TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илиевски претставен пред фановите на Барса

Вест - 25.07.2003

Кошарка Нашиот репрезентативен плејмејкер Владо Илиевски и официјално стана член на актуелниот победник во Евролигата, шпанската Барселона. По кратките преговори со сега веќе бившиот клуб на Илиевски, Унион Олимпија, 188 см. високиот струмичанец го потпиша двегодишниот договор во присуство на ...

Илиевски ќе го контролира европскиот првак

Дневник - 25.07.2003

ОФИЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ ПЛЕЈМЕЈКЕР ВО БАРСЕЛОНА Тренерот Светислав Пешиќ инсистираше на ангажман на Владо поради "контрола на мечевите" Македонскиот плејмејкер Владо Илиевски (23) завчеравечер потпиша договор и беше презентиран како нов кошаркар на европскиот и шпански првак Барселона.

Кошарка: Владо Илиевски ги мина лекарските прегледи

А1 - 24.07.2003

Македонскиот репрезентативен кошаркар Владо Илиевски кој ќе потпише двегодишен договор со Барселона ги помина редовните лекарски прегледи. Со ангажирањето на Илиевски, Барселона чиј тренер е Србинот Светислав Пешиќ (најзаслужен што Илиевски оди во Барса), има тројца странци.

Кошарка: Владо Илиевски е нов играч на Барселона

А1 - 24.07.2003

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски и дефинитивно е нов играч на Европскиот првак Барселона. 23-годишниот бек кој досега беше член на словенечката Унион Олимпија, како големо засилување на каталонскиот тим синоќа беше претставен пред новинарите откако ги мина медицинските ...

Илиевски во Барса на инсистирање на Пешиќ

Дневник - 22.07.2003

КОШАРКА - И ПОКРАЈ "СТРУЈАТА" КОЈА Е ПРОТИВ Веројатно ќе настапува само во Евролигата, зашто во Шпанската лига се дозволени само двајца странци, а Барселона ги има Бодирога и Варежау Македонскиот репрезентативен кошаркар, Влатко Илиевски (23), многу наскоро ќе потпише договор со европскиот првак ...

Илиевски премина во Барселона

Вест - 22.07.2003

Кошарка Нашиот репрезентативен плејмејкер и довчерашен член на Унион Олимпија, Владо Илиевски потпиша повеќегодишен договор со актуелниот европски шампион Барселона, а висината на трансферот не е позната. Шпанскиот кошаркарски гигант веднаш постигнал договор со "змајчеките" околу обештетувањето, а ...