TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меџити: Општина Чаир ја поддржува работата на СЈО

Телма - 06.06.2017

Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“ – вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир за порталот на албански јазик „Журнал“, по веста дека СЈО влегло во општината.

СЈО во Чаир бара докази за дивоградби

Вест - 06.06.2017

Во тек се првите истраги на тимот на Јанева за евентуални дивоградби и за злоупотреба на наредбите за уривање на објекти надвор од законот Специјалното јавно обвинителство влезе во просториите на општина Чаир, пренесува Алсат М телевизија.

СЈО влезе во општина Чаир

Канал5 - 06.06.2017

Го подржуваме специјалното јавно обвинителство, правната држава е демократска вредност, изјавил градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, откако СЈО вчера влезе во општината во рамки на предистражна постапка поврзана со дивоградба на територија на ...

СЈО во Чаир: Се истражуваат дивоградбите

ТВ21 - 06.06.2017

Специјалното јавно обвинителство е во општина Чаир. Според неофицијалните онформации, станува збор за предистражна постапка за дивоградбите на територијата на локалната самоуправа инаку дел од разговорите во прислушуваните материјали.

СЈО во Чаир бара детални информации за објект спроти американска амбасада

Алсат-М - 06.06.2017

Општина Чаир потврди дека во општината имала инспектори на СЈО. Преку соопштение информираше дека СЈО побарала детали за објект спроти американската амбасада за кој се сомневале дека е изграден без дозвола.

Чиј е објектот спроти американската амбасада?! – СЈО истражува, општина Чаир потврдува

ТВ21 - 06.06.2017

Обвинителите на СЈО тропнале на вратите на општина Чаир во врска со изградбата на објект кој се наоѓа спроти американската амбасада. Ова го потврди и општина Чаир, од каде за ТВ21 велат дека специјалните обвинители побарале документи за сопственост, ...

СЈО ги проверува дивоградбите во Чаир, за градоначалникот Меџити правната држава мора да функционира

МКД - 06.06.2017

Истражители на Специјалното јавно обвинителство од вчера се во општина Чаир како дел од предистражната постапка за дивоградбите на територијата на општината, што беше тема на разговорите во дел од прислушуваните материјали.

СЈО од вчера ги „чешла“ документите во општина Чаир

Макфакс - 06.06.2017

Истражители на Специјалното јавно обвинителство од вчера се во општина Чаир како дел од предистражната постапка. Иако нема официјална потврда, може да се претпостав дека станува збор за истражување на дивоградбите на територијата на општината.

СЈО ги проверува дивоградбите во општина Чаир

Слободен Печат - 06.06.2017

Тимот oбвинители на Катица Јанева биле три часа во просториите на општина Чаир барајќи материјални докази. Според извори на Алсат-М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби.

Меџити: Го подржуваме СЈО, правната држава е демократска вредност

Репортер - 06.06.2017

Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“ – вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир за порталот на албански јазик „Журнал“, по веста дека СЈО влегло во општината.

СЈО ги истражува дивоградбите во Чаир

МРТ - 06.06.2017

Станува збор за предистражна постапка за дивоградбите на територијата на локалната самоуправа инаку дел од разговорите во прислушуваните материјали. Специјалното јавно обвинителство од вчера е во општина Чаир.

СЈО ги истражува дивоградбите во Чаир

Нетпрес - 06.06.2017

Специјалното јавно обвинителство од вчера е во општина Чаир. Станува збор за предистражна постапка за дивоградбите на територијата на локалната самоуправа инаку дел од разговорите во прислушуваните ...

Меџити: Ја поддржуваме работата на СЈО

Макфакс - 06.06.2017

„Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“ – вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир, откако СЈО влегло во општината.

СЈО ги чешла дивоградбите во Чаир

Правдико - 06.06.2017

Специјалното јавно обвинителство од вчера е во општина Чаир каде на терен ги “чешла” дивоградбите на територијата на оваа општината. Оваа акција е дел од предистражната постапка за довоградбите во Чаир што беше тема на разговорите во дел од ...

СЈО ги истражува дивоградбите во Чаир

Порта 3 - 06.06.2017

Специјалното јавно обвинителство од вчера е во општина Чаир. Станува збор за предистражна постапка за дивоградбите на територијата на локалната самоуправа, инаку дел од разговорите во прислушуваните материјали.

СЈО истражува објекти спроти Амбасадата на САД

Слободен Печат - 06.06.2017

Од општина Чаир потврдиле дека инспектори на СЈО ги посетиле нивните простории, барајќи детални документи за објект спроти Амбасадата на САД, за којшто постои сомнеж дека е изграден без дозвола, пишува Алсат-М.

Меџити: Ја поддржуваме работата на СЈО

Кајгана - 06.06.2017

„Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“, вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир, откако СЈО влегло во Општината.

СЈО од вчера ги „чешла“ документите во општина Чаир

Точка - 06.06.2017

Истражители на Специјалното јавно обвинителство од вчера се во општина Чаир како дел од предистражната постапка. Иако нема официјална потврда, може да се претпостави дека станува збор за истражување на дивоградбите на територијата на општината, што ...

СЈО го „чешла“ Чаир - што се истражува?

Фактор - 06.06.2017

Катица Јанева и тимот од СЈО вчера „упаднале“ во општина Чаир. Според пишувања на дел од медиумите тие три часа барале материјални докази во рамките на предистражна постапка за дивоградби.

СЈО истражува дивоградби во скопската општина Чаир

еМагазин - 06.06.2017

Истражители на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) влегоа во скопската општина Чаир како дел од предистражната постапка за дивоградбите на територијата на општината, што е тема на разговор во дел од прислушуваните материјали.

СЈО од вчера ги „чешла“ документите во општина Чаир

Канал 77 - 06.06.2017

Истражители на Специјалното јавно обвинителство од вчера се во општина Чаир како дел од предистражната постапка. Иако нема официјална потврда, може да се претпостав дека станува збор за истражување на дивоградбите на територијата на општината.

Меџити: Ја поддржуваме работата на СЈО

Точка - 06.06.2017

„Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“ – вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир, откако СЈО влегло во општината.

Меџити: Го подржуваме СЈО, правната држава е демократска вредност

Локално - 06.06.2017

„Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“ – вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир за порталот на албански јазик „Журнал“, по веста дека СЈО влегло во општината.

СЈО во општина Чаир, Меџити ја поддржува нивната работа

Фокус - 05.06.2017

Го подржуваме Специјалното јавно обвинителство, правната држава е демократска вредност, вели во изјава за Журнал градоначалникот на Чаир, Изет Меџити , откако СЈО влезе во општината во рамки на предистражна постапка поврзана со дивоградба на ...

СЈО влезе во општина Чаир

Алсат-М - 05.06.2017

Специјалното јавно обвинителство влезе во просториите на општина Чаир. Според извори на Алсат М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби. Тимот на Катица Јанева бил цели три часа во просториите на ...

Меџити го поддржува СЈО

+инфо - 05.06.2017

Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата, вели градоначалникот на Чаир. Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на ...

СЈО истражува во општина Чаир, Меџити вели дека ја поддржува нивната работа

Стандард - 05.06.2017

Го подржуваме Специјалното јавно обвинителство, правната држава е демократска вредност, вели во изјава за Журнал градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, откако СЈО влезе во општината во рамки на предистражна постапка поврзана со дивоградба на ...

СЈО влезе во општина Чаир

+инфо - 05.06.2017

Тимот на Катица Јанева бил цели три часа во просториите на општината барајќи материјални докази. Специјалното јавно обвинителство влезе во просториите на општина Чаир. Според извори на Алсат-М телевизија , СЈО во Чаир интервенирало во рамките на ...

СЈО влезе во општина Чаир

А1 On - 05.06.2017

Тимот oбвинители на Катица Јанева биле три часа во просториите на општина Чаир барајќи материјални докази. Според извори на Алсат-М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби.

СЈО влезе во општина Чаир

Репортер - 05.06.2017

Тимот oбвинители на Катица Јанева биле три часа во просториите на општина Чаир барајќи материјални докази. Според извори на Алсат-М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби.

СЈО влезе во општина Чаир

Press24 - 05.06.2017

Специјалното јавно обвинителство влезе во просториите на општина Чаир. Според извори на Алсат М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби. Тимот на Катица Јанева бил цели три часа во просториите на ...

СЈО влезе во општина Чаир

Либертас - 05.06.2017

Специјалното јавно обвинителство влезе во просториите на општина Чаир. Според извори на Алсат М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби. Тимот на Катица Јанева бил цели три часа во просториите на ...

Меџити: Го подржуваме СЈО, правната држава е демократска вредност

Либертас - 05.06.2017

„Општина Чаир ја поддржува работата на Специјалното јавно обвинителство, правната држава е вредност на демократијата“ – вели Изет Меџити, градоначалник на општина Чаир за порталот на албански јазик „Журнал“, по веста дека СЈО влегло во општината.

СЈО влезе во Општина Чаир

Локално - 05.06.2017

Специјалното јавно обвинителство влезе во просториите на Општина Чаир. Според извори на Алсат М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби. Тимот на Катица Јанева бил цели три часа во просториите на ...