TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојанче Ангелов претседателски кандидат на „Достоинство“

Утрински - 22.10.2013

Од партијата посочуваат дека нивниот кандидат ќе ги бара гласовите од незадоволните граѓани од случувањата во изминатите 20 години Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија ...

Стојанче Ангелов претседателски кандидат на „Достоинство“

24 Вести - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес - конференција ...

Стојанче Ангелов претседателски кандидат на „Достоинство“

Вест - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес - конференција ...

Стојанче Ангелов претседателски кандидат на „Достоинство“

Канал5 - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес - конференција ...

Aнгелов најави претседателска кандидатура

Телма - 22.10.2013

Незадоволството на граѓаните од долгогодишното владеење на ВМРО ДПМНЕ и на СДСМ и цврстиот став за непромена на уставното име ќе бидат главните адути на лидерот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов во ...

„Достоинство“ го претстави својот претседателски кандидат

Алсат-М - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател од политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори на пролет. Првин ќе треба да соберат 10 илјади граѓански потписи, а потоа и ...

Стојанче Ангелов ќе се кандидира за претседател на Р.Македонија

Таратур - 22.10.2013

Лидерот на Достоинство,генералот Стојанче Ангелов е првиот кој најави дека ќе се кандидира за претседател на изборите во 2014-та. Лидерот на Достоинство,генералот Стојанче Ангелов е првиот кој најави ...

Стојанче Ангелов влегува во трка за претседател на државата

Press24 - 22.10.2013

Партијата Достоинство прва обелодени кој ќе биде нивниот кандидат за претстојните претседателски избори. Очекувано, изборот паднал на лидерот Стојанче Ангелов.

Стојанче Ангелов од „Достоинство“ претседателски кандидат

Курир - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес - конференција ...

Стојанче Ангелов најави кандидатура за претседател на државата

+инфо - 22.10.2013

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов, на денешната прес-конференција најави дека ќе вчезе во трката за престедател на државата, на изборите што ќе се одржат наредната година.

Стојанче Ангелов кандидат за претседател

Нетпрес - 22.10.2013

Претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов ќе биде кандидат за претседател на следните претседателски избори во 2014 година. Потпретседателотна „Достоинство“ , Благоија Марковски на денешната ...

Стојанче Ангелов: Енергично и бескопромисно ќе се борам за националните интереси

МКД - 22.10.2013

Стојанче Ангелов, лидер на Достоинство, објави дека ќе се кандидира за претседател на Република Македонија на претстојните избори наредната година. „Со сета почит кон досегашните претседатели, ...

Стојанче Ангелов во трка за шеф на државата

Телеграф - 22.10.2013

Негова целна група ќе бидат гласовите од незадоволните граѓани Генералот Стојанче Ангелов, претседател на партијата Достоинство, ќе биде кандидат за шеф на државата на претседателските избори ...

Стојанче Ангелов влегува во трка за Претседател на Македонија

Press24 - 22.10.2013

Лидерот на Достоинство и официјално влегува во претседателската трка на престојните избори на пролет. Тој објави дека ќе биде кандидатот за шеф на државата на неговата партија Достоинство „Со почит ...

Генерал Стојанче Ангелов - кандидат на „Достоинство“ за претседател

Нова ТВ - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес – конференција ...

Стојанче Ангелов ќе се кандидира за претседател на Р.Македонија

Алфа - 22.10.2013

Лидерот на Достоинство,генералот Стојанче Ангелов е првиот кој најави дека ќе се кандидира за претседател на изборите во 2014-та.Настапувајќи самостојно,без коалиција со друга партија,од Достоинство ...

Стојанче Ангелов претседателски кандидат на „Достоинство“

А1 On - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес – конференција ...

Стојанче Ангелов ја објави претседателската кандидатура

Република - 22.10.2013

Претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов ќе биде кандидат за претседател на следните претседателски избори во 2014 година. Потпретседателотна „Достоинство“ , Благоја Марковски на денешната ...

Стојанче Ангелов – кандидат за претседател

Либертас - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес – конференција ...

Стојанче Ангелов кандидат за претседател

Тера - 22.10.2013

Претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов ќе биде кандидат за претседател на следните претседателски избори во 2014 година. Потпретседателотна „Достоинство“ , Благоија Марковски на денешната ...

Стојанче Ангелов влегува во претседателска трка

Фактор - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател од партијата „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес-конференција, потпретседателот на ...

Достоинство ќе го обелодени кандидатот за претседател на државата

Либертас - 22.10.2013

Достоинство, како што информираат од партијата, денеска на прес – конференција ќе го обелодени кандидатот за претстојните претседателски избори. Засега не се прецизира за кого станува збор.

Стојанче Ангелов - претседателски кандидат

Sky - 22.10.2013

Стојанче Ангелов ќе се кандидира за претседател на претстојните претседателски избори во 2014 година. Генерал Ангелов ќе биде кандидат на „Достоинство“ и ќе ги бара гласовите од незадоволните граѓани ...

Достоинство прва ке истрча со претседателски кандидат- ќе го обелодени денеска

Локално - 22.10.2013

Како што информираат од партијата,партијата Достоинство денеска на прес – конференција ќе го обелодени кандидатот за претстојните претседателски избори. Засега не се прецизира за кого станува збор.

Стојанче Ангелов претседателски кандидат на „Достоинство“

Бриф - 22.10.2013

Стојанче Ангелов е кандидат за претседател на политичката партија „Достоинство“ на претстојните претседателски избори во 2014 година. Како што информира на денешната прес – конференција ...

Стојанче Ангелов ќе се кандидира за претседател

Денешен - 22.10.2013

Стојанче Ангелов ќе се кандидира на претстојните претседателски избори во 2014 година. Потпретседателот на партијата „Достоинство“, Благоја Марковски на денешната прес конференција информираше дека ...

Стојанче Ангелов прв претседателски кандидат

Н.Македонија - 22.10.2013

Претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов ќе биде кандидат за претседател на следните претседателски избори во 2014 година Потпретседателот на „Достоинство“ , Благоја Марковски на денешната ...