TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес во Централна Италија

Форум - 20.09.2009

Земјотрес со интензитет ид 4,6 степени според Рихтер е регистриран во недела наутро околу четири часот во Централна Италија Потресот во регионот Марке не ...

Земјотрес во Централна Италија

Кирилица - 20.09.2009

Проверуваме дали има штети, но засега изгледа случајот не е таков, изјави претставник на Цивилната заштита во Марке Земјотрес со интензитет ид 4,6 степени ...

Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Италија

Нетпрес - 20.09.2009

Во земјотрес со интензитет од 4,6 степени што денеска ја погоди централна Италија во близина на Анкона, нема повредени ни материјална штета, но во паника ...

Најмалку осум повредени во два земјотреса во Индонезија

Канал5 - 19.09.2009

Повеќе од осум лица се повредени во два земјотреса со интензитет од 6,4 и 5,8 степени според Рихтеровата скала што ги погодија изутрината индонезиските острови ...

Два земјотреса во индонезија

Телма - 19.09.2009

Повеќе од осум лица се повредени во два земјотреса со интензитет од 6,4 и 5,8 степени според Рихтеровата скала што ги погодија изутрината индонезиските острови ...

Земјотрес во Кина

Кирилица - 19.09.2009

Нема информации за жртви и причинета материјална штета Земјотрес со интензитет од 5,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска кинеската провинција ...

Силен земјотрес во Бали

Форум - 19.09.2009

Земјотрес со силина од 6,4 степени по Рихтер во сабот наутро го погоди индонезискиот остров Бали.

Два земјотреса во Индонезија

Кирилица - 19.09.2009

Не се соопштува за голема материјална штета. Властите не упатија предупредување за цунами Повеќе од осум лица се повредени во два земјотреса со интензитет од ...

Најмалку осум повредени во два земјотреса во Индонезија

Алфа - 19.09.2009

Повеќе од осум лица се повредени во два земјотреса со интензитет од 6,4 и 5,8 степени според Рихтеровата скала што ги погодија изутрината индонезиските острови ...

Силен земјотрес на Бали, луѓе скокале од прозорци од страв

Нетпрес - 19.09.2009

Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтер се случил денеска во близина на индонезискиот остров Бали, соопштила тамошната метеоролошка станица, ...

Земјотрес почувствуван во југозападна Македонија

Макфакс - 18.09.2009

Земјотрес е почувствуван денеска од населението во југозападна Македонија, потресот бил со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала.

Почувствуван земјотрес во југозападна Македонија

Нетпрес - 18.09.2009

Во западна Македонија почувствуван нов земјотрес, информираат од Сеизмолошката опсерваторија. Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија епицентарот на ...

Дебар се тресе 10 дена

Време - 17.09.2009

Земјотрес од четири степени според Европската макросеизмичка скала вчера во шест часот повторно е почувствуван во Дебар и во околината.

Умерен земјотрес во Албанија

МРТ - 16.09.2009

Земјотрес со интензитет од пет степени по Рихтеровата скала вчера го погоди албанскиот град Каваја.

Во Дебар нов земјотрес

Кирилица - 16.09.2009

Земјотресот потекнува од дебарското епицентрално подрачје Земјотрес оо интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван ...

Регистрирани земјотреси во дебарското подрачје

Канал5 - 15.09.2009

Серија земјотреси со епицентри во дебарското подрачје, на околу 110 километри југозападно од Скопје, се регистрирани синоќа и утрово од апаратите на ...

Регистрирани земјотреси во дебарското подрачје

Кајгана - 15.09.2009

Серија земјотреси со епицентри во дебарското подрачје, на околу 110 километри југозападно од Скопје, се регистрирани синоќа и утрово од апаратите на ...

Земјотреси во Дебарско

Кирилица - 15.09.2009

Потресите се со помала јачина од 4, односно 3 степени според Европската макросеизмичка скала Серија земјотреси со епицентри во дебарското подрачје, на околу ...

Послаби земјотреси во Дебар

МРТ - 15.09.2009

Два послаби земјотреси се регистрирани ноќеска и рано утрината во Дебар и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет ...

Регистрирани земјотреси во дебарското подрачје

Сител - 15.09.2009

Серија земјотреси со епицентри во дебарското подрачје, на околу 110 километри југозападно од Скопје, се регистрирани синоќа и утрово од апаратите на ...

Послаби земјотреси во Дебар

Макфакс - 15.09.2009

Два послаби земјотреси се регистрирани ноќеска и рано утрината во Дебар и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет ...

Земјотрес во Италија

Нетпрес - 15.09.2009

Земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер, ја погодил централна Италија, но нема податоци за повредени или за предизвикана материјална штета, јавуваат ...

Регистрирани неколку земјотреси

Вечер Прес - 15.09.2009

Серија земјотреси со епицентри во дебарското подрачје, на околу 110 километри југозападно од Скопје, се регистрирани вчера од апаратите на Сеизмолошката ...

Дебарско уште се тресе

Време - 14.09.2009

Во Дебарско во саботата вечер беа регистрирани повеќе земјотреси. Првиот, почувствуван во 18 часот и 41 минута, беше најсилен, со јачина од три степени според ...

Завчераноќ Дебарско пак се тресеше

Вест - 14.09.2009

Во Дебарско завчераноќ одново биле регистрирани серија земјотреси. Првиот, почувствуван во 18 часот и 41 минута, бил најсилен, со јачина од три степени според ...

Пак земјотрес во Дебар

Дневник - 14.09.2009

Два посилни земјотреса го погодија Дебар во саботата навечер, предизвикаа материјални штети и повторно внесоа паника меѓу населението.

Земјотрес на грчкиот полуостров Пелопонез

Кирилица - 14.09.2009

Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета Слаб земјотрес е регистриран синоќа на десет километри северозападно од градот Триполи на ...