозира сончево и многу топло време, со мала локална облачност и умерен ветер од јуженправец. На места температурата ќе се искачи до 40-тиот степен.

И денеска пеколни температури

Фокус - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

И денеска високи температури

Либертас - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

Курир - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Денеска пеколни температури до 40 степени

Слободен Печат - 15.07.2023

И денеска како и во изминатите денови, се најавува сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 ...

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

А1 On - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло, температурите до 40 степени

ТВ21 - 22.06.2024

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 23, а максималната ќе достигне од 33 до ...

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

Бриф - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

И денеска температури до 40 степени

Алсат-М - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде од 15 до 22, а максималната од 33 до 40 степени.

Сончево со температура до 31 степен

OhridNews - 29.07.2023

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени.

Македонија во портокалово и денеска, температури до 40 степени

Макфакс - 15.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

Во Центар - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

И денеска сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

еМагазин - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

И денеска температури до 40 степени

Скопје инфо - 15.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло, температурата до 40 степени!

Нетпрес - 15.07.2023

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Македонија во портокалово и денеска, температури до 40 степени

MTM - 15.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

ЖЕЖОК БРАН: Денеска до 40 степени и УВ индекс 10, слично и во наредните денови, активно e портокалово ниво на опасност

Денешен - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

И следната недела топлотен бран во Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Centar - 15.07.2023

Подрачјето на нашата земја и во следниот период ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса. Ќе биде многу топло, со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35, а наместа и над 40 степени поради што ќе биде активно портокалово ниво ...

И денес температурата ќе достигне до 40 степени, УВ-индексот ќе биде 10

Lider - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

24Инфо - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Македонија во портокалова фаза, температури до 40°C

Кајгана - 15.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40°C.

Македонија во портокалово и денеска, температури до 40 степени

Точка - 15.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево И многу топло, во Битола до 36 степени

Тера - 12.06.2024

Утрово 10 степени Лазарополе, 11 Берово, 13 Крива Паланка, Маврови Анови, 14 Охрид, Битола, Претор, Попова Шапка, 15 Тетово, Прилеп, 16 Скопје-Петровец, Куманово, Струмица, Демир Капија, 17 Крушево, Штип, Гевгелија, Велес, 18 Скопје-Зајчев Рид, ...

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени, UV=10

Битола Њуз - 15.07.2023

Денес, среда, 18 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=10.

Во 17:30 најтопло во Велес, измерени 38 степени под сенка

4NEWS - 15.07.2023

МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во 0 С) 22 Попова Шапка, 27 Крушево, 28 Лазарополе, Маврови Анови, 30 Берово, 32 Охрид, 33 Претор, Крива Паланка, 34 Тетово, Прилеп, Битола, 35 Виница, Струмица, 36 Скопје-Петровец, 37 Скопје–Зајчев Рид, Штип, Кавадарци, 38 ...

Сончево и многу топло – температурите до 40 степени, високо ниво на UV индексот!

4NEWS - 15.07.2023

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Температури до 40 степени

Локално - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

Опсервер - 15.07.2023

– Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

Бизнис Вести - 15.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

И денеска жешко

МКД - 14.07.2023

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. УВ индексот ќе биде 10. Во Скопје сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец и дневна ...

Сончево и многу топло со мала локална облачност – Временска прогноза за 15.7.2023

Телма - 14.07.2023

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Во Скопје сончево и многу топло со слаб променлив ветер. Вредноста на ултравиолетово зрачење (УВ) ќе биде 10.

И денеска екстремно жешко, температурата ќе се искачи до 42 степени

МКД - 14.07.2023

Синоптичарите и за денеска прогнозираат екстремно топло време со температури кои на места ќе достигнат 42 степени Целзиусови. Никаде во Македонија максималната температура нема да биде под 30 степени.

Времето денеска: Сончево и многу топло со температури до 42 Целзиусови степени

360 степени - 14.07.2023

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне до 38 степени Времето денеска ќе биде сончево и многу топло.

Сончево и многу топло

Фокус - 21.06.2024

Исклучително топлото време со температури и до 40 степени, ќе се задржи и во продолжениот викенд. Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб до умерен, а долж Повардарието ќе има повремено засилен северен ветер.

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

Сител - 25.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 36 до 42 степени. UV=10.

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец

24 Вести - 14.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

Канал5 - 25.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 36 до 42 степени.

Температури до 42 степена и 10-ка УВ индекс – Македонија како под вршник

Телма - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степена, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. УВ индексот ќе биде 10.

Сончево и многу топло време со мала локална облачност, температура до 40 степени

Канал5 - 14.07.2023

Синоптичарите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 33 до 40 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло, максималната температура до 43 степени

Слободен Печат - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со минимална температура од 15 до 22 степени и максимална од 30 до 43 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

Сончево и многу топло: Температура до 42 степени, УВ индексот 10

Курир - 25.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 36 до 42 степена.

Сончево со температура до 34 степени

OhridNews - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

Либертас - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Многу топло време и денес со температури до 42 степени

Макфакс - 14.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

УХМР со најнова прогноза: Еве какво ќе биде времето до четврток (ФОТО)

Курир - 14.07.2023

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје сончево и многу топло со слаб променлив ветер. ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Подрачјето на нашата земја и во следниот период ...

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

А1 On - 25.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, максималната ќе достигне од 36 до 42 степени, a UV=10.

СОНЧЕВО И МНОГУ ТОПЛО И денеска температурата ќе надмине 40 степени

+инфо - 14.07.2023

УВ индексот ќе биде 10. Денеска нѐочекува сончево и многу топло со мала локална облачност. Температурите во најјужните делови од земјата ќе достигнат 43 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

Времето денеска: Сончево и многу топло со температури до 42 Целзиусови степени

Алсат-М - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 Целзиусови степени.

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

Бриф - 25.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 36 до 42 степени.

Сончево и многу топло: Температури до 42 степени, УВ индексот 10

Lider - 14.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

ПРОГНОЗА НА УХМР ДО ЧЕТВРТОК: Температурата ќе достигне и до 43 степени

Денешен - 14.07.2023

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје сончево и многу топло со слаб променлив ветер. ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Подрачјето на нашата земја и во следниот период ...

Tопло време и денес со температури до 42 степени

Скопје инфо - 14.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Времето денеска: Многу топло со температури до 42 степени

Press24 - 14.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло, до 42 степени, УВ индекс 10

Независен - 14.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Многу топло време и денес со температури до 42 степени

MTM - 14.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево со натамошен раст на температурите

Нетпрес - 14.07.2023

Времето во Македонија во петокот ќе продолжи да биде многу топло со натамошен раст на температурите. Ќе има мала локална облачност, ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието.

АФРИКАНСКИ БРАН: Денеска до 42 степена и УВ индекс 10, активно e портокалово ниво за опасност од високи температури

Денешен - 14.07.2023

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец

24Инфо - 14.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Многу топло време и денес со температури до 42 степени

Точка - 14.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Многу топло време и денес, со температури до 42 степена

Кајгана - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец

MakPress - 14.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Во Битола измерени 37 степени

Тера - 14.07.2023

Максимално измерените температури во петокот беа 25 степени на Попова Шапка, 28 Лазарополе, 29 Крушево, 30 Маврови Анови, 32 Берово, 33 Тетово, Охрид, 34 Претор, Крива Паланка, 35 Прилеп, 36 Скопје-Петровец, Виница, 37 Скопје–Зајчев Рид, Битола, 38 ...

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

Бизнис Вести - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

И Денеска многу топло време, во Битола до 38 степени

Тера - 14.07.2024

Утрово 14 степени во Лазарополе, Берово, 16 Крива Паланка, Маврови Анови, 17 Битола, Попова Шапка, 18 Скопје-Петровец, Тетово, Охрид, Претор, 19 Прилеп, Струмица, Куманово, 20 Гевгелија, Велес, Крушево, Дебар, 21 Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, 22 ...

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

Опсервер - 25.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната ќе достигне од 36 до 42 степени.

Сончево и многу топло, максималната температура до 42 степени

MakPress - 14.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло, температурите до 42 степени

4NEWS - 17.07.2024

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови понекаде во планинските региони ќе има услови за краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Добро утро! 27 степени по 9 часот во Скопје

4NEWS - 14.07.2023

Пеколни утрински температури измерени утрово во Скопје. 27 степени во 9 часот. МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С) 14 Лазарополе, Берово, Битола, 16 Охрид, Претор, Демир Капија, 17 Тетово, Крива Паланка, Прилеп, Струмица, 18 Маврови Анови, 19 ...

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 38 степени, UV=10

Битола Њуз - 14.07.2023

Денес, недела, 14 јули во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец

Опсервер - 14.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и уште потопло – Временска прогноза за 14.7.2023

Телма - 13.07.2023

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Во Скопје сончево и топло со умерен, повремено засилен северен ветер.

Од денеска земјата влегува во портокалова фаза со температури до 42 Целзиусови степени

360 степени - 13.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Од денеска земјата влегува во портокалова фаза со температури до 42 степени целзиусови

Фокус - 13.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец.

Од денеска земјата влегува во портокалова фаза со температури до 42 степени целзиусови

24 Вести - 13.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец.

Сончево и многу топло време со температури над 40 степени

Макфакс - 13.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец

Бриф - 13.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. УВ=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен ...

Од денеска земјата влегува во портокалова фаза со температури до 42 степени целзиусови

Либертас - 13.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец.

Утре и следните денови Македонија под топлотен бран, температурите ќе се искачат до 43-иот степен

Курир - 13.07.2023

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. UV=10. Утринските температури ќе се движат од 15 до 22 степени, а дневните од 34 до 43 степени Целзиусови.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Македонија од денеска во портокалова фаза, температурата над 40 степени

Слободен Печат - 13.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 14 до 22 степени, а максималната од 30 до 42 степени. УВ-индексот ќе биде многу висок и ќе изнесува десет.

Од денеска земјата влегува во портокалова фаза со температури до 42 степени целзиусови

Алсат-М - 13.07.2023

Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне до 40 степени. Под влијание на топол бран и во следниот период ќе се задржи стабилно и многу топло време со дневни ...

Македонија во портокалова фаза: Сончево и топло време со температури над 40 степени

Скопје инфо - 13.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степени.

Сончево и многу топло, со температури над 40 степени

Нетпрес - 13.07.2023

Во најголемиот дел од земјата во четврток ќе преовладува многу топло време, локално и со температури над 40 степени. Индексот на ултравиолетовото зрачење (UV) ќе има висока вредност 10, поради што се се препорачува покусо престојување на отворени ...

Утре и следните денови топлотен бран во Македонија, температурите ќе се искачат до 43-иот степен

Нетпрес - 13.07.2023

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. UV=10. Утринските температури ќе се движат од 15 до 22 степени, а дневните од 34 до 43 степени Целзиусови.

Утре и следните денови Македонија под топлотен бран, температурите ќе се искачат до 43-иот степен

Press24 - 13.07.2023

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. UV=10. Утринските температури ќе се движат од 15 до 22 степени, а дневните од 34 до 43 степени Целзиусови.

Пеколни температури – Живата на термометарот ќе достигне 42 степени, еве какво ќе биде времето следните 4 дена

Centar - 13.07.2023

Под влијание на топол бран во следниот период ќе се задржи стабилно и многу топло време со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35, а наместа и над 40 степени поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи ...

Сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец

Независен - 13.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. УВ=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен ...

Сончево и многу топло време со температури над 40 степени

MTM - 13.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Времето денеска: Сончево и многу топло со температури над 40 степени

Press24 - 13.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Топлотен бран над Македонија: Синоптичарите ја објавија најновата прогноза

Centar - 13.07.2023

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец. Под влијание на топол бран во следниот период ќе се задржи стабилно и многу топло време со дневни температури во ...

Сончево и многу топло време со температури над 40 степени

Кајгана - 13.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Сончево и многу топло време со температури над 40 степени

Точка - 13.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена.

Вонредно метео предупредување – активно жолто ниво за опасност од високи температури

Вести плус - 13.07.2023

Денес ќе биде сончево и многу топло и ќе биде активно жолто ниво за опасност од високи температури. Најавен е топол бран во следниот период ќе се задржи стабилно и многу топло време со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35 степени, ...

Вчера во Битола 35, денеска до 38 степени

Тера - 13.07.2023

Утрово 13 степени во Лазарополе, 14 Берово, Битола, 15 Тетово, 16 Скопје-Петровец, Крива Паланка, Охрид, Претор, Прилеп, 17 Струмица, Куманово, Велес, 18 Демир Капија, Маврови Анови, 19 Скопје-Зајчев Рид, Штип, Гевгелија, Кавадарци, Крушево, 20 ...

Сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец

Опсервер - 13.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. УВ=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен ...

ТОПОЛ БРАН: Температурите до 42 степени!

4NEWS - 13.07.2023

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. УВ=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец.

Денес ПЕКОЛНИ ГОРЕШТИНИ со температура до 42 степени: Владата донесе препораки и мерки за заштита

Локално - 13.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец, известуваат од УХМР. УВ индексот ќе биде 10. Утринските темпераури се движат од 17 до 22, додека дневните максимални соодветно ќе бидат во интервалот меѓу 30 и 42 ...

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

Сител - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

Канал5 - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Утре сончево и многу топло со слаб до умерен ветер

Канал5 - 18.07.2023

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 23, а максималната ќе достигне од 33 до 41 степен.

Временска прогноза: Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер

360 степени - 12.07.2023

Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 38 степени. Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Сончево и многу топло, УВ индекс 10

МКД - 15.07.2024

Време Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 10. Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност.

Сончево и многу топло, локално со температура над 40°C и УВ=10 – Временска прогноза за 13.7.2023

Телма - 12.07.2023

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец. Вредноста на ултравиолетово зрачење (УВ) ќе биде 10. Минималната температура ќе се движи во интервал од14 до 23°C, а ...

Сончево и многу топло со УВ индекс 10

24 Вести - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ индексот ќе биде 10.

Сончево и многу топло со УВ индекс 10

Канал5 - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ индексот ќе биде 10.

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

А1 On - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Временска прогноза: Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер

Алсат-М - 12.07.2023

Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ=10 Под влијание на топол бран следува период на стабилно и ...

Вo петок портокалова фаза, температури над 40 степени

Вечер Прес - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Во петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

Курир - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Сончево и многу топло, со температури од 32 до 40 степени

Макфакс - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло со температури до 40 степени

Слободен Печат - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 12 до 23 степени Целсиусови, а максималната од 28 до 40. УВ-индексот ќе изнесува десет, информираат од УХМР.

Денеска времето ќе е сончево и многу топло со УВ индекс 10

Бриф - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ индексот ќе биде 10.

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

Бриф - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Портокалова фаза во Македонија – температурите ќе скокнат до 42 степени!

ТВ21 - 12.07.2023

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 42 степена. УВ=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец.

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

Алсат-М - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Времето денеска: Сончево и многу топло, со температури од 32 до 40 степени

Press24 - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени.

СЛЕДУВА ‘ПЕКОЛНО’ ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

Во Центар - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Сончево и многу топло, со температури од 32 до 40 степени

MTM - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени.

В петок портокалова фаза, температури и до 43 степени и УВ индекс 10

еМагазин - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Сончево и многу топло со УВ индекс 10

24Инфо - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ индексот ќе биде 10.

Портокалова фаза, в петок температури над 40 степени

Н.Македонија - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Доаѓаат пеколни горештини, температури од 43 степени и УВ индекс 10

Независен - 12.07.2023

Пеколни горештини ќе ја зафатат Македонија од петок – температурата ќе се искачи до 43 степени, а УВ индексот ќе стигне до 10. Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе ...

Доаѓа вистински пекол: Денес сончево и топло, а од утре со температура над 40 степени

Скопје инфо - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени.

Топлотен бран со температура до 40 степени

Lider - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ индексот ќе биде 10.

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

24Инфо - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Од денеска портокалова фаза за опасност од висока температура

Нетпрес - 12.07.2023

Од среда со дополнителен пораст кај дневната температура Македонија влегува во ткн „портокалова фаза“ за опасност од висока температура. Ќе се задржи сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Сончево и многу топло, со температури од 32 до 40 степени

Кајгана - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени.

Сончево и многу топло, со температури од 32 до 40 степени

Точка - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени.

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

MakPress - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Почнува топлотниот бран: Денеска температура и до 40-тиот степен!

Локално - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец, со УВ индекс 10, информираат од УХМР. Максималната температура во Гевгелија ќе се искачи до 40-тиот степен.

Температури и до 40 степени и УВ индекс 10

Frontline - 12.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ индексот ќе биде 10.

Сончево и многу топло, во Битола до 35 степени

Тера - 12.07.2023

Утрово 12 степени во Берово, Лазарополе, 13 Битола, 14 Крива Паланка, 15 Охрид, Прилеп, Маврови Анови, 16 Скопје-Петровец, Тетово, Претор, Демир Капија, Струмица, Дебар, Велес, 17 Штип, Куманово, Кавадарци, Попова Шапка, 18 Скопје-Зајчев Рид, ...

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 37 степени, UV=10

Битола Њуз - 12.07.2023

Денес, петок, 21 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени.

В петок портокалова фаза, температури над 40 степени и УВ индекс 10

Опсервер - 12.07.2023

Времето утре ќе биде особено топло во целата држава, а в петок само во јужните делови, кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Топол бран во Македонија, температурите до 40 степени!

4NEWS - 12.07.2023

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 32 до 40 степени. УВ=10 Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец.

Сончево и топло, со ветер

Фокус - 11.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и топло. Синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) предвидуваат дека ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде 9.

Од среда портокалова фаза за опасност од висока температура – Временска прогноза за 12.7.2023

Телма - 11.07.2023

Од среда со дополнителен пораст кај дневната температура со што влегуваме во портокалова фаза за опасност од висока температура. Ќе се задржи сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Времето денеска: Сончево и топло, максимална температура до 36 степени

360 степени - 11.07.2023

Следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Сончево со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

24 Вести - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Времето денес сончево и топло, во наредните денови температури и над 40 степени

Макфакс - 11.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени.

Времето денеска: Сончево и топло, максимална температура до 36 степени

Алсат-М - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 36 ...

СОНЧЕВО И МНОГУ ТОПЛО Температурта ќе достигне до 37 степени

+инфо - 11.07.2023

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до 35 степена. Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Жолто ниво за опасност од високи температури!

OhridNews - 11.07.2023

Денес ќе биде натпросечно топло и ќе биде активно жолто ниво за опасност од високи температури, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Во Охрид ќе преовладува сончево и топло време со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Макфакс - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. UV=9 Во Скопје сончево со слаб ветер од северозападен правец.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло со максимална температура до 36 степени

Слободен Печат - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер, претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 10 до 21, а максималната од 26 до 36 степени. УВ-индексот ќе изнесува девет.

Сончево и топло, со ветер

Либертас - 11.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и топло. Синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) предвидуваат дека ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде ...

Сончево со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

Независен - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло време, со температури до 36 степени

Скопје инфо - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени, додека во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер ...

Сончево време, со температура до 37 степени

Нетпрес - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата ќе достигне до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер од северозападен правец.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

MTM - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. UV=9 Во Скопје сончево со слаб ветер од северозападен правец.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Точка - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. UV=9 Во Скопје сончево со слаб ветер од северозападен правец.

Сончево и многу топло – температурите ќе скокнат до 37 степени!

4NEWS - 11.07.2023

Сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. UV=9 Во Скопје сончево со слаб ветер од северозападен правец.

Македонија пред топлотен бран, температурите во наредните денови ќе надминат 40 степени

MakPress - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Измерени 22 степени утрово во 8.30 часот на ова место во Македонија

4NEWS - 11.07.2023

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С) 8 Лазарополе, 10 Берово, Маврови Анови, 11 Попова Шапка, 12 Крива Паланка, Битола, 13 Скопје-Петровец, Тетово, Претор, 14 Крушево, Прилеп, Охрид, Куманово, Демир Капија, Дебар, 15 Струмица, Штип, Велес, 16 Скопје-Зајчев ...

Во Битола сончево и топло, температурата до 32 степени, UV=9

Битола Њуз - 11.07.2023

Денес, вторник, 11 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде с ончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Почнуваат горештините со високо УВ зрачење

Локално - 11.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, известуваат од УХМР. УВ индексот ќе биде 9. Максималната дневна температура ќе достигне до 36 степени Целзиусови во ...

Денеска во Битола до 32 степени

Тера - 16.08.2023

Вчера во Битола беа измерени максимални 30 степени. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 29 ...

Сончево и топло со температура до 35 степен

Сител - 10.07.2023

Времето денес ќе биде претежно сончево и топло, предвидуваат синоптичарите од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Сончево и топло со температура до 35 степени

24 Вести - 23.09.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени.

Сончево и топло со температура до 35 степени

Канал5 - 23.09.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени.

Сончево и топло време со мала локална облачност и слаб до умерен ветер

МКД - 10.07.2023

Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во Скопје - Петровец, Прилеп, Охрид и Претор, 14 во Куманово, Демир Капија, Дебар, Струмица и Штип, 15 во ...

Утрово најсвежо во Лазарополе, измерени 7 степени

Сител - 10.07.2023

Утрово најсвежо е во Лазарополе, седум степени, а максимални 20 степени се измерени во Гевгелија. Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во ...

Утрово најсвежо во Лазарополе

Канал5 - 23.06.2024

Утрово е најсвежо во Лазарополе, 14 степени, а најтопло, 25 степени, е во Демир Капија. До 08:30 часот се измерени и 16 степени во Берово, 17 во Маврови Анови и Попова Шапка, 18 во Крива Паланка, 19 во Охрид, Претор и Крушево, 20 во Битола и Тетово, ...

Утрово најстудено во Лазарополе

24 Вести - 10.07.2023

Утрово најсвежо е во Лазарополе, седум степени, а максимални 20 степени се измерени во Гевгелија. Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во ...

Сончево и топло – Временска прогноза за 11.7.2023

Телма - 10.07.2023

Сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималните температури ќе бидат во интервал од 12 до 22°C, а максималните од 28 до 37°C. UV=9 Во Скопје сончево со слаб ветер од северозападен правец.

Следува топол бран со температури над 40 степени

МКД - 10.07.2023

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Сончево со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

Сител - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

Канал5 - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Времето денеска: Сончево и топло со температура до 35 степени

360 степени - 07.06.2024

Викендов, според УХМР, ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Температурата ќе биде во постепен пораст, а особено топло се очекува од почетокот на ...

Сончево и топло со мала локална облачност

Макфакс - 10.07.2023

Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени.

Сончево и топло, температурите до 37 степени

ТВ21 - 10.07.2023

Сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. UV=9 Во Скопје сончево со слаб ветер од северозападен правец.

Најпосле почнува да личи на лето: Доаѓаат жештини од над 40 степени

Вечер Прес - 10.07.2023

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Сончево со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

Бриф - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево време со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

Курир - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло со температура до 35 степени

Бриф - 23.09.2023

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени.

ВИСТИНСКИ ЛЕТЕН ДЕН Температурата ќе достигне до 35 степени

+инфо - 10.07.2023

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец и температура до 32 степена. Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, информира УХМР.

Утрово најсвежо во Лазарополе

Бриф - 23.06.2024

Утрово е најсвежо во Лазарополе, 14 степени, а најтопло, 25 степени, е во Демир Капија. До 08:30 часот се измерени и 16 степени во Берово, 17 во Маврови Анови и Попова Шапка, 18 во Крива Паланка, 19 во Охрид, Претор и Крушево, 20 во Битола и Тетово, ...

Сончево и топло со температури до 37 степени, од утре над 40

А1 On - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло со температура до 35 степени

А1 On - 23.09.2023

денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени.

Сончево и топло со температура до 35 степен

Курир - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од ...

Сончево и топло до 28 степени

OhridNews - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претежно сончево и топло време со максимална температура до 35 степени

Слободен Печат - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Како што информираат од УХМР, ќе дува слаб до умерен ветер, а наместа дожд. Минималната температура ќе се движи во интервал од 10 до 20, а максималната од 24 до 35 степени Целсиусови.

Сончево и топло со мала локална облачност

ТВ21 - 10.07.2023

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени.

Утрово најсвежо во Лазарополе, најтопло во Гевгелија

Курир - 10.07.2023

Утрово најсвежо е во Лазарополе, седум степени, а максимални 20 степени се измерени во Гевгелија. Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во ...

Сончево и топло со температура до 35 степен

Независен - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од ...

Доаѓа пеколен бран: Денеска со температури до 35 степени

Скопје инфо - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Како што информираат од УХМР, ќе дува слаб до умерен ветер, а наместа ќе има дожд. Минималната температура ќе се движи во интервал од 10 до 20, а максималната од 24 до 35 степени Целсиусови.

Сончево и топло со температура до 35 степен

24Инфо - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од ...

Доаѓаат пеколни температури од над 42 степени – Синоптичарите излегоа со детална прогноза за следните неколку дена

Centar - 10.07.2023

Под влијание на топол бран следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Од среда дневната температура во поголемиот дел од земјава ќе биде над 35 степени, а понекаде ќе надмине и 40 степени и ќе биде активно ...

Сончево и топло со мала локална облачност

MTM - 10.07.2023

Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени.

Утрово најсвежо во Лазарополе, најтопло во Гевгелија

Lider - 10.07.2023

Утрово најсвежо е во Лазарополе, седум степени, а максимални 20 степени се измерени во Гевгелија. Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во ...

Сончево со раст на температурите

Нетпрес - 10.07.2023

Седмицата ќе започне со сончево и топло време, со раст на температурите во однос на оние кои преовладуваа изминатиот викенд. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Сончево со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

24Инфо - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

МАКЕДОНЦИ ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ‘ПЕКОЛ’ – Следува топол бран со температури над 40 степени

Во Центар - 10.07.2023

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Утрово најсвежо во Лазарополе

Независен - 23.06.2024

Утрово е најсвежо во Лазарополе, 14 степени, а најтопло, 25 степени, е во Демир Капија. До 08:30 часот се измерени и 16 степени во Берово, 17 во Маврови Анови и Попова Шапка, 18 во Крива Паланка, 19 во Охрид, Претор и Крушево, 20 во Битола и Тетово, ...

Сончево и топло со температура до 35 степен

Lider - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од ...

Наредните денови: Топол бран со температури над 40 степени

Н.Македонија - 10.07.2023

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Времето денеска сончево и топло со мала локална облачност

Press24 - 08.04.2024

Времето денеска сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 21 до 27 степени.

Сончево време со температура до 37 степени

Lider - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Следува топол бран со температури над 40 степени

Press24 - 10.07.2023

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Денеска претежно сончево и топло

Кајгана - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. UV=9 Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Сончево и топло со мала локална облачност

Точка - 10.07.2023

Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени.

Многу топло време и високо УВ зрачење

Gostivarpress.mk - 10.07.2023

Времето денеска (понеделник) ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 14 до 30 степени.

Следува топол бран со температури над 40 степени

Zoom - 10.07.2023

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Неделна прогноза за Куманово: Претстои пекол!

Кумановски м. - 10.07.2023

Времето денеска низ Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Сончево и топло, во Битола до 30 степени

Тера - 10.07.2023

Утрово 7 степени во Лазарополе, 8 Попова Шапка, 9 Берово, 10 Крива Паланка, Маврови Анови, 11 Крушево, Битола, 12 Тетово, 13 Скопје-Петровец, Прилеп, Охрид, Претор, 14 Куманово, Демир Капија, Дебар, Струмица, Штип, 15 Виница, Кавадарци Велес, 16 ...

Сончево и топло со температури до 35 степени

Опсервер - 16.06.2024

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 27 до 35 степени.

Денеска температури и до 35 степени

Frontline - 10.07.2023

Утрово најсвежо е во Лазарополе, седум степени, а максимални 20 степени се измерени во Гевгелија. Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во ...

Утрово најсвежо во Лазарополе

MakPress - 10.07.2023

Утрово најсвежо е во Лазарополе, седум степени, а максимални 20 степени се измерени во Гевгелија. Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во ...

Утрово најсвежо во Лазарополе

Опсервер - 10.07.2023

Утрово најсвежо е во Лазарополе, седум степени, а максимални 20 степени се измерени во Гевгелија. Како што соопшти УХМР, 8 степени е на Попова Шапка, 9 во Берово, 10 во Крива Паланка и Маврови Анови, 11 во Крушево и Битола, 12 во Тетово, 13 во ...

Денес сончево и топло со температура до 37 степени

Скопје1 - 10.07.2023

Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени.

Сончево со температура до 37 степени, доаѓа топлотен бран во земјата

Опсервер - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и топло, тропски температури во следните денови

Локално - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, известуваат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Од денеска топлотен бран во Македонија

4NEWS - 10.07.2023

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. UV=9 Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Tопол бран со температури над 40 степени

Локално - 10.07.2023

Под влијание на топол бран во земјата следува период на стабилно и многу топло време со значителен пораст на температурата. Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Во Битола сончево и топло, температурата до 30 степени, UV=9

Битола Њуз - 10.07.2023

Денес, понеделник, 10 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=9.