TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погба до малиот Јане: Се гордеам со тебе

Кајгана - 23.11.2019

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи објави фотографија од Јане и испрати порака: „Се гордеам со тебе“.

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе ФОТО

+инфо - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе

А1 On - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

(ФОТО) Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе

Нетпрес - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Пол Погба до малиот Јане од Македонија: Горд сум на тебе

Sport M - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Пол Погба со порака до Јане

Курир - 22.11.2019

Јане е цар и гордост на Македонија затоа што испрати силна и моќна порака по повод Светскиот ден на детето и тоа директно од глобалниот самит на ОН во Њујорк, каде го запозна и Дејвид Бекам.

Погба до Јане: Горд сум на тебе пријателе

Оff.net - 22.11.2019

Јане е цар и гордост на Македонија затоа што испрати силна и моќна порака по повод Светскиот ден на детето и тоа директно од глобалниот самит на ОН во Њујорк, каде го запозна и Дејвид Бекам.

Погба до Јане: Горд сум на тебе!

SportMedia - 22.11.2019

Играчот на Манчестер Јунајтед Пол Погба, го поздрави Јане Велковски и неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на својот инстаграм профил стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на ...

Моќна порака на Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе (ФОТО)

Слободен Печат - 22.11.2019

Малиот Јане Велковски кој боледува од спинална мускулна атрофија е најголемиот фан на фудбалската репрезентација на Македонија, но и на некои од најголемите фудбалски ѕвезди. Една од ѕвездите е фудбалерот на Манчестер јунајтед, Пол Погба кој се ...

Погба му се обрати на малиот Јане: Горд сум на тебе пријателе (ФОТО)

МКД - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба со објава на својот инстаграм профил го поздрави малиот Јане Велковски поради неговиот говор на самитот на Обединетите нации. Нашиот Јане Велковски како застапник на децата со инвалидитет од Македонија, ...

(Фото) „Пријателе, се гордеам со тебе“, Пол Погба му се восхити на Јане

Репортер - 22.11.2019

Откако Јане Велковски пред два дена говореше на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк, и од светските лидери побара да ја спречат дискриминацијата на децата со попреченост, познатиот францускиот фудбалер Пол Погба откри дека е восхитен од него.

Јане Велковски е голем во очите на големите: Пол Погба му испрати порака на Инстаграм

Спортклуб - 22.11.2019

Еден од милениците на Јане Велковски е фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тој минатата година имаше средба со фудбалерот од Франција и останаа и понатаму во контакт и добри односи.

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе (ФОТО)

Опсервер - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Горд сум на тебе: Погба го поздрави малиот Јане

Република - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Погба до Јане: Горд сум со тебе

Бриф - 22.11.2019

Играчот на Манчестер Јунајтед Пол Погба, го поздрави Јане Велковски и неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на својот инстаграм профил стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на ...

Пол Погба со порака до Јане

Скопје инфо - 22.11.2019

Јане е цар и гордост на Македонија затоа што испрати силна и моќна порака по повод Светскиот ден на детето и тоа директно од глобалниот самит на ОН во Њујорк, каде го запозна и Дејвид Бекам.

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе (ФОТО)

Либертас - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Погба до малиот Јане: Горд сум на тебе

Локално - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Погба е горд на малиот Јане (ФОТО)

PressingTV - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

ПОРАКА ОД ПОЛ ПОГБА: Јане е цар и гордост на Македонија

Денешен - 22.11.2019

Јане е цар и гордост на Македонија затоа што испрати силна и моќна порака по повод Светскиот ден на детето и тоа директно од глобалниот самит на ОН во Њујорк, каде го запозна и Дејвид Бекам.

Пол Погба со порака до нашиот Јане: “Горд сум на тебе пријателе”

Точка - 22.11.2019

По повод Светскиот ден на детето, 11-годишниот Јане Велковски учествуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во седиштето на Обединетите нации во Њујорк. Јане, кој боледува од спинална мускулна атрофија, во својот говор на самитот побара од светските ...

Погба за нашиот Јане: „Горд сум на тебе“

iPortal - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Погба до малиот Јане Велковски: Горд сум на тебе

MakPress - 22.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Пол Погба не го заборавил нашиот Јане

Скопје1 - 22.11.2019

Јане гордост на Македонија. Ова дете испрати силна и моќна порака по повод Светскиот ден на детето и тоа директно од глобалниот самит на ОН во Њујорк, каде го запозна и Дејвид Бекам. А Пол Погба пак, не го заборавил нашиот Јане после онаа средба на ...

Фото: Јане во Обединетите Нации - Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Канал5 - 21.11.2019

Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата попреченост испрати силна порака до светските лидери во своето обраќање во Обединетите нации. Во продолжение целиот говор на Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со ...

Малиот Јане испрати моќна порака од Обединети нации и се сретна со Бекам

Оff.net - 21.11.2019

11 годишниот Јане Велковски, како застапник за децата со попреченост од Македонија му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит на ОН во Њујорк. На годинашниот Светски ден на детето порача дека треба да се отстранат сите бариери со кои се соочуваат ...

11-годишниот Јане од Скопје држеше говор во седиштето на ОН и се запозна со Бекам

Црнобело - 21.11.2019

Јане Велковски е 11-годишно момче од Скопје кое боледува од спинална мускулна атрофија. Јане е и застапник за децата со попреченост и говореше за детските права во седиштето на Обединетите Нации.

Велковски во прегратките на Бекам: Отстранете ги сите бариери! (ФОТО)

+инфо - 21.11.2019

Но, моите родители од мал ме учеа дека можам да правам се што можат и другите, само на поинаков начин. Како што растев – тоа стана и мое правило – да правам се и да уживам во животот. Одам во училиште и имам многу другари - вели Јане.

Јане испрати порака: Сакам да пораснам во човек кој ќе биде независен

Макфакс - 21.11.2019

Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост, испрати силна порака до светските лидери: мене не ми пречи мојата пречка, туку ми пречат пречките од околината. Тој вчера говореше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Њујорк, по ...

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Курир - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Јане со порака од Њујорк: Направете сè за децата, отстранете ги бариерите и дискриминација!

Gol.mk - 21.11.2019

Малиот борец Јане Велковски синоќа повторно беше во фокуост на светската фудбалска јавност, откако беше гостин на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк по повод овогодишниот „Светски ден на детето“.

Моќната порака на Јане од Њујорк: Што ми дава најголема сила да се борам за еднаквост во спортот!

Спортклуб - 21.11.2019

Храброто 11 годишно момче кое ја освои Македонија, но и спортска Европа, Јане Велковски, деновиве беше дел од отвореното собрание на УНИЦЕФ, на светскиот ден на децата со попреченост, каде од ООН зборуваше за правата на неговите другари со иста ...

Јане Велковски го остварува сонот, од Њујорк повика да запре дискриминацијата

Сител - 21.11.2019

Сакам да пораснам во независен човек и затоа отстранете ги сите бариери од патот...Оваа моќна порака од седиштето на Обединетите нации ја упати 11 годишниот Јане Велковски од Скопје кој иако од раѓање е во инвалидска количка поради болеста, од ...

Пол Погба го поздрави малиот Јане Велковски на социјалните мрежи (Фото)

СуперСпорт - 21.11.2019

Младиот Јане Велковски кој вчера говореше на глобалниот самит на Обединетите Нации и имаше инспиративен говор денес доби поддршка од еден од најдобрите светски фудбалери, Пол Погба. Јане и Погба се сретнаа минатата година кога Французинот го покани ...

Пол Погба со прекрасна порака до Јане Велковски

Спортманија - 21.11.2019

Французинот го смета малиот Јане за свој близок пријател. Францускиот фудбалер Пол Погба, преку социјалните мрежи испрати порака до 11-годишното македонско момче Јане Велковски, порачувајќи дека е горд на неговиот пријател.

Јане од Њујорк побара да запре дискриминацијата и се дружеше со Бекам

Репортер - 21.11.2019

11-годишниот Јане Велковски, застапник за правата на децата со попреченост од Македонија, вчера од глобалниот самит на УНИЦЕФ во Њујорк им испрати порака на светските лидери: сопрете ја дискриминацијата, мене не ми пречи мојата пречка, ми пречат ...

Јане Велковски во ОН се запозна со Бекам и испрати универзална порака до светот

Таратур - 21.11.2019

Малиот Јане Велковски од Македонија, кој и покрај неговиот инвалидитет е голем љубител на фудбалот, во рамки на неговата посета и обраќање на самтитот на УНИЦЕФ во Обединетите нации (ОН) во Њујорк, порача дека треба да се отстранат сите бариери со ...

Малиот Јане испрати моќна порака од Обединети нации и се сретна со Бекам ВИДЕО

+инфо - 21.11.2019

Mалиот Јане Велковски, кој ја претставува Македонија во Њујорк на Самитот на Обединетите нации за детските права. Mалиот Јане Велковски, кој ја претставува Македонија во Њујорк на Самитот на Обединетите нации за детските права.

Јане Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

А1 On - 21.11.2019

11-годишниот Јане Велковски, застапник за правата на децата со попреченост, говореше на панел дискусијата – „Да не изоставиме ниедно дете: За секое дете, сите права“ на собирот на високо ниво во Генералното собрание на Обединетите нации „Триесет ...

Јане Велковски: Ми сметаат пречките од околината, сакам да пораснам во човек кој ќе биде независен

Слободен Печат - 21.11.2019

Јане е роден со спинална мускулна атрофија, и поради тоа се движи со количка која, како што рече, ја вика Формула. Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ...

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Сител - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Јане и Бекам испратија моќна порака од Њујорк (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2019

„Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Јане Велковски во ОН: „Мене не ми пречи мојата пречка, туку пречките од околината

ММС - 21.11.2019

Мене не ми пречи мојата пречка, туку пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат. До сега бев мал па родителите ми помагаа и ги отстрануваа пречките за ...

Велковски и порача на возрасните: Треба да направите се за правата на децата, и отстранете ги сите бариери

iPortal - 21.11.2019

-Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Jaне Велковски во ООН: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Бриф - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

МАЛИОТ ВЕЛКОВСКИ ВО ОН: Треба да ги рушат бариерите каде што ги има, а да прават добри работи каде што ги нема

Денешен - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Јане со порака од ОН: Ми пречат пречките во околината, а не мојата

Мета - 21.11.2019

Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост од Македонија говореше на собирот во Генералното собрание на Обединетите нации „Триесет години од усвојувањето на Конвенцијата за правата на детето и одбележување на Светскиот ...

Малиот херој Јане со порака во ОН: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

еМагазин - 21.11.2019

Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост на панел дискусијата – Да не изоставиме ниедно дете: за секое дете, сите права на собирот на високо ниво во Генералното собрание на Обединетите нации „Триесет години од ...

Големиот мал херој: Jане го запозна Бекам (ФОТО)

PressingTV - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Локално - 21.11.2019

-Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Либертас - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Јане Велковски го остварува сонот, од Њујорк повика да запре дискриминацијата

Пулс24 - 21.11.2019

Сакам да пораснам во независен човек и затоа отстранете ги сите бариери од патот…Оваа моќна порака од седиштето на Обединетите нации ја упати 11 годишниот Јане Велковски од Скопје кој иако од раѓање е во инвалидска количка поради болеста, од Њујорк ...

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околинат

Скопје инфо - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

CivilMedia - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам некаде ако нема рампа или ако нема превоз за мене, и родителите мораат да ме носат.

Јане Велковски се запозна со Дејвид Бекам

Пулс24 - 21.11.2019

Јане Велковски, кој ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот „Светски ден на детето“, вчера имаше можност и да се ...

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Вечер Прес - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Јане испрати порака: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

24Инфо - 21.11.2019

Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост, испрати силна порака до светските лидери: мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Тој вчера говореше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Њујорк, по ...

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Опсервер - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Јане испрати порака: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Н.Македонија - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината, е пораката на Јане Велковски, единаесетгодишниот застапник за правата на децата со попреченост, до светските лидери. Тој вчера говореше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Њујорк, ...

Малиот Јане со голема порака : Ми сметаат пречките од околината, сакам да пораснам во независен човек

Магазин - 21.11.2019

Јане Велковски кој има само 11 години и е застапник за правата на децата со попреченост на панел дискусијата во ОН, со својот говор предизвика емоции кај многумина. Јане на вчерашниот собир кој се одржа во рамки на “Триесет години од усвојувањето на ...

Велковски: Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

MakPress - 21.11.2019

Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината. Ме нервира кога сум спречен да одам негде ако нема рампа или ако нема превоз за мене и родителите мораат да ме носат.

Малиот Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам

Канал5 - 20.11.2019

Mалиот Јане Велковски , кој ја претставува Македонија во Њујорк на Самитот на Обединетите нации за детските права. Големиот навивач на македонската фудбалска репрезентација имаше прилика и да се сретне со славниот фудбалер Дејвид Бекам , кој одржа ...

Јане Велковски во ООН побара од децата во светот да не се откажуваат од своите соништа

Телма - 20.11.2019

Јане Велковски момчето со спинална мускулна атрофија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во Њујорк, како дел од прославата за одбележување на светскиот ден на детето, кој се совпаѓа со 30-годишнината од усвојувањето на ...

Јане се обрати во Обединетите нации: Не ми пречи мојата попреченост, ми пречат бариерите во опкружувањето

Фокус - 20.11.2019

На овогодишниот Светски ден на детето, единаесетгодишниот Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк, каде што побара да се преземе акција за да се ...

Јане Велковски во Обединетите нации побара да запре дискриминацијата и се дружеше со Бекам

Сакам да кажам - 20.11.2019

11-годишниот Јане Велковски од Скопје, кој боледува од спинална мускулна атрофија (СМА) и е застапник за деца со попреченост од Македонија, во седиштето на Обединетите нации во Њујорк говореше на Самитот на УНИЦЕФ на прославата за одбележување на ...

Херојот Јане во друштво со Дејвид Бекам (ФОТО)

SportMedia - 20.11.2019

Јане Велковски денеска е гостин во Обединетите Нации, каде одржа говор по повод Светскиот ден на детето. Ова 11-годишно момче конечно ќе го добие лекот спинраза, со кој ќе има подобар живот и ќе може да го исполни најголемиот сон, да заигра фудбал.

Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам во ООН на Светскиот ден на детето

Fashionel - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со пореченост од Северна Македонија, се сретна со спортската легенда Дејвид Бекам на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во Њујорк.

ВИДЕО: Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН во Њујорк

Sport M - 20.11.2019

Јане Велковски, момчето со спинална мускулна атрофија(СМА), кое се избори лекот Спираза да стигне до седум деца во Македонија, во моментов зборува на годишниот Светски ден на детето, во ОН во ...

Храбриот Јане побара поголеми права и заштита на децата на самитот на ОН (ВИДЕО)

SportMedia - 20.11.2019

Јане Велковски како застапник за деца со попреченост од Македонија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетита нации во Њујорк како дел од прославата за одбележување на Светскиот ден на детето, кој се совпаѓа со 30-годишнината од ...

ФОТО НА ДЕНОТ: И Дејвид Бекам го запозна македонскиот херој Јане

Екипа - 20.11.2019

Најпознатиот фан на македонската фудбалска репрезентација, малиот херој Јане Велковски имаше можност да се запознае и со планетарната мегаѕвезда Дејвид Бекам. Јане Велковски има свое обраќање на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ...

Maлиот Јане се сретна со Дејвид Бекам (ФОТО)

Спортски - 20.11.2019

Mалиот Јане Велковски во овие моменти ја претставува Македонија во Њујорк каде што со други деца и големи имиња ќе разговараат за детските права. Големиот навивач на македонската фудбалска репрезентација имаше прилика и да се сретне со славниот ...

Јане Велковски се запозна со Дејвид Бекам на самитот на Светскиот ден на децата

Макфакс - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски од Северна Македонија учествува на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк по повод Светскиот ден на децата, каде што ќе зборува за детските права. Малиот Јане се запозна и со фудбалерот Дејвид Бекам, кој исто така ќе се обрати ...

Нашето момче Јане е омилен во светот на фудбалот – Дружба со Бекам на светскиот ден на децата

Спортманија - 20.11.2019

Јане Велковски е голем фан на македонската фудбалска репрезентација, а неговата ведрина во битката со атрофија на мускулите му донесе многу пријателства и со дел од светските фудбалски ѕвезди Јане Велковски беше специјален гостин во Обединетите ...

Јане Велковски од Скопје на Светскиот ден на детето во ОН: Правете добро за да ја надоместите добрината што недостасува

Деца - 20.11.2019

Eдинаесетгодишниот Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк. На овогодишниот Светски ден на детето тој побара да се преземе акција за да се заштитат и ...

Јане Велковски во ОН до возрасните: Ставете крај на дискриминацијата!

Радио МОФ - 20.11.2019

Единаесетгодишниот застапник за деца со попреченост од Македонија, Јане Велковски, од глобалниот самит на Обединетите нации (ОН) во Њујорк на возрасните им порача дека мора да прават сѐ за детските права, да ги остранат бариерите на најмладите и да ...

(ВИДЕО) Малиот херој, а голем амбасадор на Македонија – Јане се сретна со Бекам

Спортклуб - 20.11.2019

Малиот 11-годишен Јане Велковски кој е голем фан на фудбалот денес во Њујорк се сретна со легендарниот англиски фудбалеро, Дејвид Бека. Јане е застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети ...

Македонија горда на ова момче: Јане се сретна со Бекам на глобалниот самит на УНИЦЕФ

Press24 - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, 11-годишниот застапник за деца со попреченост од нашата земја, се сретна со спортската легенда, Дејвид Бекам, на глобалниот самит на УНИЦЕФ во седиштето на Обединетите нации во Њујорк.

Малиот Јане го запозна Бекам на самитот на ОН и порача: Сите сме еднакви, да се стави крај на дискриминацијата! (ФОТО)

МКД - 20.11.2019

Малиот Јане Велковски кој е голем љубител на фудбалот, од самтитот на Обединетите нации (ОН) во Њујорк порача дека треба да се отстранат сите бариери со кои се соочуваат лицата со инвалидитет бидејќи тие сакаат да функционираат самостојно како и ...

СЕКОЈА ЧЕСТ: Јане си доби автограм од Бекам

Слободен Печат - 20.11.2019

Ова 11-годишно момче конечно ќе го добие лекот спинраза, со кој ќе има подобар живот и ќе може да го исполни најголемиот сон, да заигра фудбал. Најпознатиот фан на македонската фудбалска репрезентација, малиот херој Јане Велковски имаше можност да ...

Фудбалскиот гигант Погба до нашиот Јане: Горд сум на тебе (ФОТО)

Скопје24 - 20.11.2019

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк. Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Херојот Јане го запозна славниот Бекам во Обединетите нации во Њујорк

Убавина и Здравје - 20.11.2019

Малиот македонски херој, Јане Велковски вечерва ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот „Светски ден на детето“.

ФОТО: Јане во Обединетите нации го запозна Дејвид Бекам

Курир - 20.11.2019

Малиот македонски херој, Јане Велковски вечерва ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот „Светски ден на детето“.

Велковски ќе се обрати на глобалниот самит во ОН во Њујорк во рамки на овогодишниот Светски ден на детето(ВИДЕО)

iPortal - 20.11.2019

„Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот ...

Јане Велковски се запозна со Дејвид Бекам на самитот на Светскиот ден на децата

24Инфо - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски од Северна Македонија учествува на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк по повод Светскиот ден на децата, каде што ќе зборува за детските права. Малиот Јане се запозна и со фудбалерот Дејвид Бекам, кој исто така ќе се обрати ...

Филипче: Напред Јане, направи нѐ горди! Велковски ќе се обрати на Глобалниот самит во ОН

Вечер Прес - 20.11.2019

Напред Јане, направи нѐ горди! Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на ...

Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН, се сретна со Бекам

Либертас - 20.11.2019

Јане Велковски, момчето со спинална мускулна атрофија(СМА), кое се избори лекот Спираза да стигне до седум деца во Македонија, денес говореше на годишниот Светски ден на детето, во ОН во Њујорк.

Јане во Обединетите нации го запозна Дејвид Бекам

Тера - 20.11.2019

Малиот македонски херој, Јане Велковски вечерва ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот „Светски ден на детето“.

Велковски ќе се обрати на глобалниот самит во ОН во Њујорк (ВИДЕО)

Локално - 20.11.2019

„Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата, во рамки на овогодишниот ...

Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам во Обединетите нации/фото

Вечер Прес - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во Њујорк каде деца и млади ќе побараат да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата ...

Јане со порака од ОН: Не ми пречи мојата попреченост, ми пречат бариерите во опкружувањето!

Република - 20.11.2019

На овогодишниот Светски ден на детето, единаесетгодишниот Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк, каде што побара да се преземе акција за да се ...

Малиот Јане се сретна со Бекам во ОН: Возрасните мора да направат се за да се елиминираат бариерите

iPortal - 20.11.2019

Малиот Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија во салата Обединетите нации во Њујорк се сретна со фудбалската икона Дејвид Бекам пред неговото обраќање на самитот. Како застапник на децата со инвалидитет од Македонија, тој одржа ...

Малиот Јане Велковски во ОН се сретна со Дејвид Бекам

Локално - 20.11.2019

Малиот Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија во салата Обединетите нации во Њујорк се сретна со фудбалската икона Дејвид Бекам пред неговото обраќање на самитот. Како застапник на децата со инвалидитет од Македонија, тој одржа ...

Она кога си толку голема ѕверка што сите во ОН „играат“ во твоја чест

Република - 20.11.2019

Фудбласката репрезентација на Македонија му посвети фејсбук статус на Јане Велковски, кој На Светскиот ден на детето се обрати во ОН. Од репрезентацијата на Јане му порачаа дека се многу горди на него.

(Фото) Застапникот за деца со попреченост од Македонија, Јане во ОН се сретна со Дејвид Бекам

еМагазин - 20.11.2019

На овогодишниот Светски ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со пореченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во Њујорк каде деца и млади ќе побараат да се преземе акција за ...

(ВИДЕО) Јане Велковски е во Обединетите нации, се сретна и со Бекам

Фактор - 20.11.2019

Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во Њујорк каде деца и млади ќе побараат да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на децата.

Венко Филипче: Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски

Centar - 20.11.2019

Фејсбук статус на министерот за здравство Венко Филипче: Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и ...

Македонија горда до бескрај: Овој мал херој се сретна со Дејвид Бекам во ООН на Светскиот ден на детето

Точка - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, 11-годишниот застапник за деца со попреченост од нашата земја, се сретна со спортската легенда, Дејвид Бекам, на глобалниот самит на УНИЦЕФ во седиштето на Обединетите нации во Њујорк.

Филипче: Напред Јане, Направи не горди!

24Инфо - 20.11.2019

Напред Јане, направи нѐ горди! Му ја даваме целосната поддршка на нашиот Јане Велковски, кој за кратко ќе се обрати на глобалниот самит во Обединетите нации во Њујорк и ќе побара да се преземе акција за да се заштитат и промовираат правата на ...

Јане Велковски на Светскиот ден на детето во ОН, се сретна и со Бекам

Н.Македонија - 20.11.2019

Единаесетгодишниот Јане Велковски, кој е застапник за деца со попреченост од Македонија, денеска ќе зборува на годишниот Светски ден на детето, во Обединетите нации во Њујорк. Тој ќе му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обединетите нации, ...

(ФОТО) Јане Велковски се сретна со Дејвид Бекам во Обединетите нации

Скопје1 - 20.11.2019

Денеска на Светскиот ден на детето, Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со пореченост од Северна Македонија, се сретна со спортската легенда Дејвид Бекам на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетите нации во Њујорк.

Моќна порака од Јане од Обединетите нации: „Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината“

Скопје1 - 20.11.2019

Многу сум среќен што сум денес овде. Јас сум роден со Спинална Мускулна Атрофија, и поради тоа се движам со количка која ја викам Формула, порача 11-годишниот застапник за деца со пореченост од Македонија, Јане Велковски, кој му се придружи на ...

За секое дете – сите права!

Н.Македонија - 19.11.2019

Јане Велковски (11) ќе зборува во ОН во Њујорк На 20 ноември, на Светскиот ден на детето, единаесетгодишниот Јане Велковски, застапник за деца со попреченост од Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обединетите нации во ...

Јане Велковски на самитот на ОН како застапник за деца со попреченост

Окно - 18.11.2019

Јане Велковски, единаесетгодишен застапник за деца со попреченост од С. Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на глобалниот самит во Обеднитети нации во Њујорк, на кој децата и младите ќе побараат преземање на акции за заштита и промоција на ...

Јане Велковски, 11 годишен застапник за деца со попреченост ќе зборува во Обединетите нации во Њујорк

Мета - 18.11.2019

“Навистина сум многу возбуден затоа што ова е огромен настан. Но истовремено сум многу среќен затоа што ќе можам да му кажам на целиот свет дека сите се еднакви и дека луѓето со попреченост може да ги прават истите работи како и сите други.