TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин

24 Вести - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

Брисел лут поради сирењето и парадата

Дневник - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската Унија, пишува весникот „Вечерње ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

+инфо - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Press24 - 19.10.2014

Се очекува Брисел до Белград да биде испратена нота, по посетата на рускиот претседател Владимир Путин. - Брисел по посетата на Путин на Белград ќе го зајакне притисокот врз Србија, со цел да не ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Курир - 19.10.2014

Се очекува Брисел до Белград да биде испратена нота, по посетата на рускиот претседател Владимир Путин. - Брисел по посетата на Путин на Белград ќе го зајакне притисокот врз Србија, со цел да не ...

Брисел лут на Белград за парадата за Путин

Нетпрес - 19.10.2014

Се очекува Брисел до Белград да биде испратена нота, по посетата на рускиот претседател Владимир Путин. putin-srbija-500 - Брисел по посетата на Путин на Белград ќе го зајакне притисокот врз Србија, ...

Мистеријата за семејството Путин

Нетпрес - 19.10.2014

Дедото на Владимир, Спиридон Путин е последната личност за која има податоци од нивното семејтното стебло. Мистеријата за неговото потекло можеби заскогаш е закопана со неговиот прадедно, во ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Алфа - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

ФОТО: Големата тајна за семејтвото на Путин

Press24 - 19.10.2014

Дедото на Владимир, Спиридон Путин е последната личност за која има податоци од нивното семејтното стебло. Мистеријата за неговото потекло можеби заскогаш е закопана со неговиот прадедно, во ...

Брисел му се налути на Белград за Путин и за парадата?

Телеграф - 19.10.2014

Во врвот на ЕУ „црвената сијаличка“ била запалена по изјавата на Путин дека за српското стопанство е поволен момент да добие подобро место на рускиот пазар Не е исклучена можноста по посетата на ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Сител - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

Видео: Руската телевизија по грешка го призна Косово

Нетпрес - 19.10.2014

Руската државна телевизија „Прв канал“ направила огромен пропуст известувајќи за посетата на Владимир Путин во Србија, бидејќи прикажала мапа на Србија без Косово и Метохија – пренесуваат српските ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Денешен - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

Големата мистерија за семејството Путин

МК News - 19.10.2014

Дедото на Владимир, Спиридон Путин е последната личност за која има податоци од нивното семејтното стебло. Мистеријата за неговото потекло можеби заскогаш е закопана со неговиот прадедно, во ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Република - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

Брисел лут на Белград за парадата за Путин

Тера - 19.10.2014

Се очекува Брисел до Белград да биде испратена нота, по посетата на рускиот претседател Владимир Путин. - Брисел по посетата на Путин на Белград ќе го зајакне притисокот врз Србија, со цел да не ...

Брисел лут поради парадата и Путин?

Вечер Прес - 19.10.2014

Официјалните изјави од европските политичари по посетата на Путин беа благи, но според некои извори, на адреса на Белград по неформалните дипломатски канали пристигнувале пораки во кои се зборувало ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Либертас - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

Путин му ја затвори устата на еден американски новинар: „Бабата да имаше п**ис, би била дедо“

Пулс24 - 19.10.2014

-Ние имаме една изрека... можеби звучи малку непристојно... зборува за баба и дедо. Отприлика звучи вака: Бабата да имаше машки полов орган, не би била баба, туку дедо – одговори рускиот претседател.

(ВИДЕО) Путин одговори за падот на Рубљата: Да има баба јајца, не би била баба, туку дедо

Локално - 19.10.2014

Американски новинар го праша рускиот Претседател Путин што би се случило доколку руската рубља продолжи да паѓа.На ова рускиот претстедател одговори:.

Ако бабата има…: Путин со познатата изрека го замолкна американскиот новинар во Милано (видео)

Република - 19.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин даде мошне интересен одговор на американски новинар на прашањето што ќе се случи ако руската рубља продолжи да паѓа.

Баба да има м... би била дедо!

Вечер Прес - 19.10.2014

Путин со стара добро позната поговорка замолче американски новинар на прес конференција во Милано каде заминал по посетата на Белград. Имено, американскиот новинар го праша рускиот претседател што ќе ...

Путин (ВИДЕО): Да имаше баба … ќе беше дедо!

Бриф - 19.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин се најде во центарот на медиумите поради прес-конференцијата во Милано. Американски новинар го прашал Путин што би се случило доколку руската рубља продолжи да ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Идивиди - 19.10.2014

Белград, 19 октомври 2014 (МИА) - Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската ...

„Вечерње новости“: Брисел лут поради парадата и Путин?

Lider - 19.10.2014

Не е исклучена можноста по посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија, во Белград повторно да пристигне нота од Брисел за очекувањата на Европската унија, пишува весникот „Вечерње ...

Путин изјави дека „топката е на страната на Јапонија“ околу прашањето за нормализирањето на односите

Руска реч - 18.10.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека иницијативата за продолжување на билатералните контакти меѓу Јапонија и Русија сега се наоѓа на страната на Јапонија.

Путин ќе помогне во истрага за падот на „МХ17“

А1 On - 18.10.2014

Рускиот претседател, Владимир Путин се согласи да го употреби своето влијание врз проруските бунтовници во Украина, за да помогнат во истрагата околу падот на малезискиот авион, истакна австралиската ...

Путин гледаше во една точка - еве зошто се смееше заедно со Вучиќ

Press24 - 18.10.2014

Во текот на разговорот со премиерот Алкесандар Вучиќ и рускиот премиер Владимир Путин кој беше отворен за јавноста во еден момент соговорниците застанаа и се насмевнаа па го продолжија разговорот.

Големата мистерија за семејството Путин

Курир - 18.10.2014

Дедото на Владимир, Спиридон Путин е последната личност за која има податоци од нивното семејтното стебло. Мистеријата за неговото потекло можеби заскогаш е закопана со неговиот прадедно, во ...

ФОТО: Големата тајна за семејтвото на Путин!

Сител - 18.10.2014

Дедото на Владимир, Спиридон Путин е последната личност за која има податоци од нивното семејтното стебло. Мистеријата за неговото потекло можеби заскогаш е закопана со неговиот прадедно, во ...

Лапсус на српски медиум: Владимир Путин нов претседател на Србија (ФОТО)

Press24 - 18.10.2014

За време на посетата на Владимир Путин по повод Денот ослободување на Белград во Втората светска војна, ненамерна грешка на телевизиската екипа Б92 стана вистински хит на социјалните мрежи во која ...

Мистеријата за потеклото на Путин: Никој не знае каде биле пред 1917-та година!

Точка - 18.10.2014

Благодарение на фактот дека Путин не се споменува пред Спиридон, дедото на Владимир Владимировиќ, на површината испливале голем број теории околу потеклото на првиот човек на Кремљ.

Големата мистерија за семејството Путин

Денешен - 18.10.2014

Спиридон Путин, дедото на Владимир е последната личност за која има податоци од нивното семејно стебло. Мистеријата за неговото потекло можеби заскогаш е закопана со неговиот прадедно, во меѓувреме ...

ДОСИЕ ВЛАДИМИР ПУТИН: Цар на 21-от век?

Фактор - 18.10.2014

За многумина тој е цар на 21 век. Владимир Путин сета власт ја префрли во претседателскиот кабинет – владее авторитарно. Кремљ подолго време ги контролира сите функции во државата, сите институции и ...

Руската национална телевизија објави мапа од Србија без Косово

Локално - 18.10.2014

Руската нациобална телевизија, при известувањата за посетата на Путин на Белград, објави анимација на карта на Србија каѓе што во составот на границите го нема Косово.

Путин се изнасмеа во Белград – ало Вучиќ глеј доле! (Видео)

Локално - 18.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин и српскиот премиер Александар Вучиќ неочекувано започнаа да се смеат за време на нивната средба во Белград, и тоа кога српскиот премиер се топеше и бираше каков ...

Семејството Путин е комплетна мистерија!

Lider - 18.10.2014

Дедото на Владимир, Спиридон Путин е последната личност за која има податоци од нивното семејно стебло. Мистеријата за неговото потекло можеби засекогаш е закопана со неговиот прадедо, во меѓувреме ...

Италијански пратеник одлучи да формира парламентарна група „Пријатели на Путин“

Lider - 18.10.2014

Пратеник од италијанската партија „Северна лига“, Паоло Гримолди започна со собирање потписи во парламентот на Италија за основање на парламентарна група со име „Пријатели на Путин“, пренесува ...

Путин и Вучиќ се договорија: Српскиот Фиат ќе се извезува на рускиот пазар

Бизнис Инфо - 17.10.2014

Српскиот премиер Александар Вучиќ, на вчерашната средба со рускиот претседател Владимир Путин, кој беше во официјална посета на Белград, се договориле фиат автомобилите што се произведуваат во ...

Српска „љубов“ кон Русија

Deutsche Welle - 17.10.2014

Шестчасовната посета на Владимир Путин е завршена. Соговoрниците на ДВ сметаат дека се докажало оти Србија е давеник кој мора да се фаќа за сламките спас и од Истокот и од Западот.

Геј парада за Брисел, воена парада за Путин

Deutsche Welle - 17.10.2014

Прокламираниот антифашизам на Србија и Русија има многу малку заедничко со човековите права и демократијата, пишува германскиот печат по посетата на Владимир Путин на Белград „Барак Обама на 30 ...

Дрон лебди над половина Македонија

Дневник - 17.10.2014

Знамето на „голема Албанија“ на белградскиот стадион уште еднаш н` потсети дека таа идеја не е замрена, туку се негува, поттикнува и никој не може да гарантира дека во некоја блиска или далечна ...

Путин: Русија нема да предизвика енергетски кризи во ЕУ

Руска реч - 17.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија нема да создава проблеми на европските партнери при испораката на гас во Европа, пренесува кореспондент на „Газета.ру“.

ВИДЕО: Белграѓанки би го носеле Путин дома

Press24 - 17.10.2014

Доаѓањето на рускиот претседатрл во Белград за воената парада предизвика вистинска сензација. За таа цел е направено ова интервју на кое белградските дами се изјаснуваат за тоа што мислат за Влдимир ...

СРБИЈА НА ЗЕМЈА, ПУТИН НА НЕБО: Интересни реакции за посетата на рускиот претседател

Телеграф - 17.10.2014

Парада на земјата, бои на виножито на небото... Големината на политичкиот настан е пропорционален на бројот на креативни и забавни реакции кои се предизвикани од случувањата.

Путин: Убеденоста на САД во сопствената исклучителност може да доведе до ужасни последици

МКД - 17.10.2014

„Западните санкции ќе принудат многу земји да се преиспитаат колку е паметно да му ги доверуваат своите средства на американскиот банкарски систем“, вели Путин во интервју за српска Политика .

Италијански пратеник одлучи да формира парламентарна група „Пријатели на Путин“

Руска реч - 17.10.2014

Пратеник од италијанската партија „Северна лига“, Паоло Гримолди започна со собирање потписи во парламентот на Италија за основање на парламентарна група со име „Пријатели на Путин“, пренесува ...

ФОТО: Владимир Путин нов претседател на Србија

Сител - 17.10.2014

За време на посетата на Владимир Путин по повод Денот ослободување на Белград во Втората светска војна, ненамерна грешка на телевизиската екипа Б92 стана вистински хит на социјалните мрежи во која ...

Срамот на руската државна телевизија: Путин не го признава, а тие објавиле мапа на Србија без Косово (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2014

Додека рускиот претседател Владимир Путин вчера во Белград зборуваше дека Русија никогаш нема да ја признае самопрогласената независност на Косово, Првиот канал на руската државна телевизија објавил ...

Вучиќ го потсети Путин: Ние ги произведуваме „Фиат“ автомобилите

Press24 - 17.10.2014

Српскиот премиер Александар Вучиќ ја искористи посетата на Руската Феерација да потсети дека Србија произведува автомобили и дека многу би им значи да се пробијат на рускиот пазар.

Анкета: Белграѓанки би го носеле Путин дома (ВИДЕО)

Курир - 17.10.2014

Доаѓањето на рускиот претседатрл во Белград за воената парада предизвика вистинска сензација. За таа цел е направено ова интервју на кое белградските дами се изјаснуваат за тоа што мислат за Влдимир ...

ФОТО: Путин и во Скопје

Press24 - 17.10.2014

Кафуле во Скопје го носи името на најмоќниот човек на светот Владимир Путин. Сопственикот зборува руски јазик, ја сака Русија, па затоа одлучил бифето кое порано се викаше "Град кафе", а се наоѓа до ...

Вучиќ: Путин прифати извоз на „Фиат“ во Русија

А1 On - 17.10.2014

Претседателот на Владата на Србија, Александар Вучиќ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин ја прифатил неговата молба и дека државата ќе извезува одредена квота од возилата на „Фиат“ во ...

Ќерките на Путин: Мистерија која го интересира целиот свет

Press24 - 17.10.2014

Ќерките на Владимир Путин се една од најдобро чуваните тајни на Русија, а пишани забелешки за нив може да пронајдете само на неколку места на интернет мрежата.

Кога видел колку доцни на состанок со Меркел поради парадата, Путин престанал да брза!

Точка - 17.10.2014

Медиумите од Москва детално известуваат за посетата на претседателот на Русија, Владимир Путин, во Србија, истакнувајќи дека му е укажана посебна чест и дека поради неговата посета е поместен датумот ...

Би го однеле дома: Еве што велат српските домаќинки за Путин

Точка - 17.10.2014

Посетата на Владимир Путин предизвика вистинска хистерија помеѓу Белграѓаните, а Србите направија и кратка анкета со цел да проверат како реагираат белградските дами на доаѓањето на рускиот ...

Историска посета: Русија во Србија ќе вложи 10 милијарди долари!

Точка - 17.10.2014

Српскиот премиер Александар Вучиќ ја искористил шансата да го потсети рускиот претседател дека Србија произведува автомобили и дека влегување на рускиот пазар многу би значело.

Србија и Русија се договорија за скок на инвестициите до 10 милијарди долари

Локално - 17.10.2014

Во следните три години вкупната количина инвестиции меѓу Русија и Србија може да се удвои до шест или дури десет милијарди долари, објави рускиот претседател Владимир Путин по разговорите со српските ...

(ВИДЕО) Руската државна телевизија ја шокираше Србија со „отцепување“ на Косово!

Фактор - 17.10.2014

Информацијата за посетата на рускиот претседател Владимир Путин во Белград на руската државна телевизија беше пренесена со извештај оценет како скандалозен во Србија.

Зошто Претседателот го откачи Путин?

Panika.be - 17.10.2014

Откријте зошто Претседателот го откачи Владимир Путин и како тој изреагира на ...

(ВИДЕО) Путин се изнасмеа во Белград – еве зошто!

Фактор - 17.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин и српскиот премиер Александар Вучиќ неочекувано започнаа да се смеат за време на нивната средба вчера во Белград. Путин во текот на разговорот со Вучиќ се загледал ...

ФОТО: Путин и во Скопје

Скопје инфо - 17.10.2014

Кафуле во Скопје го носи името на рускиот лидер Владимир Путин. Сопственикот зборува руски јазик, ја сака Русија, па затоа одлучил бифето кое порано се викаше "Град кафе", а се наоѓа до Млечниот ...

На руската ТВ: Србија без Косово

Н.Македонија - 17.10.2014

Руската државна телевизија известувајќи за посетата на претседателот Владимир Путин на Белград, ја прикажа картата на Србија без Косово Како што пренесе Б92, во вестите на Првиот канал на Руската ...

Да не дозволиме хероизација на нацистите

Н.Македонија - 17.10.2014

Путин ја посети Србија во момент на најзаострени односи меѓу Русија и Западот од завршувањето на Студената војна. Неговата посета предизвика голем интерес во регионот, но и меѓу западните земји, кои ...

ХИТ ВИДЕО: Путин у Београду

Lider - 17.10.2014

Популарниот хит на Здравко Чолиќ „Април у Београду“ доби нова хумористична верзија посветена на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на српската престолнина.

Путин сака испорака на Фиат од Србија во Русија

Lider - 17.10.2014

Владимир Путин разговараше за испорака на автомобили од Србија со премиерот на државата, Александар Вучиќ, соопштува „Интерфакс“. „Мило ми е за можноста во рамките на активностите поврзани со ...

Србија: Парада за Путин

Deutsche Welle - 16.10.2014

Одбележувањето на 70-годишнината на ослободувањето на Белград од нацистите се чини во Србија е во сенка на веста дека на прославата стигнува лично Владимир Путин, а таква посета никогаш не е чисто ...

Србија го пречекува Путин како херој

Вест - 16.10.2014

СРБИЈА, 16 октомври (АП) - Војници маршираат, борбени тенкови грмат по улици и борбени авиони летаат на небото. Не, не станува збор за уште една војна на Балканот.

Путин пристигна во Белград - три пати се избакнале со Николиќ, прегратка со Вучиќ!

Канал5 - 16.10.2014

Во тек е свечениот пречек на Путин на платото пред Палатата на Србија, а по слетувањето на аеродромот во Белград рускиот претседател бил дочекан од неговиот српски колега со кој се избакнале три пати ...

ФОТО: Путин пристигна во Белград

Утрински - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград, каде на аеродромот „Никола Тесла“, беше пречекан од неговиот српски колега Томислав Николиќ. Путин и Николиќ потоа положија венци на ...

Србија го одликува Путин со највисок орден

Канал5 - 16.10.2014

Дури и дождот престана за Путин, беа првите коментари по слетувањето на рускиот претседател на аеродромот Никола Тесла. Белград го пречека големиот лидер, станувајќи нов фронт за глобално одмерување ...

Србија од вода, воздух и копно го пречека Путин

Канал5 - 16.10.2014

Со почесна артилериска стрелба и интонирањето на Маршот на Дрина, Србија ја заокружи шест часовната посета на Владимир Путин, а со спектакуларна воена парада од воздух, вода и копно ја одбележа ...

(ФОТО) Путин на воена парада во Белград: Србија и Русија не тргуваат со пријателството

Утрински - 16.10.2014

Делегациите на Србија и на Руската федерација денеска потпишаа осум документи кои имаат за цел натамошно унапредување на економската и трговска соработка.

Русија секогаш ќе ја прифаќа Србија како најблизок соработник

Дневник - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин беше вчера во шестчасовна посета на Белград каде што присуствуваше на големата воена парада и на одбележувањето на 70-годишнината од ослободувањето на градот и ...

Рускиот претседател Владимир Путин во посета на Белград

Утрински - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Брате Путин, највисокиот српски орден за тебе

Вест - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска му врачи Орден на претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, за исклучителни заслуги во развивањето и зацврстувањето на пријателските односи ...

Путин во посета на Белград

24 Вести - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Рускиот претседател Владимир Путин во посета на Белград

Алсат-М - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

ФОТО: Србите го пречекуваат Путин како херој - маици со неговиот лик на секој чекор

Курир - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пред околу еден час слета во Белград, каде денеска се превземени невидени мерки за обезбедување, па Белград личи на вистинска воена зона.

Путин пристигна во Палатата „Србија“ на поедини средби

Сител - 16.10.2014

Колона со лимузините на претседателите на НИколиќ и Путин само што стигнаа на платото пред Палатата „Србија“.. Пристигнувањето на Путин беше пропратено со црковни ѕвона.

Путин-Николиќ: Отсекогаш сме биле пријатели и ќе продолжиме да соработуваме на секое поле

Курир - 16.10.2014

Тоа што сте тука денес е наша огромна чест. Вака започна, српскиот претседател Томислав Николиќ обраќајки му се на рускиот претседател Владимир Путин. -Ние ја продлабочуваме соработката.

ВИДЕО: Неверојатно: Ликот на Путин се појави на небото над Белград

Сител - 16.10.2014

На небото над Белград се случи мистериозна појава - во облаците се покажа ликот на претседателот Владимир Путин, и тоа на денот на неговото доаѓање во Белград.

Како Путин навистина пристигна во Србија

Оn.net - 16.10.2014

Снимено во Нов Белград во близина на одржување на воената парада во 10.30 часот на 16.10.2014, или само неколку часа пред авионот на рускиот претседател да слета на белградскиот аеродром.

ВИДЕО: Верувале или не, ликот на Путин се појави на небото над Белград

Press24 - 16.10.2014

На небото над Белград се случи мистериозна појава , на облаците се покажа ликот Путин, и тоа на денот на неговото доаѓање во Белград. Снимката е направена во Нов Белград, денеска во 10.32 часот ...

За Путин, србите се шегуваат на своја сметка (фото)

ЗаЗабава - 16.10.2014

Путин е во Белград, а србите го искористија овој важен настан да се пошегуваат на своја сметка, односно да посочат на секојдневните проблеми што ги мачат граѓаните, но и да внесат малце иронија во ...

„ПУТИН“ ВО СКОПЈЕ: Нема минувач што не го забележува (ФОТО)

Телеграф - 16.10.2014

Бифе во Скопје го носи името на лидерот на Русија, претседателот Владимир Путин Зборува руски јазик, ја сака Русија, па логично за него било локалот на кој е сопственик да го крсти по олицетворението ...

ХИТ НА ДЕНОТ: Србите измислија песна за Путин (ВИДЕО)

Телеграф - 16.10.2014

Беше прашање на време кога ќе се појават видеа на сметка на целата фама што се создаде околу посетата на Владимир Путин во Белград. Ова музичко видео за кратко време стана хит во регионот, погледнете ...

Путин одликуван со Орден од Николиќ

Нова ТВ - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград, а на аеродромот „Никола Тесла“ беше пречекан од српскиот претседател Томислав Николиќ. Пред српската палата организиран беше и свечен дочек за ...

Путин одликуван со најголем Орден на Србија

+инфо - 16.10.2014

Претседателот на Србија му врачи на Путин најголем Орден на Србија за извонредни заслуги за унапредување на односите меѓу Србија и Русија,јавуваат српските медиуми.

Путин - Русија не тргува со своето пријателство

Р.С.Европа - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин за време на посетата на Србија вети руска поддршка за земјата и порача дека Русија не тргува со своето пријателство.

Путин до Србија: Имаме заедничко минато и добра иднина

Макфакс - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ во четвртокот по разговорите со рускиот претседател Владимир Путин во Белград порача дека Србија во Русија гледа искрен и вистински пријател и дека помошта на ...

Николиќ: На Русија гледаме како на голем пријател

МРТ - 16.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин точно напладне пристигна во Сбија. На Аеродромот Никола Тесла со највисоки почести беше пречекан од домаќинот - српскиот претседател Томислав Николиќ.

ФОТО: Вучиќ научи руски за Путин

Press24 - 16.10.2014

Српскиот премиер Александар Вучиќ се сретна денеска во 14 часот во Палтата Србија со рускиот претседател Владимир Путин кој дојде во еднодневна посета на Белград.

YouTube хит: „Путин у Београду“

Хитпортал - 16.10.2014

И звесен Урош Богдановиќ направи обработка на познатата песна на Здравко Чолиќ „Април у Београду“ , ја посвети на доаѓањето на Путин и ја нарече „Путин у Београду“.

Путин денес во посета на Белград

Таратур - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

ВИДЕО Ликот на Путин на небото над Белград

+инфо - 16.10.2014

Пред доаѓањето на Путин во Белград на облаците над градот се појавил неговиот лик, пишуваат српските медиуми. Снимката е направена во Нов Белград, претпладне во 10.32 часот пред слетувањето на ...

Николиќ го одликува Путин - орденот израз на почитта и љубовта на Србија кон Русија

Алфа - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска му врачи Орден на голем синџир на претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска му врачи Орден на ...

ГАЛЕРИЈА: Путин пречекан со највисоки почести во Белград

Press24 - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин положи цвеќе денеска во 12.50 часот на гробот на советските ослободители на Белград каде се свиреа и химните на Русија и Србија.

ФОТО: „Путин“ во Скопје

Курир - 16.10.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин доби свое место во главниот град. Неговите слики може да се забележат на излогот, во и надвор од бифето. За што станува збор подетално на ...

Путин oдликуван со највисок орден во Србија

Нетпрес - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска беше одликуван со највисокот признание – Орден на Република Србија на голем златен венец од страна на претседателот на Србија, Томислав Николиќ.

Русија нема да го признае Косово, Србија не воведува санкции против Москва

Макфакс - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин изјави во четвртокот во Белград дека Русија и Србија имаат цврсти политички односи и дека Москва нема да го менува ставот за Косово чијашто независност не ја ...

Блескава воена парада во Србија – Путин главна ѕвезда

Алфа - 16.10.2014

Продефилираа разни родови на армијата, меѓу кои и специјалните сили а беа претставени и проекти на домашните експерти кои допрва треба да влезат во составот на српското вооружување.

Рускиот претседател Владимир Путин во посета на Белград

Алфа - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Путин го обвини Обама за непријателско однесување кон Русија

Алфа - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во интервју за српскиот весник „Политика“ го обвини американскиот претседател Барак Обама за непријателско однесување кон Русија.

Путин сака испорака на Фиат од Србија во Русија

Руска реч - 16.10.2014

Владимир Путин разговараше за испорака на автомобили од Србија со премиерот на државата, Александар Вучиќ, соопштува „Интерфакс“. „Мило ми е за можноста во рамките на активностите поврзани со ...

Путин во Србија: Русија не тргува со пријателството

Руска реч - 16.10.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин денес допатува во престолнината на Србија, каде разговараше со раководството на земјата. Во Белград рускиот лидер учествуваше во свеченостите по повод ...

Путин во Белград: „Јужен тек“ е како љубовта

МРТ - 16.10.2014

Со невидени мерки за безбедност, биење на звоната по црквите во Белград, рускиот претседател Владимир Путин ја оствари третата официјална посета на Србија.Тој имаше официјални средби со српскиот ...

Заврши посетата на Путин во Србија, двете земји потпишаа пакет договори

+инфо - 16.10.2014

Заврши долгоочекуваната посета на рускиот претседател, Владимир Путин, во главниот град на Србија, Белград, каде присуствуваше на воената парада по повод 70 години од ослободувањето на Белград во ...

Путин во Белград

Руска реч - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ го пречекува рускиот колега Владимир Путин, на денешната воена парада по повод седумте децении од ослободувањето на Белград во Втората светска војна.

ВИДЕО Посетата на Путин инспирира нов хит во Србија

+инфо - 16.10.2014

Неколку часа откако рускиот претседател, Владимир Путин, си замина од Србија по еднодневната официјална посета на Белград, сатиричарите имаа доволно време да искомпоираат нова песна инспирирана од ...

Путин во Србија меѓу Русија и ЕУ

Нова ТВ - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин е почесен гостин на денешната воена парада во Белград по повод 70 годишнината од ослободувањето на градот. Оваа посета, според оценките, е полна со симболизам со ...

Србија подготвува голем дочек на Путин, балансирајќи меѓу Русија и ЕУ

Кајгана - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во Белград ќе биде пречекан со особени почести, меѓу кои се издвојува неговото присуство на воената парада во чест на 70-годишнината од ослободувањето на српската ...

Путин го обвини Обама за непријателско однесување кон Русија

А1 On - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во интервју за српскиот весник „Политика“ го обвини американскиот претседател Барак Обама за непријателско однесување кон Русија.

ФОТО: Путин слета во Белград

Курир - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин тукушто слета во Белград. Владимир Путин пред само неколку минути слета на аеродромот Никола Тесла во Белград, каде го пречека висока српска делегација.

Путин слета во Белград

+инфо - 16.10.2014

Авионот на р ускиот претседател Владимир Путин слета на аеродромот НИкола Тесла во Белград, каде што се очекува да се сретне со српскиот претседател Томислав Николиќ и со премиерот Александар Вучиќ ...

ВИДЕО „Април во Белград“ стана „Путин во Белград“

+инфо - 16.10.2014

Во Србија денеска с ѐ е посветено на посетата на рускиот претседател Владимир Путин. Но, едно од најинтересните видеа кои се појавија на Јутјуб е и обработка на песната „Април во Белград“ од Здравко ...

Путин- Николиќ: Ние сме биле и ќе останеме пријатели и ќе соработуваме на секое поле

Press24 - 16.10.2014

Тоа што сте тука денес е наша огромна чест. Вака започна, српскиот претседател Томислав Николиќ обраќајки му се на рускиот претседател Владимир Путин. -Ние ја продлабочуваме соработката.

Српски медиуми: Ликот на Путин се појави на небото над Белград (ВИДЕО)

Курир - 16.10.2014

На небото над Белград се случи мистериозна појава , на облаците се покажа ликот Путин, и тоа на денот на неговото доаѓање во Белград, пишуваат српските медиуми.

Путин во Србија одликуван со највисок орден

Курир - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска го одликуваше рускиот претседател Владимир Путин со највисокото признание – „Орден на Република Србија“ на голем златен венец.

Путин во Србија одликуван со највисок орден

Press24 - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска го одликуваше рускиот претседател Владимир Путин со највисокото признание – „Орден на Република Србија“ на голем златен венец.

Путин во Србија одликуван со највисок орден

Нетпрес - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска го одликуваше рускиот претседател Владимир Путин со највисокото признание – „Орден на Република Србија“ на голем златен венец.

Николиќ: Србија во Русија гледа искрен и голем пријател

Сител - 16.10.2014

Српскиот п ретседател Томислав Николиќ денеска на средбата со неговиот руски колега Владимир Путин, истакна дека Србија во Русија гледа искрен и голем пријател и дека помошта од Москва е многу ...

Србија во Русија гледа голем и искрен пријател

Нетпрес - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска на средбата со неговиот руски колега Владимир Путин, истакна дека Србија во Русија гледа искрен и голем пријател и дека помошта од Москва е многу ...

НИКОЛИЌ ДО ПУТИН: Драг брате, српскиот народ се гордее!

Телеграф - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска му врачи Орден на голем синџир на претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин Драг брате, српскиот народ се гордее што ти ќе го носиш највисокиот ...

Путин во посета на Белград

МРТ - 16.10.2014

Путин беше поканет од српскиот претседател Томислав Николиќ и ќе биде почесен гостин на воената парада во која ќе учествуваат и руски авиони... Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска ...

Николиќ: Србија во Русија гледа искрен и голем пријател

Press24 - 16.10.2014

Претседателот на Србија, Томислав Николиќ денеска на средбата со неговиот руски колега Владимир Путин, истакна дека Србија во Русија гледа искрен и голем пријател и дека помошта од Москва е многу ...

Русија нема да го признае Косово, Србија не воведува санкции против Москва

Кајгана - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во Белград изјави дека Русија и Србија имаат цврсти политички односи и дека Москва нема да го менува ставот за Косово чијашто независност не ја признава, додека ...

Владимир Путин во посета на Белград

Press24 - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Србија подготвува голем дочек на Путин, балансирајќи меѓу Русија и ЕУ

Макфакс - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во Белград ќе биде пречекан со особени почести, меѓу кои се издвојува неговото присуство на воената парада во чест на 70-годишнината од ослободувањето на српската ...

Рускиот претседател Владимир Путин во посета на Белград

+инфо - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Путин во Белград

Р.С.Европа - 16.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин за време на денешната еднодневна посета на Србија ќе разговара со српскиот државен врв и ќе присуствува на воената парада по повод 70 годишнината од ...

Посетата на Путин на Србија, топ тема во регионот

Нетпрес - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ја посети Србија при што ќе разговара со државниот врв и ќе присуствува на одбележување на 70. годишнината од ослободувањето на Белград и победа над ...

Путин во Србија меѓу Русија и ЕУ

Р.С.Европа - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин е почесен гостин на денешната воена парада во Белград по повод 70 годишнината од ослободувањето на градот. Оваа посета, според оценките, е полна со симболизам со ...

Посетата на Путин - поттик за развој на српско-руските економски односи

Макфакс - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин, за време на својата посета на Белград во четврток ќе оствари одделни средби со српскиот претседател Томислав Николиќ и српскиот премиер Александар Вучиќ, а од ...

Путин го обвини Обама за непријателско однесување кон Русија

Сител - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во интервју за српскиот весник „Политика“ го обвини американскиот претседател Барак Обама за непријателско однесување кон Русија.

Нов хит: Слушнете ја „Путин у Београду“

Таратур - 16.10.2014

Путин денес пристигнува во Белград во чест на 70 години од ослободувањето на градот од фашистичка окупација. Во таа чест, пародија на „Април у Београду“ од Чолиќ, наречена „Путин у Београду“.

ВИДЕО: „Путин у Београду“

Press24 - 16.10.2014

Слушнете го интересното видео кое излезе на Јутјуб, а ја претставува обработка на големиот хит на Здравко Чолиќ „април во Белград“, само што сега се нарекува „Путин во Белград“ Видеото беше објавено ...

ФОТО: Како Белград ќе го пречека Путин

Нетпрес - 16.10.2014

Полиција на секои 50 метри, стотици руски и српски знамиња… Белград се подготвува за денешната парада по повод 70 години од ослободувањето на градот во Втората светска војна, а воедно и за посетата ...

ХИТ ВИДЕО: “Путин у Београду“ - обработена песната на Чолиќ

Сител - 16.10.2014

Слушенете го интересното видео кое се појави на ЈуТјуб, а претставува обработка на големиот хит на Здравко Чолиќ „Април у Београду“, само што се вика „Путин у Београду“.

Гардијан: Путин предупредил на подемот на нацизмот во Европа

МКД - 16.10.2014

Владимир Путин ќе се обиде денешната воена парада во Белград да ја искористи за да ги прикаже Русија и нејзините сојузници како штит од подемот на неонацизмот низ Европа, пишува британски Гардијан .

Путин денес е во Белград (ПРЕНОС ВО ЖИВО)

МКД - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигнува во Белград, каде што се очекува да се сретне со српскиот претседател Томислав Николиќ и со премиерот Александар Вучиќ во Палатата на Србија, а и ...

ВО ЖИВО: Посетата на Путин во Белград

Курир - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува во Белград. За време на посетата ќе се сретне со српскиот претседател Томислав Николиќ и со премиерот Александар Вучиќ во Палатата на Србија, а и да ги ...

Фото: Путин слета во Белград

Нетпрес - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин тукушто слета во Белград. Владимир Путин пред само неколку минути слета на аеродромот Никола Тесла во Белград, каде го пречека висока српска делегација.

ФОТО: Путин пристигна во Белград

Press24 - 16.10.2014

Пред само неколку минути Путин слета во Белград. Погледнете ја ...

ФОТО: Путин пристигна во Белград - Николиќ го бакна три пати!

Сител - 16.10.2014

Рускиот претседателски авион на Владимир Путин слета на Белградскиот аеродром. Путин го пречека Томислав Николиќ. При излегувањето на рускиот претседател од авионот, двајцата претседатели се бакнаа ...

ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО: Рускиот претседател Владимир Путин во посета на Белград

Сител - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Во Живо: Путин положи цвеќе

Press24 - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин положи цвеќе денеска во 12.50 часот на гробот на советските слободители на Белград каде се свиреа и химните на Русија и Србија.

Путин пристигна во Белград, мерките за безбедност на највисоко ниво!

МРТ - 16.10.2014

Невидено обезбедување во главниот град на Србија. Еден од светските моќници рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград каде што ќе присуствува на воената парада посветена 70 годишнината ...

Сообраќајот во Белград колабира

+инфо - 16.10.2014

Kолоната возила со руската делегација на чело со Путин, создаде огромни гужви по белградските улици, јавуваат белградските репортери. Улицата Караѓорѓева е блокирана а граѓаните одат пеш преку ...

Путин: Србија била и ќе остане една од клучните партнери на Русија

Press24 - 16.10.2014

Србија од секогаш била и ќе остане еден од клучните партнери на Русија и Југоситочна Европа. Нашата земја и народ не соеденува повеќевековна традиција, пријателства и плодна соработка, рекол рускиот ...

БЕЛГРАД НА НОЗЕ: Пристигнува Путин, парадата може да започне

Телеграф - 16.10.2014

Путин беше поканет од српскиот претседател Томислав Николиќ и ќе биде почесен гостин на воената парада во која ќе учествуваат и руски авиони Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во ...

Путин во Србија одликуван со највисок орден

Локално - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска го одликуваше рускиот претседател Владимир Путин со највисокото признание – “Орден на Република Србија” на голем златен венец.

„ПУТИН У БЕОГРАДУ“: Нов хит на интернет - „Долази да види наше тенкове!“ (ВИДЕО)

Sky - 16.10.2014

Владимир Путин денеска доаѓа во Србија како би присуствувал на Воената парада по повод одбележувањето на 70-годишнината од ослободувањето на Белград во Втората светска војна, каде Војската на Србија ...

Следете во живо: Путин во посета на Белград

Република - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин слета во Белград. Главниот град на Србија е под целосна опсада од полициско обезбедување, мерките за безбедност се на највисоко ниво, а воената парада е заканажа за ...

Посетата на Путин ја размрда српската економија

Фактор - 16.10.2014

Од рано утрово главниот град на Србија, Белград беше под опсада заради посетата на рускиот претседател Владимир Путин. И додека државниците потпишуваа еден куп договори, низ градот цветаше малиот ...

Со Николиќ дури три бакнежи, со Вучиќ само прегратка – Путин во Белград

Либертас - 16.10.2014

Рускиот претседателски авион „Иљушин 96“ слета на аеродромот „Никола Тесла “ во Белград околу 12 часот и 15 минути. – Посетата на рускиот претседател Владимир Путин е договорена од порано,постоеше ...

(Фото) Путин дојде и во Скопје

еМагазин - 16.10.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин доби свое место во главниот град. Неговите слики може да се забележат на излогот, во и надвор од бифето. За што станува збор подетално на Телеграф.мк ...

Русија нема да го признае Косово, Србија не воведува санкции против Москва

еМагазин - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин изјави во Белград дека Русија и Србија имаат цврсти политички односи и дека Москва нема да го менува ставот за Косово чијашто независност не ја признава, додека ...

Путин стигна во Белград – обезбедување го следи на секој чекор

Фактор - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград во неколкучасовна посета, за време на која ќе присуствува на воената парада во чест на ослободувањето на српскиот главен град.

Путин и во Скопје!

Вечер Прес - 16.10.2014

Кафуле во Скопје го носи името на советскиот лидер Владимир Путин. Сопственикот зборува руски јазик, ја сака Русија, па затоа одлучил бифето кое порано се викаше "Град кафе", а се наоѓа до Млечниот ...

Кого сè понесе Путин во Белград?

Вечер Прес - 16.10.2014

Владимир Путин во Белград пристигна со огромна придружба. Впрочем, рускиот претседател на аеродромот Никола Тесла слета во придружба на 150 функционери, меѓу кои е и министерот за вонредни ситуации и ...

Ќерките на Путин: Мистерија која го интригира целиот свет

МК News - 16.10.2014

Ќерките на Владимир Путин – добро чувана тајна Ќерките на Владимир Путин се една од најдобро чуваните тајни на Русија, а пишани забелешки за нив може да пронајдете само на неколку места на интернет ...

(Галерија) Рускиот претседател пристигна во Србија: Хистерија за Путин

еМагазин - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во Белград, каде ќе има средби со државниот врв на Србија и ќе биде гостин на Парадата по повод 70 години од ослободувањето на Белград.

НАТО чека, ЕУ блокира, Русија е тука!

Вечер Прес - 16.10.2014

Со договорот за воено-техничка соработка и формирање на заеднички воени единици во Ниш која ќе има и законски имунитет, Балканот добива баланс меѓу НАТО-базите и евро-азиските воени интереси.

Еве како беше пречекан Путин во Србија (ФОТО)

Sky - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин слета со претседателскиот „Иљушин 96“ попладнево на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде свечено беше пречекан од Војската на Србија и претседателот на ...

Николиќ до Путин: Важна ни е вашата поддршка за да го зачуваме Косово

Република - 16.10.2014

Стана модерно пријателството да се мери со трговска размена. Ние на друг начин гледаме на пријателството. Србија денес нема непријатели. Но имаме помали и поголеми пријатели.

Хит видео: Обработена песната на Чолиќ- “Путин у Београду“

Денешен - 16.10.2014

Интересно видео се појави на Јутјуб, а претставува обработка на големиот хит на Здравко Чолиќ „Април у Београду“, само што се вика „Путин у Београду“.

Српско лудило наречено „Путин“ – гостинот им се појавил на небо (видео)

Република - 16.10.2014

На небото над Белград се случи мистериозна појава , на облаците се покажа ликот Путин, и тоа на денот на неговото доаѓање во Белград, пишуваат српските медиуми.

Путин до Николиќ: Русија има принципиелна позиција за Косово

Република - 16.10.2014

Во благодарам на поканата за одбележување на годишнината од ослободувањето. Тоа беше заедничка борба. Што се однесува до поддршката за Косово која ја споменавте… Русија зазема принципиелна позиција ...

Речиси 1.000 новинари акредитирани за посетата на Путин во Белград

Локално - 16.10.2014

Претстојнота посета на претседателот на Руската Федерација Владимир Путин во Србија се покажа како исклучително интересно за новинарите И покрај фактот дека Путин ќе остане во Белград само неколку ...

ВО ЖИВО: Посетата на Путин во Белград

МК News - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во Белград. За време на посетата ќе се сретне со српскиот претседател Томислав Николиќ и со премиерот Александар Вучиќ во Палатата на Србија, а и да ги посети ...

Ликот на Путин се појави на небото над Белград (ВИДЕО)

МК News - 16.10.2014

На небото над Белград се случи мистериозна појава , на облаците се покажа ликот Путин, и тоа на денот на неговото доаѓање во Белград, пишуваат српските медиуми.

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Белград

Локално - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Путин до Србија: Имаме заедничко минато и добра иднина

МК News - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ во четвртокот по разговорите со рускиот претседател Владимир Путин во Белград порача дека Србија во Русија гледа искрен и вистински пријател и дека помошта на ...

За Путин цел Белград на нозе

Вечер Прес - 16.10.2014

Претседателот на Руската федерација Владимир Путин денеска пристигнува во Белград каде ќе учествува на прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и ...

Посетата на Путин на Србија, топ тема во регионот

Точка - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ја посети Србија при што ќе разговара со државниот врв и ќе присуствува на одбележување на 70. годишнината од ослободувањето на Белград и победа над ...

Путин го обвини Обама за непријателско однесување кон Русија

Денешен - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во интервју за српскиот весник „Политика“ го обвини американскиот претседател Барак Обама за непријателско однесување кон Русија.

Николиќ: Србија во Русија гледа искрен и голем пријател

Денешен - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска на средбата со неговиот руски колега Владимир Путин, истакна дека Србија во Русија гледа искрен и голем пријател и дека помошта од Москва е многу ...

Николиќ на Путин: Брате Владимире, на иста сме страна!

Фактор - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ го одликуваше неговиот висок руски гостин Владимир Путин и му додели орден за исклучителни заслучи во развивањето и зацврстувањето на мирољубивата соработка и ...

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во посета на Белград

Либертас - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Путин одликуван со највисок орден во Србија

Република - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска го одликуваше рускиот претседател Владимир Путин со највисокото признание – „Орден на Република Србија“ на голем златен венец.

ВО ЖИВО: Путин стигна во Белград! Следете ја парадата во негова чест

Бриф - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигна денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Путин во Белград

Република - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Путин до Србија: Имаме заедничко минато и добра иднина

Тера - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ во четвртокот по разговорите со рускиот претседател Владимир Путин во Белград порача дека Србија во Русија гледа искрен и вистински пријател и дека помошта на ...

Вучиќ му посака добре дојде на Путин на руски јазик

Република - 16.10.2014

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ денеска се сретна со рускиот претседател Владимир Путин во Палатата на Србија и на почетокот од разговорот му посака добредојде на руски јазик.

Следете во живо: Рускиот претседател Владимир Путин во посета на Белград

Денешен - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин слета во Белград. Главниот град на Србија е под целосна опсада од полициско обезбедување, мерките за безбедност се на највисоко ниво, а воената парада е заканажа за ...

Ќерките на Путин: Мистерија која го интригира целиот свет

Точка - 16.10.2014

Додека семејството на Барак Обама можеби е и премногу изложено во јавноста, семејниот живот на Путин е една од најдобро чуваните тајни во модерната историја.

Путин слета во Белград

Точка - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин тукушто слета во Белград. Владимир Путин пред само неколку минути слета на аеродромот Никола Тесла во Белград, каде го пречека висока српска делегација.

Путин во Србија одликуван со највисок орден

Точка - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска го одликуваше рускиот претседател Владимир Путин со највисокото признание – "Орден на Република Србија" на голем златен венец.

(ХИТ ВИДЕО) „Април во Белград“ стана „Путин во Белград“

Фактор - 16.10.2014

Во Србија денеска се е посветено на посетата на рускиот претседател Владимир Путин. Но, едно од најинтересните видеа кои се појавија на Јутјуб е и обработка на песната „Април во Белград“ од Здравко ...

Путин: Може да се разговара за увоз на возила Фиат од Србија

Фактор - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Белград рекол дека може да се разговара за овозможување на извоз на автомобили Фиат произведени во Србија, во Русија.

ПАРОДИЈА: Слушнете ја песната „Путин у Београду“

Пулс24 - 16.10.2014

На Јутјуб осамна интересно видео, кое ја претставува обработка на големиот хит на Здравко Чолиќ „Април у Београду“, само што сега се нарекува „Путин у Београду“.

ПУТИН: Србија отсекогаш била и останува еден од клучните партнери на Русија

Sky - 16.10.2014

Србија отсекогаш била и останува еден од клучните партнери на Русија на југоистокот од Европа. Нашите земји и народи со векови ги обединува традиција на пријателство и плодна соработка, изјави ...

Фотогалерија: Путин во Белград

Вечер Прес - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска е Белград каде разговара со државниот врв и присуствува на одбележувањето на 70 годишнината од ослободувањето на Белград и победата над фашизмот, како и ...

Пародијата „Путин во Белград“ хит во Србија (видео)

Република - 16.10.2014

Преработката на хитот на Здравко Чолиќ „Есен во Белград“ во која е опеана посетата на рускиот претседател Владимир Путин стана вистински хит во Србија.

(ВО ЖИВО) Воена парада во Белград во чест на Путин…

Локално - 16.10.2014

Претседател на Руската Федерација Владимир Путин пристигна во Белград.според агендата сега тој е на средба со српскиот претседател Томислав Николиќ и со премиерот Александар Вучиќ во Палатата на ...

Србија во Русија гледа голем и искрен пријател

Точка - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска на средбата со неговиот руски колега Владимир Путин, истакна дека Србија во Русија гледа искрен и голем пријател и дека помошта од Москва е многу ...

(Галерија) Путин во Белград

еМагазин - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска престојува во Белград и имаше средби со државниот врв на Србија. Еве дел од тамошната атмосфера и неговите активности.

Путин во Белград: „Јужен тек“ е како љубовен однос

еМагазин - 16.10.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој е во посета на соседна Србија, на прес конференција посочи дека на Србија местото и е на рускиот пазар, најавувајќи дека како резултат на неколкуте ...

Србија обезбеди извоз на возила на крагуевачки “Фиат” во Русија

Локално - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Белград изјавил дека може да се разговара за овозможување на извоз на автомобили Фиат произведени во Србија, во Русија.

Путин: Обама има непријателско однесување кон Русија

Република - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во интервју за српскиот весник „Политика“ го обвини американскиот претседател Барак Обама за непријателско однесување кон Русија.

Николиќ: Србија во Русија гледа искрен и голем пријател

Н.Македонија - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска на средбата со неговиот руски колега Владимир Путин, истакна дека Србија во Русија гледа искрен и голем пријател и дека помошта од Москва е многу ...

Путин за „Политика“: Обама има непријателско однесување кон Русија

Н.Македонија - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во интервју за српскиот весник „Политика“ го обвини американскиот претседател Барак Обама за непријателско однесување кон Русија Во интервјуто објавено во пресрет ...

Српскиот претседател му врачи орден Путин

365 - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска му врачи Орден на претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска му врачи Орден на голем синџир на ...

Белград : Директен пренос од посетата на Путин / Видео

Lider - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигна во Белград, каде што се очекува да се сретне со српскиот претседател Томислав Николиќ и со премиерот Александар Вучиќ во Палатата на Србија, а и ...

Владимир Путин во посета на Белград

Lider - 16.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин пристигнува денеска во Белград за да учествува во прославата посветена на 70-годишнината од ослободувањето на Белград од фашистичката окупација и 100 години од ...

Србија: Парада за Путин

Идивиди - 16.10.2014

Одбележувањето на 70-годишнината на ослободувањето на Белград од нацистите се чини во Србија е во сенка на веста дека на прославата стигнува лично Владимир Путин, а таква посета никогаш не е чисто ...

Николиќ го одликува Путин – орденот израз на почитта и љубовта на Србија кон Русија

Lider - 16.10.2014

Српскиот претседател Томислав Николиќ денеска му врачи Орден на голем синџир на претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Николиќ му го додели орденот на рускиот претседател за ...

Сериозните политичари треба внимателно да ги избираат зборовите

Дневник - 15.10.2014

Рускиот премиер Дмитриј Медведев го предупреди австралискиот колега Тони Абот дека политичарите треба внимателно да ги избираат зборовите по „ветувањето“ на австралискиот премиер дека ќе го „тресне ...

ЕУФОРИЈА ВО БЕЛГРАД: Срби носат маици на кои пишува „Путин нај Србин“

Телеграф - 15.10.2014

Идејата за маиците со Путин се роди во Москва пред половина година, кога група млади дизајнери направи 5.000 маици со пораки како: „Крим е наш“ и „Путин е светски лидер“ По Москва и Њујорк, маици со ...

Австралиски војници не влегле во Ирак бидејќи не им била обезбедена заштита од властите

А1 On - 15.10.2014

Двесте австралиски војници од специјалните единици, испратени за борба против екстремистите од групата Исламска држава (ИД) во Ирак, не влегле во земјата бидејќи властите во Багдад не им обезбедиле ...

ПУТИН ВО ИНТЕРВЈУ ЗА „ПОЛИТИКА“: Пристапот на Обама е непријателски кон Русија

Телеграф - 15.10.2014

Рускиот претседател се осврнува и на проектот „Јужен тек“, за кој вели дека ќе ја подобри енергетската безбедност на Европа Србија била и сè уште останува еден од клучните партнери на Русија од ...

Инцидентот е смислена провокација на Западот пред посетата на Путин

Press24 - 15.10.2014

Политичкиот аналитичар Драгомир Анѓелковиќ денеска изјави дека она што се случуваше за време на натпреварот помеѓу Србија и Албанија е „масло“ на западните држави, односно западните центри на моќ.

Инцидентот е сценарио на оние кои не сакаат Путин да го посети Белград

Сител - 15.10.2014

Политичкиот аналитичар Драгомир Анѓелковиќ денеска изјави дека она што се случуваше за време на натпреварот помеѓу Србија и Албанија е „масло“ на западните држави, односно западните центри на моќ.

Српски аналитичар: Хаосот на натпреварот беше испровоциран поради Путин

МКД - 15.10.2014

Во провокацијата на фудбалскиот натпревар Србија – Албанија вмешана е албанската држава и некои западни центри на моќ од ЕУ, тврди за Б92 политичкиот аналитичар Драгомир Анѓелковиќ.

Инцидентот „режиран“ од Западот за Путин да не ја посети Србија?!

Екипа - 15.10.2014

Инцидентот што синоќа се случи на фудбалскиот меч меѓу Србија и Албанија во Белград се уште е во фокусот на вниманието на целокупната јавност во регионот.

Инцидентот е смислена провокација на Западот пред посетата на Путин

Курир - 15.10.2014

Политичкиот аналитичар Драгомир Анѓелковиќ денеска изјави дека она што се случуваше за време на натпреварот помеѓу Србија и Албанија е „масло“ на западните држави, односно западните центри на моќ.

Инцидентот во Белград „режиран“ од Западот поради посетата на Путин на Србија?!

Бриф - 15.10.2014

Инцидентот што синоќа се случи на фудбалскиот меч меѓу Србија и Албанија во Белград се уште е во фокусот на вниманието на целокупната јавност во регионот.

На Западот не му се допаѓа посетата на Путин на Србија

Вечер Прес - 15.10.2014

Асошиејтед прес пишува дека ова е втора посета на Путин на Србија за три години, а во првата посета Путин истакнал дека не е против придружувањето на Србија кон ЕУ, но бил дециден дека Србија никогаш ...

Инцидентот на натпреварот е „масло“ на западните земји

Пулс24 - 15.10.2014

Политичкиот аналитичар Драгомир Анѓелковиќ денеска изјави дека она што се случуваше за време на натпреварот помеѓу Србија и Албанија е „масло“ на западните држави, односно западните центри на моќ.

Маици со ликот на Путин во Белград

Република - 15.10.2014

По Москва и Њујорк, маици со ликот на претседателот на Русија Владимир Путин може да се купат во Белград по повод посетата на рускиот претседател на Србија.

Белград во еуфорија: “Путин е најголемиот Србин!”

Локално - 15.10.2014

Маjци со натпис “Путин е најголемиот Србин” почнаа да се продаваат во Белград еден ден пред посетата на рускиот претседател во српската престолнина. Telegraf јави уште дека најголемата атракција на ...

Српски анализи: Провокација за дестабилизација против Путин и воената парада

Република - 15.10.2014

Српските медиуми денеска пренесуваат анализи на политиколози кои во вчерашните случувања на фудбалскиот меч Србија- Албанија гледаат „провокација, напад и дестабилизација на Србија“ во организација ...

Само Путин може да ја поттикне ЕУ да не го заборава проширувањето

Дневник - 14.10.2014

Ивана Kостовска Најавеното парадирање на рускиот претседател Владимир Путин во Белград деновиве по којзнае кој пат ги наметна во јавноста изветвените тези за тоа дека Kремљ сака да стави рака на ...

Путин во Белград - нема излегување на тераса и сушење алишта!

Канал5 - 14.10.2014

Граѓаните на Белград кои живеат покрај автопатот и улиците каде што задутре ќе минува рускиот претседател Путин нема да смеат да излегуваат на своите тераси.

Посетата на Путин на Белград го загрижи Западот

24 Вести - 14.10.2014

Белград се подготвува да го пречека рускиот претседател Владимир Путин, посета која западот ќе ја проследи со големо внимание. Србија е единствена од државите кандидати за членство во ЕУ која не ...

Во Белград се појавија плакати со слоганот „Да го пречекаме нашиот претседател“

Канал5 - 14.10.2014

Два дена пред посетата на рускиот претседател Владимир Путин, главниот град на Србија, Белград е исполепен со плакати со ликот на Путин на кои се истакнати пораки како „Да го пречекаме нашиот ...

Посетата на Путин, корист или штета?

Сител - 14.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе допатува во посета на Белград, трета по ред во 13 години, но овој пат, се чини, под будно око на светскиот мониторинг и кај нас.

Забрането отварање прозор: Путин доаѓа во Белград

Press24 - 14.10.2014

Речиси се е подготвено за пристигнувањето на рускиот претседател Владимир Путин во Белград. Воената парада, масите, столчињата, безбедноста на највисоко ниво.

Путин ќе јаде од сребрените чинии на Тито

Press24 - 14.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во четврток треба да ја посети Србија. Тој ќе руча од чиниите и сребрениот есцјаг направени пред 40 години специјално за маршалот Тито, според протоколот ручекот ќе ...

Кога доаѓа Путин, нема излегување на тераса ни пружање гаќи! (ФОТО)

МКД - 14.10.2014

Белграѓани што живеат во зградите покрај автопатот добиле забрана да излегуваат на своите тераси на денот кога во градот ќе пристигне рускиот претседател Владимир Путин.

ФОТО: Погледнете како изгледа авионот со кој Путин во четврток слетува во Белград

Press24 - 14.10.2014

Првиот човек на Русија во Белград доаѓа со државниот авион вреден дури 150 милиони евра, чија внатрешност е украсна со злато и бесценети камења. Станува збор за моделот ИљушинL-96-300PU (M1) - PU, ...

Австралискиот премиер ќе го тепал Путин, руски дипломати му порачуваат да внимава!

МКД - 14.10.2014

Рускиот дипломат Александр Одевски изјавил денес во Канбера дека заканите на 56-годишниот премиер на Австралија Тони Абот дека физички ќе се пресмета со 62-годишниот претседател на Русија Владимир ...

ФОТО: Падна наредба, Путин доаѓа

Курир - 14.10.2014

Речиси се е подготвено за пристигнувањето на рускиот претседател Владимир Путин во Белград. Воената парада, масите, столчињата, безбедноста на највисоко ниво.

КОГА ПУТИН МИНУВА НИЗ БЕЛГРАД: Нема излегување на тераса, а ни пружање гаќи! (ФОТО)

Телеграф - 14.10.2014

Жителите на Белград што живеат во зградите покрај автопатот добиле забрана да излегуваат на своите тераси Жителите на Белград што живеат во зградите покрај автопатот добиле забрана да излегуваат на ...

Путин ќе има двокатно обезбедување

Телеграф - 14.10.2014

По правило, момчињата од обезбедувањето мора да бидат повисоки од претседателот за да го заштитат доколку некој се обиде да пука во него Дел од обезбедувањето што треба да го чува рускиот претседател ...

Во пресрет на пристигнувањето на Путин, Белград под безбедносна опсада

МРТ - 14.10.2014

Белград е речиси под опсада пред доаќањето во четврток на рускиот претседател Владимир Путин. Тој ќе се задржи сѐ на сѐ 5 часа, при што покрај официјалните средби во Палатата Србија, ќе присуствува и ...

Путин ќе руча од чиниите на Тито

Press24 - 14.10.2014

Путин во Србија пристигнува за два дена, а за време на посетата ќе руча од чинии со сребрен есцајг направени пред 40 години специјално за Јосип Броз Тито.

Детали за посетата: Путин ќе руча од чиниите на Тито

Курир - 14.10.2014

Путин во Србија пристигнува за два дена, а за време на посетата ќе руча од чинии со сребрен есцајг направени пред 40 години специјално за Јосип Броз Тито.

Посетата на Путин, корист или штета?

Алфа - 14.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе допатува во посета на Белград, трета по ред во 13 години, но овој пат, се чини, под будно око на светскиот мониторинг и кај нас.

Посетата на Путин, корист или штета?

Press24 - 14.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе допатува во посета на Белград, трета по ред во 13 години, но овој пат, се чини, под будно око на светскиот мониторинг и кај нас.

Западните агенции: На Вашингтон не му е пријатно што Путин оди во Белград

МКД - 14.10.2014

Путин, чии односи со Европската Унија се влошија поради Украина, и понатаму може да смета на топло добредојде во Белград, кој одби да им се придружи на европските санкции против Москва, пишува Франс ...

Путин ќе руча од чиниите на Тито

МК News - 14.10.2014

Путин во Србија пристигнува за два дена, а за време на посетата ќе руча од чинии со сребрен есцајг направени пред 40 години специјално за Јосип Броз Тито.

Путин во Белград – нема излегување на тераса и сушење алишта!

МК News - 14.10.2014

Граѓаните на Белград кои живеат покрај автопатот и улиците каде што задутре ќе минува рускиот претседател Путин нема да смеат да излегуваат на своите тераси.

И врапците се спремни за посетата на Путин!

Вечер Прес - 14.10.2014

Посебно место на секоја воена парада има презентацијата на најмодерните средства и оружја кои ги поседува војската како и орудијата кои се уште не се влезени во вооружувањето.

Боксерот Абот против џудистот Путин: Изјавите на Абот дека физички ќе се пресмета со Путин се многу незрели

Точка - 14.10.2014

Рускиот дипломат Александар Одевски изјавил дека заканите на Тони Абот дека физички ќе се пресмета со Владимир Путин се незрели. Тој исто така го предупредил Абот дека рускиот претседател е џудо ...

Путин во Србија ќе јаде од садовите на Тито!

Фактор - 14.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин за два дена треба да допатува во Србија, каде што ќе присуствува на воената парада во чест на ословодувањето на Белград.

Кога Путин доаѓа во српската престолнина… (ФОТО)

Република - 14.10.2014

Доаѓањето на рускиот претседател Владимир Путин во Белград на 16 октомври е актуелна тема изминатиов период во српските медиуми, но и голем предизвик за властите и полицијата во Србија… Republika ...

Кога доаѓа Путин, нема излегување на тераса ни пружање гаќи!

Тера - 14.10.2014

Белграѓани што живеат во зградите покрај автопатот добиле забрана да излегуваат на своите тераси на денот кога во градот ќе пристигне рускиот претседател Владимир Путин.

Симнете ги гаќите, доаѓа Путин

Република - 14.10.2014

Белград е во вонредна состојба поради воената парада и доаѓањето на Владимир Путин, а некои станари добиле и јасни инструкции за нивното однесување Така во една од белградските згради се најде едно ...

Како Србите ќе го дочекаат Путин?

еМагазин - 14.10.2014

На рускиот претседател ќе му биде приредена воена парада каква што во Белград не е видена од 1985 година.Ќе продефилираат 3500 војници, но и уште толку невооружени припадници на безбедносните сили.

АФП: ​​Посетата на Путин во Србија цели да го зајакне руското влијание

Локално - 14.10.2014

Владимир Путин пристигнува во четвртокот во Белград во многу симболична посета, за да го зајакне руското влијание и присуство во срцето на Европа, во Србија, земја кандидат за зачленување во ЕУ, која ...

Посетата на Путин на Белград, корист или штета?

Република - 14.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе допатува во посета на Белград, трета по ред во 13 години, но овој пат, се чини, под будно око на светскиот мониторинг и кај нас.

Чекор на победникот....

Вечер Прес - 14.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе го посети Белград каде ќе разговара со државниот врв и ќе присуствува на одбележувањето на 70 годишнината од ослободувањето на Белград и победата над ...

Рецензија: Путин во Белград доаѓа со „позлатен“ авион !

СПФМ - 14.10.2014

Посетата на еден светски лидер на регионот, да се посматра само низ опис на неговиот авион во најмала рака е несериозно. Истата информација ја пренесле и сите други провладини медиуми.

Путин ќе руча од чиниите на Тито

Денешен - 14.10.2014

Путин во Србија пристигнува за два дена, а за време на посетата ќе руча од чинии со сребрен есцајг направени пред 40 години специјално за Јосип Броз Тито.

Посетата на Путин, корист или штета?

Lider - 14.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе допатува во посета на Белград, трета по ред во 13 години, но овој пат, се чини, под будно око на светскиот мониторинг и кај нас.

Путин во Белград доаѓа со „позлатен“ авион!

Канал5 - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во Србија доаѓа со авион вреден над 150 милиони евра, украсен со злато, свила, скапоцени камења и кожа. Во внатрешноста на авионот „Иљушин“ има три бара, соба за ...

ФСБ и 80 српски снајперисти ќе го чуваат Путин

Дневник - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне в четврток во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“ коментирајќи дека оваа посета ќе се одвива ...

Абот: Ќе инсистирам на одговорност за падот на авионот на „Малезија ерлајнс“

А1 On - 13.10.2014

Премиерот на Австралија, Тони Абот денеска изјави оти на самитот на Г-20, на средба со рускиот претседател Владимир Путин ќе инсистира на утврдување одговорност за падот на авионот на „Малезија ...

Абот: Ќе инсистирам на одговорност за падот на авионот на „Малезија ерлајнс“

Сител - 13.10.2014

Премиерот на Австралија, Тони Абот денеска изјави оти на самитот на Г-20, на средба со рускиот претседател Владимир Путин ќе инсистира на утврдување одговорност за падот на авионот на „Малезија ...

АБОТ: Од Путин ќе барам утврдување на одговорноста за падот на малезискиот авион

Телеграф - 13.10.2014

Западот ги обвинува проруските сили во источниот дел на Украина Премиерот на Австралија, Тони Абот, изјави оти на Самитот на Г-20, на средба со рускиот претседател Владимир Путин ќе инсистира на ...

Путин во авион од злато и скапоцени камења

Курир - 13.10.2014

Првиот човек на Русија, Владимир Путин доаѓа во Србија во државен авион вреден 150 милиони евра, чија внатрешност е прекриена ни помалку ни повеќе, туку со злато и скапоцени камења.

ФОТО: Путин ќе слета во Србија со „златен“ авион

Нетпрес - 13.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе дојде во Србија со „златен“ авион, јавуваат српските медиуми. Станува збор за државниот претседателски авион на Русија, ИЛ-96-3000ПУ (М1) – ПУ чија ...

ФОТО: Српска манекенка се подготвува за Путин

Press24 - 13.10.2014

Доаѓањето на рускиот претседател Владимир Путин во Србија е голем политички настан кој ќе се одбележи овие неколку дена. Сузана Манчиќ успеа да привлече внимание во јавноста со својата роденеденска ...

ГАЛЕРИЈА Путин слетува во Белград со „златен“ авион

+инфо - 13.10.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе дојде во Србија со „златен“ авион, јавуваат српските медиуми. Станува збор за државниот претседателски авион на Русија, ИЛ-96-3000ПУ (М1) – ПУ чија ...

Путин во четврток пристигнува во Белград

МРТ - 13.10.2014

Рускиот претседател Путин в четврток пристигнува во Белград на воената парада за 70 години од ослободувањето на градот. Ќе допатува во државниот авион Иљушин, вреден 150 милиони евра поради ...

Белград под опсада: стигнале 150 руски специјалци, Путин ќе слета во позлатен авион (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 13.10.2014

Путин во четврток во Белград одвоено ќе се сретне со претседателот и премиерот на Србија Томислав Николиќ и Александар Вучиќ и ќе присуствува на воената парада по повод 70-годишнината од ...

ПУТИН ВО БЕЛГРАД: Порака до ЕУ да не го заборава Балканот

Телеграф - 13.10.2014

Неговото доаѓање мора да се гледа како некоја противтежа на однесувањето на ЕУ кон Србија и кон Македонија. ЕУ е исплашена од сѐ поголемото влијание на Русија во регионот, смета професор Симиќ ...

Премиерот на Австралија сака „сериозно да поразговара“ со Путин на самитот Г-20

Руска реч - 13.10.2014

Премиерот на Австралија, Тони Абот изјави дека за време на самитот на Г-20 ќе изврши „остар разговор“ со претседателот на Русија, Владимир Путин за рушењето на Боингот 777 кај Донецк, пренесува РИА ...

Путин во Белград кон средината на неделата

Р.С.Европа - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Путин ќе пристигне во Белград кон средината на неделата

Алфа - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Путин ќе пристигне во Белград кон средината на неделата

Сител - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Путин ќе пристигне во Белград кон средината на неделата

Press24 - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Кон средината на неделата Путин ќе пристигне во Белград

Курир - 13.10.2014

Kон средината на неделата во посета на Белград, ќе пристигне рускиот претседател Владимир Путин. Путин пристигнува во Србија на 16 октомври по повод 70-годишнината од ослободувањето на Белград.

Путин ќе пристигне во Белград кон средината на неделата

+инфо - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Фото: „Ѕирнете“ во внатрешноста на авионот во кој се вози Путин - ќе ве остави без зборови!

Пулс24 - 13.10.2014

Првиот човек на Русија, Владимир Путин доаѓа во Србија во државен авион вреден 150 милиони евра, чија внатрешност е прекриена ни помалку ни повеќе, туку со злато и скапоцени камења.

(ФОТО) Путин слетува во Белград со авион со дијаманти

Бриф - 13.10.2014

Првиот човек на Русија Владимир Путин слетува во Србија со државен авион вреден дури 150 милиони евра, чија внатрешност е обложена со дијаманти и злато.

Путин во авион од злато и скапоцени камења (фото)

Република - 13.10.2014

Првиот човек на Русија, Владимир Путин доаѓа во Србија во државен авион вреден 150 милиони евра, чија внатрешност е прекриена ни помалку ни повеќе, туку со злато и скапоцени камења.

Путин слетува со авион со злато и дијаманти

Вечер Прес - 13.10.2014

Првиот човек на Русија, Владимир Путин доаѓа во Србија со државен авион вреден 150 милиони евра, чија внатрешност е украсена со злато и дијаманти. Станува збор за претседателскиот авион "Иљушин" ...

Путин ќе пристигне во Белград кон средината на неделата

Либертас - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Путин ќе пристигне во Белград кон средината на неделата

Денешен - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Како Србите ќе го чуваат Путин? Претседателот на Русија ќе го штитат 150 КГБ специјалци и повеќе од 80 снајперисти!

Точка - 13.10.2014

Претседателот на Русија ќе го чуваат повеќе од 150 специјалци од Русија, како и неговите 20 високо обучени лични телохранители. Покрај ова, за време на неговата посета на Белград ќе го чуваат и преку ...

150 агенти на КГБ пристигнаа во Белград

Република - 13.10.2014

Сто и педесет агенти на КГБ пристигнале во Белград со три авиони, како претходница на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Србија по повод ослободувањето на Белград.

Путин ќе го посети Белград

Република - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...

Путин во посета на Белград

Пулс24 - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години. Путин пристигнува во Србија на 16 октомври по повод ...

Абот: Ќе инсистирам на одговорност за падот на авионот на „Малезија ерлајнс“

Република - 13.10.2014

Премиерот на Австралија, Тони Абот денеска изјави оти на самитот на Г-20, на средба со рускиот претседател Владимир Путин ќе инсистира на утврдување одговорност за падот на авионот на „Малезија ...

Путин во Белград доаѓа со „позлатен“ авион вреден 150 милиони евра (Фото)

МК News - 13.10.2014

Првиот човек на Русија Владимир Путин пристигнува во Србија во државен авион вреден 150 милиони евра, а внатрешноста на леталото е „збогатена“ со злато и благородни камења.

Путин во Белград пристигнува со „позлатен“ авион вреден 150 милиони евра

Н.Македонија - 13.10.2014

Првиот човек на Русија Владимир Путин пристигнува во Србија во државен авион вреден 150 милиони евра, а внатрешноста на леталото е „збогатена“ со злато и благородни камења.

Путин ќе пристигне во Белград кон средината на неделата

Lider - 13.10.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ќе пристигне кон средината на неделата во посета на Белград, трета по ред во изминатите 13 години, пишува белградскиот весник „Политика“, коментирајќи дека оваа ...