TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новак прв до финалето во Лондон

Оn.net - 11.11.2012

Првиот светски рекет со пресврт успеа да го совлада Хуан Мартин Дел Потро и да слави со 2:1 во сетови во првото полуфинале на завршниот Мастерс во Лондон.

Ѓоковиќ го скрши отпорот на Дел Потро

Екипа - 11.11.2012

Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на АТП шампионатот во Лондон, откако попладнево по голема борба успеа да го скрши отпорот на Хуан Мартин дел Потро и да слави со 2-1 во сетови.

Федерер го преслуша Мареј и ќе игра во финалето во Лондон против Новак Ѓоковиќ

Екипа - 11.11.2012

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер е вториот финалист на завршниот Мастерс турнир во Лондон, откако вечерва го совлада Енди Мареј со 2-0 во сетови (7-6, 6-2).

Ѓоковиќ прв финалист на завршниот Матерс во Лондон

МКД - 11.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со пресврт успеа да го победи Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро и да се пласира во финалето на завршниот АТП Мастерс, кој се игра во Арената „О2“ во Лондон.

АТП МАСТЕРС ЛОНДОН: ФЕДЕРЕР И ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРААТ ВО ФИНАЛЕТО,ПРЕНОС НА ТЕЛМА УТРЕ ОД 21ч

Телма - 11.11.2012

Новак Ѓоковиќ со пресврт го победи Хуан Мартин Дел Потро со 2:1 и обезбеди финале на завршниот Мастерс во Лондон. Дел Потро го доби првиот сет со 6:4 но Ѓоковиќ ги освои следните два со 6:2 и 6:2 за ...

Ctrl-Alt-Del Потро: Ѓоковиќ во финалето

А1 On - 11.11.2012

Светскиот рекет број 1, Дрбинот Новак Ѓоковиќ, се пласира во финалето на завршниот мастер турнир во Лондон. Тој во полуфиналето го совлада Аргентиневот Хуан Мартин Дел Потро со 4:6, 6:3, 6:2.

Ѓоковиќ е првиот финалиста во Лондон

Спортманија - 11.11.2012

Иако на почетокот почна лошо, го загуби првиот сет, имаше и брејк во другиот, Новак Ѓоковиќ најде сила за пресврт и на крајот го совлада Дел Потро, за пласман во финалето во завршниот Мастер во ...

Ноле со пресврт до финале

ЗаЗабава - 11.11.2012

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на завршниот турнир во Лондон, откако во полуфиналето го победи Аргентинецот Дел Потро со 2-1 (4-6, 6-3, 6-2).

Во Лондон финале Ѓоковиќ-Федерер

Спортманија - 11.11.2012

Познат е и вториот финалист во завршниот Мастер во Лондон. Ривал на Новак Ѓоковиќ ќе биде Рожер Федерер, кој во второто полуфинале беше подобар од Енди Мари.

Ноле во финалето на АТП Мастерс шампионатот

+инфо - 11.11.2012

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон, откако по голема борба во денешното прво полуфинале славеше над Хуан Мартин дел Потро со ...

Ѓоковиќ го совлада Дел Потро

Либертас - 11.11.2012

Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на АТП шампионатот во Лондон, откако попладнево по голема борба успеа да го скрши отпорот на Хуан Мартин дел Потро и да слави со 2-1 во сетови.

Новак Џоковиќ е првиот финалист

Точка - 11.11.2012

Џоковиќ со пресврт стигна до победа над аргентинецот Дел Потро триумфирајќи со 2-1 (4-6, 6-3,6-2) во една 123 минутна борба за финале.

Ѓоковиќ прв финалист во Лондон

Нетпрес - 11.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, се пласира во финалето на завршниот мастер турнир во Лондон. Светскиот рекет број еден со пресврт во полуфиналето го совлада Аргентиневот Хуан Мартин Дел Потро со 4:6, ...

Ноле се пласираше во финалето на завршниот турнир

Primetime - 11.11.2012

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на АТП Мастерсот во Лондон, откако го совлада Хуан Мартин Дел Потро со 2:1 во сетови (4:6, 6:3, 6:2).

Ѓоковиќ прв финалист на Мастерс купот

Хајд Парк - 11.11.2012

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ избори пласман во финалето на Мастерс купот, откако во полуфиналето со пресврт го победи Хуан Мартин дел Потро.

Федерер и Ѓоковиќ ќе играат во финалето во Лондон

Нетпрес - 11.11.2012

Швајцарецот Роже Федерер ќе му се спротистави на светскиот рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ во финалето на завршниот мастерс турнир во Лондон.

Ѓоковиќ прв финалист на Мастерс купот

Макфакс - 11.11.2012

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ избори пласман во финалето на Мастерс купот, откако во полуфиналето со пресврт го победи Хуан Мартин дел Потро.

Федерер преку Мари до финалето во Мастерс купот

Макфакс - 11.11.2012

Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ во финалниот меч на Мастерс купот, кој се одржува во Лондон. Швајцарецот во полуфиналето го победи домашниот фаворит Енди Мари со 2:0 (7:6, 6:2) по ...

Мареј му се приклучи на Новак

СуперСпорт - 10.11.2012

На Шкотот му беше потребен само еден сет, но забележа победа од 6:2, 7:6 против Цонга. Без дилема, Мареј играше одлично во првиот сет, направи два брејка, поведе со 4:0 и веќе тогаш се наѕираше ...

Новак: Татко ми е подобро, и јас сум подобар

Спорт Денес - 10.11.2012

Ѓоковиќ е задоволен со победата над Бердих 6-2, 7-6 и призна дека му е мило што одигра одлично во клучните моменти на мечот.

Мареј во полуфиналето

Спорт Денес - 10.11.2012

Новак Ѓоковиќ си обезбеди пласман за во полуфиналето на завршниот турнир во Лондон, исто и Енди Мареј. На Мареј му беше потребна победа во само еден сет за да се пласира во полуфиналето, но тој ...

И Мареј во полуфиналето во Лондон

А1 On - 10.11.2012

Шкотланѓанецот со победата од 2:0 во сетови над Жо Вилфред Цонга успеа како второпласиран од групата А да обезбеди место меѓу најдобрите четворица на завршниот Мастерс турнир.

И Мареј во битка за големото финале

+инфо - 10.11.2012

Британскиот ас Енди Мареј е третиот полуфиналист на завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон, откако синоќа со 6-3, 7-6 го преслужа Жо Вилфред Цонга во дуелот од 3. коло во групата А.

Мареј се пласираше во полуфиналето во Лондон

Либертас - 10.11.2012

Британскиот ас Енди Мареј е третиот полуфиналист на завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон, откако синоќа со 6-3, 7-6 го преслужа Жо Вилфред Цонга во дуелот од 3. коло во групата А.

Мареј во два сета подобар од Цонга

Точка - 10.11.2012

Британецот Енди Мареј го заокружи настапот во групата А од АТП Фајналсот во Лондон со победа над Џо-Вилфред Цонга со 6-2, 7-6.

Мареј го „збриша“ Цонга

Пулс24 - 10.11.2012

Енди Мареј беше поуспешен од Вилфред Цонга на АТП мастерс завршницата во Лондон. Британецот во два сета беше подобар од Цонга и со тоа ја потврди втората позиција во група „А“.

Ѓоковиќ преку Бердих до полуфиналето

Оn.net - 09.11.2012

Првиот светски рекет успеа со 2:0 во сетови да го совлада Томаш Бердих и со тоа како првопласиран во групата А да се избори за место во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон.

Мареј трет полуфиналист во Лондон

Оn.net - 09.11.2012

Шкотланѓанецот вечерва со победата од 2:0 во сетови над Жо Вилфред Цонга успеа како второпласиран од групата А да обезбеди место меѓу најдобрите четворица на завршниот Мастерс турнир.

И Бердих немаше лек за Ѓоковиќ

Екипа - 09.11.2012

Новак Ѓоковиќ на најдобар можен начин ја демонстрираше одличната форма на АТП-шампионатот, откако без проблеми го освои првото место во својата група и си го осигура пласманот во полуфиналето.

Атп мастерс лондон: Ѓоковиќ - Бердих од15:00 и Мари -Цонга од 21:00 директно на Телма

Телма - 09.11.2012

На Матерсот во Лонодн денеска мечевите од 3 коло во А групата, Ѓоковиќ од 15:00 часот се среќава со Бердих.Ѓоковиќ има две победи и е најблиску до првото место во групата и пласман во полуфиналето, ...

Атп мастерс Лондон: Ѓоковиќ и Мари во полуфиналето од А групата

Телма - 09.11.2012

Новак Ѓоковиќ го победи Томас Бердих со 2:0 по сетови 6:2 и 7:6 и обезбеди полуфинале како прв во А групата на Мастерсот во Лондон.

Ѓоковиќ подобар и од Бердих

ЗаЗабава - 09.11.2012

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, ја забележа и третата победа во третиот натпревар на АТП Мастерсот во Лондон.

Ѓоковиќ несопирлив

А1 On - 09.11.2012

Светскиот рекет број еден, Новак Џоковиќ ја запиша третата победа во третиот настап на АТП Фајналс турнирот што се игра во О2 арената во Лондон. Српскиот тенисер триумфираше во 3.

Ноле во полуфинале

Спортманија - 09.11.2012

Во третиот круг од групната фаза на финалниот Мастерс во Лондон, најдобриот играч на светот Новак Ѓоковиќ го победи Томаш Бердих со (6:2 , 7:6) и обезбеди пласман во полуфиналето но и му даде шанса ...

Мареј му се приклучи на Ноле

Спортманија - 09.11.2012

На Шкотот му беше потребен еден сет, но победата ја забележа од (6:2 , 7:6) против Цонга. Немаше дилеми, Мари играше одлично во првиот сет, направи два брејка, а потоа првиот сет без проблеми го ...

Ноле без проблеми во полуфиналето на АТП Мастерс шампионатот

+инфо - 09.11.2012

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ без особени проблеми се пласираше во полуфиналето на завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон, славејќи во третото коло од групната фаза со 6-2, 7-6 над Чехот ...

Ѓоковиќ без пораз до полуфиналето, го избегнува Федерер

Канал5 - 09.11.2012

Новак Ѓоковиќ стигна до полуфиналето на завршниот АТП Мастерс во Лондон со стопроцентен ефект, откако дојде до победа и во третиот натпревар против Томас Бердих.

Три од три за Новак Џоковиќ

Точка - 09.11.2012

Светскиот рекет број еден, Новак Џоковиќ ја запиша третата победа во третиот настап на АТП Фајналс турнирот што се игра во О2 арената во Лондон. Српскиот тенисер триумфираше во 3.

Новак не дозволи изненадување, падна Бердих

Пулс24 - 09.11.2012

Новак Џоковиќ беше поуспешен во дуелот со Бердих на завршницата од АТП мастерсот во Лондон славејќи со 2-0 во сетови. Првиот сет српскиот тенисер Новак Џоковиќ го доби со резултат од 6-2.

Ѓоковиќ му се придружи на Федерер

Нетпрес - 09.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, се пласира во полуфиналето на завршниот мастерс ттурнир во Лондон, откако славеше и во третиот натпревар во А - групата над Чехот Томас Бердих со 6:2, 7:6.

Ѓоковиќ со победа го обезбеди првото место во групата

Хајд Парк - 09.11.2012

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, го обезбеди првото место во А групата на тенискиот Мастерс куп, кој се одржува во Лондон. Српскиот тенисер во третото коло го победи Чехот, Томаш Бердих.

Ѓоковиќ со победа го обезбеди првото место во групата

Макфакс - 09.11.2012

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, го обезбеди првото место во А групата на тенискиот Мастерс куп, кој се одржува во Лондон.

Победи за Бердих и Ѓоковиќ на Мастерсот во Лондон

24 Вести - 08.11.2012

На завршниот турнир што се игра во „О2 Арена“ во Лондон синоќа Томаш Бердих го совлада Жо-Вилфред Цонга со 2:1 во сетови.

Бердих поуспешен од Цонга

Оn.net - 08.11.2012

Чешкиот тенисер Томаш Бердих славеше со 7:5, 3:6, 6:1 во дуелот против Жо Вилфред Цонга во второто коло од завршниот Мастерс во Лондон.

Ѓоковиќ го „скрши" Мареј

Утрински - 08.11.2012

Победата не значеше полуфинале во Лондон за Ѓоковиќ, зашто Бердих го совлада Цонга и ги задржа шансите за меѓусебниот дуел со Србинот Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј уште еднаш чепнаа по нервите на ...

Ѓоковиќ го победи Марej, Бердих подобар од Цонга

Кајгана - 08.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих забележаа победи во второто коло, во А групата, на Мастерс купот во Лондон. Првиот светски рекет, Ѓоковиќ го победи домашниот фаворит Енди Марej со 2-1 по сетови.

ВИДЕО: Вонсериски потег на Ѓоковиќ

А1 On - 08.11.2012

По Цонга, на ред дојде и Енди Мареј, па Новак Ѓоковиќ моментално има две победи во групата. Иако Мареј имаше поддршка од трибините, како многупати до сега Новак наоѓаше излез од ситуацијата.

Бердих го победи Цонга во три сета

А1 On - 08.11.2012

Чешкиот тенисер Томаш Бердих го победи Французинот Жо Вилфред Цонга со 7:5, 3:6, 6:1 во второто коло на завршниот Мастерс во Лондон.

Ѓоковиќ со пресврт го победи Мари, Бердих го доби Цонга

Спортски - 08.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих забележаа победи во второто коло, во А групата, на Мастерс купот во Лондон. Првиот светски рекет, Ѓоковиќ го победи домашниот фаворит Енди Мари со 2:1 по сетови.

Победи за Бердих и Ѓоковиќ на Мастерсот во Лондон

Хитпортал - 08.11.2012

Н а завршниот турнир што се игра во „О2 Арена“ во Лондон синоќа Томаш Бердих го совлада Жо-Вилфред Цонга со 2:1 во сетови.

Ноле и Енди, пријатели и ривали

Спорт Денес - 08.11.2012

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ по победата над Мареј зборуваше за нивното ривалство и пријателство. Мареј и Ѓоковиќ досега имаат одиграно 17 дуели, на кои Србинот победи на десет.

Бердих славеше над Цонга, денеска Федерер контра Ферер во фокусот!

+инфо - 08.11.2012

Чехот Томаш Бердих со 7-5, 3-6, 6-1 го совлада Французинот Жо Вилгред Цонга во синоќешниот дуел од второто коло на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон.

Федерер и Ферер бркаат полуфинале на Мастерсот

Сител - 08.11.2012

Со денешниот меч меѓу Рожер Федерер и Давид Ферер ќе стртуваат дуелите од 2.коло од Б групата на Мастерсот во Лондон. Ова ќе биде дуел на двата непоразени тенисери од 1.коло од оваа група и со триумф ...

Победи за Бердих и Ѓоковиќ на Мастерсот во Лондон

МРТ - 08.11.2012

На завршниот турнир што се игра во „О2 Арена“ во Лондон синоќа Томаш Бердих го совлада Жо-Вилфред Цонга со 2:1 во сетови.

Бердих славеше над Цонга

Либертас - 08.11.2012

Чехот Томаш Бердих со 7-5, 3-6, 6-1 го совлада Французинот Жо Вилгред Цонга во синоќешниот дуел од второто коло на завршниот АТП Мастерс турнир во Лондон.

Бердих поуспешен од Цонга

Пулс24 - 08.11.2012

Томаш Бердих го совлада Џо-Вилфред Цонга во три сета во рамките од завршницата на АТП мастерсот во Лондон. Натпреварот беше одлучен по три сета игра. Томаш Бердих го доби првиот сет со резултат 7-5.

Џоковиќ повторно поуспешен од Мареј со нов пресврт

Пулс24 - 08.11.2012

Новак Џоковиќ повторно е поуспешен од Енди Мареј, овој пат на завршниот АТП турнир во Лондон, интересно, србинот дојде до победа против Мареј повторно со целосен пресврт во играта а воедно и ...

Новак Џоковиќ: Уживам во победата

Пулс24 - 08.11.2012

Најдобриот тенисер во светот е одлично расположен по големата победа над Енди Мареј во второто коло од група „А“ на завршниот турнир од Мастерс серијата во Лондон.

Ѓоковиќ го совлада Мареј, Бердих подобар од Цонга

Курир - 08.11.2012

На завршниот турнир што се игра во „О2 Арена“ во Лондон синоќа Томаш Бердих го совлада Жо-Вилфред Цонга со 2:1 во сетови, додека Ѓоковиќ беше подобар од Мареј.

Ѓоковиќ го победи Мари, Бердих подобар од Цонга

Канал 77 - 08.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих забележаа победи во второто коло, во А групата, на Мастерс купот во Лондон. Првиот светски рекет, Ѓоковиќ го победи домашниот фаворит Енди Мари со 2:1 по сетови.

Нова на сет од полуфинале, Цонга во аут

Нетпрес - 08.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е на сет од пласманот во полуфиналето на мастeрс тенискиот турнир во Лондон, откако во вториот натпревар од групта А го совлада Британецот Енди Мареј со 4:6, 6:3, 7:5 ...

Ѓоковиќ го победи Мари, Бердих подобар од Цонга

Хајд Парк - 08.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих забележаа победи во второто коло, во А групата, на Мастерс купот во Лондон. Првиот светски рекет, Ѓоковиќ го победи домашниот фаворит Енди Мари со 2:1 по сетови.

Победи за Бердих и Ѓоковиќ

Денешен - 08.11.2012

На завршниот турнир што се игра во „О2 Арена“ во Лондон синоќа Томаш Бердих го совлада Жо-Вилфред Цонга со 2:1 во сетови.

Награди за Ѓоковиќ

Оn.net - 07.11.2012

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја доби наградата за најдобар играч на годината, како и признанието „Артур Еш“ за најголем хуманитарец во 2012. година.

Пресврт на Ѓоковиќ против Мареј

Оn.net - 07.11.2012

Првиот светски рекет со 2:1 во сетови го доби дуелот со Шкотланѓанецот, кој се играше во рамките на второто коло од групата А на завршниот Мастерс турнир во Лондон.

Ѓоковиќ подобар од Мареј

Екипа - 07.11.2012

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ги продолжи успешните игри на завршниот АТП шампионат во Лондон, со триумф над Енди Мареј со 2-1 во сетови (4-6, 6-3, 7-5).

АТП мастерс лондон:ѓоковиќ-мари директно на Телма од 15.00,цонга-бердих од 21.00

Телма - 07.11.2012

Трет ден од Мастерсот во Лондон што се одржува во О2 арената.Денеска ќе се играат мечеви од 2.коло на групата А.Програмата од 15 часот ја отвараат Новак Ѓоковиќ и Енди Мари кои влегуваат во 17-та ...

Атп Мастерс лондон:ѓоковиќ го доби дербито против мари,бердих подобар од Цонга

Телма - 07.11.2012

Со втората победа на завршниот Мастерс турнир од сезоната,Новак Ѓоковиќ се доближи до место во полуфинале со триумф од 2-1 над домашниот фаворит во Лондон ,Енди Мари.Во меч кој траеше два часа и 34 ...

Ѓоковиќ и Мари на мегдан во Лондон

Дневник - 07.11.2012

Фаворитите во А-групата на завршниот тениски Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мари и Новак Ѓоковиќ, турнирот го почнаа со победи.

(ВИДЕО) Ѓоковиќ: Се чувствувам фантастично

А1 On - 07.11.2012

По дуелот Федерер – Типсаревиќ во О2 арената во Лондон, Новак Ѓоковиќ го доби пехарот за најдобар тенисер годината. Ова е втора година по ред за српскиот тенисер, која ќе ја заврши на првото место на ...

Срѓан Ѓоковиќ префрлен во болница во Минхен

А1 On - 07.11.2012

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ треба да ги надмине тешкотиите не само на теренот, туку и надвор од него. Србинот мораше да се врати по елиминацијата од Мастерсот во Париз минатата недела поради ...

Ѓоковиќ го "скроти" Мареј

СуперСпорт - 07.11.2012

Новак Ѓоковиќ го загуби првиот сет на овогодинешното издание на Мастерс во Лондон, но за незадоволство на илјадниците гледачи во салата светскиот № 1 стигна до целосен пресврт во мечот против Енди ...

Ѓоковиќ славеше против Мареј

ЗаЗабава - 07.11.2012

Првиот рекет во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ, ја забележа втората победа на завршниот Мастерс во Лондон, откако денес во натпревар од А групата го совлада Британецот Енди Мареј со 4-6, 6-3, 7-5.

Ѓоковиќ повторно го победи Мари со пресврт

Спортманија - 07.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Енди Мари дефинитивно станаа ривали чии мечеви вреди да се гледаат, а така беше и за време на Мастерс куп пресметката во Лондон која денеска му припадна на Србинот.

Ѓоковиќ го совлада Мареј за полуфинале

А1 On - 07.11.2012

Првиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ ги продолжи успешните игри на завршниот АТП шампионат во Лондон, со триумф над Енди Мареј со 2:1 во сетови (4-6, 6-3, 7-5).

Два пехари за Ноле

+инфо - 07.11.2012

На српскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ во Лондон му беа доделени два трофеи, за освоеното прво место на АТП на крајот од сезоната, како и наградата „Артур Еш“ за хуманитарните дела направени во ...

Ноле со пресврт до победа над Мареј во лондонскиот трилер

+инфо - 07.11.2012

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ со пресврт дојде до победа над Енди Мареј во лондонската трилер пресметка. Српскиот ас славеше со 4-6, 6-3, 7-5 во дуелот од второто коло во групната фаза на ...

Ѓоковиќ и Мареј во борба за полуфиналето на Мастерсот во Лондон

Сител - 07.11.2012

Денеска на програмата на Мастерсот во Лондон се мечевите од А групата од 2.коло. Први на теренот на „О2 Арена“ попладнево ќе се појават победниците од 1.коло Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј, додека во ...

Ѓоковиќ со пехарот за тенисер број 1 за 2012

Сител - 07.11.2012

На Мастресот во Лондон најдобриот тенисер за 2012 година Новак Ѓоковиќ од Србија ја доби заслужената награда без разлика на исходот на турнирот.

Таткото на Ѓоковиќ префрлен во минхенската болница

Сител - 07.11.2012

Светскиот број 1 во тенисот Новак Ѓоковиќ треба да ги надмине тешкотиите не само на теренот, туку и надвор од него. Србинот мораше да се врати по елиминацијата од "Мастерсот“ во Париз минатата недела ...

Ѓоковиќ подобар од Мареј

Сител - 07.11.2012

Светскиот тенисер број 1 Новак Ѓоковиќ успеа во првиот меч од денешната програма на Мастерсот во Лондон да оставри победа против Енди Мареј со 2:1 (4:6; 6:3 и 7:5) во сетови и ја оствари втората ...

Ѓоковиќ со пресврт подобар од Мареи

Канал5 - 07.11.2012

Најдобриот светски тенисер Србиниот Новак Ѓоковиќ е првиот полуфиналист на завршниот мастерс куп во Лондон. На стартот на 2 коло Ѓоковиќ со резултатски пресврт славеше голема победа над миленикот на ...

Во трилер меч Ѓоковиќ го совлада Мареј

Либертас - 07.11.2012

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ со пресврт дојде до победа над Енди Мареј во лондонската трилер пресметка. Српскиот ас славеше со 4-6, 6-3, 7-5 во дуелот од второто коло во групната фаза на ...

Томаж Бердих поуспешен од Цонга

Сител - 07.11.2012

Чешкиот тенисер Томаж Бердих ги продолжи шансите за пласман во полуфиналето на последниот Мастерс турнир сезонава во Лондон откако вечерва успеа со 2-1, по сетови 7-5, 3-6 и 6-1 да го совлада ...

Џоковиќ подобар од Мареј

Точка - 07.11.2012

Нов драматичен и неизвесен меч одиграа српскиот тенисер Новак Џоковиќ и британецот Енди Мареј на завршниот Мастерс турнир во Лондон.

Ѓоковиќ го победи Мари, Бердих подобар од Цонга

Макфакс - 07.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Томаш Бердих забележаа победи во второто коло, во А групата, на Мастерс купот во Лондон. Првиот светски рекет, Ѓоковиќ го победи домашниот фаворит Енди Мари со 2:1 по сетови.

Ѓоковиќ и Мареј стартуваа со победи на Мастерсот во Лондон

24 Вести - 06.11.2012

Фаворитите во А група на завршниот Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ турнирот го почнаа со победи.

Ѓоковиќ подобар од Цонга

Оn.net - 06.11.2012

Првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со победа стартуваше на последниот Мастерс во Лондон, откако со 7:6 и 6:3 славеше против Жо Вилфред Цонга.

Мареј пречекан како херој во Лондон

Вест - 06.11.2012

Енди Мареј го одигра првиот меч пред домашните навивачи откако го освои Отвореното првенство на САД и притоа славеше над Томаш Бердих со 3:6, 6:3, 6:4 на стартот на завршниот турнир на сезоната, ...

Награди за Федерер, Ѓоковиќ и браќата Брајан

Утрински - 06.11.2012

Ноле втора година по ред е тенисер број еден на крајот од годината, а Федерер и понатаму владее со наградите кои ги одредуваат неговите фанови и неговите конкуренти Традиционалните награди што ...

Мари направи пресврт, Ѓоковиќ без проблем

Утрински - 06.11.2012

Олимпискиот првак го сврте мечот со Бердих, Србинот подобар од Цонга на отворањето на АТП-финалето во Лондон Енди Мари триумфално го почна настапот на АТП-финалето во Лондон.

Лондон: Мареј го победи Бердих, Ѓоковиќ сигурен против Цонга

А1 On - 06.11.2012

Мастерсот во Лондон беше отворен со дуелот меѓу Енди Мареј и Томаш Бердих. Британецот славеше победа со 2:1 (3:6, 6:3 и 6:4) во сетови над чешкиот тенисер.

Ѓоковиќ го совлада Цонга

Спорт Денес - 06.11.2012

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ го започна завршниот турнир со победа над Цонга со 7-6, 6-3. Цонга играше добро во првиот сет, во првиот гем се обиде да одземе брејк топка, но не успеа, ...

Мареј и Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс

Кајгана - 06.11.2012

Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс во сезоната, кој се одржува во Лондон. Домашниот фаворит Мареј, многу потешко од очекувањата стигна до победата над Томаш Бердих.

Ѓоковиќ со седма победа против Цонга

Дневник - 06.11.2012

Фаворитите во А група на завршниот Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ турнирот го почнаа со победи.

Ѓоковиќ и Мареј стартуваа со победи на Мастерсот во Лондон

Хитпортал - 06.11.2012

Ф аворитите во А група на завршниот Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ турнирот го почнаа со победи.

Мари и Ѓоковиќ без проблеми на Мастерсот во Лондон

Спортски - 06.11.2012

Енди Мари и Новак Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс во сезоната, кој се одржува во Лондон. Домашниот фаворит Мари, многу потешко од очекувањата стигна до победата над Томаш Бердих .

Новак: Мареј секогаш е предизвик

Спорт Денес - 06.11.2012

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ синоќа го елиминираше Цонга, следен негов противник е Мареј. Новак стартуваше на завршниот Мастерс турнирот во Лондон со победа над Цонга, ова е петата ...

Успешен старт на Ноле и Мареј во Лондон

+инфо - 06.11.2012

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ и неговиот пријател и ривал Енди Мареј со победи го отворија завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон.

Ѓоковиќ и Мареј стартуваа со победи на Мастерсот во Лондон

МРТ - 06.11.2012

Фаворитите во А група на завршниот Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ турнирот го почнаа со победи.

Бекер: Дуелот Ѓоковиќ - Мареј е следната голема битка во тенисот

МРТ - 06.11.2012

Соперништвото меѓу Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј, кое започна пред 12 години, може да доминира во машкиот тенис во следните години, изјави шесткратниот носител на Гренд Слем тиутли, Борис Бекер.

Успешен старт на Ѓоковиќ во Лондон

Либертас - 06.11.2012

Најдобриот светски рекет Новак Ѓоковиќ и неговиот пријател и ривал Енди Мареј со победи го отворија завршниот АТП Мастерс шампионат во Лондон.

Ѓоковиќ тенисер на годината, Федерер миленик на публиката

Вечер Прес - 06.11.2012

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер по 10. пат се закити со наградата на АТП за миленик на публиката, а беше награден и по осми пат со наградата "Стефан Едберг" за спортсмен, најдобро однесување на ...

Ѓоковиќ и Мареј стартуваа со победи на Мастерсот во Лондон

Press24 - 06.11.2012

Српскиот тенисер број 1, Ѓоковиќ синоќа го совлада Жо-Вилфред Цонга со 7:6 (7:4) и 6:3 по сетови за 1 час и 39 минути Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ фаворитите во А групата на завршниот Мастерс што се ...

Ѓоковиќ и Мареј стартуваа со победи на Мастерсот во Лондон

Курир - 06.11.2012

Фаворитите во А група на завршниот Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ турнирот го почнаа со победи.

Ѓоковиќ и Мареј стартуваа со победи на Мастерсот во Лондон

Радио Фортуна - 06.11.2012

Фаворитите во А група на завршниот Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ турнирот го почнаа со победи.

Мари и Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс

Хајд Парк - 06.11.2012

Енди Мари и Новак Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс во сезоната, кој се одржува во Лондон. Домашниот фаворит Мари, многу потешко од очекувањата стигна до победата над Томаш Бердих.

Мари и Ѓоковиќ без проблеми на Мастерсот во Лондон

Таратур - 06.11.2012

Енди Мари и Новак Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс во сезоната, кој се одржува во Лондон. Домашниот фаворит Мари, многу потешко од очекувањата стигна до победата над Томаш Бердих .

Ѓоковиќ и Мареј стартуваа со победи на Мастерсот во Лондон

Денешен - 06.11.2012

Фаворитите во А група на завршниот Мастерс што се игра во Лондон, Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ турнирот го почнаа со победи.

Кој е суверен меѓу најголемите?

Утрински - 05.11.2012

Швајцарецот Рожер Федерер ја брани титулата од минатата средба во „О2 арената“ како втор светски тенисер, почнувајќи денеска „Големите пиштоли“ ќе се пресметаат кој е најдобриот за оваа година.

АТП Мастерс Лондон: Енди Мари - Томаш Бердих и Новак Ѓоковиќ - Жо Вилфред Цонга директно на Телма

Телма - 05.11.2012

Последниот Мастерс сезонава на кој настапуваат најдобрите 8 тенисери поделени во две групи стартува денеска во Лондон и ќе можете да го следите на Телма.

Атп мастерс Лондон: Анди Мари го победи Томаш Бердих 2:1, Вечерва Ѓоковиќ - Цонга пренос од 21:00 часот на Телма

Телма - 05.11.2012

Бртанецот Анди Мари со победа стартуваше на Мастерсот во Лондон кој е последен турнир сезонава. Мари го победи Томаш Бердих од Чешка со 2:1 во првиот меч од А групата.

Атп мастерс Лондон: Ѓоковиќ подобар од Цонга 2:0

Телма - 05.11.2012

Успешен старт на Новак Ѓоковиќ на последниот турнир годинава во Лондон каде во рамките на А групата го победи Жо Вилфред Цонга со 2:0 по сетови 7:6 и 6:3, мечот траеше 1 час и 39 минути.

Мареј и Бердих го отвораат турнирот во Лондон

А1 On - 05.11.2012

Во Лондон стартува завршниот Мастерс турнир на кој, со исклучок на Рафа Надал, ќе учествуваат осуммината најдобри на АТП листата. Турнирот ќе го отворат Енди Мареј и Чехот Томаш Бердих.

Енди Мареј стартуваше со победа во Лондон

СуперСпорт - 05.11.2012

Енди Мареј и Томаш Бердих денес го отворија завршниот Мастерс турнир во Лондон. Чехот одлично започна, но Британецот не дозволи изненадување.

АТП ги избра најдобрите

ЗаЗабава - 05.11.2012

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој од денес повторно е рекет број еден, по вторпат едноподруго е избран за тенисер на годината.

Мареј победи во три сета, следи натпреварот меѓу Ѓоковиќ и Цонга

СуперСпорт - 05.11.2012

Енди Мареј го загуби првиот сет на овогодинешното издание на Мастерсот на осумте најдобри, но Шкотланѓанецот сепак успеа да направи пресврт истигна до победа 3-6 6-3 6-4 над Томаш Бердих пред ...

Победнички старт за Ѓоковиќ и Мари во Лондон

Спортманија - 05.11.2012

Новак Ѓоковиќ и Енди Мари ги остварија првите победи на завршниот АТП Мастерс во Лондон на кој учествуваат најдобрите осум тенисери од актуелната сезона.

Ноле повторно N.1

Сител - 05.11.2012

По пауза од речиси 4 месеци, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од денеска повторно е најдобар светски тенисер откако го мина на официјалната листа според бројот на поени швајцарецот Роже Федерер кој го ...

Мастерсот во Лондон го отвораат Мареј и Бердих

Сител - 05.11.2012

Мастерсот во Лондон кој стартува денеска ќе го отворат Енди Мареј и Томаш Бердих. Домашниот тенисер Мареј ќе се обиде да го повтори успехот од последниот Грен слем турнир УС Опен и од Олимписките ...

Мареј го доби првиот меч на Мастерсот во Лондон

Сител - 05.11.2012

Британецот Енди Мареј го доби првиот меч на завршниот Мастерс турнир во Лондон. (3 носител) Мареј во дуело од „А„ групата го совладеа Томаш Бердих со 2:0 во сетови 3:2, 6:3 и 6:4.

Ѓоковиќ Мастерсот го почна со победа

Сител - 05.11.2012

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ во првиот меч на Мастерсот во Лондон стартуваше со победа откако го совлада Жо Вилфред Цонга со 2:0 во сетови.

Новак Џоковиќ и официјално рекет број еден во светот

Точка - 05.11.2012

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ го премина Рожер Федерер на АТП листата на најдобри тенисери на светот. На третото место и понатаму е Енди Мареј.

Џоковиќ прв на официјалната АТП листа

Пулс24 - 05.11.2012

Новак Џоковиќ и официјално од денес се врати на првото место на АТП листата и на таа позиција ќе остане до крајот на оваа година, исто како што беше случајот во 2011-тата година.

Мари и Бердих го отвораат завршниот Мастерс

Макфакс - 05.11.2012

Во понеделник, во Лондон, ќе стартува завршниот Мастерс турнир на кој, со исклучок на Рафа Надал, ќе учествуваат осуммината најдобри на АТП листата.

Мари и Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс

Макфакс - 05.11.2012

Енди Мари и Новак Ѓоковиќ со победи стартуваа на завршниот Мастерс во сезоната, кој се одржува во Лондон. Домашниот фаворит Мари, многу потешко од очекувањата стигна до победата над Томаш Бердих.