TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јакимовски ги повика Груевски и Ахмети да одлучат за датумот на изборите

24 Вести - 17.01.2016

Избори на 24 април годинава или на 24 април 2018? Претседателот на ГРОМ Стефче Јакимовски им испрати порака на Груевски и Ахмети со време да реагираат и да ја извлечат земјава од кризата бидејќи народот за тоа им дал легитимитет.

Јакимовски - Изборите сега или за две години

Утрински - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, порача парламентарни избори во земјава да се одржат на 24 април годинава како што е договорено во Пржино - во спротивно, тие да бидат редовни во април 2018 година.

Стевчо Јакимовски ги повика Груевски и Ахмети да се организираат избори на 24 април

Фокус - 17.01.2016

ГРОМ како политичка партија уште од самиот почеток гледа со скептицизам кон Договорот од Пржино. Ова го изјави лидерот на Граѓанската опцијаза… ГРОМ како политичка партија уште од самиот почеток гледа со скептицизам кон Договорот од Пржино.

Јакимовски: Избори на 24 април, или во 2018 година

+инфо - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски во неделата повика да се распушти Парламентот и да се одржат предвидените избори на 24 април, во спротивно избори да има во 2018 година. - Господине Груевски и господине Ахмети избори без опозиција не бидуваат, но ...

Сардисан профилот на Заев на Фејсбук – ,, Де сакаш, де не сакаш избори аман одлучи се“

МК News - 17.01.2016

Сардисан профилот на Заев на Фејсбук – ,, Де сакаш, де не сакаш избори аман одлучи ...

Кочењето на изборите од страна на СДСМ е непочитување на Изборниот законик

Алфа - 17.01.2016

Претставниците на партиите се договорија, изгласаа и потпишаа во четири члена од Изборниот законик да стои и датумот 24 април, кој сега опозицискиот лидер Заев реши да не го почитува. Одлуката на опозицијата да не го верификува договорот од Пржино, ...

Анализа: Сега Заев може да очекува историски најнизок рејтинг

Алфа - 17.01.2016

Два дена по рушењето на преговорите во Пржино – експертската јавност и граѓаните бараат излез од наметната криза. Познавачите на состојбите велат дека ова ќе го урне и онака нискиот рејтинг на партијата и лидерот.

Одлуката на СДСМ да не го почитува договорот е директно кршење на Изборниот законик

Сител - 17.01.2016

Пред два месеци ги гласаше во Собранието, а денеска не ги почитува. Стравот на Заев од казната на граѓаните не само бегство од изборите туку и директно прекршување на изборниот законик за кој опозицијата гласаше во Собранието на седницата одржана на ...

ЈАКИМОВСКИ: СДСМ со контролата врз МВР и ДИК има време да го прочисти списокот

Телеграф - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски изјави дека изборите треба да се одржат на 24 април годинава или во април 2018 година Лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски изјави дека изборите треба да се одржат на 24 април годинава или во април 2018 кога треба да се ...

БЕГААТ ОД ИЗБОРИ: Што им порача Ефтов на СДСМ (ФОТО)

Телеграф - 17.01.2016

Познатиот новинар смета дека Заев сега бега од избори Познатиот новинар Васко Ефров на социјалните мрежи остро ја искритикува одлуката на лидерот на СДСМ да не оди на изборите на 24 април.Ефтов смета дека Заев сега бега од избори.

ИЗБОРНИОТ ЗАКОН ЈАСЕН: Избори ќе има на 24 април

Телеграф - 17.01.2016

Претставниците на партиите во законодавниот дом се договорија и изгласаа, во преодните и завршни одредби, односно во членовите 78, 80, 82 и 83 да стои и датумот кој сега Заев реши да не го почитува Во дури четири члена од овој закон точно е ...

Изборниот законик донесен - ќе се гласа на 24 април

Канал5 - 17.01.2016

Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов ги повика политичките лидери да стават крај на политичката криза а договорот од Пржино доследно да го применат без натамошно одлагање. Граѓаните им ја дале довербата на политичките партии не за да ...

Заев и овој пат ги менува ставовите согласно неговите партиски и лични потреби

Сител - 17.01.2016

Иако ги доби сите уверувања од еврокомесарот Јоханес Хан дека на 24 април може да се спроведат фер, транспарентни и демократски избори, Заев во Пржино одлучи дека неговата партија нема да учествува.

ГРОМ: Изборите да се одржат во април годинава или во април 2018

Локално - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски денеска на прес-конференција изјави дека изборите треба да се одржат на 24 април годинава или во април 2018 кога треба да се одржат редовните парламентарни избори.

СДСМ се плаши од избори, тоа го потврдуваат и нивните експоненти

Fox.mk - 17.01.2016

Партијата која речиси цела деценија е во длабока опозиција, СДСМ, панично бега од соочување со народот. Анкетите кои го испитуваа јавното мислење им покажаа на челниците од Бихаќка дека рејтингот на партијата и на лидерот се многу ниски и дека на ...

ЈАКИМОВСКИ: Момче од Муртино, аболициран криминалец, митаџија – Заев не знае ни самиот што е

Fox.mk - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, вели дека Зоран Заев ја држи во заложништво цела нација. Смета дека изборите треба да се одржат на 24-ти април годинава или во април 2018-та кога истите би биле редовни.

Јакимовски: Избори во април 2016-та или 2018-та, министерчињата на СДСМ да се вратат од каде што дошле

Денешен - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски бара земјава да биде конечно извадена од политичката криза. Тој испраќа јасна порака- ако изборите не се одржат на 24-ти април годинава, следните парламентарни избори да бидат редовни, односно во април 2018-та ...

ЕФТОВ: Заев сака парламентарните и локалните избори да му се бројат како еден пораз

Fox.mk - 17.01.2016

СДСМ и Зоран Заев не сакаат одложување на изборите, туку сакаат да нема избори, вели новинарот Васко Ефтов во изјава на Канал 5. „Тука има две варијанти. Првата е да биде избран технички премиер кој ќе има неограничен мандат, да се повтори таа ...

Јакимовски: Дали Зоран Заев знае што сака?

Вечер - 17.01.2016

ГРОМ како политичка партија уште од самиот почеток гледа со скептицизам кон Договорот од Пржино. Ова го изјави лидерот на Граѓанската опцијаза Македонија ГРОМ Стевчо Јакимовски на денешната прес конференнција по повод актуелната политичка криза.

Ефтов: Со бомба ги бараа изборите, бегаат од нив како од бомба

Република - 17.01.2016

Новинарот Васко Ефтов објави свој коментар по последните политички случувања во државава. Тој на својот Фејсбук профил го коментира однесувањето на Зоран Заев кој иако бараше избори, сега панично бега од ...

Законот за избори е јасен – ќе се гласа на 24-ти април

Fox.mk - 17.01.2016

На седница на Собранието на Република Македонија одржана на 09.11.2015 година, пратениците го донесоа Законот за измени и дополнувања на Изборниот Законик. Во дури четири члена од овој закон точно е дефиниран датумот за одржување на предвремените ...

Или избори во април 2016-та или министерчињата на СДСМ да се вратат од каде што дошле

Република - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски бара земјава да биде конечно извадена од политичката криза. Тој испраќа јасна порака- ако изборите не се одржат на 24-ти април годинава, следните парламентарни избори да бидат редовни, односно во април 2018-та ...

Ефтов: Заев сака парламентарните и локалните избори да му се бројат како еден пораз

Нетпрес - 17.01.2016

СДСМ и Зоран Заев не сакаат одложување на изборите, туку сакаат да нема избори, вели новинарот Васко Ефтов во изјава на Канал 5. Тука има две варијанти. Првата е да биде избран технички премиер кој ќе има неограничен мандат, да се повтори таа ...

Ефтов: Со бомби бараа избори, сега од избори бегаат како од бомби!

Денешен - 17.01.2016

Новинарот Васко Ефтов објави свој коментар по последните политички случувања во државава. Тој на својот Фејсбук профил го коментира однесувањето на Зоран Заев кој иако бараше избори, сега панично бега од истите.

Со бегањето од избори СДСМ го крши изборниот законик

Нетпрес - 17.01.2016

Стравот на Заев од соочувањето со граѓаните не е само бегство од избори, туку и директно непочитување на законите на Република Македонија кои беа гласани и од страна на пратеничката група на СДСМ, пишува Пресс 24 .

Законот за избори е јасен- ќе се гласа на 24-ти април

Денешен - 17.01.2016

На седница на Собранието на Република Македонија одржана на 09.11.2015 година, пратениците го донесоа Законот за измени и дополнувања на Изборниот Законик. Во дури четири члена од овој закон точно е дефиниран датумот за одржување на предвремените ...

Јакимовски: Момчето од Муртино кое аболициран криминалец и митаџија во истрага држи во заложништво два милиони граѓани

Нетпрес - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, вели дека Зоран Заев ја држи во заложништво цела нација. Смета дека изборите треба да се одржат на 24-ти април годинава или во април 2018-та кога истите би биле редовни.

Ефтов: Заев сака парламентарните и локалните избори да му се бројат како еден пораз

Денешен - 17.01.2016

СДСМ и Зоран Заев не сакаат одложување на изборите, туку сакаат да нема избори, вели новинарот Васко Ефтов во изјава на Канал 5 . -Тука има две варијанти. Првата е да биде избран технички премиер кој ќе има неограничен мандат, да се повтори таа ...

Ефтов: Со бомби бараа избори, сега од избори бегаат како од бомби!

Курир - 17.01.2016

Новинарот Васко Ефтов објави свој коментар по последните политички случувања во државава. Тој на својот Фејсбук профил го коментира однесувањето на Зоран Заев кој иако бараше избори, сега панично бега од ...

Зоран Заев уште еднаш ги погази законите на Република Македонија (ФОТО)

Курир - 17.01.2016

Стравот на Заев од соочувањето со граѓаните не е само бегство од избори, туку и директно непочитување на законите на Република Македонија кои беа гласани и од страна на пратеничката група на СДСМ.

Законот за избори е јасен- ќе се гласа на 24-ти април

Курир - 17.01.2016

На седница на Собранието на Република Македонија одржана на 09.11.2015 година, пратениците го донесоа Законот за измени и дополнувања на Изборниот Законик. Во дури четири члена од овој закон точно е дефиниран датумот за одржување на предвремените ...

Јакимовски: Момче од Муртино, аболициран криминалец, митаџија- Заев не знае ни самиот што е

Курир - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, вели дека Зоран Заев ја држи во заложништво цела нација. Смета дека изборите треба да се одржат на 24-ти април годинава или во април 2018-та кога истите би биле редовни.

Ефтов: СДСМ и Заев не сакаат одложување на изборите, туку сакаат да нема избори

Курир - 17.01.2016

СДСМ и Зоран Заев не сакаат одложување на изборите, туку сакаат да нема избори, вели новинарот Васко Ефтов во изјава на Канал 5. -Тука има две варијанти. Првата е да биде избран технички премиер кој ќе има неограничен мандат, да се повтори таа ...

ГРОМ: Избори на 24 април, или во 2018 година

Макфакс - 17.01.2016

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски во неделата повика да се распушти Парламентот и да се одржат предвидените избори на 24 април, во спротивно избори да има во 2018 година. „Господине Груевски и господине Ахмети избори без опозиција не бидуваат, но ...

Заев уште еднаш ги погази законите на Република Македонија/ФОТО

Lider - 17.01.2016

Стравот на Заев од соочувањето со граѓаните не е само бегство од избори, туку и директно непочитување на законите на Република Македонија кои беа гласани и од страна на пратеничката група на СДСМ.

СДСМ го крши Изборниот законик со тоа што бега од избори

Пулс24 - 17.01.2016

Стравот на Заев од соочувањето со граѓаните не е само бегство од избори, туку и директно непочитување на законите на Република Македонија кои беа гласани и од страна на пратеничката група на СДСМ.

ГРОМ: Зоран Заев држи во заложништо два милиони граѓани

Lider - 17.01.2016

ГРОМ како политичка партија уште од самиот почеток гледа со скептицизам кон Договорот од Пржино. Ова го изјави лидерот на Граѓанската опцијаза Македонија ГРОМ Стевчо Јакимовски на денешната прес конференнција по повод актуелната политичка криза.

Преговорите пропаднаа, СДСМ нема да учествува на изборите ако се одржат на 24 април

Телма - 16.01.2016

Договорите пропаднаа, нема договор, нема да учествуваме на избори на 24 април, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по речисе девет часовната лидерска средба во Вилата во Пржино. Заев нагласи дека не се согласуваат да учествуваат на изборите заради ...

Груевски: Заев потроши 12 часа само да преговора за одложување на изборите

Нова ТВ - 16.01.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по завршување на средбата во Пржино го обвини лидерот на СДСМ Зоран Заев дека денеска дошол единствено да преговара за да нема избори. - Зоран Заев 12 часа ни потроши нам и на преставниците на меѓународната ...

Четири сценарија за излез од ќорсокакот

Deutsche Welle - 16.01.2016

Додека партиите зад затворени врати ги договараат следните потези, во политички и аналитички кругови флуктуираат неколку сценарија за излез од сегашната блокада. Неизвесно е преку какви активности ќе се бара излезот од ќорсокакот во кој одамна е ...

Нема договор за датумот за избори, пропаднаа преговорите во Пржино

24 Вести - 16.01.2016

Пропаднаа преговорите за спроведување на Договорот од Пржино што неколку часа се водеа во резиденцијата на ЕУ. Четирите политички партии без договор за датумот на избори. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив е неприфатливо да има избори на ...

Изјави на Груевски, Заев и Ахмети

24 Вести - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив е неприфатливо да има избори на 24 април без да бидат регулирани Изборниот список и без да биде регулиран Законот за медиуми. Заев нагласи дека ако има избори на 24 април СДСМ нема да учествува.

Што по фијаското во Пржино – ќе има или не избори во април?

24 Вести - 16.01.2016

Различни ставови на аналитичарите за тоа кој е виновен и зошто преговорите во Пржино пропаднаа. Александар Пандов со став дека услови за избори на 24 Април има-универзитетскиот професор Мерсал Биљали пак смета дека против опозицијата континуирано се ...

Заев: Преговорите пропаднаа – до 24 април не може да се создадат услови за фер избори

Капитал - 16.01.2016

Според претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денешните маратонски преговори меѓу четворицата партиски лидери (Груевски, Заев, Ахмети, Тачи) посредувани од еврокомесарот Јоханес Хан, пропаднале, откако немало договор за пролонгирање на предвремените ...

Пропаднаа преговорите во Пржино

Алсат-М - 16.01.2016

Преговорите што вечерва се водеа во резиденцијата на ЕУ пропаднаа. Четирите политички партии не постигнаа договор за датумот на избори. Лидерот на ДСДМ, Зоран Заев нагласи дека ако има избори на 24 април, СДСМ нема да учествува на ...

Преговорите пропаднаа, СДСМ не оди на избори на 24 април без прочистен избирачки список и без реформи во медиумите

Вест - 16.01.2016

„Нема договор, преговорите пропаднаа. Нема да учествуваме на избори на 24 април заради непрочистениот избирачки список и без реформи во медиумите“, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по речиси деветчасовната лидерска средба во резиденцијата на ЕУ ...

Заев - Преговорите пропаднаа

Утрински - 16.01.2016

Несогласувањата околу изборниот датум ја однесоа Македонија во нова неизвесност Целодневните преговори на четворицата партиски лидери со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан пропаднаа, откако не беше договорено пролонгирање на предвремените ...

Преговорите во Пржино пропаднаа, нема договор за датумот на избори (ВИДЕО)

+инфо - 16.01.2016

Преговори за спроведување на Договорот од Пржино што вечерва се водеа во резиденцијата на ЕУ пропаднаа, односно четирите политички партии не постигнаа договор за датумот на избори. Како што рече пред малку лидерот на СДСМ, Зоран Заев за нив е ...

Преговорите пропаднаа, СДСМ нема да учествува на изборите ако се одржат на 24 април

Орбис - 16.01.2016

Преговори за спроведување на Договорот од Пржино што вечерва се водеа во резиденцијата на ЕУ пропаднаа, односно четирите политички партии не постигнаа договор за датумот на избори, пишува Плус инфо.

Ахмети: Се уште има простор преговорите да продолжат

+инфо - 16.01.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата во Пржино истакна дека три политички партии биле да има избори согласно Договорот од Пржино, а само еден била против тоа. Според него се уште има простор преговорите да ...

Преговорите во Пржино пропаднаа, нема договор за датумот на избори

+инфо - 16.01.2016

Преговори за спроведување на Договорот од Пржино што вечерва се водеа во резиденцијата на ЕУ пропаднаа, односно четирите политички партии не постигнаа договор за датумот на избори. Како што рече пред малку лидерот на СДСМ, Зоран Заев за нив е ...

(ВИДЕО) Ахмети: Не сакам да помислам на избори без опозицијата

А1 On - 16.01.2016

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по 10 часовните преговори излезе со став дека иако не дошло до никаков договор, не сака да помисли на избори без опозицијата. Тој рече дека ќе преговараат се додека не дојдат до заеднички договор.

Груевски: Заев ја става целата држава во залог поради своите убедувања (ВИДЕО)

+инфо - 16.01.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по завршување на средбата во Пржино рече дека Зоран Заев денеска дошол да преговара за да нема избори бидејќи, како што рече, се плаши од нивниот исход.

ПРЕГОВОРИТЕ ПРОПАДНАА: Заев не доби одложување па се закани – избори на 24 април без СДСМ

МК News - 16.01.2016

За 24 април како датум за избори биле три од четирите партии, а како што неофицијално се брифира и медијаторите кои се вклучени процесот. Единствено опозициската СДСМ била против Опозицискиот лидер Зоран Заев барал одложување на изборите Лидерот на ...

Заев: преговорите пропаднаа. Ако изборите се одржат на 24 април, СДСМ нема да учествува

Алфа - 16.01.2016

Хан зборуваше околу 10-на минути, Премиерот Груевски околу 5 минути на новинарите кои многу часови чекаа им ги објаснуваше случувањата во преговорите. Лидерот на СДСМ, Заев пак, даде изјава од само 30-на секунди и демонстративно и нервозно си замина.

Неуспешни преговори: Заев панично ја напушти средбата, Хан гарантира демократски избори

Алфа - 16.01.2016

Бадијала оптимизмот на Хан, преговорите во резиденцијата на ЕУ завршија неуспешно откако лидерот на СДСМ Зоран Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата која траеше повеќе од осум часа.

Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата

Сител - 16.01.2016

Преговорите во резиденцијата на ЕУ завршија неуспешно доцна вечерва, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата која траеше повеќе од осум часа.

ДОГОВОР НЕМА: СДСМ против Пржино, не сака избори

Телеграф - 16.01.2016

Преговорите кои траеја повеќе часа во резиденцијата на ЕУ во Пржино завршија неуспешно, односно СДСМ рече дека нема да оди на избори на 24 април, доколку, според нивните барања, не се исчисти избирачкиот список Противењето на опозициската СДСМ ги ...

МАРАТОНСКО НАТЕГАЊЕ: Сите за избори во април, СДСМ против

Телеграф - 16.01.2016

За 24 април како датум за избори биле три од четирите партии, а како што неофицијално се брифира и медијаторите кои се вклучени процесот. Единствено опозициската СДСМ била против Опозицискиот лидер Зоран Заев барал одложување на изборите кои треба ...

Нема договор за избори на 24 април - какви гаранции очекува Заев?

Канал5 - 16.01.2016

Она што се очекуваше да биде последна преговарачка рунда за целосно исполнување на Договорот од Пржино со цементирање на 24 април како датум на кој ќе се одржат предвремените парламентарни избори, заврши без договор.

Mеѓународната заедница со гаранции за фер избори во април- Заев повторно избега, Груевски, Ахмети и Тачи се држат до ...

Сител - 16.01.2016

Маратонските преговори во Пржино завршија без успех. По 12 часовни интензивни дискусии лидерите на четирите најголеми политички партии во Македонија не се договорија дали 24 април ќе биде денот кога ќе се оддржат изборите.

Каракамишева: Заев сака да продолжи со деструктивни сценарија

Сител - 16.01.2016

Бегањето на СДСМ од изборите е само продолжување на деструктивната политика која Заев ја води од самиот почеток. За експертите нема дилема дека целта на СДСМ е продолжување на агонијата во која партијата ги стави сите граѓани на Македонија ...

ГРАЃАНИТЕ КАТЕГОРИЧНИ: Доста се чека, избори треба да има (АНКЕТА/ВИДЕО)

Телеграф - 16.01.2016

Граѓаните сметаат дека Зоран Заев не смее да ја држи цела Македонија во заложништво бидејќи знае дека ја нема поддршката од народот и дека го чека тежок пораз Граѓаните од цела Македонија се на нозе по синоќешните преговори во Пржино каде и покрај ...

ЗАЕВ САРДИСАН НА ФЕЈСБУК: Не знаеш што сакаш, избори или не (ФОТО)

Телеграф - 16.01.2016

Дајте нова опозиција, оваа не ја бива. Заев одлучи, сакаш избори, или не. Имаш ли програма за на избори. Кога победувавте, избирачкиот список не ви сметаше..., коментираат корисници на социјалната мрежа „Фејсбук“ под профилот на Зоран Заев Дајте ...

Граѓаните со порака до Заев: Доста ти бевме заложници, избори да има на 24-ти април

За Се - 16.01.2016

Изборите да се одржат на 24-ти април, без одложување и државата да биде ослободена од кризата која ја наметна СДСМ, бараат граѓаните. Граѓаните не го кријат својот револт од однесувањето на опозицискиот лидер.

ВИДЕО: Еве што точно се договориле политичките партии на средбата со Хан

За Се - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев прв замина од преговорите во Пржино, по речиси десет часа преговори. Тој кажа дека нема договор околу датумот за избори, и доколлку се на 24. април, тие ќе се одржат без СДСМ.

(DW) Четири сценарија за излез од ќорсокакот

Локално - 16.01.2016

Додека партиите зад затворени врати ги договараат следните потези, во политички и аналитички кругови флуктуираат неколку сценарија за излез од сегашната блокада- анализира DW Неизвесно е преку какви активности ќе се бара излезот од ќорсокакот во кој ...

Заев бега од избори затоа што се плаши од народот

Денешен - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев панично ги напушти синоќешните преговори во Пржино, а со истата таа паника сака да го избегне соочувањето со народот. Анкетите јасно му покажаа на Заев дека македонските граѓани немаат доверба во него и неговата партија, ...

Заев сака продолжување на агонијата- бара одложување на изборите

Денешен - 16.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев бара одложување на изборите кои треба да се одржат на 24-ти април, што практично значи продолжување на агонија и продолжување на неговото деструктивно сценарио со кое ја држи целата земја во заложништво, брифираат ...

Заев бега од избори затоа што се плаши од народот

Fox.mk - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев панично ги напушти синоќешните преговори во Пржино, а со истата таа паника сака да го избегне соочувањето со народот. Анкетите јасно му покажаа на Заев дека македонските граѓани немаат доверба во него и неговата партија, ...

Заев и СДСМ упорно ја туркаат Македонија во агонија – бегаат од избори

Нетпрес - 16.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев бара одложување на изборите кои треба да се одржат на 24-ти април, што практично значи продолжување на агонија и продолжување на неговото деструктивно сценарио со кое ја држи целата земја во заложништво, брифираат ...

Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата

Нетпрес - 16.01.2016

Преговорите во резиденцијата на ЕУ завршија неуспешно доцна синоќа, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата која траеше повеќе од осум часа, пишува „ Курир “.

Заев се плаши од соочување со народот, па бега од избори

Нетпрес - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев панично ги напушти синоќешните преговори во Пржино, а со истата таа паника сака да го избегне соочувањето со народот, пишува Курир . Порталот нагласува дека анкетите што беа спроведени во изминатиот период јасно му ...

Тричковски признава: СДСМ може да победи само на наместени избори!

Република - 16.01.2016

Опозиционерот Бранко Тричковски на јавноста и е познат по дрските навреди и пцовки упатени кон македонскиот народ. Тој е силен поддржувач на СДСМ и гласноговорник на политиките од Бихаќка, а во својата најнова колумна признава дека опозициската ...

Заев во паника од соочување со народот бега од избори

Вечер - 16.01.2016

Јасно е дека СДСМ се плаши од нов пораз на изборите, што јансо го покажуваат и последните анкети за мерење на рејтниг на политичките партии и политичарите во земјава. Според резултатите од анкетитемакедонските граѓани немаат доверба во него и ...

Фото: Граѓаните со порака до Заев: Доста ти бевме заложници, избори да има на 24-ти април

Денешен - 16.01.2016

Изборите да се одржат на 24-ти април, без одложување и државата да биде ослободена од кризата која ја наметна СДСМ, бараат граѓаните. Граѓаните не го кријат својот револт од однесувањето на опозицискиот лидер.

Ахмети: Само Заев бега од избори

Press24 - 16.01.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата во Пржино истакна дека три политички партии биле да има избори согласно Договорот од Пржино, а само еден била против тоа. Според него се уште има простор преговорите да ...

Силен притисок од меѓународниот фактор врз СДСМ - Заев во паника побегна од Пржино

Press24 - 16.01.2016

Преговорите во резиденцијата на ЕУ завршија неуспешно доцна вечерва, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата која траеше повеќе од осум часа.

(ВИДЕО) Ахмети: Не сакам да помислам на избори без опозицијата

Либертас - 16.01.2016

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по 10 часовните преговори излезе со став дека иако не дошло до никаков договор, не сака да помисли на избори без опозицијата. Тој рече дека ќе преговараат се додека не дојдат до заеднички договор, пренесе А1он .

Заев во паника од соочување со народот упорно бега од избори

Република - 16.01.2016

Противењето на опозициската СДСМ за одржување на предвремени парламентарни избори на 24 април, кои тие ги бараа, ги одведе во ќорсокак последните преговори кои требаше да го одржат во живот договорот од Пржино.

Опозиционерот Тричковски признава: СДСМ може да победи само на наместени избори!

Денешен - 16.01.2016

Опозиционерот Бранко Тричковски на јавноста и е познат по дрските навреди и пцовки упатени кон македонскиот народ. Тој е силен поддржувач на СДСМ и гласноговорник на политиките од Бихаќка, а во својата најнова колумна признава дека опозициската ...

Ахмети: Само една партија беше против изборите

Република - 16.01.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата во Пржино истакна дека три политички партии биле да има избори согласно Договорот од Пржино, а само еден била против тоа. Според него се уште има простор преговорите да ...

СДСМ против договорот во Пржино, преговорите пропаднаа!

Вечер - 16.01.2016

Преговорите во резиденцијата на ЕУ завршија неуспешно доцна вечерва, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата која траеше повеќе од осум часа.

Заев: Преговорите пропаднаа

Бриф - 16.01.2016

Преговори за спроведување на Договорот од Пржино што вечерва се водеа во резиденцијата на ЕУ пропаднаа, односно четирите политички партии не постигнаа договор за датумот на избори. Пред малку лидерот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека преговорите ...

(ВИДЕО) Ахмети: Не сакам да помислам на избори без опозицијата

Репортер - 16.01.2016

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по 10 часовните преговори излезе со став дека иако не дошло до никаков договор, не сака да помисли на избори без опозицијата. Тој рече дека ќе преговараат се додека не дојдат до заеднички договор.

(ВИДЕО) Заев: Преговорите пропаднаа. Ако изборите се одржат на 24 април, СДСМ нема да учествува

Либертас - 16.01.2016

Целодневните преговори на четворицата партиски лидери со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан пропаднаа, откако не беше договорено пролонгирање на предвремените парламентарни избори, закажани за 24 април.

Граѓаните до Заев: Избори мора да има, сакаме мир и стабилност

Нетпрес - 16.01.2016

Избори мора да има. Сакаме мир и стабилност. Доста губевме време. Граѓаните бараат изборите да се одржат на 24-ти април, без одложување и државата да биде ослободена од кризата која ја наметна СДСМ.

„Курир“: СДСМ се плаши од избори, тоа го потврдуваат и нивните експоненети

Нетпрес - 16.01.2016

Партијата која речиси цела деценија е во длабока опозиција, СДСМ, панично бега од соочување со народот. Анкетите кои го испитуваа јавното мислење им покажаа на челниците од Бихаќка дека рејтингот на партијата и на лидерот се многу ниски и дека на ...

Експерти: Заев сака да продолжи со деструктивни сценарија

Вечер - 16.01.2016

Каракамишева вели дека намерите на опозицијата да ја држи Македонија во хаос вчера била препознаена и од меѓународниот фактор Бегањето на СДСМ од изборите е само продолжување на деструктивната политика која Заев ја води од самиот почеток.

Заев тоне и се заканува: Не одам на избори ако се на 24 април!

Вечер - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев по преговорите во Пржино изјави дека за нив е неприфатливо да има избори на 24 април без да бидат регулирани Изборниот список и без да биде регулиран Законот за медиуми.

Преговорите во Пржино без договор, само СДСМ не сака избори на 24 април

еМагазин - 16.01.2016

Маратонските преговори на четирите политички партии, ВМРО ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА, кои вчера се одржуваа во резиденцијата на Европската унија во Пржино, завршија без договор за датум за избори.

Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата

Курир - 16.01.2016

Преговорите во резиденцијата на ЕУ завршија неуспешно доцна вечерва, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата која траеше повеќе од осум часа.

Заев бега од избори затоа што се плаши од народот

Курир - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев панично ги напушти синоќешните преговори во Пржино, а со истата таа паника сака да го избегне соочувањето со народот. Анкетите јасно му покажаа на Заев дека македонските граѓани немаат доверба во него и неговата партија, ...

Анализа: Политичката криза ќе ја засили поделбата во Македонија

Позитив.мк - 16.01.2016

Политичките партии и покрај огромниот дипломатски притисок на Европската Унија не успеаа да се договорат за излез од политичката криза. СДСМ не прифаќа избори на 24 април доколку не се прочисти избирачкиот список со методологија која тие ја ...

Граѓаните со порака до Заев: Доста ти бевме заложници, избори да има на 24-ти април (ФОТО)

Курир - 16.01.2016

Изборите да се одржат на 24-ти април, без одложување и државата да биде ослободена од кризата која ја наметна СДСМ, бараат граѓаните. Граѓаните не го кријат својот револт од однесувањето на опозицискиот лидер.

СДСМ се плаши од избори, тоа го потврдуваат и нивните експоненти

Курир - 16.01.2016

Партијата која речиси цела деценија е во длабока опозиција, СДСМ, панично бега од соочување со народот. Анкетите кои го испитуваа јавното мислење им покажаа на челниците од Бихаќка дека рејтингот на партијата и на лидерот се многу ниски и дека на ...

Ефтов: Со бомби бараа избори, сега од изборите бегаат како од (атомски) бомби

Нетпрес - 16.01.2016

По повод актуелните случувања на политичката сцена во Македонија со свој став се огласи и новинарот Васко Ефтов. Тој на социјалната мрежа Фејсбук објави кус коментар кој се однесува на барањето на лидерот на СДСМ и на лидерот на партијата Зоран Заев ...

Заев бега од избори затоа што се плаши да се соочи со народот

Пулс24 - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев панично ги напушти синоќешните преговори во Пржино, а со истата таа паника сака да го избегне соочувањето со народот. Анкетите јасно му покажаа на Заев дека македонските граѓани немаат доверба во него и неговата партија, ...

Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата

Пулс24 - 16.01.2016

Преговорите во резиденцијата на ЕУ завршија неуспешно доцна вечерва, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев под притисок на меѓународниот фактор панично ја напушти средбата која траеше повеќе од осум часа.

СДСМ се плаши од избори

Пулс24 - 16.01.2016

Партијата која речиси цела деценија е во длабока опозиција, СДСМ, панично бега од соочување со народот. Анкетите кои го испитуваа јавното мислење им покажаа на челниците од Бихаќка дека рејтингот на партијата и на лидерот се многу ниски и дека на ...

Фото: Граѓаните до Заев: Доста ти бевме заложници, избори да има на 24-ти април

Пулс24 - 16.01.2016

Изборите да се одржат на 24-ти април, без одложување и државата да биде ослободена од кризата која ја наметна СДСМ, бараат граѓаните. Граѓаните не го кријат својот револт од однесувањето на опозицискиот лидер.

Заев бега од избори затоа што се плаши од народот

Lider - 16.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев панично ги напушти синоќешните преговори во Пржино, а со истата таа паника сака да го избегне соочувањето со народот. Анкетите јасно му покажаа на Заев дека македонските граѓани немаат доверба во него и неговата партија, ...

Ефтов: Со бомби бараа избори, сега од изборите бегаат како од атомски бомби

Пулс24 - 16.01.2016

Новинарот Васко Ефтов повторно на Фејсбук се огласи по повод актуелните политичко-економски случувања во Македонија. Ефтов на Фејсбук објави краток статус кој се однесува на барањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев да се одложуват изборите кои ...

Дебата во „Патот кон...“, датумот на предвремените избори

Алсат-М - 15.01.2016

Политичките партии со спротивставени ставови околу тоа дали треба или не предвремените избори да се одржат на 24 април, како што е предвидено во Договорот од јуни. Власта останува на ставот дека изборите треба да се одржат во одредениот рок, додека ...

Зоран Заев бара одложување на изборите

Орбис - 15.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев бара одложување на изборите кои треба да се одржат на 24-ти април, што практично значи продолжување на агонија и продолжување на неговото деструктивно сценарио со кое ја држи целата земја во заложништво, пишува Сител.

(ВИДЕО) Ахмети: Сите треба да се изјаснат дали се исполнети условите за избори

А1 On - 15.01.2016

Лидерот на Демократската унија за интеграција смета дека се уште немаат разговарано за деталите за името на премиерот, но сигурно е дека на ВМРО-ДПМНЕ им следува да кандидираат премиер кој ќе ги организира изборите.

Заев сака продолжување на агонијата - бара одложување на изборите

Сител - 15.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев бара одложување на изборите кои треба да се одржат на 24-ти април, што практично значи продолжување на агонија и продолжување на неговото деструктивно сценарио со кое ја држи целата земја во заложништво, брифираат ...

Заев сака продолжување на агонијата - бара одложување на изборите

Вечер - 15.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев бара одложување на изборите кои треба да се одржат на 24-ти април, што практично значи продолжување на агонија и продолжување на неговото деструктивно сценарио со кое ја држи целата земја во заложништво, брифираат ...

Заев по примерот на Шекеринска и Црвенковски слави, а знае дека убедливо ќе изгуби

Fox.mk - 15.01.2016

СДСМ вечерва славеше што премиерот Никола Груевски најави дека утре наутро ќе го достави своето времено повлекување. Партијата која цела деценија е во длабока опозиција очигледно помисли дека е доволно Груевски да се повлече за да може да слават и ...

Заев сака продолжување на агонијата- бара одложување на изборите

Fox.mk - 15.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев бара одложување на изборите кои треба да се одржат на 24-ти април, што практично значи продолжување на агонија и продолжување на неговото деструктивно сценарио со кое ја држи целата земја во заложништво, брифираат ...

Кој предвреме се смее, останува „насмеан“!

Курир - 15.01.2016

Откако лидерот на ВМРО ДПМНЕ и премиер на Република Македонија, Никола Груевскиво своето телевизиско обраќање најави дека ќе си поднесе оставка од функцијата премиер, вчеравечер социјалдемократите едвај дочекаа да ја покажат својата радост на ...

Заев сака продолжување на агонијата- бара одложување на изборите

Курир - 15.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев бара одложување на изборите кои треба да се одржат на 24-ти април, што практично значи продолжување на агонија и продолжување на неговото деструктивно сценарио со кое ја држи целата земја во заложништво, брифираат ...

Кој предвреме се смее, останува „насмеан“!

Вистина.мк - 15.01.2016

Откако лидерот на ВМРО ДПМНЕ и премиер на Република Македонија, Никола Груевски во своето телевизиско обраќање најави дека ќе си поднесе оставка од функцијата премиер, вчеравечер социјалдемократите едвај дочекаа да ја покажат својата радост на ...

ПЦОСТИ И НАВРЕДИ: Каков говор во медиумите застапува СДСМ

Телеграф - 14.01.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, неодамна 4 на национални телевизии и еден дневен весник ги нарече најголеми политички непријатели, а СДСМ секојдневно прави хајка и врз веб-порталите кои се на списокот на непријатели на борците за медиуми од ...

„Курир“: Заев по примерот на Шекеринска и Црвенковски слави, а знае дека убедливо ќе изгуби

Нетпрес - 14.01.2016

СДСМ вечерва славеше што премиерот Никола Груевски најави дека утре наутро ќе го достави своето времено повлекување, пишува „Курир“. Порталот пишува дека партијата која цела деценија е во длабока опозиција очигледно помисли дека е доволно Груевски ...

Заев по примерот на Шекеринска и Црвенковски слави, а знае дека убедливо ќе изгуби

Денешен - 14.01.2016

СДСМ вечерва славеше што премиерот Никола Груевски најави дека утре наутро ќе го достави своето времено повлекување. Партијата која цела деценија е во длабока опозиција очигледно помисли дека е доволно Груевски да се повлече за да може да слават и ...

Заев:2016 ќе биде година на промена на власта

Макфакс - 14.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави дека оваа година, 2016-та, ќе биде година на правдата во Македонија, но и година на вистински вредности. Тој најави и промена на власта на идните избори.

Заев по примерот на Шекеринска и Црвенковски слави, а знае дека убедливо ќе изгуби

Курир - 14.01.2016

СДСМ вечерва славеше што премиерот Никола Груевски најави дека утре наутро ќе го достави своето времено повлекување. Партијата која цела деценија е во длабока опозиција очигледно помисли дека е доволно Груевски да се повлече за да може да слават и ...

Заев за Призма: Не се создадени услови за фер и демократски избори

Капитал - 13.01.2016

„Јас, и вие како медиум, а и целата македонска јавност знае дека не се создадени услови да имаме фер и демократски избори“, вели претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во изјава за Призма. Евентуалниот нов датум за избори (ако се одложи закажаниот – 24 ...

Обезбедување на услови за фер избори е императив и загарантираниот датум , а не бројката 24. Април

Тера - 13.01.2016

Ние се изборивме за предвремени избори, но за тоа е потребна целосна имплементација на Договорот од Пржино – обезбедувањето на услови за оддржавање на фер и демократски избори е императив на договорот од Пржино, а не загарантираниот датум, изјави ...

Заев: Нема услови за фер избори

+инфо - 13.01.2016

Доаѓањето на комесарот Хан поврзано со точката од Пржино, нов премиер на 15-ти, е задоцнетo. Тоа требаше да се случи вчера, ако се сакаше изборите да бидат на 24 април, вели за БИРН лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

ДУИ: Спремни сме за избори на 24 април

Фокус - 13.01.2016

Наспроти владејачките партии, опозициската СДСМ неколку пати преку лидерот Заев повтори дека крајна цел на договорот од Пржино се фер и чисти избори, а не датумот кога ќе се одржат. -Ние сме подготвени за изборите на 24 април и очекуваме да ...

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: За три дена, десет пати го дадовте обраќањето на Груевски

Локално - 13.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за вестите на Канал 5 го повтори ставот дека телевизијата се однесува како поголем политички непријател отоколку нивниот конкурент ВМРО-ДПМНЕ. -Уште еднаш ќе констатирам, се однесувата како медиум, како ...

Заев: Во моментов нема услови за фер избори и нема менување име за да се остане на власт !

Локално - 13.01.2016

Доаѓањето на комесарот Хан поврзано со точката од Пржино, нов премиер на 15-ти, е задоцнетo. Тоа требаше да се случи вчера, ако се сакаше изборите да бидат на 24 април, вели за БИРН, Зоран Заев.

Заев: Обезбедување на услови за фер избори е императив и загарантираниот датум , а не бројката 24. Април

Локално - 13.01.2016

Ние се изборивме за предвремени избори, но за тоа е потребна целосна имплементација на Договорот од Пржино – обезбедувањето на услови за оддржавање на фер и демократски избори е императив на договорот од Пржино, а не загарантираниот датум, изјави ...

Заев: Во моментов нема услови за фер избори

Репортер - 13.01.2016

Доаѓањето на комесарот Хан поврзано со точката од Пржино, нов премиер на 15-ти, е задоцнетo. Тоа требаше да се случи вчера, ако се сакаше изборите да бидат на 24 април, вели за Бирн , Зоран Заев.

(ВИДЕО) Целото интервју на Заев за Канал 5: Ќе има ли избори?

еМагазин - 13.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев даде интервју за телевизијата Канал 5 , во кое одговараше на актуелни прашања, а меѓудругото беше прашан и колку е вистина дека тој не сака да има избори поради лошите резултати на анкетите.

Заев: Во моментов нема услови за фер избори

Либертас - 13.01.2016

Доаѓањето на комесарот Хан поврзано со точката од Пржино, нов премиер на 15-ти, е задоцнетo. Тоа требаше да се случи вчера, ако се сакаше изборите да бидат на 24 април, вели за Бирн , Зоран Заев.

ДУИ се подготвени за избори на 24 април

Макфакс - 13.01.2016

Политичката владејачка партија од албанскиот блок, Деморкатската унија за интеграции (ДУИ), е подготвена за избори на предвидениот датум со Пржинскиот договор, на 24-ти април. „Ние сме подготвени за изборите на 24-ти април и очекуваме да победиме“, ...

Васко Ефтов ја откри вистината за интервјуто на Заев

Пулс24 - 13.01.2016

Ефтов ја откри вистината за интервјуто на Заев... Ефтов отворено го искажа својот став за случувањата во Македонија и за последното гостување на Заев во Канал 5. Притоа во продолжение прочитајте го неговиот ...

Заев: Обезбедување на фер избори е императив на Договорот од Пржино, а не загарантираниот датум

Телма - 12.01.2016

Ние се изборивме за да има предвремени избори, но за тоа е потребна целосна имплементација на Договорот од Пржино, обезбедување на фер и демократски избори е императив на Договорот од Пржино, а не загарантираниот датум, рече лидерот на СДСМ, Зоран ...

Заев: Обезбедување на фер избори е императив на Договорот од Пржино

Нова ТВ - 12.01.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Канал 5 телевизија вечерва вели дека пред да се дефинира датумот за избори, треба да се исполни целосно спроведување на Договорот од Пржино. -Ние, опозицијата сме тие кои се изборивме и добивме предвремени ...

Заев: Обезбедување на фер избори е императив на Договорот од Пржино, а не загарантираниот датум

24 Вести - 12.01.2016

Ние се изборивме за предвремени избори, но за тоа е потребна целосна имплементација на Договорот од Пржин - обезбедувањето на фер и демократски избори е императив на договорот од Пржино, а не загарантираниот датум, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев ...

Заев - Обезбедување на фер избори е императив на Договорот од Пржино

Утрински - 12.01.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју за Канал 5 телевизија вечерва вели дека пред да се дефинира датумот за избори, треба да се исполни целосно спроведување на Договорот од Пржино. „Ние се изборивме за да има предвремени избори, но за тоа е ...

Заев на ТВ Канал 5: Прво да се исполни договореното од Пржино, па избори (ВИДЕО)

МКД - 12.01.2016

Ние се изборивме за предвремени избори. Ние не бегаме од избори. Договорот од Пржино мора да се спроведе. Тоа е императивот од тој договор. Кога ќе се исполнат тие услови, може да има избори, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев во вечерашното ...

Заев на вестите на Канал 5: Ако ние фалсификувавме, ние ќе победевме на изборите

Фокус - 12.01.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше гостин на вестите на Канал 5, а интервјуто го водеше уредничката Лидија Богатинова. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше гостин на вестите на Канал 5, а интервјуто го водеше уредничката ...

Заев: Не ни требаат украдени избори, мора прво да се исполни договореното од Пржино! (ВИДЕО)

+инфо - 12.01.2016

Ние не бегаме од избори, затоа што ние се изборивме за предвремени избори. Договорот од Пржино мора да се спроведе. Штом ќе се спроведе императивот од тој договор, кога ќе се исполнат тие услови, може да има избори.

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: За три дена, десет пати го дадовте обраќањето на Груевски

А1 On - 12.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за вестите на Канал 5 го повтори ставот дека телевизијата се однесува како поголем политички непријател отоколку нивниот конкурент ВМРО-ДПМНЕ. -За жал се однесувате како медиум, како поголем политички ...

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: За три дена, десет пати го дадовте обраќањето на Груевски

Репортер - 12.01.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за вестите на Канал 5 го повтори ставот дека телевизијата се однесува како поголем политички непријател отоколку нивниот конкурент ВМРО-ДПМНЕ. -За жал се однесувате како медиум, како поголем политички ...

(ВИДЕО) Богатинова тврди дека Заев дошол во Канал 5 оти „било наредено“

Либертас - 12.01.2016

Ние се изборивме за да има предвремени избори, но за тоа е потребна целосна имплементација на Договорот од Пржино, обезбедување на фер и демократски избори е императив на Договорот од Пржино, а не загарантираниот датум, рече лидерот на СДСМ, Зоран ...

Заев: Потребни се фер и демократски избори за да може победникот да има легитимитет

Макфакс - 12.01.2016

Целосно спроведување на Договорот од Пржино, па потоа дефинирање на датумот за избори, рече во вторник претседателот на СДСМ Зоран Заев, гостувајќи во Дневникот на Канал 5 телевизија. „Императивот не е избори, колку да има избори – фер и демократски ...

Заев ќе бара одложување на изборите?

МК News - 11.01.2016

Претседателот на опозицијата, Зоран Заев, најави одложување на рокот за одржување на изборите. Тој вели дека за можното одложување ќе дискутира и со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, кој се очекува да пристигне во посета на Скопје следната ...

Заев веќе не може да го сокрие стравот

Курир - 11.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев повеќе не може да го сокрие стравот од изборно соочување со волјата на народот. Заев отворено почна да ја спомнува можноста за одложување на изборите. Лидерот на СДСМ во изјава за агенцијата „Мета“ вчера рече дека ...

Заев веќе не може да го сокрие стравот

Вечер - 11.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев повеќе не може да го сокрие стравот од изборно соочување со волјата на народот. Заев отворено почна да ја спомнува можноста за одложување на изборите Лидерот на СДСМ во изјава за агенцијата „Мета" вчера рече дека ...

Заев веќе неможе да го скрие стравот од избори

Нетпрес - 11.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев повеќе не може да го сокрие стравот од изборно соочување со волјата на народот. Заев отворено почна да ја спомнува можноста за одложување на изборите, пишува „ Курир “.

Опозицискиот лидер Заев повеќе не може да го сокрие стравот

Пулс24 - 11.01.2016

Опозицискиот лидер Зоран Заев повеќе не може да го сокрие стравот од изборно соочување со волјата на народот. Заев отворено почна да ја спомнува можноста за одложување на изборите. Лидерот на СДСМ во изјава за агенцијата „Мета“ вчера рече дека ...