TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку две лица загинаа во експлозија во Кабул

Сител - 28.11.2015

Две лица загинаа во експлозија во авганистанската престолнина Кабул, јави ТАСС. - Две лица загинаа, а неколку беа повредени во експлозијата, што се случи утрово, изјавија ...

Најмалку две лица загинаа во експлозија во Кабул

+инфо - 28.11.2015

Две лица загинаа во експлозија во авганистанската престолнина Кабул, јави ТАСС. - Две лица загинаа, а неколку беа повредени во експлозијата, што се случи утрово, изјавија ...

Најмалку две лица загинаа во експлозија во Кабул

Репортер - 28.11.2015

Две лица загинаа во експлозија во авганистанската престолнина Кабул, јави ТАСС. – Две лица загинаа, а неколку беа повредени во експлозијата, што се случи утрово, изјавија ...

Најмалку две лица загинаа во експлозија во Кабул

А1 On - 28.11.2015

Две лица загинаа во експлозија во авганистанската престолнина Кабул, јави ТАСС. – Две лица загинаа, а неколку беа повредени во експлозијата, што се случи утрово, изјавија ...

Петмина повредени во експлозии во Анкара

Press24 - 26.11.2015

Повеќе експлозии се слушнаа во главниот град на Турција - Анкара. Според локалните медиуми, петмина се повредени во експлозијата која се случила вчера околу 12:20, во градскиот индустриски комплекс Озтепек. Експлозиите се случиле во фабрика за мраз.

Атина:Евакуирано седиштето на Фудбалската федерација

Телма - 25.11.2015

Седиштето на Фудбалската федерација на Грција (ЕПО) во Атина е евакуирано, откако анонимен јавувач предупредил дека во зградата има бомба. Полицијата ја испразни градата и ја расчисти областа, а во тек е акција на експерти за експлозиви кои го ...

Седиштето на Фудбалската федерација на Грција евакуирано поради закана за бомба

+инфо - 25.11.2015

Седиштето на Фудбалската федерација на Грција (ЕПО) во Атина е евакуирано, откако анонимен јавувач предупредил дека во зградата има бомба. Полицијата ја испразни зградата и ја расчисти областа, а во тек е акција на експерти за експлозиви кои го ...

Хаос во Анкара: Експлозии во турската престолнина - има повредени

Press24 - 25.11.2015

Повеќе експлозии се слушнаа во главниот град на Турција - Анкара. Според локалните медиуми, петмина се повредени во експлозијата која се случила денеска околу 12:20, во градскиот индустриски комплекс Озтепек.

Паника меѓу граѓаните: Експлозии во центарот на Анкара, неколку повредени

Сител - 25.11.2015

Неколку експлозии денеска одекнале во Анкара, пренесува Русија Денес. Голема паника се создала кај народот, кој не знаел од каде и која е причината за експлозиите, за потоа да се воспостави дека станувало збор за експлозија на гас.

ПАНИКА ВО АНКАРА! Експлозија на гас во главниот град на Турција предзика страв од терористички напади!

Репортер - 25.11.2015

Силна експлозија на гас во индустрискиот комплекс одекна денес ширум Анкара и предизвика паника поради страв од терористички напади. Како што пишува Хуриет, пожарникарите и интата помош ја преплавија улицата на турската престолнина, но долго не ...

Повредени неколку луѓе во експлозија во Анкара

+инфо - 25.11.2015

Денеска во Анкара одекнале неколку експлозии, извести „Раша тудеј“. Се создала голема паника кај населението, оти се стравувало од терористички напад. Дополнително паниката ја потсилувало недоволното информирање што всушност се случува.

ФОТО: Експлозии во центарот на Анкара, неколку повредени

Курир - 25.11.2015

Неколку експлозии денеска одекнале во Анкара, пренесува Русија Денес. Голема паника се создала кај народот, кој не знаел од каде и која е причината за експлозиите, за потоа да се воспостави дека станувало збор за експлозија на гас.

Нова закана за напад: Евакуирано седиштето на Фудбалската федерација на Грција

Сител - 25.11.2015

Седиштето на Фудбалската федерација на Грција (ЕПО) во Атина е евакуирано, откако анонимен јавувач предупредил дека во зградата има бомба. Полицијата ја испразни градата и ја расчисти областа, а во тек е акција на експерти за експлозиви кои го ...

Експолозија во Анкара, неколкумина повредени

Република - 25.11.2015

Денеска во Анкара одекнале неколку експлозии, пренесува „Раша тудеј“. Голема паника се создала кај народот, кој не знаел од каде и која е причината за експлозиите. Според медиумите, станувало збор за експлозија на гас.

Серија експлозии во Анкара, наложена е евакуација на училиштата

Денешен - 25.11.2015

Силна експлозија одекнала денес во Анкара која се чула во речиси сите делови на градот, но полицијата сеуште не може да ја открие причината. Како што пишува турскиот весник „ Хуријет “ полицијата и службите на брза помош се веќе на терен.

ФОТО: ОДЕКНАА ЕКСПЛОЗИИ во центарот на Анкара, неколку повредени

Пулс24 - 25.11.2015

Неколку експлозии денеска одекнале во Анкара, пренесува Русија Денес. Голема паника се создала кај народот, кој не знаел од каде и која е причината за експлозиите, за потоа да се воспостави дека станувало збор за експлозија на гас.

Седиштето на Фудбалската федерација на Грција евакуирано поради закана за бомба

Република - 25.11.2015

Седиштето на Фудбалската федерација на Грција (ЕПО) во Атина е евакуирано, откако анонимен јавувач предупредил дека во зградата има бомба. Полицијата ја испразни градата и ја расчисти областа, а во тек е акција на експерти за експлозиви кои го ...

Експлозии во центарот на Анкара, неколку повредени/ФОТО

Lider - 25.11.2015

Неколку експлозии денеска одекнале во Анкара, пренесува Русија Денес. Голема паника се создала кај народот, кој не знаел од каде и која е причината за експлозиите, за потоа да се воспостави дека станувало збор за експлозија на гас.

Атина:Експлозија на бомба пред канцеларијата на Бизнис сојуз

Телма - 24.11.2015

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина. Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

Египет: Најмалку четири лица загинаа, 12 се повредени во експлозија на две бомби

24 Вести - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголем на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Експлозија во Египет: Убиени 4 полицајци, ранети 12 луѓе

Телма - 24.11.2015

Убиени се четворица полицајци, а ранети се 12 луѓе во експлозија на две бомби во близина на хотел во Египет во кој се сместени изборните судии, меѓу повредените се најмалку двајца судии, кои ги надгледувале парламентарните избори.

Четворица загинати и 12 повредени во експлозија во Египет

Утрински - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Експлозија на бомба покрај канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

24 Вести - 24.11.2015

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина. Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

Египет:Најмалку 4 лица загинаа во експлозија на две бомби

Телма - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Експлозија на бомба покрај канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

+инфо - 24.11.2015

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина. Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

Најмалку четири лица загинаа, 12 повредени во бомбашки напади во Египет

+инфо - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Нов терористички напад: Две експлозии пред хотел, има и жртви

Сител - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Експлозија на бомба пред канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

Нетпрес - 24.11.2015

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина. Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

Атина: Бомба пред грчката Деловна федерација во Атина, нема жртви

Нова ТВ - 24.11.2015

Изутрината во центарот на Атина, пред канцеларијата на Грчката деловна федерација експлодирала бомба, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се на полициски извори. Во експлозијата немало жртви.

Доживува ли Египет париско сценарио?

Курир - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Детали за новиот терористички напад - се повторува ли сценариото од Париз?

Press24 - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Бомба во Атина, нема жртви

Р.С.Европа - 24.11.2015

Изутрината во центарот на Атина, пред канцеларијата на Грчката деловна федерација експлодирала бомба, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се на полициски извори. Во експлозијата немало жртви.

Експлозии на Синај: Мета бил хотел со изборни судии

Нова ТВ - 24.11.2015

Најмалку еден загина во експлозија на две бомби покрај хотел во египетскиот град ал- Ариш, најголем на Синајскиот полуостров, во кој биле сместени судиите ангажирани во изборниот процес. Државната телевизија јави дека прво експлодирал автомобил ...

Експлозија во Атина, нема настрадани

Макфакс - 24.11.2015

Бомба експлодирала пред канцелариите на Грчката трговска федерација, рано во вторник, во центарот на Атина, при што се скршени стаклата на прозорците, но нема жртви, потврди грчката полиција.

Нов терористички напад: Две бомби експлодираа пред хотел, има и мртви

Press24 - 24.11.2015

Две бомби експлодирале вчера покрај хотел во Египет во кој се сместени изборни судии, во градот Ал Ариш. Најмалку три личности загинаа, а повредени се 12 лица, пренесуваат локалните медиуми.

Експлозија во центарот на Атина

Правдико - 24.11.2015

Бомба експлодира рано изутринава во канцелариите на Асоцијацијата на трговци во центарот на Атина. Направена е голема материјална штета од бомбата, која експлодирала во 3.35 часот утринава по локално време.

Експлозија на бомба пред Грчката бизнис федерација во Атина

МРТ - 24.11.2015

Освен скршени прозорци, нема повредени или друга материјална штета... Бомба експлодираше пред канцеларијата на грчката бизнис федерација во Атина. Освен скршени прозорци, нема повредени или друга материјална штета.

Најмалку четворица загинати, 12 повредени во експлозија на две бомби во Египет

А1 On - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

(ВИДЕО) БОМБАШ САМОУБИЕЦ ВЛЕЗЕ ВО ХОТЕЛ – Експлодира и уби четворица полицајци

Репортер - 24.11.2015

Најмалку четворица полицајци загинаа,а 12 се мртви денеска во експлозија на две бомби во близина на хотелот во Египет во кој се сместени изборните судии, во градот ал Ариш, најголемиот на Синајскиот полуостров, соопштија безбедносните и медицинските ...

ИД презеде одговорност за денешниот напад во кој загинаа најмалку 7 лица

Press24 - 24.11.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава (ИД) презеде одговорност за денешниот самоубиствен напад во провинцијата Северен Синај, при што загинаа најмалку седум луѓе. ИД наведе дека нападот е изведен од двајца нејзини борци.

Најмалку 4 лица се загинати, 12 повредени во експлозија на две бомби во Египет

Репортер - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

БОМБИ ВО ЕГИПЕТ: Четири лица загинаа, цел биле судии во избирачкиот процес

Телеграф - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, ...

Египет: Најмалку четири лица загинаа, 12 се повредени во експлозија на две бомби

Правдико - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголем на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Нови терористички напади - експлодираа две бомби пред хотел

Сител - 24.11.2015

Две бомби експлодирале вчера покрај хотел во Египет во кој се сместени изборни судии, во градот Ал Ариш. Најмалку три личности загинаа, а повредени се 12 лица, пренесуваат локалните медиуми.

Бомба во Атина, нема жртви

Репортер - 24.11.2015

Изутрината во центарот на Атина, пред канцеларијата на Грчката деловна федерација експлодирала бомба, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се на полициски извори. Во експлозијата немало жртви.

ИД ја презеде одговорноста за денешните напади во Египет

Телеграф - 24.11.2015

Најмалку седум лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата Египетскиот огранок ...

ИД презеде одговорност за денешниот напад во кој загинаа најмалку 7 лица

Курир - 24.11.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава (ИД) презеде одговорност за денешниот самоубиствен напад во провинцијата Северен Синај, при што загинаа најмалку седум луѓе. ИД наведе дека нападот е изведен од двајца нејзини борци.

Експлозија на бомба покрај канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

Сител - 24.11.2015

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина. Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

ГРЦИЈА: Бомба ги вознемири жителите на Атина, центарот блокиран

Телеграф - 24.11.2015

Експлозивната направа која е активирана со тајмер била ставена во ранец во близина на влезот на грчката бизнис федерација и експлодирала во 3:30 часот по локално време Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во ...

Експлодираа две бомби, најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени

Вечер Прес - 24.11.2015

Бомбаш-самоубиец се обидел со автомобил бомба да влезе во хотелот пред безбедносните сили да отворат оган врз него, по што автомобилот експлодирал, прецизираа безбедносни извори Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две ...

Две експлозии пред хотел во Синај- има загинати

Локално - 24.11.2015

Две експлозии грмнаа во реонот на хотел во египетскиот град Ел Ариш, провинција Северен Синај, јави “Ројтерс”, повикувајќи се на локалните медиуми. Во инцидентот првин се јави за загинат еден човек.

Експлозија на бомба пред канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

Денешен - 24.11.2015

Бомба експлодира денеска изутрина покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина. Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

Бомба пред грчката Деловна федерација во Атина, нема жртви

Република - 24.11.2015

Изутрината во центарот на Атина, пред канцеларијата на Грчката деловна федерација експлодирала бомба, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се на полициски извори. Во експлозијата немало жртви.

Експлозии на две бомби во Египет: Најмалку четворица загинати, 12 повредени

Република - 24.11.2015

­ Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал­ Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Најмалку четворица загинати, 12 повредени во експлозија на две бомби во Египет

Денешен - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...

Експлозија во Атина, нема настрадани

Точка - 24.11.2015

Бомба експлодирала пред канцелариите на Грчката трговска федерација, рано во вторник, во центарот на Атина, при што се скршени стаклата на прозорците, но нема жртви, потврди грчката полиција.

Бомба експлодира во Атина, нема жртви!

Вечер Прес - 24.11.2015

Во експлозијата немало жртви. Полицијата, како што се наведува, претходно добила анонимно предупредување. Агенциите јавуваат дека биле искршени стаклата на прозорците на повеќе згради. Изутрината во центарот на Атина, пред канцеларијата на Грчката ...

(ВИДЕО) БОМБАШ-САМОУБИЕЦ ПРОБАЛ ДА ВЛЕЗЕ ВО ХОТЕЛ: А тогаш експлодирал и убил 4 полицајци!

Фактор - 24.11.2015

Најмалку четири полицајци починале, а 12 луѓе се повредени денеска во експлозија на две бомби во близина на хотел во Египет во кој се сместени изборните судии, во градот ал-Ариш, најголем на Синајскиот полуостров, соопштиле од безбедносниот и ...

(ФОТО) Бомба експлодираше во центарот на Атина

Фактор - 24.11.2015

Бомба експлодира покрај канцеларијата на грчка бизнис федерација во централниот дел на Атина. Скршени се прозорци, но нема повредени, соопшти полицијата. Нападите против банките, политичарите, новинарите и бизнисмените во Грција не се невообичаени.

Вонредна! Силна експлозија го потресе центарот на Атина

Локално - 24.11.2015

Бомба експлодирала пред зградата на федерацијата на грчкиот бизнис во центарот на Атина во ноќеска во раните утрински часови соопшти полицијата. Искршени се повеќе прозорци, но повредени нема, јави Reuters, .

Експлозија на бомба покрај канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

Идивиди - 24.11.2015

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина. Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

Најмалку четворица загинати, 12 повредени во експлозија на две бомби во Египет

Lider - 24.11.2015

Најмалку четири лица загинаа, а 12 се повредени во експлозии на две бомби во близина на хотел во египетскиот град Ал-Ариш, најголемиот на Синајскиот Полуостров, во кој биле сместени судии учесници во избирачкиот процес во земјата, информираа ...