TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Збогувајте се со сонцето, ни следи дождлив период!

МК News - 18.01.2015

Од МЕТЕОПРО информираат дека не очекува претежно облачно време и повремен слаб дожд ќе има локално во западната половина од земјата. Условите за врнежи во источната половина од земјата ќе бидат далеку помали.

Денеска сончево со мала облачност

24 Вести - 21.02.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб до умерен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два степени, а дневната од пет до 14 степени.

Времето денеска сончево

Р.С.Европа - 13.09.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер.

ВРЕМЕ: Студено утро, преку ден чист и сончев саботен ден

Фактор - 17.01.2015

Времето во сабота ќе биде речиси идентично сo времето кое го имавме во петок. Релативно студено утро и слаба котлинска магла, а преку ден чисто и сончево време. Ведро во текот на целиот ден ќе биде на повисоките места, гевгелискиот и охридско – ...

Битола и Тетово најстудени- снег најмногу во Маврово

Локално - 17.01.2015

Преку ноќта и изутринава ведро и студено со мала до умерена локална облачност, на повисоките места со слаб ветер претежно од јужен правец. По одделни котлини има магла и ниска облачност, особено во Битолскиот регион каде и видливоста е намалена.

Збогувајте се со сонцето, ни следи дождлив период!

Фактор - 17.01.2015

Денеска можевте да уживате во убавото сончево време, а веќе утре очекувајте друга метеоролошка приказна. Од МЕТЕОПРО информираат дека не очекува претежно облачно време и повремен слаб дожд ќе има локално во западната половина од земјата.

Сончево со мала до умерена облачност и слаб јужен ветер

Тера - 17.01.2015

Сончево со мала до умерена облачност и слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови ...

Сончево со температура до 14 Целзиусови степени

Точка - 17.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Времето денес: Сончево со умерена облачност – од утре дожд и снег

Популарно - 17.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Денеска сонце и максимални 14 Целзиусови

+инфо - 17.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утрото најстудено во Тетово – Од недела дожд

Здравство24 - 17.01.2015

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ - 9 степени во Тетово, -8 Битола и Берово, -5 Скопје-Петровец, Кр.Паланка и Прилеп, -4 Куманово, Д.Капија, Скопје -З.Рид, Дебар, -3 Охрид, Штип, Струмица и Претор, -2 Лазарополе, -1 Маврово, Крушево и Гевгелија, до 0 во Дојран ...

Денес сончево со температура до 14 степени

Либертас - 17.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Сончево со температура до 14 Целзиусови

Нетпрес - 17.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Вистински убав ден

Република - 17.01.2015

Денеска не очекува вистински убав ден, предвидува порталот Метеопро . Постои мала веројатност за сосема слаба котлинска магла наутро, која ќе има краток век на траење, за во текот на денот да преовладува сончево време.

ПРОГНОЗА: Сончево и пријатно време

Fox.mk - 17.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Среде зима пролетен ден

Денешен - 17.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Какво време не очекува денеска?

Скопје инфо - 12.03.2015

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе биде нестабилно со врнежи од ...

Сончево време со температура до 14 степени

Вистина.мк - 17.02.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус шест степени,а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево време со мала до умерена локална ...

Сончево време со температура до 14 степени

Курир - 17.02.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус шест степени,а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево време со мала до умерена локална ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Пулс24 - 19.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. УВ-индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи ...

Сончево со мала до умерена облачност и слаб јужен ветер

Макфакс - 17.01.2015

Сончево со мала до умерена облачност и слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 6 степени.

Сончево и топло време

Lider - 14.02.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, наутро со ниски температури, а преку денот со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје слично време.

Времето денеска: Ведро со температура до 12 степени

24 Вести - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од два до 12 степени.

Времето денеска: сончево и малку облачно

Р.С.Европа - 23.11.2016

Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува претежно слаб југоисточен ветер. По одделни котлини и по речните долини ќе има магла. Утринската температура ќе се движи од минус четири до два, а дневната од девет до 16 степени.

Викенд временска прогноза- малку сонце, малку снег

БркајРабота - 16.01.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Според УХМР, до сабота ќе биде стабилно и суво време.

Сончево со мала облачност и со магла по котлините

Кајгана - 16.01.2015

Денеска сончево со мала облачност и со магла по котлините. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 12 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 4 ...

Наутро магливо до -9, денски потопло со околу 10 степени

Локално - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Најмногу снег има во Маврово

Телеграф - 16.01.2015

За денеска се прогнозира сончево време со мала облачност, претпладне со слаба магла по некои котлини. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи од 3 до 13 степени Највисока снежна покривка од 32 сантиметри утрово во 7 ...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Локално - 17.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Girl smells sunflower in nature Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од ...

Сончево со мала облачност и со магла по котлините

Тера - 16.01.2015

Сончево со мала облачност и со магла по котлините. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 12 Целзиусови ...

Викендов стабилно и суво време

А1 On - 16.01.2015

Во наредните два дена ќе се задржи стабилно и суво време со појава на магла по одделни котлини. Од недела попладне ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините со повремен снег.

До недела времето ќе биде стабилно

Канал5 - 16.01.2015

Времето ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Најубавата вест за овој викенд

think.mk - 16.01.2015

За денеска се прогнозира сончево со мала облачност, претпладне со слаба магла по некои котлини. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи од 3 до 13 степени.

Викендов стабилно и суво време

Точка - 29.12.2017

Времето денеска ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди и со слаб локален дожд, а слаб снег ќе има на планините и на некои повисоки места претежно во западните и северните делови на земјава, информира УХМР.

Времето денеска сончево со мала облачност

Бриф - 16.01.2015

Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до дванаесет степени.

Викенд временска прогноза – малку сонце, малку снег

МК News - 16.01.2015

Времето во Македонија денес сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Според УХМР, до сабота ќе биде стабилно и суво време.

Сончево со дневна температура од пет до 14 степени

Канал5 - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Сончево со мала облачност и со магла по котлините

Хајд Парк - 16.01.2015

Сончево со мала облачност и со магла по котлините. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 12 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 4 степени.

Утре сончево во недела дождливо

Здравство24 - 16.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

За Богојавление – дожд и температури до 12 степени

Кумановски м. - 16.01.2015

Променливо облачно и ветровито време, со локален дожд во утринските часови, и температури од 6 до 12 степени. Ова е прогнозата на УХМР за следниот понеделник, кога православните верници ќе се подготват за капење како дел од обичајот за фаќање на ...

Викенд временска прогноза во Македонија

Сител - 16.01.2015

За денеска се прогнозира сончево со мала облачност, претпладне со слаба магла по некои котлини. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи од 3 до 13 степени.

Ова е она што ќе се случува со времето

Sky - 16.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Викенд временска прогноза

Press24 - 17.04.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а преку денот ќе дува умерен повремено засилен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 20 до 28 степени.

Викендов стабилно и суво време

Нетпрес - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Сончево и пријатно време

Република - 16.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Денеска сончево време, со умерена облачност

Сител - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Излезете на прошетка: Сончево време со температури до 14 степени

Press24 - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Еве што ќе се случи со времето утре

Sky - 16.01.2015

Сончево со мала до умерена облачност и слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Дневната температура ќе се движи од 4 до 16 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 6 ...

Сончев старт на продолжениот викенд

Република - 16.01.2015

Сончев ден на стартот на продолжениот викенд. Според Метеопро денот ќе биде сончев ден во повисокиот дел од земјава, но и во гевгелиско-дојранскиот и охридско-преспанскиот крај. Во поголем дел од котлините претпладне и навечер се очекува појава на ...

Утрово ведро и студено, попладне слаба магла по котлините

Република - 16.01.2015

Преку ноќта изутринава времето беше ведро и студено, во повисоките места со слаб ветер претежно од јужен правец. Во седум часот беа измерени следните температури: -8 Битола, Тетово и Берово, -6, Скопје-Петровец, -5, Кр.Паланка, Куманово и Д.Капија, ...

Викенд временска прогноза- малку сонце, малку снег

Fox.mk - 16.01.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Според УХМР, до сабота ќе биде стабилно и суво време.

Не очекува сончев јануарски ден

Вистина.мк - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Времето денеска сончево со мала облачност

Денешен - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Не очекува сончево време со мала облачност

Пулс24 - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Не очекува сончев јануарски ден

Скопје инфо - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Не очекува сончев јануарски ден

Курир - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Какво време може да очекуваме овој викенд?

Пулс24 - 16.01.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Според УХМР, до сабота ќе биде стабилно и суво време.

Викенд временска прогноза- малку сонце, малку снег

Курир - 16.01.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Според УХМР, до сабота ќе биде стабилно и суво време.

Сончево со мала облачност и со магла по котлините

Макфакс - 16.01.2015

Сончево со мала облачност и со магла по котлините. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Дневните температури ќе се движат од 3 до 12 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 4 степени.

Викенд временска прогноза- малку сонце, малку снег

Вистина.мк - 16.01.2015

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Според УХМР, до сабота ќе биде стабилно и суво време.

И денеска сончево и топло време

Lider - 04.09.2016

Времето во Македонија сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. УВ= 7. Утринските температури ќе бидат во интервалот од 8 до 17 а највисоката дневна температура од 27 до 34 степени.

Ќе имаме сончево и топло време

Maxim - 16.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која повеќе ќе биде застапена во западните делови од земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утре сончево со мала облачност и температура до 12 степени

Канал5 - 15.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Од УХМР најавуваат дека утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната ...

Време: Утре сончево со температура до 12 степени – Од недела дожд

Здравство24 - 15.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Денеска сонце, од утре магла

Точка - 15.01.2015

Денеска временето претежно сончево, по одделни котлини со слаба магла. Ќе дува слаб до умерен, а во долниот тек на Вардар повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 13 степени.

Сончево, стабилно и суво време

А1 On - 15.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Утре сончево време

Република - 15.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Од сабајле магла, поручек сонце - Еве какво време не очекува денес

Сител - 15.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.

Какво време не очекува денеска?

Press24 - 07.01.2016

Вемето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со повремени врнежи од дожд, а на ппланините од снег. Ќе дува умерен до засилен северозападен и западен ветер, a во јужниот дел од земјава повремено ќе се засилува.

Денеска сонце, од утре магла

Нетпрес - 15.01.2015

Денеска временето претежно сончево, по одделни котлини со слаба магла. Ќе дува слаб до умерен, а во долниот тек на Вардар повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 13 степени.

Пролет во Македонија, од недела дожд

Вечер Прес - 15.01.2015

Од недела попладне ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите ќе бидат претежно со слаб интензитет. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има ...

Не очекува сончев ден

Maxim - 15.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а претпладне по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од два до 12 степени.