TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Китинов/Лукса елиминирани на стартот

Вест - 26.07.2002

Тенис Македонскиот тенисер Александар Китинов и Чехот Петр Лукса се елиминирани на стартот на 381.000 долари вредниот АТП турнир кој се игра во полскиот град Сопот. Во првото коло на турнирот во двојки, вторите носители, Китинов/Лукса загубија со 3-6, 6-3, 6-7 (6-8) од домашните претставници ...

Китинов на турнир во Полска

Вест - 25.07.2002

Тенис Македонскиот тенисер Александар Китинов, во двојка со чешкиот тенисер Петр Лукса оваа седмица ќе настапува на 381.000 долари вредниот АТП турнир во полскиот град Сопот. Во првото коло Китинов/Лукса, кои се втори носители на турнирот ќе се сретнат со домашните тенисери Бартоломиеј ...

Елвуд/Китинов поразени од првите носители

Утрински - 22.07.2002

Во четврт-финалето во Штутгарт Австралиско-македонскиот дубл Бен Елвуд/Александар Китинов е елиминиран во четврт-финалето на силниот "Мерцедес купот" во Штутгарт, со награден фонд од 500.000 долари. Непремостлива пречка за Елвуд/Китинов беа првите носители Џошуа Игл (Австралија)/Давид Рикл (Чешка), ...