TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД им препорачуваат на своите граѓани да не патуваат за Хаити

Алсат-М - 10.12.2010

САД ги предупредија своите граѓани да ги одбегнуваат патувањата за Хаити, освен ако тие не се суштински важни, пренесоа светските агенции.

САД им препорачуваат на своите граѓани да не патуваат за Хаити

Алфа - 10.12.2010

САД ги предупредија своите граѓани да ги одбегнуваат патувањата за Хаити, освен ако тие не се суштински важни, пренесоа светските агенции.

Настани што ја одбележаа 2010 година

Mnogoo - 10.12.2010

Светот беше шокиран кога на 12 јануари главниот град на Хаити, Порто Пренс, беше погоден од катастрофален земјотрес од седум степени според Рихтеровата скала.

САД со предупредување да не се патува за Хаити

Кирилица - 10.12.2010

САД ги предупредија своите граѓани да ги одбегнуваат патувањата за Хаити, освен ако тие не се суштински важни, пренесоа светските агенции Стејт департментот го подвлекува високото ниво на насилство ...

САД им препорачуваат на своите граѓани да не патуваат за Хаити

МРТ - 10.12.2010

САД ги предупредија своите граѓани да ги одбегнуваат патувањата за Хаити, освен ако тие не се суштински важни, пренесоа светските агенции.

САД им препорача на своите граѓани да не патуваат за Хаити

Курир - 10.12.2010

САД ги предупредија своите граѓани да ги одбегнуваат патувањата за Хаити, освен ако тие се неопходни. Стејт департментот го подвлекува високото ниво на насилство на островот и нестабилната санитарна ...

Најмалку четири загинати во немирите на Хаити

Алфа - 09.12.2010

Најмалку четири луѓе загинаа а повеќе се повредени во бранот на насилни протести кои избија на Хаити по објавувањето на резултатите од првиот круг на претседателските избори.

Колерата на Хаити потекнала од база на ОН

Нетпрес - 09.12.2010

Извор на епидемијата на колера на Хаити, која однесе најмалку 2000 човечки животи, најверојатно е контигент на мировните сили на Обединетите Нации, известил еден француски епидемолог, пренесува ...

Хаити: Демонстрации и пукотници во главниот град

А1 - 08.12.2010

Жестоко протести избувнаа во престолнината на Хаити, откако изборната комисија соопшти дека ќе има втор круг на претседателските избори, бидејќи ниту еден од кандидатите не освоил повеќе од 50 ...

Обединети болештини

Оn.net - 08.12.2010

Епидемијата на колера во Хаити која до сега зеде околу 2.000 животи, на островот ја донеле трупите на Обединетите нации, открива официјален извештај на угледни француски доктори.

Хаити - безредија поради изборни резултати

Телма - 08.12.2010

Жестоки протести се случија синоќа на улиците на главниот град на Хаити по соопштението на изборните власти дека претседателските избори, одржани пред десет дена, одат во втор круг, бидејќи ниту еден ...

Хаити: Демонстрации и пукотници во главниот град

Алфа - 08.12.2010

Жестоко протести избувнаа во престолнината на Хаити, откако изборната комисија соопшти дека ќе има втор круг на претседателските избори, бидејќи ниту еден од кандидатите не освоил повеќе од 50 ...

Изворот на колерата на Хаити-река во близина на базата на ОН

Канал5 - 08.12.2010

Ќе се потврдат ли сомневањата на жителите на Хаити, дека токму мировниците на ОН се извор на епидемијата на колера од која во оваа карипска земја досега починаа најмалку две илјади луѓе.

Хаити протестира по објавувањето на изборните резултати

Курир - 08.12.2010

По улиците на главниот град на Хаити, вчера вечерта се случија жестоки протести, по соопштението на изборните власти, дека претседателските избори одржани пред десет дена, одат во втор круг, бидејќи ...

Хаити: Демонстрации и пукотници во главниот град

Макфакс - 08.12.2010

Жестоко протести избувнаа во престолнината на Хаити, откако изборната комисија соопшти дека ќе има втор круг на претседателските избори, бидејќи ни..

Колерата на Хаити најверојатно предизвикана од база на ОН

Макфакс - 08.12.2010

Изворот на епидемијата на колера на Хаити, која однесе најмалку 2.000 жртви, најверојатно е контингентот на мировните сили на Обединетите наци..

Хаити: Аеродомите затворени поради протести

Макфакс - 08.12.2010

Сите аеродроми во Хаити, па дури и меѓународниот во Порт-о-Пренс денеска се затворени poради протестите што ја тресат замјата по објавувањето на ре..

Протести по објавувањето на резултатите од гласањето на Хаити

Inpress - 08.12.2010

Порт-о-Пренс, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Демонстрации избувнаа во неколку градови на Хаити по објавувањето на првичните резултати од претседателските избори.

Колерата на Хаити ја рашириле мировници на ОН

Inpress - 08.12.2010

Париз, 8. декември 2010 (ИНПРЕС) Францускиот угледен епидемиолог Ренод Пиро во својот извештај заклучил дека колерата на Хаити најверојатно ја донеле мировниците на Обединетите Нации.

Хаити: Епидемијата на колера уби над 2.000 луѓе

eReporter - 06.12.2010

Порт-о-Пренс Епидемијата на колера однела над 2.000 жртви на Хаити од средината на октомври. Вкупно 2013 души починале од болеста, чие ширење продолжува со исто темпо, изјавија од министерството за ...