TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грција тврди дека не се случило малтретирањето во Кожани

Утрински - 16.02.2011

Канцеларијата за врски на Грција во Македонија вчера реагираше на информациите за малтретираните штипјани во Кожани од страна на грчки полицајци, наведувајќи дека извештаите на македонските медиуми ...

Грција го демантира нападот на музичарите

А1 - 15.02.2011

Грчката канцеларија за врски во Скопје преку писмено соопштение демантира дека македонските музичари од Штип биле предмет на напад во Кожани.

Грција демантира напад врз македонските музичари во Кожани

Алфа - 15.02.2011

Грчката канцеларија за врски во Скопје преку писмено соопштение демантира дека македонските музичари од Штип биле предмет на напад во Кожани.

Грција демантира напад врз македонските музичари во Кожани

Форум - 15.02.2011

Грчката канцеларија за врски во Скопје преку писмено соопштение демантира дека македонските музичари од Штип биле предмет на напад во Кожани Според соопштението, се работело за рутинска полициска ...

Грчката амбасада демантира дека македонски музичари биле малтретирани во Грција

Канал5 - 15.02.2011

Грчката амбасада во Скопје ги демантира обвинувањата на членовите на оркестарот “Млади таленти“ кои пред два дена во медиуми тврдеа дека биле нападнати и малтретирани од грчката полиција.

Грчката амбасада го демантира нападот на македонските музичари

Сител - 15.02.2011

Грчката амбасада во Скопје ги демантираше членовите на оркестарот “Млади таленти“ кои за македонските медиуми тврдеа дека пред два дена биле нападнати и малтретирани од група Грци во селото Кожани, ...

Немало напад на македонски музичари

Вечер Прес - 15.02.2011

Грчката амбасада во Скопје ги демантираше членовите на оркестарот "Млади таленти" кои за македонските медиуми тврдеа дека пред два дена биле нападнати и малтретирани од група Грци во селото Кожани, ...

Грција демантира напад врз македонските музичари во Кожани

Точка - 15.02.2011

Грчката канцеларија за врски во Скопје преку писмено соопштение демантира дека македонските музичари од Штип биле предмет на напад во Кожани.

Грчката амбасада го демантира нападот на македонските музичари

Нетпрес - 15.02.2011

Грчката амбасада во Скопје ги демантираше членовите на оркестарот “Млади таленти“ кои за македонските медиуми тврдеа дека пред два дена биле нападнати и малтретирани од група Грци во селото Кожани, ...

Грчка Амбасада ги демантира тврдењата на македонските музичари

eReporter - 15.02.2011

Грчката канцеларија за врски во Скопје ги демантира тврдењата на членовите на оркестарот „Млади таленти“, кои пред неколку дена за македонските медиуми изјавија дека биле предмет на напад во селото ...

Амбасадата на Грција негира напад на македонските музичари

Курир - 15.02.2011

Тврдењата на членовите на оркестарот “Млади таленти“ кои велеа дека биле малтретурани на од грчки граѓани во селото Кожани, Егејска Македонија, беа демантирани од страна на Амбасадата на Грција во ...

Грција демантира напад врз македонските музичари во Кочани

Канал 77 - 15.02.2011

Грчката канцеларија за врски во Скопје преку писмено соопштение демантира дека македонските музичари од Штип биле предмет на напад во Кочани.

Грчката амбасада негира дека штипските музичари биле нападнати

Inpress - 15.02.2011

Скопје, 15. февруари 2011 (ИНПРЕС) Грчката амбасада во Скопје демантира дека членовите на оркестарот „Млади таленти“ кои за македонските медиуми тврдеа дека пред два дена биле нападнати и ...

Музичари од Штип малтретирани во Грција

Утрински - 14.02.2011

Тежок инцидент се случил во саботата попладне во грчкото село Кожани, кога неколку униформирани лица нападнале музичари од Штип.

Грчки полицајци нападнале македонски музичари

Н.Македонија - 14.02.2011

Грчки полицајци физички нападнале осуммина членови на штипскиот музички бенд „Млади таленти“, кои завчера попладне требале да настапат на народниот собир во селото Кожани, Егејска Македонија, пренесе ...

Грчки полицајци малтретирале македонски музичари во Кожани

Дневник - 14.02.2011

Инцидентот се случил во Кожани кога шестмина грчки полицајци ги навредувале и удирале членовите на штипскиот ромски дувачки оркестар „Млади ...