TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трка за најубаво украсени дворови

Шпиц - 12.12.2010

И годинава скопјани ќе можат да добијат награда за своите украсени домови. Скопјани и оваа година ќе можат да се пријават на традиционалниот избор „Новогодишните бои на Скопје“ за најубаво украсен ...

Украсете го домот за Нова Година,пријавете се за награда и заштедете на струја!

Канал5 - 10.12.2010

Оние кои ќе бидат избрани за најубаво украсен дом или работни простории ќе бидат ослободени од плаќање на сметката за струја за декември.

Скопје - Почна пријавувањето за најубаво украсени новогодишни објекти

Вест - 10.12.2010

Градот и годинава ќе избира најубаво украсени новогодишен двор, куќа, зграда, деловен објект и училиште. Заинтересираните граѓани и правни субјекти што сакаат да учествуваат во акцијата, можат да се ...

Почнува пријавувањето за најубаво украсени домови и работни простории во Град Скопје

МРТ - 10.12.2010

По повод претстојните новогодишни празници, од денеска почнува пријавувањето за најубаво украсени домови и работни простории во Град Скопје.

Почнува трката за најубаво украсени двор и зграда

Утрински - 09.12.2010

И годинава скопјани ќе можат да се натпреваруваат во новогодишно украсување на домовите и на работните простории. Оние што ќе учествуваат во градската манифестацијата „Новогодишните бои на Скопје“ ќе ...

Скопје - Градот наградува за најубаво украсување

Време - 09.12.2010

Скопјани и годинава ќе можат да добијат награда за своите украсени прозорци, балкони, дворови, фирми и влезови пред зградите, ако се пријават на манифестацијата „Новогодишните бои на Скопје“.

Од утре пријавување за најдобро новогодишно украсување

Дневник - 09.12.2010

И годинава Град Скопје ќе ја организира традиционалната манифестација „Новогодишните бои на Скопје“, во која скопјани ќе може да се натпреваруваат за најкреативно празнично украсување на своите ...

Скопјани ќе бидат наградени за најдобро новогодишно украсување

Inpress - 09.12.2010

Скопје, 9. декември 2010 (ИНПРЕС) Манифестацијата „Новогодишните бои на Скопје“ и годинава ќе се одржи во организација на град Скопје.

Кој го украсува Скопје?

ЗаЗабава - 09.12.2010

Конечно дознавме кој тајно и мистериозно ни го краси градот. Прекрасните новогодишни украси што осамнаа во... ... паркот на франкофонијата се дел од новата новогодишна кампања на T-Mobile и T-Home.

Конечно дознавме кој тајно ни го краси градот

Кирилица - 09.12.2010

Прекрасните новогодишни украси што осамнаа во паркот на франкофонијата се дел од новата новогодишна кампања на T-Mobile и T-Home Волшебно украсениот парк им ги разубави студените декемвриски вечери ...

Паркот на франкофонијата украсен од Т-Мобиле

Нетпрес - 09.12.2010

Граѓаните на Скопје од неодамна имаа можност да уживаат во прекрасно уредениот амбиент во паркот на франкофонијата. Сите се прашуваа кој имал удел во новогодишното украсување на паркот.

Натпревар за новогодишно украсување

Н.Македонија - 09.12.2010

Традиционалната манифестација „Новогодишните бои на Скопје“ во која скопјани и годинава ќе можат да се натпреваруваат за најкреативно новогодишно украсување на своите домови и работни простории, ...

Кој тајно и мистериозно ни го краси градот!?

Идивиди - 09.12.2010

Конечно дознавме кој тајно и мистериозно ни го краси градот. Прекрасните новогодишни украси што осамнаа во паркот на франкофонијата се дел од новата новогодишна кампања на T-Mobile и T-Home.

Скопјани ќе се натпреваруваат за новогодишно украсување

Вечер Прес - 08.12.2010

Град Скопје и оваа година ја почна традиционалната манифестација Новогодишните бои на Скопје", во којашто скопјани и годинава ќе може да се натпреваруваат за најкреативно новогодишно украсување на ...

Накитете го дворот или балконот и освојте награда

Курир - 07.12.2010

Градот Скопје ја почна традиционалната манифестација „Новогодишните бои на Скопје“ во којашто скопјани и годинава ќе може да се натпреваруваат за најкреативно новогодишно украсување на своите домови ...

Почна пријавувањето за “Новогодишните бои на Скопје”

Нетпрес - 07.12.2010

Градот Скопје ги поканува своите граѓани да земат учество во натпреварот за најкреативно новогодишно украсување на домовите и работните простории, “Новогодишните бои на Скопје”.

„Новогодишните бои на Скопје“ традиционално и годинава

Кирилица - 07.12.2010

Град Скопје ја почна традиционалната манифестација „Новогодишните бои на Скопје“ во која што скопјани и годинава ќе може да се натпреваруваат за најкреативно новогодишно украсување на своите домови и ...

Скопје - И годинава награди за најубаво украсени дворови и локали

eReporter - 07.12.2010

Скопјани и годинава ќе можат да учествуваат во традиционалната манифестација „Новогодишните бои на Скопје“ за најкреативно новогодишно украсување на своите домови и работни простории, организирана од ...