TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан го извадил Роналдо за да го одмори

А1 On - 25.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, никако не беше задоволен од изданието на своите избраници на гостувањето кај Лас Палмас, каде загубија два планирани бода (2:2). Тој по натпреварот го изрази своето жалење за тоа што не заокружиле овде триумф, ...

Како Роналдо „вриеше“ (Видео)

SportMedia - 25.09.2016

Кристијано Роналдо имаше многу причини за нервоза по гостувањето кај Лас Палмас. Неговиот Реал одигра само 2:2, тој не даде ниту еден гол, а на крајот одигра само 72 минути и беше изваден од игра.

Бразилците во Реал Мадрид повредени, Касемиро го чека подолга пауза

Gol.mk - 25.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан нема да може да смета на двајцата Бразилци, Касемиро и Марсело во периодот кој што следи. Фудбалерот за врска Касемиро се повреди на дуелот против Еспањол минатата недела, а со оглед на тоа што се работи за ...

Зидан се плаши Роналдо да не се повреди

SportMedia - 25.09.2016

Нема никакво недоразборање меѓу тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и најдобриот играч во клубот, Кристијано Роналдо. Ова го тврди францускиот стратег кој реши да не му дозволи на голгетерот да го одигра целиот меч во дуелот против Лас Палмас.

Зидан го извади Роналдо, нервозниот Португалец не сакаше ниту да го погледне (Видео)

Дерби - 25.09.2016

Реал Мадрид на двапати водеше на синоќешното гостување на Канарските Острови кај Лас Палмас, но на крајот доживеа вистински шок откако Араухо го израмни резултат во 85-та минута и ги постави конечните 2:2.

Некомплетно задоволниот Зидан, објасни зошто го заменил Роналдо против Лас Палмас

Спортклуб - 25.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, никако не беше задоволен од изданието на своите избраници на гостувањето кај Лас Палмас, каде загубија два планирани бода (2:2). Тој по натпреварот го изрази своето жалење за тоа што не заокружиле овде триумф, ...

Роналдо крајно револтиран, Зидан објасни зошто го сменил

Екипа - 25.09.2016

Кристијано Роналдо синоќа беше очигледно револтиран по предвременото напуштање на теренот. Реал Мадрид ремизираше со Лас Палмас (2-2), а со одлука на Зинедин Зидан португалскиот напаѓач мораше да ја напушти играта во 72. минута.

Бејл во конфликт со Зинедин Зидан и Флорентино Перез?

Gol.mk - 25.09.2016

Најскапиот фудбалер во историјата на Реал Мадрид, Герет Бејл би можел да го напушти клубот, откако дошол во конфликт со тренерот Зинедин Зидан и претседателот, Флорентино Перез. Со Перез е вознемирен заради неодржување на едно ветување, според кое ...

ВИДЕО: Како Роналдо гестикулираше кога Зидан го замени во Лас Палмас!

Gol.mk - 25.09.2016

Минаа 70 минути од натпреварот Лас Палмас - Реал Мадрид, а Зинедин Зидан при 1-2 се одлучи да го замени Кристијано Роналдо и да го внесе Лукас Васкез. cambio-1.jpg Португалецот кој сака секогаш да е на теренот, не реагираше најдобро, па дури и не го ...

Зидан ја објасни својата одлука и во голем стил одговори на нервозната реакција на Роналдо

Дерби - 25.09.2016

Реал Мадрид не успеа да го совлада Лас Палмас на вчерашното гостување во Гран Канарија, но сепак овој натпревар најмногу ќе се памети по нервозната реакција на Кристијано Роналдо кој не беше воопшто импресиониран кога беше повлечен од игра на 20 ...

Навивачите застанаа во одбрана на Зидан

SportMedia - 25.09.2016

Поддржувачите на Реал Мадрид, го одобруваат потегот на тренерот Зинедин Зидан, кој реши да го извади од игра најдобриот играч, Кристијано Роналдо. Во анкена на престижниот весник „Марка“, навивачите на Реал се согласни со потегот на стратегот.

Фановите го изневерија Роналдо во „војната“ со Зидан

Стандард - 25.09.2016

Навивачите на Реал Мадрид го поддржаа тренерот Зинедин Зидан во „војната“ што се води меѓу него и ѕвездата на тимот, Кристијано Роналдо. Последниот се налути за смената за време на дуелот со Лас Палмас, по што се зборуваше за напон во соблекувалната ...

Ете, се огласи и мајката на Роналдо: Немој никогаш да ја наведнеш главата!

Екипа - 25.09.2016

Реал Мадрид во последните две кола во Примера дивизијата освои само два бода. „Кралевите“ неочекувано синоќа ремизираа со Лас Палмас, но целокупното внимание, сепак, го привлече Кристијано Роналдо. Во 72.

Врие во соблекувалната на Реал: Зидан мора да го смирува незадоволниот Роналдо

Спортклуб - 25.09.2016

Реал Мадрид на втор натпревар во низа не успеа да дојде до победа, а освен тоа „Кралевите“ би можеле да имаат проблеми со незадоволниот Роналдо. Тренерот на Реал Зинедин Зидан изјави дека нема проблем со Кристијано Роналдо и дека најдобриот фудбалер ...

Зидан откри зошто се одлучи Роналдо да го пресели на клупата

СуперСпорт - 25.09.2016

Реал Мадрид во рамките на 6 коло ремизираше со Лас Палмас (2:2), а со одлуката на тренерот на кралскиот клуб Кристијано Роналдо мораше во 72 минута на клупа. Португалецот беше лут, едвај поздрави било кого околу себе, а свесен за неговото ...

Вилјареал не знае за пораз

SportMedia - 25.09.2016

Вилјареал сигурно чекори во шпанската Примера Дивизија и со уште една победа, денеска против Осасуна, се приближи до врвот. Популарната жолта подморница славеше со 3-1 и има три победи и три нерешени средби, без ниту еден пораз.

Иско и Хамес знаеја што следува по одлуката за замена на Роналдо (Видео)

Дерби - 25.09.2016

Фактот што Зинедин Зидан реши многу порано од очекуваното да го повлече Кристијано Роналдо од игра на вчерашното гостување кај Лас Палмас, но и реакцијата на Португалецот предизвикаа многу коментари на шпанската фудбалска сцена.

Роналдо мора некогаш да се одмори

Вечер Прес - 25.09.2016

Наводно немало никакви недоразбирања меѓу тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и најдобриот играч во клубот, Кристијано Роналдо. Ова го порди францускиот стратег кој реши да не му дозволи на голгетерот да го одигра целиот меч во дуелот против Лас ...

Напон во Реал поради промената на Роналдо (ВИДЕО)

Локално - 25.09.2016

Португалецот бесен на Зинедин Зидан Сериозни тензии меѓу ѕвездата на Реал (Мадрид), Кристијано Роналдо и тренерот Зинедин Зидан. За време на синоќешниот натпревар на “кралевите” со Лас Палмас (2: 2) францускиот специјалист одлучи да го смени во ...

Видео: Зидан го налути Кристијанот Роналдо

Вечер Прес - 25.09.2016

Португалскиот фудбалски интернационалец во редовите на шпанскиот гигант Реал (М), Кристијано Роналдо, имаше многу причини за нервоза по гостувањето кај Лас Палмас. Неговиот тим ремизираше - 2:2, тој не даде ниеден гол, а одигра само 72 минути и беше ...

Бомбастична најава на BBC и шпанските медиуми: Бејл заврши со Реал, Мурињо му нуди „бланко чек“?

Спортклуб - 24.09.2016

Британскиот и влијателен медиум BBC, носи сензација денеска, тие известуваат дека љубовта помеѓу Кристијано Роналдо и Герет Бејл, никогаш не била на најниско ниво, и дека сето тоа ќе се растури идното лето.

Фановите на Реал се спротивставија на последната одлука на Зидан (Фото)

Дерби - 24.09.2016

Зинедин Зидан најави важна промена на вчерашната прес-конференција кога е во прашање голманското место во тимот, односно потенцираше дека негов план е да ја подели минутажата меѓу Кејлор Навас и Кико Касилја.

Бејл со порака: Сакам во Манчестер Ј.

SportMedia - 24.09.2016

Еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид, Герет Бејл не е задоволен во „кралскиот клуб“ и сака да си замине од „Сантијаго Бернабе“. Велшанецот бил разочаран кога тренерот Зинедин Зидан реши да го извади од игра во мечот против Вилјареал (1:1).

Напната пресметка во Реал: Драма во Мадрид, на Бејл му е преку глава и му се понудил на Јунајтед!?

Спортклуб - 24.09.2016

Англиските медиуми ја зовриваат ситуацијата на релација „Сантијаго Бернабеу“ - „Олд Трафорд“... По неодамнешните шпекулации околу наводниот интерес на Манчестер Јунајтед за Серхио Рамос, Лука Модриќ, Тони Крос, Хамес Родригез и Иско, англиските ...

Кашемиро ќе паузира два месеци, а Реал со него имаше стопроцентен ефект

Екипа - 24.09.2016

Бразилскиот играч од средниот ред на Реал Мадрид, Кашемиро, доживеа скршеница на фибулата на ногата и ќе паузира од фудбалските терени најмалку два месеци. Тоа ќе биде голем хендикеп за тренерот Зинедин Зидан, со оглед дека со него во тимот, ...

Целосен распад во Реал: И Роналдо му се налути на Зидан (ФОТО)

Спортклуб - 24.09.2016

Реал Мадрид за само три дена два пати ремизираше во домашното првенство и сега има само еден бод предност во однос на Барселона. Лошите резултати во последните две кола делумно се последица на слабата форма на Кристијано Роналдо кој денеска го ...

Бејл во конфликт со Зидан, Перез и Роналдо?

Локално - 24.09.2016

Најскапиот фудбалер во историјата на Реал Мадрид Герет Бејл може да го напушти тимот, откако влезе во конфликт и со тренерот Зинедин Зидан, така и со клупскиот претседател Флорентино Перез.

Фановите на Реал се спротивставија на последната одлука на Зидан

Точка - 24.09.2016

Зинедин Зидан најави важна промена на вчерашната прес-конференција кога е во прашање голманското место во тимот, односно потенцираше дека негов план е да ја подели минутажата меѓу Кејлор Навас и Кико Касилја.

Зидан ќе применува ротации за најкомплексната позиција на теренот

Дерби - 23.09.2016

Зинедин Зидан денеска говореше пред шпанските новинари во пресрет на првенствениот натпревар со Лас Палмас кој утре се игра на Канарските Острови, но покрај предупредувањето кое го испрати до своите играчи за максимална ангажираност уште од самиот ...

Зидан: Барса без Меси е друг тим

Стандард - 23.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид ги прокоментира проблемите на вечниот ривал Барселона по повредата на ѕвездата на тимот, Лионел Меси. Зидан одговори на прашање на новинарите и рече дека дефинитивно каталонците се послаб тим без Аргентинецот.

Зизу најави тактички промени поради отсуството на единствениот незаменлив играч во Реал

Дерби - 23.09.2016

Реал Мадрид утре ќе му гостува на Лас Палмас во рамките од шестото коло во шпанската Примера, натпревар на кој Зинедин Зидан ќе биде приморан да направи неколку тактички и системски измени поради повредата на неколку клучни фудбалери.

Анчелоти: Зидан имаше понуда од друг клуб, јас го советував да одбие и да остане во Мадрид

Спортклуб - 23.09.2016

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, открива дека Зинедин Зидан имал во минатото понуда од Бордо, за да биде нивни менаџер, но тој тоа го одбил, откако добил совет од Дон Карло.

Манчестер Јунајтед и Милан најавуваат зимска војна за играч на Реал Мадрид!

СуперСпорт - 23.09.2016

Во Реал е отпишан, во Манчестер Јунајтед и Милан е многу потребен. Зинедин Зидан не смета на одличниот организатор на игра – Иско, кој веќе на зима може да ја промени среданата. Иско во оваа сезона во целост падна во втор план, на последниот ...

Болница во Мадрид, двајца мораат на нова пауза!

СуперСпорт - 23.09.2016

Лоши вести за Зинедин Зидан. Марсело и Касемиро ќе мораат на пауза, и Реал Мадрид нема да може да смета на нив меѓу 15 и 20 дена. Марсело доживеа повреда во неделното реми со Виљареал, на теренот во првото полувреме го замени Карвахал, а денешните ...

Зидан ќе применува ротации за најкомплексната позиција на теренот

Точка - 23.09.2016

Зинедин Зидан денеска говореше пред шпанските новинари во пресрет на првенствениот натпревар со Лас Палмас кој утре се игра на Канарските Острови, но покрај предупредувањето кое го испрати до своите играчи за максимална ангажираност уште од самиот ...

Фудбалер на Реал Мадрид заработил скршеница на дуелот со Еспањол

Дерби - 22.09.2016

Реал Мадрид денеска потврди дека повредата на Касемиро е посериозна од она што изгледаше на прв поглед, а специјалните прегледи покажале дека Бразилецот заработил фрактура на коска на левата нога за време на победата над Еспањол.

Главоболки за Зидан: Реал остана без Бразилците Кашемиро и Марсело

Екипа - 22.09.2016

Реал Мадрид ја прекина серијата победи со ремито на домашен терен против Вилјареал, а Зинедин Зидан се соочува со уште поголеми проблеми по најавите дека извесен период нема да може да смета на двајцата Бразилци кои се стандардни првотимци, Кашемиро ...

Зидан: Рекордот не ме интересира

А1 On - 22.09.2016

Најдолгата победничка низа на Реал во првенството заврши синоќа, откако „кралскиот клуб“ не успеа да слави против Виљареал. Од крајот на минатата и почетокот на оваа сезона Зинедин Зидан со Реал забележа 16 победи.

Зидан: Во фудбалот не се бркаат рекорди туку трофеи

Сител - 22.09.2016

Најдолгата победничка низа на Реал во првенството заврши во средата, откако „кралскиот клуб“ не успеа да слави против Виљареал. Од крајот на минатата и почетокот на оваа сезона Зинедин Зидан со Реал забележа 16 победи.

Зидан: Не ме интересира рекордот

Кајгана - 22.09.2016

Најдолгата победничка низа на Реал во првенството заврши во средата, откако „кралскиот клуб“ не успеа да слави против Виљареал. Од крајот на минатата и почетокот на оваа сезона Зинедин Зидан со Реал забележа 16 победи.

Зидан: Рекордот не ме интересира

Макфакс - 22.09.2016

Најдолгата победничка низа на Реал во првенството заврши во средата, откако „кралскиот клуб“ не успеа да слави против Виљареал. Од крајот на минатата и почетокот на оваа сезона Зинедин Зидан со Реал забележа 16 победи.

Зидан: Не видов глад за победа во мојот тим

Екипа - 22.09.2016

Реал Мадрид одигра 1-1 против Вилјареал на „Сантијаго Бернабеу“ и ја прекина серијата од 16 последователни победи. Не успеа да стигне до 17.триумф и да постави нов рекорд во Шпанија. Но, тоа и не е најголемиот проблем на Зинедин Зидан.

Зидан: Не ме интересира рекордот, не бевме на ниво против Виљареал

Gol.mk - 22.09.2016

Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид беше на чекор до рекордот на Пеп Гвардиола од 16 победи по ред во националниот шампионат, но „кралевите“ не победија против Виљареал и со ремито од 1-1 ја прекинаа долагата низа од победи која датира од мечот ...

Зидан со прва замерка за фудбалерите: Мора да поправиме една работа

Дерби - 22.09.2016

Реал Мадрид ги испушти првите бодови во новата натпреварувачка сезона на вчерашниот меч со Вилјареал на домашниот „Сантијаго Бернабеу“, но ако Зинедин Зидан воопшто не беше загрижен што не го надмина рекордот на Пеп Гвардиола од 16 последователни ...

Анчелоти го убедил Зидан да не прифати тренерска понуда од негов бивш клуб

Дерби - 22.09.2016

Тренерот на Баерн Минхен Карло Анчелоти откри дека го убедил Зинедин Зидан да остане со него во Реал Мадрид како помошник и да не ја прифати првата понуда стане тренер. Бордо му ја понуди првата тренерска работа на Зидан на крајот од сезоната ...

Главоболка за Зидан - Амбулантата во Мадрид прими нови пациенти

Спортклуб - 22.09.2016

Марсело, како и Касемиро ќе мораат да заминат на пауза, а мадридски Реал на нив нема да може да смета 15-20 дена. Марсело се здоби со повреда во текот на синоќешниот дуел против Виљареал, па уште во првото полувреме на негово место на теренот влезе ...

Сега конечно ќе престане да се зборува за рекордот

Вечер Прес - 22.09.2016

Реал (М) не успеа да стигне до 17.триумф и да постави нов рекорд во Шпанија Актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М) го запиша првиот кикс во новата сезона од шпанската Примера дивизон.

Зидан со прва замерка за фудбалерите: Мора да поправиме една работа

Точка - 22.09.2016

Реал Мадрид ги испушти првите бодови во новата натпреварувачка сезона на вчерашниот меч со Вилјареал на домашниот "Сантијаго Бернабеу", но ако Зинедин Зидан воопшто не беше загрижен што не го надмина рекордот на Пеп Гвардиола од 16 последователни ...

Зидан: Рекордот не ме интересира

Локално - 22.09.2016

Најдолгата победничка низа на Реал во првенството заврши синоќа, откако „кралскиот клуб“ не успеа да слави против Виљареал. Од крајот на минатата и почетокот на оваа сезона Зинедин Зидан со Реал забележа 16 победи.

Мурињо го купува Иско за да ги реши проблемите во креацијата на Јунајтед

Gol.mk - 21.09.2016

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед подготви понуда за фудбалерот на Реал Мадрид, Иско. Менаџерот на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо мора да го засили средниот ред, шпанскиот репрезентативец не е во преден план Зинедин Зидан со што трансферот ќе биде ...

Зизу вечерва крши рекорд на Гвардиола во Ла Лига?

Стандард - 21.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан може да го скрши рекордот на Пеп Гвардиола од сезоната 2010/11, кога Шпанецот ja водеше Барселона. Станува збор за серија од 16 последователни победи, кои двајцата ги постигнаа, но оваа на младиот француски ...

Реал Мадрид има една цел оваа сезона: 100 бода и титула во Примера

Gol.mk - 21.09.2016

Екипата на Реал Мадрид веќе четири години не знае за титула во шпанска Примера. Оваа година, Зинедин Зидан и неговите фудбалери имаат една зацртана цел - титула во домашното првенство. Последниот триумф во Шпанија, екипата од Мадрид го имаше во 2012 ...

Виљареал ја запре победничката серија на Реал

СуперСпорт - 21.09.2016

Денес се одиграа уште два натпревари од Ла Лига. Првото полувреме беше без поголеми шанси за погодок се до 45-та минута кога Серхио Рамос ја фати топката со рака во казнениот простор и беше досуден пенал.

Зидан не го сруши рекордот на Гвардиола (Видео)

SportMedia - 21.09.2016

Повеќе од 200 дена Реал Мадрид редеше само победи во шпанското првенство, се до вечерва кога се појави Вилјареал да ја сопре оваа серија. Мадридскиот гигант на „Сантијаго Бернабе“ беше апсолутен фаворит против Вилјареал, но на крајот мораше да се ...

„Кралевите“ само до реми со Вилјареал

Екипа - 21.09.2016

Реал Мадрид го направи првиот „кикс“ во новата сезона од Примера, играјќи само 1-1 на „Сантијаго Бернабеу“ против Вилјареал. „Кралевите“ не беа во препознатлив ритам, па „жолтата подморница“ заслужено стигна до бод.

Ништо од рекордот: Виљареал ја прекина низата на Зидан (ВИДЕО)

Спортклуб - 21.09.2016

Актуелниот лидер на табелата во шпанското првенство Реал Мадрид го направи првиот кикс во новата сезона откако вечерва на домашен терен ремизираше со Виљареал (1-1). Освен тоа, Зинедин Зидан не успеа да го надмине рекордот на Пеп Гвардиола по бројот ...

ВИДЕО: Виљареал ја сопре серијата на Реал, Зидан не го надмина Гвардиола

Gol.mk - 21.09.2016

Реал Мадрид и Виљареал одиграа изедначен и борбен натпревар на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид . Зинедин Зидан не успеа да ја продолжи серијата на победи и со тоа да го урне рекордот на Пеп Гвардиола, па двајцата останаа на 16 последователни победи ...

Виљареал ја сопре победничката серија на Реал (ВИДЕО)

МКД - 21.09.2016

„Кралевите“ не успеаа да постават нов рекорд, вечерва Виљареал пружи силен отпор и одигра 1-1 на Сантијаго Бернабеу Роналдо и Бејл се вратија во стартниот состав а шанса од правата минута доби и Хамес Родригез.

ПРИМЕРА: „Киксна“ и Реал Мадрид

Телеграф - 21.09.2016

Во Шпанија веќе нема екипи со максимален ефект. Вечерва Реал Мадрид не успеа да го совлада Вилјареал и загуби два бода, но сепак останува на првото место во Примера или ЛаЛига како што сега се нарекува шпанскиот шампионат Реал Мадрид останува на ...

Вилјареал го запре Реал Мадрид во обидот да стигне до рекордна победа (Видео)

Дерби - 21.09.2016

Кристијано Роналдо и Герет Бејл се вратија во првиот тим на Реал Мадрид, но „кралскиот клуб“ не успеа да го победи Вилјареал на домашен терен во натпревар од петтото коло на шпанскиот шампионат.

Зидан: Не можеше секој натпревар да победиме во последна минута

Спортклуб - 21.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, даде свое видување за натпреварот против Вилјареал, каде Реал Мадрид бркаше 17 последователна победа, со што ќе срушеше стар рекорд на Гвардиола со Барса, но тоа не им успеа.

Зидан без Пепе и Варан ќе го руши рекордот на Гвардиола

Gol.mk - 21.09.2016

Реал Мадрид утре против Виљареал во вонредното петто коло од Ла Лига ќе настапи без португалскиот интернационалец Пепе. Зинедин Зидан потврди дека Португалецот нема да настапи, а Рафаел Варан пак е под прашање за настап на оваа средба.

Реал Мадрид ја прекина серијата, на „Сантијаго Бернабеу“ не успеа да го совлада Вилјареал (видео)

Република - 21.09.2016

Реал Мадрид и Виљареал одиграа изедначен и борбен натпревар на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид . Зинедин Зидан не успеа да ја продолжи серијата на победи и со тоа да го урне рекордот на Пеп Гвардиола, па двајцата останаа на 16 последователни победи ...

Модриќ добива одмор, нема да игра со Вилјареал

Екипа - 20.09.2016

Реал Мадрид ќе биде без помошта на Лука Модриќ за утрешниот натпревар со Вилјареал, откако Зинедин Зидан реши воопшто да не го вклучи Хрватот во својот список од 19 играчи за оваа пресметка од петтото коло во Примера дивизион.

Најдобриот фудбалер засрамен на тренингот од Зидан (Видео)

Спортклуб - 20.09.2016

Фудбалерите на Реал Мадрид утре на домашен терен ќе ја дочекаат екипата на Виљареал. По еден натпревар паузирање, на терен ќе се врати Кристијано Роналдо кој изминативе денови имаше здравствени пробеми.

„Го одбив Интер“

СуперСпорт - 20.09.2016

Плејмејкерот на Реал Мадрид Џејмс Родригез ја одби понудата на Интер во минатото лето. Долго се шпекулираше за можно заминување на Колумбиецот од Реал Мадрид бидејќи не беше во плановите на тренерот Зинедин Зидан за стартниот состав.

Мурињо подготви 30 милиони за Иско

Алфа - 20.09.2016

Манчестер Јунајтед подготвува понуда која на „Олд Трафорд“ треба да го донесе фудбалерот на Реал Мадрид, Иско. Жозе Мурињо сака да го зајакне средниот ред во англискиот состав додека шпанскиот репрезентативец не ужива во довербата на Зинедин Зидан ...

Во Реал се врати заборавениот играч за врска: Зидан конечно доби конкуренција за Касемиро

Спортклуб - 20.09.2016

Денеска на екипата на Реал Мадрид му се приклучува играчот за врска кој многумина и заборавија дека воопшто е дел од составот на Зинедин Зидан. Речиси еден месец молк откако Лукаш Силва остана во Реал Мадрид, поточно, откако му пропадна трансферот ...

Дополнителна сила во средниот ред: Мурињо тргнува по младата ѕвезда на Реал

Спортклуб - 20.09.2016

Трите порази во низа ја урнаа сликата за големата моќ на Манчестетр Јунајтед и стана јасно дека на Мурињо му се потребни нови засилувања. Според британските медиуми, изборот падналврз младата ѕвезда на Реал Мадрид, Иско кој оваа сезона речиси да ...

Мурињо ќе го спасува Иско од Реал Мадрид

Стандард - 20.09.2016

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо има огромна желба да го засили својот состав во јануарскиот преоден рок со Иско Аларкон од Реал Мадрид, тврдат британските изданија. Мурињо е подготвен да го спаси Иско од статусот на тврда резерва кај ...

Зидан го стигна рекордот на Гвардиола

Идивиди - 20.09.2016

Најтрофејниот шпански клуб, Реал Мадрид, стигна до четвртата победа во низа во шпанската Примера дивисион откако победи со 2:0 кај Еспањол. Иако беа без своите најдобри двајца играчи, Кристијано Роналдо и Герет Бејл, „Кралскиот клуб“ немаше проблеми ...

За некого најдобри се Роналдо, Ибрахимовиќ, Меси... За Макелеле е некогашниот дефанзивец на Реал Мадрид?

Спортклуб - 19.09.2016

За Макелеле најдобар играч е неговиот некогашен соиграч, дефанзивец од Реал Мадрид, а ја делеше соблекувалната со Зинедин Зидан и Бразилецот Роналдо. Клод Макелеле е фудбалерот кој ја одбележа ерата на моќниот Реал Мадрид од почетокот на ...

Реал Мадрид продолжува да победува и да руши рекорди (ВИДЕО)

МКД - 19.09.2016

Реал Мадрид ја продолжи победничката серија во Примера, триумфираше на гостувањето кај Еспањол и сруши сопствен рекорд. Иако играше без Кристијано Роналдо и Герет Бејл, Реал Мадрид без проблеми со 2-0 победи на гостувањето кај Еспањол. Тоа беше 16.

Зидан го израмни неверојатниот рекорд на Пеп, но посебно воодушеви со скромната изјава

Дерби - 19.09.2016

Реал Мадрид успеа да слави со 2:0 на гостувањето кај Еспањол изминатава вечер, победа која покрај тоа што значеше нови три бода за актуелниот лидер на табелата, истовремено му донесе израмнување на неверојатен рекорд на Зинеди Зидан, претходно ...

Реал Мадрид повеќе од 200 дена само победува

SportMedia - 19.09.2016

Реал Мадрид не сопира да победува. „Кралскиот клуб“ продолжува со перфектниот биланс и има четири победи во четири меча сезонава, откако со 2:0 славеше на гости кај Еспањол. Оваа серија на победи на Реал сепак трае многу подолго од почетокот на ...

Зидан презадоволен, но појасни како ќе настапува во следните 50 натпревари

Спортклуб - 19.09.2016

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше доста задоволен од новата победа остварена против Еспањол на вчерашното гостување, со што се зацврстија на врвот, како единствена екипа која досега има 100% учинок.

Хамес Родригез призна за интересот на Интер

Стандард - 19.09.2016

Хамес Родригез откри дека Интер имал интерес да го привлече од Реал Мадрид во летниот преоден рок. Поради огромната конкуренција во „белите“, во текот на летото имаше многу гласини дека колумбиецот ќе го напушти „Сантијаго Бернабеу“.

Зидан го искоментира сомнителниот потег на Рамос кој можеше да го промени текот на мечот

Дерби - 19.09.2016

Зинедин Зидан го израмни фантастичниот рекорд на Пеп Гвардиола во шпанскиот фудбал со победата на гостувањето кај Еспањол со 2:0, но по натпреварот на „Корнелја Ел Прат“, тренерот на Реал Мадрид мораше да даде одговор и на едно непријатно прашање ...

Макелеле го откри најдобриот играч со кој има играно и ги збуни сите со неговиот одговор

СуперСпорт - 19.09.2016

Поранешниот фудбалер на Челси и Реал Мадрид, Макелеле го откри името на најдобриот соиграч со кој има играно. Неговиот избор ги збуни сите. Сите очекуваа да го каже името на Зинедин Зидан и другите ѕвезди на клубот, но тој даде интересен одговор.

Роналдо и Бејл повторно во погон и подготвени за рушење на уште еден рекорд

Спортклуб - 19.09.2016

Кристијано Роналдо и Герет Бејл се вратија на тренинзите на Реал Мадрид и ќе конкурираат за настап во натпреварот со Вилјареал кој „Кралевите“ го играат во среда на домашен терен. Роналдо го пропушти дуелот со Еспањол минатиот викенд на гостински ...

Зидан го искоментира сомнителниот потег на Рамос кој можеше да го промени текот на мечот

Точка - 19.09.2016

Зинедин Зидан го израмни фантастичниот рекорд на Пеп Гвардиола во шпанскиот фудбал со победата на гостувањето кај Еспањол со 2:0, но по натпреварот на "Корнелја Ел Прат", тренерот на Реал Мадрид мораше да даде одговор и на едно непријатно прашање ...

Неверојатно, само шест меча досега, а 12 стрелци!

Република - 19.09.2016

Актуелниот првак на Лигата на шампионите Реал Мадрид, има феноменален старт на новата сезона. По шест одиграни кола избраниците на Зинедин Зидан покажаа колку е голем нивниот тимски дух. Дури 12 играчи се запишаа во листата на стрелци и тоа докажува ...

Зидан го израмни неверојатниот рекорд на Гвардиола

Точка - 19.09.2016

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа славеа на гостувањето кај екипата на Еспањол со 2:0. Победата на момците на Зидан, освен тоа што го зацврстија „Кралскиот клуб“ на врвот на табелата на шпанска Примера, туку на францускиот тренер му донесе еден ...