TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прилеп во црно по смртта на двете деца

Дневник - 14.09.2007

Прилепчани жалат за големата загуба и предупредуваат дека не е реткост на улиците да се видат малолетници како управуваат автомобили и мотоцикли Прилеп е завиен во тага по трагичната смрт на Пеце Трајкоски (15) и на неговиот другар Павле Кочоски (13), кои загинаа во вторникот при превртување на ...

Двајца малолетници загинаа во превртен автомобил кај Прилеп

Утрински - 13.09.2007

Пеце Трајкоски (15) и Павле Кочоски (13) им подлегнаа на повредите што ги задобија во сообраќајката МОНИКА ТАЛЕСКА ПРИЛЕП - Двајца малолетници од Прилеп загинаа во сообраќајната несреќа што се случи завчера попладне кај месноста Кукул на патот кон прилепското вештачко езеро.

Двајца тинејџери загинаа во превртен автомобил

Дневник - 13.09.2007

Прилепчаните Павле Кочоски (13) и Пеце Трајкоски (15) загинаа во сообраќајна несреќа што се случи завчера попладнето на патот Прилеп-Вештачко Езеро, соопшти МВР . Според полицијата, трагичната сообраќајка се случила кога автомобил „ситроен саксо“ што го управувал Трајкоски, поради преголема брзина ...

Тинејџери загинале во превртен автомобил

Време - 13.09.2007

НА ПАТОТ КОН ПРИЛЕПСКОТО ЕЗЕРО Двајца тинејџери загинале откако автомобил, кој го управувал едниот тинејџер, излетал од патот завчера на патот кон вештачкото езеро во Прилеп. Животот го загубија Павле Кочоски (13) и Пеце Трајкоски (15) од Прилеп.

Две мртви деца во здробен "цитроен"

Вечер Прес - 13.09.2007

Момчињата Пеце Трајкоски (15) и Павле Кочоски (13), го загубиле животот во автомобил кој излетал од локалниот пат во близина прилепското вештачко езеро Петнаесетгодишниот Пеце Трајкоски и тринаесетгодишниот Павле Кочоски, завчера трагично го загубиле животот во сообраќајна несреќа откако нивниот ...

Две малолетни момчиња загинаа близу Прилеп

А1 - 12.09.2007

15-годишниот Пеце Трајкоски и 13-годишниот Павле Кочоски од Прилеп загинаа во тешката сообраќајна несреќа, која вчера околу 14 часот се случи кај Прилеп на патот кон вештачкото езеро. Несреќата се случила кога возилото „Цитроен Саксо“ со кое управувал Трајкоски, а било сопственост на неговиот ...