TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во повеќе општини

Телма - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на ...

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во најголем број општини

Вест - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во најголем број општини

Утрински - 24.03.2013

Од партијата соопштија дека изедначена битка со кандидатот на опозицијата има во Центар и Велес ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија.

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Канал5 - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

24 Вести - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

Димовски: Очекуваме голема победа на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 24.03.2013

-Очекуваме голема победа. Изборите беа проследени од огромен број на набљудувачи. Позначителни нарушувања и нерегуларности не се многу на број, особено ако споредуваме со претходните избори, изјави ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран

Вест - 24.03.2013

Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран се општините во кои ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во однос на изборот на градоначалници уште во првиот круг на локалните избори што се одржаа денеска.

Димовски: победа и водство во неколку општини

Телма - 24.03.2013

На втората куса прес - конференција во Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, шефот на Центарот за комуникации на партијата Илија Димовски изнесе неколку податоци, првични, за резултати од гласањето.

Резултати: Каде води ВМРО ДПМНЕ

Канал5 - 24.03.2013

Предност ВМРО ДПМНЕ има во Битола, Охрид, Дојран, Петровец и Росоман. ВМРО ДПМНЕ е во водство во Битола, Охрид, Прилеп, Дојран, Петровец, Росоман.

Водат кандидатите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во Струга и Кичево

Канал5 - 24.03.2013

Според ДИК кандидатите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во Струга и Кичево се во водство ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, Охрид, Прилеп, Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран СДСМ води во Струмица, ...

ВМРО ДПМНЕ во водство во Битола

Канал5 - 24.03.2013

6.500 избирачи гласале за кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ Владимир Талески, додека за кандидатот на СДСМ Менде Диневски гласале 4.400 избирачи.

ВМРО ДПМНЕ прогласи победа во неколку општини

Канал5 - 24.03.2013

ВМРО ДПМНЕ објави во Струмица изаедначен резултат победа во Охрид , Прилеп, Битола, Кисела Вода предност во Аеродром,Бутел ,Пехчево ВМРО ДПМНЕ објави победа во Охрид ,Прилеп, Битола, Гази Баба, ...

Загуби кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево

Телма - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево најверојатно ги загуби изборите. Славеничката атмосфера која владееше пред заедничкиот изборен штаб „спласна“, а граѓаните кои беа тука се ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа и во Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид

Вест - 24.03.2013

Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид се новите поголеми општини во кои, според досега обработените податоци, убедливо водат кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ.

ДИК: Резултати

Канал5 - 24.03.2013

Еве ги последните резултати МОМЕНТАЛНИ ПОДАТОЦИ ПО ОПШТИНИ: ОХРИД ВМРО-ДПМНЕ 59,62 % СДСМ 40 % ПЛАСНИЦА ДПТМ 70 % ДУИ 30% ПРИЛЕП ВМРО ДПМНЕ 67% СДСМ 31% РАДОВИШ ВМРО 58% СДСМ 41% РЕСЕН ВМРО 52% СДСМ ...

ВМРО ДПМНЕ слави во Охрид и Битола, во Струмица штама во двата штабови

Канал5 - 24.03.2013

Со голем огномет се прослави победата на Бакрачески. Се слави победата на Талевски. Во Струмица кандидатите се близу. Ечи химната на ВМРО ДПМНЕ, Охрид доби нов градски татко.

Официјални резултати од ДИК утре, еве како сега стојат работите

Канал5 - 24.03.2013

Еве ги последните резултати во 1 часот по полноќ. ДИК официјалните резултати ќе ги соопшти утре.Одзивот е висок, 67%. Борис Кондарко изјави дека изборите поминале без физички инциденти но имало ...

Победи за ВМРО-ДПМНЕ во 1 круг во 11 општини

Канал5 - 24.03.2013

Во овие општини преброени се 100 % од гласовите. ВМРО ДПМНЕ победи во прв круг во Илинден, Кривогаштани, Новаци, Росоман, Конче, Градско, Демир Капија, Вевчани, Василево, Босилово и Дојран.

Најнови резултати од ДИК

Канал5 - 24.03.2013

Коце Трајановски 33%, Јани Макрадули 17,8% од обработени 55% од гласовите. Еве ги и другите резултати. ДИК: МОМЕНТАЛНИ ПОДАТОЦИ ПО ОПШТИНИ: СКОПЈЕ ВМРО ДПМНЕ 33% СДСМ 17,08% ОХРИД ВМРО-ДПМНЕ 61,82 % ...

Во Кичево води ДУИ, во Струга кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Канал5 - 24.03.2013

ДУИ има значителна предност во Кичево. Според последните податци од ДИК кандидатот за градоначалник на Кичево од ДУИ од до сега преброените гласови има 59,52 % а кандидатот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ има ...

Димовски: Победуваме во поголем број општини отколку што очекувавме

А1 On - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините, дури и со поголема разлика од очекуваната, изјави директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

ФОТО: Симпатизери на ВМРО - ДПМНЕ слават по скопските улици

Сител - 24.03.2013

По пресот на Гордан Георгиев, во СДСМ е мирно и тивко, а на улица Антон Панов, поранешна Огњан Прица поминаа колона од десетина коли кои со знамиња на ВМРО-ДПМНЕ Со сирените од автомобилите ја ...

ВМРО - ДПМНЕ: Победа во М.Каменица и Вевчани

Нова ТВ - 24.03.2013

Македонска Каменица и Вевчани се првите општина во кој пргласуваме победа, рече Илија Димовски од ВМРО - ДПМНЕ на прес конференцијата која пред малку заврши.

ВМРО-ДПМНЕ победи во Охрид и Прилеп, води во Битола

Економски - 24.03.2013

Илија Димовски од изборниот штаб на ВМРО информираше за неколку општини во кои победува ВМРО-ДПМНЕ и каде врз основа на тенденциите што досега се стигнати до Изборниот штаб води владејачката партија ...

ВМРО-ДПМНЕ води и во Куманово

Кирилица - 24.03.2013

Зоран Ѓорѓиевски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ има предност во однос на неговиот противкандидат од СДСМ, Зоран Дамјановски - објави Нетпрес.

ВМРО-ДПМНЕ води и во Струмица

Сител - 24.03.2013

Според најновите неофицијални информации, ВМРО-ДПМНЕ води и во општина Струмица. Засега, обработени се над 50% од гласовите во општина Струмица и досегашните резултати покажуваат дека Васил Пишев, ...

ВМРО-ДПМНЕ со 45,82, СДСМ 28,8 проценти од гласовите

Кирилица - 24.03.2013

Според аналитичкиот центар на ВМРО ДПМНЕ , од обработени 633.130 гласови, кандидатите на коалицијата За подобра Македонија предворена од ВМРО ДПМНЕ освоила 290.076 гласови или 45,82 проценти од ...

ВМРО-ДПМНЕ 46% : СДСМ 29%

Сител - 24.03.2013

Според најновите официјални информации, досега се пребројани вкупно 633.130 гласови. Од вкупните 633.130 пребројани гласови, на ВМРО-ДПМНЕ им припаднаа 290.076 или 45.82 % од гласовите.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран

Алфа - 24.03.2013

Како што изјави на прес-конференцијата во Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ директорот на Центарот за комуникации Илија Димовски според првично обработените податоци кои ги покажуваат тенденциите во однос ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Нова ТВ - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Сител - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ со водство во повеќе општини, СДСМ води во Струмица

Press24 - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Курир - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран

Р.С.Европа - 24.03.2013

Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран се општините во кои ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа уште во првиот круг на локалните избори што се одржаа денеска.

Димовски: Очекуваме победа

Нетпрес - 24.03.2013

На овие избори имавме два концепти, едниот на ВМРО ДПМНЕ базиран на дела и едниот на СДСМ базиран на лаги и измами, рече директорот на Центарот за комуникации на владејачката партија ВМРО ДПМНЕ Илија ...

ОБНОВЕНО: ВМРО-ДПМНЕ со сигурна победа во повеќе општини

Сител - 24.03.2013

Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија, Дојран, Пехчево, Радовиш, Илинден, Росоман, Петровец, Кратово и Демир Капија се општините во кои ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во однос на изборот на ...

Партиите во очекување на општина повеќе

Алфа - 24.03.2013

Граѓаните го кажаа своето, а што избрале-ќе се знае во следните неколку часа. Гласањето заврши точно во 19, по што ќе се отпечатат гласачките кутии и ќе почне броењето на ливчињата.

Во ВМРО-ДПМНЕ очекуваат победа

Макфакс - 24.03.2013

Од владејачката ВМРО-ДПМНЕ на првата прес-конференција по завршувањето на гласањето во неделата порачаа дека очекуваат победа на локалните избори поради, како што велат, делата и кампањата.

Димовски: Очекуваме победа!

Курир - 24.03.2013

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на прес конференција од штабот им честита на граѓаните за фер и демократската атмосфера на изборите.

Димовски: Очекуваме победа на локалните избори

+инфо - 24.03.2013

Очекуваме победа базирана на делата што сме ги направиле во минатите години, изјави првиот човек на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, веднаш по затворањето на гласачките места.

ФОТО: Автомобили со знамиња на ВМРО-ДПМНЕ кружат низ Скопје

Press24 - 24.03.2013

На улицата „Антон Панов“, поранешна „Огњан Прица“ кружеше колона од десетина автомобили од кои се вееја знамиња на ВМРО-ДПМНЕ, објавува Нова Македонија.

ВМРО ДПМНЕ во предност, според првичните информации

Нетпрес - 24.03.2013

Според првичните информации од Државната изборна комисија владејачката партија ВМРО ДПМНЕ води во општините за кои до 20,25 часот се пристигнати.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица и Вевчани

Курир - 24.03.2013

Илија Димовски од изборниот штаб на ВМРО информираше за неколку општини во кои победува ВМРО-ДПМНЕ и каде врз основа на тенденциите што досега се стигнати до Изборниот штаб води владејачката партија ...

ВМРО-ДПМНЕ води во Битола

Курир - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, изјави на кратката прес-конференција Илија Димовски, Директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Победа во првиот круг во Вевчани, Македонска Каменица, Дојран и Демир Капија

Нетпрес - 24.03.2013

Победа во првиот круг од локалните избори во Вевчани, Македонска Каменица, Дојран и Демир Капија прогласи ВМРО ДПМНЕ откако според нив од досегашното пребројување на гласовите евидентирана е голема ...

ВМРО прогласи убедлива победа во четири општини

+инфо - 24.03.2013

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција ги соопшти првичните резултатите во некои општини, сè уште неофицијални, бидејќи, како што кажа Илија Димовски, првиот човек на Центарот за ...

ФОТО: Почна славењето на ВМРО-ДПМНЕ низ Скопје

Курир - 24.03.2013

По пресот на Гордан Георгиев, во СДСМ е мирно и тивко, а на улица Антон Панов, поранешна Огњан Прица поминаа колона од десетина коли кои со знамиња на ВМРО-ДПМНЕ.

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Р.С.Европа - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

Победи на ВМРО-ДПМНЕ во Македонска Каменица, Вевчани, Дојран и Демир Капија

Кирилица - 24.03.2013

Владејачката коалција предводена од ВМРО ДПМНЕ прогласи победа уште во првиот круг на локалните избори во Македонска Каменица, Вевчани, Дојран и Демир Капија, вечерва на официјалната прес-конфренција.

Ова се општините во кои ВМРО - ДПМНЕ имаат сигурна победа

Сител - 24.03.2013

Ова се резултатите штотуку објавени од прес центарот на ВМРО - ДПМНЕ. Имено сигурна победа на кандидатите за градоначалнци на ВМРО - ДПМНЕ има во Демир Капија, Дојран, Илинден, Петровец, Дојран, ...

Димовски: Прогласуваме победа во Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран

Капитал - 24.03.2013

Во Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран прогласуваме победа. Ова го изјави директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Кратово прва општина во која ВМРО - ДПМНЕ издвојува сигурна победа

Сител - 24.03.2013

Во првиот прес од Централниот штаб на ВМРО - ДПМНЕ сигурна и прва официјална победа најавена од страна на ВМРО - ДПМНЕ е на кандидатот за градоначалникот Мите Андоновски во општина ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласува победа во пет општини

Курир - 24.03.2013

Според последните информации на Избирачкиот штаб на ВМРО – ДПМНЕ, владејачката коалиција досега бележи водство во вкупно пет општини.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Вевчани, Дојран, Демир Капија и Македонска Каменица

Макфакс - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ, според досега обработените резултати, води во Битола, Македонска Каменица, Вевчани, Росоман, Петровец, Илинден, Демир Капија и Дојран.

Ѓорѓиевски води во Куманово

Нетпрес - 24.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Куманово од владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Ѓорѓиевски има предност во однос на неговиот противкандидат од СДСМ, Зоран Дамјановски.

Димовски: Во Струмица изедначена битка, во Гази Баба предност од 10.000 гласови

Нетпрес - 24.03.2013

Во Струмица имаме изедначена битка меѓу кандидатот на СДСМ Зоран Заев и кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Васил Пишев, вели Илија Димовски, директор на Центарот за комункации на ВМРО ДПМНЕ.

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Алфа - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

А1 On - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Струга и Кичево

Курир - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Вевчани, Дојран, Демир Капија и Македонска Каменица

Кајгана - 24.03.2013

Според досега обработените резултати, ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, Македонска Каменица, Вевчани, Росоман, Петровец, Илинден, Демир Капија и Дојран.

ВМРО-ДПМНЕ убедливо води во 13 општини

Press24 - 24.03.2013

Според најновите неофицијални информации, ВМРО-ДПМНЕ води во Штип, Пробиштип, Делчево и Градско. Засега, владејачката ВМРО-ДПМНЕ очекува убедлива победа и во Битола, Радовиш, Пехчево, Росоман, ...

ВМРО ДПМНЕ почна да слави, еве каде е во предност

Економски - 24.03.2013

Резултите со кои располага ВМРО ДПМНЕ се сериозно оптимистички, рече пред малку на прес конференцијата во Изборниот штаб, Илија Димовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица е изедначено

А1 On - 24.03.2013

Според изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, резултатите се изедначени во Струмица, од преброени 27 000 гласачи се води изедначена битка, Аеродром е 2 спрема 1, Бутел е 3 спрема 1.

Димовски: СДСМ погрешно информира - во Струмица постои изедначена битка

Капитал - 24.03.2013

СДСМ погрешно ја информира јавноста. Во Струмица се води изедначена битка. Ова го соопшти директорот на Центарот за коминикации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Сител - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица изедначено, во Охрид водиме

Макфакс - 24.03.2013

Директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски информираше дека во Струмица се води изедначена битка, додека во Охрид ВМРО-ДПМНЕ е воз значителна предност.

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ води во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода и во Охрид

+инфо - 24.03.2013

Во Струмица од 27.000 обработени гласови, се води мртва трка меѓу кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев и на СДСМ, Зоран Заев, изјави на последната прес-коференција претседателот на Центарот за ...

Димовски: Победуваме во Аеродром, Бутел, К. Вода, Гази Баба, Росоман, Крушево...

Курир - 24.03.2013

Илија Димовски на прес конференција соопшти информации за водство на владејачката коалиција во повеќе поголеми општини. Како што рече, ВМРО-ДПМНЕ има спротивни податоци од она што СДСМ го објави.

ВМРО-ДПМНЕ убедливо води во Аеродром, Бутел и Охрид - во Струмица е изедначена битката

Press24 - 24.03.2013

Според информациите кои на последната прес-конференција ги обелодени Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, Коалицијата „За подобра Македонија“, во Струмица е изедначена битката меѓу Зоран Заев и Васил Пишев.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓиевски го освојува Куманово

Press24 - 24.03.2013

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Ѓорѓиевски, води на локалните избори, пренесе ...

Најновите информации потврдуваат - ВМРО-ДПМНЕ води во неколку клучни општини

Press24 - 24.03.2013

И според најновите информации, владејачката ВМРО-ДПМНЕ води во неколку клучни општини. Владејачката ВМРО-ДПМНЕ засега убедливо води во Маврово Ростуше, Кочани, Штип, Демир Хисар, Кисела Вода, Бутел, ...

Димовски: Во Струмица не победија СДСМ

Нова ТВ - 24.03.2013

„За Струмица имаме спротивни податоци од тие што соопштуваат СДСМ, според нашите информации се води изедначена битка, а не победиле СДСМ, како што известуваат тие“, рече Илија Димовски на последната ...

ДИК: Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ водат во Кичево и Струга

Капитал - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица изедначено, во Охрид водиме

Кајгана - 24.03.2013

Директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски информираше дека во Струмица се води изедначена битка, додека во Охрид ВМРО-ДПМНЕ е воз значителна предност.

Јакимовски во предност пред Куновска

Кирилица - 24.03.2013

Според првичните информации од ДИК, по обработени податоци во едно избирачко место, Стевчо Јакимовски освои 53 отсто од гласовите во Карпош, следува кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска, со ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Каменица, Вевчани, Дојран..., СДСМ води во Берово, Струмица, Куманово...

МКД - 24.03.2013

Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран се општините во кои ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа уште во првиот круг на локалните избори.

Заедничките кандидати на ВМРО и СДСМ водат во Кичево и во Струга

+инфо - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

Нетпрес: ВМРО-ДПМНЕ води во Куманово!

Курир - 24.03.2013

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Ѓорѓиевски, води на локалните избори, пренесе ...

Телма: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ загубија во Кичево

+инфо - 24.03.2013

Заедничкиот кандидат за градоначалник на Кичево, од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, најверојатно ги изгуби изборите – објави Телма.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ се ближи кон победа во Битола во првиот круг

Макфакс - 24.03.2013

Според неофицијалните податоци од општинскиот изборен штаб на владејачката ВМРО-ДПМНЕ во Битола, нивниот кандидат засега има предност од повеќе од 15 отсто пред ривалот од СДСМ, од каде засега нема ...

ВМРО ДПМНЕ води со поголема предност од очекувањата

Економски - 24.03.2013

ВМРО ДПМНЕ победува во многу повеќе општини и со многу подобри резултати од очекувањата, рече Илија Димовски на прес конференцијата која заврши предмалку.

ВМРО-ДПМНЕ: Победа во поголем дел од општините

Нова ТВ - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција излезе со информација дека победува во најголем дел од општините во Македонија и тоа со поголема разлика од она што го очекувавме, рече директорот на Центарот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица е се уште нерешено

Кирилица - 24.03.2013

Според ВМРО-ДПМНЕ, од 27.000 пребројани гласови во Струмица нема толку голема предност, кандидатот за градоначалник на СДСМ пред нивниот кандидат Васил Пишев.

Димовски: Победуваме со поголема разлика од она што го очекувавме

Курир - 24.03.2013

Илија Димовски на прес конференција од изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ нагласи дека владејачката коалиција победува во најголем дел од општините.

ДУИ објави победа во Кичево

А1 On - 24.03.2013

Заедничкиот кандидат за градоначалник на Кичево, од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, најверојатно ги изгуби изборите. Славеничката атмосфера која владеела пред заедничкиот штаб на СДСм и ВМРО-ДПМНЕ спласнала, а ...

Димовски:ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број општини со убедлив резултат

Макфакс - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија, а разликата е поголема од она што го очекувавме, изјави вечерва Илија Димовски, директор на Центарот за комуникации на ...

Димовски: Победуваме во најголем број општини

Капитал - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините, а победуваме и во повеќе општини и со поголема разлика отколку што беше очекувано.

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во најголем број општини

Алфа - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на ...

ВМРО ДПМНЕ со предност во повеќе од 25 општини

Нетпрес - 24.03.2013

Кандидатите на ВМРО ДПМНЕ според досега обработените гласови имаат предност во однос на противкандидати во повеќе од 25 општини низ земјава.

ВМРО-ДПМНЕ победува појако од очекуваното - партијата води во речиси сите општини

Press24 - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите општини, велат од партијата ВМРО -ДПМНЕ победуваат повеќе и појако од очекуваното. Засега е познато дека ВМРО-ДПМНЕ води и во Ресен, Гевгелија и Куманово, додека во ...

Димовски: Победуваме во поголем број општини отколку што очекувавме

+инфо - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините, дури и со поголема разлика од очекуваната, изјави директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Победуваме во Прилеп, Штип, Виница, Битола, Паланка, Радовиш...

Курир - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО- ДПМНЕ победува и во повеќе општини и со поголема разлика од она што го очекувавме.

ДИК: Стрезоски 48 проценти, Бузлевски 21 процент

Кирилица - 24.03.2013

Во Виница кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Дончев има предност пред кандидатот на СДСМ Воинов ДИК (според обработени 30 % од гласовите) Во Битола кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Владимир Талевски има освоено 50,27% ...

ВМРО-ДПМНЕ води и во Струмица

Press24 - 24.03.2013

Според најновите неофицијални информации, ВМРО-ДПМНЕ води и во општина Струмица. Засега, обработени се над 50% од гласовите во општина Струмица и досегашните резултати покажуваат дека Васил Пишев, ...

46% од пребројаните гласови им припаднаа на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 24.03.2013

Според последните информации од штабот на ВМРО-ДПМНЕ информираат дека досега се обработени 50% од гласовите. Од владејачката партија засега информираат дека 46 % од вкупниот број на преработени ...

И според ВМРО-ДПМНЕ Жерновски води во Центар

+инфо - 24.03.2013

Според партиски пресметки од ВМРО-ДПМНЕ, во Општина Центар со 700 гласа води кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски, од 80 отсто обработени гласови.

ВМРО-ДПМНЕ- СДСМ 45% : 28% од вкупните гласачи

МКД - 24.03.2013

Според партиски извори, од досега обработените 633.130 гласови, според гласовите за листите на градоначалници ВМРО-ДПМНЕ освои 48 отсто од гласачите (290 илјади гласа), СДСМ 181 илјада гласа (28 ...

Сител: ВМРО ДПМНЕ доби 46 отсто од вкупниот број гласови

Курир - 24.03.2013

Според 50 отсто обработени податоци ВМРО-ДПМНЕ убедливо води пред СДСМ. Од вкупниот број на гласовите, односно од вкупно 516 658 гласови за градоначаници, 238 876 или 46, 2 проценти се за ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ 46 : СДСМ 29

Press24 - 24.03.2013

Според најновите официјални информации, досега се пребројани вкупно 633.130 гласови. Од вкупните 633.130 пребројани гласови, на ВМРО-ДПМНЕ им припаднаа 290.076 или 45.82 % од гласовите.

Жерновски со 700 гласа предност во Центар

Кирилица - 24.03.2013

Во Општина Центар со 700 гласа води кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски, од 80 отсто обработени гласови - објави ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ освоил 10.989, а ВМРО-ДПМНЕ 10.238 гласови.

ДИК: Победа во прв круг за ВМРО ДПМНЕ во најмалку 10 општини

Нетпрес - 24.03.2013

Кандидатите на ВМРО ДПМНЕ за градоначалници во околу 10 општини освоија победи во 10 општини низ Македонија. Според последните информации на Државната изборна комисија во општините каде има ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Алфа - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа и во Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид

Сител - 24.03.2013

Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид се новите поголеми општини во кои, според досега обработените податоци, убедливо водат кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа и во Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид

А1 On - 24.03.2013

Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид се новите поголеми општини во кои, според досега обработените податоци, убедливо водат кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ.

Изедначена битка во Струмица

Press24 - 24.03.2013

Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид се новите поголеми општини во кои, според досега обработените податоци, убедливо водат кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во најголем број општини

Р.С.Европа - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на Центарот за комуникации на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во најголем број општини

Сител - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на ...

Димовски: Водиме во Битола

Денешен - 24.03.2013

Пратеникот од ВМРО- ДПМНЕ Илија Димовски веќе прогласи победа во Вевчани и Македонска Каменица. Коалицијата за подобра Македонија води во Битола, Дојран, Росоман, Кратово, Илинден и ...

Симпатизери на ВМРО - ДПМНЕ слават по скопските улици

Вечер Прес - 24.03.2013

По пресот на Гордан Георгиев, во СДСМ е мирно и тивко, а на улица Антон Панов, поранешна Огњан Прица поминаа колона од десетина коли кои со знамиња на ВМРО-ДПМНЕ Со сирените од автомобилите ја ...

И според ВМРО-ДПМНЕ Жерновски води во Центар

Либертас - 24.03.2013

Според партиски пресметки од ВМРО-ДПМНЕ, во Општина Центар со 700 гласа води кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски, од 80 отсто обработени гласови.

Димовски: Очекуваме победа на локалните избори

Sky - 24.03.2013

Директорот на Центарот за комуникации со јавноста на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, на прес-конференција по изборниот молк, им честита на граѓаните за, според него, фер атмосферата на овие избори.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Битола, Прилеп и Охрид

Бриф - 24.03.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во скоро сите општини на денешните локални избори. -Победуваме во најголем дел од општините и со поголема разлика отколку што очекувавме.

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ победува и во повеќе општини, и со поголема разлика од очекуваното

Либертас - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем дел од општините во Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува и во повеќе општини, и со поголема разлика од она што го очекувавме, рече директорот на Центарот за комуникации на ...

ВМРО ДПМНЕ: Прогласи победа во следниве општини

МК News - 24.03.2013

Победа прогласи во поголемиот дел од општините – еве во кои општини нивните кандидати водат според центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ Аеродром Бутел – огромна разлика Радовиш Штип Виница Кисела ...

Какви се првичните неофицијални резултати од Државната Изборна Комисија?

Точка - 24.03.2013

Според првичните информации од Државната изборна комисија владејачката партија ВМРО ДПМНЕ води во општините за кои до 20,25 часот се пристигнати.

ВМРО-ДПМНЕ очекува победа

Вечер Прес - 24.03.2013

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на прес конференција од штабот им честита на граѓаните за фер и демократската атмосфера на изборите. - Денес се одржани фер и демократски избори.

Димовски: ВМРО-ДМПНЕ очекува реална победа

Република - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални избори очекува реална победа. На изборите беа понудени два концепта – едниот на ВМРО-ДПМНЕ, кој се базираше на труд и дела, и другиот на СДСМ, кој се базираше на празни ...

Димовски: Речиси изедначени сме во Струмица

Денешен - 24.03.2013

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека резултатите во Струмица се речиси изедначени, додека Коалицијата за подобра Македонија убедливо води во скопските општини Аеродром, Гази Баба и Кисела Вода ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека води во скопските општини и Охрид, во Струмица изедначено

Бриф - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека води во скоро сите скопски општини, Охрид, а во Струмица било изедначено. -Во Струмица од обработени 27000 гласачи се води изедначена битка.

ВМРО-ДПМНЕ води во најголем број на општини

Денешен - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на ...

Димовски: Очекуваме да победиме

Денешен - 24.03.2013

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на прес конференција од штабот им честита на граѓаните за фер и демократската атмосфера на изборите.

ВМРО-ДПМНЕ со сигурна победа во повеќе општини

Вечер Прес - 24.03.2013

Битола, Градско, Охрид, Прилеп, Македонска Каменица, Росоман, Вевчани, Демир Капија, Крива Паланка, Кратово, Радовиш, Крушево, Кривогаштани, Ново Село - Струмичко, Василево, Пехчево, Штип и Дојран се ...

ВМРО-ДПМНЕ објавува водство во повеќе општини, и изедначена борба во Струмица

Либертас - 24.03.2013

Според информациите на ВМРО-ДПМНЕ, кои ги соопшти директорот на Центарот за комуникации, Илија Димовски, партијата тврди дека наспроти информациите за убедлива победа на Зоран Заев во Струмица, од 27 ...

Заедничките кандидати со предност во Кичево и Струга

Локално - 24.03.2013

Заедничките кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево и Струга водат пред своите опоненти за градоначалничкото место, покажуваат првичните информации од Државната изборна комисија за обработен мал ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица и Вевчани, тврдат дека водат и во Битола

Бриф - 24.03.2013

Коалицијата за подобра Македонија прогласи победа во Македонска Каменица и Вевчани. Според портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, владејачката коалиција води и во Битола и неколку други општини.

ВМРО ДПМНЕ: Го добиваме Oхрид

МК News - 24.03.2013

Според центарот на ВМРО ДПМНЕ според првичните резултати на досега обработените податоци ВМРО ДПМНЕ вели добиваат сериозно оптимистички информации за тоа како минале нивните кандидати.

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, Валандово, Велес, Виница и во Ресен

Република - 24.03.2013

Резултати на ДИК според обработени 30 проценти од гласовите: Во Битола кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Талевски има освоено 50,27 проценти, а кандидатот на СДСМ Менде Диневски 37 проценти.

ВМРО-ДПМНЕ со водство во неколку поголеми општини

Локално - 24.03.2013

Аеродром, Бутел, Гази Баба, Кисела Вода и Охрид се новите поголеми општини во кои, според досега обработените податоци, убедливо водат кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ води во поголем дел од општините во Македонија

Sky - 24.03.2013

Директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски предмалку на прес-конференција соопшти дека коалицијата предводена од ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица и Вевчани, најави водство во други општини

Либертас - 24.03.2013

Како што информираа од ВМРО-ДПМНЕ, според првичните неофицијални резултати Македонска Каменица и Вевчани се првите места каде партијата прогласува победа.

ВМРО-ДПМНЕ објави победа во најголем број општини

Локално - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините во Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ победува во повеќе општини и со поголема разлика отколку што очекувавме, изјави Илија Димовски, директор на ...

ВМРО ДПМНЕ во Охрид, Прилеп, Битола, Штип, СДСМ во Струмица, Велес, Центар, Јакимовски во Карпош!

Фактор - 24.03.2013

Според досега пристигнатите резултати во изборните штабови на двете партии може да се заклучи следната слика за поголемите општини во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Неочекувано висока предност и мртва трка за Центар

Вечер Прес - 24.03.2013

- ВМРО-ДПМНЕ победува во најголем број од општините и тоа со поголема разлика од она што го очекувавме, изјави директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Првичните резултати на ДИК

Вечер Прес - 24.03.2013

МОМЕНТАЛНИ ПОДАТОЦИ ПО ОПШТИНИ: ОХРИД ВМРО-ДПМНЕ 59,62 % СДСМ 40 % ПЛАСНИЦА ДПТМ 70 % ДУИ 30% ПРИЛЕП ВМРО ДПМНЕ 67% СДСМ 31% РАДОВИШ ВМРО 58% СДСМ 41% РЕСЕН ВМРО 52% СДСМ 17% НЕЗАВИСНИОТ КАНДИДАТ ...

Неофицијални податоци за водство на ВМРО и СДСМ

Локално - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, Градско, Охрид, Прилеп, Македонска Каменица, Росоман, Вевчани, Демир Капија,Крива Паланка, Кратово, Радовиш, Штип и Дојран, додека пак опозициската СДСМ води во Струмица, ...

Најнови резултати од ДИК

МК News - 24.03.2013

Првичните резултати на ДИК Коце Трајановски 33%, Јани Макрадули 17,8% од обработени 55% од гласовите. Еве ги и другите резултати.

Аналитички центар на ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ 45,82%, СДСМ 28,8%

Република - 24.03.2013

Според аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ , од обработени 633.130 гласови, кандидатите на коалицијата „За подобра Македонија“, предворена од ВМРО-ДПМНЕ, освоиле 290.076 гласови или 45,82 проценти од ...

ДИК последно инфо за резултатите – според нив во Кичево се уште води македонскиот кандидат

МК News - 24.03.2013

Според Државната Изборна комисија ова се првичните информации според досега обработените податоци. според ДИК во Кичево се уште велат дека води кандидатот на ВМРО ДПМНЕ И СДСМ според ДИК од ...

Жерновски води со 700 гласа пред Тодоровиќ

Република - 24.03.2013

Според партиски пресметки од ВМРО-ДПМНЕ, во општина Центар со 700 гласа води кандидатот на опозицијата, Андреј Жерновски, од 80 проценти обработени гласови.

ВМРО-ДПМНЕ со првите резултати за градоначалнички места

Локално - 24.03.2013

Македонска Каменица и Вевчани се првите општина во кој пргласуваме победа, рече Илија Димовски од ВМРО - ДПМНЕ. Битола за 5.600 гласови „За“ ВМРО-ДПМНЕ наспроти 3.700 за другите партии, со што ВМРО- ...

ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Вечер Прес - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата За подобра Македонијаа предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица, Вевчани, Дојран и во Демир Капија

Република - 24.03.2013

Владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва на официјалната прес-конференција прогласи победа уште во првиот круг на локалните избори во Македонска Каменица, Вевчани, Дојран и во Демир ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран

Вечер Прес - 24.03.2013

Македонска Каменица, Вевчани, Демир Капија и Дојран се општините во кои ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во однос на изборот на градоначалници уште во првиот круг на локалните избори што се одржаа денеска.

Каде води ВМРО-ДМПНЕ, а каде СДСМ? (НЕОФИЦИЈАЛНО)

Вечер Прес - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ води во Битола, Градско, Охрид, Прилеп, Македонска Каменица, Росоман, Вевчани, Демир Капија,Крива Паланка, Кратово, Радовиш, Штип и Дојран, додека пак опозициската СДСМ води во Струмица, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Струмица е изедначено

Република - 24.03.2013

Спротивно на она што го објави СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Зоран Заев, кандидатот за градоначалник на СДСМ, нема толку голема предност пред нивниот кандидат Васил Пишев.

Андреј Петров со само 3,7 проценти од гласовите

Република - 24.03.2013

Андреј Петров има освоено само 3,7 проценти од гласовите во Карпош, наспроти 53 проценти освоени гласови на Стевче Јакимовски и 43 проценти за кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Јагнула Куновска.

ВМРО-ДПМНЕ води во Куманово

Република - 24.03.2013

Зоран Ѓорѓиевски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ има предност во однос на неговиот противкандидат од СДСМ, Зоран Дамјановски – објави Нетпрес.

Најнови резултати од ДИК

Бриф - 24.03.2013

СКОПЈЕ ВМРО ДПМНЕ 33% СДСМ 17,08% ОХРИД ВМРО-ДПМНЕ 61,82 % СДСМ 35,98 % ПЛАСНИЦА ДПТМ 42,57 % ДУИ 57,43% ПРИЛЕП ВМРО ДПМНЕ 63,87% СДСМ 35,53% РАДОВИШ ВМРО 70,43% СДСМ 28,78% РЕСЕН ВМРО 51,72% СДСМ ...

Телма: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ загубија во Кичево

Либертас - 24.03.2013

аедничкиот кандидат за градоначалник на Кичево, од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, најверојатно ги изгуби изборите – објави Телма.

Жерновски води со 700 гласа пред Тодоровиќ

Вечер Прес - 24.03.2013

Според партиски пресметки на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар со 700 гласа води кандидатот на опозицијата Андреј Жерновски од 80% обработени гласови.

ДИК: Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ водат во повеќе општини

Локално - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ води во повеќе општини, СДСМ во Струмица

Н.Македонија - 24.03.2013

Кандидатите за градоначалници на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ се во водство во Свети Николе, според 60 проценти од гласовите, во Старо Нагоричане, според 30 отсто од ...

ФОТОВЕСТ: Коли со знамиња на ВМРО-ДПМНЕ низ Скопје

Н.Македонија - 24.03.2013

По пресот на Гордан Георгиев, во СДСМ е мирно и тивко, а на улица Антон Панов, поранешна Огњан Прица поминаа колона од десетина коли кои со знамиња на ВМРО-ДПМНЕ Со сирените од автомобилите ја ...

Димовски: Во Струмица се води тесна борба

Н.Македонија - 24.03.2013

По преброените 27.000 гласачки ливчиња во Струмица се води тесна битка за освојувањето на градоначалничкото место меѓу кандидатите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Васил Пишев, соопшти Илија ...

ВМРО-ДПМНЕ очекува реална победа

Н.Македонија - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ на овие локални избори очекува реална победа. На овие избори беа понудени два концепта: едниот на ВМРО-ДПМНЕ кој се базираше на труд и дела и другиот на СДСМ кој се базираше на празни ...

Димовски најави поголема победа од очекувањата

Н.Македонија - 24.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ освојува победа поголема од очекуваната и по бројот на општини и по бројот на градови, изјави Илија Димовски, шеф на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, со која веќе ја најави и победата на ...

Груевски: ВМРО исполнува, СДСМ само ветува

Дневник - 23.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Бурен завршеток на кампањата

Утрински - 22.03.2013

Неколкуте искршени штабови, обвинувањата за изборни манипулации и аферите што се извадија ... го зачинија и засилија предизборното темпо Вечерва на полноќ ќе се спушти изборната завеса, по што ...

ВМРО-ДПМНЕ за сработеното, СДСМ за предвремени избори

Дневник - 22.03.2013

Печатени политички програми, отчетност за сработеното, делата како носечки концепт на кампањата, едноставни плакати со ликот на кандидатот за градоначалник, Владата како гарант за спроведувањето на ...

Груевски: СДСМ само ветува, ВМРО-ДПМНЕ исполнува

Курир - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполува, СДСМ само ветува

А1 On - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполува, СДСМ само ветува

Сител - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполнува, СДСМ само ветува

Алфа - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Груевски: СДСМ само ветува, ВМРО ДПМНЕ исполнува

Нетпрес - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

ГАЛЕРИЈА СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги поткупува гласачите со брашно, масло и со пари

+инфо - 22.03.2013

„Сојузот за иднината“ денеска обелодени нови сомневања поткрепени со фотографии за изборни злоупотреби, манипулации и прекршувања на законите за време на изборниот процес во неколку општини низ ...

Партиите повторно многу трошат, малку пријавуваат!?

Капитал - 22.03.2013

Партиите и за оваа изборна кампања продолжуваат со сувопарни извештаи во кои наведуваат најчесто една сума која секогаш е собрана од донации на симпатизерите.

Груевски: Тие ветуваат, ниe исполнуваме

Денешен - 22.03.2013

Има една работа со која можеме да се согласиме со Бранко Црвенковски, а тоа е дека имаме два концепта. Од една страна имаме концепт кој кога ја има власта тогаш таа е во ред, а кога не прави хаос, ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполнува, СДСМ само ветува

Либертас - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

Сојузот за иднината открива нови изборни злоупотреби: „ДПМНЕ поткупува гласачи со брашно“

Sky - 22.03.2013

Сојузот за иднината обелодени нови информации кои биле доставени до штабовите на Сојузот за иднината според кои постојат основани сомневања за различни изборни злоупотреби, манипулации и прекршувања ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги уценува Ромите од Делчево дека ќе останат без социјалната помош ако не гласаат за нив

Бриф - 22.03.2013

Власта им се заканува на Ромите од Делчево дека ќе ја изгубат социјалната помош ако во недела не гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, тврди опозициската СДСМ.

Груевски: СДСМ ветува, ВМРО ДПМНЕ исполнува

Република - 22.03.2013

- СДСМ само ветува, а ВМРО ДМПНЕ исполнува – изјави Никола Груевски, претседателот на ВМРО ДМПНЕ и премиер на Република Македонија за на завршниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ во ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ исполнува, СДСМ само ветува

Н.Македонија - 22.03.2013

Имаме сосема различни и дијаметрално спротивни концепти со СДСМ. Од едната страна имаме концепт кој кога ја нема довербата на граѓаните сака да бојкотира избори и прави штета и хаос во државата само ...

ВИДЕО „Сојуз за иднината“-Битола: До кога министрите ќе ја водат кампањата на ВМРО-ДПМНЕ?

+инфо - 21.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ си ја истурка скапата и валкана кампања со сесрдна помош на министрите, а секој ден има закани и притисоци врз вработени во јавни претпријатија и установи, обвини штабот од Битола на ...

Лазаровски: Во Карпош немаме потреба од заткулисни игри

Курир - 21.03.2013

Носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Сашо Лазаровски, демантира дека меѓу владејачката партија и еден од противничките кандидати постои каков било договор за локалните избори.

Лазаровски: ВМРО-ДПМНЕ во Карпош има свој кандидат, нема друг договор

Макфакс - 21.03.2013

Нема никаков договор меѓу ВМРО-ДПМНЕ и еден од кандидатите за градоначалници на Општина Карпош за негова наводна поддршка, изјави носителот на Советничката листа за Општина Карпош од ВМРО-ДПМНЕ Сашо ...

(ВИДЕО) СДСМ-Битола: Срамот е на страната на ДПМНЕ

А1 On - 21.03.2013

После митингот на Сојузот за иднината во Битола, кај ВМРО – ДПМНЕ се чувствува уште поголема нервоза и паника. Гледам чудна реакција – пратеничката на ДПМНЕ Лилјана Кузмановска – зборува за срам.

Лазаровски: Во Карпош немаме потреба од заткулисни игри

Денешен - 21.03.2013

Носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Карпош, Сашо Лазаровски, демантира дека меѓу владејачката партија и еден од противничките кандидати постои каков било договор за локалните избори.

Приходите на земја, расходите до небо

Утрински - 20.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ досега во изборната кампања потрошила 724.000 евра, додека СДСМ - 200.000 евра Изборната кампања полека финишира, а јавноста засега ги има на увид средствата кои партиите ги потрошиле во ...

Со „лајк“ и со „тупаница“ по гласови

Утрински - 20.03.2013

СДСМ го користи симболот на српското движење што го урна Слободан Милошевиќ, ВМРО-ДПМНЕ ги следи модерните трендови Ракавица во облик на популарниот „Фејсбук“ знак „лајк“ добија неколкуте илјади ...

Зошто да гласате против ВМРО-ДПМНЕ?

А1 On - 20.03.2013

По 7-годишно владеење време е на ВМРО-ДПМНЕ да му се каже НЕ. По 7 години верност народот треба да му ја откаже љубовта на Лидерот кој направи премногу грешки.

ФОТО: Кумановскиот плоштад претесен за поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 20.03.2013

Градскиот плоштад во Куманово вечерва е премал за да ги собере сите граѓани кои дојдоа да присуствуваат на митингот на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски: Гласајте за градоначалниците и за советниците на ВМРО-ДПМНЕ за Скопје и Центар

+инфо - 20.03.2013

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од граѓаните на Центар побара поддршка на претстојните локални избори за кандидатите за градоначалници на Скопје и на Центар, Коце Трајановски и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се фатени на дело и бадијала се мачат со несмасни реакции да избегаат од одговорност

Либертас - 20.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението од СДСМ – реакција на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО – ДПМНЕ се фатени на дело и бадијала се мачат со несмасни реакции да избегаат од сопствената одговорност.

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

Утрински - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Партиите ги пријавија потрошените средства за кампања

Дневник - 19.03.2013

Партиите ги дадоа отчетите за финансирањето на првата половина на кампањата за локалните избори на 24 март. Во извештајот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, која досега потрошила 724.000 евра за кампањата, ...

Партијата на Фијат Цановски оди на избори со донација од 1.000 денари

Дневник - 19.03.2013

Својата обврска кон Државната изборна комисија, Државната атникорупциска комисија и кон Државниот завод за ревизија досега ја исполниле само 36 учесници на изборите, односно околу една третина од 121 ...

ВМРО-ДПМНЕ ние сме сериозна партија која не игра игри

Канал5 - 19.03.2013

Нашата партија не игра игри, ние сме сериозни,искрени и така говориме. Доказ за тоа се нашите листи на кандидати за советници и градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери.

ФОТО: Центарот на Скопје претесен за симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 19.03.2013

Пред централниот митинг на владејачката партија во Центар според фотографиите може да се забележи дека центарот на Скопје е претесен да ги собере сите.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

Press24 - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

Кирилица - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Мнозинството граѓани веруваат во победа на ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 19.03.2013

Според истражувањето на МЦМС и Институтот за демократија (ИДСЦ) мнозинството граѓани веруваат дека на локалните избори кои ќе се одржат в недела победа ќе извојува владејачката партија ВМРО ДПМНЕ, ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ конечно признаа дека промена на фасадите е неопходна

Нетпрес - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении. СДСМ се освестија дека секој објект има потреба од промена на фасади и од естетси, но и од економски аспект ...

ВМРО-ДПМНЕ: Денешната изјава на Андреј Петров е крајно лицемерна

Макфакс - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на кандидатот за градоначалник на Општина Карпош од СДСМ, Андреј Петров.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ призна дека фасадите треба да се обноват

+инфо - 19.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ смета дека денешната изјава на Андреј Петров е крајно лицемерна и дека СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ има двојни стандарди кон граѓаните

А1 On - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

АЛАРМ 3: Која ја плаќа изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ?

А1 On - 19.03.2013

Според Аларм 3 ВМРО-ДПМНЕ за промоција на своите кандидати во првиот круг на локалните избори дневно потрошила 25.281 евра за платена политичка програма во 4 печатени и 3 електронски медиуми.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ фатени на дело, ќе ги стигне казната на 24 март

+инфо - 19.03.2013

По обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ се затскрива измислувајќи афери, главната опозициска партија вечерва реагираше дека владечката партија за бадијала се обидува да се „извади“ со несмасни ...

Груевски: Градоначалникот неможе да ги оствари проектите без поддршката во Советот

Курир - 19.03.2013

Да дадеме поддршка за Билјана Беличанец Алексиќ и за кандидатите и за советници на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, кои ќе бидат партнери на идниот градоначалник.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ има осмислена програма, не работиме од денес за утре

Република - 19.03.2013

Работењето од денес за утре заврши со заминувањето на СДСМ, оцени синоќа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на митингот на коалицијата „За подобра Македонија“ во Берово.

Изборни лаги или вистини- а кој тогаш плаќа?

Локално - 19.03.2013

ВО кампањите се трошат пари и тоа големи пари. Токму заради тоа законодавецот предвидел да се покаже која партија колку и чии пари троши.И тоа сега на среде кампања и потоа на крајот.Својата обврска ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема свои идеи и ја копира програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 19.03.2013

СДСМ конечно признаваат дека фасадите на зградите треба да се променат по неколку децении, а тоа уште еден од низата докази дека немаат свои идеи и ја копираат програмата на ВМРО-ДПМНЕ.

Анкета „Прогрес“: Макрадули пред Трајановски во Скопје, опозицијата секаде води

Скопје инфо - 19.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Јани Макрадули е во блага предност пред противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Коце Трајановски, а кандидатите за градоначалници и советничките листи на ...

ВМРО-ДПМНЕ за кампања досега потрошиле 730.000 евра

24 Вести - 18.03.2013

Партиите ги дадоа отчетите за финансирањето првата половина на кампањата... И за овие избори убедливо најмногу за реклама и пропаганда троши ВМРО-ДПМНЕ.

Изборни злоупотеби во Пеxчево, ВМРО-ДПМНЕ негира

24 Вести - 18.03.2013

Социјал-демократите од Пехчево, ги обвинија општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за градоначалник од редовите на оваа партија Игор Поповски за низа прекршувања на изборниот процес.

Комисијата се' уште само на хартија

Утрински - 18.03.2013

Во ВМРО-ДПМНЕ и во СДСМ се песимисти дека брзо ќе дојдат до решение за претседател на Комисијата за 24 декември Во ВМРО-ДПМНЕ и во СДСМ владее молк за предлозите на двете партии за претседател на ...

Министрите главни во изборната кампања

Утрински - 18.03.2013

Шефовите на министерствата промовираат кандидати за локалните избори во текот на работното време Се вклучија ли министрите и директорите на владините агенции активно во изборната кампања и им дадоа ...

Интервју - Без притисок ќе направев повеќе

Утрински - 18.03.2013

Александар Петрески, актуелен градоначалник од редовите на СДСМ. Кандидат за градоначалник на Охрид „Да се биде градоначалник на Охрид е голема чест, но и огромна одговорност, пред себе, пред ...

Кичево и Струга тест за коалицијата на „Илинденска“

Утрински - 18.03.2013

Како инстант-сојузништвото меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ на локално ниво ќе се одрази на комуникацијата меѓу партнерите во Владата СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ отворија викендов заеднички изборен штаб во Кичево, како ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прогрес е партиски институт на СДСМ

Макфакс - 18.03.2013

Партискиот институт на СДСМ, Прогрес, денеска излезе со резултати од анкета во која има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ откако наведениот институт ...

ВМРО потрошила 730.000 евра само за десет дена кампања

+инфо - 18.03.2013

За телевизиски и за радио спотови, за билборди и за митинзи во првите десет дена од кампањата, ВМРО-ДПМНЕ потрошила 730.000 евра, се забележува од отчетите на партиите за финансирањето на првата ...

Институт Димитрија Чуповски: Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ имаат огромна предност

Макфакс - 18.03.2013

Кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ водат во речиси сите општини, а во одредени општини уживаат и поддршка од над 50 отсто, што укажува на победа уште по првиот круг од Локалните избори, а ...

Донирале за ВМРО уште пред да почне кампањата

Нова ТВ - 18.03.2013

Учителки, студенти, претседатели на месни заедници, административци, директори на локални подружници на државните институции, автомеханичари, но и невработени членови на младината на партијата се дел ...

ВМРО - ДПМНЕ: Концептот на Петров е чиста копија од 3Д презентациите на ВМРО - ДПМНЕ

Press24 - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

ВМРО - ДПМНЕ:Концептот на Петров е чиста копија од 3Д презентациите на ВМРО - ДПМНЕ

Сител - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

„Прогрес“: Опозицијата води во повеќе градови, бројот на неопределени голем

А1 On - 18.03.2013

Анкетите покажуваат различни резултати за тоа кој добива а кој губи во одделни општини. Денеска излезе анкетата на Институтот за социјална демократија „Прогрес“ спроведена преку телефон од 13 до 17 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетата на „Прогрес“ го залажува членството на СДСМ

А1 On - 18.03.2013

Резултатите од анкетата на „партискиот институт на СДСМ“, „Прогрес“, има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако денеска Институтот објави анкета според која СДСМ е во ...

Анкета на „Прогрес“: Опозицијата води, голем е бројот на неопределени

+инфо - 18.03.2013

Кандидатите за градоначалници и советничките листи на здружената опозиција „Сојуз за иднината“ се во предност пред кандидатите на владеачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ, покажува анкетата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Петров ги копира 3Д проекциите од нас

+инфо - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ го обвини кандидатот за градоначалник за Општина Карпош од СДСМ, Андреј Петров, дека ги копирал презентациите од нив, откако тој денеска ја промовираше во 3Д проекција градинката што вети ...

ВМРО – ДПМНЕ: Концептот на Петров е чиста копија од 3D презентациите на ВМРО – ДПМНЕ

А1 On - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Концептот на Петров е копија на 3Д презентациите на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 18.03.2013

Добро ќе беше господинот Андреј Петров, навистина да понудеше некој нов концепт за презентирање, а не да ги копира презентациите од ВМРО-ДПМНЕ, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ упатена на изјавата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетата на „Прогрес“ го залажува членството на СДСМ

+инфо - 18.03.2013

Резултатите од анкетата на „партискиот институт на СДСМ“, „Прогрес“, има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако денеска Институтот објави анкета според која СДСМ е во ...

ВМРО-ДПМНЕ за анкетата на Прогрес: Вакво самозалажување досега не е видено

Курир - 18.03.2013

Партискиот институт на СДСМ, Прогрес, денеска излезе со резултати од анкета во која има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, стои во писмената реакција на ВМРО-ДПМНЕ на анкетата на Прогрес ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулираат со лажни измислени бројки

Макфакс - 18.03.2013

СДСМ калкулираат со лажни измислени бројки, со цел да создадат впечаток дека изборниот резултат не зависи од граѓаните, туку од нешто друго, реагира владејачката ВМРО-ДПМНЕ на претставките што ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулира со лажни измислени бројки

Сител - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ уверува дека после 10 јануари нема започнато постапки за вработување, а доколку има тие се во симболичен број и ќе стори се таквите да бидат поништени, се вели во писмената партиска ...

Анкета „Прогрес“: Макрадули пред Трајановски во Скопје, опозицијата секаде води

Макфакс - 18.03.2013

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Јани Макрадули е во блага предност пред противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Коце Трајановски, а кандидатите за градоначалници и советничките листи на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулира со лажни измислени бројки

А1 On - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ уверува дека после 10 јануари нема започнато постапки за вработување, а доколку има тие се во симболичен број и ќе стори се таквите да бидат поништени, се вели во писмената партиска ...

Испочитуван првиот рок за финансирањето на кампањата; За СДСМ рокот истекува утре

Алфа - 18.03.2013

Поголемиот дел од политичките партиите и независните кандидати поднесоа финансиски извештаи за првите десет дена од кампањата до надлежните институции.

ВМРО-ДПМНЕ потроши 730.000 евра само за десет дена кампања

А1 On - 18.03.2013

За телевизиски и за радио спотови, за билборди и за митинзи во првите десет дена од кампањата, ВМРО-ДПМНЕ потрошила 730.000 евра, се забележува од отчетите на партиите за финансирањето на првата ...

АНКЕТА: СДСМ ќе победи во Центар, Велес, Струмица, Битола, Прилеп, Куманово...

Sky - 18.03.2013

Институтот за социјална демократија “ПРОГРЕС“ направи истражување според кое „Сојузот за иднината“ води низ повеќето општини во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Во Македонија не е видено самозалажување какво што прави сдсмовскиот Прогрес

Либертас - 18.03.2013

Интегрален транскрипт од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ, реакција на анкетата на институтот Прогрес: Институтот Прогрес впрочем и на досегашните изборни циклуси правеа катастрофални промашувања за ...

ВМРО-ДПМНЕ на кампања досега потрошила 724 илјади евра!

Либертас - 18.03.2013

Од сите учесници на изборите, само опозициската СДСМ сеуште нема поднесено извештај за тоа колку потрошиле на досегашната кампања за локалните избори, најверојатно поради подоцнежното приклучување во ...

ВМРО-ДПМНЕ кампањата досега ја чини 730 илјади евра?!

Бриф - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ потрошила 730.000 евра за телевизиски и за радио спотови, за билборди и за митинзи во првите десет дена од кампањата јави „24 Вести“ , повикувајки се на отчетите за финансирањето во првата ...

Колку отиде на постери, пенкалца и митинзи – еве колку потрошиле партиите за избориве

МК News - 18.03.2013

Партиите ги дадоа отчетите за финансирањето на првата половина на кампањата за локалните избори на 24 март. Во извештајот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, која досега потрошила 724.000 евра за кампањата, ...

ДПМНЕ за 10 дена потроши 730.000 евра за изборната кампања

Sky - 18.03.2013

Првите 10 дена од кампањата, владеачката ВМРО-ДПМНЕ ја чинеа 730.000 евра кои ги потриши на телевизиски и радио спотови, митинзи и билборди- објави 24вести .

Битка за гласови, ВМРО-ДПМНЕ за реклами досега потроши 730 илјади евра!

Фактор - 18.03.2013

Во првите десет дена од кампањата само за реклами ВМРО-ДПМНЕ потрошила 730.000 евра. Овде спаѓаат сумите за телевизиски и радио спотови, за билборди и за митинзи стои во отчетите на партиите за ...

ВМРО-ДПМНЕ за кампања досега потрошиле 730.000 евра

Локално - 18.03.2013

Партиите ги дадоа отчетите за финансирањето првата половина на кампањата... И за овие избори убедливо најмногу за реклама и пропаганда троши ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Петров да понуди нов концепт за презентирање, а не да ги копира нашите 3Д презентации

Либертас - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ е првата политичка партија која во кампањата за овие локални избори презентираше видеа со 3Д визуелизација на проектите кои се испланирани во програмите за секоја општина, стои во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ калкулира со лажни измислени бројки

Либертас - 18.03.2013

ВМРО-ДПМНЕ уверува дека после 10 јануари нема започнато постапки за вработување, а доколку има тие се во симболичен број и ќе стори се таквите да бидат поништени, се вели во писмената партиска ...

Кој ги продаде фирмите во делчево

Канал 77 - 18.03.2013

Наташа Димитровска, портпаролка на ВМРО ДПМНЕ, ги обвини лидерите од опозицијата дека тие се виновни за приватизацијата на фирмите во Делчево и за иселувањето на младите и праша каде се 40-те милиони ...

Анкета на Прогрес: Сојузот за иднината води пред ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 18.03.2013

Советничките листи на опозицијата на локалните избори ќе освојат повеќе гласови од оние на ВМРО-ДПМНЕ во скоро сите општини , покажува истражувањето кое денес го објави институтот „Прогрес“.

ВМРО-ДПМНЕ на кампања потрошила 724 илјади евра!

Н.Македонија - 18.03.2013

Од сите учесници на изборите, само опозициската СДСМ сеуште нема поднесено извештај за тоа колку потрошиле на досегашната кампања за локалните избори, најверојатно поради подоцнежното приклучување во ...