TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запленети над 14 кила марихуана во автобус

Вест - 16.10.2003

ОТКРИЕН НАРКОТРАНСПОРТ ВО ДЕБАР Во автобус на "Пролетер", во Дебар полицијата, завчера пронашла и запленила 10 килограми марихуана. Во акцијата биле уапсени Е.Л.(21) Македонски државјанин и Д.Н.(40) од Турција. Истражен судија од Основнио Во автобус на "Пролетер", во Дебар полицијата, завчера ...

Во автобус најдени 10 килограми марихуана

Дневник - 16.10.2003

ДЕБАР Околу 10 килограми дрога биле откриени завчера попладне, во полициска контрола на автобус на скопското транспортно претпријатие "Пролетер", кој сообраќал на релација Дебар-Скопје. Полицајците кои го извршиле претресот уапсиле две лица, патници во автобусот, осомничени дека се сопственици на ...

Запленети 10 кг марихуана во автобус на „Пролетер“

А1 - 15.10.2003

Околу 10 килограми дрога биле откриени вчера попладне при контрола на автобус на „Пролетер“ што сообраќал на релација Дебар - Скопје, при што се уапсени две осомничени лица. Полициски извори потврдија дека пратката со 10 килограми марихуана била спакувана во патна торба и, како што изјавија ...